Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5097
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 1:58 pm

Brkoo je napisao/la:
pon sep 18, 2017 1:50 pm
Dobra emisija na tvsa o nasem klubu, gost gospodin Zdenko Jelic, nazalost kasno sam se ukljucio, nadam se da ce neko snimiti ovu emisiju i postaviti je na youtube..
meni je zdenko jelic jedna poprilicno prohrvatska persona, koja je zeljela da napravi od zeljeznicara nogometni klub, iako to nikad nismo bili... mozda je on tebi pozitivna, meni ne...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:01 pm

Jest ga sinoć vala razvuko :lol:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:13 pm

Đe izvještaaaaj da ga bacim nafinjaka na GZ i JB
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:16 pm

Pa malom Harisu su sinoc na sjeveru psovali nakon greske u predaji lopte, doduse pojedinci.
Treba nama kulture i strpljenja za ove mladice i doci ce to sve na svoje mjesto kada posteno radis. I oni moraju davati maksimum jer znaju da ce igrati najspremniji i u tom trenutku takticki najpodobniji a ne onako, nekom cu tolerisati greske i bit ce u prvih 11 jer je najbolji stoper po kartoteci.
Ovako se stvara atmosfera u klubu, medju igracima i zadajes protivniku zadacu jer si tezak za skautirati a to je u nasoj ligi veliki plus jer vecina timova igra u sastavu 4-5-1. Siroki je to malo promijenio sa Sablicem, ali gube dah.
Strah me krvnickih startova na Zakarica u Tuzli.
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:17 pm

mirzza je napisao/la:
pon sep 18, 2017 2:16 pm
Pa malom Harisu su sinoc na sjeveru psovali nakon greske u predaji lopte, doduse pojedinci.
Treba nama kulture i strpljenja za ove mladice i doci ce to sve na svoje mjesto kada posteno radis. I oni moraju davati maksimum jer znaju da ce igrati najspremniji i u tom trenutku takticki najpodobniji a ne onako, nekom cu tolerisati greske i bit ce u prvih 11 jer je najbolji stoper po kartoteci.
Ovako se stvara atmosfera u klubu, medju igracima i zadajes protivniku zadacu jer si tezak za skautirati a to je u nasoj ligi veliki plus jer vecina timova igra u sastavu 4-5-1. Siroki je to malo promijenio sa Sablicem, ali gube dah.
Strah me krvnickih startova na Zakarica u Tuzli.
Bio je sinoć na sjeveru neki sa malo čudnim glasom, psovao sve što je stigao, Blagojević prođe par igrača, yebe mu majku ćelavu
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:19 pm

Bogami sinoć istok miran i pun podrške.
Nijednu psovku na omladinu nisi mogao čuti, već aplauz i kada pogriješi :)
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:19 pm

Realnost kakva god da jeste, za nas je ona dobra jer Zeljo kao klub postoji. Evo vec punih 96 godina raja dolazi da gleda Zelju. Takav klub kao sto je Zeljo jeste rijedak. U svom poimanju, filozofiji, kroz godine ,decenije, jos malo i kroz vijekove. A to je veliko. Da bi rasli kao navijaci, da bi iskreno voljeli, moramo uvijek iznova uciti i ponavljati kroz proslost, kakva je ona bila, koje je velikane iznijela, koliko je to bilo tesko kroz periode, kakvi su se radjali navijaci, sta je njihova misao bila prateci i putujuci zajedno sa Zeljom.
Kada se sjedinimo sa tom mislju, bice nam lako. Kada naucimo i kada budemo ponavljali taj put koji je toliko dugo utkan u svima nama, genetski, po rodjenju. U onome sto se zove zeljin navijac postoji duboko znacenje koje se gradilo koliko dugo se gradio i klub. Nije klub sam po sebi donio svoju filozofiju, nego su to kroz vrijeme oblikovali navijaci, simpatizeri, oni koji su dolazili na utakmice, oni cije su se price pricale po carsiji i po carsijama, po gradovima i mjestima ,svuda gdje se culo za Zelju.
Zato je Zeljo bio toliko gledan i omiljen, zato se sa Zeljom svuda islo, Zajednicka misao i zajednicki cilj da se radi, da se gradi,da bude klub svih nas zauvijek, da prkosimo, da volimo, da zivimo kao jedno tijelo, Zeljo jeste zivi organizam koji je u sebe ugradio srce navijaca. Klub radnika, djece, siromasnih, bogatih, nezaposlenih, zaposlenih, onih iz malih mjesta, onih iz velikih gradova, iz mjesne zajednice i cijeloga svijeta. Sve to odjednom.
Veliko je to srce i siroko za sve nas. Kuca tolike godine radi nas, da bi ga voljeli. U dobru i u zlu.

Zato vise nisam opterecen time koliko ce ljudi doci na jednu utakmicu. Taj put je tako odredjen, da nekada periodicno bude malo bolja posjecenost, nekada i nesto losija. Uvjeren sam da ce sa ligom 6 doci i vise raje jer ce utakmice biti zanimljivije. Liga sama po sebi doprinosi i ne doprinosi posjecenosti. Tako nam je.

A meni je bilo lijepo. Nosio sam sa sobom na utakmicu ovaj osjecaj rodjendana, koji meni toliko puno znaci. Bio sam miran. Gazi nas Zeljo prema stotoj godini i sada je jednu godinu blize tome. Moju dobru vibraciju nije moglo omesti nista na jucerasnjem susretu. Sjedio sam miran sa svojom ekipom ljudi sa kojom dolazim mnogo godina. Gledali smo kao i uvijek, sretni sto smo tu na nasem stadionu, pogledamo malo prema ostalim tribinama, sjetimo se kako je bilo odmah nakon rata, pa nam drago sto je sada opet lijepo, sto sve izgleda novije, svijetlije, sto ne vidimo betonski teren od jedne lijepe tribine koja se izgradila i koja ce biti tu i narednih stotinu godina. Bice svjedok svih tih nadolazecih rodjendana. Mi cemo jednom morati prestati, ali ona ce biti tu. Sretan sam jer sam svjedocio bas ovom vremenu kada je ona nastajala, svoj toj euforiji navijaca koji su ucestvovali, dajuci sebe svojom podrskom, da bi se ostvarila ideja ljudi koji su u klubu i koji su imali hrabrost da sve to pocnu i zavrse.

Mnoge su borbe pred nama. Admir Adzem je sada tu da, kao zeljino dijete, povede svoje igrace u neke nove price. Gledam Hajdarevica kako izlazi sa terena, mijenja ga Sabanadzovic, jedan drugom pruzaju ruku uz osmijeh. Hajdarevic sretan. Odigrao je utakmicu. Dobar je bio. Nije iznevjerio ni sebe ni ucitelja. NI navijace. Prilazi Adzemu, i obojica nasmijani, lijepe rijeci podrske ucitelja prema svom djetetu.
Tako je i Adzem jednom kada je bio mlad dobio sansu. Od svog ucitelja. I dobar je bio. Nije iznevjerio ni sebe ni svog trenera. A ni navijace. Izborio se kao dijete, dobio je sansu i odigrao dobro. E to je ta prica koju pisem u zanosu ,jer se to tako u Zelji radilo. Uvijek. Tada su osmijesi bili najiskreniji.
Da se ne zavaravamo. Bice tu i losih momenata, poraza. Ali neka ce. Ovom Zelji treba ovakvo nesto. Da dijete udje u igru i dozivi svoj san, da trener bude ponosan sto je uspio da uz rezultat dobije jos jednog igraca koji ce u buducnosti da bude ravnopravan sa starijima a koji ce imati zelju da dokaze i sebi i treneru i nama da je on kadar da bude najbolji, jer je zeljin. A uz njih, rezultate ce donijeti i ovi malo iskusniji, publika i ime Zeljo. Ovde zaista jos malo fali, neka dva igraca ,iskusna profesionalca, koji ce povuci tu djecu da brze sazriju, pored ovih ostalih iskusnih koje vec imamo. Ne treba se rezultata bojati. Oni ce doci. A kada dodju, sve ce biti lakse, pa i sa nama ovakvim kakvi smo, teskim,kakav nam je i zivot, ali ponosnim sto pripadamo svi skupa plavoj boji.

VOLIM TE ZELJO !
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:22 pm

LARS1921 je napisao/la:
pon sep 18, 2017 2:17 pm
mirzza je napisao/la:
pon sep 18, 2017 2:16 pm
Pa malom Harisu su sinoc na sjeveru psovali nakon greske u predaji lopte, doduse pojedinci.
Treba nama kulture i strpljenja za ove mladice i doci ce to sve na svoje mjesto kada posteno radis. I oni moraju davati maksimum jer znaju da ce igrati najspremniji i u tom trenutku takticki najpodobniji a ne onako, nekom cu tolerisati greske i bit ce u prvih 11 jer je najbolji stoper po kartoteci.
Ovako se stvara atmosfera u klubu, medju igracima i zadajes protivniku zadacu jer si tezak za skautirati a to je u nasoj ligi veliki plus jer vecina timova igra u sastavu 4-5-1. Siroki je to malo promijenio sa Sablicem, ali gube dah.
Strah me krvnickih startova na Zakarica u Tuzli.
Bio je sinoć na sjeveru neki sa malo čudnim glasom, psovao sve što je stigao, Blagojević prođe par igrača, yebe mu majku ćelavu
Ma ti su sugerisali Adzemu da ga mijenja nakon 20 minuta u kojima je bio najgori. Sreca pa ih ne poslusa.
A hvala i onom iz Krupe sto nabi Adzema loptom u facu, pa Adzem promijeni Zebu i Ramovica. :klanjase2:
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:26 pm

Svaka ti je zlatna momče
イビチャ・オシム
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:33 pm

Svi oni koji su sinoc mogli doci, a nisu, ne trebaju dolaziti niti za derbi niti kad abd titulu budemo proslavljali edit by mod: totalno nepotrebno
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:34 pm

phpBB [video]
jooooj
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:36 pm

Plava Porodica je napisao/la:
pon sep 18, 2017 2:19 pm
Bogami sinoć istok miran i pun podrške.
Nijednu psovku na omladinu nisi mogao čuti, već aplauz i kada pogriješi :)
To je zato sto si sjedio ispod mene :ganja:
 
bianco blu
Postovi: 1044
Pridružen/a: pon apr 04, 2016 12:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:44 pm

LARS1921 je napisao/la:
pon sep 18, 2017 2:17 pm
mirzza je napisao/la:
pon sep 18, 2017 2:16 pm
Pa malom Harisu su sinoc na sjeveru psovali nakon greske u predaji lopte, doduse pojedinci.
Treba nama kulture i strpljenja za ove mladice i doci ce to sve na svoje mjesto kada posteno radis. I oni moraju davati maksimum jer znaju da ce igrati najspremniji i u tom trenutku takticki najpodobniji a ne onako, nekom cu tolerisati greske i bit ce u prvih 11 jer je najbolji stoper po kartoteci.
Ovako se stvara atmosfera u klubu, medju igracima i zadajes protivniku zadacu jer si tezak za skautirati a to je u nasoj ligi veliki plus jer vecina timova igra u sastavu 4-5-1. Siroki je to malo promijenio sa Sablicem, ali gube dah.
Strah me krvnickih startova na Zakarica u Tuzli.
Bio je sinoć na sjeveru neki sa malo čudnim glasom, psovao sve što je stigao, Blagojević prođe par igrača, yebe mu majku ćelavu

pa jel iko reagovao na te psovke? Zašto mu niko nije kulturno odgovorio i upozorio ga?
 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1277
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:45 pm

jovanmaksimovic je napisao/la:
pon sep 18, 2017 1:58 pm
meni je zdenko jelic jedna poprilicno prohrvatska persona, koja je zeljela da napravi od zeljeznicara nogometni klub, iako to nikad nismo bili
Ako nemas argumente za ovo sto si napisao bolje da izbrises komentar. :palacdole:
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:46 pm

al' da nisu u brojkama...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:47 pm

bianco blu je napisao/la:
pon sep 18, 2017 2:44 pm
LARS1921 je napisao/la:
pon sep 18, 2017 2:17 pm
mirzza je napisao/la:
pon sep 18, 2017 2:16 pm
Pa malom Harisu su sinoc na sjeveru psovali nakon greske u predaji lopte, doduse pojedinci.
Treba nama kulture i strpljenja za ove mladice i doci ce to sve na svoje mjesto kada posteno radis. I oni moraju davati maksimum jer znaju da ce igrati najspremniji i u tom trenutku takticki najpodobniji a ne onako, nekom cu tolerisati greske i bit ce u prvih 11 jer je najbolji stoper po kartoteci.
Ovako se stvara atmosfera u klubu, medju igracima i zadajes protivniku zadacu jer si tezak za skautirati a to je u nasoj ligi veliki plus jer vecina timova igra u sastavu 4-5-1. Siroki je to malo promijenio sa Sablicem, ali gube dah.
Strah me krvnickih startova na Zakarica u Tuzli.
Bio je sinoć na sjeveru neki sa malo čudnim glasom, psovao sve što je stigao, Blagojević prođe par igrača, yebe mu majku ćelavu

pa jel iko reagovao na te psovke? Zašto mu niko nije kulturno odgovorio i upozorio ga?
Ne bih rekao
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 2:53 pm

boccaccio je napisao/la:
pon sep 18, 2017 2:19 pm
Realnost kakva god da jeste, za nas je ona dobra jer Zeljo kao klub postoji. Evo vec punih 96 godina raja dolazi da gleda Zelju. Takav klub kao sto je Zeljo jeste rijedak. U svom poimanju, filozofiji, kroz godine ,decenije, jos malo i kroz vijekove. A to je veliko. Da bi rasli kao navijaci, da bi iskreno voljeli, moramo uvijek iznova uciti i ponavljati kroz proslost, kakva je ona bila, koje je velikane iznijela, koliko je to bilo tesko kroz periode, kakvi su se radjali navijaci, sta je njihova misao bila prateci i putujuci zajedno sa Zeljom.
Kada se sjedinimo sa tom mislju, bice nam lako. Kada naucimo i kada budemo ponavljali taj put koji je toliko dugo utkan u svima nama, genetski, po rodjenju. U onome sto se zove zeljin navijac postoji duboko znacenje koje se gradilo koliko dugo se gradio i klub. Nije klub sam po sebi donio svoju filozofiju, nego su to kroz vrijeme oblikovali navijaci, simpatizeri, oni koji su dolazili na utakmice, oni cije su se price pricale po carsiji i po carsijama, po gradovima i mjestima ,svuda gdje se culo za Zelju.
Zato je Zeljo bio toliko gledan i omiljen, zato se sa Zeljom svuda islo, Zajednicka misao i zajednicki cilj da se radi, da se gradi,da bude klub svih nas zauvijek, da prkosimo, da volimo, da zivimo kao jedno tijelo, Zeljo jeste zivi organizam koji je u sebe ugradio srce navijaca. Klub radnika, djece, siromasnih, bogatih, nezaposlenih, zaposlenih, onih iz malih mjesta, onih iz velikih gradova, iz mjesne zajednice i cijeloga svijeta. Sve to odjednom.
Veliko je to srce i siroko za sve nas. Kuca tolike godine radi nas, da bi ga voljeli. U dobru i u zlu.

Zato vise nisam opterecen time koliko ce ljudi doci na jednu utakmicu. Taj put je tako odredjen, da nekada periodicno bude malo bolja posjecenost, nekada i nesto losija. Uvjeren sam da ce sa ligom 6 doci i vise raje jer ce utakmice biti zanimljivije. Liga sama po sebi doprinosi i ne doprinosi posjecenosti. Tako nam je.

A meni je bilo lijepo. Nosio sam sa sobom na utakmicu ovaj osjecaj rodjendana, koji meni toliko puno znaci. Bio sam miran. Gazi nas Zeljo prema stotoj godini i sada je jednu godinu blize tome. Moju dobru vibraciju nije moglo omesti nista na jucerasnjem susretu. Sjedio sam miran sa svojom ekipom ljudi sa kojom dolazim mnogo godina. Gledali smo kao i uvijek, sretni sto smo tu na nasem stadionu, pogledamo malo prema ostalim tribinama, sjetimo se kako je bilo odmah nakon rata, pa nam drago sto je sada opet lijepo, sto sve izgleda novije, svijetlije, sto ne vidimo betonski teren od jedne lijepe tribine koja se izgradila i koja ce biti tu i narednih stotinu godina. Bice svjedok svih tih nadolazecih rodjendana. Mi cemo jednom morati prestati, ali ona ce biti tu. Sretan sam jer sam svjedocio bas ovom vremenu kada je ona nastajala, svoj toj euforiji navijaca koji su ucestvovali, dajuci sebe svojom podrskom, da bi se ostvarila ideja ljudi koji su u klubu i koji su imali hrabrost da sve to pocnu i zavrse.

Mnoge su borbe pred nama. Admir Adzem je sada tu da, kao zeljino dijete, povede svoje igrace u neke nove price. Gledam Hajdarevica kako izlazi sa terena, mijenja ga Sabanadzovic, jedan drugom pruzaju ruku uz osmijeh. Hajdarevic sretan. Odigrao je utakmicu. Dobar je bio. Nije iznevjerio ni sebe ni ucitelja. NI navijace. Prilazi Adzemu, i obojica nasmijani, lijepe rijeci podrske ucitelja prema svom djetetu.
Tako je i Adzem jednom kada je bio mlad dobio sansu. Od svog ucitelja. I dobar je bio. Nije iznevjerio ni sebe ni svog trenera. A ni navijace. Izborio se kao dijete, dobio je sansu i odigrao dobro. E to je ta prica koju pisem u zanosu ,jer se to tako u Zelji radilo. Uvijek. Tada su osmijesi bili najiskreniji.
Da se ne zavaravamo. Bice tu i losih momenata, poraza. Ali neka ce. Ovom Zelji treba ovakvo nesto. Da dijete udje u igru i dozivi svoj san, da trener bude ponosan sto je uspio da uz rezultat dobije jos jednog igraca koji ce u buducnosti da bude ravnopravan sa starijima a koji ce imati zelju da dokaze i sebi i treneru i nama da je on kadar da bude najbolji, jer je zeljin. A uz njih, rezultate ce donijeti i ovi malo iskusniji, publika i ime Zeljo. Ovde zaista jos malo fali, neka dva igraca ,iskusna profesionalca, koji ce povuci tu djecu da brze sazriju, pored ovih ostalih iskusnih koje vec imamo. Ne treba se rezultata bojati. Oni ce doci. A kada dodju, sve ce biti lakse, pa i sa nama ovakvim kakvi smo, teskim,kakav nam je i zivot, ali ponosnim sto pripadamo svi skupa plavoj boji.

VOLIM TE ZELJO !
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 3:07 pm

Obicno sacekam da pogledam snimak utakmice prije nego udavim ljude ovdje sa nekim kilometarskim komentarom, jer ne moze se sa tribine vidjeti sve, kao sto se ne moze vidjeti ni na TV-u, ali sad ne mogu izdrzat. :D

Po meni, nasa najbolja utakmica ove sezone. Prvih 15-20 minuta, patnja zesca i ocekivao sam strepnju do zadnje minute, sa nekim na silu utrpanim golom i onda grcevitim cuvanjem rezultata. Srecom, nije tako bilo. Kad je pao prvi go, procepilo je i proigrali smo. Agresivno, ali ne i nervozno. Dosta tecno, od noge do noge, uz jako puno borbe i angarzmana. Ukratko, sve ono sto bi mi voljeli gledat.

Kjosevski - Dobar, mada nije imao previse posla. Opet se zna unervozit i mora popravit ispucavanja.

Sinisa- Njegova najbolja utakmica ove sezone. Prgav, agresivan, borben, u napadu iznad svog standarda.

Projic- Covjek koji nekako ulijeva sigurnost na toj svojoj strani. Miran, stalozen, pametan igrac. Ofanzivno poprilicno limitiran, ali zna probit, pa i odigrat neki dupli pas, uputit centarsut. OK partjia.

Bogi- Losiji nego do sad. Plivao par puta, pokusavao organizovat napad pa slao neke nerezonske lopte (mada ga ne mogu za ovo krivit), ali sve u svemu sasvim OK odigrano.

Graovac- Posebno me se dojmio ovu utakmicu. Prvih 15-20 minuta, kad nismo imali neke igre, stalno se njemu lopta vracala i ne pamtim kad smo imali stopera boljeg na lopti. Miran, pametan, organizovao finih akcija iz dubine. Sve su mi kroz glavu prolazili Kerla i Bogi, kad bi se njima vracale lopte jer ne mozemo nista da organizujemo, pa samo strepis, cekas kiks i nadas se da neces primit go. U najboljem slucaju gubis posjed jer je nabiju pred protivnikov sesnaesterac. Daniel se ne boji, a i zna da je iznese kako treba, odigra neki dupli pas, otvori prostor, nesto. Kasnije siguran, pravovremene intervencije. Nemam zamjerki.

Jovan- Fascinantno je kako neko, u toku jedne utakmice, oscilira od nositelja igre do najgoreg na terenu. Ipak sve ukupno, dosta dobra partija. Slobodnjak, asistencija Zakaricu.

Hajdarevic- Mislim da su mu se noge odsjekle prvih 15-ak minuta, sto je i normalno, pa je zato nasa igra i trpila, ali kasnije se mali probudio i razvalio. Veliki potencijal, to se odmah vidi. Ona jedna okomita lopta, kroz odbranu...cista perverzija. Borben, agresivan, inteligentan. Fizicki vec sada moze da parira puno starijim.

Sinan- Drago mi je da je u toku utakmice Adzem uvidio da se Zeba ionako voli izvlacit na krilo, pa pustio Sinana u sredinu. Cak mislim da je dao konkretne upute Zebi, vidio sam da ga je zvao do sebe tokom nekog prekida. OK je Ramovic na krilu, ali puno vise ponudi na 10, sto mi svi znamo. I ovu je utakmicu on dosta bio na toj lijevoj strani, ali neuporedivo bolji tamo gdje treba da bude. Jako mi je drago zbog gola, vidjelo se i na njemu da mu je tona tereta s ramena pala.

Zeba- S pravom je kritikovan, ali mu je ovo jedna od boljih utakmica ove sezone. Sjetite se da je i kod Amara znao odigrat neko lafo krilo. To mu mozda vise lezi ponekad, jer ga Projic moze fino pokrit nazad, a sa Zakaricem koji nam je glavni igrac i ulazi u sredinu sa kontra strane, nama se i formacija pomjeri malo prema lijevo (Ramovic se izvlacio ili naprijed ili lijevo, a Zec se spustao dole) tako da Zeba moze ostat na krilu, bez straha da ga neko probije u kontri ili da izgubi loptu, jer ga ima ko zastitit. Uz to i on se moze stedit kad je tu, mada sam opet od misljenja da mu se minutaza treba dozirati i da bi tako daleko najkorisniji bio. Ramovicu se mora dati da uveze utakmica na 10, jer ima potencijal da uz Zakarica bude nositelj nase igre. Uz pravo doziranje, na pravim mjestima, protiv odgovarajucih protivnika - Zeba moze bit dzoker, ali savrsen. Ne nuzno s klupe, ali neko ko ce 30 ili 60 minuta odigrat tacno sta treba.

Zakaric- Igrac utakmice, bez dileme. Cekali smo ga i docekali. Bice najbolji igrac lige ako ovako nastavi. Savrsena partija.

Zec- Jedna od njegovih boljih utakmica od kako je ovdje. Interesantno, bas u spicu napada. Nije uspio zabit go, ali se jako, jako korisnim pokazao. Ocekivali smo svi da ce Adzem probati da izbezumi stopere Krupe sa njim i to mu je uspjelo. Strasan pas za Ramovica, odlicna utakmica stvarno. Igrac koji moze bit jako koristan, ali treba znati kanalisat tu njegovu ludost i energiju, trazit mu poziciju i nacin da se preko njega poremeti protivnika. Sinoc je to uspjelo. Bez obzira na odlicnu Goranovu partiju, pa i skoro svih ostalih, Zec je bio kljuc.

Izmjene - Sta reci za malog Sabanadzovica koji igra kao da mu je ovo 5 sezona u PLBiH? Blago. Zeric mi se svidio ovaj put. Vidjela se velika zelja kod njega, nije djelovao smuseno i nonsalantno kako inace zna. Mujagic daj Boze da se nekako reanimira. Fizicki uzasno zapusten.ik

Ovo je Adzemova pobjeda, prije svega i treba mu cestitat. Ocito da su oni njegovi eksperimenti sa sastavima i formacijama urodili plodom i da je shvatio sta funkcionise. Svidja mi se sto igru prilagodjava protivniku i sto stvari rjesava u hodu, tokom utakmice. Po tome se vidi da moze biti veliki trener nekad. Da ne pominjem da covjek ima muda do poda i gura nasu djecu. Pravi trener za nas, neko ko zasluzuje puno vecu podrsku nego sto je ima, a ne da mu se vaga svaki potez i recenica. Trazi se i on, nije lako voditi prvi tim kluba kojeg volis, pogotovo nakon sto si vec jednom bio fakticki primoran da to uradis i doci na mentalno (i fizicki) devastiranu ekipu, naviknutu da se povlaci i kad ne treba i osakacenu za dva najbolja igraca. Ona njegova recenica da trazi polivalentne igrace, koji mogu odgovoriti na vise pozicija, govori i o tome da ima neku viziju i da zna sta tacno zeli od ekipe, da se ne boji da to proba.

Sto se Krupe tice, stvarno korektni ljudi. Vukota se opet nudi, ali iskreno mene je puno vise fascinirao Jasarevic nego on. Strasan je mali, ne treba od njega odustajat.

Posjeta losa. Sta bi bilo da nije rodjendan kluba? Shvatam da su ljudi jos uvijek povrijedjeni od onog gubitka titule, a ni ne pomaze sto se 24/7 sere kako je ovo najgora liga u univerzumu i kako je malouman ko je prati. Neka mediji malo sjasu s qrca nama svima kolektivno zbog toga, da raja uvidi da nesto ako je nase nije automatski najvece govno na svijetu. Hvala BH telecomu i savezu sto doprinose da je jos manje ljudi prati. Shvatite da je prosla sezona eksces i da se poklopilo dosta stvari da posjeta bude kakva je bila. Je li sramotno? Jeste, ali ljude ne zanima FK Zeljeznicar ni PLBiH uopste i kad stalno pravis ambijent da je budala ko da 5, 8 ili 10 KM za Zelju, onda dobijes ovo. Ne trazim opravdanja i smatram da nas je trebalo bit bar 8 hiljada sinoc, ali eto. Sve dok je ovako imaces pun stadion za Europu, svecanosti i jace tj. bitnije utakmice. Ostalo ce oscilirat, milju dvije gore dole, zavisno od vremena, rezultata, termina itd.

Jug - uspavan, nikakav, navija za sebe. Neke bakljice gore, nesto kao puca. Prozivianje NSBiH? Mislim OK, nabijem ja savez na qrac, ali jako je interesantan tajming.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 3:07 pm

Budi Željo je napisao/la:
pon sep 18, 2017 12:49 pm
Ovim putem želim da poselamim ove što ne znaju više šta bi p.osrali pa sad optuzuju upravu da je kriva jer raja sinoc nije došla. Samo još više produbljujete i pokazujete svoje lice i koristite tačno riječi koje svi znaju ko potencira. Kao nismo mi građevinski klub već fudbalski. :ne: vi lažni navijači Želje!!! Klub je na najslušanijim radio stanicama pozivao da se dodje, na internet portalima bili baneri, facebook stranici cityligtovima i sl. Klub je svoje uradio ali vi lažni navijači to ne želite da vidite. # :ne: #plač #tuga #jad

edit by mod
Imao i onih koji se osjećaju ovako:

slika
Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5097
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 18, 2017 3:08 pm

Eric Cantona je napisao/la:
pon sep 18, 2017 2:45 pm
jovanmaksimovic je napisao/la:
pon sep 18, 2017 1:58 pm
meni je zdenko jelic jedna poprilicno prohrvatska persona, koja je zeljela da napravi od zeljeznicara nogometni klub, iako to nikad nismo bili
Ako nemas argumente za ovo sto si napisao bolje da izbrises komentar. :palacdole:
imam, jer mi je stari bio u skupstini zelje do 2015. godine...
100/94/37/34 - i to je to!

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 46 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija