Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 8:44 am

Vakat je Krupi opet 4 komada. :kafa:
1987
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 8:47 am

Krupa bezveze ekipa cim su ih pitari uzeli. :kafa:
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 8:53 am

poredjenja radi... prosle sezone smo nakon 22.kola imali 44 boda, u lzp smo uzeli 19 bodova
sada imamo vec 50 bodova nakon 22.kola, kad bi uzeli 19 bodova u 10 preostalih utakmica, mislim da ne bi trebali imati problema oko titule...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
Rigel
Postovi: 115
Pridružen/a: pet dec 01, 2017 12:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 9:05 am

Mi za titulu moramo na kraju imati bod više od zrinjskog jer su bolji od nas u međusobnom omjeru. Prošle sezone smo u play offu uzeti 19 bodova (5-4-1) uz 4 boda iz dvije utakmice protiv Zrinjskog (Zrinjski također uzeo 19 bodova). Moja neka prognoza je da će nam trebati 21 bod za titulu. 5 domaćih pobjeda + 2 pobjede sa gostovanja protiv bilo koga i titula je naša.
Menalo povrijeđen, pauza mjesec dana... sa njima igramo 07.04. na Grbavici tako da ga vjerovatno neće biti... On i je realno pola ekipe.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1946
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 9:11 am

Krupa i radnik pobjede u oba duela, s konama jedan remi i pobjeda, sa sirokim kuci pobjeda tamo poraz, zrinja oba puta x

6-3-1

21. b
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 9:21 am

slika
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 9:22 am

Ma kiksacemo i mi, kiksace i Zrinjski. Toliko su minimalne razlike izmedju ovih 6 ekipa, da mi hladno mozemo odigrat X protiv Krupe i uzeti Zrinjski onda u gostima. Sve je to u 5 deka, a proslo kolo je to pokazalo. Malo tereni, malo losija realizacija i eto prosipanja bodova Sarajeva i Sirokog.

Helem, ako je pretpostavka da cemo u duelima sa ostale 4 ekipe jednako uzimati/gubiti bodove, utakmice sa Zrinjskim su od ogromne vaznosti. U Mostaru se ne smije izgubiti, a onda ih ovdje pred 10ak hiljada razbiti i onda lagano do titule.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 9:27 am

sve je ovo dovoljno izjednačeno da se ništa ne može pretpostaviti. zrinjski je stisnuo redove protiv nas, a mi odigrali očajno, ali druge dvije tekme sa ekipama iz lige za opstanak je trebao izgubiti i izgubio bi bez sudijske pomoći. i prošle godine nije dobio ni u krupi ni u tuzli u ligi za prvaka.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 9:30 am

jovanmaksimovic je napisao/la:
pet mar 09, 2018 8:53 am
poredjenja radi... prosle sezone smo nakon 22.kola imali 44 boda, u lzp smo uzeli 19 bodova
sada imamo vec 50 bodova nakon 22.kola, kad bi uzeli 19 bodova u 10 preostalih utakmica, mislim da ne bi trebali imati problema oko titule...
Koliko je Zrinjski imao prosle godine nakon 22 kola?
 
Avatar
Rigel
Postovi: 115
Pridružen/a: pet dec 01, 2017 12:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 9:42 am

imao je bod više od nas...
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 9:48 am

nama ce biti bitno s kim igramo kup.... ako izvucemo recimo zvijezdu u polufinalu... onda ce nam lakse biti... ne bi volio samo da slobodu izvucemo... jbg, tradicija...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
omladina1921zeljina
Postovi: 595
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:26 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 10:11 am

phpBB [video]


Iz izvještaja može se jasno vidjeti zašto Adi Mehremić nije dobar u defanzivi. Kada se to vidi protiv Čelika, koji se bori za opstanak u ligi i da su nam tu pravili najviše problema, onda to nešto govori o tom segmentu njegove igre.

Izdvojio sam sljedeće minute, nešto što mi je zapalo za oko, pa ko je voljan i ko ima vremena da pogleda ono što sam vidio, bit će mu jasno odmah.

Na izvještaju imaju tri očigledne i vrlo slične situacije: 3:22, onda 6:07, i na kraju 12:07.

Pošto je ovo liga takva da ne postoji pet dobrih krilnih igrača - linijaša zbog loših i neupotrebljivih centaršuta, takvi igrači su nekako po automatizmu fokusirani da probijaju prostor između lijevog stopera i lijevog beka, da eksploatišu taj prostor i da odvlače beka sa njegove pozicije prema unutrašnjosti, čime ovaj ostavlja ogromni prostor za nadolazećeg desnog beka protivničke ekipe. U prvoj situaciji Livančić je sa desne strane pobjegao unutra i prije nego je Mehremić uspio da reaguje, priograo svog saigrača i to je polušansa-šansa za gol. Samo zamislite u pozadini nekog beka koji utrčava u prazan prostor. Nedopustivo je da se to dešava, jer, ako već krene na loptu bez zaustavljanja, onda nek tako i bude; da izbije loptu, napravi faul - prekine napad, po cijenu kartona. Ovako, on ne raguje na vrijeme, ostavlja prostor iza sebe, nema vremena a ni kuveta da sustigne igrača. Jako loše postavljanje.

Ista stvar se dešava i na drugoj situaciji, na 6:07. Lopta preskače naše vezne igrače (igra glavom u sredini nam je jako loša, tri niska igrača; ovdje bi trebalo da vezni red isto bolje reaguje da bi smanjili Mehremiću probleme), opet na centru Livančić dolazi do lopte prije Mehremića koji se lijepi za njega i slijepo ga prati (pogledajte prostor na lijevom beku, desni bek Čelika je utrčavao, ali je Livančić opet okrenuo na lijevu stranu), i opet polušansa, Veca hvata loptu.

Treća situacija na 12:07, plod opuštanja i plod rezultata, što se ne smije dešavati, pogotovo sada u LZP. Pogledajte koliko je rastojanje i prostor između Osmankovića i Mehremića; čovjek sam stajao između njih dvojice a to je prethodovalo Mehremićevom izlasku na Livančića koji je bio uz aut liniju (napada ga, ne uzima mu loptu i ne vraća se na svoju poziciju, situacija na 12:09). Hajdarević ispratio Duvnjaka koji se ubacio u taj prostor, i Hajdarević se vratio na svoju poziciju da ganja dalje loptu (lopta vraćena na sredinu, odakle je odigran pas prema slobodnom Duvnjaku, i hop - šansa za gol). Imao je pomoć Zajmovića, nije bio sam. Za ovu situaciju nisam baš najsigurniji, ali je krivica Hajdarević-Mehremić u omjeru 40:60.

Mehremić se u defanzivi loše postavlja i ima nekako užasno sporu reakciju, do te mjere da očekuješ da će ga izigrati i da će ispasti naivno. Za ofanzivni dio imam riječi hvale. Potpuno je drugi čovjek kada je to u pitanju. Ne želim da se ovaj post protumači kao 'pljuvanje' igrača, već želim da ukažem na njegove mane, objektivno i realno.
avanti ragazzi di buda, avanti ragazzi di pest, studenti, braccianti, operai il sole non sorge piad est!

CN 1969

LOBOTOMCI 2016
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23650
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 10:18 am

omladina1921zeljina je napisao/la:
pet mar 09, 2018 10:11 am
phpBB [video]


Iz izvještaja može se jasno vidjeti zašto Adi Mehremić nije dobar u defanzivi. Kada se to vidi protiv Čelika, koji se bori za opstanak u ligi i da su nam tu pravili najviše problema, onda to nešto govori o tom segmentu njegove igre.

Izdvojio sam sljedeće minute, nešto što mi je zapalo za oko, pa ko je voljan i ko ima vremena da pogleda ono što sam vidio, bit će mu jasno odmah.

Na izvještaju imaju tri očigledne i vrlo slične situacije: 3:22, onda 6:07, i na kraju 12:07.

Pošto je ovo liga takva da ne postoji pet dobrih krilnih igrača - linijaša zbog loših i neupotrebljivih centaršuta, takvi igrači su nekako po automatizmu fokusirani da probijaju prostor između lijevog stopera i lijevog beka, da eksploatišu taj prostor i da odvlače beka sa njegove pozicije prema unutrašnjosti, čime ovaj ostavlja ogromni prostor za nadolazećeg desnog beka protivničke ekipe. U prvoj situaciji Livančić je sa desne strane pobjegao unutra i prije nego je Mehremić uspio da reaguje, priograo svog saigrača i to je polušansa-šansa za gol. Samo zamislite u pozadini nekog beka koji utrčava u prazan prostor. Nedopustivo je da se to dešava, jer, ako već krene na loptu bez zaustavljanja, onda nek tako i bude; da izbije loptu, napravi faul - prekine napad, po cijenu kartona. Ovako, on ne raguje na vrijeme, ostavlja prostor iza sebe, nema vremena a ni kuveta da sustigne igrača. Jako loše postavljanje.

Ista stvar se dešava i na drugoj situaciji, na 6:07. Lopta preskače naše vezne igrače (igra glavom u sredini nam je jako loša, tri niska igrača; ovdje bi trebalo da vezni red isto bolje reaguje da bi smanjili Mehremiću probleme), opet na centru Livančić dolazi do lopte prije Mehremića koji se lijepi za njega i slijepo ga prati (pogledajte prostor na lijevom beku, desni bek Čelika je utrčavao, ali je Livančić opet okrenuo na lijevu stranu), i opet polušansa, Veca hvata loptu.

Treća situacija na 12:07, plod opuštanja i plod rezultata, što se ne smije dešavati, pogotovo sada u LZP. Pogledajte koliko je rastojanje i prostor između Osmankovića i Mehremića; čovjek sam stajao između njih dvojice a to je prethodovalo Mehremićevom izlasku na Livančića koji je bio uz aut liniju (napada ga, ne uzima mu loptu i ne vraća se na svoju poziciju, situacija na 12:09). Hajdarević ispratio Duvnjaka koji se ubacio u taj prostor, i Hajdarević se vratio na svoju poziciju da ganja dalje loptu (lopta vraćena na sredinu, odakle je odigran pas prema slobodnom Duvnjaku, i hop - šansa za gol). Imao je pomoć Zajmovića, nije bio sam. Za ovu situaciju nisam baš najsigurniji, ali je krivica Hajdarević-Mehremić u omjeru 40:60.

Mehremić se u defanzivi loše postavlja i ima nekako užasno sporu reakciju, do te mjere da očekuješ da će ga izigrati i da će ispasti naivno. Za ofanzivni dio imam riječi hvale. Potpuno je drugi čovjek kada je to u pitanju. Ne želim da se ovaj post protumači kao 'pljuvanje' igrača, već želim da ukažem na njegove mane, objektivno i realno.
:zeljeznicar1:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 10:21 am

Odlična analiza, ni ja ga nešto ne mirišem, ali takav je, kakav je.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
omladina1921zeljina
Postovi: 595
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:26 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 10:33 am

AsharaK je napisao/la:
pet mar 09, 2018 10:21 am
Odlična analiza, ni ja ga nešto ne mirišem, ali takav je, kakav je.
Hvala Asharak. Mora se i priznati da je protiv Čelika igrala neka 'druga' odbrana (Mehremić-Osmanković-Hadžić-Stevanović, prvi put zajedno), pa da ima i tog utjecaja. Nema Bogija da galami i koriguje :D
avanti ragazzi di buda, avanti ragazzi di pest, studenti, braccianti, operai il sole non sorge piad est!

CN 1969

LOBOTOMCI 2016
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 10:36 am

omladina1921zeljina je napisao/la:
pet mar 09, 2018 10:33 am
AsharaK je napisao/la:
pet mar 09, 2018 10:21 am
Odlična analiza, ni ja ga nešto ne mirišem, ali takav je, kakav je.
Hvala Asharak. Mora se i priznati da je protiv Čelika igrala neka 'druga' odbrana (Mehremić-Osmanković-Hadžić-Stevanović, prvi put zajedno), pa da ima i tog utjecaja. Nema Bogija da galami i koriguje :D
Mislim da će Adi biti mnogo bolji na boljim terenima, zbog svoje konstitucije. Visina, građa, sve to utiče malo na njegovu eksplozivnost, a eksplozivnost mu je najveći problem. Zato prelagano i ispada kada ima 1 na 1 u odbrani. Neko moje mišljenje :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 10:37 am

Kada je okupljanje repke, da znamo igramo li bez Zakarića protiv lažnih Mostaraca i Radnika ili samo protiv Radnika.
イビチャ・オシム
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 10:39 am

Izlija je napisao/la:
pet mar 09, 2018 10:37 am
Kada je okupljanje repke, da znamo igramo li bez Zakarića protiv lažnih Mostaraca i Radnika ili samo protiv Radnika.
Ovaj put su u FIFInom terminu prijateljske.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Refa1921
Postovi: 469
Pridružen/a: uto jan 10, 2017 4:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 10:45 am

Ja bi na ljeto Mehremića prekomandovao na lijevo krilo a našao novog lijevog beka ako je ikako moguće. Momak u ofanzivi može probiti svakog protivničkog igrača pa čak ima nekad ubitačnije prodore nego Zakarić a pogotovo Zec.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 09, 2018 10:51 am

Ma definitivno ima taj problem, stoji bas daleko od igraca, a to u kombinaciji za Zecom nije najbolji recept, ali mislim da je nadgradnja na ono sto vec imamo i da ce nam dobro doci.
EDIT: Vec sam pisao o tome da bi Mehremic mozda bio fantastican na lijevom krilu, ima dobre centarsuteve, a ni sut mu nije los, brz, prodoran, a visok tako da moze i glavom zabiti.
Kad zamislim njega da utrcava u sredinu, a isto toliko kvalitetno moze po strani, to mi nekako izgleda dobro.
Zadnja izmjena: azbaha, dana/u pet mar 09, 2018 10:55 am, ukupno mijenjano 1 put.

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Google [Bot] i 51 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija