Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon nov 07, 2016 9:38 am

Navijači Veleža oglasili su se povodom jučerašnjeg požara na stadionu u Vrapčićima.

Pročitajte više na: http://sport1.ba/tifo/red-army-old-crew ... tamo/70724" target="_blank
Željezničar ante portas !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pet nov 11, 2016 8:47 am

RodjeniSa, vidim da si cesto aktivan, aktiviraj malo ovo, volio bih kad bi uletio jos neko od tvojih drugova.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

ned nov 13, 2016 1:39 pm

Opet Velez ispusti pobjedu. Nema veze, skupilo se 13 poena na polusezoni, pred Ibrom je dosta mukutrpnog rada da pojaca i sredi ekipu, da se izbori opstanak. Ne bih to dovodio u pitanje, ali bit ce veoma tesko, pogotovo zbog namjestanja, dogovora izmedju klubova, pustanja utakmica...koliko ispada ekipa ove sezone, pet? Mislim da se tih pet bodova do sigurne zone itekako moze istopiti.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto nov 22, 2016 9:42 am

AsharaK je napisao/la:RodjeniSa, vidim da si cesto aktivan, aktiviraj malo ovo, volio bih kad bi uletio jos neko od tvojih drugova.
Pozdrav drug. Naletim da vidim šta ima kod vas prije svega jer se o drugima ovdje malo piše. Evo s vremena na vrijeme napišem nešto i o nama, čisto da ako koga interesuje može nešto čuti. Što se tiče ostalih veležovaca niti ih spriječavam niti ih pozivam ali definitivno smo se navikli na naš rodjeni.com forum i tamo pišemo o svemu onako u miru i bez prevelikih tenzija kakve se mogu čitati na drugim mjestima.

Što se tiče mojih rođenih mogu slobodno napisati da smo na kraju zadovoljni konačnim razvojem situacije jer smo negdje sredinom Jula bili puno bliže gašenju ili zamrzavanju kluba na neko vrijeme. Tako je izgledalo s obzirom na ambijent koji je tih dana vladao u gradu Mostaru i oko Veleža. Međutim grupa entuzijasta i zaljubljenika u Velež udružena u udrženje građana Mostarski rođeni je vrijedno radila i iza kulisa spremala i lobirala ljude koji danas vode Velež. Rezultataski a s obzirom na sastav ekipe sa kojom smo ušli u prvenstvo , smo čak i zadovoljni koliko je to očajan kadar bio. Prijevremeni dolazak Ibre Rahimića je možda i ključna stvar za opstanak Veleža ove godine u federalnoj, jer smo nakon njegovog povratka osvojili 10 od ovih 13 kojih sad imamo. Vjerujemo da je ovih 5 bodova zaostaka za sigurnom zonom dostižno i da čemo se brzo abd usidriti u mirnu luku. Najave iz kluba u tom pogledu idu u korist ovog mog mišljenja jer očekujemo pojačavanje igračkog kadra. Zasad se u javnosti još uvjek ne spominju imena koja bi nas trebala pojačati ali mi se puno i ne brinemo s obzirom da će taj posao voditi Ibro koji se pokazao kao sjajan stručnjak barem za bh prostore.

Ako napravimo retrospektivu stanja u klubu u zadnjih 4 mjeseca, od kad je ova uprava na čelu kluba možemo izdvojiti ulaganja u infrastrukturu kao dominantan posao. Naime Velež danas ima pomoćni teren sa svim pripadajućim elementima (umjetna trava, reflektori, zaštitni zid, sistem navodnjavanja, zaštitne mreže a svlačionice su u završnoj fazi). Ove svlačionice kao i kancelarije za trenere omladinskog pogona su smještene ispod glavne tribine na stadionu Vrapčići a sve što bude potrebno za prvi tim će se navodno izgraditi ispod naše VIP tribine (ona tribina iza gola prema magistrali M-5)
Osim ovih infrastrukturnih radova mora se naglasiti reset Veležovog omladinskog kadra gdje su sve stvari posložene od trenera, dječaka, roditelja, članarina , prevoza djece do stadiona i najava edukacije našeg trenrskog kadra u nekim evropskim zemljama. Mada je ovaj rang dosta lošiji od premijerligašgog mora se izdvojiti dominacija naših omladinaca u svim kategorijama.

Kao što rekoh najavljuje se pojačanje igračkog kadra od polusezone i na glas se razmišlja o spremanju ekipe za povratak u PLBIH već iduće sezone. Također smo juče putem medija saznali da idu daljna ulaganja u glavni stadion, navodno na redu su nove stolice i natkrivanje djela tribina. Ja lično vladam i još nekim informacijama koje donose osmjeh na naša lica ali su one ipak u domenu špekulacija pa čemo sa njima nekom drugom prilikom.

Pozdrav za svu raju koja će pročitati ovaj poduži post ali eto želim dati svoj doprinos u razvoju ovog foruma i informisati momke koje bi ovo moglo zanimati.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sub nov 26, 2016 11:03 am

Svaka cast.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sub nov 26, 2016 11:33 am

Rodjeni samo naprijed!
Željezničar ante portas !
 
KLIS
Postovi: 534
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

ned dec 25, 2016 7:07 pm

Trebali bi vam doći Mustafa Mujezinović (Bosna, desno krilo) i Marko Vukadin (Kupres, golman).
...bodreni uvijek od vjernih navijača, za Želju časno borimo se mi...

SAVEZ NAPOLJE!
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

ned dec 25, 2016 9:21 pm

KLIS je napisao/la:Trebali bi vam doći Mustafa Mujezinović (Bosna, desno krilo) i Marko Vukadin (Kupres, golman).
Vidim vladaš nekim insajderskim informacijama, da ne ulazim odakle crpiš info ali ako ćeš vjerovati gotovo da niko ne zna ko će nas pojačati. Spominjala su se neka imena , čak su moji izvori poprilično jaki ali ne bih se smio zakleti ni u jednu da je tačna. Jednostavno je klub obavio neke razgovore, čak su neki bili "dogovoreni" što je Ibro potvrdio na jednoj tv , pa su se kasnije stvari promjenile. Mi navijači smo porilično mirni po tom pitanju, ne želimo stvarati nikakav pritisak i imamo vjeru u Ibru da će napraviti najbolje za nas u skladu sa mogućnostima.
Kako čujemo unazad dvadesetak dana je kroz treninge prodefilovalo dosta neafirmisanih igrača i nisu neka pljačka, onaj momak iz Lukavca Čosić se dobro svidio ali ne znamo hoće li se dogovoriti.Ima tu još nekih poluinformacija i nagađanja ali ćemo sačekati Januar i prelazni rok pa da vidimo šta će se desiti.

Kad sam tu da kažem još kako se na stadionu svakodnevno radi, dotjeruju se mnogi segmenti a glavna stvar bi trebala biti postavljanje novih stolica i krova na centralnoj tribini. Kad prvenstvo završi radovi se nastavljaju, čini se sve neophodno da ekipa ima optimalne uslove kad se abd vratimo u PLBIH. Velež je na najboljem putu da "ozdravi" u punom kapacitetu a mi navijači vjerujemo u ovaj projekat i ljude koji ga vode.
Volim te mama, al' ne kao Velež
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon dec 26, 2016 2:58 pm

Rođeni može li par informacija o Bobiću, znam da se pričalo da će nazad u Velež ali evo ga izgleda ipak u Želji, u Slobodi se ne sjećam da je nešto branio, uglavnom je sjedio na klupi..
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon dec 26, 2016 4:16 pm

cikazubo je napisao/la:Rođeni može li par informacija o Bobiću, znam da se pričalo da će nazad u Velež ali evo ga izgleda ipak u Želji, u Slobodi se ne sjećam da je nešto branio, uglavnom je sjedio na klupi..
Ja lično gotivim Bobića, nas je lani spasio pravog debakla u više navrata. Kad smo bili u totalnom rasulu on nas je svojim odbranama držao u nekom kolko tolko podnošljivom stanju. Siguran sam milion posto da je on isključiva želja vašeg trenera Petrovića, za njega je lani izjavio da je njegov potencijal puno više od ove lige. Čelu je u crno zavio u Bjeljini na početku prošle sezone dok smo još bili u pl. Možete naći na netu izjave čeline poslije te tekme, bilo je to treće kolo.

Mene je Boba razočarao jer imao usmeni dogovor sa nama, ali neka mu je sa srećom, svako bira svoj put.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon dec 26, 2016 4:19 pm

rodjenisa je napisao/la:
cikazubo je napisao/la:Rođeni može li par informacija o Bobiću, znam da se pričalo da će nazad u Velež ali evo ga izgleda ipak u Želji, u Slobodi se ne sjećam da je nešto branio, uglavnom je sjedio na klupi..
Ja lično gotivim Bobića, nas je lani spasio pravog debakla u više navrata. Kad smo bili u totalnom rasulu on nas je svojim odbranama držao u nekom kolko tolko podnošljivom stanju. Siguran sam milion posto da je on isključiva želja vašeg trenera Petrovića, za njega je lani izjavio da je njegov potencijal puno više od ove lige. Čelu je u crno zavio u Bjeljini na početku prošle sezone dok smo još bili u pl. Možete naći na netu izjave čeline poslije te tekme, bilo je to treće kolo.

Mene je Boba razočarao jer imao usmeni dogovor sa nama, ali neka mu je sa srećom, svako bira svoj put.

Najveće zasluge što je Velež jučer ostao neporažen (0:0) pripadaju isključivo golmanu Adnanu Bobiću, koji je u brojnim napadima Radnika izlazio kao pobjednik. Njegovom partijom bio je oduševljen i Slavko Petrović.

"Ono što je Bobić odbranio na utakmici je naprosto nevjerovatno. Ne treba biti golman kola, već golman Balkana i definitivno vrhunac što je jedan golman pokazao u BiH. Sve mu je pošlo za rukom, smatram da svi igrači Veleža trebaju njemu zahvaliti na osvojenom bodu", kazao je trener Radnika i potom se osvrnuo na utakmicu.


hvala na infu
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon dec 26, 2016 4:22 pm

O tome ti pričam @ LARS , čelo ga zapiko lani i mislim da će on biti prvi izbor na proljeće kod vas, pogotovo ako vam Vedran ode.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon dec 26, 2016 5:04 pm

Šteta što nije mlađi, možda bi napravio i neki dobar transfer nakon par sezona ovdje sa Slavkom..
Što se Veleža u ovoj priči tiče sav respekt po meni najvećem klubu posle Želje u BiH, ali Bobić sljedeće godine puni 30 a u Veležu bi morao još 3 polusezone u federalci odraditi, valja nešto i zaraditi vjerovatno je zbog toga izabrao Grbavicu na kraju, a vama ostaje da tražite dalje, ne sumnjam da će doći neko ko ima iskustva u PL jer s Voloderom na golu će Velež teško, gledao sam par tekmi momak je baš nesiguran ali i poprilično nizak, bar tako djeluje na tv-u.

Inače kako teku radovi u Vrapčićima, kad će leći nove stolice, kako će ograditi onaj dio gdje su skinuli staru ogradu, i hoće li se popraviti prilaz stadionu kad se skrene s magistrale ?
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 10, 2017 7:10 pm

slika

Večeras upaljeni reflektori na Veležovom pomoćnom terenu. Nakon godina i godina patnje, protjerivanja sa vlastitog stadiona u vlastitom gradu, Velež konačno ustaje na noge i nagovještava bolje dane za sve nas crvene paćenike širom dunjaluka.

Volim te Velež
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 10, 2017 7:15 pm

Fino izgleda

Ovdje bi se trebala generalka igrati? Kakve su šanse za neki stream

Poz
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 10, 2017 7:21 pm

LARS1921 je napisao/la:
uto jan 10, 2017 7:15 pm
Fino izgleda

Ovdje bi se trebala generalka igrati? Kakve su šanse za neki stream

Poz
Da, ovdje bi se trebala igrati tekma a ne bi me iznenadilo da City tv napravi nešto. Oni su nam medijski partner i dobro nas prate.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 10, 2017 7:22 pm

rodjenisa je napisao/la:
uto jan 10, 2017 7:21 pm
LARS1921 je napisao/la:
uto jan 10, 2017 7:15 pm
Fino izgleda

Ovdje bi se trebala generalka igrati? Kakve su šanse za neki stream

Poz
Da, ovdje bi se trebala igrati tekma a ne bi me iznenadilo da City tv napravi nešto. Oni su nam medijski partner i dobro nas prate.
Hvala puno :)
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 10, 2017 8:56 pm

Svaka čast Rođeni :palacgore:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sri jan 11, 2017 10:10 am

Kad cete raditi platformu za kamere? Kazu ovi ako uradite radice stream
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sri jan 11, 2017 9:04 pm

LARS1921 je napisao/la:
sri jan 11, 2017 10:10 am
Kad cete raditi platformu za kamere? Kazu ovi ako uradite radice stream

Ma ne znam bgm, znam da imamo puno nužnijih stvari od platforme na pomoćnom. Čini mi se da uprava radi baš po prioritetima, tj siguran sam. Međutim s obzirom da je kod nas za 14 Februar predviđen turnir juniora kojim se na mala vrata vraća čuveni februarski turnir povodom dana oslobođenja od fašizma grada Mostara, možda čak nešto i naprave po pitanju platforme. Možda će se nešto i prenositi sa turnira. Na turniru če učestvovati Željo, Sarajevo, Mladost DK i Velež.
Volim te mama, al' ne kao Velež

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija