Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 11:56 am

Hurmasica je napisao/la:
sri okt 04, 2017 11:36 am
”Bilo je razgovora, ali zaista, zbog privatnih obaveza, ne mogu preuzeti poziciju sportskog direktora. Tu sam šta god treba za klub, ali biti sportski direktor znači da moraš svaki dan, sve vrijeme, biti na stadionu, uz igrače, upravu, trenera, a ja trenutno, kao što rekoh, zbog privatnih obaveza nisam u mogućnosti odgovoriti tim zadacima”, rekao je za eSCesport.ba Refik Šabanadžović.
Ovo je samo dokaz da ljudi u klubu rade dobro, da pokusavaju da dovedu najbolje sto je moguce.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 12:12 pm

Osvrnuo bih se malo i oko najtrofejnijeg. Iskreno moj stav je da ga ne treba vraćati u klub kao trenera, ili SD-a. Mišljenja sam da je on tu dao svoj maksimum, i da nekog posebnog motiva nema. Finansijski je jak, dakle niti to mu ne može biti motiv. Sa druge strane svi ga znamo, i po meni kada bi ga ova uprava dovela, oni bi jako brzo morali otići.
Činjenica je da smo oko toga znatno podjeljeni, i da oni koji su za povratak imaju jače argumente kroz osvojene titule i trofeje, mada to ništa ne garantuje u budućnosti. Liga jeste znatno drukčija od perioda 4-5 godina unazad. Dosta je finansijski stabilnijih klubova, privatnih klubova, i definitivno je da drugi pod manjim ili nikakvim pritiskom znatno kvalitetnije rade on nas, ili pitara recimo. Sa sudijama se znatno perfidnije radi, i ostali su znatno zreliji i iskusniji. Nakupili su iskustva, samopuzdanja, i ne dolaze sa strahom više na Grbavicu. Zato nema onih laganih pobjeda, sa 2-3 komada u prvih pola sata.
Nije ovo jednostavno i što neko reče, sistem ne čini jedan čovjek. Mnogo je ovdje posla da bi se vratili tamo gdje mi želimo. Da se uzimaju titule, da se vidi značajna razlika u igri, kvalitetu, uspjesima.
Preduslov za to jesu kvalitetan trener, jaka ekipa, atraktivna i kvalitetna ( a i skupa pojačanja) i opet to nije garancija, jer i drugi rade, niko više ne stoji u mjestu, ili stagnira, kako je bilo prije par godina. Mnogo je ovdje izazova, nadam se da ćemo mi uspjeti uhvatiti pravi kolosijek i vratiti Želju gdje mu je i mjesto, najvećeg, najatraktivnijeg i najtrofejnijeg kluba u Bosni i Hercegovini.
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 12:41 pm

”Bilo je razgovora, ali zaista, zbog privatnih obaveza, ne mogu preuzeti poziciju sportskog direktora. Tu sam šta god treba za klub, ali biti sportski direktor znači da moraš svaki dan, sve vrijeme, biti na stadionu, uz igrače, upravu, trenera, a ja trenutno, kao što rekoh, zbog privatnih obaveza nisam u mogućnosti odgovoriti tim zadacima”, rekao je za SC.sport.ba Refik Šabanadžović.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
neroazzuro
Postovi: 1905
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 12:53 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
sri okt 04, 2017 10:59 am
Amar Osim i ova Uprava = DOBITNA KOMBINACIJA !!!
Samo kao SD, menadžer i sl. Mi moramo živjeti i nakon Amara.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 1:24 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
sri okt 04, 2017 10:59 am
Amar Osim i ova Uprava = DOBITNA KOMBINACIJA !!!
To je zelja gotovo svakog navijaca. Napokon bi sve doslo na svoje mjesto, imali bi uredjen klub koji napreduje i koji ce jos vise napredovati u svim segmentima. Treba da svi spuste ego i rade u interesu kluba jer je klub najvazniji..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 1:39 pm

Kad svim stranama bude Zeljo vazniji od njih u Zelji onda cemo imati taj neki savrseni sklad u vidu Miske+Amar. Kako mjeseci prolaze, ta mi varijanta djeluje sve manje vjerovatna.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 1:53 pm

Veteran1965 je napisao/la:
sri okt 04, 2017 11:55 am
Većina raje piše kako smo nezadovoljni trkom i kretanjem igrača, da se sakrivaju, da bez lopte glume kipove, uglavnom da nam je to osnovni problem, i jedan od ključnih razloga zašto igramo sporo, mlitavo, dosadno, neatraktivno, i na kraju rezultatski neuspješno. Ja sam nekoliko puta ranije navodio da bi volio informaciju koliko naši igrači pretrče za vrijeme utakmice. Da sam trener više bih volio tu aparaturu nego dobrog igrača. Zamisli kakva bi se šprdnja mogla praviti sa bezmudićima na analizi utakmice i analizi onoga šta su pretrčali. To bi dalo toliko materijala da ih se lupa po džepu da bi se isplatilo za mjesec dana.
Na žalost očito je da nam trka nije prioritet, pa nam ni te sprave ne trebaju.
Bio je jednom taj podatak o pretrčanim km na nekoj od evropskih utakmica. Ja sam se iznenadio koliko su naši igrači pretrčali. Nije u tome fol. Fol je što tu ima mnogo "bezvezne" trke. Ne znaju kada treba trčati. neki dan sam gledao Milan - Roma. Utakmica dobra, sve 5, ali kada gledaš npr. igrače Rome imaš osjećaj da ne trče nikako (maltene hodaju), ali je bitno da su nakon svakog oslobađanja od lopte svi bili slobodni, da ponovo prime tu loptu. Otvaranje, kretanje, postavka, šprint kada treba - e, to naši ne znaju. Prošle sezone kada smo ganjali rezultat u Tuzli (završeno (2:2) naši su pretčali ko zna koliko. Međutim, pola te trke je ko muha bez glave. Znaju to i naši treneri. Pa u svakoj utakmici sa više tempa golman, po onoj aparaturi, pretrči od 4-6 km. Vjeruj mi da je tako, a može se i provjeriti. Ima negdje sigurno.

Evo, npr Reprezentacija kada samo igrali protiv Nigerije. Asmir Begović pretrčao skoro 5 km. Zadnjih 6 igrača po pretčanim km su igrači koji nisu odigrali cijeli meč (izmjene).
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/14 ... a_bih.html
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u sri okt 04, 2017 2:04 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 2:02 pm

Ma možda je tako druže, ali kad god pogledaš njih 6-7 stoji ili hoda. Ja imam osjećaj da ne trče. Ne znam, ne može čovjek biti pametan, ali negledljivi su skroz, kako god bilo.
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 2:14 pm

Evo i neki pokusaji od portala počeli objavljivat..
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
south side
Postovi: 479
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 1:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 2:15 pm

Prema informacijama do kojih je došao naš portal, Amar Osim bit će imenovan za novog sportskog direktora fudbalskog kluba Željezničar. Nakon epizode u Kataru Osim se vratio u glavni grad Bosne i Hercegovine, i već neko duže vrijeme se povezuje sa Plavima.

Najviše povezivanja bilo je nakon odlaska Slavke Petrovića, no trenersku poziciju preuzeo je Admir Adžem, čiju je igru upravo komentirao i Osim u jednoj emisiji na BHT1 televiziji, nakon što je Željezničar poražen od Mladosti Doboj – Kakanj.

Nakon što je Aldin Čenan napustio poziciju sportskog direktora, na zadovoljstvo mnogih, Željezničar traga za ‘pravim pojačanjem’ na toj poziciji. Pa su se tako kontaktirala razna imena, poput Maria Stanića i Refika Šabanadžovića, ali ni jedan nije mogao da prihvati tu poziciju.

Kako se na kraju čini, uprava će ispuniti veliku želju navijača Plavih, te na tu funkciju postaviti Amara Osima koji zna što je Željezničar, i kako treba raditi sa klubom poput Željezničara.

Podsjetimo, Osim je od 12 osvojenih trofeja Željezničara osvojio njih 9 (5 titula prvaka Premijer lige, 4 trofeja Kupa Bosne i Hercegovine). Uz 9 trofeja sa Željom, Osim je uspio osvojiti i jedan Kup trofej u Japanu, sa ekipom JEF United Chiba.
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.Ivica Osim
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 2:24 pm

Koji je to kvaziportal objavio?
 
hrasno
Postovi: 41
Pridružen/a: čet mar 17, 2016 2:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 3:19 pm

slika

Samo molim Hurmasicu da je prebaci na pravo mjesto....
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 3:21 pm

Prebačeno, hvala ti :palacgore:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 3:23 pm

Bravo za Maglaj !
Željezničar ante portas !
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 3:28 pm

Ko je ovaj Zilic?
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 3:31 pm

mirzza je napisao/la:
sri okt 04, 2017 3:28 pm
Ko je ovaj Zilic?
junior
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 3:36 pm

Vojo hvata zalet iz Maglaja. Kad sad zacementira devetku! :pljesak:
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 3:36 pm

Kospicar je napisao/la:
sri okt 04, 2017 10:55 am
Istina je
Nidje veze al eto....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 3:38 pm

neroazzuro je napisao/la:
sri okt 04, 2017 12:53 pm
fanaticZeljin je napisao/la:
sri okt 04, 2017 10:59 am
Amar Osim i ova Uprava = DOBITNA KOMBINACIJA !!!
Samo kao SD, menadžer i sl. Mi moramo živjeti i nakon Amara.
Zeljo je iznad svakog pojedinca i zivimo mi bez Amara ali sa njim mozemo zivjeti kvalitetnije, to je realnost. Zivjet cemo mi i nakon ove uprave, zivjeli smo i poslije Ribara, Ivice, Skije i ostalih.
Ne treba se odbacivati niko ko moze pomoci a posebno legenda kakva je Amar Osim.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 04, 2017 3:52 pm

Imal koga iz Maglaja :D
Željezničar ante portas !

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Google [Bot] i 43 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija