Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

FK Željezničar

čet jun 14, 2018 12:38 am

Hadzijalagic je napisao/la:Ma po stoju da mi ni u jednoj zvanicnoj utakmici necemo odigrati tu 3-5-2 o kojoj se prica. Nemamo mi za to igraca, al ni blizu.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ovo sam ja pisao odmah kad je pocela prica o 3-5-2. Stoji to da je to odlicna formacija kad se uigra pravilno, i moze biti prevaga pogotovo u nasoj ligi.

Samo mi nemamo nijednog, ali bas nijednog, igraca koji je tip za wing back-a. Savrseni igraci za to, u okviru ove nase lige bi bili Subic i Miro. Mi takvih nemamo. Druga stvar, stopere koji cijeli zivot igraju sa 4 nazad treba dobro uigrati za 3 nazad, jer njihove greske su nedopustive. Treca stvar, nasa sva najbolja igraca (Zakaric i Zajmovic) se tu ne uklapaju ni u kojem slucaju. Grijesite ako mislite da oni mogu pruziti iste partije tu negdje iza Krpica. Tu je najveca guzva na terenu, a oni obojica imaju onaj dribling u for. Pogotovo Zajmovic se ne uklapa, covjek je 90% svojih uspjesnih prodora napravio na istu foru, kada uz aut ceka beka da ga napadne a onda gurne loptu u dugi for i pretrci ga. Zajmovic to ne moze raditi na ovoj poziciji LAM gdje ga se stavlja, niti to moze raditi kao drugi (ili prvi) napadac.

Ako Slobodan bude uporan, to se moze uigrati i igrati, ali mislim da mi nismo spremni za to i da bi bilo propusta. Uz to, bi po mom misljenju ugusili dva najbolja igraca.

Po meni je najbolja opcija 4-1-4-1, pogotovo dok se Sinan ne vrati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zadnja izmjena: amar92, dana/u čet jun 14, 2018 12:38 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 12:43 am

Plava Porodica je napisao/la:
amar92 je napisao/la:
čet jun 14, 2018 12:29 am
Plava Porodica je napisao/la:Raja nisam ovaj fantasy igrao sto godina..
Kako funkcionise?
Je li se ono odmah bira sastav za cijelo prvenstvo ili se svako kolo može novi birati?
Aj javnite pa da pravim.
Pravis za cijelo prvenstvo, s tim da poslije svakog kola imas pravo na 1 besplatan transfer izvrsiti. Poslije grupne faze dopusteno je neogranicen broj transfera tako da mozes izbaciti igrace koji su ispali u grupi. Mislim da je onda prije cetvrtfinala opet neogeanicen broj transfera, prije polufinala 5, prije finala 3.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odlično.
Hvala prijatelju.
Jos par savjeta, ako prvi put igras. Za kapitena ekipe svaki put dobivas duple bodove (pa najbolje da ti to bude napadac neki). Bodovi se dobivaju za odigrane minute, golove, i asistencije (vezni i napadaci), te za clean sheetove i broj odbrana (odbrana i golmani). Oduzimaju se za kartone i promasene penale, cini mi se. Tako da izbjegavaj klasicne zadnje vezne, jer rijetko kad zabijaju/asistiraju, a cesto dobiju karton. Dzaba sto dobro odigraju, puno trce, ne grijese u pasevima, to se nigdje ne boduje. Sretno :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 12:44 am

amar92 je napisao/la:
čet jun 14, 2018 12:43 am
Plava Porodica je napisao/la:
amar92 je napisao/la:
čet jun 14, 2018 12:29 am

Pravis za cijelo prvenstvo, s tim da poslije svakog kola imas pravo na 1 besplatan transfer izvrsiti. Poslije grupne faze dopusteno je neogranicen broj transfera tako da mozes izbaciti igrace koji su ispali u grupi. Mislim da je onda prije cetvrtfinala opet neogeanicen broj transfera, prije polufinala 5, prije finala 3.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odlično.
Hvala prijatelju.
Jos par savjeta, ako prvi put igras. Za kapitena ekipe svaki put dobivas duple bodove (pa najbolje da ti to bude napadac neki). Bodovi se dobivaju za odigrane minute, golove, i asistencije (vezni i napadaci), te za clean sheetove i broj odbrana (odbrana i golmani). Oduzimaju se za kartone i promasene penale, cini mi se. Tako da izbjegavaj klasicne zadnje vezne, jer rijetko kad zabijaju/asistiraju, a cesto dobiju karton. Dzaba sto dobro odigraju, puno trce, ne grijese u pasevima, to se nigdje ne boduje. Sretno :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lukaku kapiten, a eto zajebah se za Kantea :kafa:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 12:49 am

viewtopic.php?f=51&t=727

Evo teme za fantasy momci
Željezničar ante portas !
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 1:19 am

Ako gledamo Evropu, formacija 3-5-2 je ogranicena kao saksija. Primjer Juventus, pod Conteom 3-5-2 i nisu meda mogli u ligi sampiona. Allegri promjeni na 4-3-2-1 i odigraju 2 finala Lige Sampiona. Drugi primjer je Chelsea koji je dozivio procvat sa 3-5-2 ali sezonu poslije i krah iste formacije jer je lahka za procitati i analizirati.

Kod nas bi to donijelo osvjezenje, pogotovo je jaka kad ide na, u nasoj ligi, sablonsku 4-5-1, primjer kad nas je Siroki rasuo u Kupu. Mogla bi se gurati odredjeno vrijeme, ali s obzirom koliko treba uigravanja iste formacije te malo plodova koji daje, ja bih toj formaciji rekao Ne! Naravno, veoma je pozeljna kao alternativa u toku utakmice, ali za prve formacije nije.

Ukoliko Proja zaigra, koga smatram cisto defanzivnim bekom kao i Shortya, najbolje bi nam legla 4-3-3 gdje bekovi slabo idu naprijed ali imas krila opasno blizu protivnickom golu.
1987
 
MANIJACIBOJNIK1987
Postovi: 14
Pridružen/a: uto jun 12, 2018 12:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 1:21 am

storm_raider je napisao/la:
sri jun 13, 2018 11:58 pm
bogi je napisao/la:
sri jun 13, 2018 11:46 pm
Da napomenem, kome se ne čita, nek odmah skrola bit će dugačko.

Priča se o taktičkim formacijama koje će naš Željezničar igrati ili neće igrati u sezoni koja je pred nama, te sam odlučio malo da se "zaposlim oko toga" i prezentujem neke stvari i taktike, počet ću od nekih fantaziranja što ćemo teško vidjeti. Za početak želim čestitati Slobodanu na hrabrosti da proba nešto novo, i izgleda da je dobro prihvaćeno osim tih par psovki prvi dan, nek me demantiraju oni koji imaju drugačije navode. Drugo čestitati na strpljenju koje ima za Mehremića, meni bi on već bio u Hadžićima, ali otom potom.
Da se vratim na temu a to su moguće i nemoguće formacije koje bi mogli igrati, da napomenem da će se na slikama vrtjeti isti igrači, malo sam bio lijen da mjenjam imena (osim na jednoj slici), ne zamjeri te sve će biti objašnjeno riječima. Prvo ću krenuti od tih nekih formacija sa 3ojicom u liniji i pokušati ih što više približiti onima kojima nisu jasne postavke istih.

slika

Ovako bi izgledalo to što se uigravalo večeras s tim da je logično da ovi wingbackovi imaju velike i defanzivne i ofanzivne zadatke, zbog čega Zakarić desno i ne ulijeva neko povjerenje, zbog svog tkzv. "work rate", ali uz njegovo zalaganje ova formacija bi se mogla uigrati, iako je potreban veliki period, jer se ekipa brani šablonski tj. brani se prostor ne igrač i zbog tog je važno da nemaš Mehremića u postavi da napomenem da je Mehremić tu, jer nažalost još uvijek je na neki način prva opcija koliko se za sad vidjelo. Snaga ove formacije bila bi što Blagojević i Modić mogu da uskoče i da se rotira vezni red svaku utakmicu ovisno od protivnika, naravno mana taktike jeste Zakarić koji je daleko od gola, ali uz pravilno usmjeravanje mislim da bi Slobodan mogao da uradi nešto više po tom pitanju, svakako da nisu napisana imena Džinde, Žerića, već spomenutih Blagojevića, Modića Projića i drugih, ali ovo je samo objašnjavanje nečeg koliko toliko, po meni je Projić za Mehremića, Alex Sandro ako je on najbolji taj wingback na svijetu trenutno eto, i sigurno bi mogao odgovoriti zadatku koji ima. Ove sezone moramo širinu maksimalno iskoristiti i mjenjati igrače jer samo tako možemo ostati konkurentni, to nam je svima valjda jasno.

Po meni bolja opcija od 3-5-2 sa trojicom nazad je :

slika

Užasno ofanzivna postava, za fantasya što bi se reklo, vjerovatno i neizvodiva, ali za nju bi nam trebalo 5 mjeseci da je uigramo (pogledajte Chelsea prošle sezone)
Ovdje je Bogičević, "šablonski" napisan umjesto Šabanadžovića ustvari, tu bi mogao Hadžić igrati eventualno novi štoper ako dođe eventualno Džindo, a svima nam je želja, da Graovac igra, al' otom potom. Vidite stavio sam dva "defanzivca" na vezne pozicije čisto kao osigurače za potencijalnu 5-4-1 defanzivnu kretnju, protiv jačih ekipa u Evropi. Vjerovatno nam je ovdje bolja vezna opcija Šabanadžović i Blagojević kao. Šabanadžović u ulozi plejmejkera, a Blagojević u funkciji korekcije i kreatora kontri, ovdje su nam ti "vezni igrači" izuzetno brzi, te bi na kontre stvarali lagano situacije sa 5oricom koja istrče, naravno u slučaju da ih istrče uopšte, zbog toga nam je potrebno najviše vremena za ovo. Prednost jeste da je Zakarić strašno blizu golu i da bi trpao samo tako, naravno ako ostane. Ovo je jedna da se proba na manageru kad dođe 19-ka, javit ću kako prođe eksperiment :D
Uglavnom u napadu iz kontri izgleda ovako, a u defanzivi 5-4-1 sa Krpićem najisturenijim da te kontre spušta i prosleđuje 4 igrača koja istrčavaju tu kontru, a vjerujem da bi Žerić ovdje mogao na RM umjesto Stevanovića, ali eto otom potom, ovo je svakako nerealno.

Vrijeme da se vratimo u realnost :
slika

Vjerovatno za nas najprihvatljivija opcija dok se Ramović ne oporavi, i vjerovatno najbolja da se maksimalno iskoristi nikad jači vezni red, jednu utakmicu igraju pomenuti drugu mjenjate ulaze Blagojević i Modić, čak i Osmanović ako bude u toj rotaciji, znači maksimalno iskorištavanje najboljeg resursa kojeg imamo. Prednost formacije jeste VRANJEŠ u svojoj prirodnoj poziciji, gdje je vjerovatno i najbolji igrač lige, stvarno se čovjek uzeo na zub, ne kažem da je to bez razloga, ali hajmo svi od 0 početi i vidjeti kako možemo pomoći da nam Željezničar bude što bolji, a Željezničar je sigurno 3x bolja ekipa kad ima jednog Stojana Vranješa na svojoj pravoj poziciji. Oni koji su vidjeli onu golčinu na prozivci znaju o čemu govorim. Ova formacija se kroz igru ustvari pretvara u :

slika

Što je sjajno, nadam se da će Nedim ovo ljeto nas pripremiti i da trkački možemo iznijeti ovakvu transformaciju a iz ove transformacije, stvara se nova transofrmacija koja se ogleda da igrač gdje je ovdje Hajdarević spušta među štopere po loptu bekovi ulaze u liniju sa veznim igračima po bokovima i stvara se 3-4-3 u fazi napada, nakon što je Hajdarević preda, Šabanu ili Vranješu po ovim ovdje imenima, onda je on osigurač za kontru ukoliko se desi da krene previše opasna kontra, pravi faul, nema veze, bolje nego gol primiti, e u kontrama jedino imamo opasnost od Širokog oni jedino znaju istračit kontru sa 4 ili 5 igrača ove ostale ekipe ako bolje pogledate trče uglavnom 2 eventualno 3 igrača. Samo na kontre možemo doći sigurno do 24 boda, tj. da pobjedimo 8 utakmica zahvaljujući izvučenim kontrama. S Druge strane ovo u defanzivi je stroga 4-1-4-1 formacija tj. Zakarić i Zajmović se povlače na vezne pozicije po bokovima i prave se dvije linije, nešto slično ko kod Hrvatske presing, gdje se ekipa pomjera prema strani gdje je lopta i traži situaciju za jaku kontru.

Odužio sam, toliko od mene za ovaj put.
Volim te Željo.
:zeljeznicar1: :palacgore: :palacgore: :palacgore: :palacgore:
Nerealna je formacija za nase uslove i igracki kadar 3-5-2 mozes macku o rep okaciti sa ovim igrackim kadrom.
Ne vidim zasto Krcmar od gotovog pravi pazar , pratim ga na treningu fakat covjek ima razumjevanje igre na visokom nivou i odlicne sugestije daje igracima.
Da se ne bi nakon tri kola pitali sta je " trulo u drzavi danskoj" , bolje se od pocetka fokusiranti na formaciju 4-1-2-3 ili pokusati sa 3-4-3

Sto bi u najboljoj mogucoj formaciji bilo , sa sad raspolozivim kadrom

KJOSEVSKI
STEVANOVIC ____OSMANKOVIC_______BAKRAC___PROJIC
_______________ BLAGOJEVIC________________________
___________HAJDAREVIC_____VRANJES________________
____ZAKARIC______________________________ZEC
_________________KRPIC________________________


pokusati 3-4-3 za sta nam fali samo LWB

KJOSEVSKI
_____DZINDO___OSMANKOVIC__BAKRAC

__STEVANOVIC____BLAGOJEVIC___HAJDAREVIC_____?????

_____ZAKARIC____________________ZEC__________
________________KRPIC_________________________


Rotacije se mogu izvoditi
Zec- Zajmovic
Zakaric-Zeric
Stevanovic-Sehic
Blagojevic-Sabanadzovic
Hajdarevic-Vranjes
Dzindo-Hadzic
Osmankovic-Bogicevic
Krpic-???
LBW- Projic ,Mehremic :cry:
 
Haklapuc
Postovi: 1170
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 1:25 am

Eh kad bismo mogli dovesti još dva igrača tipa ovog Bakrača. Relativno mladi, u formi i željni dokazivanja jer realno naša liga kakva god da je bolja je odskočna daska od crnogorske. Najveći problem je što je jako teško naći takve igrače, a da su slobodni. Čak mi je čudno da Bakrač nije mogao u klub tipa Rijeke/Maribora. Po mom mišljenju treba nam top lijevi bek, taj još jedan stoper i desno krilo u slučaju da nas Zakarić napusti. Dovođenjem pravih pojačanja na te pozicije bio bih jako zadovoljan ovim prelaznim rokom. Uigrati nove igrače s ovim što već imamo, a isto tako sam uvjeren da ova ekipa može igrati mnogo bolje nego što je igrala prošle sezone. Nadam se da Slobodan ima bolje ideje i taktiku od Adžemove.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 1:33 am

Formaciju treba prilagoditi igracima, a ne igrace na silu isforsirati na neku formaciju. Mi nemamo igrace za 3-5-2 i to ce prije ili kasnije izaci na vidjelo.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1978
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 1:38 am

za 3-5-2 nam trebaju todorovic i miroslav stevanovic.
MIRZA RASCIC
 
Haklapuc
Postovi: 1170
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 1:40 am

S 343 definitivno gubimo posjed, jer Zec definitivni nije igrač koji je u stanju puno kombinovati, on je igrač kojem treba prostor i dobre lopte. Jedina nada za takvu formaciju jeste da Goran ulazi u sredinu i pomaže veznim igračima u organizaciji napada, ali s druge strane na taj način gubiš jedno krilo jer Siniša nije u stanju pokrivati čitavu ofanzivnu stranu i nositi se i sa krilom i sa bekom.
352 bi mislim bolje ležala našim igračima, imaš tri igrača u veznom redu koja bi mogla držati posjed i izbacivati krila u poziciju za centaršut. Teško da bi neka ekipa u našoj ligi mogla braniti tu našu postavku sa kvalitetnim veznim redom i centaršutevima na Krpića i Zaimovića. Ako je Zec u stanju pokrivati čitavu lijevu stranu, definitivno bih probao tu formaciju. Najveća mana te formacije mi je to što na taj način gubimo Gorana, jednostavno ne vidim poziciju koju bi on mogao igrati u takvoj postavci, a da ne bude zavaljen.

433 je suštinski slična 451 i tu ne vidim neku pretjeranu razliku. Ruku na srce, ja smatram da mi i u 451 formaciji možemo puno bolje nego prošle sezone.

Probavanjem nove formacije nemamo šta izgubiti, gore nego prošle sezone teško da može izgledati, dok s druge strane možemo puno dobiti. Jedini gubitnik ako se igrači ne snađu u svemu tome bi bio trener, jer bi svi za loše igre krivili isključivo njega. A on je izgleda taj rizik spreman preuzeti i to je ono što mi se dopada na prvu, želi unaprijediti igru i ne želi alibi igru koju smo dosad gledali. Da li će uspjeti u svemu tome vidjet ćemo vrlo brzo.
 
Vipla1921
Postovi: 350
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 10:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 1:41 am

ellaxaz je napisao/la:
fanaticZeljin je napisao/la:
čet jun 14, 2018 12:09 am
ellaxaz je napisao/la:
sri jun 13, 2018 11:41 pm
Koje price ne mozes?
Pa te price brate da ako dovedemo jos tri igraca da smo 20% jaci od ostalih. A u biti je to sve u pet deka.
Napisao sam da, ako dovedemo jos 3 igraca u prvih 16 (upotrebljivih), mislim da bi bili blizu tih 20%.
I prosle godine smo bili blizu tih 20% (bili smo bolji od ostalih) ali ne dovoljno bolji za nesto vise od drugog mjesta i kupa.
S druge strane kad bi ja sad rekao da cemo se ove sezone sprdati sa ostatkom lige to bi bila glupost. Pa nama je Mehremic lijevi bek, Karic trenira golmane, Alihodzic direktor omladinske skole.
Ja se toga stidim.
Te tri stvari mene je.bu opasno.. Ne mogu da vjerujem vala..

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Na jugu stojimo, zastave vijemo, barjake dižemo i baklje palimo..
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 1:41 am

Treba se polahko prilagođavati i uvježbavati.
Ostati na "defaultu" par mjeseci jer će inače pući bruka.
Manje od mjesec dana do europe, ako nastavimo ovo uigravati pogubit ćemo se taman i u standardnoj našoj zaigrali.
Moramo biti pametni, a ne naivni. Pokopat će se krčma ako nasilu bude gurao. Samo polahko.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 1:46 am

shzna je napisao/la:
čet jun 14, 2018 1:19 am
Ako gledamo Evropu, formacija 3-5-2 je ogranicena kao saksija. Primjer Juventus, pod Conteom 3-5-2 i nisu meda mogli u ligi sampiona. Allegri promjeni na 4-3-2-1 i odigraju 2 finala Lige Sampiona. Drugi primjer je Chelsea koji je dozivio procvat sa 3-5-2 ali sezonu poslije i krah iste formacije jer je lahka za procitati i analizirati.

Kod nas bi to donijelo osvjezenje, pogotovo je jaka kad ide na, u nasoj ligi, sablonsku 4-5-1, primjer kad nas je Siroki rasuo u Kupu. Mogla bi se gurati odredjeno vrijeme, ali s obzirom koliko treba uigravanja iste formacije te malo plodova koji daje, ja bih toj formaciji rekao Ne! Naravno, veoma je pozeljna kao alternativa u toku utakmice, ali za prve formacije nije.

Ukoliko Proja zaigra, koga smatram cisto defanzivnim bekom kao i Shortya, najbolje bi nam legla 4-3-3 gdje bekovi slabo idu naprijed ali imas krila opasno blizu protivnickom golu.
Samo da se nadovezem jos malo na 3-5-2, zabari ne odose na prvenstvo zbog te formacije.
1987
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

FK Željezničar

čet jun 14, 2018 2:05 am

I ako ce se definitivno igrati 3-5-2, onda odlaskom Zakarica nam ne treba kapitalac na desnom krilu.

RWB mogu pokriti: Sinisa, Hadzic, Zeric, Sehic

Eventualno dovesti Veselinovica za klupe, u slucaju da se vratimo na neku formaciju sa krilima onda da na desno krilo mogu: Veselinovic, Zec, Zeric


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 2:07 am

Hurmasica je napisao/la:
sri jun 13, 2018 11:56 pm
Koliko se provlači ime Veselinovića u ovoj ligi ja sam kontao da čovjek ima minimalno 30 godina, a ono "samo" 25..
Ja negdje procita "iskusni fudbaler".. Kontam sta sad u... Kad ono Veseli, momak 25 godina :zid: :zid:
 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 2:09 am

Tare1921 je napisao/la:
čet jun 14, 2018 12:24 am
fanaticZeljin je napisao/la:
sri jun 13, 2018 11:22 pm
ellaxaz je napisao/la:
sri jun 13, 2018 11:12 pm
Jos 3 igraca za prvih 16 i onda cemo biti blizu onih 20%.
Joooooj sto ne mogu ove price. Odu nam dva ponajbolja igraca, a dovedemo dva koja to tek trebaju da dokazu i mi kao jaci 20% od svih. Po cemu smo mi jaci od ostale tri ekipe iz vrha? I onda kad is.pusimo foru ko zadnje dvije sezone svi su nam krivi. E mi i nas mentalitet glupi. I kad procitam ovo u vezi Adija , ospem se . Ja bi ga na Slobinom mjestu odmah kuci poslao. Mog sina od 5 god.trener uci kako aut izvesti, kako primiti loptu, sta je vanjski i unutrasnji.Bog s nama.
Ode nam jedan dobar igrac a to je Graovac, sto se tice Voje on je samo dokazao da ima dobar presing i da zna nabijat lopte preko gola znaci Suljo sigurno bolji cim i on zna napravit presing i jos zabit gol. Nama je smao visak otisao naravno ne mislim na Graovca nego Zeba, Kajkut, Vojo, Crnov i mozda Projic. Kad poredis sa Zrinjskim ili konama onda smo mi i dobro prosli npr Zrinjskom odlaze Piric, Filipovic, Jamak, pisalo je Bilbija i Cirijak a Jakovljevicu istice ugovor znaci nestaje kostur ekipe a dolaze propali Rustemovic, Rodin koji je OK i neki golman iz hr i abd Besirevic ode u inostranstvo Zrinjski postade dosta slabiji i kad jos uracunamo da Todorovic poslje povrede nije ni u pola onako dobar ko prije sto se dalo primjetit to je za nas plus. Kod kona ode citav kostur Saric, Kuzmanovic, Andjusic, Halilovic, Novakovic a za Crepulju se ne zna da li ce produzit isto tako se ne zna da li ce Adukor ostat pa onda imaju golmana koji je rupa i koji prima sa 50m gol a o Ahmetovicu da ne pricam sta je ove godine sve promasio i oni traze da dovedu Kunica hahahaha a lik tanjirdjija teski. Hamin sin ima pare a sve starudiju kupuju njima ne gine 6 mjesto, Sloboda prodaje dva najbolja igraca a dovodi iz Federalne izgubljene sinove sto dovoljno govori gdje ce biti ove sezone. Sto se tice Celika ja mislim da oni ne znaju da je pocela kupovina igraca oni kasne i ode sve sto valja dok oni skontaju. Iz Krupe otislo sve sto valja (Aleksic,Vukotic,Fejzic, Galesic, Fajic i sad jos Dujakovic treba da ode a nikog nisu doveli. Zvijezda isto ima nekog bogatog vlasnika ali nista od toga oni ispadaju. Siroki pametno radi njima odlaze 4 najbolja igraca ali zato su i nasli adekvatnu zamjenu sad da li ce biti dovoljno za nesto ozbiljno i da li ce nama niti najveci konkurent nez to treba Dzemilu pitati, isto veoma jebena ekipa Radnika koja se pravo pojacala i koja ce dobro profitirati od transfera Besirevica. MDK kao svake sezone jeben protivnik ali ostaju u sredini tabele, Gosk kao ove sezone borba za opstanak.
Prijatelju Krpica tek trebamo vidjeti na djelu a Vojo je davao ogroman doprinos igri samo sto ti to ne vidis ocigledno....e sad drugi je par rukavica sto je on bio odsjecen kad nema Ramovica al u kombinaciji s njim izgledalo je to poprilicno dobro :)
Jedan od zahvalnijih napadaca koje smo imali, ucestvovao u igri, zabio solidan broj golova, namjestio isto tako i jos imao zaista bitnih poteza.
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 2:28 am

Gavrane nabavljas li zastave :D :D
 
Almir
Postovi: 87
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 2:35 am

shzna je napisao/la:
čet jun 14, 2018 1:19 am
Ako gledamo Evropu, formacija 3-5-2 je ogranicena kao saksija. Primjer Juventus, pod Conteom 3-5-2 i nisu meda mogli u ligi sampiona. Allegri promjeni na 4-3-2-1 i odigraju 2 finala Lige Sampiona. Drugi primjer je Chelsea koji je dozivio procvat sa 3-5-2 ali sezonu poslije i krah iste formacije jer je lahka za procitati i analizirati.

Kod nas bi to donijelo osvjezenje, pogotovo je jaka kad ide na, u nasoj ligi, sablonsku 4-5-1, primjer kad nas je Siroki rasuo u Kupu. Mogla bi se gurati odredjeno vrijeme, ali s obzirom koliko treba uigravanja iste formacije te malo plodova koji daje, ja bih toj formaciji rekao Ne! Naravno, veoma je pozeljna kao alternativa u toku utakmice, ali za prve formacije nije.

Ukoliko Proja zaigra, koga smatram cisto defanzivnim bekom kao i Shortya, najbolje bi nam legla 4-3-3 gdje bekovi slabo idu naprijed ali imas krila opasno blizu protivnickom golu.
Ni Chelsea ni Juve nisu igrali 3-5-2 niti se to igra vec 15 godina u Evropi..takodjer, Allegri je poznat kao trener koji se sjajno prilagodjava protivniku i toku utakmice i mijenja tokom utakmice sisteme tako da se ne moze recj da je presao na sistem sa 4 u odbrani kada je koristio oba..za 4-3-3 bekovi bas moraju bit ofanzivni..
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 2:44 am

Kjosevski
Sinisa Kemo Bakrac ??

Zakaric Saban Celo Veselinovic

Krpic Zaim
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 14, 2018 2:47 am

Sad ste me bacili u dilemu dal da spavam ili cekam jutro da vidim hoce li ko potpisati :D

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], TheBlue i 78 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija