Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 4:41 pm

shzna je napisao/la:
sub feb 03, 2018 4:38 pm
Da smo mi 4., 5., shvatio bih nezadovoljstvo i uplitanje u rad upravljackih struktura, trazili odgovore na neka pitanja itd. Sada, kad na terenu sve cvijeta, kada je SS najjaci u drzavi, neki ljudi prebacuju lopticu van terena, ali ne znaju da je tu ova uprava jos jaca nego u SS. Trazi se dlaka u jajetu a nikako da se nadje. Pojedose se ljudi zivi, nikako da iskopaju nesto da ocrne ove koji nam napravise evropski klub. Mi prvi na tabeli, a na tribinama pustosija.
Nije to. Ne znaju ljudi da se opuste i uzivaju. Odmah je 'ne smij se, oplakaces', 'aahaa pazi sta pricas, cuce te partija' i tako to. Opustite se i uzivajte u pogledu, sve ovce su na broju. I one na koje se nije ni racunalo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 4:54 pm

Da se hoće Džeko prodat
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2623
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 4:58 pm

Napisah ogroman post o tome zašto je glupo uopće govoriti da nam B tim ne treba, ali pri slanju nestade konekcije i... Suština je da našem klubu kojem je filozofija da pravi najbolje igrače, a ne da stalno kupuje gotove igrače, itekako neophodan B tim. Investicija, a ne trošak. Samo treba riješiti problem dvojne registracije. Krenemo od kantonalne, za nekoliko sezona smo u federalnim ligama, lige puno jače od juniorske. Ko ne vidi koliko je to dobar potez, zaista se ne razumije u to kako se igrači prave. Podrška svim ljudima u klubu koji vjeruju u ovaj projekt.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 5:10 pm

Navijaci zele najbolje klubu. I na terenu i u racunovodstveno finansijskom dijelu.
Zele da pomognu. Onima na terenu svojim prisustvom na tribinama
A onima u kancelarijama svojim know-how. To nije problem, samo im zabranis pristup mailu :D
A ima nas i koji kad je sve OK ubacimo kamencic u cipelu. Ako nam je kamen u cipeli najveci problem u zivotu - onda je dobro.
Koliko vidim, na forumu je u pitanju uglavnom kamencic u cipeli
5. - 7. Okt 1992.
 
arctg
Forumaš godine 2017
Postovi: 1033
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 11:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 5:14 pm

djoxxx1921 je napisao/la:
sub feb 03, 2018 4:28 pm
Puno mi seremo. Ali bas puno! Zamalo se ne ugasismo, pa se ne sjecam da se ovako sralo. Godinama se kralo, i sakom i kapom, mnogi se obogatili na racun kluba, ni tad se nije sralo.. Pili, zderali, uhljebljavali, isto godinama. A ono sto smo se haman 10 godina mucili po donjem dijelu tabele, i tad nam je sve bilo bajno i krasno.. I sad konacno kad smo stali na noge u haman svim mogucim parametrima, nadju se pojedini pametnjakovici kojim i to ne valja. Oni bi nesto ovako nesto onako. Pametni oni, a ljudi u klubu duduci, blage nemaju.. Kako pojedine nije sramota zalit se na nesto? Ustat i zahvalit se bogu sto nam je poslo ove ljude da se pomaknemo s mrtve tacke na kojoj smo stajali 10+ godina. Bar mislim da su zasluzili da se svaka njihova odluka ispostuje i podrzi, a ne da se sere o svemu i svacemu, evo mjesecima
Ako se ne sjećaš, onda si jako, jako mlad. Sralo se i Žuji i ahbabima mu, zamjeralo se na onakvom poslovanju, itekako. Bio je dobar broj ljudi koji su tada i Amaru govorili da ne ide sam, da ne ide glavom kroz zid. Da ne govorim za onaj period prije. Bilo je ljudi koji su tačno znali da ćemo se dovesti do tog zamalo gašenja. Samo, znaš kako su dočekivani na nož? Isto kao i ovi što sada kritikuju. Samo što se tada govorilo "Šta vi znate, vidite da osvajamo titule, Amar će to sve pozlatiti". Sada se, eto, govori da "ustanemo i zahvalimo se Bogu što nam je poslao ove ljude, vi fol sve znate". Ne valja to, Boga mi. Odbija se raja koja ima šta da kaže time. Ja sam, eto, prvi koji bi glavu odvrnuo onima što su se uhljebljavali, što su godinama krali šakom i kapom. Samo, što pored toga znam da im kažem "Čestitam" za dobre stvari koje su urađene. Isto važi i za sadašnju garnituru. Plakao sam kao dijete kada je bilo otvaranje istočne tribine, da ne napominjem koliko još dobrih poteza imaju. Ali niko nikada neće biti amnestiran od KRITIKE (kritike, a ne sranja!). To izbijte sebi iz glave. Kada pogriješe, a griješili su i griješit će kao i svi ljudi, ja ću prvi biti koji će reći "e, ovo ne valja". Šta nije jasno u tome?! Opet se vraćam na ono amnestiranje. Nisu zaslužili da se svaka njihova odluka ispoštuje i podrži. Nisu i to niko nikada neće zaslužiti. Gdje god vidim da može bolje i da se ne radi ispravno, kritikovat ću argumentovano i ukazivati na greške. Koliko god budem mogao to i koliko god budem razumio stvari. A sve sa ciljem da Željo bude što bolji. To, što pojedini takve stvari doživljavaju kao sranje po Upravi i ovim ljudima... njihov problem. To samo pokazuje koliko smo zaostali kao društvo. Malo šta mrzim vidjeti kao to "kralo se i prije pa svi šutili, nije više Željo ničiji bankomat, bla, bla bla" kada neko uputi kritiku nekom igraču za loš pas, lupam. Ima i takvi, i ima ih i na ovom forumu. Šta god da kritikuješ, skoče ti za vrat. Zašto? Mogu samo da nagađam. Za početak, mislim da bi svi trebali ili da ponovimo ili da ponovo naučimo definiciju i funkciju KRITIKE.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 5:21 pm

kako se radilo - relativno se može reći da se pričalo vrlo malo. a kritikovalo bukvalno nimalo, sve je pokriveno trofejima i većina dalje od toga zaista nije vidjela.

ahmed muftić violina je 20 godina službeno kontaktirao sa sponzorima i potencijalnim sponzorima ispred kluba. lako se sa njim sprdati sad, a 20 godina je sve znao svako ko ozbiljnije prati klub, i šutio. ovo je samo primjer, a ima ih mnogo.
gradi željo boli te *****
 
arctg
Forumaš godine 2017
Postovi: 1033
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 11:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 5:24 pm

ChWilla je napisao/la:
sub feb 03, 2018 5:21 pm
kako se radilo - relativno se može reći da se pričalo vrlo malo. a kritikovalo bukvalno nimalo, sve je pokriveno trofejima i većina dalje od toga zaista nije vidjela.

ahmed muftić violina je 20 godina službeno kontaktirao sa sponzorima i potencijalnim sponzorima ispred kluba. lako se sa njim sprdati sad, a 20 godina je sve znao svako ko ozbiljnije prati klub, i šutio. ovo je samo primjer, a ima ih mnogo.
Većina, tačno. Ali sve i da je jedan čovjek kritikovao i tada, kritikovao je i to stoji. A nije jedan, bilo ih je više, to i sam znaš. I kao što si rekao, i kao što sam i ja gore naveo, bilo se zaslijepljeno trofejima. Ista greška ne smije biti dva puta ponovljena, ko god da je u pitanju.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 5:26 pm

nedovoljno. ma ne nedovoljno, nego zanemarljivo, na nivou greške u mjerenju. na nivou na kojem možeš reći - uvijek ima par budala...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 5:36 pm

To je nama nasa transparentnost dala.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 5:42 pm

u ogromnoj većini su šutili i oni koji su znali, znali i da je to loše, a željeli klubu dobro. povuče te masa. i stvori se percepcija "nema veze"...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3949
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 5:46 pm

phpBB [video]


Pogledajte kako je bilo danas na treningu u Antaliji te izjave Vedrana Kjosevskog i Gorana Zakarića.
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 5:54 pm

Sve dok navijači daju sebi za pravo da pitaju jako ozbiljne finansijske stvari, i ljute se kada na to ne dobiju odgovor nećemo biti ozbiljni. Da smo kako treba sada bi ovdje diskutovali prvenstveno kako da se organizjemo u srijedu, kako da iskorisitimo euforiju oko juniora, i pokušamo bar dio posjete i atmosfere prenijeti i na prvu ekipu. Da nas ne bude 3 milje na tekmi, a prvi na tabeli, dobijamo Široki 3 puta u 7 dana, torpedo dva puta u jeseni....
To su ključne teme o kojima bi mi, navijači, trebali diskutovati ovdje, i kritikovati sami sebe, ali iiznositi ideje kako to početkom proljetne sezone promjeniti. Tu treba napraviti sastanak, i jezgro navijača između sebe, svih generacija, i sa klubom sjesti, pa uključiti i neku marketinšku agenciju ako treba, samo da promjenimo broj navijača na utakmicama, i atmosferu na istim. Šta nas briga kolike su plate igrača, je li neko prijavljen na puni iznos, plaća li mu se bolovanje. To nisu navijačke teme, i ne ljutite se molim Vas.
Takođe definitivno trebamo diskutovati i o ekipi, i igračima, različitim pogledima na Želju B, razvoj djece, mlađih igrača. Međutim pričamo kako je taj projekat skup i bezze, a nemamo pojma koliko fakat košta takmičenje u 1.federalnoj, u 2.federalnoj, u kantonalnoj...nemamo pojma ima li klub zatvorenu finansijsku konstrukciju za taj projekat. Međutim u startu zauzmemo busije i znamo da je ispravno ili pogrešno...bez ljutnje i zle namjere prema bilo kome, ali neka zauzimanja busija, branjenje ili uprave, ili neke druge strane nam ne trebaju, i neće donijeti ništa dobro i pozitivno. A ovog proljeća nam treba mnogo pozitive, optimizma, vjerovanja i podrške, jer ciljeve smo sebi teške zadali, a neće lako biti doći do njih. Biće podmetanja sa svih strana, pa bar mi Željovci, okupljeni zajedno oko jedne ideje i cilja, moramo biti "ko jedan", što bi nekad rekli..."u pamet" svi zajedno, polako i bez nervoze...
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 5:59 pm

jako ozbiljne finansijske stvari klub iznosi sam. kao npr. specifikacije utrošenog novca za radove u marku i fening. gdje ćeš ozbiljnije od toga. to se smatralo nekom moralnom obavezom ondje gdje se novac skupljao od navijača, i to je potpuno u redu. jako mnogo stvari je izneseno i javno na skupštini, i što se ne odnosi na utrošak novca skupljenog od navijača.

ali pitati pitanja koja su realno iz domena kontrole i inspekcije, kako se nešto knjiži, obračunava i na koju se osnovicu plaćaju doprinosi, koja sto posto napamet ne mogu odgovoriti ni članovi uprave i zaposlenici koji se time ne bave...jebaji ga.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 6:00 pm

Veteran1965 je napisao/la:
sub feb 03, 2018 5:54 pm
Sve dok navijači daju sebi za pravo da pitaju jako ozbiljne finansijske stvari, i ljute se kada na to ne dobiju odgovor nećemo biti ozbiljni. Da smo kako treba sada bi ovdje diskutovali prvenstveno kako da se organizjemo u srijedu, kako da iskorisitimo euforiju oko juniora, i pokušamo bar dio posjete i atmosfere prenijeti i na prvu ekipu. Da nas ne bude 3 milje na tekmi, a prvi na tabeli, dobijamo Široki 3 puta u 7 dana, torpedo dva puta u jeseni....
To su ključne teme o kojima bi mi, navijači, trebali diskutovati ovdje, i kritikovati sami sebe, ali iiznositi ideje kako to početkom proljetne sezone promjeniti. Tu treba napraviti sastanak, i jezgro navijača između sebe, svih generacija, i sa klubom sjesti, pa uključiti i neku marketinšku agenciju ako treba, samo da promjenimo broj navijača na utakmicama, i atmosferu na istim. Šta nas briga kolike su plate igrača, je li neko prijavljen na puni iznos, plaća li mu se bolovanje. To nisu navijačke teme, i ne ljutite se molim Vas.
Takođe definitivno trebamo diskutovati i o ekipi, i igračima, različitim pogledima na Želju B, razvoj djece, mlađih igrača. Međutim pričamo kako je taj projekat skup i bezze, a nemamo pojma koliko fakat košta takmičenje u 1.federalnoj, u 2.federalnoj, u kantonalnoj...nemamo pojma ima li klub zatvorenu finansijsku konstrukciju za taj projekat. Međutim u startu zauzmemo busije i znamo da je ispravno ili pogrešno...bez ljutnje i zle namjere prema bilo kome, ali neka zauzimanja busija, branjenje ili uprave, ili neke druge strane nam ne trebaju, i neće donijeti ništa dobro i pozitivno. A ovog proljeća nam treba mnogo pozitive, optimizma, vjerovanja i podrške, jer ciljeve smo sebi teške zadali, a neće lako biti doći do njih. Biće podmetanja sa svih strana, pa bar mi Željovci, okupljeni zajedno oko jedne ideje i cilja, moramo biti "ko jedan", što bi nekad rekli..."u pamet" svi zajedno, polako i bez nervoze...
:palacgore:

E ovakvog te volim! Bravo!

Dolazi nam Atletico, dajte ljudi o tome da se prica, nismo ni svjesni kakav su rezultat ova djeca ostvarila. Dajte da nas bude 7000 u srijedu (mada daj Boze da bude preko 4000). Hajde da dogovorimo ovdje na forumu da ugostimo nase prijatelje iz drugih dijelova BiH koji dolaze. I onda se pitamo sto nam je ovako kako je. Pa kako da bude drugacije?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 6:03 pm

Zeko isti Theodor Bagwell iz serije Prison Break. :lol:
1987
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 6:06 pm

Ako neko stize na dan utakmice i boji se za karte, nek se javi pa cu pokupiti
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 6:10 pm

MrkiMedo je napisao/la:
sub feb 03, 2018 6:06 pm
Ako neko stize na dan utakmice i boji se za karte, nek se javi pa cu pokupiti
:palacgore:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
reks1
Postovi: 822
Pridružen/a: ned mar 20, 2016 12:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 6:17 pm

storm_raider je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:57 pm
IvanOsim je napisao/la:
sub feb 03, 2018 2:58 pm
G.Weah je napisao/la:
pet feb 02, 2018 11:42 am
Može li neko objasniti slijedeću situaciju ko je upućeniji u rad kluba?
Pitanje 1. Da li se igrači za koje se plaćaju sve dažbine prema državi (doprinosi i porezi) smataraju zaposlenicima?
Pitanje 2. Ako se smatraju zaposlenicima, šta se dešava ako je igrač povrijeđen i ne trenira odrađen period? Da li mu se plaća isplaćuje 70 - 80 % zavisno od poslodavca ako ne trenira, tj da li je na bolovanju (ako se povrijedio na treningu ili utakmici 100% bolovanje ili negdje drugo 70 - 80 % plaće)
Pitanje 3. Ako je igrač povrijeđen duže od 42 dana i ne trenira nikako, da li se traži od fonda PIO povrat sredstava (refundacija)?
Pitanje 4. Da li igrači koji su stranci imaju otvorene bankovne račune u KM ili im se isplaćije plaća ne devizni račun (neispravno)?

Imam još sličnih pitanja, koji bi pomogli radu kluba ako ih zanima...

Sretno
Evo @storm_raider ajde potrazi nam odgovore, a ti Weah resetaj sa pitanjima, ako ima jos sta zanimljivo.
Hahaha, zasto mislis da sam ja pozvan da trazim odgovore i od koga? I zasto mislis da bi meni iko dao odgovore na ova pitanja? Ovaj forum je nezavisan i nema veze sa Upravom i neka zaribaju nesto, ja cu ih prvi prozivati. To je prvo sto se ovdje savlada.

Nadam se da ce se neko javiti ko zna. Ja nemam odgovore, a iskren da budem ni ne zanimaju me pretjerano. Zasto i na osnovu cega obican navijac treba uopste znati odgovore na ova pitanja? Jer placa 3-20 KM dva puta mjesecno da odgleda utakmicu? Placas zabavu. Za te pare ces dobiti ono sto si platio.
Nema ovdje nista nepoznato.Praksa iz raznih domena poznaje ugovore koji su vremenski ograniceni a potpuno isto tretiraju prava duznosti i i obaveze obje ugovorne strane kao da je u pitanju radni odnos na neodredjeno vrijeme,Evo vam primjer sav umjetnicki kadar u sarajevskim pozoristima ima ugovore na 2 godine.Iako su to ugovori na 2 godine sve obaveze i pravakoje proisticu su identicne kao i u konvencionalnim ugovorima,zdravstveno,penziono ...itd Ove klauzule o bolovanju i sl su uredjene ugovorom kao i kod svih ostalih.Nema tu nista posebno drugacije
I na kraju platni promet se odvija iskljucivo u KM.Stranac ,bilo koji je duzan otvoriti racun u domicilnoj banci i iskljucivo se posluje preko banaka registrovanih u BiH
Zadnja izmjena: reks1, dana/u sub feb 03, 2018 6:24 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
igla
Postovi: 3618
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 6:21 pm

ChWilla je napisao/la:
sub feb 03, 2018 5:21 pm
kako se radilo - relativno se može reći da se pričalo vrlo malo. a kritikovalo bukvalno nimalo, sve je pokriveno trofejima i većina dalje od toga zaista nije vidjela.

ahmed muftić violina je 20 godina službeno kontaktirao sa sponzorima i potencijalnim sponzorima ispred kluba. lako se sa njim sprdati sad, a 20 godina je sve znao svako ko ozbiljnije prati klub, i šutio. ovo je samo primjer, a ima ih mnogo.
:palacgore: :palacgore: :palacgore:
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 6:39 pm

G.Weah je napisao/la:
pet feb 02, 2018 11:42 am
Može li neko objasniti slijedeću situaciju ko je upućeniji u rad kluba?
Pitanje 1. Da li se igrači za koje se plaćaju sve dažbine prema državi (doprinosi i porezi) smataraju zaposlenicima?
Pitanje 2. Ako se smatraju zaposlenicima, šta se dešava ako je igrač povrijeđen i ne trenira odrađen period? Da li mu se plaća isplaćuje 70 - 80 % zavisno od poslodavca ako ne trenira, tj da li je na bolovanju (ako se povrijedio na treningu ili utakmici 100% bolovanje ili negdje drugo 70 - 80 % plaće)
Pitanje 3. Ako je igrač povrijeđen duže od 42 dana i ne trenira nikako, da li se traži od fonda PIO povrat sredstava (refundacija)?
Pitanje 4. Da li igrači koji su stranci imaju otvorene bankovne račune u KM ili im se isplaćije plaća ne devizni račun (neispravno)?

Imam još sličnih pitanja, koji bi pomogli radu kluba ako ih zanima...

Sretno
Ovo su pitanja koje je momak postavio. Znaci nikakve inspekcije i porezne, vec obicna pitanja, posto u svakoj firmi nakon 42 dana ides na komisiju za bolovanje i onda drzava snosi troskove, to je prosto ko bukvar. Jedino ovo cetvrto pitanje nisam upoznat, al eto napraviste da je momak inspekcija. Nevjerovatno. Jos napisao na kraju da pomogne, al neka hajmo oblatiti momka. Super. Odlicno.

@artcg sve si obajsnio, ko razmislja skontat ce, ko ne, napisat ce da (ni)je dobio petobu.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], black64, cala, Google [Bot], Ujko i 91 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija