Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:13 am

u austrougarskim sam zidovima, k'o da je klima, a nije :kafa:
gradi željo boli te *****
 
Avatar
salle86
Postovi: 5131
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:17 am

Znam da svi naprđuju nešto, ovaj bi volio ovo ovaj ono, neko da vidi finansije kluba, neko da mu se dovede taj i taj igrač.
Ja bih volio vidjeti program rada (i života) igrača. Onog koji izađe iz juniora a i onog već starijeg.
Ili je to samo "evo lopta i igrajte"
Da li postoji" kartoteka" u kojoj piše da malom Anelu fali mišićne mase, da Dženisu fali kondicije, da je Veca kritičan na centaršuteve itd itd. Pa da se prati napredak u tim segmentima... Ili je ta sva kartoteka u trenerovoj glavi, pa se zaboravi dok si reko keks
Zadnja izmjena: salle86, dana/u pet avg 04, 2017 10:21 am, ukupno mijenjano 1 put.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
KLIS
Postovi: 535
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:20 am

I ja sam negdje spominjao tog iščapljine, Nikolu Rodina. Visok 202 cm, 20 godina, standardan u Čapljini. Dovođenjem njega i igrača kao što je on za neke sitne pare ne bismo puno izgubili, ali bismo mogli puno dobiti.
...bodreni uvijek od vjernih navijača, za Želju časno borimo se mi...

SAVEZ NAPOLJE!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:21 am

neko ga je spomenuo, nisam ja sam skontao...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:23 am

salle86 je napisao/la:
pet avg 04, 2017 10:17 am
Znam da svi naprđuju nešto, ovaj bi volio ovo ovaj ono, neko da vidi finansije kluba, neko da mu se dovede taj i taj igrač.
Ja bih volio vidjeti program rada (i života) igrača. Onog koji izađe iz juniora a i onog već starijeg.
Ili je to samo "evo lopta i igrajte"
Zar to postoji?
Jesmoli to napredovali :rofl: ?
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:27 am

Kod nas se od svega pretjeruje. LJudi ne kontaju da se klub mora sada praviti od temelja. Infrastrukutra je početak, onda omladinski pogon, pa prvi tim. To je recept za dugoročni iskorak kluba. Međutim mi ovdje još uvijek živimo na način da nam je bitnije jesmo li pobijeili pitare nego Evropa i veći iskorak. Bitnije nam je jesmo li uzeli titulu ispred Zriinjskog nego išta. I još smo mi navijači sa najboljim mentalitetom u BiH. Kek je pet godina u Rijeci. Ne računam tu Pande ili Crvenu armijeu ili kako već. TO su male grupe koje su svjesne da ovo što njihovi klubovi rad je vrh. GOvorim za ''velike klubove''. Mi moramo prvo da ujedinimo navijače. Da imamo navijačku organizaciju koja je ko jedno. Ne može nkei ovaj Mekić srat po fejsu. Čuj on iz prve ekipe. Iz kurca je on mog. On bolan izgleda na prvu tako da znam da veze sa životom nema. Neko m napričao i on kenja. I to gleda raja koja su simpatizeri, a takvih je 90% na fejsu i konta opet u klubu ništa ne valja. Nakače se još tri budale i to je to. navijači trebaju imati svoje prave predstavnike u klubu. Obrazovane i sl. koji će objasniti široj ekipici kako to ide. MOraju biti prioriteti u klubu. **** vas fan shop, ako se proda 100 dresova godišnje. LJudi moji, trenutni kapacitet kluba je toliki u ulaže se u to i to da bi se povećao kapacitet. Ako su ljudi u klubu vijdlei da je prodaja ***** u fan shopu kad je najbolji bio, onda je logično što su ga staili postrani i bazirali se da druge stvari. Vi ne možete sad klubu imati 50 zaposlenih da bi gurali u svim pravcima. I ovo što je zaposleno možda nije ok. Ne snalaze se pa moraš dovesti novog. Da bi vidio da ne ko nije za toga mora proći vrijeme. Npr taj ko nije naručio penzionerske bi mi odmah nogu dobio. Sa druge strane država te ne gura nego te opstruira gdje stigne. Zakona o sportu nema. Mi sami ovo sve pravimo. Ja se divim ovim ljudima majke mi. Vi uopšte nemate pojma kako je treško pronaći lovu za funkcionisanje kluba. Najveće firme su uglavnom pod državnim uticajem i ako nisi politički nema ni velike love. BH Telecom je mogao sam napraviti tribinu, ali nije jer ih boli kita. Nije im niko rekao da moraju. MOžda su im čak i rekli nemojte slučajno jer KOldžo koji je npr ta druga kurčeva struja je u toj stranci. I onda se nađe neki Mekić koji razabire nekih 7 miliona i on veliki investitor i zna šta kako sa parama.
Daleko od toga da nema grešaka. U n ekim stvarima se može bolje. Recimo ovo što priča @cwilla za mlade igrače, ja to trubim godinama. DA smo imali nekoga ko zna prepoznati talente kod nas bi sad bili i DIno i Ordagić i Jašarević i Šerbečić i Peco. Da dadneš podršku tom Kemi, smio bi taj neki trener gurnuti i ostale, ali jok kod nas čim pogriješi jebaji ga. Sad ne mogu po Kemi jer su ga svi prozivali dvije godine i valja sad pojest govno i reći Kemo karina, ali prvog kojeg Adžem gurne a nisamo ga prozivali i napravi ovakvu grešku bit će karina. Ovaj segment kluba koji može prepoznati mlade igrače i dovesti ih u vakat u klub je jako bitan i može klub dići iznad ostalih vrlo brzo. TO je osnovni razlog zbog kojeg je meni Ćenan upitan. Kažem evo sada je pogodio. Možda je Ćenan imao dobre namjere a Slavko nije htio takve igrače. Možda će sada sa Adžemom to ići bolje. ADžem mi djeluje super. Nekako sam najoptimističniji do sada. Kada napravimo te iskorake u infrastrukturi i u ovom skautingu, onda bi trebalo da dolazimo do većeg novca kako bi dalje ulagali u te stvari o kojima seremo. Bio bi Amar bolji od Ćenana, ali i Amr seronja ko svi mi. Hoće sve da je u njegovim rukama, da on sve isto ko i mi. Isto ko i Mekić koji sve zna. Amar taj jedan dio sportski zna, ali on bi da uređuje sve ili ne znam ni ja šta bi. evo i mi ne znamo šta to on želi da se priključi klubu. Evo neka kažu javno šta je to. evo ima duga prema njemu. Ok nek mu se iplaćuje redovno. Ne može odjednom ***** mu mater u pićku jer ne seremo pare. Ali isto tako ne može njemu da se Miske petlja koga će dovoditi. Nek Amar ima i procenat od igrača. Treba i trener da ima procenat od svih, pa će gurati najbolje, a ne neke koji su njemu u interesu, ako to uopšte radi tako nego aludiram. Nek zarade svi što rade, ali dajte više pušite u jednu lulu. N emože drugačije. MOže ako se bude istrajan, ali ako smo svi zajedno u grupnu fazu ulaziš za dvije tri godine, a ako podapinjemo, a ova uprava bude istrajna ući ćemo za pet ili šest. Tu je razlika. Treba još mnogo šta da se promijeni da se možemo porediti sa Dinamom i sličnima, mada ja mislim da smo sada konkuretniji u Evropi nego smo bili kad je Amr bio tu. ne zbog Amara nego zbog lige što je skraćena, zbog jačih tekmi i što se ipak neke stvari popravljaju. Ali napreduju i drugi, međutim naše ekipe već dvije godine nisu poražene rukomatnim rezultatima nego na guzove ispadamo ili ispadamo što nemamo sreće. Prije su nas šamarali svi a neko napravi neki pomak pa prođe neko pretkolo. Sad smo svi tu negdje. Svi smo mogli proći da je pao neki gol ranije ili da se imalo malo sreće.
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:45 am

Želju nakon rata najviše progoni duh prošlosti.
Više od onog što je nekad bio, a bio je Boga mi, nije da nije bio, više je problem što su ostale nade nakon početka 80tih, da će Klub napraviti naredni iskorak.
I onda se zadesi rat, a ljestvica standarda kvaliteta postavila se visoko. Trener Osim, Mešina generacija... Znaju ljudi na Grbavici šta je kvalitet.

I onda završi rat, a mi goli bez ičega. I nenaoružani strpljenjem.
I tako iz sezone u sezonu u nekom jurišu da dostignemo standard.
Slična ovome je priča o stopi nezaposlenosti, GDP u BiH 91. i danas, nastojanju sve godine da ona dostigne.
Pretvorilo se to u psihološku barijeru.
Mnogo sezona se jurišalo bez osnova. Sjetite se da se nekad i kredit u banci digao za potrebe Kluba, a na nekim ranijim raspravama slobodno su se pravila površna poređenja između Reala i nas. Real ima ogroman dug, zašto Željo ne bi imao.

Cijeneći ogromni porezni dug koji ima Klub, stvarno ne shvatam kako još uvijek sebi dozvoljavate praviti poređenja bilo koje vrste, ali i infrastrukturno ništavilo od rata. Mi imamo dug, mi smo bez zaštite, mi dug moramo vratiti i kada dolaze novci, prvo treba dug vraćati. Pa tek kada se dug vrati, moći će se značajnije investirati u bilo koje infrastrukturne projekte iz vlastitih sredstava.
Mi nismo imali priliku igrati na Grbavici, pa smo ovog ljeta igrali. I opet je to manje bitno od sportskog rezultata.

Klub je u baš specifičnoj situaciji da zahtijeva kontinuiranu podršku navijača, a svaki gledalac manje na stadionu je odgađanje boljeg sutra i kazna Klubu. Čitao sam dosta komentara ljudi koji nisu spremni kupiti sezonske ili namjeravaju rijeđe dolaziti ove sezone na Stadion, a sve zbog odluke Uprave o smjeni Petrovića, loših partija igrača i sl. razloga. Činjenica je da svako ima pravo na svoje motive (ne)dolaska na Stadion, ali i da ta promjena koja bi trebala Klub izjednačiti sa rivalima van granica BiH, neće doći ranije ako se prestane dolaziti na Stadion. Grozno je, mučno ponekad gledati utakmice, kazna ako se poredi to sa utakmicama koje možemo gledati na TV. Ako vjera u bolje sutra svih nas bude primarni motiv, onda nema svrhe preispitivati svoju ljubav prema Želji.

U sportskom smislu, Upravi se spori štošta toga.
Mimo Amara Osima u bilo kojoj od garnitura uprava, ovo je najuspješnija Uprava Kluba nakon rata, osim ako ćete pridružiti i onu koja je osvojila titulu 1998. godine (cijeneći i faktor sreće koji nas je nosio do te titule).

Čak ni u smislu sportskog rezultata, ljudima iz ove Uprave se nema puno toga šta zamjeriti.
Bolje i drugačije ne bi 99,99% u ovoj državi.
Ovo je moj pozdrav ljudima iz Kluba koji su poginuli u protekle dvije godine za njegovu dobrobit. Za Upravu i administraciju, sve koji su kao navijači učinili puno toga.
Iz moje perspektive, posmatrajući žestoko izraženo pojedinačno nezadovoljstvo njihovim radom koje prijeti da postane masovno, naredni korak će biti razmišljanje o nekoj privatizaciji, nekom novom bananamenu. Zašto? Zato što imamo naviku srljati iz greške u grešku naših gradskih rivala. Kopiramo ih, umjesto da štošta i naučimo.
Pozdrav je ovo, jer dosta članova UO ako već nije donijelo odluku da odlaze, onda su na rubu da donesu tu odluku. Nema to veze sa navijačima, sa finansijama, sa izmjenama trenera i promjenama igrača. To su navijači, nezadovoljni sportskim neuspjehom koji su dali sve od sebe, uključujući i vrijeme odvojenosti od porodica da bi svi mi bili zadovoljni.
Možda bi bilo lijepo da predložite koju zamjenu ili da se neko kandiduje već sada, pa da poželimo novim kandidatima prosperitet u radu. Isto ko što je na vrijeme trebalo naći zamjenu Lendriću, imamo mi većih majstora u UO u svom fahu.
Imponovalo mi je da su neki momci iz administracije imali bolje finansijske ponude za poslove u proteklih godinu dana i odlučili ostati u Klubu, iz ljubavi prema Želji. Imponovalo, jer mi je drago da imamo takve ljude u administraciji, što sigurno znači da se za taj segment ne trebamo brinuti.

Nekad prije godinu dana sam napisao, kad se emocije potroše i strasti splasnu, da ćete shvatiti da ni Senad Misimović neće biti još dugo tu. Zbog godina, prije svega. I da treba uživati do kad traje.

Znam koliko se puta pričalo i spominjalo da je za Faruka T. Željo postavio stolice.
Valjda nećemo jednako dugo pričati kako je u mandatu ovih ljudi puno više urađeno nego ikada.

Jer ne mora značiti da je svaka promjena, promjena na bolje. Možda bude bolje, možda lošije? Možda ponovo neko donese odluku da napadnemo titulu bez izmirivanja poreza, malo se zaigramo cashom, a mal-mal smo predmet kontrole poreznih.
A onda za 5-10-15 godina ne bude neko spreman da sve spašava.

Zbrka misli :)
Ko je skonto-shvatit će.
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:54 am

Fanzi je napisao/la:Želju nakon rata najviše progoni duh prošlosti.
Više od onog što je nekad bio, a bio je Boga mi, nije da nije bio, više je problem što su ostale nade nakon početka 80tih, da će Klub napraviti naredni iskorak.
I onda se zadesi rat, a ljestvica standarda kvaliteta postavila se visoko. Trener Osim, Mešina generacija... Znaju ljudi na Grbavici šta je kvalitet.

I onda završi rat, a mi goli bez ičega. I nenaoružani strpljenjem.
I tako iz sezone u sezonu u nekom jurišu da dostignemo standard.
Slična ovome je priča o stopi nezaposlenosti, GDP u BiH 91. i danas, nastojanju sve godine da ona dostigne.
Pretvorilo se to u psihološku barijeru.
Mnogo sezona se jurišalo bez osnova. Sjetite se da se nekad i kredit u banci digao za potrebe Kluba, a na nekim ranijim raspravama slobodno su se pravila površna poređenja između Reala i nas. Real ima ogroman dug, zašto Željo ne bi imao.

Cijeneći ogromni porezni dug koji ima Klub, stvarno ne shvatam kako još uvijek sebi dozvoljavate praviti poređenja bilo koje vrste, ali i infrastrukturno ništavilo od rata. Mi imamo dug, mi smo bez zaštite, mi dug moramo vratiti i kada dolaze novci, prvo treba dug vraćati. Pa tek kada se dug vrati, moći će se značajnije investirati u bilo koje infrastrukturne projekte iz vlastitih sredstava.
Mi nismo imali priliku igrati na Grbavici, pa smo ovog ljeta igrali. I opet je to manje bitno od sportskog rezultata.

Klub je u baš specifičnoj situaciji da zahtijeva kontinuiranu podršku navijača, a svaki gledalac manje na stadionu je odgađanje boljeg sutra i kazna Klubu. Čitao sam dosta komentara ljudi koji nisu spremni kupiti sezonske ili namjeravaju rijeđe dolaziti ove sezone na Stadion, a sve zbog odluke Uprave o smjeni Petrovića, loših partija igrača i sl. razloga. Činjenica je da svako ima pravo na svoje motive (ne)dolaska na Stadion, ali i da ta promjena koja bi trebala Klub izjednačiti sa rivalima van granica BiH, neće doći ranije ako se prestane dolaziti na Stadion. Grozno je, mučno ponekad gledati utakmice, kazna ako se poredi to sa utakmicama koje možemo gledati na TV. Ako vjera u bolje sutra svih nas bude primarni motiv, onda nema svrhe preispitivati svoju ljubav prema Želji.

U sportskom smislu, Upravi se spori štošta toga.
Mimo Amara Osima u bilo kojoj od garnitura uprava, ovo je najuspješnija Uprava Kluba nakon rata, osim ako ćete pridružiti i onu koja je osvojila titulu 1998. godine (cijeneći i faktor sreće koji nas je nosio do te titule).

Čak ni u smislu sportskog rezultata, ljudima iz ove Uprave se nema puno toga šta zamjeriti.
Bolje i drugačije ne bi 99,99% u ovoj državi.
Ovo je moj pozdrav ljudima iz Kluba koji su poginuli u protekle dvije godine za njegovu dobrobit. Za Upravu i administraciju, sve koji su kao navijači učinili puno toga.
Iz moje perspektive, posmatrajući žestoko izraženo pojedinačno nezadovoljstvo njihovim radom koje prijeti da postane masovno, naredni korak će biti razmišljanje o nekoj privatizaciji, nekom novom bananamenu. Zašto? Zato što imamo naviku srljati iz greške u grešku naših gradskih rivala. Kopiramo ih, umjesto da štošta i naučimo.
Pozdrav je ovo, jer dosta članova UO ako već nije donijelo odluku da odlaze, onda su na rubu da donesu tu odluku. Nema to veze sa navijačima, sa finansijama, sa izmjenama trenera i promjenama igrača. To su navijači, nezadovoljni sportskim neuspjehom koji su dali sve od sebe, uključujući i vrijeme odvojenosti od porodica da bi svi mi bili zadovoljni.
Možda bi bilo lijepo da predložite koju zamjenu ili da se neko kandiduje već sada, pa da poželimo novim kandidatima prosperitet u radu. Isto ko što je na vrijeme trebalo naći zamjenu Lendriću, imamo mi većih majstora u UO u svom fahu.
Imponovalo mi je da su neki momci iz administracije imali bolje finansijske ponude za poslove u proteklih godinu dana i odlučili ostati u Klubu, iz ljubavi prema Želji. Imponovalo, jer mi je drago da imamo takve ljude u administraciji, što sigurno znači da se za taj segment ne trebamo brinuti.

Nekad prije godinu dana sam napisao, kad se emocije potroše i strasti splasnu, da ćete shvatiti da ni Senad Misimović neće biti još dugo tu. Zbog godina, prije svega. I da treba uživati do kad traje.

Znam koliko se puta pričalo i spominjalo da je za Faruka T. Željo postavio stolice.
Valjda nećemo jednako dugo pričati kako je u mandatu ovih ljudi puno više urađeno nego ikada.

Jer ne mora značiti da je svaka promjena, promjena na bolje. Možda bude bolje, možda lošije? Možda ponovo neko donese odluku da napadnemo titulu bez izmirivanja poreza, malo se zaigramo cashom, a mal-mal smo predmet kontrole poreznih.
A onda za 5-10-15 godina ne bude neko spreman da sve spašava.

Zbrka misli :)
Ko je skonto-shvatit će.
Kao i obično veliki naklon za napisao :)

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:54 am

Sve ovo sto se pametno napisalo u ovih nekoliko zadnjih stranica se moze svesti na : strpljenja i podrzati upravu. kratko, jasno i neodustajati od toga
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:54 am

slika
 
Avatar
Bosnia
Postovi: 508
Pridružen/a: sub maj 06, 2017 9:47 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:54 am

Najbolja 3 igraca premijer lige odose sve u druge lige

Stevanovic u 2 svicarsku
Duljevic u 2njemacku
Lendric u 2 francusku

tuga
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:55 am

e to da se predloži nešto, to će malo teže ići. daj amara je prvi i zadnji domet komentatora i kritičara...kao i onih koji bi se opet prišlepali uz njegovo sportsko znanje.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1146
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 10:59 am

Bosnia je napisao/la:
pet avg 04, 2017 10:54 am
Najbolja 3 igraca premijer lige odose sve u druge lige

Stevanovic u 2 svicarsku
Duljevic u 2njemacku
Lendric u 2 francusku

tuga
Ali i realnost prema rejtingu lige, klubova, kvaliteta itd.
Drugo su nase navijacke zelje i razmisljanje da smo "neko i nesto"
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 11:00 am

ChWilla je napisao/la:
pet avg 04, 2017 10:55 am
e to da se predloži nešto, to će malo teže ići. daj amara je prvi i zadnji domet komentatora i kritičara...kao i onih koji bi se opet prišlepali uz njegovo sportsko znanje.
Jel to mislis na Bugojno😀?
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 11:02 am

To je na duplom glavna prica, onaj konobar Neandretalac pokupio svo fudbalsko znanje svijeta, tamo raju ubjeđuje da bi se Amar setao ligom sa ovom ekipom.

Yebo nas kao klub ako nam je Amar jedini garant uspjeha, hocemo li ugasiti klub kada covjeka vise ne bude.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 11:04 am

Hvala @pile. Poštovanje je obostrano.
Što je to ofirno igrati u cvajti? Fudbal je prevashodno kulturološki, pa tek onda ekonomski fenomen i dio sistema. Odraz sistema.
U kojoj smo to mi ligi kao država spram zemalja EU?
U kojoj branši to naši ljudi budu prvoligaši?

Razumijem poređenje, ali ne razumijem isticanje istog. Kao da je bolje u drugim sferama društva.

Bezuslovna podrška upravi nije nikad dobro rješenje. Svaki segment treba da napreduje. Treba predlagati bolje, a prijedlozi tipa "trebamo dobrog napadača, nađite ga po svaku cijenu" su uzaludni odavno. Isključivanje akcije bez odgovornosti.

EDIT: Ja sam prvi za povratak Amara Osima. Najveći njegov fan u sportskom smislu.
Ali, ja bih istolerisao Amaru i ispadanje iz lige, a mnogi drugi bi izgubili vjeru u njega i prekrižili ga zauvijek da mu se netrofej, netitula dogode.
Zamišljam situaciju u kojoj bi se našli, kakvo bi nezadovoljstvo bilo da nam Amar ne donese trofej. Ma kakvo nezadovoljstvo, to bi bilo stanje očaja i baš ubodna rana na brendu Željezničara.
Znam dobro kad je bio u tunelu. Kako je dugo stajao u tunelu, tako su mu brzo pojedinci okretali leđa.

Fanatizam u ljubavi prema Želji ljudi iz ove garniture i Amarov su jedina stvar koju bi jedni drugima trebali ispoštovati da počnu sarađivat. Sve ostalo se trebalo izignorisat.

EDIT2: Tek sam sada skontao ko vam je konobar. Konobar je moj drug, i cijenim ga kao velikog navijača Želje, a to su ljudi koji samo o Želji pričaju dan-noć. To što je čovjek konobar, ne isključuje ga kao nekog ko ima pravo na mišljenje, kao i biti u pravu u štošta stvari. Možda se on i ja ne slažemo u nečemu, možda pristup nije dobar, ali nigdje veze je da se neko diskredituje zbog posla kojim se bavi. Za Želju navija i akademija, i endemija.
Zadnja izmjena: Fanzi, dana/u pet avg 04, 2017 11:11 am, ukupno mijenjano 3 puta.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 11:07 am

Elegant je napisao/la:
pet avg 04, 2017 11:02 am
To je na duplom glavna prica, onaj konobar Neandretalac pokupio svo fudbalsko znanje svijeta, tamo raju ubjeđuje da bi se Amar setao ligom sa ovom ekipom.

Yebo nas kao klub ako nam je Amar jedini garant uspjeha, hocemo li ugasiti klub kada covjeka vise ne bude.
Konobar je imaginarni lik.
Kupljen nick za sicu.
Redakcija pise.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 11:07 am

LARS1921 je napisao/la:
pet avg 04, 2017 10:54 am
slika
Na marku dvicu i 6ipo dobar
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1146
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 11:11 am

Samo covjek kaze :)

Nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Zlatan Bajramović potpuno je iskreno komentarisao kvalitet Premijer lige Bosne i Hercegovine.
U razgovoru za Dnevni Avaz, ljubimac publike u našoj zemlji je istakao kako je kvalitet društva najboljih bh. timova u rangu treće lige u Njemačkoj.

Zlatan je pogledao nekoliko utakmica i razočaran je onim što je vidio na terenima u Premijer ligi BiH. "Gledao sam u maju dvije utakmice u BiH Vitez - Olimpic i Željo - Radnik. Neka se niko ne naljuti, ali to je nivo treće lige Njemačke. Ne kažem da nema dobrih igrača, ali kod nas igraju samo napad i odbranu. Nema veznog reda, nema taktike i tačne igre po cijelom terenu. Osim toga, tereni i stadionu su u lošem stanju", rekao je Zlatan Bajramović.
Legendarni veznjak reprezentacije BiH iza sebe ima bogatu karijeru u Bundesligi. Igrao je za St. Pauli, Freiburg, Schalke i Eintracht, a njegov veći napredak su spriječile povrede koje je imao tokom karijere, koju je završio sa 32 godine. Za reprezentaciju BiH Zlatan je odigrao 37 utakmica i postigao je tri pogotka, a tokom nastupa za Zmajeve je bio omiljen među navijačima naše selekcije.
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
igla
Postovi: 3644
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2017 11:16 am

Kakav je fazon za kupovinu karata, hoce li biti sutra? Radim.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 114 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija