Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sri jan 11, 2017 9:26 pm

rodjenisa je napisao/la:
sri jan 11, 2017 9:04 pm
LARS1921 je napisao/la:
sri jan 11, 2017 10:10 am
Kad cete raditi platformu za kamere? Kazu ovi ako uradite radice stream

Ma ne znam bgm, znam da imamo puno nužnijih stvari od platforme na pomoćnom. Čini mi se da uprava radi baš po prioritetima, tj siguran sam. Međutim s obzirom da je kod nas za 14 Februar predviđen turnir juniora kojim se na mala vrata vraća čuveni februarski turnir povodom dana oslobođenja od fašizma grada Mostara, možda čak nešto i naprave po pitanju platforme. Možda će se nešto i prenositi sa turnira. Na turniru če učestvovati Željo, Sarajevo, Mladost DK i Velež.
Samo naprijed, ako ništa bićeneki izvještaj
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

čet jan 12, 2017 1:28 pm

Svaka cast rodjeni
Željezničar ante portas !
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 17, 2017 7:09 pm

slika


Današnja perverzna slika sa stadiona u Vrapčićima.
Po najavama za otprilike godinu- godinu i po biće i glavni stadion u još ljepšem izdanju.
Hvala svim ovim ljudima koji tako uspješno i domaćinski rješavaju jedan po jedan problem i na taj način stvaraju preduslove da se konačno jednom za uvjek vratimo na mjesto u bh fudbalu gdje smo desetinama godina pripadali.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 17, 2017 7:49 pm

Na prvi pogled izgleda kao kompjuterska vizuelizacija budućeg izgleda terena, a ne kao da je stvarna slika :palacgore:
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 17, 2017 8:04 pm

Vidim na slikama da su lijepo sredili i onu centralnu tribinu. Još kad stolice postave bit će perfektna.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 17, 2017 8:37 pm

slika


Ovako je izgledao teren na kojem su trenirali mlađe kategorije našeg Veleža prije samo desetak mjeseci.

Mogao bih roman napisati o svim našim mukama i patnji, ali također i o silnoj borbi i ljubavi jednog djela navijača koja je na kraju urodila ovim pozitivnim promjenama. Teško je bilo koga imenovati ( grijeh bi bio nekoga nenamjerno izostaviti), današnju upravu kluba predvodi gospodin Šemsudin Hasić, naš nadzorni odbor sačinjavaju velika imena FK Velež, Enver Marić, Dzemo Hadziabdić i Duško Bajević. Danas, 5 mjeseci nakon preuzimanja kluba od strane ovih ljudi imamo jasno vidljive rezultate njihovog rada.

Da se nadovežem na ove gornje postove, nedavno sam boravio u Mostaru i i u razgovoru sa našim čelnicima sam saznao da se nastavljaju radovi na glavnom stadionu. Trenutno je u završnoj fazi izgradnja svlačionica za omladince, koja se nalazi ispod velike tribine u neposrednoj blizini pomoćnog terena. U podtribinskom prostoru se nastavlja gradnja i to teretana, bife i wc-ovi. Današnje informacije kažu da se u Januaru kreće sa spajanjem VIP i velike tribine (dedara). Na dedari se počinje sa gradnjom krova (naglašena je želja da taj krov bude od najsavremenijih profila najmanje 4-5 cm debljine, odmah po izgradnji krova će se postaviti nove stolice. U dijelu nove tribine (koja spaja vip i dedaru) se gradi restoran i sala za relaks igrača te analize utakmica. Ograda oko cijelog stadiona se završava i ona će na veliko čudzenje mnogih biti minimalne visine.To je praktično novitet na našim terenima zbog dobro poznatog riziko faktora od nesavjesnih gledalaca. Međutim nakon podužeg razgovora naš predsjednik je ostao čvrstog stava da ne želi nikakve životinjske ograde za navijače i da to jednom moramo prelomiti.

Eto, malo se raspisah a inspirisan današnjim fotkama sa stadiona, Nemam preve riječi da opišem svoja osjećanja kad sve ovo posmatram a istodobno se prisjećajući prošlih vremena. Danas sam ponosan i sretan i sa velikim optimizmom dočekujem buduće dane. Nadam se, Boga molim da su nesretni dani iza nas i da idemo u vrh bh fudbala.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 17, 2017 8:40 pm

svaka čast, zaista
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 17, 2017 8:44 pm

Fino ovo izgleda. Velež mi nikad nije bio mrzak, nadam se povratku u PL što prije :)
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 17, 2017 8:51 pm

Hvala momci na podršci :palacgore:
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pet jan 20, 2017 12:04 pm

Posto sam iz Gracanice, Kuduz je bio najbolji igrac Bratstva i uvijek je davao 150% od sebe na terenu. Igra.momak lijevog beka, krilo, napad, sta god treba. Strasno pojacanje
Željezničar ante portas !
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pet jan 20, 2017 2:03 pm

AsharaK je napisao/la:
pet jan 20, 2017 12:04 pm
Posto sam iz Gracanice, Kuduz je bio najbolji igrac Bratstva i uvijek je davao 150% od sebe na terenu. Igra.momak lijevog beka, krilo, napad, sta god treba. Strasno pojacanje

Hvala jarane na informaciji :palacgore:
Nama će u svakom slučaju biti pojačanje, vidim iako je bek zabio 5 golova u polusezoni. Vidjećemo šta će na kraju biti ali sam optimista.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pet jan 20, 2017 3:02 pm

Igra momak beka i kad zagusti predje u napad i zabija golove. Strasno izvodi i prekide.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 24, 2017 7:38 pm

Znači mogao bi biti prenos Velež Željezničar na City TV?
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 24, 2017 8:57 pm

LARS1921 je napisao/la:
uto jan 24, 2017 7:38 pm
Znači mogao bi biti prenos Velež Željezničar na City TV?

Izgleda da će nešto biti. Čitam maloprije da će City tv 90 % raditi prenos protiv Sarajeva sad u Subotu iz Čitluka.
Inače su nas ljudi ispratili sa snimcima obje dosadašnje utakmice i protiv Olimpika i danas s Vitezom. Još bih samo preporučio raji koja možda konta ići u Mostar 18. 02 na tekmu Velež- Željo da ulazak u sam kompleks pomoćnog terena nije dozvoljen ni nama tako da se mi naguramo oko ograde i bude gužva i loša preglednost, neka vas kućama i valjda bude na tv.

PS možete očekivati dobru provjeru dole jer po svim izvještajima raje koja su gledala Velež ove dvije tekme, mi smo potpuno druga ekipa i uveliko smo napredovali u zadnjih par mjeseci.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto jan 24, 2017 10:20 pm

slika

Maketa našeg stadiona , kako će izgledati za otprilike jednu godinu. Radovi kreću za petnaestak dana.
Velež gura ko nikad u zadnjih 20 godina i više ne sumnjam sekunde da ćemo za par godina biti u vrhu bh fudbala. Danas je i Vaha Halilhodzić bio u posjeti klubu te očekujemo i njegov angažman u izgradnji ovog novog-zdravog Veleža.
Forza Velež ljubavi moja
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
KLIS
Postovi: 534
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sri jan 25, 2017 12:21 am

Svaka čast! :pljesak:
Pošto mi roditelji navijaju za Velež, izuzetno mi je drago zbog svih pozitivnih dešavanja kod vas u zadnje vrijeme.
...bodreni uvijek od vjernih navijača, za Želju časno borimo se mi...

SAVEZ NAPOLJE!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sri jan 25, 2017 9:43 am

Prelijepo ovo izgleda! Vidi se da konačno imate ozbiljne ljude u upravi i može se reći prave Veležovce. Sretno sa radovima!
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

čet jan 26, 2017 1:02 am

Radujem se generalnoj probi protiv Veleza u februaru. :palacgore:

Nova uprava Veleza od samog starta radi strasan posao! Uopste me ne iznenadjuju ovi planovi za stadion i nadam se da ce se ovo sa makete ispuniti do ulaska u PL, jer to Velez i zasluzuje. Odlicno se usminkao do sada stadion, ona centralna tribina je dosla sebi i tek se nazire kako ce odlicno izgledati sa krovom i stolicama, te uradjenim prostorima i svlacionicama ispod iste. Kakvi su planovi u daljoj buducnosti za RA tribinu?

Naprijed Rodjeni!
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

čet jan 26, 2017 8:44 am

Omar500 je napisao/la:
čet jan 26, 2017 1:02 am
Radujem se generalnoj probi protiv Veleza u februaru. :palacgore:

Nova uprava Veleza od samog starta radi strasan posao! Uopste me ne iznenadjuju ovi planovi za stadion i nadam se da ce se ovo sa makete ispuniti do ulaska u PL, jer to Velez i zasluzuje. Odlicno se usminkao do sada stadion, ona centralna tribina je dosla sebi i tek se nazire kako ce odlicno izgledati sa krovom i stolicama, te uradjenim prostorima i svlacionicama ispod iste. Kakvi su planovi u daljoj buducnosti za RA tribinu?

Naprijed Rodjeni!

:palacgore: hvala drug na lijepim riječima i podršci.
Kao što si rekao, ova uprava je od dolaska na čelo kluba zasukala rukave i radi vrhunski posao. Ide se po prioritetima, prvo smo dogovorili neki reprogram dugovanja prema savezu jer nam je prietilo izbacivanje iz lige zbog nekog ranijeg duga, taj se dogovor ispoštovao i onda su počele stizati na naplatu tužbe redom igrača i trenera koji su ranije bili angažovani . Omča oko vrata nam je skinuta onog momemnta kad smo isposlovali reprogram duga prema trenerskom dvojcu Bratić- Dzafić iz 2012-13 sezone. Njima smo bukvalno u roku jednog dana prebacili cca 48 000 km a ostatak dogovorili na 36 rata. U ukupnom zbiru su nas koštali cca 240 000 km, Nesavjesno upravljanje bivših uprava ili operativaca u istim nas je zamalo koštalo gašenja a što se to hvala bogu nije desilo možemo biti zahvalni postojećoj garnituri na čelu kluba. I Dzelo nas je uzeo, ali eto on je imao bar malo osjećaja i obraza te nam je oprostio cca 20 000 km i dobio jednokratno 12 000.

Radovi koji su započeti na infrastrukturi stadiona trebaju rezultirati svim ispiunjenim uvjetima za UEFA licencu , nisam siguran do kad ali pretpostavljam do 22-ge i stogodošnjice kluba. Maketa koju ste mogli vidjeti ovdje predviđa onakav izgled stadiona za godinu dana. Ono nije krajnji cilj, radi se o jednoj fazi rekonstrukcije. Postoje male nedoumice oko one makete jer smo nedavno informisani od strane predsjednika Hasića da je projekat spajanja VIP tribine i centralne, u završnoj fazi. Na maketi se može vidjeti da je taj prostor predviđen za hitne službe ( vatrogasci, hp ) a da se tribina širi na drugu stranu, prema predionici. Vidjećemo za koji dan šta se to desilo, možda su izmjenjeni planovi. Inače FK Velež je prije nekog vremena dobio na korištenje dodatnih 15 metara zemljišta prema predionici duž cijelog stadiona završno sa magistralnim putem M17. Taj prostor se počeo ograđivati zidanjem te ćemo na taj način dobiti jasno izražene konture našeg prostora u kompletnom kompleksu stadiona. Jučer je krenula demontaža objekta iza VIP tribine ( taj prostor je bio vešeraj i nedavno je zapaljen od strane nepoznatih počinilaca) jer smeta izgradnji tribine koja će se u konačnici spojiti sa novom prema predionici. Opet ta nova koja bi trebala imati sve sadržaje , kako se može čuti počinje sa gradnjom iduće godine. Vidjećemo šta će na kraju biti od svega toga.

RA tribina, za nju se teško dolazi do pouzdanih informacija, još ljetos je bila priča da će se dizati na nivo dedare i to na naćin da bude dupla tribina. Znači trebalo je da se stražnjim djelom okrene prema pomoćnom terenu ( neko naopako slovo V) Lično sam od jednog našeg čelnika dobio tu informaciju, međutim očigledno se odustalo od te ideje. Inače bi se vjerujem uskoro trebala postaviti montažna tribina na pomoćni kako sam čuo kapaciteta 250 stolica.

Mi navijači Veleža konačno živimo san, konačno smo dobili ono što nam je falilo ovih dvadesetak godina, ljude voljne i motivirane da nam klub vrate na mjesto gdje svi želimo, u vrh bh fudbala. Tamo smo bili dugo vremena prije tamo se želimo opet vratiti. Uporedo sa infrastrukturnim radovima klub polako slaže igrački kadar koji će nam omogućiti opstanak ove a napad na prvo mjesto iduće godine. Između ostalih pojačanja doveli smo 2 brazilca i jednog kolumbijca i kako čujem biće pravo otkriće za naš klub.

Ko pročita ovaj post, hvala mu i neka halali na dužini, ali ja jednostavno o ovim stvarima mogu pisati neprekidno, toliko sam sretan i pomno pratim dešavanja i slijedeće poteze. Uživanje je ovih dana biti Rođeni, meni je istina taj osjećaj poznat dugo, dugo ali eto ipak ljudi vole uspjeh pa se nadam da će ove pozitivne promjene pokrenuti armiju Veležovih navijača bez kojih inače ništa ne bi imalo smisla. Nadam se da uskoro dolazi ta sinergija klub- navijači te da ćemo ponuditi bh fudbalu pravo osvježenje i svojim radom ga podići na nivo više. Živili.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

čet jan 26, 2017 4:30 pm

Lijepo ovo rođeni uređujete, svaka čast. :bih:
slika
slika
slika
slika

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija