• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon sep 05, 2016 7:00 pm

Pozdrav za RAju. Izronice stari...

Rodjeni, svako dobro i drzite se!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto sep 06, 2016 7:52 pm

Nova Uprava Fudbalskog kluba Velež u prostorijama Sportskog saveza Grada Mostara danas se sastala sa rukovodstvom krovne kuće sportova u gradu na Neretvi i gradonačelnikom Ljubom Bešlićem, te je najavljen dolazak boljih dana za Rođene, javlja Anadolu Agency (AA).

Šemsudin Hasić, predsjednik FK Velež je kazao kako za Rođene, nakon brojnih kriza, sa novim rukovodstvom, uskoro dolaze bolji dani, te najavio za 14. septembra 2016. godine otvaranje savremeno opremljenog pomoćnog terena za omladinski pogon.

- Ni jedan proces koji je imao negativan trend duže vremensko razdoblje ne može se ispraviti u kratkom vremenu. Nama treba vrijeme i podrška svih građana Mostara, navijača i svih onih koji osjećaju Velež svojim klubom. U narednom razdoblju problemi za koje smo mislili da ćemo teže rješavati uz pomoć grada i Gradske uprave čini mi se da će biti puno lakši - kazao je Hasić.

Infrastrukturni problemi, kako je naglasio su jedan dio problema, a uz pomoć Grada Mostara će se uskoro riješiti.

- Drugi dio takmičarski ćemo mi u Upravi rješavati sa stručnim štabom i igračima. Nadam se na opće zadovoljstvo svih građana Mostara da ćemo iduću godinu dočekati u puno boljoj atmosferi sa FK Velež - rekao je Hasić.

Sada kako je naglasio ne razmišlja se o povratku u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, nego o osnaživanju kluba tokom ove sezone.

- Upravo rješavamo pomoćni stadion Veleža na kojem bi trebao trenirati kompletan omladinski pogon - istakao je napominjući da se trenutno radi u Sjevernom logoru bez osnovnih uvjeta za sportske aktivnosti koje su za bilo kakav rezultat neophodne.

- Pomoćni stadion će imati sve potrebne uvjete za treniranje omladinskog pogona i za odigravanje utakmica u svim takmičarskim kategorijama. Svi klubovi iz Mostara moći će koristiti taj stadion. Moći će se tu pripremati - pojasnio je Hasić.

Pored toga prilaz stadionu, koji je kako pojašnjava zbog saobraćaja ugrožen jer u vrijeme utakmica i pojačanih treninga ima dosta automobila koji praktično na nepropisan način silaze sa puta M-17 ili izlaze na taj put, nada se da će uskoro biti urađen.

- Zbog prilaza stadionu trebat ćemo pomoć Grada Mostara i Direkcije za ceste Federacije BiH što bi se trebalo riješiti izgradnjom treće trake - naglasio je Hasić.

Situaciju plaćanja djela dugovanja FK Velež je po njegovim riječima uspio riješiti sklapanjem protokola sa Nogometnim/Fudbalskim savezom BiH (N/FSBiH) u obročnom plaćanju obaveza, a te obaveze se sada izmiruju redovno.

- Stare obveze su reprogramirane i mislim da ćemo ih uspjeti sanirati - kaže Hasić uvjeren da će laganim ali sigurnim koracima Rođeni ponovno doći na stare staze ponosa i slave.

Gradonačelnik Mostara Ljubo Bešlić je poželjevši uspjeh novom rukovodstvu FK Velež izrazio zadovoljstvo zbog otvorenog razgovora o poteškoćama, ali i oko određenih pomaka za puno bolje stanje u mostarskog nekada slavnom sportskom kolektivu. Novom rukovodstvu je poželio ”da Velež bude ono što je nekada bio, da opstane i da s ponosom i dalje nosi ime grada Mostara”.

- Uvjeren sam da će uspjeti u tome jer su im vrlo časne namjere, a siguran sam da ne postoji ni jedna situacija koja se ne može prevazići, ukoliko postoje ljudi koji to žele i koji vole to što rade i koji ulažu u to -rekao je Bešlić.

On je poručio da će Grad Mostar pomoći koliko možete i lobirati za rješavanje infrastrukturnih problema.

- Ponovno ćemo se sastajati, a postoji vrijeme ispred nas i nadam se da će rezultatska kriza uskoro biti iza nas. Nadam se da će igrači i svi ljudi koji rade unutar kluba dati sve od sebe da rezultat bude što bolji - poručio je Bešlić u nadi da će vrijeme krize uskoro za Rođene biti samo prošlost.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto sep 06, 2016 8:00 pm

Hajde vidit cemo sta ce od ovoga biti, nadat se najboljem.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

čet sep 08, 2016 8:47 am

Evo me nakon nešto dužeg izbivanja, jbg shvatite nije lahko pisati nakon ovih rezultatskih mora :mrgreen: koje nas prate od početka. Niko od nas nije očekivao da će start prvenstva biti baš ovako očajan, istina nismo se nešto ni vele nadali ali ovo svakako prevazilazi i najcrnje slutnje. Gledao sam gotovo svaku našu utakmicu i sve što bi se moglo napisati o kvalitetu naše igre i našeg tima može stati u jednu jedinu riječ - horor. Ne d'o Bog nikome ovo doživiti u voljenom klubu. No međutim, velika većina nas paćenika i dalje čvrsto stoji iza novih ljudi u našem Veležu jer osim ovog sportskog djela (kako je ovo postala odvratna o otrcana fraza) sve drugo što rade vraća nam osmjeh na lica i nadu u bolje sutra. Pored njih, još jedna svjetla tačka u ovom fudbaskom mraku su momci iz RA koji i dalje sa nesmanjenom ljubavlju i žestinom gaze kilometre zbog ljubavi prema Veležu i kaće naše zastave na svakom stadionu pa čak i juče gdje su nekoliko kilometara išli i makadamskim putem da bi bodrili Velež protiv ekipe po imenu Seona negdje u okolini Srebrenika.

Pozdrav raji koja nas prati i ne zamjerite nam na rijetkim javljanjima, nije ovo nimalo ugodno trpiti, ali također i poruka da čvrsto stojimo iza našeg kluba i apsolutno vjerujemo u bolje dane. Forzzaa
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

čet sep 08, 2016 11:27 am

rodjenisa je napisao/la:Evo me nakon nešto dužeg izbivanja, jbg shvatite nije lahko pisati nakon ovih rezultatskih mora :mrgreen: koje nas prate od početka. Niko od nas nije očekivao da će start prvenstva biti baš ovako očajan, istina nismo se nešto ni vele nadali ali ovo svakako prevazilazi i najcrnje slutnje. Gledao sam gotovo svaku našu utakmicu i sve što bi se moglo napisati o kvalitetu naše igre i našeg tima može stati u jednu jedinu riječ - horor. Ne d'o Bog nikome ovo doživiti u voljenom klubu. No međutim, velika većina nas paćenika i dalje čvrsto stoji iza novih ljudi u našem Veležu jer osim ovog sportskog djela (kako je ovo postala odvratna o otrcana fraza) sve drugo što rade vraća nam osmjeh na lica i nadu u bolje sutra. Pored njih, još jedna svjetla tačka u ovom fudbaskom mraku su momci iz RA koji i dalje sa nesmanjenom ljubavlju i žestinom gaze kilometre zbog ljubavi prema Veležu i kaće naše zastave na svakom stadionu pa čak i juče gdje su nekoliko kilometara išli i makadamskim putem da bi bodrili Velež protiv ekipe po imenu Seona negdje u okolini Srebrenika.

Pozdrav raji koja nas prati i ne zamjerite nam na rijetkim javljanjima, nije ovo nimalo ugodno trpiti, ali također i poruka da čvrsto stojimo iza našeg kluba i apsolutno vjerujemo u bolje dane. Forzzaa
Sigurno da svakom navijaču Veleža nije jednostavno gledati tabelu i cjelokupnu situaciju u kojoj se klub nalazi. Banditi su srozali ovaj klub na najniže grane ali ja ne sumnjam da ćete se vi izvući iz ove situacije kao milion puta do sada. Koliko sam uspio pročitati sada je igrački kadar i nedostatak adekvatnih priprema najveći problem Veleža? Želim vam puno sreće, živaca, strpljenja da prebrodite te probleme i da se Veležu ponovo vrati stari sjaj. Izronit' će Stari :zeljeznicar1:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon sep 26, 2016 7:43 pm

U pm napišem jedan post u 20 dana hahah. Nema inspiracije za pisati kad je rezultat očajan ali se iskreno nadam da će biti bolje u budućnosti. Danas konačno dobra vijest, Ibro Rahimić preuzma rođene. Lično mi je poznata njegova uloga u zadnjim dešavanjima oko Veleža, praktično ključna figura bio. Ovaj transfer se može posmatrati sa aspekta neviđene ljubavi prema matičnom klubu ili ludosti. Doći u današnji Velež iz jedne tako organizovane sredine kakva je u Doboju kod Kaknja je ili ludo ili izraz velike ljubavi prema Veležu. Siguran sam da je ovo drugo i zato kažem dobro nam došao Ibro Rahimiću i povedi nas u mirnu luku a kasnije i nazad u PLBIH.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

uto sep 27, 2016 11:36 am

Auh, bas me iznenadio Ibro. Ocito covjek zivi Velez, svaka cast.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sub okt 01, 2016 11:11 pm

Čestitke Rođeni na pobjedi nakon dugo vremena!
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

ned okt 09, 2016 3:40 pm

Evo nakon nekog vremena malo informacija vezanih za moje rođene.
Jučer fantastičan dan u Goraždu tom lijepom i pitomom gradu na Drini. Teško je opisati tu pozitivnu energiju koja tamo vlada i to gostoprimsvo i susretljivost goraždana. Velež više sretno nego spretno uzeo bod i tom činjenicom sam zadovoljan ali ipak je ono igra daleko od priželjkivane. Neke informacije govore da će to biti mnogo bolje u bliskoj budućnosti, ljudi u Veležu vrijedno rade i rješavaju jedan po jedan problem. Sa velikom sigurnošću se može reći da već od iduće sezone napadamo povratak u PLBIH a prve promjene u igračkom kadru gledaćemo na zimu.

Još informacija za neupućene, jučer su navijači Veleža položili vjenac na spomen obilježje poginulim braniteljima Goražda s obzirom da je ovo bila utakmica naših rođenih u gradu heroju, te smo iskoristili tu priliku da odamo počast herojima sa Drine.

PS znao sam da u tom kraju imamo simpatizera i navijača ali je stanje sa ulica i stadiona premašilo moja očekivanja :klanjase2: :klanjase2: Veliki pozdrav svim goraždanima a posebno našim veležovcima.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
Nicaragua
Postovi: 90
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sub okt 15, 2016 10:40 am

GOLOVA ROĐENI GOLOVA


FORZZZZZZZZAAAAAA



Rijetko uđem iako sam jedan medju prvim koji se registrovao pa samo da pozdravim Storma i plavu raju :ganja:
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sub okt 15, 2016 10:47 am

Pozdrav prijatelju. Udji cesce. Prati se Velez kao i inace, tako i ove sezone.

Kakva je situacija? Vidim da sredjujete neke temeljne stvari u klubu, ali rezultati vam ne idu na ruku nikako.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Nicaragua
Postovi: 90
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sub okt 15, 2016 10:57 am

Kako je Ibro dosao dvi tekme i 4 boda bez primljenog gola. Danas nam dolazi Capljina i ako tu uzmemo fin poziv za raju i Semu na kosevu iduce kolo. Ovo sada do polusezone je bitno samo da se skupi koji bod vise jer onda ide totalni remont citave ekipe. Pare se nece zaliti jer ih ima i plan je ds Velez u narednom periodu igra jednu od glavnih rijeci u drzavi. Mnogo je ljudi u klubu koji rade posteno a isto imaju ledja u djelu Duleta Mare Vahe Corbe. Ono nova stranica kada su mostarski rodjeni u pitanju. Morali smo brat moj dodirnut dno da lesinari sami odu. To nam je bio jedini izbor. Ovo sada sto se desava je pozitiva zesca i nece prestati dugo. Jbga svi klubovi dozivljavaju uspone i padove. Sada smo u usponu. Ziv i zdrav bio
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

sub okt 15, 2016 11:04 am

Svaka cast. Samo neka legende stanu uz Velez i nece biti zime. Da se, ako Bog da, vratite gdje pripadate pa da sa vama, pitarima, Slobodom, Celikom i Borcem ukrstimo koplja kako treba. Pola moje porodice navija za Velez, valjda porijeklo iz Hercegovine, pa se to podrazumjeva. Ibro me je pozitivno iznenadio. Pojavi se cesce ovdje, pa da napravite svoj dio na forumu, kao sto smo mi svoj.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon okt 17, 2016 10:39 pm

Steta na prokockanoj pobjedi
Željezničar ante portas !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon okt 24, 2016 12:16 am

Cestitke Velezu na gostujucoj pobjedi nakon dugo vremena.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon okt 24, 2016 6:55 pm

Bravo momci.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

ned nov 06, 2016 10:17 pm

Izgleda Rođeni da se vama opasno neko na vrat nakačio. Čitam da je ovaj požar jutros podmetnut. Odbijte tu gamad od kluba i ne dajte na Velež.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon nov 07, 2016 7:30 am

Dobar Velez u Gradaccu. Bod je sjajan.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
rodjenisa
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon nov 07, 2016 9:14 am

Malo pomalo dođosmo do kraja, još jedna utakmica i definitivni kraj patnji za nas navijače Veleža. Nakon svega možemo reći da smo se nekako izvukli, mada stanje na tabeli pokazuje da smo i dalje u kanalu. Svi mi koji pomno pratimo stanje u svetinji znamo da na pauzi idu velike igračke promjene i prebacivanje u veću brzinu tako da opstanak u ovoj ligi neće doći u pitanje abd. Također smo svjedoci učestalih napada na imovinu FK Velež (nedavno zapaljena vještačka trava na pomoćnom a juče zapaljene prostorije kluba tačnije vešeraj gdje je pričinjena poprilična materijalna šteta) što nam samo govori da se dušmani nisu umirili čak šta više pobjesnili su do bola. Svjesni da ljudi koji danas rukovode Veležom imaju znanja, volje novca i hrabrosti da sprovedu program definitivne stabilizacije kluba i pripreme ga za značajniji iskorak kako u organizacionom tako i u rezultatskom smislu.

Sve što bi im se moglo poručiti stane u stih pjesme "uzalud vam trud svirači", pušite nam qrčine i udavite se u vlestitoj mržnji i očaju, mi smo preživili.
Iskreno se nadam i vjerujem da će se dolaskom boljih rezultata i navijači odazvati u velikom broju i krenuti za Veležom u onim ludim ciframa koje pamtimo od prije desetak godina i nešto poslije toga kada smo redom zakucavali gostujuće posjete po BIH. Takav Velež, siguran sam treba BH fudbalu, treba našoj navijačkoj sceni a pogotovo treba nama paćenicima koji godinama čekamo reinkarnaciju onog nekadašnjeg Veleža.
Forza Velež ljubavi moja.
Volim te mama, al' ne kao Velež
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Velež

pon nov 07, 2016 9:23 am

Svaka cast, nedajte na svoje, cuvajte ono sto imate, jer to je bogastvo.
Željezničar ante portas !
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija