Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1198
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 1:27 am

volimtezeljo je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:39 am
https://youtu.be/sWHSX5vkecQ?feature=shared

Bilo je lijepo nekad..
Bilo je, ali uporedi njihov sastav iz te utakmice i ove danasnje. Dupovac & Co :r Svaki sa njihove klupe danas bi imao zabetonirano mjesto u nasem prvom timu, pa ti vidi...
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1271
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 2:08 am

oni su trenutno igracki daleko ozniljniji od nas, nisu ovako brzo
i kinkretno prema naprijed nikada igrali.... uz to mi jako spori u sredini i nazad... imamo pun q mana sto na terenu sto u klubu, ali mora se to nekako prevazici...
Država Željo
 
Avatar
ono.na
Postovi: 583
Pridružen/a: čet feb 25, 2016 12:13 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 2:22 am

Naredne 3 utakmice, 7 bodova zadrzava nadu za zdravo proljece, a 9 mijenja sve na tabeli pred iducu polusezonu. Dobijas dvojicu dobrih provjerenih igraca koji treba da bar malo nadomjeste Hodzica i Santosa. U tom slucaju ulazis u proljece malo jaci nego sad ovu polusezonu i opet se ganjas da budes 4ti sa Velezom i Sirokim a da neko lijevi uzme kup. To je realnost ove sezone i poklapa se postavljenim ciljevima. Mora ti se dosta poklopit kao i prethodno proljece, da bi isplivao u Evropu. Moze li 2 puta za redom, sumnjam. Ali onda ulazis u treci prelazni rok i za cilj treba da postavis prva 3 mjesta. Ako krenes ko ove sezone, noga.
Najljepsa drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
super1
Postovi: 379
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 7:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 7:12 am

Željo-Zvijezda
Igman-Željo
Željo-Sloga
Borac -Željo
Željo-Posušje
Tuzla-Željo
Željo-Velež
Gošk-Željo
Mislim da je ovo raspored do pauze , zadnja utakmica 16.12
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3053
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 7:44 am

Tegoba jutros gore nego sinoc.
Ovaj derbi je pokazao i dokazao sta znaci novac.
Mi do zime nekako moramo odrzati zlatnu sredinu, a onda na sljedecoj skupstini MORAMO okrenuti novi list.
Ovo sada je puko prezivljavanje i klub kao Zeljo ne zasluzuje ovu situaciju.
Ovo je vec drugi ili treci put u posljednjih 10 godina da se mi stabilizujemo.
Dosta je vise. Borac, pitari, Zrinjski Velez svi su nas prestigli po svemu a imaju najmanje kapacitete za to.
Ako se na zimu nesto radiklano ne promjeni bice jos gore jer cemo izgubiti bazu navijaca koju smo godinama formirali.
Nadam se samo da se nece obistiniti rijeci SD-a i da nece ponuditi novi TROGODISNJI ugovor Mekicu.
Na zimu se zahvaliti njemu Stilicu, Kosoricu, Rustemovicu, Gasalu i novac od Hadziahmetovica i evrope uloziti u igracki kadar.
Alea iacta est!
 
Avatar
kemo
Postovi: 202
Pridružen/a: sub avg 06, 2016 9:44 am
Lokacija: Jugozapad
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 7:46 am

MiroslavKruzik je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:04 am
fanaticZeljin je napisao/la:
Maestro_1921 je napisao/la:
ned okt 08, 2023 11:30 pm

Nabijem i ja i tebe i Amara. Iako mislim da si pogriješio, možda si mislio originalni post citirati. :D
A ovog bolida iznad tvog posta slika
Da Bogdom kontaš ironiju, al' jbg

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Ti si nas neshvaceni umjetnik
 
Refa1987
Postovi: 110
Pridružen/a: sub feb 25, 2023 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 8:07 am

Ovako mi je bilo jedino loše kad smo izgubili titulu na Koševu 2017/8 i kad je u Mostaru bilo 3:3. Mjesec nisam mogao pogledati niti jednu utakmicu što naše lige što ostalih liga koliko su mi ubili volju za loptom bili. I dalje ne mogu da vjerujem koliko smo šuplji pozada i šta se vježba na treninzima. Krilo mora pomagati beku a bekovi stoperima, ono što mi radimo je taktika svi u navalu niko u odbranu. Ovi trenutni kakvi su zadnji vezni nam i ne trebaju, isti klinac niti šta kreiraju niti pomažu odbrani. Presječenih lopti, dobijenih duela ravno 0.
Zadnja izmjena: Refa1987, dana/u pon okt 09, 2023 8:53 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
ExVortex
Postovi: 11
Pridružen/a: sri jun 01, 2022 3:45 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 8:18 am

Nismo loše igrali sinoć ali jednostavno nije išlo. Nekad te ide, a nekad ne. To je fubdal.
 
dzulijano_pike
Postovi: 178
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 8:24 am

cipiripi je napisao/la:
pon okt 09, 2023 7:44 am
Tegoba jutros gore nego sinoc.
Ovaj derbi je pokazao i dokazao sta znaci novac.
Mi do zime nekako moramo odrzati zlatnu sredinu, a onda na sljedecoj skupstini MORAMO okrenuti novi list.
Ovo sada je puko prezivljavanje i klub kao Zeljo ne zasluzuje ovu situaciju.
Ovo je vec drugi ili treci put u posljednjih 10 godina da se mi stabilizujemo.
Dosta je vise. Borac, pitari, Zrinjski Velez svi su nas prestigli po svemu a imaju najmanje kapacitete za to.
Ako se na zimu nesto radiklano ne promjeni bice jos gore jer cemo izgubiti bazu navijaca koju smo godinama formirali.
Nadam se samo da se nece obistiniti rijeci SD-a i da nece ponuditi novi TROGODISNJI ugovor Mekicu.
Na zimu se zahvaliti njemu Stilicu, Kosoricu, Rustemovicu, Gasalu i novac od Hadziahmetovica i evrope uloziti u igracki kadar.
2016 smo na zimu ulozili novac od Evrope i prodaje Bajica i Hadziahmetovica i pali na nos i gledali Evropu na tv. Uloziti pare u ekipu, a Vico i Beus ti kroje tabelu moze samo budala poput Mirvica. Sto ce i vidjeti sljedece kolo u Banja Luci i na kraju prvenstva.
Dugovi na 0 i bez aferima proslosti u bolju budućnost. Na nama je da se strpimo.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2657
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 8:40 am

dzulijano_pike je napisao/la:
pon okt 09, 2023 8:24 am
cipiripi je napisao/la:
pon okt 09, 2023 7:44 am
Tegoba jutros gore nego sinoc.
Ovaj derbi je pokazao i dokazao sta znaci novac.
Mi do zime nekako moramo odrzati zlatnu sredinu, a onda na sljedecoj skupstini MORAMO okrenuti novi list.
Ovo sada je puko prezivljavanje i klub kao Zeljo ne zasluzuje ovu situaciju.
Ovo je vec drugi ili treci put u posljednjih 10 godina da se mi stabilizujemo.
Dosta je vise. Borac, pitari, Zrinjski Velez svi su nas prestigli po svemu a imaju najmanje kapacitete za to.
Ako se na zimu nesto radiklano ne promjeni bice jos gore jer cemo izgubiti bazu navijaca koju smo godinama formirali.
Nadam se samo da se nece obistiniti rijeci SD-a i da nece ponuditi novi TROGODISNJI ugovor Mekicu.
Na zimu se zahvaliti njemu Stilicu, Kosoricu, Rustemovicu, Gasalu i novac od Hadziahmetovica i evrope uloziti u igracki kadar.
2016 smo na zimu ulozili novac od Evrope i prodaje Bajica i Hadziahmetovica i pali na nos i gledali Evropu na tv. Uloziti pare u ekipu, a Vico i Beus ti kroje tabelu moze samo budala poput Mirvica. Sto ce i vidjeti sljedece kolo u Banja Luci i na kraju prvenstva.
Dugovi na 0 i bez aferima proslosti u bolju budućnost. Na nama je da se strpimo.
Ne mora se veliki novac uložiti u ekipu, slažem se. Ni ja ne bih velike pare lupao u igrače sad. Jasno je da će trebati dvije, tri godine da prodišemo, ali problem je što na ovaj način ni tad neće biti znatno bolje na terenu.

Da nemamo marke duga, MI NE ZARAĐUJEMO DOVOLJNO. To je sva poenta. Drugi su odmakli, poprilično, ako hoćemo da budemo konkurentni, nama na ove prihode, pod uvjetom da smo bez dugova, treba još 3 ili 4 miliona godišnje. To možemo samo i isključivo uz pomoć investitora, vlasnika, kako god. Zato Uprava MORA 24/7 na tome raditi, uz saniranje dugova, sve drugo je manje bitno. A čini mi se da smo se previše okrenuli dugovima, a puno manje ovom prvom…
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 8:51 am

ExVortex je napisao/la:
pon okt 09, 2023 8:18 am
Nismo loše igrali sinoć ali jednostavno nije išlo. Nekad te ide, a nekad ne. To je fubdal.
Nije te islo protiv Posusja, Goska, Veleza, Zrinskog, Sloge, Sarajeva.. desava se.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3053
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 8:55 am

kvalitet je napisao/la:
pon okt 09, 2023 8:40 am
dzulijano_pike je napisao/la:
pon okt 09, 2023 8:24 am
cipiripi je napisao/la:
pon okt 09, 2023 7:44 am
Tegoba jutros gore nego sinoc.
Ovaj derbi je pokazao i dokazao sta znaci novac.
Mi do zime nekako moramo odrzati zlatnu sredinu, a onda na sljedecoj skupstini MORAMO okrenuti novi list.
Ovo sada je puko prezivljavanje i klub kao Zeljo ne zasluzuje ovu situaciju.
Ovo je vec drugi ili treci put u posljednjih 10 godina da se mi stabilizujemo.
Dosta je vise. Borac, pitari, Zrinjski Velez svi su nas prestigli po svemu a imaju najmanje kapacitete za to.
Ako se na zimu nesto radiklano ne promjeni bice jos gore jer cemo izgubiti bazu navijaca koju smo godinama formirali.
Nadam se samo da se nece obistiniti rijeci SD-a i da nece ponuditi novi TROGODISNJI ugovor Mekicu.
Na zimu se zahvaliti njemu Stilicu, Kosoricu, Rustemovicu, Gasalu i novac od Hadziahmetovica i evrope uloziti u igracki kadar.
2016 smo na zimu ulozili novac od Evrope i prodaje Bajica i Hadziahmetovica i pali na nos i gledali Evropu na tv. Uloziti pare u ekipu, a Vico i Beus ti kroje tabelu moze samo budala poput Mirvica. Sto ce i vidjeti sljedece kolo u Banja Luci i na kraju prvenstva.
Dugovi na 0 i bez aferima proslosti u bolju budućnost. Na nama je da se strpimo.
Ne mora se veliki novac uložiti u ekipu, slažem se. Ni ja ne bih velike pare lupao u igrače sad. Jasno je da će trebati dvije, tri godine da prodišemo, ali problem je što na ovaj način ni tad neće biti znatno bolje na terenu.

Da nemamo marke duga, MI NE ZARAĐUJEMO DOVOLJNO. To je sva poenta. Drugi su odmakli, poprilično, ako hoćemo da budemo konkurentni, nama na ove prihode, pod uvjetom da smo bez dugova, treba još 3 ili 4 miliona godišnje. To možemo samo i isključivo uz pomoć investitora, vlasnika, kako god. Zato Uprava MORA 24/7 na tome raditi, uz saniranje dugova, sve drugo je manje bitno. A čini mi se da smo se previše okrenuli dugovima, a puno manje ovom prvom…

Upravo tako nisam mislio da se SAV novac ulozi u igracki kadar, ali 50 % se mora uloziti. Duga je zimska pauza i mora se poceti remont, a ostatak novca ostaviti za normalno funkcionisanje.

Mi ako budemo imali ovakve rezultate automatski opada interes za utakmicama i opadaju nam prihodi. Da bi privukli publiku MORAMO dovesti kvalitetnije igrace.
Nas samo par bodova dijeli od druge lige, nakon 10 kola mi smo sjebali kompletnu sezonu. Imamo sasvim dovoljno vremena da se rijesimo igraca i da se UGOVORI DOLAZAK novih.

Kao sto sam naveo nama je skupstina presudna (po ko zna koja historijska, ali ova zaista jeste). Moramo se izdici, moramo naci svjez kapital, jer ovo nicemu ne vodi.
Kao sto kolega rece moramo naci model da zaradjujemo novac, ovo danas sto imamo nas vodi u drugu ligu, jer nema svjezeg kapitala.
Ne mozemo mi navijaci donijeti dovoljno novca da bismo gledali kvalitetnije igrace, to jednostavno moraju donijeti sponzori.
Zasto ih nemamo to je vec pitanje za Upravu i ljude koji se lavovski bore, ali njihova borba je dostigla vrhunac i bojim se da se kola ne okrenu i da strmoglavo ne krenemo padati.
Alea iacta est!
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 8:55 am

Ludvig Leple je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:49 am
volimtezeljo je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:31 am
storm_raider je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:24 am
Ne treba mijenjati radi kratkorocnih uspeha. Dok god se ne rijesimo dugova i "dugova" amaru necemo ni imati nekakve sp.ortske rezultate. Ovo sa Europom je bio incident. Ljudi su bolji, bice jos derbija, da boli, boli, ali idemo dalje. Podrska BASICU!
Incident bila prosla sezona?
Prosle sezone kako god da okrenes, niko nas nije razbio. A klub je bio u gorem stanju.

Ali smo bili Zeljo i izborili smo evropu zahvaljujuci tim rezultatima na jesen.

Kakve veze ima dug prema Amaru. Zar nije isplacen?
Prosle godine nam je za vratom stajao i on i porezna. Nemoj na rende kora.
Sramota je to i ovo sto Zeljo prozivljava.
Vidi jednu stvar momčino, ti i još par ovih delegata koji krečite, meni se čini uzalud to radite.
Meni je jasno da postoje ljudi kao što si npr. ti koji će do kraja života svršavati na Amarove komentare i demagogiju. Evo imao je vremena da se pokaže, a ustvari pokazao je samo kako se pljačka Klub koji navodno toliko voliš. Ok, otišao je i uskoro ćemo ga skinuti sa grbače za sva vremena. Vrlo dobro ti znaš o čemu Storm priča, ali ovo iznad navedeno ti ne dozvoljava da ispravno postupiš i kažeš jbg možda neko drugi treba dobiti vremena, pa da vidimo kakav je. Idi sa Amarom u birtiju u kojoj pije sa kondukterima da iskamči besplatnu vožnju do vikendice.

Što se tiče same utakmice ne bi više da se ponavljam i zamolio bi sve ove članove koji su tvrdili da Drinu treba istrpiti i da je štoper molim vas uzmite litar benzina, zapalite se i ako slučajno preživite idite komentrišite Skvoš. Ovaj momak je direktni krivac za sva tri gola i nadam se da više nikad neće odigrati ni minute.
Dalje, uz ovog malog molim te Nermine, evo molim te da više nikad ne zaigraju Štilić, Ćosić, Drljo i Amoah. Bolje da ih nema nego da se broji da su u timu. Molim te Nermine još jednom ko brata rođenog!
Da napravite i imate jos sto profila, te vase budalastine nemaju smisao nikakav.
Dzaba krecite, mi smo vas upozoravali nije da nismo.

Jasarevic prije centarsuta se sjetio duga prema Amaru i lose centrirao..
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 8:59 am

Remont ekipe dosta kosta. Samo za otkaze bi dao 50% novca.
Od novih igraca imamo maksimalan broj promasaja. Valja isplatit Rustemovica, Turanjanina, Alysona, Cosica..

Bice ovo bolje..
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 9:00 am

Ujko je napisao/la:
pon okt 09, 2023 1:27 am
volimtezeljo je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:39 am
https://youtu.be/sWHSX5vkecQ?feature=shared

Bilo je lijepo nekad..
Bilo je, ali uporedi njihov sastav iz te utakmice i ove danasnje. Dupovac & Co :r Svaki sa njihove klupe danas bi imao zabetonirano mjesto u nasem prvom timu, pa ti vidi...
A kod nas Hajdar Mekic Resic Bekric Stilic Hodzic(spic).
I tad su oni dobro bili jaci od nas. Samo smo mi tad znali igrati ovakve utakmice.
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 9:02 am

1.Investitor
2.U21 igraci
3.Sponzori

To kad klub rijesi bice bolje.
 
dzulijano_pike
Postovi: 178
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 9:21 am

Budzet nam je 350 000 mjesecno. Od toga stare obaveze nam jedu 150 000. To je 10 igraca sa platom od 10 000 sa doprinosima. Ili 5 sa platom od 20 000. Takvi igraci prave prevagu. Mi danas nemamo ni slicne igrace.
 
SamoNapad
Postovi: 411
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 9:47 am

Ma nas je lako provaliti što se tiče igre , pustis nam loptu da pokažemo koliko ne znamo. Od Minska do pitara većina golova je nakon izgubljene lopte u pasu nekom koji je trebao biti cist.
Jedina ocekivanja koja imam je da izborimo opstanak i da nađemo par igrača za sljedeću sezonu što U21 što ovih kvalitetnih. Što prije skupit bodova da u drugom dijelu možemo uigrati ekipu za narednu sezonu bez imperativa .
Zadnja izmjena: SamoNapad, dana/u pon okt 09, 2023 9:51 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6065
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 9:49 am

volimtezeljo je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:31 am
storm_raider je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:24 am
Ne treba mijenjati radi kratkorocnih uspeha. Dok god se ne rijesimo dugova i "dugova" amaru necemo ni imati nekakve sp.ortske rezultate. Ovo sa Europom je bio incident. Ljudi su bolji, bice jos derbija, da boli, boli, ali idemo dalje. Podrska BASICU!
Incident bila prosla sezona? Iskreno jel te bude bar malo stid da to napises?
Prosle sezone kako god da okrenes, niko nas nije razbio. A klub je bio u gorem stanju.

Ali smo bili Zeljo i izborili smo evropu zahvaljujuci tim rezultatima na jesen.

Kakve veze ima dug prema Amaru. Zar nije isplacen?
Prosle godine nam je za vratom stajao i on i porezna. Nemoj na rende kora.
Sramota je to i ovo sto Zeljo prozivljava.
Klubovi iz vrha lige su vise od 80%svojih utakmica igrali kao gosti tako da jeste incident,jer vidimo sada kako je kada su svi na svom.
Komlletan dug amaru njje isplacen,jma mjenicu koju aktivira svako malo....isto kao da karticu ubaci u bankomat i digne koliko mu treba.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
flux
Postovi: 666
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 10:00 am

Dzezvar je napisao/la:
pon okt 09, 2023 9:49 am
volimtezeljo je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:31 am
storm_raider je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:24 am
Ne treba mijenjati radi kratkorocnih uspeha. Dok god se ne rijesimo dugova i "dugova" amaru necemo ni imati nekakve sp.ortske rezultate. Ovo sa Europom je bio incident. Ljudi su bolji, bice jos derbija, da boli, boli, ali idemo dalje. Podrska BASICU!
Incident bila prosla sezona? Iskreno jel te bude bar malo stid da to napises?
Prosle sezone kako god da okrenes, niko nas nije razbio. A klub je bio u gorem stanju.

Ali smo bili Zeljo i izborili smo evropu zahvaljujuci tim rezultatima na jesen.

Kakve veze ima dug prema Amaru. Zar nije isplacen?
Prosle godine nam je za vratom stajao i on i porezna. Nemoj na rende kora.
Sramota je to i ovo sto Zeljo prozivljava.
Klubovi iz vrha lige su vise od 80%svojih utakmica igrali kao gosti tako da jeste incident,jer vidimo sada kako je kada su svi na svom.
Komlletan dug amaru njje isplacen,jma mjenicu koju aktivira svako malo....isto kao da karticu ubaci u bankomat i digne koliko mu treba.
Pa koliko se jos ima duzno tom neljudu, ima li sanse da se s krajem godine zavrsi i s njim ili i njega vucemo i narednu godinu?

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 194 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija