Moderator/ica: storm_raider

Najbolji lijevi bek Željezničara je:

Anketa je završila: pet sep 09, 2016 10:52 pm.

Vjekoslav Krajnc
Nema glasova.
Velija Bećirspahić
11 (16%)
Nenad Starovlah
9 (13%)
Mirsad Baljić
28 (40%)
Admir Adžem
Nema glasova.
Sanel Jahić
3 (4%)
Josip Kvesić
19 (27%)
 
Ukupno glasova: 70
 
SanMan
Postovi: 1211
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

uto sep 06, 2016 4:11 pm

Velija ko da si kameni zid stavio, stara škola ako prođe lopta nema šansi da prođe igrač; Neno strahopoštovanje i kod naših a pogotovo protivničkih igrača a Žvaku ljepota gledati u prodoru sa njegovim "biciklom". Glas Neni - čovjek bi i u današnje doba razvalio sa svojom ozbiljnošču i profesinalnosti. Kvesa mu je malo sličan ali treba tu još puno m...
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

uto sep 06, 2016 4:42 pm

Svako najviše gleda i vjeruje svojim očima. Neki od nas su imali tu privilegiju da su gledali većinu ovih igrača (ja od 1971). Razumljivo je da mi malo stariji glasove dajemo igračima iz vremena ex Yu, a mlađa raja ovima koje su gledali poslije rata. Jbg, ne može se neka drukčija slika napraviti osim ove da svako da svoj izbor. Moj je Velija...
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

uto sep 06, 2016 8:05 pm

sofronije je napisao/la:Prijeratne igrace znam preko prica , po statistikama, po kojoj tekmi sa interneta...Ja pamtim Adzema, Jahica i Kvesica :). Ili mogu ovako, amidza mi je rekao da glasam za ZVAKU :)
Slušaj babu i amiđu ;)
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

uto sep 06, 2016 9:48 pm

Ja sam mladja garda, 21 godina, ali definitivno sam upucen u igracke kvalitete ovog pomenutog trojca, i kazem, do petka cu glas dati nekome i napisat cu na temi za koga sam se odlucio. U odsustvu snimaka, nazalost, nisam puno nijednog od njih gledao, osim malo Baljica, koji me je fascinirao od malih nogu sto se kaze, svojim biciklom. Prica se da je i prvi poceo sa tim trikom, sada ne znam koliko je tacno, ali znam da bi skoro pa uvijek prosao igraca kada bi se odlucio na to.
Nego, mene zanima mozda koja informacija za Vjekoslava Krajnca, ako to mogu ovdje pitati. Ja koliko znam, on je kasnije ostao u klubu i bio i trener mladjih kategorija? Mozda mi to neko moze potvrditi? I ima li neko statistiku za njega? :)
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1260
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

čet sep 08, 2016 12:03 am

Pamtim dobro ove post ratne igrače, i ima tu onako solidnih igrača, Starovlah i Baljic jesu klase ali ipak glas sam dao Veliji, jer je bio jako bitan igrač u toj strasnoj generaciji šampiona...
Država Željo
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

čet sep 08, 2016 11:18 am

Moj glas ide Baljiću.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

čet sep 08, 2016 12:36 pm

Meni je generalno nemoguce da u izboru za poziciju u timu svih vremena bude bilo koji igrac u poslijeratnom Zelji. Iz prostog razloga sto su to dva nivoa fudbala. Ni priblizno kvalitetom. Jasno mi je i potpuno razumijem mladju generaciju koja je gledala Kvesica i vidjela u njemu dobrog igraca. Jasno je i da je on to bio. Ali porediti njega i zvaku Baljica je gotovo pa neprimjereno. Dao sam samo jedan primjer, a na svakoj poziciji je tako. Ovde ce na kraju ipak biti veliki disbalans oko ovog izbora, ali drugacije ne moze. Shvatam da onaj koji nije gledao nekog igraca uglavnom glasa za igraca za kojeg je bio svjedok njegovih igara. Pa ce se nekad pojaviti na nekoj poziciji ime Ivice Osima, a slabo se ko sjeca njegovih igara. Mislim da ce mahom ljudi glasati za njega, zbog imena. Tako da ce se desavati ti razliciti odnosi prema nekim pozicijama. Moj glas ide Baljicu, iako mislim da je Starovlah bio kvalitetniji. Ali Baljic je igrao duze za Zelju, ima vise zasluga da tako kazem.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

čet sep 08, 2016 1:20 pm

Ovim mlađim bih preporučio da malo pogledaju na internetu karijere i statistike igrača koje nisu gledali. Tako će dobiti realniju sliku o igraču za koga su odlučili dati svoj glas. Barem to nije teško provjeriti. :ganja:
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

čet sep 08, 2016 1:25 pm

avlami97 je napisao/la:Ovim mlađim bih preporučio da malo pogledaju na internetu karijere i statistike igrača koje nisu gledali. Tako će dobiti realniju sliku o igraču za koga su odlučili dati svoj glas. Barem to nije teško provjeriti. :ganja:
Sve je jos dobro dok neko od ovih poslijeratnih ne upadne u prvu postavu, kao na izboru tm.org gdje su upali Hasagic i Biscevic u prvih 11 :rofl: :rofl:
Na kraju sam se ipak odlucio za Baljica :palacgore:
Zadnja izmjena: Omar500, dana/u čet sep 08, 2016 1:26 pm, ukupno mijenjano 1 put.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

čet sep 08, 2016 1:26 pm

Bivsa liga je bila medju najboljim u Evropi, a kada se tako postave stvari tesko je zamisliti da neki posljeratni igrac ima mjesta u timovima iz samog vrha fudbala. Hajduk je igrao polufinale lige prvaka ispao od PSV-a, iako je dobio kuci 2-0, onda i cetvrtina finala 80-ih kada su ispali od mocnog HSV-a, polufinale Kupa Uefa itd. Partizan finale Lige Prvaka, Zvezda osvojila, a prije toga nekoliko polufinala. Izbacivali Inter, Bajern, Arsenal...Velez izbacio Derby County od kojeg smo mi ispali u Ligi prvaka, dobio Dortmund. Znamo za nase polufinale. To je nesto sto mozemo danas samo sanjati, a opet ne smijemo pricati sta smo sanjali, jer bi rekli da smo ludi. Medju takvim ekipama osvojis titulu, finale kupa, zavrsis drugi ili treci. To znaci da su ti igraci imali ogroman kvalitet u svjetskim okvirima. Posljeratnim igracima je najveci domet prolazak nekoliko pretkola Evropskih takmicenja, te castan poraz od Izraelskih timova. Raspravljamo ko je manje primio golova. Naravno ni to nije doslo samo od sebe. Vjerujem da su mnogi culi za Zvezdin petogodisnji plan da se osvoji Liga prvaka. Tako se to radilo, skupljali se momci iz cijele drzave, pravila ekipa, skautiralo se dobro, neki su dolazili iz timova koji su ispadali ili cak nizeligasa, a na kraju zavrsili kao najbolji u Evropi. Sto nam moze biti putokaz, ne da osvojimo Ligu prvaka, ali barem da malo krenemo naprijed. Dovoditi mlade igrace iz manjih sredina, one koji su zeljni dokazivanja, koji mastaju da zaigraju za ovaj klub. Malo sam otisao siroko, ali posljeratni fudbal i onaj prije se ne mogu uopste uporediti.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

čet sep 08, 2016 1:29 pm

sergejevic je napisao/la:Bivsa liga je bila medju najboljim u Evropi, a kada se tako postave stvari tesko je zamisliti da neki posljeratni igrac ima mjesta u timovima iz samog vrha fudbala. Hajduk je igrao polufinale lige prvaka ispao od PSV-a, iako je dobio kuci 2-0, onda i cetvrtina finala 80-ih kada su ispali od mocnog HSV-a, polufinale Kupa Uefa itd. Partizan finale Lige Prvaka, Zvezda osvojila, a prije toga nekoliko polufinala. Izbacivali Inter, Bajern, Arsenal...Velez izbacio Derby County od kojeg smo mi ispali u Ligi prvaka, dobio Dortmund. Znamo za nase polufinale. To je nesto sto mozemo danas samo sanjati, a opet ne smijemo pricati sta smo sanjali, jer bi rekli da smo ludi. Medju takvim ekipama osvojis titulu, finale kupa, zavrsis drugi ili treci. To znaci da su ti igraci imali ogroman kvalitet u svjetskim okvirima. Posljeratnim igracima je najveci domet prolazak nekoliko pretkola Evropskih takmicenja, te castan poraz od Izraelskih timova. Raspravljamo ko je manje primio golova. Naravno ni to nije doslo samo od sebe. Vjerujem da su mnogi culi za Zvezdin petogodisnji plan da se osvoji Liga prvaka. Tako se to radilo, skupljali se momci iz cijele drzave, pravila ekipa, skautiralo se dobro, neki su dolazili iz timova koji su ispadali ili cak nizeligasa, a na kraju zavrsili kao najbolji u Evropi. Sto nam moze biti putokaz, ne da osvojimo Ligu prvaka, ali barem da malo krenemo naprijed. Dovoditi mlade igrace iz manjih sredina, one koji su zeljni dokazivanja, koji mastaju da zaigraju za ovaj klub. Malo sam otisao siroko, ali posljeratni fudbal i onaj prije se ne mogu uopste uporediti.
Naravno da ne mogu porediti, koliko ja znam, jugoslovenska liga je bila cetvrta po jacini, sto dovoljno govori. A sa tim spomenutim, moglo bi se mozda nekada uci u grupnu fazu, to je pravi put. Sopstveni kadar i pokupiti najbolje iz drzave
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
jovanmaksimovic
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 5097
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

čet sep 08, 2016 1:32 pm

glasao sam i ja konacno... glas je otisao zvaki!!!
100/94/37/34 - i to je to!
 
jovanmaksimovic
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 5097
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: Glasanje: Najbolji lijevi bek Željezničara

pet sep 09, 2016 11:24 pm

glasanje zavrseno.... mirsad baljic zvaka ocekivano prvi!!! josip kvesic prva zamjena!!! uskoro ide novo glasanje, budite spremni!!!
100/94/37/34 - i to je to!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija