Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1277
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 4:37 pm

LARS1921 je napisao/la:
uto jul 03, 2018 4:27 pm
Eric Cantona je napisao/la:
uto jul 03, 2018 4:12 pm
Neka pregledaju u klubu kakvi smo sa žutim kartonima, ima li neko od novih igrača da ne može igrati u Evropi i te ''gluposti''.
Ako sam dobro provjerio, a vjerujem da jesam, svi mogu igrati, i u ligi i u kupu.

Sad da vidimo ako ko bude dolazio da li će moći :D
:palacgore: Kad budeš imao slobodnog vremena, provjeri još jednom :D
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 4:38 pm

amar92 je napisao/la:
uto jul 03, 2018 4:35 pm
“Naime, FIFA klubovima plaća 6,217 eura po danu boravka njihova igrača u reprezentaciji na pripremama i tijekom SP-a s time da maksimalan iznos može iznositi 350 tisuća eura po igraču.”

Nisam znao za ovo. Da smo se mi kako plasirali i ugurali Zakarica i Graovca u repku, dobili bi fin iznos :D

Ne znam jel se isplacuje i za EP, tu bi se sad morali plasirati, ali tesko da cemo mi imati reprezentativce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobija se za sve utakmice kvalifikacija, tako da nešto bi trebali dobiti za prošli ciklus od stevanovića.

@eric canatona

sve je provjereno :D

 
Paranoja
Postovi: 203
Pridružen/a: čet nov 30, 2017 9:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 4:42 pm

AsharaK je napisao/la:
uto jul 03, 2018 4:04 pm
Evo Anel dobio kopačke od adidasa :D
Upratio sam na njegovom instagramu da on ima potpisan ugovor sa Adidasom, čini mi se jedini od svih premierligaša koji dobija opremu od njih džabe i koji ima ovakav sponzorski ugovor sa njima.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:03 pm

bahato ili ne, mi smo mali, s malom količinom i nas dres košta dosta. on je mogao biti malo jeftiniji. ali značajno, a da se skroz ne izgubi poenta za klub - to ne. ne u iznosu koji bi to učinio dostupnim puno većem krugu ljudi.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:14 pm

Onaj turčin je valjda došao sa našim u sarajevo, na ig story postavio.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:15 pm

Ja ne ulazim u cijenu je li visoka ili nije, govorim o razmisljanju i postu koji izgleda bahat.
Klub ne bi smio ovako razmisljati i postupati, vjerujem i da ne misle ovako.

Jer kolko god bogat bio ti se moras prilagoditi vecini navijaca. Logicno da svima neces moci ugoditi, ali treba ici u korist vecine. Tako rade i najbogatiji.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:20 pm

pa dobro ajzea ti je ono živi brzo umri mlad, knele i kristijan... :kafa:
gradi željo boli te *****
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:29 pm

Leon_Professional je napisao/la:
uto jul 03, 2018 4:25 pm
Ajzea je napisao/la:
uto jul 03, 2018 3:36 pm
Okolele je napisao/la:
uto jul 03, 2018 3:34 pm

Dakle uvijek postoji riješenje :D
Najjednostavnije koje postoji.
Vidio sam pantalone, strasno su mi se svidjele ali su mi preskupe. Zna li neko neki forum gdje se vodi rasprava o pantalonama, imam potrebu da napisem da su skupe?

Hocemo da nam klub pokloni dres i jos cvaju nam dodje !
Bahato, vrlo bahato.
Nije to to.
Necu da ulazim u to je li skupo ili nije, ali ovo razmisljanje je nidje veze. Klub treba da bude otvoren i prilagodljiv prema navijacima koji su toliko dali klubu.
Dicimo se da smo radnicki klub i sta sve vec sto je suprotno ovom sto si napisao. Prema tebi mi treba da budemo klub bogatasa, a ko jebe one sto ne mogu kupiti, oni su uskraceni za nesto sto vole.
Zasto je to bahato? Ne shvatam. Ovo je samo realno gledati na stvari jer onaj kome je skupo, ja ga apsolutno prvi podrzavam u tome da taj novac usmjeri prema necemu sto mu je potrebnije. Da je cijena i jeftinija, ne bi mogla biti znacajno jeftinija.

Volim i ja mnogo sta, pa sebi ne mogu priustiti jer postoje i prioriteti. Da se na glavu okrenem, skupo mi je. To nije sramota, kao sto nije ni bahatost reci da se ne treba kupiti ono za sta smatras da je skupo.

Je li 20 KM skupo i zasto nemamo ni 500 aktivnih clanova?
 
Avatar
tu i tamo
Postovi: 79
Pridružen/a: pon mar 28, 2016 12:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:31 pm

Dres nije skup.
Cijena je sasvim normalna cak mozda i jeftinija nego sto sam ja mislio da ce biti.
To sto vi govorite da je to 1/4 necije plate, njima je puno i 50KM jer su troskovi mjesesecni svakako veci od prihoda.
Preskupa im je i karta, ...i prevoz, ...i piva... i hrana.
Nemam ja nikakva posebno primanja, ne mogu ni ja priustiti sebi dres, clansku i godisnju od jedne plate...vec to razvucem na minimalno dvije plate, posto je ljeto mozda i tri.
Ali ne mogu pricati da je nesto zbog toga skupo, da bi rekao da je nesto skupo moras uporediti sa ostalim stvarima koje placas.
Udji u sportsku radnju i kupi majicu za trcanje Umbro,koliko ces platiti?
Izadji navecer, pogledaj koliko ti treba para za izlazak...
Ali ne!!! treba prvo pametovati kolika cijena treba biti, mozda pogledati u novcanik koliko imam para i presloziti da toliko bude dres.

Mi te dresove kupujemo iz zapadne Europe(Engelaska???nisam siguran)
Izgovori cijenu karte u eurima pa skontaj kako smijesno izgleda.
Reci navijacu u Austriji, Belgiji, Ceskoj da ti je najvecem bosanskom klubu godisnja karta 40€-50€.
I jos imas popuste stvari sa tom godisnjom...
gorivo, fan shop itd.
Ne poredim ja nas sa Austrijom(ne stavljam cijene austrijanske) jer se ne mozemo porediti,
samo pokusavam da doprem do mozga ljudi koji kazu da je 38€ / 76.5KM za onakav dres skupo!?

Na osnovu cega???

Yugo je skup kad je 2 000KM.
Audi je jeftin kad je 20 000KM.

Sjetih se onog vica
Kad je Fata vidjela krastavac 2KM, pa govori "Bogami skupo"
Kaze njoj prodavac..
" ... nije skupo nego si se ti loše udala."
Ne rugam se ja nikome sto nema para (nemam ni ja), ali ce smijem ljudima koji bez poredjenja sa bilo cim kazu da je nesto skupo...
Uporedi sa dresom u prodavnici, uporedi sa drugim klubovima, uopredi da svojom majcom sto si je zadnju kupio a da nije u waikikiju.
I pocni stediti za Umbro dres tamnoplavi !!!!
:)
 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1277
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:32 pm

Trebali su dresove prodavati na shopping karticu, 12 mjeseci. Za ove ''siromašnije'' 24 mjeseca.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:34 pm

Zato jer tih 20 KM ne donosi nista.
To je misljenje prosjecnog covjeka i zasto on da samo onako baci 20 KM a zauzvrat nista nece dobiti trenutacno.

Takva je svjest i zato imamo toliko clanova.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:36 pm

Ne donosi nista ali oznacava pripadnost klubu.
Aktivnih clanova ni 500, gledalaca ni 2000 a komentara po 5000.
 
Avatar
phily
Postovi: 428
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:37 pm
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:37 pm

najjaca su mi porodenja Bosne sa nekim euopskim zemljama , kaze u Europi je ista cijena, jeste ista samo sto je u Europi plata veca jedno dva tri puta....
"Na granici smo grubosti. Spremni smo. Mi se ne sklanjamo prepotenciji. MI SMO ZELJO !!!"


boccaccio

:zeljeznicar1:
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1979
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:41 pm

dresovi se prave u evropi, samim tim imas te cijene.
uzmi dres reprezentacije, cijena u svakoj drzavi je uglavnom oko 100KM. Ma koliko siromasne i male drzave bile.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:43 pm

Pa dobro, vecina je iz Sarajeva ovdje i imaju najvece prosjecne plate u Bosni pa otprilike nije skupo.
Nekom iz provincije je skupo i realno nece uzet. Doci ce na tekmu i oci ce mu ostajat na tom dresu sto nosi neko iz Sarajeva.

Ali eto, ako kazete da ne moze drugacije onda Ok, ne moze.
Sirotinjo ne mozes imat da se na glavu nasadis i jbg. Pomirit ce se sa tim logicno.

P.S. cuj smjesno nekom kad kazes da je dres 40€, pa smjesno mu je i kad kazes kolko zaradjujes u odnosu na njeg.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:46 pm

phily je napisao/la:
uto jul 03, 2018 5:37 pm
najjaca su mi porodenja Bosne sa nekim euopskim zemljama , kaze u Europi je ista cijena, jeste ista samo sto je u Europi plata veca jedno dva tri puta....
Da, i sasvim je normalna stvar da ti u nekom trenutku dres bude skup i da ga ne mozes priustiti. I ne treba ga priustiti bilo ko kome je dres danas skup jer postoje neki prioriteti i razumljivo je da je to ono primarno cemu tezis. Nista necija ljubav prema klubu nije manja ukoliko ne kupi dres ili ukoliko ga ne kupi u roku od odmah. Ali eto, valjda sam ja bahat i sam prema sebi jer ne mogu odmah kupiti dres, vec cu moci kroz deset dana, mjesec, dva.. Valjda sam bahat sam prema sebi jer ne idem okolo i vicem "Skupo, skupo !", niti objavljujem po drustvenim mrezama niti storijima.

Svi hoce brendirani, visokokvalitetni dres, specijalno proizveden za nas klub za pedeset KM najvise i plus uz sve to isti ti ocekuju da i klub nesto zaradi, ako sam dobro shvatio. Dres i da je jeftiniji, moze biti jeftiniji za najvise 10KM. Onaj kome igra ulogu 10KM, stvarno ima daleko daleko preca posla od kupovine dresa.
 
Avatar
tu i tamo
Postovi: 79
Pridružen/a: pon mar 28, 2016 12:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:50 pm

phily je napisao/la:
uto jul 03, 2018 5:37 pm
najjaca su mi porodenja Bosne sa nekim euopskim zemljama , kaze u Europi je ista cijena, jeste ista samo sto je u Europi plata veca jedno dva tri puta....
Zeljo plati dres isto kao i Everton, cak i skuplje. Kako da ne poredis??
Hoces ti jeftinije napraviti dres?
Ili samo pises bezveze?
Udji na stranicu Umbro i naruci po nabavnoj cijeni.

Znaci nisu najjaci ovi sto uporedjuju europu i nas. vec su najjaci ovi sto imaju pristup internetu i misle da su otkrili Ameriku.
 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 655
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:53 pm

Priča vam je bez veze. Dres je za naše uslove skup i to za bar 70% stanovništva ali skupe su i cigare pa ipak isto toliko stanovništva puši. Ko hoće uradi, ko neće nađe milion razloga. Tako je i sa dresom ako stariji sin i ja kupimo dres mali će nam dići frku. Tako da će biti ili tri ili ni jedan.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:58 pm

Evo, zivo me interesuje, za koliko ne bi bio skup?
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 5:59 pm

Gledajući prosječnu platu i primanja u BiH može se reći da je dres skup. Ali, Klub nema nikakve veze s tim, niti su prethodni dresovi bili nešto jeftiniji, a svi smo se složili da je ovaj dres jedan od boljih i ljepših. Ova cijena je u redu, ne odudara mnogo od cijene prethodnih dresova, također urađen je s mnogo truda i rada i ispao je odlično. Za cijene ne treba kukati.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 84 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija