Moderator/ica: storm_raider

 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 2:06 pm

FKZ1921 je napisao/la:
Plava Porodica je napisao/la:Svi ste se raspisali o utakmici,a mene zanima dokle je spor za novi dug od PU? Ulozili smo zalbu koliko znam,da li se sud oglasio?Koje su šanse da nam smanje ovaj novi dug? I kad bi se to trebalo znati?
Žalbeni postupak je u toku. Do kad će trajati, ko ce znati. Zalba kluba ce djelimicno biti uvazena i doci ce do korekcije utvrđene obaveze od 2,2 mil.Procjena je na 1,5 mil. Klub ima nekoliko spremnih rješenja za stavljanje tačke na ukupan dug prema državi. Šta znači spremnih rješenja? Znači spreman novac,odvojen na stranu. U ovom momentu možemo konstatirati da je ukupan dug FK Zeljeznicara prema drzavi apsolviran i samo je stvar modalitete po kojima će se to sa poreznom završiti.
Kad bi se to rjesilo (otplatilo) to bi bila nova cista stranica za Zelju - ogroman posa bi bio zavrsen, a onda pocinju prave stvari. Siguran sam da bi tim potezom privukli jos partnera/spnozora i konacno poceli sa projektom sanacije stadiona koji nije nimalo lak.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 2:12 pm

FKZ1921 je napisao/la:
Plava Porodica je napisao/la:Svi ste se raspisali o utakmici,a mene zanima dokle je spor za novi dug od PU? Ulozili smo zalbu koliko znam,da li se sud oglasio?Koje su šanse da nam smanje ovaj novi dug? I kad bi se to trebalo znati?
Žalbeni postupak je u toku. Do kad će trajati, ko ce znati. Zalba kluba ce djelimicno biti uvazena i doci ce do korekcije utvrđene obaveze od 2,2 mil.Procjena je na 1,5 mil. Klub ima nekoliko spremnih rješenja za stavljanje tačke na ukupan dug prema državi. Šta znači spremnih rješenja? Znači spreman novac,odvojen na stranu. U ovom momentu možemo konstatirati da je ukupan dug FK Zeljeznicara prema drzavi apsolviran i samo je stvar modalitete po kojima će se to sa poreznom završiti.
za mene je ovo najljepsa vijest u posljednje vrijeme!
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
ublehas
Postovi: 1038
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 2:14 pm

Hurmasica je napisao/la:
ublehas je napisao/la:
Hurmasica je napisao/la:Pa ako su sa ovim ugovorom postali jedan od značajnijih sponzora Kluba, ne vidim razlog što ne bi bili na dresu... :DD:. Vidjećemo svakako u nedjelju.
Jer ima još nekoliko značajnijih sponzora. Ne možeš staviti jednog, a ostele koji daju isto para ne staviti. Nadam se da je sad jasna priča oko generalnog sponzora i zašto istog nemamo, odnosno zašto se za istog traži više para.
A otkud znaš da daje isto para kao i ostali? Možda daje više? :D
Zato što kažu da je jedan od najznačajnijih sponzora, a ne da je najznačajniji. U ostalom čak i da daje malo više, opet ne bi bilo u radu da stoji na dresu.
Koliko znam za dres (generalni sponzor) treba da izdvoji oko 200.000,00 KM. Vjerujem da bi naši pristali i na neku manju cifru, ali sigurno ne na puno manju.
 
ž'21
Postovi: 1592
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 2:16 pm

Neće ovaj sponzor biti na dresu, ovo je samo za potrebe press konferencije!
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 2:26 pm

Sta vi mislite postoji li mogucnost da se priprema teren za Amara Osima, njemu na kraju sezone u Kataru isticu ugovor sad da on tamo mozda nije sklopio nekeo prijateljstvo sa nekim lovatorom sa ciljem da ga dovede da ulozi u Zelju.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 2:27 pm

Trening na pomocnom gdje su bile prijateljske?

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk
 
Avatar
diego1921
Postovi: 1196
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 2:12 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 2:32 pm

exbabilon je napisao/la:Trening na pomocnom gdje su bile prijateljske?

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk
Da,bar tako je juce bilo !!
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 2:38 pm

FKZ1921 je napisao/la:
Plava Porodica je napisao/la:Svi ste se raspisali o utakmici,a mene zanima dokle je spor za novi dug od PU? Ulozili smo zalbu koliko znam,da li se sud oglasio?Koje su šanse da nam smanje ovaj novi dug? I kad bi se to trebalo znati?
Žalbeni postupak je u toku. Do kad će trajati, ko ce znati. Zalba kluba ce djelimicno biti uvazena i doci ce do korekcije utvrđene obaveze od 2,2 mil.Procjena je na 1,5 mil. Klub ima nekoliko spremnih rješenja za stavljanje tačke na ukupan dug prema državi. Šta znači spremnih rješenja? Znači spreman novac,odvojen na stranu. U ovom momentu možemo konstatirati da je ukupan dug FK Zeljeznicara prema drzavi apsolviran i samo je stvar modalitete po kojima će se to sa poreznom završiti.
Ovo nije vrijedno janjeta vec krda volova, svaka cast. A normalno da mozemo kad vodu ne placamo.
Kad ste rekli ukupan dug, misli li se na ovih dodatnih KM 1.5 - 2,2 mn ili zbirno sa iznosom za koji smo ranije ugovorili placanje na rate
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 2:47 pm

@Minjore Bude li me Ajzea proganjao sad, ti ces zaplatiti :ganja:

Sent from my C5303 using Tapatalk
1987
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 3:03 pm

FKZ1921 je napisao/la:
Plava Porodica je napisao/la:Svi ste se raspisali o utakmici,a mene zanima dokle je spor za novi dug od PU? Ulozili smo zalbu koliko znam,da li se sud oglasio?Koje su šanse da nam smanje ovaj novi dug? I kad bi se to trebalo znati?
Žalbeni postupak je u toku. Do kad će trajati, ko ce znati. Zalba kluba ce djelimicno biti uvazena i doci ce do korekcije utvrđene obaveze od 2,2 mil.Procjena je na 1,5 mil. Klub ima nekoliko spremnih rješenja za stavljanje tačke na ukupan dug prema državi. Šta znači spremnih rješenja? Znači spreman novac,odvojen na stranu. U ovom momentu možemo konstatirati da je ukupan dug FK Zeljeznicara prema drzavi apsolviran i samo je stvar modalitete po kojima će se to sa poreznom završiti.
Ovo je ono što me najviše može radovat od svega pozitivnog ove zime.Vjerujem da bi se nove stranice kluba pisale od tog dana kada bi se ovo rješilo.Hvala tebi na informaciji,nisi mi dan,nego cjelu sedmicu uljepšo ;)
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 3:11 pm

Evo koga zanima, @FKZ1921 je to već objasnio ne tako davno..
FKZ1921 je napisao/la: Dugovanja prema drzavi odnose se na takozvane direktne poreze(porezi na platu,doprinosi...). Ove obaveze se uplacuju entitetskim poreznim upravama i imate podatke o dugovanjima na njihovim stranicama.
Strucnjak pod imenom MortemHz se malo zajebao kad su Zeljine obaveze u pitanju.
Zeljo je u ovom momentu duzan drzavi nesta malo preko 900 000 km. Ovo je ostatak od iznosa na koji je potpisan reprogram: 1 209 000 km.
Osim ovih 900 000 km,Zeljo ima jos neutvrdjeni iznos duga a za koji je u toku zalbeni postupak. Zapisnik porezne je na 2 200 000 km,ulozena je zalba i prema sadasnjim saznanjima taj dug ce u konacnici biti 1 500 000 km. Za ovaj dug,kad pstane konacan,klub ima spremna tri rijesenja:
-prvo,da dug plati jednokratno ukoliko sa poreznom postigne dogovor o bonusu(za sta ima zakonska mogucnost).Taj bonus bi mogao biti 40%,sto znaci da bi se ukupan dug sanirao jednokratnom uplatom od 800 000 km.
-drugo,da se ovaj iznos od 1 500 000 km pridoda postojecem reprogramu i vraca po istom.
-trece,da se i preostali iznos iz reprograma i novi dug plate jednokratno uz bonuse od strane porezne.
Suficitom koji je klub ostvario u 2015.g(cca 2 000 000 km) i koji nije dio budzeta za 2016.g kompletan dug ce se sanirati na nacin koji za klub bude najpovoljniji.
Boldirat ću post, jer to i zasluzuje..

@DerekDuval
Nema na čemu, pozvao sam te s razlogom. Čitanje tvojih postova je pravo osvjezenje i pravi uzitak, inovativan si i nadam se da ćeš češće pisati, sa malo manje izvinjavanja :)
Zadnja izmjena: Ajzea, dana/u uto feb 23, 2016 3:15 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 3:12 pm

pisao sam i ja o tome, ne tako detaljno...ali bih samo dodao - bez prodaje kluba.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
legenda79
Postovi: 4
Pridružen/a: uto feb 23, 2016 12:19 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 3:13 pm

Pozdrav za PRVU raju...jedva vas nadjoh....lijepo vas je vidjeti zajedno.....dugo prisutan na forumu,rijetko pisem ali pratim...par dana nisam ulazio anamo udjem i imam sta da vidim...jedan lik sam sebi pise i odgovara danima :rofl:
:zeljeznicar1:
Zadnja izmjena: legenda79, dana/u uto feb 23, 2016 3:16 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
DR.HOUSE
Postovi: 479
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 3:15 pm

ChWilla je napisao/la:pisao sam i ja o tome, ne tako detaljno...ali bih samo dodao - bez prodaje kluba.
ovo od FKZ1921 + sve u zadnje vrijeme mislim da nikad duze kez na licu nije stajao Uprava :klanjase2: :klanjase2: :pljesak: :karanje: :DD: :DD: :DD: :DD: :DD: :DD: :DD: :DD:
Mi smo Željini-Željo je naš
🫡🫡
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 3:16 pm

DR.HOUSE je napisao/la:
ChWilla je napisao/la:pisao sam i ja o tome, ne tako detaljno...ali bih samo dodao - bez prodaje kluba.
ovo od FKZ1921 + sve u zadnje vrijeme mislim da nikad duze kez na licu nije stajao Uprava :klanjase2: :klanjase2: :pljesak: :karanje: :DD: :DD: :DD: :DD: :DD: :DD: :DD: :DD:
Meni lično, jedan od najdrazih postova. Presretan sam bio dok sam ga čitao, svih 127 puta.
Vidi ga jadan opet pisao, a ja mu kopirao post :rofl1:
DAJ SVE DA PLATIMO, PA NEKA GORI HALA ! TO BI MI BIO NOVI ROĐENDAN !
Zadnja izmjena: Ajzea, dana/u uto feb 23, 2016 3:18 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 3:16 pm

11plavih'92 je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la:
Plava Porodica je napisao/la:Svi ste se raspisali o utakmici,a mene zanima dokle je spor za novi dug od PU? Ulozili smo zalbu koliko znam,da li se sud oglasio?Koje su šanse da nam smanje ovaj novi dug? I kad bi se to trebalo znati?
Žalbeni postupak je u toku. Do kad će trajati, ko ce znati. Zalba kluba ce djelimicno biti uvazena i doci ce do korekcije utvrđene obaveze od 2,2 mil.Procjena je na 1,5 mil. Klub ima nekoliko spremnih rješenja za stavljanje tačke na ukupan dug prema državi. Šta znači spremnih rješenja? Znači spreman novac,odvojen na stranu. U ovom momentu možemo konstatirati da je ukupan dug FK Zeljeznicara prema drzavi apsolviran i samo je stvar modalitete po kojima će se to sa poreznom završiti.
Ovo nije vrijedno janjeta vec krda volova, svaka cast. A normalno da mozemo kad vodu ne placamo.
Kad ste rekli ukupan dug, misli li se na ovih dodatnih KM 1.5 - 2,2 mn ili zbirno sa iznosom za koji smo ranije ugovorili placanje na rate
Ovako...
Dug koji se vraca kroz reprogram je sad cca 900 000 km.
Kako sad stvari stoje,novi dug ce biti na nivou 1,5 mil km
Klub ima nekoliko solucija. Prvo,da se reprogram nastavi a da se novi dug plati u komadu uz odredjeni bonus koji bi porezna dala za jednokratno placanje(izmedju 40 i 50% od iznosa duga,i to je zakonom dato kao mogucnost).
Druga opcija,ako se dogovori bonus i za ovaj dio koji je u reprogramu,da se za kompletan dug ide sa opcijom jednokratnog placanja. I ovo je najbolja opcija jer bi se jednokratnom uplatom od cca 1,2 mil km sve rijesilo. Ovaj iznos novca je spreman(iz suficita od prosle godine i nema veze sa budzetom za ovu godinu) i namjenjen za konacno rjesavanje duga prema drzavi.
Treca opcija je,ukoliko porezna ne odobri bonus,da se novoutvrdjeni dug pripoji postojecem reprogramu i kompletan ide kroz reprogram.
Kako god,ova stvar ce se rjesiti cim se dobije rjesenje drugostepenog organa po zalbi kluba.
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 3:19 pm

Samo jedno pitanje za @FKZ1921 ili @chwilla

Novi porezni dug je struktuiran na sljedeći način: 819.028 manjak u blagajni + 646.440 porezi i doprinosi (pretpostavljam porezi i doprinosi za ovaj manjak u blagajni jer su u tom periodu preko blagajne isplaćivane plate)
609.224 (115 akontacija, pretpostavka da se i ovo odnosi na isplatu plata i slično) + 129.582 porezi i doprinosi na ovaj iznos.
Moje pitanje glasi, može li PU tražiti da Željo njima plati ove iznose (819.028 + 609.224) jer su to novci koji su isplaćeni na osnovu plata.
Meni je logičnije da PU traži da se plate samo porezi i doprinosi (646.440+ 129.582).
21 10 4

Petrović Slavko
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 3:20 pm

Evo Ajzea je nasao post kojim sam nekad ranije odgovorio nakom ko je posao bebuloze o dugu FK Zeljeznicara.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3064
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 3:21 pm

Ovu sadasnju Upravu treba uokviriti i spomenike im dici. Ljudi su uradili Sizifovski posao u zadnjih nekoliko godina, uz konstataciju najvaznijeg dijela a to je da Klub nismo prodali jer MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ
Alea iacta est!
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 23, 2016 3:23 pm

vrbanjusa je napisao/la:Samo jedno pitanje za @FKZ1921 ili @chwilla

Novi porezni dug je struktuiran na sljedeći način: 819.028 manjak u blagajni + 646.440 porezi i doprinosi (pretpostavljam porezi i doprinosi za ovaj manjak u blagajni jer su u tom periodu preko blagajne isplaćivane plate)
609.224 (115 akontacija, pretpostavka da se i ovo odnosi na isplatu plata i slično) + 129.582 porezi i doprinosi na ovaj iznos.
Moje pitanje glasi, može li PU tražiti da Željo njima plati ove iznose (819.028 + 609.224) jer su to novci koji su isplaćeni na osnovu plata.
Meni je logičnije da PU traži da se plate samo porezi i doprinosi (646.440+ 129.582).
Neke od stvari koje navodis i jesu predmet zalbe koju je klub ulozio. U klubu imamo vrhunske pravnike i nema sumnje da ce uraditi sve da se interes kluba zastiti maksimalno.

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija