Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 655
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 11:37 am

IlProfessore je napisao/la:
čet okt 05, 2023 7:07 am
storm_raider je napisao/la:
čet okt 05, 2023 1:17 am


A sta bolan Turci ok? Porobili nas i na kraju prodali za saku dukata. Sve su to kolonizatori. Nevezano za temu.

Vezano za temu, suplja prica.
Kakvi crni kolonizatori, kakvo crno porobljavanje. Robovi i kolonije su bili po Africi i Aziji, gdje ni par stotina godina poslije domicilno stanovništvo ne priča maternji jezik, već jezik kolonizatora. Da ne govorimo o kulturnim i ostalim zaostavštinama, to je horor. Mi smo 500 godina vladali tom zajedničkom državom, vodili je, vodili najveće bitke. Isa-beg Isaković, Gazi Husrev-beg, Ahmed Džezar paša ili Mehmed-paša Sokolović nisu ništa manje bitni od Tvrtka i drugih banova i vlastele, naprotiv. Da je sreće na krilima te priče bismo samo inicirali i pokrenuli jednu lijepu priču za naš klub, posebno što im je Džeko dolje trenutno nova dimenzija svetosti.

Ako je mogao mali i jadni Pazar imati tako čvrste veze sa njima, igrati prijateljske mečeve i privatno se paziti, a mislim da smo neuporedivo veći klub od njih, onda bismo trebali inicirati bilo kakav vid saradnje, ako ne vlasništvo i ulaganje onda makar model poput ovih naših iz kamenjara sa Hajdukom. Odmah si privlačniji za djecu koja treniraju jer znaju da imaju ogromno fudbalsko tržište ispred sebe, a s druge strane sigurno je da bi nam sezonu-dvije odgovarao neki momak koji je kvalitetom za turskog velikana, ali mu ipak treba malo kaljenja i minuta.
Nadam se samo da je uprava svjesna veličine i značaja Džeke u njihovim očima i da će se zaista makar pokušati ići u tom pravcu, makar sastanak održati, meni bi bilo u rangu svega navedenog.

Također, mislim da bi se na temeljima priče o lojalnosti navijača i ljubavi prema klubu trebalo ići prema Union Berlinu, za početak od neke revijalne utakmice, a dalje u vidu bilo kakvog partnerstva. Neće nam ništa s neba pasti, volio bih kada bi jednom imali proaktivnu, a ne samo reaktivnu upravu.
Bravo za zadnji pasos texta i ideju a zašto ne kontaktirati pa i Fener i pozvati vlasnika direktora na jednu našu utakmicu, u goste.
Šta možemo izgubiti?
Plava porodica me ubi u pojam.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 11:44 am

IlProfessore je napisao/la:
čet okt 05, 2023 7:07 am
storm_raider je napisao/la:
čet okt 05, 2023 1:17 am


A sta bolan Turci ok? Porobili nas i na kraju prodali za saku dukata. Sve su to kolonizatori. Nevezano za temu.

Vezano za temu, suplja prica.
Kakvi crni kolonizatori, kakvo crno porobljavanje. Robovi i kolonije su bili po Africi i Aziji, gdje ni par stotina godina poslije domicilno stanovništvo ne priča maternji jezik, već jezik kolonizatora. Da ne govorimo o kulturnim i ostalim zaostavštinama, to je horor. Mi smo 500 godina vladali tom zajedničkom državom, vodili je, vodili najveće bitke. Isa-beg Isaković, Gazi Husrev-beg, Ahmed Džezar paša ili Mehmed-paša Sokolović nisu ništa manje bitni od Tvrtka i drugih banova i vlastele, naprotiv. Da je sreće na krilima te priče bismo samo inicirali i pokrenuli jednu lijepu priču za naš klub, posebno što im je Džeko dolje trenutno nova dimenzija svetosti.

Ako je mogao mali i jadni Pazar imati tako čvrste veze sa njima, igrati prijateljske mečeve i privatno se paziti, a mislim da smo neuporedivo veći klub od njih, onda bismo trebali inicirati bilo kakav vid saradnje, ako ne vlasništvo i ulaganje onda makar model poput ovih naših iz kamenjara sa Hajdukom. Odmah si privlačniji za djecu koja treniraju jer znaju da imaju ogromno fudbalsko tržište ispred sebe, a s druge strane sigurno je da bi nam sezonu-dvije odgovarao neki momak koji je kvalitetom za turskog velikana, ali mu ipak treba malo kaljenja i minuta.
Nadam se samo da je uprava svjesna veličine i značaja Džeke u njihovim očima i da će se zaista makar pokušati ići u tom pravcu, makar sastanak održati, meni bi bilo u rangu svega navedenog.

Također, mislim da bi se na temeljima priče o lojalnosti navijača i ljubavi prema klubu trebalo ići prema Union Berlinu, za početak od neke revijalne utakmice, a dalje u vidu bilo kakvog partnerstva. Neće nam ništa s neba pasti, volio bih kada bi jednom imali proaktivnu, a ne samo reaktivnu upravu.
Sta smo bolan vladali? Svake godine morali placati harac i jedne godine nakon velike suse gdje su na silu dosli i uzeli svoj harac pokrenuli smo ustanak i dosli do Travnika, kasnije do Sarajpolja, pa na kraju porazeni izdajom Cengica i Rizvanbegovica, Turci su pobili muskarce kod istaknutih porodica kod nas. Gradascevicu dozvolili nakon Beca da se vrati u Istanbul pa je pod sumnjivim okolnostima preminuo. Za to vrijeme Srbija je imala svoju drzavu u drzavi. Bas kao sto i danas Turci uglavnom ulazu u Srbiju, a znatno, znatno manje kod nas. Da ne spominjem danak krvi nakon cega su ostale duboke podjele izmedju krscana i muslimana u BiH, iako muslimani u BiH, Bosnjaci za to uopste nisu krivi.

Ne mozes porediti Tvrtka i pase, gdje je jedan bio autonomni kralj tadajuce nezavisne kraljevine, a drugi su bili vladari Bosanskog pasaluka (ejaleta), kao Osmanlijske provincije. Kasnije su nas po odlukama na Berlinskom kongresu 1878. godine dali Austrougarskoj za saku dukata. Kolonizatori, a ako ti je lakse okupatori. Nista drugaciji od Austrougarske koja je ostavila prugu, gradjevine kojima se i danas ponosimo, i mnoge druge stvari. Naravno ne zato sto nas vole, nego jer su izvlacili dobra iz zemlje. Takodjer, kolonizatori, okupatori. Sve su to historijske cinjenice.

Da ne zacatavamo temu, rado mozemo nastaviti privatno.

Sto se tice same teme, bio bih sretan da saradjujemo sa Fenerom, ali ne volim da zivimo u iluzijama da nam je neko prijatelj.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
black64
Postovi: 820
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 12:06 pm

cuj Gigovic :rofl1:
 
Avatar
IlProfessore
Postovi: 308
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 12:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 12:19 pm

Zvaka72 je napisao/la:
čet okt 05, 2023 11:37 am

Bravo za zadnji pasos texta i ideju a zašto ne kontaktirati pa i Fener i pozvati vlasnika direktora na jednu našu utakmicu, u goste.
Šta možemo izgubiti?
Sve je do naših, ja i navijam za takve poteze. Ne gubimo apsolutno ništa, a s druge strane možemo dobiti jak i stabilan klub mnogo prije nego se nadamo.
storm_raider je napisao/la: Da ne zacatavamo temu, rado mozemo nastaviti privatno.

Sto se tice same teme, bio bih sretan da saradjujemo sa Fenerom, ali ne volim da zivimo u iluzijama da nam je neko prijatelj.
Kad dođem s posla nastavićemo privatno, čisto da znaš da iza svega stoje argumenti, i to debeli, bez miješanja bilo kakvih ličnih stavova ili emocija. 😁

A to u vezi saradnje - pa do nas je. Vrijedi pokušati, ali zaista vrijedi.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 12:21 pm

black64 je napisao/la:
čet okt 05, 2023 12:06 pm
cuj Gigovic :rofl1:
Ovaj samo po zadatku dolazi, a u nedjelju ćemo vidjeti kojem. Sarajevo je bliže Borcu nego mi.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3568
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 12:27 pm

E cuj Gigovic 😅😅😅😅
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
neroazzuro
Postovi: 1915
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 1:02 pm

@Ilprofessore čuo si sigurno za 1. i 2. hatišefir nakon jedrenskog mira, 1. i 2. hatišerif i omer-pašu latasa koji nam je nanio možda i najveću političku štetu kao narodu do dana današnjeg.
Hvala im samo na širenju islama, što se ostalog tiče daleko im kuća bila.
 
Ludvig Leple
Postovi: 286
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 1:03 pm

Turska g.o.vna, daleko im kuća!
 
damirfile
Postovi: 3367
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 1:15 pm

Ko god hoce da ulaze bujrum pa makr i oni ali po nasim uslovima. Ako se dadnu odrijesene ruke tu lahko moze da bude gore nego za vrijeme kamatara i gasenja.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 1:17 pm

Gigovic covjek od zadatka.

Ocekujem penal za pitare i nama crveni, a njih ce osakatiti sa kartonima pred utakmicu sa Borcem kako bi malo izbalansirao stvari.

Pitari ce biti zadovoljni osvojit ce 3 boda i nece se puno buniti sto ce biti osakaceni pred utakmicu sa Borcem.

Ovo implicira da smo ga NAJ.EBALI na derbiju
Alea iacta est!
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 1:21 pm

Ako je Gigovic Borcev sudija, a jeste, zbog cega bi gurao Sarajevo protiv nas? Vise ima logike da njih povali

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 1:28 pm

ma mora se kod nas zakukat, a nije ni pocelo.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
salle86
Postovi: 5141
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 1:30 pm

BHDragons je napisao/la:
čet okt 05, 2023 10:36 am
TheBlue je napisao/la:
čet okt 05, 2023 10:21 am
cipiripi je napisao/la:
čet okt 05, 2023 10:15 am
Prema informacijama koje imam i prema raspolozenju raje danas ce se prodati sve karte za juznu tribinu. Zaista je INAT proradio u nama zeljovcima i podrska na Kosevu ce biti nevjerovatna
Ma daj ba cipripi, 3k ulaznica je nista... realno da bajramski turnin mi bi to kupili.... ja uopste nisam iznenadjen...

Ali jesam iznenadjen da je dosta veci prosjek raje na grbavici nego sto je to bilo prije par godina, sada je crika oko 5k svaku tekmu, a prije je bilo oko 2.5k-3k (pacenika) ...

Lahko je imati 8k ljudi na stadionu kada se boris za titulu, al me bas zanima ko to ima prosjek 6k-8k (mislim da cemo mi imati taj prosjek ove godine) kada znas da ti se klub bori za opstanak....
Istok je digao prosjek "bolesnika". To najviše boli one što su govorili da smo football club a ne građevinski.
Jeste i istok ali mnogo više taj inat i borba za klub, borba protiv "sistema".
Nešto što ima Hajduk, samo trenutno u manjem broju, ali taj šablon
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
IlProfessore
Postovi: 308
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 12:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 1:34 pm

neroazzuro je napisao/la:
čet okt 05, 2023 1:02 pm
@Ilprofessore čuo si sigurno za 1. i 2. hatišefir nakon jedrenskog mira, 1. i 2. hatišerif i omer-pašu latasa koji nam je nanio možda i najveću političku štetu kao narodu do dana današnjeg.
Hvala im samo na širenju islama, što se ostalog tiče daleko im kuća bila.
Isto tako sam čuo za 9 velikih vezira, 3 nasljednika vezira, 20 beglerbegova, 40 admirala i na stotine drugih historijskih bošnjačkih ličnosti koje su ostavile dubok trag u bivšoj nam zajedničkoj državi. Čuo sam i za slobodu jezika, vlastito pismo, kulturno, književno, muzičko i svako drugo naslijeđe i možemo tako sve u nedogled. A danas, šatro nezavisni, ne učimo bosanski jezik ni na par kvadratnih kilometara ove države. Kao i svaka vlast, ima dobre i loše strane, ali je daleko od toga kako ih vi želite demonizirati.

Grob te yebo, godinama nam u klubu vedre i oblače deklarisani ***** i *****, kokot, kosorić, se uzdižu na nivo božanstva, a ljudi javno hvale, slave i ponose se onima koji su nam stadion spalili i familije pobili, i na to sve šutite, a na pomen yebenog ulaganja u haman ugašeni klub ovdje prosipate žuč i vodite se lažnom historijom i srpskom mitologijom. I onda se pitate što se više ulaže u srbiju u kojoj ministar pjeva Erdoanu na uho na turskom, nego u sredinu u kojoj jedan klub OČAJNIČKI treba pare a njegovi simpatizeri zadojeni BPNP pubertetskom turkofobnom pričom. Strašno.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 1:39 pm

santakuruz je napisao/la:
čet okt 05, 2023 1:21 pm
Ako je Gigovic Borcev sudija, a jeste, zbog cega bi gurao Sarajevo protiv nas? Vise ima logike da njih povali


Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Logika je u tome da ce pitari mozda protiv nas osvojiti 3 boda i onda ce i halaliti 3 boda u BL. Oslabit ce ih protiv Borca ali ce ih pogurati protivn nas klasicno 3 za 3 boda.
Alea iacta est!
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3568
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 1:52 pm

IlProfessore je napisao/la:
čet okt 05, 2023 1:34 pm
neroazzuro je napisao/la:
čet okt 05, 2023 1:02 pm
@Ilprofessore čuo si sigurno za 1. i 2. hatišefir nakon jedrenskog mira, 1. i 2. hatišerif i omer-pašu latasa koji nam je nanio možda i najveću političku štetu kao narodu do dana današnjeg.
Hvala im samo na širenju islama, što se ostalog tiče daleko im kuća bila.
Isto tako sam čuo za 9 velikih vezira, 3 nasljednika vezira, 20 beglerbegova, 40 admirala i na stotine drugih historijskih bošnjačkih ličnosti koje su ostavile dubok trag u bivšoj nam zajedničkoj državi. Čuo sam i za slobodu jezika, vlastito pismo, kulturno, književno, muzičko i svako drugo naslijeđe i možemo tako sve u nedogled. A danas, šatro nezavisni, ne učimo bosanski jezik ni na par kvadratnih kilometara ove države. Kao i svaka vlast, ima dobre i loše strane, ali je daleko od toga kako ih vi želite demonizirati.

Grob te yebo, godinama nam u klubu vedre i oblače deklarisani ***** i *****, kokot, kosorić, se uzdižu na nivo božanstva, a ljudi javno hvale, slave i ponose se onima koji su nam stadion spalili i familije pobili, i na to sve šutite, a na pomen yebenog ulaganja u haman ugašeni klub ovdje prosipate žuč i vodite se lažnom historijom i srpskom mitologijom. I onda se pitate što se više ulaže u srbiju u kojoj ministar pjeva Erdoanu na uho na turskom, nego u sredinu u kojoj jedan klub OČAJNIČKI treba pare a njegovi simpatizeri zadojeni BPNP pubertetskom turkofobnom pričom. Strašno.
+1 100%
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 2:07 pm

IlProfessore je napisao/la:
čet okt 05, 2023 1:34 pm
neroazzuro je napisao/la:
čet okt 05, 2023 1:02 pm
@Ilprofessore čuo si sigurno za 1. i 2. hatišefir nakon jedrenskog mira, 1. i 2. hatišerif i omer-pašu latasa koji nam je nanio možda i najveću političku štetu kao narodu do dana današnjeg.
Hvala im samo na širenju islama, što se ostalog tiče daleko im kuća bila.
Isto tako sam čuo za 9 velikih vezira, 3 nasljednika vezira, 20 beglerbegova, 40 admirala i na stotine drugih historijskih bošnjačkih ličnosti koje su ostavile dubok trag u bivšoj nam zajedničkoj državi. Čuo sam i za slobodu jezika, vlastito pismo, kulturno, književno, muzičko i svako drugo naslijeđe i možemo tako sve u nedogled. A danas, šatro nezavisni, ne učimo bosanski jezik ni na par kvadratnih kilometara ove države. Kao i svaka vlast, ima dobre i loše strane, ali je daleko od toga kako ih vi želite demonizirati.

Grob te yebo, godinama nam u klubu vedre i oblače deklarisani ***** i *****, kokot, kosorić, se uzdižu na nivo božanstva, a ljudi javno hvale, slave i ponose se onima koji su nam stadion spalili i familije pobili, i na to sve šutite, a na pomen yebenog ulaganja u haman ugašeni klub ovdje prosipate žuč i vodite se lažnom historijom i srpskom mitologijom. I onda se pitate što se više ulaže u srbiju u kojoj ministar pjeva Erdoanu na uho na turskom, nego u sredinu u kojoj jedan klub OČAJNIČKI treba pare a njegovi simpatizeri zadojeni BPNP pubertetskom turkofobnom pričom. Strašno.
Moj druze, evo ja sam studirao orijentalnu filologiju (izmedju ostalog Turski, Arapski i Perzijski jezik), nista tu nije lazno, a najmanje mitoloski. Samo mislim da raja nije informisana objektivno, vec se kod nas sve posmatra strastveno. Nikakve to veze nema sa Islamom, nema potrebe da se sve posmatra kroz religioznu prizmu. Na kraju krajeva, nisu Turci ni Islam donijeli ovdje prvi put, ali ga jesu donijeli masovno. I niko se ne hvali ili ne daj Boze ponosi sa monstrumima koji su nam stadion spalili, familije pobili i slicno. Ne znam odakle ti to uopste. Nastavicemo privatno, ode tema u neku stvar.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
SamoNapad
Postovi: 403
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 2:08 pm

Gigovic ce odsudit doktorski utakmicu da se izreklamira , ali zato su šanse da ce svim igracima Sarajeva ,koji imaju po dva kartona,dati i treci pa makar bili na tribinama . Naše je da igramo lopte bez totalne defanzive jer mi gdje smo god igrali sa manjim posjedom to je bila propast .
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3194
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 2:10 pm

TheBlue je napisao/la:
IlProfessore je napisao/la:
čet okt 05, 2023 1:34 pm
neroazzuro je napisao/la:
čet okt 05, 2023 1:02 pm
@Ilprofessore čuo si sigurno za 1. i 2. hatišefir nakon jedrenskog mira, 1. i 2. hatišerif i omer-pašu latasa koji nam je nanio možda i najveću političku štetu kao narodu do dana današnjeg.
Hvala im samo na širenju islama, što se ostalog tiče daleko im kuća bila.
Isto tako sam čuo za 9 velikih vezira, 3 nasljednika vezira, 20 beglerbegova, 40 admirala i na stotine drugih historijskih bošnjačkih ličnosti koje su ostavile dubok trag u bivšoj nam zajedničkoj državi. Čuo sam i za slobodu jezika, vlastito pismo, kulturno, književno, muzičko i svako drugo naslijeđe i možemo tako sve u nedogled. A danas, šatro nezavisni, ne učimo bosanski jezik ni na par kvadratnih kilometara ove države. Kao i svaka vlast, ima dobre i loše strane, ali je daleko od toga kako ih vi želite demonizirati.

Grob te yebo, godinama nam u klubu vedre i oblače deklarisani ***** i *****, kokot, kosorić, se uzdižu na nivo božanstva, a ljudi javno hvale, slave i ponose se onima koji su nam stadion spalili i familije pobili, i na to sve šutite, a na pomen yebenog ulaganja u haman ugašeni klub ovdje prosipate žuč i vodite se lažnom historijom i srpskom mitologijom. I onda se pitate što se više ulaže u srbiju u kojoj ministar pjeva Erdoanu na uho na turskom, nego u sredinu u kojoj jedan klub OČAJNIČKI treba pare a njegovi simpatizeri zadojeni BPNP pubertetskom turkofobnom pričom. Strašno.
+1 100%
Apsolutno +1

Danasnje Sarajevo više gotivi moderne školovane nacionaliste i fašiste, nego ikada prije u prošlosti. Pun je ih je grad, zauzeli su mnoga važna mjesta od politike, sporta, kulture, turizma, privrede itd. Grbavica bi opet gorila, prije Vijećnice.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
Avatar
Valter
Postovi: 1319
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 05, 2023 2:19 pm

Kakva kasaba, možda bili do dolaska FGR-ovaca, od tada je i noć postala dan
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Dzezvar, Google [Bot], Miso Ensar, South i 170 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija