Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
ForzaLjoZe
Postovi: 137
Pridružen/a: čet apr 19, 2018 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 2:50 pm

Ovaj osjecaj tremora, to nespavanje od sinoc vracaju na jedan datum. Ja sam ga davno zaboravio, izgubio se u navici dolazaka.
Kao ptica, progledao...
Tata se vratio iz rata, kupio plavo-bijelu imitaciju dresa iz devedesetih koji je bio malo tijesan buci zeljnog svega, nakon sarajevske gladi. NK Željezničar bez ičega, prišivenog grba nikakvoga ne bih mijenjao ni za onaj Hadisov što mu ga Bracin sin vrati.
Prilazili smo masi odraslih, masi koja pjeva, trese i nosi. Masa plavo bijelih, ludje obucenih nego ja, glasnijih nego ja. Masi u kojoj je bilo nesto neopisivo dobro, kao bjezanje od snajpera i skrivanje iza zgrade od granata. Nesto strasno, nesto opasno, ali privlacno. Tamo negdje gdje danas ljudi ulaze na zapad, tamo sam prvi put u srcu velik i odrastao, samostalan, usao sa ocem na juznu tribinu. Plavokosi, crnokosi, zuti, celavi, penzioneri, djevojke, deckici i odrasli ljudi, poneki djecak mog uzrasta, bubanj, megafon i zapjevana masa. Sunce iznad Sarajeva, okupana Grbavica i prva poslijeratna pobjeda na Grbavici u derbiju. Danas to zovu sabanizmom, ono sto je meni bila rapsodija u plavom. Nesto sto ce trajno obiljeziti jednog covjeka: nekog ko ima odbojnost prema bordo boji kao mali pokus velikog giganta.
Mama je kupila sal kojeg sam cvrsto stezao oko vrata, da ga neko ne otme-isti ko hiljade drugih. Kasnije cu imati i proslijediti nekoj djeci gotovo svaki ultras sal, ali majkin The Maniaks ce zauvijek ostati najdrazi. Nesto je drugacije bilo tada.

Ovo su slike Zeljinog navijaca koji postaje svjestan sebe i raste. Jedna od mojih prvih Zeljinih sjecanja, u kojem je sve bilo mocno, osjecano prvim putem, novo, mirisalo kao celofan cokolade, nedodirljivi osjecaj slobode, neopisivi osjecaj radosti.
Tada ce ovaj djecak u meni poceti unistavati svoje grlo i glasnice. Ponajvise sam osjecao srecu kada mi je prijatelj krocio u kolicima u invalidskim kolicima tartan staze Koseva. Ja ga zvao s vrha juga. Ili kad je Bosna igrala s Grckom, pa kompletna ekipa BH Fanaticosa me pozva sebi. Ne pretjerujem, to se zaista desilo da jedan Manijak s iskustvom skandira glasnije od 200 BH Fanaticosa.

Moj se Edin danas rodio, pa evociram svoje uspomene.
Dok mama i on cekaju izlazak iz bolnice, njegov otac ce moci otici na jos jednu bitnu utakmicu sarajevskih plavih.

Tamo gdje ce stupiti neki novi sarajevski malisani, prvi put poput Edinovog oca.
U medjuvremenu je puno manje svijeta pocelo posjecivati Zeljine utakmice.
Negdje u putu smo izgubili nesto od svog ponosa, umorili se u borbi.
Dok sve ovo tipkam, ja uopste ne slusam Zeljine pjesme. Slusam ovu:

phpBB [video]


U pismu sinu sam napisao da meni Zeljo nije nesto obicno.
Epitom je sve nase boli.
Sinonim inata, rata, granata, neimastine, oporavka... boli.

Ja onom djecaku sto ce sutra prvi put doci ne zelim selfi stickove, upaljene mobitele i pozere koji su najezdili umjesto iznevjerenih.
Zelim mu onaj osjecaj podignutih ruku. Naprijed Zeljo, samo naprijed...
Ono kad se ko u derviskoj halki, u lancu covjek za covjeka uvezu, Allez, allez, allons pjevajmo zajedno... Mozda nas taj lanac ruku odvede preko mosta najvecih evropskih uspjeha.
I tribine koje se izmedju sebe dozivaju. Jer kada mi navijamo...
Zelim mu te slike u sjecanju, zelim taj osjecaj ponosa na svoje. U svoje. Nekog ko ce sve to gledati na puno ljepsoj Grbavici za razliku od nekog ko je trpio uvrede o sugavici.
Ne pripadnosti Evropi, nego posebnosti. Da se Evropa njemu pokloni i prizna mu nesto.
Jedan od najvecih spram svega sto je propatio. Da ne masta o zapadu, da mu tudja zemlja ne bude golema, da ne krene rijekom onih koji kupuju kartu izlaza iz ovog gliba u kojem smo se nasli.
Da je golem, da kaze Evropa.
Sinonim ove Drzave.
Sto mi jedini ostavi ponos, davno zaboravljen, na postenu borbu za opstanak.

A gdje nece...

Mozete li sutra navijati za sve one klince? Za Zelju? Za BiH? Za sve one sto zele da ovaj klub uspije? Skakati, navijati? Jednog dana necete moci... Mozda, ali mozda je to jedini uslov da daleko stignemo u Evropi. Mozda samo tada mozemo daleko. Hocemo li pokusati?
Zadnja izmjena: ForzaLjoZe, dana/u sri jul 25, 2018 2:52 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Odjebi Rusmire!
NAPOLJ UPRAVI!
Svi na Grbavicu!
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 2:51 pm

Jel ovo konama iznajmljujemo LED reklame il je šuplja :placeodsmijeha: :placeodsmijeha: :placeodsmijeha:
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 2:53 pm

blueDBR je napisao/la:
sri jul 25, 2018 2:51 pm
Jel ovo konama iznajmljujemo LED reklame il je šuplja :placeodsmijeha: :placeodsmijeha: :placeodsmijeha:
Sta nas boli uho, treba i Ujkama iznajmiti usput, pogotovo kada mi igramo protiv njih :placeodsmijeha:
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 2:57 pm

azbaha je napisao/la:
sri jul 25, 2018 2:53 pm
blueDBR je napisao/la:
sri jul 25, 2018 2:51 pm
Jel ovo konama iznajmljujemo LED reklame il je šuplja :placeodsmijeha: :placeodsmijeha: :placeodsmijeha:
Sta nas boli uho, treba i Ujkama iznajmiti usput, pogotovo kada mi igramo protiv njih :placeodsmijeha:
ma slažem se, samo tušit kome god, ako Sarajevo već to može priuštit, Azmir bi trebao nam odma duplu ponudit :rofl: :rofl:
a i Ujke mogu milione prebacivat s drzavnih na njihove klubove, zamisli kolko bi im elektroprivreda ili telecom njihov dali za reklamu na ovim LEDovima :ganja:
 
Daris_
Postovi: 421
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 12:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:01 pm

Bi li vi bili zadovoljni sa 0-0?
 
ForzaLjoZe
Postovi: 137
Pridružen/a: čet apr 19, 2018 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:02 pm

Daris_ je napisao/la:
sri jul 25, 2018 3:01 pm
Bi li vi bili zadovoljni sa 0-0?
Da li bi oni bili zadovoljni da ih nabusimo s 3-4 komada?
Odjebi Rusmire!
NAPOLJ UPRAVI!
Svi na Grbavicu!
 
dell21
Postovi: 2338
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:03 pm

Daris_ je napisao/la:
sri jul 25, 2018 3:01 pm
Bi li vi bili zadovoljni sa 0-0?
Ja bi.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:05 pm

samo pozitivaaaaa

2:0
MIRZA RASCIC
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:11 pm

Daris_ je napisao/la:
sri jul 25, 2018 3:01 pm
Bi li vi bili zadovoljni sa 0-0?
Kao sto rece SSS, svi rezultati bez primljenog gola, su dobri za revans! A meni nekako 2-0 bas bi lijepo legao, i ako legende kazu da je to najgori rezultat :D
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:11 pm

ForzaLjoZe je napisao/la:
sri jul 25, 2018 2:50 pm
Ovaj osjecaj tremora, to nespavanje od sinoc vracaju na jedan datum. Ja sam ga davno zaboravio, izgubio se u navici dolazaka.
Kao ptica, progledao...
Tata se vratio iz rata, kupio plavo-bijelu imitaciju dresa iz devedesetih koji je bio malo tijesan buci zeljnog svega, nakon sarajevske gladi. NK Željezničar bez ičega, prišivenog grba nikakvoga ne bih mijenjao ni za onaj Hadisov što mu ga Bracin sin vrati.
Prilazili smo masi odraslih, masi koja pjeva, trese i nosi. Masa plavo bijelih, ludje obucenih nego ja, glasnijih nego ja. Masi u kojoj je bilo nesto neopisivo dobro, kao bjezanje od snajpera i skrivanje iza zgrade od granata. Nesto strasno, nesto opasno, ali privlacno. Tamo negdje gdje danas ljudi ulaze na zapad, tamo sam prvi put u srcu velik i odrastao, samostalan, usao sa ocem na juznu tribinu. Plavokosi, crnokosi, zuti, celavi, penzioneri, djevojke, deckici i odrasli ljudi, poneki djecak mog uzrasta, bubanj, megafon i zapjevana masa. Sunce iznad Sarajeva, okupana Grbavica i prva poslijeratna pobjeda na Grbavici u derbiju. Danas to zovu sabanizmom, ono sto je meni bila rapsodija u plavom. Nesto sto ce trajno obiljeziti jednog covjeka: nekog ko ima odbojnost prema bordo boji kao mali pokus velikog giganta.
Mama je kupila sal kojeg sam cvrsto stezao oko vrata, da ga neko ne otme-isti ko hiljade drugih. Kasnije cu imati i proslijediti nekoj djeci gotovo svaki ultras sal, ali majkin The Maniaks ce zauvijek ostati najdrazi. Nesto je drugacije bilo tada.

Ovo su slike Zeljinog navijaca koji postaje svjestan sebe i raste. Jedna od mojih prvih Zeljinih sjecanja, u kojem je sve bilo mocno, osjecano prvim putem, novo, mirisalo kao celofan cokolade, nedodirljivi osjecaj slobode, neopisivi osjecaj radosti.
Tada ce ovaj djecak u meni poceti unistavati svoje grlo i glasnice. Ponajvise sam osjecao srecu kada mi je prijatelj krocio u kolicima u invalidskim kolicima tartan staze Koseva. Ja ga zvao s vrha juga. Ili kad je Bosna igrala s Grckom, pa kompletna ekipa BH Fanaticosa me pozva sebi. Ne pretjerujem, to se zaista desilo da jedan Manijak s iskustvom skandira glasnije od 200 BH Fanaticosa.

Moj se Edin danas rodio, pa evociram svoje uspomene.
Dok mama i on cekaju izlazak iz bolnice, njegov otac ce moci otici na jos jednu bitnu utakmicu sarajevskih plavih.

Tamo gdje ce stupiti neki novi sarajevski malisani, prvi put poput Edinovog oca.
U medjuvremenu je puno manje svijeta pocelo posjecivati Zeljine utakmice.
Negdje u putu smo izgubili nesto od svog ponosa, umorili se u borbi.
Dok sve ovo tipkam, ja uopste ne slusam Zeljine pjesme. Slusam ovu:

phpBB [video]


U pismu sinu sam napisao da meni Zeljo nije nesto obicno.
Epitom je sve nase boli.
Sinonim inata, rata, granata, neimastine, oporavka... boli.

Ja onom djecaku sto ce sutra prvi put doci ne zelim selfi stickove, upaljene mobitele i pozere koji su najezdili umjesto iznevjerenih.
Zelim mu onaj osjecaj podignutih ruku. Naprijed Zeljo, samo naprijed...
Ono kad se ko u derviskoj halki, u lancu covjek za covjeka uvezu, Allez, allez, allons pjevajmo zajedno... Mozda nas taj lanac ruku odvede preko mosta najvecih evropskih uspjeha.
I tribine koje se izmedju sebe dozivaju. Jer kada mi navijamo...
Zelim mu te slike u sjecanju, zelim taj osjecaj ponosa na svoje. U svoje. Nekog ko ce sve to gledati na puno ljepsoj Grbavici za razliku od nekog ko je trpio uvrede o sugavici.
Ne pripadnosti Evropi, nego posebnosti. Da se Evropa njemu pokloni i prizna mu nesto.
Jedan od najvecih spram svega sto je propatio. Da ne masta o zapadu, da mu tudja zemlja ne bude golema, da ne krene rijekom onih koji kupuju kartu izlaza iz ovog gliba u kojem smo se nasli.
Da je golem, da kaze Evropa.
Sinonim ove Drzave.
Sto mi jedini ostavi ponos, davno zaboravljen, na postenu borbu za opstanak.

A gdje nece...

Mozete li sutra navijati za sve one klince? Za Zelju? Za BiH? Za sve one sto zele da ovaj klub uspije? Skakati, navijati? Jednog dana necete moci... Mozda, ali mozda je to jedini uslov da daleko stignemo u Evropi. Mozda samo tada mozemo daleko. Hocemo li pokusati?
Neka ti je sin ziv i zdrav! Mnogo srece!

U Seharu molim vas! @AsharaK
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:12 pm

ja ne mislim da je prolaz realan ako se ne pobijedi ovdje. jebeno je dole.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:15 pm

zubanovic89 je napisao/la:
sri jul 25, 2018 2:32 pm
storm_raider je napisao/la:
sri jul 25, 2018 2:30 pm
Sumnjam...
slika
Spoiler:
slika
:D

@ForzaLjoze

fenomenalno, obavezno ide u seharu. Svaka cast, najezio sam se! :palacgore:
Prvi dio ove fenomenalne price je takodjer u sehari vec mjesec dana, obavezno procitajte ko nije
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:20 pm

sad bih potpisao 0-0 i još se napio od sreće
zabit će ga ovaj sa avatara dole !
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:23 pm

FOTO: FK Željezničar izvršio nabavku LED banera

https://fkzeljeznicar.ba/foto-fk-zeljez ... era/33031/
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:24 pm

Koji je rekord u zaradi od kad je izgradjen Istok? Ocekujem sutra preko 135 000 KM zarade od karti.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:25 pm

Ne treba se ni zalijetat pa da ga primimo, niti ih se usrat pa da skinemo gace i kad skontamo da mozemo s njima vec si gol primio a igras kuci.

Mirno tokom meca, a u drugom poluvremenu ubaciti Veselog i Zeca na ovu njihovu starudiju umornu pa moze i doci do 1-0, mada i 0-0 po meni nije los rezultat.

P.S. Dobre majice kod Sabana i Slobe na pressu.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:26 pm

Gledaj ljepote bajo moj..Jao kad sutra naveče to počne da šljašti uh..Al kako se samo dobro uklapaju uz ovu plavu podlogu..
Zadnja izmjena: Okolele, dana/u sri jul 25, 2018 3:29 pm, ukupno mijenjano 1 put.
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:28 pm

Kako samo prejako izgledaju ovi baneri. Sta radi ova nasa uprava, ovo je za nepovjerovat. Ljudi cine cuda
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:30 pm

LARSSON je napisao/la:
sri jul 25, 2018 3:23 pm
FOTO: FK Željezničar izvršio nabavku LED banera

https://fkzeljeznicar.ba/foto-fk-zeljez ... era/33031/
joj kako su legli na novu zelenu i plavu vutru :klanjase2:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 25, 2018 3:30 pm

slika
...
slika
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 101 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija