Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:23 pm

AsharaK je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:18 pm
Pa evo recimo, nekoliko razloga, zašto je bolje:

1. Ekipu će trenirati Odović
2. Ekipa će cijelo vrijeme biti na radaru SD i Adžena
3. Navijači će moći pogledati i utakmice B tima
4. Simbolična cijena ulaznice za razvoj tog tima
5. Neće te niko zajebavat sa posudbama, hoćel igrat ili neće igrat
6. Djeca od samog starta počinju shvatati filozofiju zvanu Željezničar, i kako je igrati za sveti dres itd itd
7. Finansije možda jesu problem, ali neće biti toliko, jer kao što reče gospodin Misimović, Željezničar je brend, a za takav brend sigurno se mogu naći i sponzori.
Pa dobro naveo si konkretne razloge, mada ja i dalje ostajem pri svom misljenju.

A sta mislis zbog cega ni jedna ekipa u regionu nema B tim, i oni sto su imali rasformirali, te na misljenje Miskovica da je za Rijeku to skupa igracka ?
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:24 pm

IvanOsim je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:23 pm
AsharaK je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:18 pm
Pa evo recimo, nekoliko razloga, zašto je bolje:

1. Ekipu će trenirati Odović
2. Ekipa će cijelo vrijeme biti na radaru SD i Adžena
3. Navijači će moći pogledati i utakmice B tima
4. Simbolična cijena ulaznice za razvoj tog tima
5. Neće te niko zajebavat sa posudbama, hoćel igrat ili neće igrat
6. Djeca od samog starta počinju shvatati filozofiju zvanu Željezničar, i kako je igrati za sveti dres itd itd
7. Finansije možda jesu problem, ali neće biti toliko, jer kao što reče gospodin Misimović, Željezničar je brend, a za takav brend sigurno se mogu naći i sponzori.
Pa dobro naveo si konkretne razloge, mada ja i dalje ostajem pri svom misljenju.

A sta mislis zbog cega ni jedna ekipa u regionu nema B tim, i oni sto su imali rasformirali, te na misljenje Miskovica da je za Rijeku to skupa igracka ?
Svi oni imaju timove, samo sa drugim imenima. Željezničar B bi bio potpuno drugi tim od Željezničara, bukvalno dva odvojena tima, to mu je jedna od mana.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:25 pm

Hajduk i Dinamo imaju druge ekipe koje se takmiče u 2. HNL

U Srbiji nemaju Zvezda 2 ili Partizan 2 ali zato je tu npr. Teleoptik koji se takmiči u Prvoj ligi Srbije i bukvalno je filijala Partizana.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
arctg
Forumaš godine 2017
Postovi: 1033
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 11:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:25 pm

AsharaK je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:22 pm
arctg je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:21 pm
AsharaK je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:13 pm


Znaš šta je problem druže? Što su navijači danas najmanje navijači, a ti sebi to skontaj kako hoćeš.
Izvini, ali ovo tvoje je u rangu onog "niste stručni, šta vi imate komentarisati" što se vrtilo ne tako davno po forumu. Najbolje bi bilo kada bi napravili spisak o čemu smijemo komentarisati na forumu, a o čemu ne. Jer, u pravu je neko iznad kada je napisao da na većinu konstruktivnih kritika se javi par osoba sa lošim pokušajima sarkazma i degradiranja napisanog ili onoga koji piše. Nećemo se praviti budale pa reći da se to ne dešava. A o tome ko je navijač i ko se ponaša tako a ko ne, ni ja, a Boga mi, ni ti ne možemo pričati.
Argumentovo sam, zar ne?
Nisam vidio, objavio si dok sam pisao post. To su za tebe argumenti, za mene nisu neki od navedenih. Složimo se da se ne slažemo i to je to.
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:28 pm

Grbavica je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:23 pm
Hmm kojim momcima uzimaju dragocjene minute? I kako to neko nekome može uzeti minute? Na zagrijavanju ovaj se ušunja u svlačionicu i iz njegovog ormarića pokupi "dragocjene" minute? Ili to ide kao u Bh telecomu kad uplatiš besplatne minute?
Ko je uzimo "dragocjene minute" Hajdareviću i Šabanadžoviću?
Ne znam, slabije pratim Želju, najviše preko streamova, pa ako možeš da mi pojasniš ako ti nije teško.
Dragocjene minute uzimaju Mujagicu, Zericu, Osmankovicu, Velicu, Sehicu, prije toga Memiji.
Svi oni su bolji ili bi veoma brzo bili bolji od Sinise, Bogija, Kajkuta i Crnova.

A dragocjene minute Sabanadjovicu i Hajdarevicu su uzimali Markovic i Ugljesa, pomalo i Elsner. To samo govorim u zadnjoj polusezoni, na prethodne se ne bi vracao.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:30 pm

IvanOsim je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:28 pm
Grbavica je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:23 pm
Hmm kojim momcima uzimaju dragocjene minute? I kako to neko nekome može uzeti minute? Na zagrijavanju ovaj se ušunja u svlačionicu i iz njegovog ormarića pokupi "dragocjene" minute? Ili to ide kao u Bh telecomu kad uplatiš besplatne minute?
Ko je uzimo "dragocjene minute" Hajdareviću i Šabanadžoviću?
Ne znam, slabije pratim Želju, najviše preko streamova, pa ako možeš da mi pojasniš ako ti nije teško.
Dragocjene minute uzimaju Mujagicu, Zericu, Osmankovicu, Velicu, Sehicu, prije toga Memiji.
Svi oni su bolji ili bi veoma brzo bili bolji od Sinise, Bogija, Kajkuta i Crnova.

A dragocjene minute Sabanadjovicu i Hajdarevicu su uzimali Markovic i Ugljesa, pomalo i Elsner. To samo govorim u zadnjoj polusezoni, na prethodne se ne bi vracao.
Treba postavit pitanje, koliko zapravo mogu Mujagić i Osmanković. Prošlo je mnogo trenera, evo tu je i Adžem, ipak mislim da je kod njih manjak u kvaliteti. Ostali bi trebalo dobijati neku minutažu pomalo.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:31 pm

Da se malo uključim u diskusiju, od početka je svima u klubu jasno da je B tim jako skupa akvizicija kluba ali je isto tako jasno svima u klubu da samo tako se može obezbjediti pravilan rad sa igračima koji su u osjetljivom trenažnom procesu. Kada kažem osjetljivom mislim na mlade igrače koji su prekomandovani iz juniorskog tima a još uvijek nisu dovoljno stasali za prvog tima kao i ozljeđeni igrači kojim treba određeni period da se vrate u takmičarsku formu što zbog fizičke ozljede što zbog psihičkih posljedica koje ostanu. Na žalost savez nema sluha za pomoć klubovima koji se trude da naprave iskorak u ovoj našoj državi ali nije da smo navikli na nešto bolje od njih, traži se način da se ukombinuje dio koji nedostaje B timu a to su odigravanje utakmica . B tim jeste trošak ali je ustvari investicija koja osigurava da uz pravilan rad sa fudbalerima ostvare se i maksimalni sportski rezultati, nadam se da ste svjesni da osim nekih direktnih konkurenata ne postoji klub u BiH koji može izgraditi igrača kao mi, ustvari smijem se usuditi reći da ne postoji klub u BiH koji može pravilnije raditi sa fudbalerima od nas i to je najveći razlog za postojanje B tima.
イビチャ・オシム
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:32 pm

Kantonalna liga ne bi trebalo da bude skupa samo moje misljenje je da u kantonalnoj ligi tesko da neki igrac moze napredovati.. Svi veci rangovi, gdje bi se igraci i mogli dokazivati, kostaju i sa finansijske strane ne bi bilo isplativo rasipati resurse..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:33 pm

Hurmasica je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:25 pm
Hajduk i Dinamo imaju druge ekipe koje se takmiče u 2. HNL

U Srbiji nemaju Zvezda 2 ili Partizan 2 ali zato je tu npr. Teleoptik koji se takmiči u Prvoj ligi Srbije i bukvalno je filijala Partizana.
Nisam znao za Hajduk i Dinamo, mislim zaboravio sam. Pa eto oni ipak imaju, ja smatram da nama nije to potrebno, a vrijeme ce pokazati sta je ispravno.
 
SanMan
Postovi: 1211
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:35 pm

Mi navijači "bolesnici" bi trebali karte kupiti čim počne prodaja tj. utorak. Bilo bi dobro da naši objave utorak naveče prodato npr 5000 (već smo 1000 podijelili)
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:35 pm

IvanOsim je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:33 pm
Hurmasica je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:25 pm
Hajduk i Dinamo imaju druge ekipe koje se takmiče u 2. HNL

U Srbiji nemaju Zvezda 2 ili Partizan 2 ali zato je tu npr. Teleoptik koji se takmiči u Prvoj ligi Srbije i bukvalno je filijala Partizana.
Nisam znao za Hajduk i Dinamo, mislim zaboravio sam. Pa eto oni ipak imaju, ja smatram da nama nije to potrebno, a vrijeme ce pokazati sta je ispravno.
Imaju, mada je i tu bilo trzavica dosta sa HNS-om na početku. Slučaj npr. drugog tima Hajduka
Hajduk II ide dalje. Poručio je to predsjednik Hajduka Ivan Kos i na taj način je demantirao mogućnost da se po završetku sezone, nakon dvije godine postojanja, taj projekt ugasi. Ujedno je na taj način ugasio i nadu sedamnaestoplasiranom klubu Treće lige jug da će ostati u ligi ako iz iste izađe Hajduk II.
HNS okrenuo ploču
Ta opcija povlačenja Hajduka II se već neko vrijeme spominjala u nogometnim krugovima nakon što je jesenas iz HNS-a stigla odluka kako svi seniorski prvoligaši od sljedeće sezone obvezno moraju nastupati s juniorskom momčadi u Prvoj HNL juniora.

Hajduk II zaživio je u ljeto 2014. godine nakon što je ranije HNS dao zeleno svjetlo projektima drugih momčadi u kojima bi se razvijali juniori i mladi igrači općenito, a istovremeno ukinuo jedinstvenu juniorsku prvu ligu.
Druga momčad “bijelih” od tada se počela natjecati u trećoj ligi jug, a juniori u prvoj ligi središta Split. Međutim, samo godinu dana kasnije HNS je ponovno okrenuo ploču i vratio jedinstvenu juniorsku ligu na nacionalnom nivou. U Hajduku su tada odlučili da neće igrati jedinstvenu juniorsku ligu na državnoj razini jer su procijenili da već imaju B momčad kroz koju nastupa većina juniora, ali i zbog zadovoljstva projektom.

No, iz HNS-a je jesenas stiglo još jedno iznenađenje, odluka da su od sezone 2016./17. svi prvoligaši obvezni igrati i prvu juniorsku ligu na državnoj razini. Tada su i počeli pojavljivati upitnici oko nastavka projekta Hajduka II.
Ako su neki Hajdukovi najbolji juniori već priključeni seniorskoj momčadi, ako se drugi kale kroz Hajduk II u trećoj ligi ili kroz posudbe, s kakvim kadrom će onda Hajduk igrati ipak jaku prvu juniorsku ligu (ne podcjenjujući pritom ligu središta Split)?
Nakon kadrovskih tu su i ekonomska pitanja. Hajdukova ekonomska situacija je daleko od bajne, a paraleni projekti Hajduka II i igranja juniorske nacionalne lige znače i veće troškove zbog znatno većeg broja igrača pa time i ugovora, većih troškova stožera, putovanja... Uostalom, i Rijeka je u subotu objavila da ukida drugu momčad.
- HNK Rijeka je za sezonu 2016./17. odustao od natjecanja momčadi Rijeka II koja se dosad natjecala u Trećoj HNL zapad. Analizom protekle dvije sezone i svega ostvarenog, zaključak je da je u ovom trenutku razvoja Škole nogometa i sportske strategije kluba, HNK Rijeka dovoljno sudjelovanje juniorske ekipe u Prvoj HNL.
No, klub s Rujevice nema ni baš istu strategiju kao Hajduk. Dok klub s Poljuda ima mnogo mladih igrača koji su se iz omladinskog pogona ili druge momčadi probili u prvu momčad, kod Rijeke je broj takvih igrača zadnjih godina zanemariv. Klub je okrenut kupnji gotovih igrača. Split samo donekle projekt druge momčadi ima kroz suradnju klubova u Imotskom, Lokomotiva je već druga momčad...
Dinamo odmakao naprijed
Dakle od prvoligaša druge momčadi imaju još samo Dinamo (u drugoj ligi kao najvišem rangu natjecanja koji mogu izboriti) i Hajduk. A mora se priznati da je u uvjetima rada i infrastrukturi, financijama, dopunskoj selekciji, mreži filijala koju je razvio pa na koncu i kvaliteti i broju igrača koje izbacuje Dinamo dosta ispred Hajduka.
No, ako se ukine Hajduk II što će biti s igračima od kojih velika većina iduće sezone po godištu ne mogu igrati za juniore? Hajduk II je osim za kaljenje mladih igrača služio i za vraćanje u formu igrača prve momčadi koji su manje nastupali, ozlijeđenih igrača... Gdje će oni loviti formu i minute ne bude li druge momčadi? Zato i ne čudi što se povlačilo (i što se još uvijek povlači) pitanje budućnosti Hajduka II.
A pogotovo nakon što je Hajduk ostao i bez sportskog direktora Gorana Vučevića, nedavno i voditelja omladinskog pogona Srđana Andrića. A njihovi nasljednici, prije svega Vučevićev, još nisu stigli. Izuzev naravno trenera Damira Burića u privremenoj vrlo zahtjevnoj dvostrukoj ulozi. Međutim, Kos je prelomio da dvije godine rada i ulaganja u projekt Hajduka II ipak nisu uzaludni.
- Nije točno da s Hajdukom II izlazimo iz treće lige. Izlazimo samo onda kada budemo ulazili u drugu ligu... - poručio je Kos.
Pred momčadi trenera Marija Osibova ponedjeljak je zadnji prvenstveni susret protiv Vala, ali čini se samo zadnji ovosezonski.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:37 pm

B tim nemaju ekipe koje nemaju potrebu za to. Rijeka do sad nije bila ni konkretna sa mlađim kategorijama, tj nisu imali puno velikih talenata sto se zadnjih godina mijenja pa mozda opet pokrenu kada budu imali razlog za to. Hajduk ima B tim jer ima igrace ali rijetki upadnu u prvi tim. Dinamo pored Lokomotive opet ima B tim. Partizan je imao Teleoptik, ne znam da li je i sad isto?
Uglavnom, koliko je "zasto ne" razloga, toliko je i "zasto da". Slazem se sa nekim razlozima koji su navedeni prije, ali se isto tako moze uzeti da ce igrama u B timu biti na oku i drugoligaskim timovima. Malo je klubova kojima se moze poslati mlad igrac, za koje znas da ce ih trenirati strucni ljudi i da ce dobiti priliku. Na zalost, takvi sigurno nece odma pruziti priliku nekom za koga nisu culi s obzirom da ce svi veci talenti sigurno dobiti priliku u prvom timu. Saradnju treba ostvariti, npr. Velez, Olimpik, mozda Zvijezda i Zeljeznicar BL. Od ostalih, rijetko kome mozes vjerovati.
Igrama u B timu bi bili blize nama, radili bi sa strucnijim ljudima, igrali bi sigurno a isto tako bi bili na oku gore navedenim klubovima pa bi mogli ici stepenicu po stepenicu, a ne odma u prvoligaski fudbal.
Sa finansijske strane malo tesko za zapoceti, ali ako jedan uspije vec si dosta toga isplatio. Svaki naredni "napravljen" igrac je bonus.
 
Avatar
igla
Postovi: 3618
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:38 pm

Crbov može biti ekstra pojačanje ako ga zaobiđu povrede, a trebale bi valjda, jer je operisao taj tumor u koljenu. Kod Adžema niko nije uzimao minute djeci.

To za Kantonalnu ligu, ok je da su momci aktivni i da se o njima vodi računa, ali kantonalna je smiješna. Ti ljudi treniraju jednom, dva puta sedmično, ako rade ne moraju ni doći na neke treninge, nešto tipa jakog termina na velikom terenu.
Nisam siguran koliko će to valjati nekom ko hoće da napreduje.
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:41 pm

AsharaK je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:30 pm
IvanOsim je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:28 pm
Grbavica je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:23 pm
Hmm kojim momcima uzimaju dragocjene minute? I kako to neko nekome može uzeti minute? Na zagrijavanju ovaj se ušunja u svlačionicu i iz njegovog ormarića pokupi "dragocjene" minute? Ili to ide kao u Bh telecomu kad uplatiš besplatne minute?
Ko je uzimo "dragocjene minute" Hajdareviću i Šabanadžoviću?
Ne znam, slabije pratim Želju, najviše preko streamova, pa ako možeš da mi pojasniš ako ti nije teško.
Dragocjene minute uzimaju Mujagicu, Zericu, Osmankovicu, Velicu, Sehicu, prije toga Memiji.
Svi oni su bolji ili bi veoma brzo bili bolji od Sinise, Bogija, Kajkuta i Crnova.

A dragocjene minute Sabanadjovicu i Hajdarevicu su uzimali Markovic i Ugljesa, pomalo i Elsner. To samo govorim u zadnjoj polusezoni, na prethodne se ne bi vracao.
Treba postavit pitanje, koliko zapravo mogu Mujagić i Osmanković. Prošlo je mnogo trenera, evo tu je i Adžem, ipak mislim da je kod njih manjak u kvaliteti. Ostali bi trebalo dobijati neku minutažu pomalo.
E pa u tome je upravo problem sto ne znamo koliko mogu, zapravo nisu dobili priliku da pokazu koliko mogu.

A ja svoju sigurnost u promasena produzenja ugovora temeljim na cinjenici da su doticni igraci imali dovoljno prostora da pokazu koliko mogu i da to po mom misljenju nije dovoljno da bi bili u nasoj ekipi, a pri tome uzimajuci dragocjene minute nasim omladincima, iznad kojih se postavlja upitnik koliko mogu.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:41 pm

IvanOsim je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:28 pm
Grbavica je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:23 pm
Hmm kojim momcima uzimaju dragocjene minute? I kako to neko nekome može uzeti minute? Na zagrijavanju ovaj se ušunja u svlačionicu i iz njegovog ormarića pokupi "dragocjene" minute? Ili to ide kao u Bh telecomu kad uplatiš besplatne minute?
Ko je uzimo "dragocjene minute" Hajdareviću i Šabanadžoviću?
Ne znam, slabije pratim Želju, najviše preko streamova, pa ako možeš da mi pojasniš ako ti nije teško.
Dragocjene minute uzimaju Mujagicu, Zericu, Osmankovicu, Velicu, Sehicu, prije toga Memiji.
Svi oni su bolji ili bi veoma brzo bili bolji od Sinise, Bogija, Kajkuta i Crnova.

A dragocjene minute Sabanadjovicu i Hajdarevicu su uzimali Markovic i Ugljesa, pomalo i Elsner. To samo govorim u zadnjoj polusezoni, na prethodne se ne bi vracao.
Kad pričamo o Memiji, njega je upropastio "naš" čovjek, Edis Mulalić. On je i doveo Sinišu, Memiju šalto na lijevo krilo i slične harakiri poteze izvršio.
Kako neko može uzeti minute Mujagiću, Žeriću, Osmankoviću, Veliću, Šehiću ako su oni bolji od toga igrača? Nisi mi objasnio kako neko nekome može uzeti minute? Ti bolji od mene a ja igram, je li to uzimanje minuta kako ti kažeš? Mislim, pričamo o omladincima, a zaboravljamo činjenicu da nam na klupi sjedi čovjek koji je zadnje 3 godine proveo sa tim dječacima. Hoćeš li se složiti sa mnom da ih možda on zna bolje nego ti i ja? Da zna njihove domete, da zna koliko minuta im je dovoljno da napreduju a da ne "pregore"? Da zna ko bi mogo u prvi tim, ko ne bi?
Nemojte da se zavaravate i da mislite da će iz ove "Atletico" generacije svi uspjeti. Više od pola ih neće uspjeti. Možda čak i više. Ako samo Šabanadžović i Hajdarević naprave respektabilne inostrane karijere to je ogromno, a nadam se makar još Žeriću i jednom ili dvojici, to jest' ukupno pet igrača.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
heisenberg
Postovi: 592
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 2:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:45 pm

Hurmasica je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:25 pm
Hajduk i Dinamo imaju druge ekipe koje se takmiče u 2. HNL

U Srbiji nemaju Zvezda 2 ili Partizan 2 ali zato je tu npr. Teleoptik koji se takmiči u Prvoj ligi Srbije i bukvalno je filijala Partizana.
Dinamo ima u prvoj ligi svoju filijalu gdje kali igrace - NK Lokomotiva, ima u 3.ligi Bjelovar i Imotski.
Partizan ima Teleoptik
Zvezda ima Bezaniju
itd...
Zadnja izmjena: heisenberg, dana/u sub feb 03, 2018 3:48 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:45 pm

igla je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:38 pm


To za Kantonalnu ligu, ok je da su momci aktivni i da se o njima vodi računa, ali kantonalna je smiješna. Ti ljudi treniraju jednom, dva puta sedmično, ako rade ne moraju ni doći na neke treninge, nešto tipa jakog termina na velikom terenu.
Nisam siguran koliko će to valjati nekom ko hoće da napreduje.
To je tako definitivno.. Pa u PL je napredak maksimalno otezan i usporen.. U kantonalnoj ligi, odnosno u svim ligama do federalne, mogu samo nazadovati..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:47 pm

heisenberg je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:45 pm
Hurmasica je napisao/la:
sub feb 03, 2018 3:25 pm
Hajduk i Dinamo imaju druge ekipe koje se takmiče u 2. HNL

U Srbiji nemaju Zvezda 2 ili Partizan 2 ali zato je tu npr. Teleoptik koji se takmiči u Prvoj ligi Srbije i bukvalno je filijala Partizana.
Dinamo ima u prvoj ligi svoju filijalu gdje kali igrace - NK Lokomotiva
To svakako. Što se Zvezde tiče i oni su nešto prije sezonu-dvije spominjali Bežaniju kao filijalu. Da li je to još aktuelno veze nemam. Uglavnom, koliko ima dobrih strana B ekipa, toliko ima i nedostataka (finansijskih prije svega). Klub će svakako procijeniti da li se isplati ili ne imati B tim.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:50 pm

Mislim da se slazemo da su Anel i Haris bolji igraci od Ugljese i Markovica. Oni su im uzimali minute. Kako? Tako sto ih je trener stavljao u tim, a ove nije.
Nemoj zaboraviti da je upravo taj Mulalic vodio Memiju u juniorima. Hocemo li se sloziti da Mulalic zna bolje od mene i od tebe. Hocemo li se sloziti da je pogrijesio Mulalic. Tako mozda i Adzem grijesi.

Da bi dokazali koliko vrijede momci moraju igrati, pa tad mozeno reci ko je bolji. Dok ne igraju ne znamo koliko vrijede, a za ove znamo da ne vrijede ili veoma malo vrijede.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 03, 2018 3:57 pm

IvanOsim je napisao/la:
sub feb 03, 2018 2:58 pm
G.Weah je napisao/la:
pet feb 02, 2018 11:42 am
Može li neko objasniti slijedeću situaciju ko je upućeniji u rad kluba?
Pitanje 1. Da li se igrači za koje se plaćaju sve dažbine prema državi (doprinosi i porezi) smataraju zaposlenicima?
Pitanje 2. Ako se smatraju zaposlenicima, šta se dešava ako je igrač povrijeđen i ne trenira odrađen period? Da li mu se plaća isplaćuje 70 - 80 % zavisno od poslodavca ako ne trenira, tj da li je na bolovanju (ako se povrijedio na treningu ili utakmici 100% bolovanje ili negdje drugo 70 - 80 % plaće)
Pitanje 3. Ako je igrač povrijeđen duže od 42 dana i ne trenira nikako, da li se traži od fonda PIO povrat sredstava (refundacija)?
Pitanje 4. Da li igrači koji su stranci imaju otvorene bankovne račune u KM ili im se isplaćije plaća ne devizni račun (neispravno)?

Imam još sličnih pitanja, koji bi pomogli radu kluba ako ih zanima...

Sretno
Evo @storm_raider ajde potrazi nam odgovore, a ti Weah resetaj sa pitanjima, ako ima jos sta zanimljivo.
Hahaha, zasto mislis da sam ja pozvan da trazim odgovore i od koga? I zasto mislis da bi meni iko dao odgovore na ova pitanja? Ovaj forum je nezavisan i nema veze sa Upravom i neka zaribaju nesto, ja cu ih prvi prozivati. To je prvo sto se ovdje savlada.

Nadam se da ce se neko javiti ko zna. Ja nemam odgovore, a iskren da budem ni ne zanimaju me pretjerano. Zasto i na osnovu cega obican navijac treba uopste znati odgovore na ova pitanja? Jer placa 3-20 KM dva puta mjesecno da odgleda utakmicu? Placas zabavu. Za te pare ces dobiti ono sto si platio.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Dzezvar, Google [Bot], salle86 i 59 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija