Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 5:23 pm

Brkoo je napisao/la:
pet jan 12, 2018 5:14 pm
Ponavljam ovo po stoti put. Najvaznije je proizvesti igraca, kvalitetnog igraca iz omladinskog pogona. To je svrha i najvazniji zadatak omladinskog pogona, a rezultati nisu toliko bitni. Bitni jesu ali je mnogo vaznije proizvesti igraca, taj put za kvalitetnog talentovanog juniora od omladinskog fudbala do seniorskog je jako tezak. Mnogi su se tu izgubili, a mnogi su vrlo lako presli tu mozda i jednu od najvaznijih etapa u svom fudbalskom razvoju.

Sto se tice ovih nasih kadeta, uvjeren sam u to da ce bar trojca ako se nastave pravilno razvijati, igrati za nasu seniorsku ekipu u blizoj buducnosti..
Slazem se, ali rezultat je isto bitan. Bitan je zato sto mozemo igrati ove ino utakmice, imati cemo puno vise visibiliteta prema svima. Da imamo neki kontinuitet mi moramo svake godine po 3 igraca izbaciti za prvi tim. Ne samo mi, nego isto dobri timovi iz Bundeslige to moraju ako hoce da budu konkurentni.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 5:25 pm

LeBlue je napisao/la:
Brkoo je napisao/la:
pet jan 12, 2018 5:14 pm
Ponavljam ovo po stoti put. Najvaznije je proizvesti igraca, kvalitetnog igraca iz omladinskog pogona. To je svrha i najvazniji zadatak omladinskog pogona, a rezultati nisu toliko bitni. Bitni jesu ali je mnogo vaznije proizvesti igraca, taj put za kvalitetnog talentovanog juniora od omladinskog fudbala do seniorskog je jako tezak. Mnogi su se tu izgubili, a mnogi su vrlo lako presli tu mozda i jednu od najvaznijih etapa u svom fudbalskom razvoju.

Sto se tice ovih nasih kadeta, uvjeren sam u to da ce bar trojca ako se nastave pravilno razvijati, igrati za nasu seniorsku ekipu u blizoj buducnosti..
Slazem se, ali rezultat je isto bitan. Bitan je zato sto mozemo igrati ove ino utakmice, imati cemo puno vise visibiliteta prema svima. Da imamo neki kontinuitet mi moramo svake godine po 3 igraca izbaciti za prvi tim. Ne samo mi, nego isto dobri timovi iz Bundeslige to moraju ako hoce da budu konkurentni.
Vrlo tesko
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 5:30 pm

Znači sutra u 12h definitvno ova tekma?
Hajde vala Saša dovedi nekog eto samo da nije dosadno :)
@Brko jeste to stoji ali je i činjenica da su ovo 2001 godišta a većina tih naših kadeta je 2002 bar što vrijedi. Bio je spisak i tih neki dan i naša 4 su bila. GOdina je puno u tim godinama i kad igraš protiv starijih vidi se. Npr kod nas za kadete igra i dečko ko ji je 2003 tj sin od Vedina Musića. Hoću da kažem da smo dosta mlađi i da je to ADin dobro napravio kad se vratio. U startu je bilo užas gdje smo i izgubili puno u bodovima, a razlog je što fakat nemamo puno tih 2001 koji vrijde. Samo par njih. Mujić je najbolji daleko. Ima i još jedan ili dva dobra, a ostali su tu da popune. Ta generacija nam je kritična. Tu jesu pitari bolji, ali 9:1 je cirkus i slažem da pozivi nisu mjerilo ali se približno može ocijeniti koje je generacija dobra i na osnovu toga.
Rezultat je @leblue bitan pogotovo u juniorima. Bitan je i dole jer kad imaš dobru generaciju cijelu rezultat će doći sam po sebi. Mi sad u kadetima nemamo rezultat jer je loša ta 2001 generacija, a ovi dečki koji igraju što su 2002 i 2003 su nedovljno odrasli da se nose, ali su potencijali veći od ovih 2001. Pitari imaju prednost jer su kod njih igraju 2001 i u toj generaciji imaju više potencijala nego mi i to je činjenica i govorio sam o tome nedavno.
Govorio sam i o tome @grbavica. I ja mislim da je prosjek tri četiri igrača iz svake generacije. Sad možda i više jer je fudbalska obučenost igrača koji sada igraju u našoj ligi nula. Zato je Admiru i prošlo ovo sa mladima. I zato i vjeruje da mogu i zato ih je ovoliko uletilo u prvi tim. Ako vremenom napravimo bazu od igrača koji znaju, onda će po generaciji biti teško izbaciti više od tri.
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 5:47 pm

Masinovodja je napisao/la:
pet jan 12, 2018 2:32 pm
http://www.stipsa.hr/grijanje-sportskih-terena.htm
Evo finog clanka o grijacima,posto vidim na drugom forumu da se svakakve nebuloze pisu o cijeni njegovog paljenja itd....
Ovaj princip grijanja je na struju. Ne znam koliko kosta ugradnja ni njegovo napajanje.
Mozda znaju @Kontranogama ili @Matori
Naumpada mi sistem grijanja sa vodom (glikolom). Ako bismo mi uradili instalaciju tj polozili cijevi u sklopu rekonstrukcije terena a nakon toga napravili deal sa Toplanama npr, mozda bi se moglo i tako grijati. Ugraditi one famozne kalorimetre i placas po utrosku toplotne energije. Izbjegli bismo investiciju u sam kotao, mozda ugradili kakve izmjenjivace ili podstanicu.
Kao laik u ovoj oblasti imam pravo na glup prijedlog :D
Cijenio bih strucnu recenziju @Kontranogama ili @Matorog
PS u Toplanama je radio jedan veeeeliki zeljovac pa kontam sto da ne :ganja:
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 5:52 pm

Ma mozemo mi svake godine izbaciti po 3-4 igraca, ali pitanje je za koji nivo. Za neki veci nivo dobro je i svake druge godine po jedan. Za pl nivo, eh tu mogu po 3-4 komotno. Jer su vece sanse da ces imati 3-4 Hasanovica nego Hajdarevica, Gojaka, Hadziahmetovica, Hodzica, Bajica.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 5:55 pm

@11plavih'92 koliko znam i sadašnji direktor Toplana je veeeliki Željovac
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 5:58 pm

od 37:50 nastaje šou :D
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 6:11 pm

i dabogda se ruke osusile svima sto su aplaudirali kod gola Okica u zadnjem kolu ;)
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 6:12 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
pet jan 12, 2018 5:55 pm
@11plavih'92 koliko znam i sadašnji direktor Toplana je veeeliki Željovac
Dzuba je i lud i jak :D
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 6:15 pm

Minjore je napisao/la:
pet jan 12, 2018 6:11 pm
i dabogda se ruke osusile svima sto su aplaudirali kod gola Okica u zadnjem kolu ;)
Vec su poceli zvizduci i psovke padati kada je svirao kraj prvog poluvremena, a bas sam sa burazom analizirao par levata, dobra grupica njih je brisala bale s labrnje od silnih psovki a nakon zavrsetka tekme silaze na ogradu navijaju, traze dres od Rame i Danijela, ima i kod nas svakakvih na tribinama..
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 6:16 pm

11plavih'92 je napisao/la:
pet jan 12, 2018 5:47 pm
Masinovodja je napisao/la:
pet jan 12, 2018 2:32 pm
http://www.stipsa.hr/grijanje-sportskih-terena.htm
Evo finog clanka o grijacima,posto vidim na drugom forumu da se svakakve nebuloze pisu o cijeni njegovog paljenja itd....
Ovaj princip grijanja je na struju. Ne znam koliko kosta ugradnja ni njegovo napajanje.
Mozda znaju @Kontranogama ili @Matori
Naumpada mi sistem grijanja sa vodom (glikolom). Ako bismo mi uradili instalaciju tj polozili cijevi u sklopu rekonstrukcije terena a nakon toga napravili deal sa Toplanama npr, mozda bi se moglo i tako grijati. Ugraditi one famozne kalorimetre i placas po utrosku toplotne energije. Izbjegli bismo investiciju u sam kotao, mozda ugradili kakve izmjenjivace ili podstanicu.
Kao laik u ovoj oblasti imam pravo na glup prijedlog :D
Cijenio bih strucnu recenziju @Kontranogama ili @Matorog
PS u Toplanama je radio jedan veeeeliki zeljovac pa kontam sto da ne :ganja:
REHAU ima fantastične sisteme za grijanje fudbalskih terena i izvor im je geotermalna energija, troškovi grijanja na godišnjem nivou su oko 10.000 do 15.000 KM jer se troši samo stuja za pogon pumpi koje cirkulišu grijnu tekućinu, još jedna prednost je što se inverzijom u ljetnim danima može isti koristiti kao izvor za klime i time klimatizirati gotovo cijeli stadion.
イビチャ・オシム
 
Avatar
salle86
Postovi: 5089
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 6:21 pm

haj što maltretiraš lažne željovce ali što se razumiš i u grijanje :klanjase2:
Spoiler:
:rofl1: :rofl1: :rofl1:
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 6:25 pm

Saša hoćemo pojačanja sa šaaa
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 6:27 pm

salle86 je napisao/la:
pet jan 12, 2018 6:21 pm
haj što maltretiraš lažne željovce ali što se razumiš i u grijanje :klanjase2:
Spoiler:
:rofl1: :rofl1: :rofl1:
Izlija je vodio projekat instalacije gusanih radijatora prilikom useljavanja u nove kancelarije forumasa. Naravno, sve je to finansirano pronevjerenim novcem. :rofl: :rofl:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 6:28 pm

Izlija je napisao/la:
pet jan 12, 2018 6:16 pm
11plavih'92 je napisao/la:
pet jan 12, 2018 5:47 pm
Masinovodja je napisao/la:
pet jan 12, 2018 2:32 pm
http://www.stipsa.hr/grijanje-sportskih-terena.htm
Evo finog clanka o grijacima,posto vidim na drugom forumu da se svakakve nebuloze pisu o cijeni njegovog paljenja itd....
Ovaj princip grijanja je na struju. Ne znam koliko kosta ugradnja ni njegovo napajanje.
Mozda znaju @Kontranogama ili @Matori
Naumpada mi sistem grijanja sa vodom (glikolom). Ako bismo mi uradili instalaciju tj polozili cijevi u sklopu rekonstrukcije terena a nakon toga napravili deal sa Toplanama npr, mozda bi se moglo i tako grijati. Ugraditi one famozne kalorimetre i placas po utrosku toplotne energije. Izbjegli bismo investiciju u sam kotao, mozda ugradili kakve izmjenjivace ili podstanicu.
Kao laik u ovoj oblasti imam pravo na glup prijedlog :D
Cijenio bih strucnu recenziju @Kontranogama ili @Matorog
PS u Toplanama je radio jedan veeeeliki zeljovac pa kontam sto da ne :ganja:
REHAU ima fantastične sisteme za grijanje fudbalskih terena i izvor im je geotermalna energija, troškovi grijanja na godišnjem nivou su oko 10.000 do 15.000 KM jer se troši samo stuja za pogon pumpi koje cirkulišu grijnu tekućinu, još jedna prednost je što se inverzijom u ljetnim danima može isti koristiti kao izvor za klime i time klimatizirati gotovo cijeli stadion.
Proguglah malo
Kazu da je karakteristika geotermalne energije dosta jeftino grijanje/hladjenje kao sto si naveo ali i izrazito visoka inicijalna ulaganja
5. - 7. Okt 1992.
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 6:29 pm

I da nas izlija nije spojio na komsijino grijanje morali bi od svojih petoba odvajati i za grijanje na poslu :)
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 6:34 pm

Manite se zajebancije jer pričamo o ozbiljnim temama.
Geotermalna energija je jedini izvor grijanja koji ima faktor iskorištenja 4, el. grijanje ima faktor 1, prirodni gas 0,98 i dalje opadajuće.
イビチャ・オシム
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 7:10 pm

Sutra u 12.h na pomocnom. :kafa:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 7:16 pm

Grbavica je napisao/la:
pet jan 12, 2018 5:52 pm
Ma mozemo mi svake godine izbaciti po 3-4 igraca, ali pitanje je za koji nivo. Za neki veci nivo dobro je i svake druge godine po jedan. Za pl nivo, eh tu mogu po 3-4 komotno. Jer su vece sanse da ces imati 3-4 Hasanovica nego Hajdarevica, Gojaka, Hadziahmetovica, Hodzica, Bajica.
Ja sam pricao o prvom timu. Za nivo Dzeke jedan u tri godine je super. Nivo Zuke jedan godisnje da se udaramo u guzicu. Ja mislim da mi mozemo, ako krenemo putem kojim je krenuo Ado u prvih nekoliko godina gurnuti vise njih, a kako budemo dizali nivo igre zbig boljeg kvaliteta onda su prosjecno tri mjera. Jedan ide na nivo Dzeke ili Zuke a ostali ostaju. Prosjevno govorim sve. Naravno desit ce se super generacija ali i neka gdje ce biti jedan iki nijedan
 
Avatar
salle86
Postovi: 5089
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 12, 2018 7:21 pm

Daj Bože nivo Džeke ikad više
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], cala, Google [Bot], Ujko i 130 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija