Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 3:58 pm

VIDEO/ FOTO: FK Željezničar – NK GOŠK 1:2

http://1921.ba/video-foto-fk-zeljeznica ... -12-2-5127
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 3:59 pm

1921.ba je napisao/la:
pon okt 01, 2018 3:58 pm
VIDEO/ FOTO: FK Željezničar – NK GOŠK 1:2

http://1921.ba/video-foto-fk-zeljeznica ... -12-2-5127
Nije ni vama lako...
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 3:59 pm

mamba21 je napisao/la:
pon okt 01, 2018 3:39 pm
Sinoc su ima navijaci poslije tekme odrzali fin govor i dali doznanja da vise nema zayebancije, poslije utakmice im usli u svalcionicu i opet odrzali govor.

Svi su uz Odu jer znaju da ovi igraci mogu kad hoce sto su i dokazali, al prije svega trebaju postati jedan tim!! Svi za jednog da budu!
Bili su navijaci i u subotu pred tekmu. Isto se reklo, da je Odi sto posto podrska, pa se opet sutradan desio GOSK.
Da ne ulazim u trenerske kvalitete, Oda je po meni napravio dvije greske u ovih par dana. Prvo to, da zove navijace da mu rjesavaju problem sa neposlusnim igracima. Drugo, da sinoc na ribanju kod juga dolazi, navijaci ga grle i odlazi, bez da pogleda ekipu. Kao ono ja sam dobar mene gotive a vi se borite sami.
Uglavnom, jako zapetljana i kompleksna situacija...Oda mora pokazati i muda i znanje da se izbori sa svim ovim.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
Roberto Baggio
Postovi: 382
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:02 pm

Spoiler:
cipiripi je napisao/la:
pon okt 01, 2018 3:12 pm
Roberto Baggio je napisao/la:
pon okt 01, 2018 2:57 pm
Morali bismo raditi nešto ozbiljno na načinima na koje rješavamo probleme. Problemi su sasvim normalna stvar. Kriza rezultata i kriza igre, to je i na najvišem nivou jednostavno pravilo, da se mora desiti kad-tad u toku sezone, i vrlo su rijetki timovi koji odrade čitavu sezonu bez ijedne ozbiljnije krize. Na dnu Evrope, što mi svakako jesmo, situacija je još osjetljivija. Ali klubovi se ne razlikuju u suštini po tome da li imaju ili nemaju probleme, bez obzira na kojem nivou pričamo, nego po načinima na koji probleme rješavaju.

Kako mi rješavamo probleme, u ovom sad slučaju?

Prvo, šta je uopće naš problem, osim toga što ne znamo da rješavamo probleme? Mislim da će se većina složiti da je problem to što nemamo tim na terenu. Trenutno najvažniji problem, uzrok ove krize rezultata i krize igre, jer i ono malo što se po tom pitanju popravilo dovođenjem Odovića, začas se raspalo. Zašto nemamo tim, nemam sad ni vremena ni živaca da pišem, o tome bi se moglo i trebalo pisati osvrćući se bar nekoliko godina unazad, te naročito uzeti u obzir šta smo sve sami sebi uradili od kraja prošle sezone pa do ovog trenutka tekuće sezone.

Ali na stranu sad i to, dakle, upali smo u krizu, što je bilo sasvim očekivano i logično da će se desiti, mnogo vjerovatnije da će se desiti nego da se neće desiti - i kako je rješavamo?

1. Prvi kiks sa Odovićem, remi protiv Krupe na Grbavici. Izaberemo dva žrtvena jarca da ih odstranimo iz ekipe. Jedan došao u Želju jučer, a drugi prekjučer. Rezultat: dignemo se dva kola, pa onda grohnemo još gore.

2. Nakon kiksa protiv Slobode, kako smo ovdje obavješteni, svim igračima neselektivno se odbija pola plate, uz prijetnju još većih rezova ako se ne pobijede naredne utakmice. Velika većina je ovdje to podržala. Koliko sam upratio, ja sam bio ovdje jedini bio koji je napisao da mi se to ne sviđa kako se izvelo, iz niza razloga koje sam tad pokušao obrazložiti. Ne samo zato što se kažnjavaju svi, i krivi i nedužni, nego zato što su male šanse da se na taj način ujedini i digne ekipa. Rezultat: protiv GOŠK-a još veća sramota.

3. I šta sad, poslije nove blamaže? Igrači na kraju utakmice dovedeni pred jug, da im se i tu prijeti i da im se i tu drže predavanja. Da im sad objasne navijači šta znači Željo, isti oni navijači koji su na kraju prošle sezone objavili da im trofej kupa ništa ne znači, prozivali da su ulaganja mazanje očiju i ove sezone nas svaku domaću utakmicu oštete za par hiljada maraka.

Rezultat? Eto, vidjet ćemo ubrzo. Možda mi i pobijedimo sljedeću Čelika, zato što realno imamo bolje igrače, ali tim se ne pravi ovako, u atmosferi smaka svijeta, nasilu, uz prijetnje novčanim kaznama i batinama, kroz beskrajne analize ko je trulija jabuka u svlačionici, koga ovaj put sve treba otjerati...
Samo reci da smo im trebali jos i k.urac popusiti jer sinoc nisu bili u stanju g.uziti, jers u izje.bali nas par hiljada na stadinu.

Ljudi bozji ovo je bagra i sa bagrom treba zestoko.

Cijeli zivot sam odrastao i proveo na Alpasinu i ta ulicna skola me je naucila da nikad nema povlacenja i da ako treba da se bijes bijes se po cijenu batina i svega. Ako neko na tebe udari silom vrati mu. E tako treba i sa ovim nasim p.ickicama samo mangupski.

Pa mi svoja m.uda pojedosmo sa finocom, kupi clanksi, kupi godisnju, kupi dres, obezbjedi im karantin, obezbjedi im dobar teren, obezbjedi im sve sto pozeljeti mogu, a kako nam oni vracaju. klosarski.

E pa moji klosari znajte da na tribinama ima navijaca koji su odrastali po najvecim i najgorim mahalama ovog grada i isti mi takvi ne posustajemo kada neko dira nesto nase, a vi ste uboli tamo gdje ne treba, znajte da nam je prekipilo, mogu ovi momci sa juga da vam pricaju sta hoce ali sada ste uboli mnogo stariju raju koja je prezivjela rat i monogo stosta i nama je Zeljo kao član porodice, a svi znamo kako se brani neko od najblizih
@cipiripi

Zavisi šta želimo da postignemo svojim postupcima.

To što pišeš, i što mnogi ovdje piše u prethodnom periodu, a pogotovo nakon sinoć, meni je prije svega znak koliko smo žestoko razočarani i ljuti, i što je još gore, koliko ovo opet, kao i inače kod nas, nije samo kriza rezultata i kriza igre. Ja sinoć naprimjer, zamisli, nisam uputio ni jednu jedinu psovku prema terenu, kao što nikad to ni ne radim, a nagledao sam se svačega godinama. Možda zato šta ipak nisam odrastao na Alpašinu :D , ali ne prihvatam da je to izraz ljubavi prema klubu, da je to znak da ti je stalo, to što ne možeš da kontrolišeš svoj bijes. I na tribinama, a i još više na forumima, postalo je odavno moda da se ljubav prema klubu dokazuju sa što većom količinom psovki i vrijeđanjem igrača tog svog kluba.

Ako nam je cilj da sve ovo sad do kraja razjebemo, onda možemo preći i na te metode, da se dolazi na treninge da se prijeti igračima, da ih se negdje sačeka i namariše, i slično tome. Da se kao sinoć, umjesto da se bodri tim, skoro čitavu utakmicu pjevaju pjesme protiv igrača, kako su pičke, kao piju i duvaju, kako su klošari... Ali ja u tome neću da učestvujem.

I ja sam ostao sinoć sve do samoga kraja, sve dok igrači nisu skroz izašli sa terena. Nisam ostao da psujem, nego da svojim očima vidim koliko ćemo sebi dodatno otežati situaciju.
FK Željezničar 1921
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:03 pm

Eto izgleda imamo novog kapitena...
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:08 pm

Budi Željo je napisao/la:
pon okt 01, 2018 3:59 pm
mamba21 je napisao/la:
pon okt 01, 2018 3:39 pm
Sinoc su ima navijaci poslije tekme odrzali fin govor i dali doznanja da vise nema zayebancije, poslije utakmice im usli u svalcionicu i opet odrzali govor.

Svi su uz Odu jer znaju da ovi igraci mogu kad hoce sto su i dokazali, al prije svega trebaju postati jedan tim!! Svi za jednog da budu!
Bili su navijaci i u subotu pred tekmu. Isto se reklo, da je Odi sto posto podrska, pa se opet sutradan desio GOSK.
Da ne ulazim u trenerske kvalitete, Oda je po meni napravio dvije greske u ovih par dana. Prvo to, da zove navijace da mu rjesavaju problem sa neposlusnim igracima. Drugo, da sinoc na ribanju kod juga dolazi, navijaci ga grle i odlazi, bez da pogleda ekipu. Kao ono ja sam dobar mene gotive a vi se borite sami.
Uglavnom, jako zapetljana i kompleksna situacija...Oda mora pokazati i muda i znanje da se izbori sa svim ovim.
Jeste dosli su i u subotu i pitali odu u cemu je problem. I onda je Oda rekao da ga slabo slusaju igraci kako sam ja mogao skontati.

Nasi igraci su nas uvjerili da mogu igrati,al zadnjih par kola isto ko da nece.. do igraca je sto posto, samo ne znam kojih
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3565
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:14 pm

CURVA je napisao/la:
pon okt 01, 2018 12:20 pm
Durgo je napisao/la:
pon okt 01, 2018 12:06 pm
Ma ne znam sto mi ovo treba u zivotu... eto stvarno ne znam...

Samo se nerviram zbog debila... debili su najblaza rijec... to su mentalno hendikepirani ljudi...

godinama isto i nikakvog pomaka... treba otici na trening i jebati im majku majcinu...
brate sve uredu ali malo treba i sebe pogledati ti i storm niste uspjeli zavrsiti i akciju od 10 000 hiljada :rofl: :rofl: :rofl:
Pa opet mi Vas ovdje trpimo i dajemo vam podrsku :placeodsmijeha: :placeodsmijeha:
Tacno si upravu :D
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:15 pm

Omar500 je napisao/la:
pon okt 01, 2018 3:59 pm
1921.ba je napisao/la:
pon okt 01, 2018 3:58 pm
VIDEO/ FOTO: FK Željezničar – NK GOŠK 1:2

http://1921.ba/video-foto-fk-zeljeznica ... -12-2-5127
Nije ni vama lako...
Moj Reufe...
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:18 pm

Osim ocigledne poslijedice ovih losih odnosa u ekipi a to je trenutni rezultat, imamo i ove druge tipa manjak samopouzdanja igraca i strah.
Ovi problemi se po pravilu najvise odrazavaju na mlade igrace zato molim jos jednom bracu Zeljovce da imaju u vidu ovo o cemu pisem prije nego krenu kritikovati nasu djecu, nazivati ih propalim, limitiranim itd.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3565
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:21 pm

Leon_Professional je napisao/la:
pon okt 01, 2018 2:36 pm
Prvo bih zelio da pozdravim sve :D
Ovo je moj posljednji pokusaj dokazati nesto sto ocito oni sto odlucuju ne vide. Nije jednostavno kad si hajmo reci svjestan problema ali ne mozes nikako utjecati na to. Pogotovo kad prema tome necemu imas mnogo emocija koliko imam / imamo prema Zelji.
Krenut cu s ovim postom odmah poslije prve Adzemove tekme protiv Goska.

slika

Mislim da ne treba nastavljat ovaj post jer vjerujem da smo svi svjesni. ( nadam se da jesmo, bar vecina ).
Ali eto, pade i Adzem, pade i Krcmarevic. Pada i Oda evo. Svi upradaju u masineriju. U brutalnu masineriju.

Razlog zasto sam prestao pisati je bas zbog ovoga sto se sad desava i zbog toga sto sam osjetio da se mnogo mnogo ponavljamo, sve isto pisemo. Zelio sam da se odaljim da me ne bi toliko "boljelo" kad se ponovi isto kao i prije, i vjerujte da je dosta lakse. Manje sam se nervirao sinoc.
Eh sta je isto i sta se ponavlja. Pa vjerovatno sve, samo je razlika u nijansama.
1. Novi trener nova euforija, zadovoljen ego tjeranja bivseg trenera. Smirene strasti.
2. Prva tekma pod novim trenerom je "bolja nego zadnjih 3 godine i jedan mec" to je " ono sto zelimo gledati" , "gledao sam fudbal u jednoj tekmi kao 3 godine skupa". Euforija naravno. Ko je najbolji u tim mecevima? O tome cu u nekoj sljedecoj stavci.
3. Svaki prelazni rok je najbolje odradjeni prelazni rok zadnjih 10 godina. Svaki put pisemo da imamo sirinu pa se ispostavi da nemamo. Te suspenzije, te povrede, ali jednostavno svedemo se da moraju igrati oni koji nas i jebu.

Ovo bi otprilike bilo ono u cemu mi ovdje grijesimo, gdje nismo realno, gdje poletimo. Zbog cega, ne znam.
Ako niste svejsni ovoga, onda probajte pogledati sa strane kao sto sam ja zadnjih 3 mjeseca jer lakse je uvidjeti. Ili vratite postove kad je Oda dosao i kad smo igrali one prve meceve.
Sve identicno kao s Adzemom, bar 90% istog se pisalo. Ma sve se isto pise za svakog trenera i sve ide u krug.

Zavaramo se lahko, ocito bas kao i uprava. Pa sad kad ovako dodje trenutak onda psujemo, tjeramo sve, a rezove nismo radili 3 godine ne vjerujem da cemo i sada. Ali eto, pisem zadnji put na ovu temu.

Eh hajmo sad pogledati nesto drugo. Fino je @ChWilla na ovaj post meni replicirao i napisao : " Na svakoj prvoj tekmi novog trenera Blagojevic je bio jedan od najboljih ".
Sasvim je jasno da nas jebe Jovan Blagojevic. Naravno, nije sam. Stara klapa igra kako im se kc digne i misle da su veci od kluba. Povuku neke nove mahalce i tako uvijek imaju odredjenu grupu koja svakog trenera proguta. Jovan, Zec, Bogicevic, Vedran, Zajmovic... Zeba je u igrackoj karijeri jebavao trenere, samim tim je sumljiv i sada. Karic ostaje kod svakog trenera, svi se mjenjaju on ostaje. Ne mozes biti siguran 100% ali imaju stvari koje ukazuju na to.
Zar nije simptomaticno ovo sto je ChWilla rekao. Je li na svakoj Jovan bio najbolji? Jest. Igrao kao preporodjen. A kakav je u mecevima kad gubimo? Najgori.
Ako je iko kivan i ako iko mrzi Arezinu onda sam ja, jer sam jedini bio protiv njegovog dolaska, ali apsolutno nisam bio zadovoljan onom suspenzijom. Zasto? Pa protiv Krupe ( Krupa koja je karina, bila se naguzila za 3-0 u prvom poluvremenu. ) kad smo gol dali ko je stao? Pa Jovan, Ivan, Saban, Krpic i krila. Ta klapa je igrala 70. minuta i oni su primili gol i oni su stali, nisu Vranjes i Arezina krivi sto su usli u onoj panici da izvuku stvar koju su ovi zasrali. Ne kazem da su njih dva dobri, al su nepravedno kaznjeni dok su ostali koji su vise krivi ostali nekaznjeni. Ista ta klapa u Doboju opet "stala" , opet nece. Eto i sinoc.
UVIJEK ISTI nece i UVIJEK isti igraju drasticno drugacije nego sto to rade na pocetku.

Druga stvar je sto smo sami krivi sto smo dopustili to da nemamo ofanzivno drugu opciju umjesto Blagojevica. Mogao si ga u sve tri meca odmah u 20 minuti izvesti jer vidis da nece, ali nemas opciju pa se nadas da ce on kliknut. ( inace ne klikne). Bilo je i povreda na krilima pa su morali igrati ovi sto nas jebu, ali vecinom sami im damo do znanja da mogu raditi sta hoce od nas.
A mi pisemo kako je ovo odlican prelazni. Po cemu se hvali Beslija? Redom, Rodin dosao vise sretno nego spretno ( mene neki pitali kad sam kukao sto ode u Zrinjski otkad je to Rodin najbolji stoper lige? Sreca pa se uvjerismo u nasem dresu a ne u Zrinjskom ) , Ivana doveo Krcma, Bakraca pratio Papac, Krpica dovela agencija. Beslija je doveo Arezinu koji je promasaj totalni i znalo se da je takav. Sta kaze SD Mladosti jednom prilikom: " Hvala Bogu pa sam se rijesio Arezine, uvalio sam vam ga" .
Beslija nije bio u stanju dovesti drugog napadaca. Neozbiljno je krenuti bez drugog napadaca, pa ti sad nemas mogucnost ganjat rezultat s dva napadaca, ali i to smo opravdavali pricom da to mogu igrat Zajm i Zec. Godinama nemamo zamjenu za Blagojevica, vazda tona igraca u sredini a ni jedan ne moze ofanzivno meda, pa zivis od Jovanove milosti.

Treca stvar, da ne bude kako su samo igraci krivi. ( Vecina otpada na njih ali ima i krivice kluba ).
Vjerujem da je jedan odredjeni procenat za lose rezultate " kriv " odabir ljudi na bitne funkcije. Jesmo svjesni da se vecina ljudi na nama uci. Od kondicionog, od skauta ili ti ga sportskih direktora, do strucnog staba. Svima njima je ovo prvi ovakav posao. Gdje je radio prof. Nedim prije kao kondicioni, ima li kakav rezultat i referencu? Sta je Beslija radio do sad? Ja sam ubjedjen da je 70% foruma pogledalo vise tekmi nase lige u zadnjih 2 godine od Beslije. Ako je referenca to sto je bio fudbaler onda i ne cudi sto mu ljudi uvaljuju igrace. Niikakva je to referenca. Strucni stab sve neki novi, neiskusni pomocnici.
Bojim se da je i to uticalo na neuspjehe koje imamo i na ove turbulencije. Opet cu navest @ChWillin post kad kaze, dodje trener na igrace koje je doveo bivsi trener pa se i sportski direktor promjeni u medjuvremenu i sve tako. ( nesto ovako je napisao :D )

Oduzilo se, jer htio sam nekako sumirati svoja zapazanja, sve ono sto se nakupilo ovih 3 mjeseca sto nisam pisao.
Opet kazem, krivo mi je jer se pisalo o ovome davno, davno a ljudi u klubu nisu nista poduzeli. Nisu rezali. Ne vjerujem da ce i sada srezati i uraditi bilo sta, ali eto ja sam imao potrebu napisati ono sto vecina nas vidi a oni ocito "nece" da vide. To ce ih na kraju i zajebat, a sto se mene tice nece mi biti zao jer sve vide, sami su krivi. Igraci su najveci krivac ovoga, jednostavno nece, mogu raditi sta hoce i tako godinama. Veliki procenat ide na njih, ali ima i ovih gresaka koje sam prije naveo koje nisu do igraca. Jovana sam najvise pominjao, to ne znaci da je on jedini krivac, ali njegova uloga je najuocljivija. Jesam htio da produzimo s njim, jesmo svi to zeljeli, ali smo i kontali da ce imat rezervu pa kad se kurci da ga klupiras i posaljes na tribine, a ne da zivis od njegove milosti.

Nesto je trulo u Zeljeznicaru. Mnogo trulo.
ToBeContinued ( vjeovatno i sa Odom i svakim sljedecim jer kad nisu do sad reagovali, ne ocekujem ni sad )

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Ooo LEO dobro dosao nazad :D
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3565
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:26 pm

Hurmasica je napisao/la:
pon okt 01, 2018 3:23 pm
Što se tiče svlačionice, ja iskreno nemam uvida da je bilo problema osim što ne vidim pravo druženje. Mi smo znali, po deset nas da se družimo i kad je dobro i kad nije, e toga fali ovdje, rekao je Milomir Odović.

Gledam jučer igrače na zagrijavanju, prilikom izlaska na teren te posljednjih priprema pred početak utakmice. Nema tu puno zajedništva, okupljanje u krug onako reda radi izgleda, da se zadovolji forma. Eldar Šehić prilazi svojim saigračima da se pozdravi sa njima, a upravo treba da bude suprotno. Da svaki od njih, naročito iskusniji priđu baš tom Eldaru Šehiću i pruže mu maksimalnu podršku i dodatno ga nabriju pred sami meč. To ne možemo očekivati od skupine individualaca koji su očigledno zaboravili kako je to bilo kada su oni počinjali svoje seniorske karijere. Tu podršku treba dobijati 90. minuta prije svega od svojih saigrača na terenu, naročito onih iz odbrane kao i kapitena. Ja to jučer nisam vidio.

Koliko njih priča sa mlađim igračima? Koliko njih dijeli savjete mlađim igračima, na treninzima i u toku utakmice? Koliko njih je nakon treninga otišlo sa jednim od mlađih igrača na kafu? Onako da se ispričaju kao stariji i mlađi brat, rođak? Da popričaju o problemima u igri, koje stvari treba popraviti, kako da ih popravi?

Nema zajedništva, nema osjećaja pripadnosti određenoj zajednici, određenoj grupi koja teži ka istom cilju. Pogriješiće jedan od njih ali zato će tu grešku pokušati ispraviti njegov saigrač pa ako uspije dobro i jest, ako ne, uvijek ima popravni. Koliko smo puta to vidjeli u prethodnim utakmicama? Ne možemo ni vidjeti kada se ne druže. Halalio bih sad tri boda iz naredne tekme samo da pročitam na forumu ili da čujem od raje da je viđeno njih x u kafiću pa makar i u 11 navečer kako sjede zajedno i zajebavaju se.

Pa nakon određenog vremena kada počnu stvarno ličiti na društvo i određene stvari na samim utakmicama će se mijenjati. Fauliraće našeg igrača, skočit će za vrat i sudiji i protivnicima jer "to se tako ne može raditi na našem terenu i našem prijatelju pa onda tek i saigraču". Stvoriće se neka šansa na 17-18 metara od gola, imamo više kandidata za slobodni udarac. Nek' vala ošuta ovu Čurjurić al' ako usere sutra ću ga baš na kafi zajebavat oko toga. Igrajte tako da ulazite u šanse, da stvarate prilike i za te slobodnjake, takmičite se (u dobru :D) i tokom same utakmice ali u glavi morate imati jedan cilj a to je rezultat TIMA a ne vas kao pojedinaca.

Odeš na termin prvi put pa ti bude malo nezgodno ako ne znaš raju, ne znaš kako ko igra, koliko „zapinje“, je li ters ili zajebant. Pa odeš na kafu poslije toga sa njih par i odmah imaš drugačije mišljenje i postanu ti draži, osjećaš se ugodnije u društvu. Pa kažeš sebi: "E vala ću doći i naredni put, dobra su raja pravo". Već naredni put te popusti onaj grč što si imao prvi put, vidiš da su te svi prihvatili, znaš otprilike i ko kako igra, koliko shvata ozbiljno te stvari. Pa odeš opet na kafu i tako iz sedmice u sedmicu taj ti termin postane rutina, dobra zajebancija, druženje prije svega. Možda jeste glupo porediti termin i utakmicu na kojoj igraju profesionalci ali suština je ista.

Lakše će se podnijeti i poraz kada isti teško padne i Jovanu i Ivanu, Krpiću, Vedranu i Zajimu. Kada su svjesni da su usrali svi, da su mogli mnogo bolje odraditi neke stvari pa će reći:"Šefe, znamo gdje smo griješili, jebiga dešava se, moramo to uigrat mnogo bolje do naredne utakmice". Teško to možemo očekivati od ovih igrača jer egoizam izbija iz pojedinaca. Ne igraju oni utakmice za FK Željezničar. Oni igraju neke svoje utakmice u glavama, da dokažu nekome nešto. Sve dok sa takvim stavom budu dolazili na utakmice, naročito na Grbavicu mi tu mnogo hajra vidjeti nećemo.

Krenut će nas, odigraćemo opet 3-4 dobre utakmice, možemo i Zrinjskog razvaliti u Mostaru, ali sa prvom manjom krizom koja naleti na površinu će isplivati egoizam, sebičnost i manjak poštovanja prema Željezničaru, prema Grbavici, prema navijačima, treneru i upravi. Tad kreću priče o platama, o tome kakav je ko igrač, dere li se previše na terenu i slične gluposti. Drugarstvo sigurno nije jedini recept za uspjeh ali mišljenja sam da nama to trenutno stvara mnogo veći problem nego što je sam kvalitet ekipe. Ne mogu se družiti samo pred karantin kada su dužni i obavezni da budu zajedno. Tu je upravo i srž funkcije kapitena jedne ekipe. Nije njegov zadatak da prvi izađe na teren, razmijeni zastavice sa protivničkim kapitenom, odabere stranu ili loptu te se uslika sa sudijama. Očigledno naš nije svjestan svoje uloge i koliko je ona značajna za ekipu i prije svega dobro atmosferu unutar iste.

Vakat je da se počnu ponašati kao igrači najtrofejnijeg i najboljeg kluba u državi u apsolutno svakom mogućem smislu tih riječi. Ko to ne želi ili nije u stanju, fudbalski svijet je ogroman i neka potraži svoju sreću negdje drugo. Ne bih da ulazim u analize da li nam fali igrača na određenoj pozicij jer vjerujem da smo tu svi istog mišljenja. Na hajr.

Nasrah se ja al' ne može više pod kožu fakat.

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
E vala neka si ovo napisao...

SVE TACNO 1/1!!!!!!
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:29 pm

Minjore je napisao/la:
pon okt 01, 2018 4:03 pm
Eto izgleda imamo novog kapitena...
Je l fakat?
1987
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:29 pm

Jednom se rez mora uraditi. Previše je kancerogenih ljudi, priča i svega ostalog u i oko kluba. Moramo OZDRAVITI!

I jos nesto, kao tim su karina, ali nisu svi isti, treba posten biti. Mladje ne krivim nimalo, njima bi najvise godila dobra atmosfera da mogu dobro raditi.
Zadnja izmjena: igla, dana/u sub okt 06, 2018 12:05 am, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:33 pm

Novi kapiten je?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:38 pm

Pogledah izvještaj, tek se na njemu vidi kakav je Zec glupan :zid: :zid:
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:38 pm

Hazime imamo bingo :D
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:41 pm

Sinisa Stevanovic i Sulejman Krpic su jedini koji svojom borbom zasluzuju nositi kapitensku traku.
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:45 pm

Izgleda Krpic. Ne znam jel 100%
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:51 pm

Dat mu kuku u štucnu da stavi. Prvi koji usere ide Cooling Break.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 4:52 pm

Krpić i Rama jedini zaslužuju.
Što kaže @cikazubo jedini Krpa ima sinoć muda i u porazu i u pobjedi stati prvi u red i dobiti ono što ga sljeduje, dok blagojević ko ***** nekakva stoji na kraju i konta pričajte vi kurcu
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 178 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija