Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 1:48 pm

Ma protiv Viteza nas ne zanima lijepa igra. Imam osjecaj da ce Zeba dati gol i on protiv ovakvih ekipa moze dobro igrati i bljesnuti. Ne bi trebalo i ne bi smjelo biti problema. Samo se treba kartona paziti.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 1:53 pm

Nemoj Boga ti da ga on da, opet cemo morat cekat 5 utakmica da bude klupiran. :D
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 1:54 pm

Ne gostovanje Željo kreće, zaustavit nas niko neće.
Sa tobom armija je ova, sve što želim pobjeda je nova

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Velahalve
Postovi: 591
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 2:02 pm

Amidza je napisao/la:
čet nov 02, 2017 1:43 pm
Slazem se drug, ne trazim ja alibi, samo mislim da je tesko ocekivati onakav presing i igru kao protiv Mladosti. Cisto jer necemo biti u mogucnosti da izvedemo najbolji sastav. A dobit ih apsolutno moramo.
Vjerujte da će dati sve od sebe, i to ne samo protiv Viteza, nego i svaku narednu utakmicu, prošlo je vrijeme kada su se pojedinci moglim šetati po terenu, toga više neće biti
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 2:04 pm

Posteno. Citiram te onda poslije tekme. :D
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 2:20 pm

Amidza je napisao/la:
čet nov 02, 2017 1:38 pm
Vitez navodno bez Livaje igra. Oho im se oho :kafa:
Ne znas za koga je gore
 
Avatar
Velahalve
Postovi: 591
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 2:24 pm

Amidza je napisao/la:
čet nov 02, 2017 2:04 pm
Posteno. Citiram te onda poslije tekme. :D
Slobodno citiraj, igrat ćemo jako, pametno i apsolutno na tri boda, kao i svaku narednu utakmicu jer jbg moraju :DD:
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 2:30 pm

Vrag je napisao/la:
čet nov 02, 2017 2:20 pm
Amidza je napisao/la:
čet nov 02, 2017 1:38 pm
Vitez navodno bez Livaje igra. Oho im se oho :kafa:
Ne znas za koga je gore
:lol: Koji je ono kralj, kad se samo sjetim. Covjek luta po terenu, pa stoji na mjestu, zvjera okolo. Citav sjever se dere da se vrati nazad, a on u nebo nesto gleda, ko da je naduvan lik. :klanjase2:
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 2:30 pm

ponosannavas je napisao/la:
čet nov 02, 2017 9:01 am
Neki dan kad je @pile nešto spominjao omladinski pogon ja mu odgovorih jer sam milsio mene prozivate za ono krah omladinskog pogona. Pa mi rekoše jarani da se tamo piše o tome. Ne mogu da vjerujem št se tamo piše. Uđoh da poričitam i mogu samo reci Bože sačuvaj. Molim vas nemojte više o njima tamo ovdje pisati. Jest da ja sad pišem ali evo nek ovo bude kao molba da ne pišemo o njima. S obzirom i na ovaj dopis bordo prijatelja kako sami sebe zovu ponovo povlačim jednu priču koju sam često spominjao, a to je udruženje Željinih navijača koje je malo organizovanije i gdje bi ovaki kao @cwilla npr koji imaju odličnu moći kratkog i jasnog pisanja znali odgovoriti na sve lažne informacije ili pokušaje izvrtanja stvarnosti. Pa ljudi hvala i kude iste ljude kako im kad odgovara da dokažu svoju priču. Sve to šteti Želji. Možemo mi pričati šta hoćemo ali ovi forumi utiču na javno mijenje. Pa vidjeli ste proti Mladosti transparent našeg juga o crnim dksevima. Ovdje smo pričali o tome i to par ljudi samo i na osnovu toga dođe transparent. Ssaberite se ljudi dragi. Nikad više Željovci nisu bili razjedinjeni nego sada. Sve moje kritike su ovdje dobronamjerne i to kritukujem na osnovu informacije koje ja imam što ne znači da sam sve u pravu jer možda nešto ne znam, a čovjek ne može sve znati. Govorio sam i o tome da su naši npr trebali napraviti press da obznane da je novi šef Admir ADžem. TO mu je moglo pmnogo pomoći u tom momentu. Treba više informacija. Šuoci razjediniše Željovce. Nek je sramota svakome kome je to cilj. FUj sviju mi. FUj fuj.
Izvinuces, ali ne znam odakle ti ovo da smo razjedinjeni
Ja uopce ne vidim nikakvu razjedinjenost
Razliciti stavovi o Jugu (baklje, repertoar pjesama, kodeks oblacenja), zelja sviju nas da igramo bolje, komentari o pojedinim igracima .... nista sto nije bilo do sada i nesto cega ce uvijek biti
5. - 7. Okt 1992.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 2:42 pm

pile87 je napisao/la:
čet nov 02, 2017 10:57 am
DANAN je napisao/la:Kazu da kako je on otisao da je raspad sistema u omladinskom pogonu.
Da.nista ne valja i da smo u qrcu totalnom jer su ovi juniori sada njegov produkt.
I da su sadasnji kadeti goli qrac ze da necemo po zadugo izbaciti igraca u prvi tim.
Koliko znam mi imamo par igrača u kadetima za koje su zainteresirani i prate njihov razvoj par klubova svjetskog renomea. Ako vi izbacili jednog takvog iz kadeta u prvi tim bio bi uspjeh.
Ne znam šta ljudi zamišljaju da se igrači stancaju kao na traci.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Pošto sam ja pisao o omladinskom pogonu i vjerovatno je iskorišteno moje pisanje da se iskreira to tamo nakaradno mišljenje moramo biti konkretni i jasni. Zbog toga mislim da uvijek ima potrebe za pojašnjenja i za informacije dodatne koje izlaze i iz kluba, a i ovdje se nekad ovo npr DANAN-ovo karikiranje može iskoristiti na pogrešan način. Treba biti realan i reći da je od 12 igrača koji su igrali prekjučer 8 bilo tu i za vrijeme DOgana. Ja bih rekao da je ovo ADmirova ekipa ipak prije nego DOganova, ali svakako da je ovaj drugi učestvovao u svemu tome u startu. da se rrazumijemo Dogan zna, ali nije jedini koji može to raditi ovdje. AKo je jedini onda treba ugasiti fudbal u BiH. Kroz sve ove godine skontali smo da je bolje i neko malo manje stručan a pošten nego neki veliki stručnjak a koji neće da radi u službi kluba. Nisam rekao ni da je DOgan taj koji nije radio u službi, ali očigledno nije štimalo. N aosnovu onoga što znam i ja bih ga smijenio. MOžda moje informacije nisu sto posto tačne. Možda bih i promijenio mišljenje, ali nije bitno to sada. Bitno je da nije jedini i da omladinski pogon može egzistirati dobro i kad su drugi tu.
Kadeti jesu malo lošiji tj malo manje talentovana generacija tj imamo manje djece koji mogu postati igrači od ove juniorske. U pionirima je bolje nego u kadetima, ali i u pionirima i u kadetima kaskamo za pitarima što ranije nije bio slučaj. Razlozi ne znam koji su ali znam da će se popraviti jer vjerujem ljudima u klubu. Da bi našao adekvatnog prvo trenera, pa šefa omladiskog pogona, pa i sve ostalo mora proteći virjeme dok ne stekneš neko povjerenje. Mnogi ovdje kod nas nažalost šupljiraju i prodaju se a kasnije se pokaže da su ublehe. I taj TIca je hvaljen od sviju (ne mislim na forumaše) koje znam i ispali nas frajer, Ako si došao u klub da radiš na takvoj poziciji ne letiš za prvim parama nego pokušavaš da napraviš nešto. Međutim, sa svkaom novom situacijeom upoznaješ nove karakteristike ljudi. MOžda ni to nije štimalo pa čovjek otišao. Možda nas nije ispalio. U svakoj organizacijai dolaze ljudi i odlaze i sa nekim se prevariš, a sa nekim ne. Meni je bitno da naši ljudi u upravi žele najbolje, a svi griješe. Pogotovo je osjetljiv sportski segment na takve stvari, a dodatno je to otežano kad imaš ljude koji ti podapinju.
Ovo što sam ja primjetio u kadetima i pionirima ne znači da smo loši i da propada omladinski nego da su pitari počeli raditi malo bolje i da prijeti opasnost da nas oni preteknu u dogledno vrijeme. Jedan od razloga je taj kamp vjerovatno, ali primarni razlog je ljudski potencijal u tom omladisnkom pogonu. Svako dijete koje je prešlo od nas njima i obratno i ma svoj slučaj i svoju priču. Grešaka ima i kod njih. Dolaze i nama igrači kao što i kod njih dolaze i odlaze, ali samo se naši potenciraju. Jako mi je drago što smo platitli nakanadu za treniranje za Hajdarevića. Nadam se da ćemo krenuti i dalje tako. Možda ta djeca koja su otišla od nas na kraju ne pokažu ništa a ovi što su nama došli pokažu. Vrijeme će pokazati, ali svo moje pisanje je usmjereno na to, da moramo imati još više talentovane djece tj onih koji mogu postati igrači. U situaciji kakva je sada u bh fudbalu, ja očekujem da iz Želje u svakoj genreaiji bude minimalno pet igrača koji će sutra igrati minimalno našu premijer ligu. KAsnije, kad naraste kvalitet fudbala ovdje, onda mogu reći da su dovoljna i očekivana dva ili tri, a nekad možda jedan ili nijedan. U genreaciji 2001 imaju dvojica a ne pet, i plus poneki potencijalno mogući. Kod pitara ima pet iplus potencijalno mogući. U drugim klubovima je to još manje i sa njima se ne poredim. Ovo ne znači krah. Ovo je mali pad ali u toj generaciji. U pionirima je to 4 naspram pitarskih pet ili šest. U predpionirima isto tako itd itd. Prije par godina je bilo obratno. Ove brojke su bile na našoj strani i u nižim kategorijama. Sad su samo na našoj strani u juniorima. TO ne znači da mi opet nećemo izbaciti više igrača jer se pokazalo da su oni ranije uništili i ono malo svojih talenata što su imali, a mi smo ih dosta promovisali. Možda oni od ovih pet kadeta nijednog ne izbace, a mi izbacimo trojicu. I to znači bolji sistem, ali talentovana djeca sada više idu njima. TU je sva poenta. Razloge ne znam ali naši ih moraju identifikovati i promijeniti filozofiju u tom dijelu. JEl bilo do TIce, DOgana ili nekog trećeg ne znam. MOžda je nama sada sve bolje nego kod Dogana. MOžda sada po genreaciji imamo u prosjek tri velika talenta, a prije smo imali po dva pa smo bolji nego prije, ali pitari umjesto jednog ranije sada imaju četiri što znači da brže napreduju. OPet kažem razloge ne znam, ali ovo je suština moje priče.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 2:46 pm

11plavih'92 je napisao/la:
čet nov 02, 2017 2:30 pm
ponosannavas je napisao/la:
čet nov 02, 2017 9:01 am
Neki dan kad je @pile nešto spominjao omladinski pogon ja mu odgovorih jer sam milsio mene prozivate za ono krah omladinskog pogona. Pa mi rekoše jarani da se tamo piše o tome. Ne mogu da vjerujem št se tamo piše. Uđoh da poričitam i mogu samo reci Bože sačuvaj. Molim vas nemojte više o njima tamo ovdje pisati. Jest da ja sad pišem ali evo nek ovo bude kao molba da ne pišemo o njima. S obzirom i na ovaj dopis bordo prijatelja kako sami sebe zovu ponovo povlačim jednu priču koju sam često spominjao, a to je udruženje Željinih navijača koje je malo organizovanije i gdje bi ovaki kao @cwilla npr koji imaju odličnu moći kratkog i jasnog pisanja znali odgovoriti na sve lažne informacije ili pokušaje izvrtanja stvarnosti. Pa ljudi hvala i kude iste ljude kako im kad odgovara da dokažu svoju priču. Sve to šteti Želji. Možemo mi pričati šta hoćemo ali ovi forumi utiču na javno mijenje. Pa vidjeli ste proti Mladosti transparent našeg juga o crnim dksevima. Ovdje smo pričali o tome i to par ljudi samo i na osnovu toga dođe transparent. Ssaberite se ljudi dragi. Nikad više Željovci nisu bili razjedinjeni nego sada. Sve moje kritike su ovdje dobronamjerne i to kritukujem na osnovu informacije koje ja imam što ne znači da sam sve u pravu jer možda nešto ne znam, a čovjek ne može sve znati. Govorio sam i o tome da su naši npr trebali napraviti press da obznane da je novi šef Admir ADžem. TO mu je moglo pmnogo pomoći u tom momentu. Treba više informacija. Šuoci razjediniše Željovce. Nek je sramota svakome kome je to cilj. FUj sviju mi. FUj fuj.
Izvinuces, ali ne znam odakle ti ovo da smo razjedinjeni
Ja uopce ne vidim nikakvu razjedinjenost
Razliciti stavovi o Jugu (baklje, repertoar pjesama, kodeks oblacenja), zelja sviju nas da igramo bolje, komentari o pojedinim igracima .... nista sto nije bilo do sada i nesto cega ce uvijek biti
Objasnio sam malo poslije ukratko. Priča ljudi sa lošim namjerama šteti. Ljudi koji ne prate toliko misle da se više ne radi u klubu kako treba pa imamo dio ljudi koji su nezadovoljni radom i uprave lagano. TO ne znači da ne vole Želju nego su malo povukli ručnu u dolascima na tekme i sl. Sve se više vaga svaki potez i uprave i ADmira. O tome se radi. A ralzoga da ne dajemo podršku klubu je sve manje, čak naprotiv ne vidim skoro nije dan veliki razlog, ali izmišljeni razlozi odvraćaju ljude i stvaraju se frakcije u mišljenjima. Ne moramo svi isto milsiti ali smo prije svi udarali u isti zid, a sad baš nije tako.
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 3:00 pm

KAd smo vec kod tog otimanja gdje onaj http://s**portavaz.ba/clanak/13660/sarajevo-uzelo-zelji-najveceg-dragulja-u-bih Ergin MEhuljic
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Norsborg
Postovi: 306
Pridružen/a: pet jul 14, 2017 10:36 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 3:05 pm

Raptor44 je napisao/la:
čet nov 02, 2017 1:13 pm
http://www.bhfudbal.ba/bh-fudbal/bordo- ... /02112017/

"Ali u tome valjda i leži razlika između gradskih tj. građanskih klubova i onih drugih ….”, stoji u saopćenju ‘Bordo prijatelja’."
hahahahah majku im..
Za mladje ću jednom opisati nastanak "Udarnika","Torpeda","Sarajeva" ali ovaj put samo o "gradskom i gradjanskom" i zašto došle navijaju za Sarajevo.
Mi stariji smo od svojih rodiljelja učili za koga navijati.Moj rahmetli otac mogao je birati izmedju nacionalnih timova i Želje,radničkog kluba.
Torpedo ili Sarajevo nije postojalo i nije nit moglo biti u igri.
E sad,mi rodjeni u Sarajevu kao i naši roditelji i dede i nane imamo običaj reči da bi postao Sarajlija mora ti svako uho biti u Sarajevu po
50 godina,znači ukupno 100 i onda si Sarajlija.Tek tada je čovjek poprimio ponašanje,govor i običaje jednog Sarajlije.
Došle,to jest ovi što sebe smatraju gradjanima,navijaju za FK Sarajevo jer im je neko rekao da se tako postaje "Saraaaaaajlija".
Toliko o gradskom i gradjanskom klubu.UVIJEK BIO I OSTAO POLITIČKI KLUB.
O Jošku Domorockom,političkom klubu Torpedo i otimanju svega osim Grbavice nekom drugom prilikom.
 
TheSvenderMan
Postovi: 338
Pridružen/a: uto jun 07, 2016 11:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 3:06 pm

Raptor44 je napisao/la:
čet nov 02, 2017 1:13 pm
http://www.bhfudbal.ba/bh-fudbal/bordo- ... /02112017/

"Ali u tome valjda i leži razlika između gradskih tj. građanskih klubova i onih drugih ….”, stoji u saopćenju ‘Bordo prijatelja’."
hahahahah majku im..
Neko nam je malo "butthurt" :11:
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 3:07 pm

da, niko nikad i nigdje nije tvrdio da dogan ne zna svoj posao. ni oni koji su ga otjerali. ali priča se bajka kao da je on jedini koji zna taj posao...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
heisenberg
Postovi: 592
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 2:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 3:09 pm

Koliko imamo procenata od narednog transfera Visce?
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5997
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 3:11 pm

heisenberg je napisao/la:
čet nov 02, 2017 3:09 pm
Koliko imamo procenata od narednog transfera Visce?
Hadzijski 7%
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
mirzoni1921
Postovi: 539
Pridružen/a: uto dec 06, 2016 3:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 3:13 pm

a hoćemo li dobiti bar malo faksa :placeodsmijeha: :placeodsmijeha: :placeodsmijeha: :placeodsmijeha:
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 3:14 pm

ponosannavas je napisao/la:
čet nov 02, 2017 2:42 pm
pile87 je napisao/la:
čet nov 02, 2017 10:57 am
DANAN je napisao/la:Kazu da kako je on otisao da je raspad sistema u omladinskom pogonu.
Da.nista ne valja i da smo u qrcu totalnom jer su ovi juniori sada njegov produkt.
I da su sadasnji kadeti goli qrac ze da necemo po zadugo izbaciti igraca u prvi tim.
Koliko znam mi imamo par igrača u kadetima za koje su zainteresirani i prate njihov razvoj par klubova svjetskog renomea. Ako vi izbacili jednog takvog iz kadeta u prvi tim bio bi uspjeh.
Ne znam šta ljudi zamišljaju da se igrači stancaju kao na traci.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Pošto sam ja pisao o omladinskom pogonu i vjerovatno je iskorišteno moje pisanje da se iskreira to tamo nakaradno mišljenje moramo biti konkretni i jasni. Zbog toga mislim da uvijek ima potrebe za pojašnjenja i za informacije dodatne koje izlaze i iz kluba, a i ovdje se nekad ovo npr DANAN-ovo karikiranje može iskoristiti na pogrešan način. Treba biti realan i reći da je od 12 igrača koji su igrali prekjučer 8 bilo tu i za vrijeme DOgana. Ja bih rekao da je ovo ADmirova ekipa ipak prije nego DOganova, ali svakako da je ovaj drugi učestvovao u svemu tome u startu. da se rrazumijemo Dogan zna, ali nije jedini koji može to raditi ovdje. AKo je jedini onda treba ugasiti fudbal u BiH. Kroz sve ove godine skontali smo da je bolje i neko malo manje stručan a pošten nego neki veliki stručnjak a koji neće da radi u službi kluba. Nisam rekao ni da je DOgan taj koji nije radio u službi, ali očigledno nije štimalo. N aosnovu onoga što znam i ja bih ga smijenio. MOžda moje informacije nisu sto posto tačne. Možda bih i promijenio mišljenje, ali nije bitno to sada. Bitno je da nije jedini i da omladinski pogon može egzistirati dobro i kad su drugi tu.
Kadeti jesu malo lošiji tj malo manje talentovana generacija tj imamo manje djece koji mogu postati igrači od ove juniorske. U pionirima je bolje nego u kadetima, ali i u pionirima i u kadetima kaskamo za pitarima što ranije nije bio slučaj. Razlozi ne znam koji su ali znam da će se popraviti jer vjerujem ljudima u klubu. Da bi našao adekvatnog prvo trenera, pa šefa omladiskog pogona, pa i sve ostalo mora proteći virjeme dok ne stekneš neko povjerenje. Mnogi ovdje kod nas nažalost šupljiraju i prodaju se a kasnije se pokaže da su ublehe. I taj TIca je hvaljen od sviju (ne mislim na forumaše) koje znam i ispali nas frajer, Ako si došao u klub da radiš na takvoj poziciji ne letiš za prvim parama nego pokušavaš da napraviš nešto. Međutim, sa svkaom novom situacijeom upoznaješ nove karakteristike ljudi. MOžda ni to nije štimalo pa čovjek otišao. Možda nas nije ispalio. U svakoj organizacijai dolaze ljudi i odlaze i sa nekim se prevariš, a sa nekim ne. Meni je bitno da naši ljudi u upravi žele najbolje, a svi griješe. Pogotovo je osjetljiv sportski segment na takve stvari, a dodatno je to otežano kad imaš ljude koji ti podapinju.
Ovo što sam ja primjetio u kadetima i pionirima ne znači da smo loši i da propada omladinski nego da su pitari počeli raditi malo bolje i da prijeti opasnost da nas oni preteknu u dogledno vrijeme. Jedan od razloga je taj kamp vjerovatno, ali primarni razlog je ljudski potencijal u tom omladisnkom pogonu. Svako dijete koje je prešlo od nas njima i obratno i ma svoj slučaj i svoju priču. Grešaka ima i kod njih. Dolaze i nama igrači kao što i kod njih dolaze i odlaze, ali samo se naši potenciraju. Jako mi je drago što smo platitli nakanadu za treniranje za Hajdarevića. Nadam se da ćemo krenuti i dalje tako. Možda ta djeca koja su otišla od nas na kraju ne pokažu ništa a ovi što su nama došli pokažu. Vrijeme će pokazati, ali svo moje pisanje je usmjereno na to, da moramo imati još više talentovane djece tj onih koji mogu postati igrači. U situaciji kakva je sada u bh fudbalu, ja očekujem da iz Želje u svakoj genreaiji bude minimalno pet igrača koji će sutra igrati minimalno našu premijer ligu. KAsnije, kad naraste kvalitet fudbala ovdje, onda mogu reći da su dovoljna i očekivana dva ili tri, a nekad možda jedan ili nijedan. U genreaciji 2001 imaju dvojica a ne pet, i plus poneki potencijalno mogući. Kod pitara ima pet iplus potencijalno mogući. U drugim klubovima je to još manje i sa njima se ne poredim. Ovo ne znači krah. Ovo je mali pad ali u toj generaciji. U pionirima je to 4 naspram pitarskih pet ili šest. U predpionirima isto tako itd itd. Prije par godina je bilo obratno. Ove brojke su bile na našoj strani i u nižim kategorijama. Sad su samo na našoj strani u juniorima. TO ne znači da mi opet nećemo izbaciti više igrača jer se pokazalo da su oni ranije uništili i ono malo svojih talenata što su imali, a mi smo ih dosta promovisali. Možda oni od ovih pet kadeta nijednog ne izbace, a mi izbacimo trojicu. I to znači bolji sistem, ali talentovana djeca sada više idu njima. TU je sva poenta. Razloge ne znam ali naši ih moraju identifikovati i promijeniti filozofiju u tom dijelu. JEl bilo do TIce, DOgana ili nekog trećeg ne znam. MOžda je nama sada sve bolje nego kod Dogana. MOžda sada po genreaciji imamo u prosjek tri velika talenta, a prije smo imali po dva pa smo bolji nego prije, ali pitari umjesto jednog ranije sada imaju četiri što znači da brže napreduju. OPet kažem razloge ne znam, ali ovo je suština moje priče.
Vidi se da puno znas, i hvala sto dijelis sa nama koji nismo u mogucnosti da pratimo. Meni se cini da oni rade bolji skauting. Skauting se moze viditi preko transfermarkt da oni imaju vise djece koja su rodom van Sarajeva ili ranije igrali za druge klubove. Barem se to moze viditi. Isto bi trebali da imaju bolje terene. Meni licno izgleda da smo mi bolji u produciranju igraca od kojeg ce kasnije A tim imati korist.To se moze viditi da kod njih dosta igraca napuste a realno nisu nikakvu ulogu imali u njihovom A timu. Normalno, kao sto ti kazes ovo je sve indikator da mi moramo dici na jedan veci level u ovom segmentu, zato se nadam tom kampu, jer neradi se samo o samom kampu, vec o signalu koji saljes prema vani.
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 02, 2017 3:17 pm

Budi Željo je napisao/la:
čet nov 02, 2017 3:00 pm
KAd smo vec kod tog otimanja gdje onaj http://s**portavaz.ba/clanak/13660/sarajevo-uzelo-zelji-najveceg-dragulja-u-bih Ergin MEhuljic
Klupa, rijetko kad i igra. Ove godine Besirevic ima 5 puta vise golova od njega :D
Steta za njega, mogao je imati i finu minutazu u prvom timu s obzirom koliko nam fali lijevo krilo...

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 177 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija