Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 12:59 am

Ponavljam godinu dana da nam je tranzicija ocajna, uvijek napadamo na pozicionu odbranu protivnika i onda se ljudi cude sto stvaramo malo sansi i sto zabijamo jako malo golova. Moze li se neko sjetiti nekog naseg gola iz kontre prosle sezone?

Jako smo spori i tromi, slabo se krecemo i sa i bez lopte, nemamo igrace koji prave visak, bilo gdje, u sredini jedini Blagojevic to nesto pokusava, ostali prvom do sebe. Liga je jos losija nego prosle sezone, bukvalno nam se nudi titula ali..
I onda dodje lik i kaze da je kontao da ide hajc na forumu i loziona za zetu.. :roll:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:02 am

Sve je dobro Brko.
Kazu igraci da im forum stvara probleme, previse ih demotivisemo jer pisemo da je lose.
Od danas samo pozitiva.
Ja prezadovoljan ovim danas. Jbg mogli smo izgubiti i 3-1 il je moglo biti 1-0.
Dali smo gol sta hocete vise :klanjase:

Benzema, zahajcaj brate!
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:08 am

Ma mi ovde se.remo jer volimo sra.ti.. Nije to sto je situacija odavno za sra.ti..ma jok.
Sve je odlicno ;)
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:10 am

Da ne znam kakve igrace dovedemo mi sa Slavkom necemo nista uraditi. Covjek koji nema autoritet, ne vlada svlacionicom i ono najgore nista nije naucio iz greski.
 
Avatar
armadillo
Postovi: 10
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 1:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:24 am

Od trenutka kad se zavrsila utakmica razmisljam da napisem neki komentar ovdje, a bas rijetko (skoro nikako ne pisem, jer ne vidim svrhu da napisem nesto po stoti put sto jec neko drugi napisao. Pametnom dosta i jednom, a ne 99 puta) i eto odlucih sad da napisem.

Inace ne gledam prijateljake utakmice kao neki bitan faktor, ali jednostavno danas se nista nije vidjelo od nasih igraca, bar nista pozitivno. Odbrana kad se gleda u kompletu je odron, kao i vezni red. Napad (Lendric) imao jednu veliku sansu i fulio je. Mislim da bi ono bar 80% forumasa u okvir gadjalo.

A eo i pojedinacno o igracima. Veca standardno dobar. Bogicevicu jedva cekam da lesja vidim i Kemo jednostavno mora igrati, bar dok ne vidimi da lu je gori od Bogicevica. Graovac dobar. Stanic i Sinisa su katastrofa bili, greska za greakom i u napadu i odbrani. Za klupe oba igraca su ok. Blagoje i Ugljasa su mi misterija. Znaju igrati ali se jednostavno lose krecu ili ne krecu uopste. I treba nam jedan u vezi pod hitno koji brze igra i mnogo vise trci od njih dvojice. Znaci jos jedan igrac iz prve postave za klupu. Zeba...ne znam sta da kazem. I sve je to zbog toga sto je on u pitanju inace ga ne bih volio u klubu da iato igra a ima drugo ime i prezime. Je li do njega ili do drugih sto mu se ne otvaraju ne znam nisam dovoljno strucan, ali ovo ne valja. Ako je taj Sinan bolji, kojeg jos nismo vidjeli na djelu u Zelji onda nek igra Sinan. Jednostavno je! Zeba ako ce se ljutiti sto ce sjedit na klupi i pravit pometnju, hvala mu ali onda nije za Zelju. Zakaric me otkako je dosao nije odusevio, osim par trenutaka inspiracije. Igrac za klupe dobar. Zec je nas danas najagilniji igrac ili bolje receno jedini agilan igrac, a gubio dah svake tri minute. Tugaaaa. Ako ovako nastavi necemo puno izgubiti odlaskom Mire. Lendric svakako ide tako da i tu igrac treba (valjda Gotal i valjda ce biti dobar).

I eto ja nabrojah, po meni, od 11 igraca, 1 bih da vidim ledja, 4 za klupe (5 sa Zebom) 1 koji ce svakako otici i 5 koji zadovoljavaju (4 bez Zebe). I jednostavno dodjem do brojke da nam fali tih 5-6 igraca ako hocemo tog boljeg evropskog Zelju koji zeli da napravi iskorak. A i to je za pocetak jer bi za iskorak trebali 10 novih igraca ako Vecu prevarimo da ostane kod nas do kraja karijere il bar jos 5 godina.

I eto oduzi se moj post, al moze mi se oprostit valjda. Rijetko pisem pa se nakupi svega. Iii da, ja mislim (tjesim se naravno) da je ovo danas bilo da se protivnik zavara.

Hajdeeee Zeljooooooo prodji "nekako" tu zetu pa da slavimo na evropskoj Grbavici.

Volim Te Zeljo!

Sent from my LG-K350 using Tapatalk

 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:27 am

Uh, svasta se pisalo danas :D
Ja poslije utakmice samo izasao, mozda je bilo i bolje. :D

Zeta ce ubrzo, hajcaj raju, Grbavica mora da bude puna! Europska je utakmica i mislim da ce se odigrati sa puno vise zalaganja.

Dosta toga mi se danas nije dopalo. Zasto se neki igraci stavljaju na neprirodne pozicije (tipa Beganovic na krilo)?
Bekovi su nama losi, ali to ja odavno i znam. Lijevog nemamo pa krpimo, a Sinisa je prosjek. To sam davno govorio, dok se Memija napadao na svakom cosku. Miroslav je Sinisu izvlacio i zato je izgledao i bolje nego sto jeste.
Bogicevic vise nema sta da trazi u Zelji. To govorim danima, u sastavu za Zetu njega nisam uvrstio, rekao sam da on treba biti cetvrti stoper. Nije danas toliko grijesio, ali nema smisla njega gurati. Kemo je fakat solidan, kako danas odgura samo Krstanovica, onoliku mrcinu :D . U utakmicama protiv Radnika smo vidjeli i da zna slati fine lopte prema naprijed, sot je bolje od nabijanja Bogicevica. Graovac je dobar. Imas tu i Dzindu koji je veliki potencijal i to je to, ja tu ne bi nista dirao.
Galica smo trebali dovesti na RB, ali nista sada, trpi Sinisu, jer sumnjam da ce neko od ovih juniora bljesnuti odmah. Ali neka njih, stvarno se nadam da ce neko uskoro igrati. Subic bi bio pun pogodak na LB, ali on je i dalje na pripremama Partizana, izgleda od toga nema nista. Koga ce dovoditi lijevo, ne znam, ali dobro treba razmisliti. Stanc nije nikad bio lijevi bek i ne znam sto ste iznenadjeni danasnjom partijom.

Nije mi sada namjera da pljujem Zebu, nego govorim objektivno - nema sta traziti u prvj postavi. On je bio jedno od onih kratkorocnih rjesenja, i odradio je tih pola godine. Sada je dovoljan za 15 minuta po utakmici, i to za manje, razbijanje bunkera gdje ti treba znalac, igrac sa iskustvom. Nema vise ni zadnji pas, carini loptu isot kao sto je Bekric, prekidi mu slabiji nego prije ili se meni cini, trke nije nikad ni imao, a u duel igri nikad slabiji, a ono padanje rijetko i u nasoj ligi vise prolazi. Imas na tim pozicijama Zerica i Ramovica, te neke mladje igrace, guraj to, a on ako zeli, neka ga za rezerve. Ako bude igrao protiv Zete, imamo igraca manje. Blagojevic danas solidan, Ugljesa onako, ne znam sta bih rekao. Isto kao da je na stand by rezimu, ne da mu se, ali ako mu je alternativa Markovic - onda nema dileme, Ugi mora igrati. Iako bi ja ozbiljno racunao na Sabanadzovica i Hajdarevica. Ako mozemo dovesti odlicnog CM, onda se zahvaliti Markovicu da ne uzima dzaba mjesto djeci.
Zec stvarno dobar, pozitivno me iznenadio, Zakaric je okej. Lendric odsjecen, fuli onu sansu, ali nista cudno za njega, treba njemu prilika da da gol. Trcao, ali dzaba kad je prazan prostor tamo gdje je Zeba, a dva vezna iza slabo dolaze blizu njega. Onda su dosle one silne izmjene, sticajem okolnosti nisam pratio detaljno utakmicu, gol jesam vidio, kako Zera okrenu mangupski igraca, svaka cast. Dzindo je odlican. Djeca strasno borbena, motivisana, i ubijedjen sam da bi sve bolje izgledalo kada bi upario par dobrih igraca kojih imamo, a polovnjake zamijenio djecom. To je recept koji moramo koristiti.

Slavko mi je skroz izgubljen, tako mi djeluje i kada razgovara, to mi se nikako ne dopada. Nadam se da sam lose zapazio. Ne razumijem zasto je kritikovao Kostica za stavljanje igraca na neprirodne pozicije (ne racunam Stanica, nego tipa Beganovic), pa onda to on isto radi. Ne ide mi u glavu nikako.

Nije potop svijeta, ali neke stvari su se potvrdile sto sam od ranije pretpostavljao - Zeba ne moze igrati u prvih 11, Bogicevic out, bekovi su nam losi i tu ce biti problema jer isticu ugovori Stanicu, Sinisi, a mogli smo dovesti Galica na RB i nekog cemo vec valjda na LB. Dobro je sto od ovih juniora su cetiri beka i nadam se da ce barem jedan se moci izboriti za prvu postavu u sljedecih godinu i po. Treba nam od pojacanja kvalitetan CM (ako ga ne mozemo dovesti, guraj Hajdarevica i Sabanadzovica umjesto Markovica) i LB tipa Subic, koji zna veoma kvalitetno odigrati prema naprijed i napraviti pravu pometnju protivniku. Ovo ostalo cisti na zimu i ljeto, sto smo i govorili. Ne moze sve odmah.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
omladina1921zeljina
Postovi: 595
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:26 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:29 am

Dino Hasanović vs Darko Marković? Da biram defanzivca u veznom redu, ja bih izabravo Dinu Hasanovića, jer trči i grize kao pit bull! Možda je na lopti lošiji, ali mislim kroz ostalo upravo to kompenzira... Najlakše je biti general poslije bitke... Malo naglas razmišljam u sitne sate...
avanti ragazzi di buda, avanti ragazzi di pest, studenti, braccianti, operai il sole non sorge piad est!

CN 1969

LOBOTOMCI 2016
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:34 am

Ja sam ovdje napisao poslije pripremne utakmice sa Olimpikom prošle godine da ako se po jutru dan poznaje onda smo ga mi nehebali i tako nam i bi.Otjerasmo Kostica dodje Petrovic on neke igrace otjera,neke vrati,neke dovede i odosmo u Evropu.Ista stvar je i poslije današnje utakmice ako se po jutru dan poznaje mi smo ga nahebali a Slavko nece do sedmog kola dogurati na klupi.Mozda Ramovic i ako još ko dodje šta poprave ali ovo što su danas prikazali od igre je jedna velika nula.
I mozda mi navijaci ništa ne znamo o toj fudbalskoj nauci koja je rezervisana samo za probrane i one koji sjede na klupama i predstavljaju se velikim strucnjacima ali znamo da navijaci na utakmice dolaze da vide lijepu akciju,šut,go i poštenu fer borbu.Mozda bi igracima ti vrli strucnjaci to trebali prenjeti i upoznati ih zbog cega se fudbal igra ako vec ne znaju i uraditi sve da do toga dodje a ne da mi gledamo kako se vucaraju po terenu i cekamo na prvi šut 40 minuta.Ja na vecinu ovih igraca gledam kao na jednu bruku za FK Zeljeznicar koji mu,kako bi reko šef struke,permanentno srozavaju ugled.Sa ovim problemom bi se ljudi u klubu trebali ozbiljno pozabaviti jer je ovo kod pojedinih igraca vec predaleko otišlo a i navijaci nemaju bezgranicno strpljenje.Bojim se da ne dodje ne do sporazumnih raskida ugovora kod pojedinih nego do one stare bjez te noge usrah vas.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
armadillo
Postovi: 10
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 1:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:47 am

Ne branim Slavku uopste ali ti igraci koji su govorili protiv njega, niko nista konkretno da kaze osim tog famoznog trcanja po stepenicama. A to sto nba igraci trce gore dole uz stepenice (uz naravno i ostale treninge), to je normala **** njih sta oni znaju. I oni su zaostali sigurno i zato ni jedan nba igrac potrcat ne moze i nema snage.

Slavkin najveci problem su trenutno mala muda da presjece neke stvari jednom za sva vremena. Okej nek se zavrse ove evropske tekme ovako pa dokle dodjemo. Ali onda molim te pokazi muda i rijesi se svih koji rade protiv tebe pa da vidimo je li znas ili ne znas. Ako to ne mozes ili neces onda idi sam pa da trazimo nekog ko moze i hoce.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk


 
arctg
Forumaš godine 2017
Postovi: 1033
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 11:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:50 am

U moru ličnih obaveza prema sebi i porodici, prema fakultetu i fakultetskim obavezama, kao malac koji ulazi u svijet drkanja, tako sam danas se sakrio od svih i svega i odvojio vrijeme da pogledam današnju prijateljsku utakmicu protiv Širokog Brijega. Još bolan, „u ljutim ranama“ od svega što sam doživio prije nepunih mjesec dana, od svega što mi je, u par poteza, priuštila moja istinska i jedina ljubav, moja zakletva, moje boje.

Nije me zabolio gubitak titule, ni poraz na onom prahistorijskom gradskom stadionu, ni rezultat koji je nakon 90 minuta stajao na semaforu stadiona u Krupi, ni drugo mjesto, ni onaj jedan jedini bod manje... Kako je to jedna parola Manijaka iz onih crnih vremena objasnila: ne boli poraz, koliko izdaja. Nikada, ali nikada se nisam u životu osjećao tako izdanim i izigranim. I to od strane onih koje sam lično dizao u nebesa. Onih kojima sam aplaudirao nakon utakmice protiv Viteza na Grbavici, Slobode u Tuzli, Širokog Brijega na Grbavici u Kupu... da ne nabrajam, podržavao sam onda kada je broj sličnih meni bio dvocifren. Iako sam znao da je to moja obaveza kao navijača Željezničara, to sam radio teškom mukom. Podržavati nešto što bi i slijepac okarakterisao kao glupo, jednostavno glupo. Međutim, argument koji je na mojoj strani i koji bi u svakoj raspravi prevagnuo jeste: ja sam navijač Željezničara, a ne rezultata. Željezničar nikada nisam niti ću ikada gledati samo kroz prizmu fudbalske lopte. Da ne vazim, o tome sam već pisao i mogli ste to pročitati. Poenta jeste da su rezultati, kako dobri tako i loši, prolazni svugdje i kod svakoga. Ne sjeća se sa posebnim žarom šampionske titule iz 1972, kao što se sa gorčinom ne sjeća ispadanja u drugu ligu tadašnje države. Da ne bude zabune, osoba koje su to doživjele ima, ima i na ovom forumu. Vraćam se na poentu koja kaže da su rezultati prolazni. Razlog nerviranja, frustracija i očaja, kao i euforije, nade i sreće jesu u potpunosti ali Željezničar nikada se nije zadržao na jednom. Cijela priča našeg Želje je puna neke patnje, nekakvih prevrata, uspjeha i padova, svega onoga što bi moglo stati u jednu knjigu ako bi u istoj željeli da upotrijebimo sve književne pravce. I to je Željezničar!

I preko svega mogu preći, i preko svega sam prelazio, ali preko izdaje nisam i nikada neću. Dijelom zato što se to kosi sa svim mojim moralnim, etičkim, religijskim i političkim načelima, dijelom zato što to nikada, ali nikada izdaja nije mogla stati sa Željezničarom, ma ne u istu rečenicu, već u istu knjigu! Željezničar, njegovi osnivatelji, njegovi igrači i uposlenici, njegovi navijači, uvijek su, bez sumnje bili na strani obraza i časti, zdravog razuma. Istini za volju, bilo je pojedinaca kojima je bio lakši „korak preko ograde“. I od toga ne treba bježati. Ako ništa, uvijek neka budu primjer kako nešto ne trebamo, ne smijemo i jednostavno ne možemo. Na izdaju se, bar od nas „štrumfova“ uvijek gledalo sa prijezirom i gađenjem. U takvom duhu sam počeo, prvo da pratim, zatim da navijam, a naposlijetku i živim Željezničar sa Grbavice. Rastao sam i odrastao sa tim te događaji za vrijeme i nakon sezone 2016/17, ponašanje igrača van i na zelenom terenu, odnos prema imenu Željezničar, njegovom grbu i njegovim bojama, odnos prema simbolu otpora jednom ludilu devedesetih, Grbavici, te odnos prema cijelom jednom pokretu koji se naziva „navijači Željezničara“, u meni je probudio najgore želje, najveći mogući prijezir i najveće gađenje prema cijeloj jednoj generaciji igrača.

Žao mi je što će neko naći se uvrijeđen ili začuđen, ali izuzetaka u ovom mom slučaju jednostavno nema. Ne postoji izuzetak kada se kritikuje loš rezultat, kao što ne postoji izuzetak kada se slavi dobar rezultat. Zašto? Prvi razlog je što ne volim da izdvajam, a to je usko povezano sa drugim razlogom a on je: fudbal je timska igra. U fudbalu njih 11 i više nastupa pod jednim imenom i tu bi se sva priča trebala završiti ali ja ću nastaviti dalje. Po meni, fudbalski tim treba da bude tim u stvarnosti, a ne samo na papiru. To podrazumijeva dobru atmosferu, bratske odnose između igrača, spremnost da za svog kolegu, prijatelja, brata iz tima, staviš glavu pod krampon bez razmišljanja dužeg od jedne sekunde. To podrazumijeva nevjerovatnu sposobnost razumijevanja i komuniciranja na terenu i van njega. I u nekim mojim snovima, ta komunikacija treba da se odvija, ma ni pogledom, a kamo li riječima. Da znaš šta tvoj suigrač misli, da znaš na koji način će pretrčati igrača, da znaš kakvu će ti loptu suigrač poslati i da on zna kako ćeš je primiti... Nažalost, to je još sve u mojoj mašti. I to je jedna od rijetkih stvari za koju tako jedva čekam da ugleda svjetlost dana, da se realizuje.

Mi od ovog navedenog ništa nismo imali, ne samo prethodnu sezonu, već godinama unazad. Ništa čak ni slično tome. To dalje implicira da mi nismo imali tim na terenu, već samo na papiru, a to u konačnici implicira x puta dokazanu činjenicu da je za bilo kakav uspjeh, pa i tu titulu prvaka zemlje, potreban tim koji podrazumijeva sve gore nabrojano. Ako nema tima na terenu, nema ni uspjeha. Ako nema uspjeha...

Od svega ću izdvojiti meni najbitniju stvar, a u to mogu smjestiti i ove „ostale“, ali ne manje bitne stvari. To je atmosfera! Ne atmosfera koju smo mi pravili na Grbavici i na drugim stadionima, niti je to atmosfera koju su stvorile upravljačke strukture i administracija našeg Željezničara, niti je to ljepota novoizgrađene istočne tribine. Sve su to bitne stvari, pogotovo za dugoročne ciljeve, ali ništa od toga nikada ne bi i nikada neće pomoći da igrači na terenu rade ono što moraju da rade i to na najbolji mogući način. Nažalost, jer mi bi se odavno krunisali titulom prvaka zemlje da ove stvari odlučuju. Međutim, uvjerili smo se na jedan jako težak i ružan način da to nije tako i sa tim moramo dalje. Šta odlučuje? Tim! I to tim na terenu i u praksi! Timu koji unutar sebe ima dobru atmosferu, malo je potrebno za uspjeh. Ta atmosfera će biti pokretačka snaga, gorivo, nazovite to kako želite. Sve ostalo je... stvari koje se rješavaju usput. Napravit ću jednu meni smiješnu i možda nedovoljno dobru komparaciju: ako si dobro raspoložen i voziš, pazit ćeš na rupe na cesti i ostale učesnike u saobraćaju, morat ćeš se malo strpiti ali ćeš čitav stići na krajnje odredište, a ako nisi dobro raspoložen, nećeš obraćati pažnju, potrefit ćeš svaku rupu, još ćeš se više iznervirati i takav ćeš ugroziti svoj ili tuđi život a krajnji ishod može biti katastrofalan. Isto tako je i sa fudbalskim timom. Ako njih 11 su spremni učiniti sve da dođu do tog nekog cilja, ako se vole i poštuju međusobno te ako dišu „kao jedan“, ako su istinska porodica i ako vjeruju u sebe, i sa pjesmom par desetina navijača na nekoj livadi, moći će pobijediti bilo koga. Takvih primjera imamo i u našoj zemlji i drago mi je zbog toga.

Ali uz podršku desetak hiljada navijača, na stadionu koji zadovoljava europske kriterije, uz ugađanja od „poslodavaca“ kakve je rijetko ko imao, nemati atmosferu u timu koja je ključna za uspjeh i koja bi uz sve nabrojano bila uspješna formula za osvajanje titule prvaka, meni je ravno izdaji, sramoti i poniženju.

A kao što rekoh, na izdaju, sramotu i poniženje ne pristajem. S toga sam, a ovdje ima forumaša koji to mogu potvrditi, malo prije utakmice sa Radnikom na Grbavici, u posljednjem kolu rekao da „sve i da Zrinjski sutra izgubi i da mi pobjedimo i osvojimo titulu, čestitat ću Željezničaru kao klubu a igračima poželjeti da koliko odmah Željezničar napuste i, ako je ikako moguće, da se izbriše svaki trag da su igrali za nas“. Uvreda bi bila tu generaciju igrača staviti pored prethodnih šampionskih generacija. Zapravo, možda je čak i pregrubo, ali ovo je moja ubjedljivo najmrža generacija (ako tako mogu reći kada je u pitanju Željezničar...) Željezničara od kada sam čuo za njega.

Zašto? Rekao sam, ali ću ponoviti: broj gledaoca koji ih je gledao u domaćim i gostujućim utakmicama, podrška nakon rezultata kakve ni maloumne osobe ne bi napravili, euforija i atmsofera koja je vladala među desetinama hiljada ljudi zbog njih, novac kojeg su ti ljudi odvojili za njih (iako je to najmanje bitno, bar za istinske navijače Plavih), sredstva, materijalna i nematerijalna, koja su obični ljudi ugradili u Grbavicu da zasija sjajem koji joj dolikuje, primanja (plate, doprinosi, PIO/MIO, topli obroci, itd.), premije na ta primanja, uslovi za rad (oprema, putovanja, pripreme u Turskoj, Sloveniji, Međugorju, karantini, hoteli, treninzi pa i sama Grbavica), dobroćudnost i korektnost administracije i upravljačkih struktura Kluba prema njima i šta još sve ne... Ništa od navedenog im nije značilo i bilo dovoljno da naprave atmosferu u timu koja bi nas dovela do te titule prvaka! APSOLUTNO NIŠTA! Najblaže rečeno, posrali su se po svemu ovome, popišali i ismijali te otišli u Argelini na nargilu, zatim u Bakus na par „ljutih“ i u krevet neke mlade kurve koja se loži na njihove frizurice, majičice, patikice, satove, mobitele i auta. I sve to bez i trunke grižnje savjesti, kajanja. Bez i jedne jedine sekunde u kojoj bi stali i sami sebi postavili pitanje: pa zašto to radimo a imamo sve? Bez i jednog jedinog pogleda prema onim izrazima lica nakon utakmice protiv Krupe ili Torpeda. Nije im stalo da osvoje tu titulu i niko me ne može ubijediti u suprotno. Ali da su imali sve, ali apsolutno i neporecivo sve da istu titulu osvoje, jesu i u suprotno me, opet, niko ne može uvjeriti.

Šta je problem i zašto je dobra atmosfera izostala? Ne znam, mogu samo nagađati. Može biti svašta: da im je sve navedeno „udarilo u glavu“ pa su se osilili, da su se prepali svega navedenog pa jednostavno pogubili konce, da ih Slavko Petrović i stručni štab jednostavno nisu mogli ili znali dovesti u red u situaciji u kakvoj smo se našli, da su izbili problemi u odnosima između samih igrača ili igrača i stručnog štaba. Jedina opcija koju ne uzimam u razmatranje nikako jeste da je neki „vanjski faktor“ odigrao neku „igru“ zbog koje su se igrači Željezničara tako ponašali na terenu i van njega. U tom slučaju, a ovo tvrdim pod punom odgovornošću, moji postupci (moji, a da ne govorim za postupke drugih) bi bili tema rubrike „crna hronika“. Uostalom, šta god da je bio problem, atmosfera je „bila“ takva kakva je i to je presudilo da ne uzmemo tu titulu prvaka.

Eh, sada bih trebao pisati neku vrstu zaključnih razmatranja i o toj atmosferi govoriti u prošlom vremenu ali ne mogu. Ta ista atmosfera kod igrača je ostala ista s tim da je dosta uticala na promjenu atmosfere, prvenstveno kod navijača Željezničara, a zatim i kod administracije i upravljačkih struktura Kluba, pa i novinara i neprijatelja Kluba.

U nama navijačima se pomiješao bijes, tuga i razočarenje. Vrlo vjerovatno najgora kombinacija. Iz toga proizilaze svakakvi komentari na društvenim mrežama, forumima, internet portalima, u kafićima i restoranima... A u takvoj konstelaciji osjećaja jedino što je izvjesno jeste da je glava vruća a razumno rasuđivanje svedeno na minimum. Upravo zbog toga lično smatram da se potrebno, a ako je ikako moguće, suzdržati od bilo kakvih komentara na račun bilo čega što ima veze sa Željezničarom. Kritički komentari, zasnovani na argumentima i činjenicama, koji uporište imaju u stvarnom stanju stvari, uvijek su bili i uvijek će biti poželjni i dobrodošli. Ali to je tek 2% komentara (ako i toliko) koje sam uspio upratiti od kraja prošle sezone pa do današnjeg dana. 2%! Ostalo je... Bože sačuvaj. To je sve što imam reći. Svakakvih riječi znam ali ne vjerujem da još postoje one kojima bih vjerodostojno opisao sve što se okarakterisalo kao „komentar“ u prethodnih mjesec dana. S toga, atmosfera unutar navijača je loša i takva atmosfera ne pomaže Željezničaru. Ne njegovim igračima ili stručnom štabu, već Željezničaru.

Šta je lijek? Neki transfer „zvučnog imena“ u Željezničar, priča o europskim utakmicama na Grbavici nakon 13 godina, novi dresovi ili čak ta toliko tražena „Željina djeca“ u prvom timu... ništa od navedenog nije lijek za lošu atmosferu unutar navijača. Da je ishod prethodne sezone bio drugačiji, siguran sam da bi se sve ove stvari mogle okarakterisati kao „izuzetno pozitivne“ i „privlačenje ljudi“. Ali sada i ne baš i to pokazuje jednu dozu licemjernosti nas navijača Željezničara, koja je inače prisutna u zadnje vrijeme, što me nimalo ne raduje.

Za atmosferu unutar administracije i upravljačkih struktura Kluba iskreno ne znam u kakvom je obliku ali mogu samo nagađati. Vidno je da je i u tim redovima gubitak skoro osvojene titule donio veliko razočarenje. Ali, ono što me raduje, jeste da su ti ljudi pokazali kontinuitet u svom dobrom radu i „hladnu glavu“ u trenucima kada je to zaista, ali zaista bilo najpotrebnije. Želim da vjerujem da se u tim ljudima probudio inat i da će u budućnosti krenuti još jače i još bolje sa svojim radom te Želju vratiti na sami vrh.

Kvazi-novinari i predstavnici medija su jedva dočekali ovakav rasplet situacije po nas. Nije čudno. Od ovakvih situacija ti „novinari“ i „mediji“ opstaju pa su pojedini iskoristili priliku da se uhvate arhive spremljenih članaka, da napišu i pokoji novi članak pa da cijelu jednu priču koja veze sa zdravim mozgom i stvarnim stanjem stvari nema, plasiraju u javnost. Eh, tu dolazimo do meni jedne tako smiješne stvari, a to je da su ti „novinari i mediji“, njihovi članci, ciljevi njihovih članaka i kompletna priča koja se plasira javnosti već provaljeni od strane iste, bar jednog velikog dijela. To je otišlo i do te mjere da su svi akteri tih priča kao i same priče postali predmet sveopšte šprdancije. To dovoljno govori o novinarstvu, pogotovo sportskom, u našoj zemlji a, nažalost, njegovu sliku svi već znamo tako da bi bilo suvišno da je ovdje predstavljam.

Posebno bih izdvojio neprijatelje Željezničara. Jedan forumaš je ovdje nedavno napisao da Željezničar nema neprijatelja i da mi, navijači Željezničara ih sami izmišljamo bez ikakve potrebe, čisto da bi stali u odbranu ovih ljudi u Klubu ili nekih ličnih interesa. Na stranu ću ostaviti veliko razočarenje što je taj komentar došao od, pa bit ću slobodan i reći, nekada najcjenjenijeg forumaša čije je pisanje imalo neprocjenjiv značaj za ovu našu malu online zajednicu. Boli me to što ta njegova tvrdnja je toliko pogrešna da i on sam zna to. Boli me to što će nekoga možda navesti na pomisao da je to ustvari pravo stanje stvari. A pravo stanje stvari jeste: Željezničar ima neprijatelje. I to od trenutka kada se stvorila ideja da Željezničar nastane. Od tog trenutka, neprijatelji su nam dolazili u različitim likovima, organizacijama, klubovima, državnim aparatima, političkim strankama, pojedincima i interesima. Sve ono što se kosi sa interesima Željezničara jeste neprijatelj Željezničara i to je tako. Jer sve ono što se kosi sa interesima Željezničara, ne kosi se na neki „fair-play“ način. Toga ovdje nema! Sve ono što je neprijatelj našem Klubu želi da uništi Klub, pravdajući se da ustvari želi da uništi pojedince ili grupu njih. Neprijateljima Željezničara nikada nije cilj pojedinac ili grupa ljudi. Da jeste, problemi koje neprijatelji imaju sa tim ljudima se ne bi prebijali preko leđa Željezničara. Mene lično ni taj forumaš, niti bilo ko drugi ne može ubijediti u to da Željezničar nema neprijatelje. Imam svoje vlastite oči i uši, imam (koliko-toliko ali dovoljno) razuma da sam zaključim ko je Željezničaru neprijatelj, a ko ne. Interesa i aspiracija prema Klubu nemam i za to imam svjedoke. I upravo to, što neko (ili većina) navijača Željezničara sama uspijeva da zaključi ko je neprijatelj Željezničara, te neprijatelje najviše boli jer su navikli na jednoumlje, netransparentnost, zataškivanje, malverzacije, kriminal i previranja. Vjerovatno najžalosnija stvar jeste što ti isti neprijatelji hinjski koriste osobe, odnosno njihova imena i uspjehe, koje visoko kotiraju kod svih navijača Željezničara i time stvaraju ružnu atmosferu između navijača. Ali, ne trebam napominjati da takvi pokušaji ili slični ni u snu neće proći. I pticama na grani su jasne neke stvari koje neprijatelji pokušavaju predstaviti kao svoju istinu, kao stvarno stanje stvari. Svi pokušaji tih istih neprijatelja do sada su uspješno osujećeni a, ako Bog da, uskoro će i sami neprijatelji biti stjerani u kut i neće imati gdje pobjeći. Pobjeđivao je Željezničar u mnogo većim bitkama, dragi moji. U mnogo većim protiv mnogo zafrkanijih neprijatelja!

A sada bih se vratio na današnju utakmicu. Okončana je rezultatom 1:1 a i sada, par sati nakon utakmice, sam u velikoj dilemi da li je to ustvari vjerodostojan rezultat prikazanog na terenu. Naravno, pod ovim mislim samo na igrače Željezničara jer me protivnički tim ne zanima. Moram odmah napomenuti da sam odgledao samo prvo poluvrijeme, ali kasnije ću se dotaći i toga. Kao neko ko za sebe smatra da je obolio od „sindrome azzurro“, tako sam i izlazak igrača (i to onih istih igrača o kojima sam pisao malo ranije u ovom tekstu) nekako dočekao sa ushićenjem. Jebiga, plavi dresovi, Željin grb na njima... sva sreća pa je to veće od onih što nose te dresove i što mi sama pomisao na to ne može biti ukaljana tim, kako je jedan cijenjeni forumaš ovdje napisao, intelektualnim amebama. Ali taj mali plamičak koji se zapalio u mom srcu zbog toga što vidim Plave opet na terenu, ugasio mi se sa prvim dodirom lopte tih igrača. Od tog prvog dodira nisam gledao fudbal, već patnju, silovanje lopte, očiju i razuma gledaoca. Nisam očekivao neke spektakularne poteze, niti spektakularnu igru, već samo da vidim da se atmosfera o kojoj sam pisao, promijenila. To, nažalost, nisam vidio. Na trenutke mi se učinilo da je stanje čak i lošije nego ranije, ali nadam se da mi se samo učinilo. Onda se u meni probudila neka tuga, melanholija. Žalosno je bilo gledati ovo danas upravo zbog te atmosfere i zbog ponašanja igrača. Žalosno i sramotno, već odavno premašno stanje izdaje Željezničara. Još indolentno primljen pogodak. Žao mi je što ovo moram reći, ali sa velikim merakom sam ugasio prijenos utakmice na poluvremenu i otišao za nekim drugim obavezama. Kasnije, iz komentara ovdje napisanih, mogao sam zaključiti da su rezervni igrači, a pogotovo „Željina djeca“ koliko-toliko ispravili sliku na terenu i rezultat na semaforu. Ali, nažalost, poenta i dalje ostaje ista: sa ovakvom atmosferom u timu Željezničar neće ostvariti ni jedan značajan uspjeh.

U samo analiziranje igre, igrača, stručnog štaba neću da ulazim. Nisam dovoljno stručan (zapravo, nisam nikako stručan ali dugo pratim Željezničar pa znam pokoju stvarčicu). A i ono što znam i što mogu prokomentarisati, zadržat ću za sebe jer vidim da ovdje postoji određena doza spremnosti da se zaskoči svako ko drugačije misli, bio on za ostanak Slavke Petrovića ili ne, za tjeranje igrača ili ne, dovođenje novih igrača ili ne. To mi ne treba jer poenta mog posta je daleko od toga.

Uostalom, ja Željezničar ne volim zbog igre, igrača, trenera, rezultata, trofeja, legendi ili uspjeha. Volim Željezničar zato što ću u četvrtak, u popodnevnim satima, na sebe navući dvije najdraže boje i zaputiti se ka najljepšem mjestu na ovome dunjaluku da odgledam svoju prvu europsku utakmicu na mojoj, na našoj ljepotici Grbavici. I što ću drhtati dok joj prilazim kao da mi je prvi put. Igra i rezultat u toj utakmici su apsolutno nevažni spram tog osjećaja da životi naše braće nisu dati uzalud i da smo ponovo na svom, na našem!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:55 am

omladina1921zeljina je napisao/la:
sub jun 24, 2017 1:29 am
Dino Hasanović vs Darko Marković? Da biram defanzivca u veznom redu, ja bih izabravo Dinu Hasanovića, jer trči i grize kao pit bull! Možda je na lopti lošiji, ali mislim kroz ostalo upravo to kompenzira... Najlakše je biti general poslije bitke... Malo naglas razmišljam u sitne sate...
Da mogu birati i jednom i drugom bih dao papire da potraze novi klub. Nek u Celiku i slicnim ekipama pokazuju svoje kvalitete. Iskuljuci emocije i reci ima li Dino Hasanovic kvalitet za Zelju?

Ja mislim da nema i nikad ga nece ni imati, udara igraca Sirokog bez lopte, da je prvenstvena dobio bi crveni karton. Jedino sto zna je udariti nekoga kao da je ovo ragbi a ne fudbal. Najveceg talenta drzis na klupi(Sabanadzovic- ako ga zaobidju povrede napravit ce vrhunsku karijeru) a ovog panja forsiras, welcome to Bosnia..

@arctg, :klanjase2: :zeljeznicar1:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6708
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:57 am

Brkoo je napisao/la:
sub jun 24, 2017 1:55 am
omladina1921zeljina je napisao/la:
sub jun 24, 2017 1:29 am
Dino Hasanović vs Darko Marković? Da biram defanzivca u veznom redu, ja bih izabravo Dinu Hasanovića, jer trči i grize kao pit bull! Možda je na lopti lošiji, ali mislim kroz ostalo upravo to kompenzira... Najlakše je biti general poslije bitke... Malo naglas razmišljam u sitne sate...
Da mogu birati i jednom i drugom bih dao papire da potraze novi klub. Nek u Celiku i slicnim ekipama pokazuju svoje kvalitete. Iskuljuci emocije i reci ima li Dino Hasanovic kvalitet za Zelju?

Ja mislim da nema i nikad ga nece ni imati, udara igraca Sirokog bez lopte, da je prvenstvena dobio bi crveni karton. Jedino sto zna je udariti nekoga kao da je ovo ragbi a ne fudbal. Najveceg talenta drzis na klupi(Sabanadzovic- ako ga zaobidju povrede napravit ce vrhunsku karijeru) a ovog panja forsiras, welcome to Bosnia..

@arctg, :klanjase2: :zeljeznicar1:
Bravo brko
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 1:58 am

Istina je da raja najviše pljuje sindikalca. Istina je isto da on prvi treba da leti iz prve postave. Ali, imamo mi i drugih problema, i to kakvih.

Kako god da počnem da razmišljam, uvijek krenem i stanem na sredini terena. Nekoliko puta, pogotovo u prvih 30 minuta, naš vrli trojac stoji u 15 metara!!! Halo, njih trojica udaljeni jedan od drugog max. 10 metara!!! Pa kako ćeš išta bolan organizovati tako. Pa primi je Radinoviću, bježi Zeba gore, bježi i ti Blagojeviću, malo se rasporedite, tražite prazan prostor, organizujte igru. Onda slijedi, normalno, lopta stoperima ili bekovima (ako imamo sreće krilima) i ništa, izgubljena lopta.

Direktni krivac je Slavko. Ja ga nisam čuo da (niti ga ikad čujem) se iznervira, da kaže veznjacima da se rasporede, da nešto urade. Krivce traži u krilnim igračima (po pravilu je to bila prva izmjena - lijevo krilo). U ovakvoj igri je napadač usamljen, krila beskorisna, bekovi pokušaju nešto s njima odigrati, ali ne mogu, nisu taj kvalitet da odigraju dobru akciju 2 na 2.

Ma, mogao bih do sutra. Ovo je samo jedan segment igre... Gdje su nam prekidi, zonska odbrana, presing... Ne sluti na dobro ova sezona. Daj Bože da se varam, ali ako sudimo prema ovoj utakmici...
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Gola
Postovi: 473
Pridružen/a: sub avg 06, 2016 8:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 2:00 am

Zbog određenih problema lične prirode Gotal je obavijestio čelnike Željezničara da u Sarajevo ne može doputovati danas, kako je ranije planirano, već da dolazi u petak.

Petak prosao, je li to ovaj idiot izradio ili je doslo do nekih drugih promjena?
U BiH je fudbal igra u kojoj je uvijek Željo šampion.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 2:00 am

@arctg, bravo majstore. Kao i obicno, emotivno praznjenje! :)


I kao i obicno, u Plavu Seharu sa njim!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 2:01 am

Mnogi su se smijali Kosticu kad je prico, ali fakat je nasim igracima kretnja bez lopte katastrofalna. Dok imas loptu igras, cim predas stojis ko bandera. Do cega je ne znam, ali fakat je vrijedjanje inteligencije da pokazu da mogu i onda narednih nekoliko utakmica se vuces ko prebijena macka.
Proci ce nekad vrijeme ovih "neskolovanih" fudbalera. I tu najvise nada polazem u nasu djecu.
Sto se tice Stanica, mislim da ko god dodje na lijevog beka ne moze biti gori od njega. Covjek je glup, dzaba zelja, dzaba borba, kad je glup, glup je. On polomi svakoga kome doda loptu. Ili ga ukopa, ili doda prejako, preslabo, smao kako treba jok. Cak mi je i mali Besirevic izgledo pristojno u odnosu na onaj video od neki dan.

I jos nesto. Razbicemo Zetu, nemoj da mi budemo kukavice ako su ovi na terenu takvi. Napraviti pritisak i buku da makar protivnike oslabimo.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 2:25 am

@Grbavica, Vise od 90% nase ekipe je fudbalski glupo i to je cinjenica, nije to samo Stanic. Nisu fudbalski skolovani. To je isto kao da propustis osnovnu i srednju skolu i onda probas da se upises na fakultet, ne ide jbg koliko god oni pokusavali, osnovne stvari su preskocili. Sinisi danas 3 puta do desete minute bjezi njegov igrac, 3 puta, dva puta opasnost cisti Graovac koji mora izaci na krilo dok se sinisa kojeg je izlevatio Cabraja vraca laganim korakom. Da je Amar trener izmijenio bi ga odmah u 10-toj minuti i poslao u pm. Osnovne stvari ovi nasi igraci ne znaju. Tek se sad vidi da je Kostic za pola stvari bio u pravu. Pogrijesio jeste sto je na onakav nacin najavio titulu i sto je forsirao formaciji koju nije ovdje mogao sprovesti u djelo, jer nemamo igrace za to ali je bio u pravu za Bogicevica, o kretnji bez lopte itd. Bilo je smijesno gledati kako dvije vjezbe ne mogu uraditi na treningu, dvije jebene vjezbe, 97% ekipe se pogubilo skroz kao da im je dao ne znam ni ja sta, sad vise nije ni smijesno koliko je tuzno.

Tad se vidjelo koliko je ekipa ogranicena za vece domete i na koliko niskom nivou je profesionalizam. Zasto vecina igraca nije napravila bolje karijere, zasto npr. Zeba moze igrati u samo nasoj ligi i tu biti neki kao vazan faktor, zato sto je liga ocajna, dno dna. Prije par sedmica su me ubjedjivali da je Sinisa najbolji desni bek u ligi, ili jedan of najboljih ***** ja ligu u kojoj je ova slina neki faktor, tu ligu u kojoj ovakvi tzv. fudbaleri igraju treba ugasiti..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 2:44 am

Nasa skola i kvalitetni, ali debelo kvalitetni igraci sa strane. Ne navikani igraci nego suhi kvalitet i profesionalci. To je recept za uspjeh. Samo taj recept kosta. I zivaca, a Boga mi i novaca. Ali se isplati.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 2:48 am

Plavi orkestar je napisao/la:
sub jun 24, 2017 1:34 am
Ja sam ovdje napisao poslije pripremne utakmice sa Olimpikom prošle godine da ako se po jutru dan poznaje onda smo ga mi nehebali i tako nam i bi.Otjerasmo Kostica dodje Petrovic on neke igrace otjera,neke vrati,neke dovede i odosmo u Evropu.Ista stvar je i poslije današnje utakmice ako se po jutru dan poznaje mi smo ga nahebali a Slavko nece do sedmog kola dogurati na klupi.Mozda Ramovic i ako još ko dodje šta poprave ali ovo što su danas prikazali od igre je jedna velika nula.
I mozda mi navijaci ništa ne znamo o toj fudbalskoj nauci koja je rezervisana samo za probrane i one koji sjede na klupama i predstavljaju se velikim strucnjacima ali znamo da navijaci na utakmice dolaze da vide lijepu akciju,šut,go i poštenu fer borbu.Mozda bi igracima ti vrli strucnjaci to trebali prenjeti i upoznati ih zbog cega se fudbal igra ako vec ne znaju i uraditi sve da do toga dodje a ne da mi gledamo kako se vucaraju po terenu i cekamo na prvi šut 40 minuta.Ja na vecinu ovih igraca gledam kao na jednu bruku za FK Zeljeznicar koji mu,kako bi reko šef struke,permanentno srozavaju ugled.Sa ovim problemom bi se ljudi u klubu trebali ozbiljno pozabaviti jer je ovo kod pojedinih igraca vec predaleko otišlo a i navijaci nemaju bezgranicno strpljenje.Bojim se da ne dodje ne do sporazumnih raskida ugovora kod pojedinih nego do one stare bjez te noge usrah vas.
:palacgore:

Nije ni Ramovic Messi koliko smo uprli oci u njega. Lijepo si rekao, ali trebat ce ovoj ekipi vise od Ramovica i tog jednog igraca.
Sigurno da treba vezni red maksimalno pojacati, ali ima ovdje truhleži mnogo. To dok ne iskorijenimo nema napredka, nema tima, nema borbe i rezultata.

@Grbavica. Sigurno je tako.
Zato i zagovaram da se dovedu sto veci "profesionalci" a ne mahalci i polovnjaci.
Mada prvo treba iz ekipe takve ukloniti pa onda ih izbjegavati na tansfer rokovima, maksimalno izbjegavati.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 2:52 am

Ma i tog Ramovica moze pogledati sreca pa da na prvu postane "miljenik" navijaca nakon jedne fine partije, isto tako moze se desiti da ga uzmu na zub nakon jedne greske i imas igraca koji je pod lupom i potencijalni belaj sa njim. Sigurno da je i on pod pritiskom jer su oci puno vise uprte u njega nego u Zeku. Zeko je tu onako, ako se fuli yebace se majka Cenanu :D ako se potrefi dobro i jest. Oko Sinana je dosta vise fame stvoreno. Vidjecemo na sta ce izaci. Ja se nadam na hajr.
Ko nas je kleo, nije dangubio.

Online

Trenutno korisnika/ca: BrUDA, Google [Bot] i 42 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija