Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
neroazzuro
Postovi: 1911
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:36 pm

E hajd sad seratori lagano se, jedan po jedan, izvinut i Adi i Kajkutu...
Sve bolje i bolje ovo izgleda.
Svaka cast momcima na borbi.
 
sastrane
Postovi: 824
Pridružen/a: sri jun 28, 2017 7:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:37 pm

Drago mi je zbog Zeca da je okusio malo krvi. Sad ce i on poceti bolje i lakse igrati.
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:37 pm

napokon da razbijemo ovakve ekipe... bravo zeljo!!! osjecaj ponosa nikad veci nije bio kao sada!
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23654
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:38 pm

Ovaj Borac je za nijansu bolji od onog Viteza, ali smo mi lose tu utakmicu odigrali. Dobro je, sada se na miru pripremiti za derbi. Ado mangupe!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
mali plavisa
Postovi: 347
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:39 pm

neroazzuro je napisao/la:
sub avg 12, 2017 10:36 pm
E hajd sad seratori lagano se, jedan po jedan, izvinut i Adi i Kajkutu...
Sve bolje i bolje ovo izgleda.
Svaka cast momcima na borbi.
:palacgore: :zeljeznicar1:
 
fanaticZeljin
Postovi: 3089
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:40 pm

Al Miskese raduje kao malo dijete.... Zeljoooo
Srcu draga, boja PLAVA !
 
mali plavisa
Postovi: 347
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:41 pm

Ja nikad sretnijiiiiiiiiiiiii, uuuuuuh, volim te ŽeljooooOooo, bravo momci, bravo Ado nek ste začepili gubice pojedinim
 
Avatar
Bosnia
Postovi: 508
Pridružen/a: sub maj 06, 2017 9:47 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:41 pm

Moj ukupni dojam u posljednjih par godina

1. Upravi se zahvaliti za sve sto su napravili i dati im punu podrsku!
2. Zao mi Adzema sto se po drugi put nasao tu gdje jeste, da gasi pozare za koje nije kriv. Bilo bi mi pravo zao da se kola na njemu ni krivnom ni duznom slome.
3. Zahvaliti se kome god da je zaduzen za dovodjenje pojacanja bio to Cenan, sef strucnog staba, clan uprave ili bilo ko drugi. Pojacanja su katastrofalna i mora neko odgovarati za to. Proslo je dosta vremena da se vidi plod pojacanja i plod je nikakav.
4. Svim igracima starijih od 25 godina se u narednoj sezoni tj. do kraja ove zahvaliti da li sporazumni raskid ili raskid na stetu kluba.
5. Uvesti nepisano pravilo u klubu da se zabranjuje dovodjenje igraca starijih od 22 godine.
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:43 pm

100% uz Admira Adzema. A kad se dohvatim normalnog interneta da napravimo spisak seratora nakon Viteza.

Uzimamo derbi.
 
Avatar
black64
Postovi: 820
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:48 pm

Sad uzeti derbi i da se onako mirne glave moze uci na forum.Momcima svaka cast Adzemu isto tako,znamo svi da moze i mora bolje al ova pobjeda je zlata vrijedna iz 1001 razloga.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:50 pm

Kao što sam obecao moja ekipa je napravila novu analizu koja ce pokazati na malo drugaciji nacin medijski rad na drugom portalu. Ovo je analiza grupe profesionalaca koju sastavljaju komunikolozi, psiholozi, politolozi, sociolozi.... Ovakve analize u punom obimu se koriste kao nalazi pri sudskom vještakcenju. To posebno treba imati u vidu jer pojedini postovi @hrasno1921 imaju elemenata za krivicno gonjenje. Ja van dajem u uvid samo rezime jer mislim da ostatak rada za širu javnost nije zanimljiv. Tabele, grafikoni, citiranje uporednih elemenata....

Rezime analize profila forumskog autora i klasificiranje i uporedba sa novinararskim pisanjem portala gg.ba


Prateci pisanje forumaša @neandertalac na oba foruma smo uocili dvije karaktericticne pojave koje smo uzeli kao osnovu za analizu i drugih profila. Analizu smo podjelila na dva perioda. Prvi period obuhvaca pisanje pomenutog forumaša na forumu portala sport1.ba kao i na konkurentnom forumu gg.ba. Drugi period obuhvaca pisanje samo na forumu drugo spomenutog portala jer je na prvom dobio trajnu zabranu pisanja. Analizirani stil pisanja ukazuje na dvije osobe i treminski se podudara sa odstranjivanjem sa prvog foruma. Na 49. referenčne tocke u 95% rezultazi su indenticni. Sintaksa je u potpunosti ista. Kratki prilozi sa vecinom prostim i prostoproširenim recenicama. Iznošenje misli, konfuzno i neprecizno. Bezbroj pravopisnih grešaka i žargoniziranje teksta ukazuju na osobu sa jako slabom izobrazbom. Verbalnom agresijom, psovkama pokušava prikriti uocene nedostatke. Odstupanje od 5% je izraženo kod dužih postova koji nose jasne promjene i sugerira drugog autora. Kod vecinskih tekstova možemo sa sigurnošcu tvrditi da se radi o osobi sa ekstremnim dialogom, sa slabom i površnom kulturom pisanja i govora. Periodicno padanje u euforiju i depresiju zbog događaja navodi nas na sliku o nezreloj osobi bez samokritike. U manjinskim tekstovima koji su po kolicini i sadržaju diametralno suprotni nailazimo na jasno vođenje teme sa fino odvojenim pojedinim segmentima izlaganja kao i precizno zakljuciavnje. Recenice su prostoproširene i složene. Upotreba hiperbola, alegorijskih elementa, kao i odnos imenica i pridjeva ukazuje na osobu vicnu pisanju, vicnu javnoj rijeci. Broj pravopisnih grešaka je zanemarljiv i može se svrstati u tipkarske greške.
Nakon zabrane pisanja na forumu portala sport1.ba pomenuti forumaš nastavlja pisanje na forumu gg.ba. U vrlo kratkom periodu se gore spomenuti model pisanja mjenja. Vecinski postaju duži i * sadržajniji* prilozi. Prvog autora mjenja drugi autor koji izbjegava svađu a podržava raspravu. Kao sto je receno drugi autor je vican javnom nastupu, pisanom tekstu. U svrhu vjerodostojnosti i konstantnom sirenju svojih ideja sve cešce upotrebljava profesiju prvog autora. Insistira na kelneru. Cilj je obmanuti forum o indentitetu autora. Ne ulazeci u istinitost napisanog možemo jasno uociti obrazac, mrezu tvrdnji i pitanja koja je ispletena do uvjek istog cilja, odgovora. Omjer kritike i pohvale je u prosjeku 97% naspram 3% u korist kritike. Sve nabrojano nas je navelo na sumnju da se radi o novinaru ili novinarima koji su dobro upuceni u situaciju u i oko kluba. I da *posuđeni* nick koriste za iznošenje stavova koje kao novinari ne žele ili ne smiju da iznose. Sljedeci korak u analizi je bio upoređivanje stila pisanja novinara portala gg.ba i analiziranog nicka, kao i vrijeme objava na portalu i na forumu. Uporednom analizom smo utvrdili da su tekstovi jednog od novinara identicni (98%) u stilu i lingvisticnoj strukturi sa pisanjem @neandertalac. Vrijeme objava tekstova na portalu i priloga na forumu se poklapa u 89%, sto je daleko od slucajnosti.

Tražeci dodirne tocke uspjeli smo izdvojiti rad drugog novinara koji piše na dva nicka i cesto vodi dialog sam sa sobom, odnosno između dva svoja nicka kao i sa nickom @neandertlac. Sugestija da uporedimo tog autora sa nekadašnjim pisanjem nicka @hrasno1921 je bila opravdana jer navedeni elementi analize se podudaraju u 95%.
Jako indikativna je reakcija spomenutih forumaša nakon posta @Model1964 o duplim nickovima koji je nedavno postavio na forumu sport1.ba. Nakon toga posta nije bilo nikakve reakcije na drugom forumu punih 50 sati ali je broj objava spomenutih forumaša pao za 84%. Prva rekcija je usljedila nakon nešto više od dva dana u 3h i 30min iza ponoci. U pomirljivom tonu bez jakih rijeci pozivajuci se na prijateljstvo i licno poznanstvo pokušavaju se amortizirati posljedice posta o dvojinim nickovima. Uzimajuci u obzir profil *prvog* @neandertalca jasno je uocljiva neskladnost u reakciji.
Dalji razvoj pisanja na tom forumu pokazuje pad objava od 75% i to bas tih izdvojenih i analiziranih autora. Nick @neandertalac ponovo dobiva svoje na izgled prvo lice. Kratki postovi bez suvišnih razrada ali ovaj put u blazoj formi.
Opisani sistem pisanja na forumu jasno govori u prilog tezi da se na ovaj nacin pokušava kreirati javno mnjenje i nametnuti svoju sliku viđenja kako sliku navijacke mase. Upotreba više nickova kao i moguca kratkotrajna zloupotreba drugih stvarnih nickova (tvrdnje pojedinih forumaša o zloupotrebama njihovih profila) jasno kazu na dobro organizovanu i dobro vođenu kampanju.
Bez argumenta za jasan i precizan odgovor pribjegavaju oprobanoj taktici cekanja. Opravdano ocekujemo da ce se voditi sa *vrijeme lijeci sve* i nece se upuštati u rasprave do narednog pogodnog momenta za nove propagandne akcije.
Zadnja izmjena: Model1964, dana/u sub avg 12, 2017 10:50 pm, ukupno mijenjano 1 put.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:50 pm

Dajte molim vas još dva dobra igrača i može se ovo gurat..
Presretan sam, jer iskreno nisam očekivao preokret.
Seri.te se i dalje po meni ja ću slasno jezikom i ćoškove polizat..
VTŽ!
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:51 pm

neroazzuro je napisao/la:
sub avg 12, 2017 10:36 pm
E hajd sad seratori lagano se, jedan po jedan, izvinut i Adi i Kajkutu...
Sve bolje i bolje ovo izgleda.
Svaka cast momcima na borbi.
Iskreno, cemo da se izvinjavamo? Npr ja sam uvjek podrzavao Adzema zato sto voli da oproba drugacije varijante, i da daje priliku mladim igracima. To se isplati nekad, nekad ne jer je rizikantno, ali ja to licno podrzavam. Igra isto napadacki fudbal. Sto se tice Kajkuta, bio sam kritican da se dovodi napadac koji ima 33 godine kao zamjena za Lendrica kad se imalo dugo vremena za bolje rijesenje. I sada sam isto kritican. Je li mi bilo drago kad je Kajkut postigao gol, normalno da jeste, isto kao da ga je Lendric postigao, i biti ce mi za svaki naredni koji postigne. Malo me nervira taj bosanski cinizam, cim nesto kazes a suprotno se pokaze, odma nemas pojma. Tako je isto bio slucaj kad je Bajic potpisao za Udinese, pa kao moze se dobro i iz Turske lige napredovati. Ali nije to rijesenje, sve je to spontano i normalno da mi je drago, ali nije to nikakvo plansko rijesenje.
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1270
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 10:59 pm

Model1964 je napisao/la:
sub avg 12, 2017 10:50 pm
Kao što sam obecao moja ekipa je napravila novu analizu koja ce pokazati na malo drugaciji nacin medijski rad na drugom portalu. Ovo je analiza grupe profesionalaca koju sastavljaju komunikolozi, psiholozi, politolozi, sociolozi.... Ovakve analize u punom obimu se koriste kao nalazi pri sudskom vještakcenju. To posebno treba imati u vidu jer pojedini postovi @hrasno1921 imaju elemenata za krivicno gonjenje. Ja van dajem u uvid samo rezime jer mislim da ostatak rada za širu javnost nije zanimljiv. Tabele, grafikoni, citiranje uporednih elemenata....

Rezime analize profila forumskog autora i klasificiranje i uporedba sa novinararskim pisanjem portala ****.ba


Prateci pisanje forumaša @neandertalac na oba foruma smo uocili dvije karaktericticne pojave koje smo uzeli kao osnovu za analizu i drugih profila. Analizu smo podjelila na dva perioda. Prvi period obuhvaca pisanje pomenutog forumaša na forumu portala sport1.ba kao i na konkurentnom forumu ****.ba. Drugi period obuhvaca pisanje samo na forumu drugo spomenutog portala jer je na prvom dobio trajnu zabranu pisanja. Analizirani stil pisanja ukazuje na dvije osobe i treminski se podudara sa odstranjivanjem sa prvog foruma. Na 49. referenčne tocke u 95% rezultazi su indenticni. Sintaksa je u potpunosti ista. Kratki prilozi sa vecinom prostim i prostoproširenim recenicama. Iznošenje misli, konfuzno i neprecizno. Bezbroj pravopisnih grešaka i žargoniziranje teksta ukazuju na osobu sa jako slabom izobrazbom. Verbalnom agresijom, psovkama pokušava prikriti uocene nedostatke. Odstupanje od 5% je izraženo kod dužih postova koji nose jasne promjene i sugerira drugog autora. Kod vecinskih tekstova možemo sa sigurnošcu tvrditi da se radi o osobi sa ekstremnim dialogom, sa slabom i površnom kulturom pisanja i govora. Periodicno padanje u euforiju i depresiju zbog događaja navodi nas na sliku o nezreloj osobi bez samokritike. U manjinskim tekstovima koji su po kolicini i sadržaju diametralno suprotni nailazimo na jasno vođenje teme sa fino odvojenim pojedinim segmentima izlaganja kao i precizno zakljuciavnje. Recenice su prostoproširene i složene. Upotreba hiperbola, alegorijskih elementa, kao i odnos imenica i pridjeva ukazuje na osobu vicnu pisanju, vicnu javnoj rijeci. Broj pravopisnih grešaka je zanemarljiv i može se svrstati u tipkarske greške.
Nakon zabrane pisanja na forumu portala sport1.ba pomenuti forumaš nastavlja pisanje na forumu ****.ba. U vrlo kratkom periodu se gore spomenuti model pisanja mjenja. Vecinski postaju duži i * sadržajniji* prilozi. Prvog autora mjenja drugi autor koji izbjegava svađu a podržava raspravu. Kao sto je receno drugi autor je vican javnom nastupu, pisanom tekstu. U svrhu vjerodostojnosti i konstantnom sirenju svojih ideja sve cešce upotrebljava profesiju prvog autora. Insistira na kelneru. Cilj je obmanuti forum o indentitetu autora. Ne ulazeci u istinitost napisanog možemo jasno uociti obrazac, mrezu tvrdnji i pitanja koja je ispletena do uvjek istog cilja, odgovora. Omjer kritike i pohvale je u prosjeku 97% naspram 3% u korist kritike. Sve nabrojano nas je navelo na sumnju da se radi o novinaru ili novinarima koji su dobro upuceni u situaciju u i oko kluba. I da *posuđeni* nick koriste za iznošenje stavova koje kao novinari ne žele ili ne smiju da iznose. Sljedeci korak u analizi je bio upoređivanje stila pisanja novinara portala ****.ba i analiziranog nicka, kao i vrijeme objava na portalu i na forumu. Uporednom analizom smo utvrdili da su tekstovi jednog od novinara identicni (98%) u stilu i lingvisticnoj strukturi sa pisanjem @neandertalac. Vrijeme objava tekstova na portalu i priloga na forumu se poklapa u 89%, sto je daleko od slucajnosti.

Tražeci dodirne tocke uspjeli smo izdvojiti rad drugog novinara koji piše na dva nicka i cesto vodi dialog sam sa sobom, odnosno između dva svoja nicka kao i sa nickom @neandertlac. Sugestija da uporedimo tog autora sa nekadašnjim pisanjem nicka @hrasno1921 je bila opravdana jer navedeni elementi analize se podudaraju u 95%.
Jako indikativna je reakcija spomenutih forumaša nakon posta @Model1964 o duplim nickovima koji je nedavno postavio na forumu sport1.ba. Nakon toga posta nije bilo nikakve reakcije na drugom forumu punih 50 sati ali je broj objava spomenutih forumaša pao za 84%. Prva rekcija je usljedila nakon nešto više od dva dana u 3h i 30min iza ponoci. U pomirljivom tonu bez jakih rijeci pozivajuci se na prijateljstvo i licno poznanstvo pokušavaju se amortizirati posljedice posta o dvojinim nickovima. Uzimajuci u obzir profil *prvog* @neandertalca jasno je uocljiva neskladnost u reakciji.
Dalji razvoj pisanja na tom forumu pokazuje pad objava od 75% i to bas tih izdvojenih i analiziranih autora. Nick @neandertalac ponovo dobiva svoje na izgled prvo lice. Kratki postovi bez suvišnih razrada ali ovaj put u blazoj formi.
Opisani sistem pisanja na forumu jasno govori u prilog tezi da se na ovaj nacin pokušava kreirati javno mnjenje i nametnuti svoju sliku viđenja kako sliku navijacke mase. Upotreba više nickova kao i moguca kratkotrajna zloupotreba drugih stvarnih nickova (tvrdnje pojedinih forumaša o zloupotrebama njihovih profila) jasno kazu na dobro organizovanu i dobro vođenu kampanju.
Bez argumenta za jasan i precizan odgovor pribjegavaju oprobanoj taktici cekanja. Opravdano ocekujemo da ce se voditi sa *vrijeme lijeci sve* i nece se upuštati u rasprave do narednog pogodnog momenta za nove propagandne akcije.
Kakav si ti gigant.
Država Željo
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 11:02 pm

dzenanu u debiju prva asistencija, a sasi u debiju prvi gol... bravo obojici!!!!
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
black64
Postovi: 820
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 11:03 pm

blueheart je napisao/la:
sub avg 12, 2017 10:59 pm
Model1964 je napisao/la:
sub avg 12, 2017 10:50 pm
Kao što sam obecao moja ekipa je napravila novu analizu koja ce pokazati na malo drugaciji nacin medijski rad na drugom portalu. Ovo je analiza grupe profesionalaca koju sastavljaju komunikolozi, psiholozi, politolozi, sociolozi.... Ovakve analize u punom obimu se koriste kao nalazi pri sudskom vještakcenju. To posebno treba imati u vidu jer pojedini postovi @hrasno1921 imaju elemenata za krivicno gonjenje. Ja van dajem u uvid samo rezime jer mislim da ostatak rada za širu javnost nije zanimljiv. Tabele, grafikoni, citiranje uporednih elemenata....

Rezime analize profila forumskog autora i klasificiranje i uporedba sa novinararskim pisanjem portala ****.ba


Prateci pisanje forumaša @neandertalac na oba foruma smo uocili dvije karaktericticne pojave koje smo uzeli kao osnovu za analizu i drugih profila. Analizu smo podjelila na dva perioda. Prvi period obuhvaca pisanje pomenutog forumaša na forumu portala sport1.ba kao i na konkurentnom forumu ****.ba. Drugi period obuhvaca pisanje samo na forumu drugo spomenutog portala jer je na prvom dobio trajnu zabranu pisanja. Analizirani stil pisanja ukazuje na dvije osobe i treminski se podudara sa odstranjivanjem sa prvog foruma. Na 49. referenčne tocke u 95% rezultazi su indenticni. Sintaksa je u potpunosti ista. Kratki prilozi sa vecinom prostim i prostoproširenim recenicama. Iznošenje misli, konfuzno i neprecizno. Bezbroj pravopisnih grešaka i žargoniziranje teksta ukazuju na osobu sa jako slabom izobrazbom. Verbalnom agresijom, psovkama pokušava prikriti uocene nedostatke. Odstupanje od 5% je izraženo kod dužih postova koji nose jasne promjene i sugerira drugog autora. Kod vecinskih tekstova možemo sa sigurnošcu tvrditi da se radi o osobi sa ekstremnim dialogom, sa slabom i površnom kulturom pisanja i govora. Periodicno padanje u euforiju i depresiju zbog događaja navodi nas na sliku o nezreloj osobi bez samokritike. U manjinskim tekstovima koji su po kolicini i sadržaju diametralno suprotni nailazimo na jasno vođenje teme sa fino odvojenim pojedinim segmentima izlaganja kao i precizno zakljuciavnje. Recenice su prostoproširene i složene. Upotreba hiperbola, alegorijskih elementa, kao i odnos imenica i pridjeva ukazuje na osobu vicnu pisanju, vicnu javnoj rijeci. Broj pravopisnih grešaka je zanemarljiv i može se svrstati u tipkarske greške.
Nakon zabrane pisanja na forumu portala sport1.ba pomenuti forumaš nastavlja pisanje na forumu ****.ba. U vrlo kratkom periodu se gore spomenuti model pisanja mjenja. Vecinski postaju duži i * sadržajniji* prilozi. Prvog autora mjenja drugi autor koji izbjegava svađu a podržava raspravu. Kao sto je receno drugi autor je vican javnom nastupu, pisanom tekstu. U svrhu vjerodostojnosti i konstantnom sirenju svojih ideja sve cešce upotrebljava profesiju prvog autora. Insistira na kelneru. Cilj je obmanuti forum o indentitetu autora. Ne ulazeci u istinitost napisanog možemo jasno uociti obrazac, mrezu tvrdnji i pitanja koja je ispletena do uvjek istog cilja, odgovora. Omjer kritike i pohvale je u prosjeku 97% naspram 3% u korist kritike. Sve nabrojano nas je navelo na sumnju da se radi o novinaru ili novinarima koji su dobro upuceni u situaciju u i oko kluba. I da *posuđeni* nick koriste za iznošenje stavova koje kao novinari ne žele ili ne smiju da iznose. Sljedeci korak u analizi je bio upoređivanje stila pisanja novinara portala ****.ba i analiziranog nicka, kao i vrijeme objava na portalu i na forumu. Uporednom analizom smo utvrdili da su tekstovi jednog od novinara identicni (98%) u stilu i lingvisticnoj strukturi sa pisanjem @neandertalac. Vrijeme objava tekstova na portalu i priloga na forumu se poklapa u 89%, sto je daleko od slucajnosti.

Tražeci dodirne tocke uspjeli smo izdvojiti rad drugog novinara koji piše na dva nicka i cesto vodi dialog sam sa sobom, odnosno između dva svoja nicka kao i sa nickom @neandertlac. Sugestija da uporedimo tog autora sa nekadašnjim pisanjem nicka @hrasno1921 je bila opravdana jer navedeni elementi analize se podudaraju u 95%.
Jako indikativna je reakcija spomenutih forumaša nakon posta @Model1964 o duplim nickovima koji je nedavno postavio na forumu sport1.ba. Nakon toga posta nije bilo nikakve reakcije na drugom forumu punih 50 sati ali je broj objava spomenutih forumaša pao za 84%. Prva rekcija je usljedila nakon nešto više od dva dana u 3h i 30min iza ponoci. U pomirljivom tonu bez jakih rijeci pozivajuci se na prijateljstvo i licno poznanstvo pokušavaju se amortizirati posljedice posta o dvojinim nickovima. Uzimajuci u obzir profil *prvog* @neandertalca jasno je uocljiva neskladnost u reakciji.
Dalji razvoj pisanja na tom forumu pokazuje pad objava od 75% i to bas tih izdvojenih i analiziranih autora. Nick @neandertalac ponovo dobiva svoje na izgled prvo lice. Kratki postovi bez suvišnih razrada ali ovaj put u blazoj formi.
Opisani sistem pisanja na forumu jasno govori u prilog tezi da se na ovaj nacin pokušava kreirati javno mnjenje i nametnuti svoju sliku viđenja kako sliku navijacke mase. Upotreba više nickova kao i moguca kratkotrajna zloupotreba drugih stvarnih nickova (tvrdnje pojedinih forumaša o zloupotrebama njihovih profila) jasno kazu na dobro organizovanu i dobro vođenu kampanju.
Bez argumenta za jasan i precizan odgovor pribjegavaju oprobanoj taktici cekanja. Opravdano ocekujemo da ce se voditi sa *vrijeme lijeci sve* i nece se upuštati u rasprave do narednog pogodnog momenta za nove propagandne akcije.
Kakav si ti gigant.
jedan od najtežih poremećaja koji se može sresti u psihološkoj praksi jeste disocijativni poremećaj ličnosti, poznat i kao poremećaj višestruke ličnosti. Reč je, naime o postojanju različitih ličnosti (ili identiteta) kod jedne osobe od kojih svaka, kad je prisutna, može dominirati stavovima, ponašanjem i emocijama kao da druge ličnosti ne postoje.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 11:05 pm

Bogme ko nije biJo zajebao se :D
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 11:07 pm

Ova borba je ono sto svi ocekujemo. Nasi igraci nisu svjetska liga, i ni ne ocekujemo da tako igraju, ali borbenost i zalaganje je ono sto svi mi hocemo i uvijek cemo im biti podrska, samo nek se bore srcem i svi sretni. Bravo za danasnji rezultat.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 11:12 pm

black64 je napisao/la:
sub avg 12, 2017 11:03 pm

jedan od najtežih poremećaja koji se može sresti u psihološkoj praksi jeste disocijativni poremećaj ličnosti, poznat i kao poremećaj višestruke ličnosti. Reč je, naime o postojanju različitih ličnosti (ili identiteta) kod jedne osobe od kojih svaka, kad je prisutna, može dominirati stavovima, ponašanjem i emocijama kao da druge ličnosti ne postoje.
a ima i mnogo lakše objašnjenje, zove se "kafa" iliti mito...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 12, 2017 11:14 pm

Koliko su me iznervirali u prvom poluvremenu toliko su me i obradovali u drugom. Katastrofalno smo reagovali kod onog gola. Drugo poluvrijeme mnogo, mnogo bolje. Kajkut nije mogao vala izabrati bolji momenat za gol od onog. Raduje me i igra nakon drugog gola. Nije bilo panike, izbijanja, nervoze. Odigrali smo koliko-toliko smireno, dovoljno da tekmu završimo bez nekih gluposti. Stvarno bitna pobjeda naročito izborena na ovakav način, preokretom. Ovom treneru Borca se sjetim familije, ono bi nekoga sahranjivalo. Mrš!

Idemo dalje, VTŽ!
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], HajrA i 244 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija