Moderator/ica: storm_raider

 
jovanmaksimovic
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 5097
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Zajko Zeba (10)

pet nov 04, 2016 9:50 am

Zajko Zeba novi igrač FK Željezničar

slika

Bivši fudbaler tuzlanske Slobode, Zajko Zeba, potpisao je danas u Plavom salonu Stadiona Grbavica jednoipogodišnji ugovor sa FK Željezničar. Zvanično predstavljanje Zajka Zebe održat će se početkom naredne sedmice.

– Sretni smo što smo danas nakon relativno kratkih pregovora potpisali ugovor sa Zajkom Zebom. Vjerujemo da će on svojim ljudskim i igračkim osobinama donijeti jedan novi kvalitet u našu ekipu. Detalje ugovora smo dogovorili u najkraćem mogućem roku i ovim putem se Zajki zahvaljujem na korektnosti. Zaista je pokazao veliku želju da ponovo zaigra u plavom dresu. U ime cijelog kolektiva FK Željezničar, Zajki želim dobrodošlicu u Klub i vjerujem da ćemo zajedno imati dosta uspjeha, istakao je glavni skaut FK Željezničar, Aldin Čenan te dodao da će se Zeba treninzima ekipe priključiti već u ponedjeljak.

– Osjećam se kao da prvi put dolazim u Klub, a zapravo se samo vraćam u svoj dom. U proteklih nekoliko dana imao sam zaista veliki broj poziva i veliku podršku i navijača i prijatelja da se vratim kući, te ovu priliku koristim da im se zahvalim na tome. Vjerujem da zaista mogu dosta pomoći ekipi na terenu i mislim da ću se idealno uklopiti u plavu priču. Hvala kompletnom rukovodstvu Kluba na maksimalnoj korektnosti i nadam se da ću kroz nekoliko godina karijeru završiti u svom Klubu i svom dresu, naveo je nakon potpisa ugovora, Zajko Zeba.

Zajko Zeba je rođen 22. maja 1983. godine u Sarajevu. Prošao je nekoliko omladinskih selekcija FK Željezničar, a po isteku juniorskog staža odlazi u Olimpic. Nakon toga odlazi u Brotnjo, a poslije zapaženih nastupa ponovo se vraća na Grbavicu. Iz Želje odlazi u mostarski Zrinjski sa kojim osvaja titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Potom je uslijedila inostrana karijera. Prvo je igrao u Sloveniji za Maribor, zatim ruske klubove Kamaz i Alaniu, da bi se u sezoni 2010/2011 Zeba ponovo vratio u Želju i osvojio titulu prvaka BiH i dva Kupa. U januaru 2013. godine odlazi u hrvatski Split gdje je igrao pola godine do odlaska u Olimpiju iz Ljubljane. Zeba je u julu 2014. godine otišao u Makedoniju gdje je sa dosta uspjeha nosio dres Shkendije, a posljednji klub za koji je lucidni veznjak igrao bila je tuzlanska Sloboda.

U dresu Željezničara Zeba je odigrao 111 utakmica, a postigao 35 golova i ubilježio više od 30 asistencija. Debitovao je 12. decembra 2000. godine na utakmici između Želje i Ljubuškog. Zajko je sakupio i pet nastupa za A reprezentaciju BiH, te sedam nastupa za mladu reprezentaciju gdje je postigao i jedan pogodak. U protekloj sezoni je u dresu Slobode odigrao 34 utakmice. Postigao je 12 golova, ubilježio četiri asistencije te je na kraju sezone proglašen za najboljeg igrača lige.

Kolektiv FK Željezničar želi dobrodošlicu Zajki Zebi, te mnogo uspjeha u plavom dresu.

STATISTIKA:

Ukupno utakmica za Željezničar: 151
Ukupno golova za Željezničar: 39
Debitovao za Željezničar: 12.12.2000. ŽELJEZNIČAR - Ljubuški 3-1

Ukupno utakmica u Premijer Ligi BiH: 225
Ukupno golova u Premijer Ligi BiH: 58
Debitovao u Premijer Ligi BiH: 4.8.2001. Bosna - OLIMPIK 1-0

Ukupno utakmica u Premijer Ligi BiH za Željezničar: 111
Ukupno golova u Premijer Ligi BiH za Željezničar: 28
Debitovao u Premijer Ligi BiH za Željezničar: 27.2.2004. ŽELJEZNIČAR - Žepče 2-1

edit by JM
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zajko Zeba

pet nov 04, 2016 12:34 pm

Dobrodosao nazad!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zajko Zeba

pet nov 04, 2016 12:35 pm

Lepi Zaja
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
salle86
Postovi: 5089
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zajko Zeba

pet nov 04, 2016 1:04 pm

Igrač koji je koplje iznad svih koji su ikad obukli plavi dres, kad je riječ o nogometnoj inteligenciji. A kad je samo inteligencija :D u pitanju e jbg Zajko, tu si zlatna sredina hhhh
velkom bek :D
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zajko Zeba

pet nov 04, 2016 1:04 pm

nije bek nego vezni
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zajko Zeba

pet nov 04, 2016 2:29 pm

Nije moj omiljeni igrač ali obzirom da je ponovo obukao plavi dres ne ostaje mi ništa nego da mu poželim dobrodošlicu.
21 10 4

Petrović Slavko
 
Avatar
mula
Postovi: 929
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zajko Zeba

pet nov 04, 2016 2:39 pm

Trebao nam je jedan takav igrač. Odličan je posao odradio Željo u vezi ovog transfera, doveo je extra kvalitetnog igrača(za našu ligu), pri tome nije platio obeštečenje i nije ga vezao dugim ugovorom.
Što se tiče njegovih igračkih poteza, tu se nema ništa reći posebno, a da nije viđeno. Mislim da je to igrač koji će moći zadržati loptu na sredini terena, izbaciti igrača, podvaliti loptu itd itd, što realno nemamo takvog igrača u timu(to se očekivalo od Bekrića, ali je to pokazao samo u utakmici protiv ŠB prošle godine).
Ono što je jasno je svakako činjenica, da kada budemo prepustili igru protivniku ili kada je lopta kod njega, onda smo tu deficitarni po pitanju Zebe, jer čovjek nije nikada bio trkač i nije ga nikada krasila neka fizička sprema i sasvim sam siguran da neće ni sada, pogotovo što je u godinama u kojima se razmišlja o privođenju karijere kraju.
ZZ dobro došao brate, sve najbolje
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zajko Zeba

pet nov 04, 2016 2:45 pm

tek sad očekujem da vidimo puni Lendrićev potencijal, isto tako dosta koristi će imati i Miroslav Stevanović.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
jovanmaksimovic
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 5097
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zajko Zeba

pet nov 04, 2016 2:49 pm

dok smo imali tandem zeba-adilovic, zabijali smo ko ludi golove... uglavnom, zeba centrira, adilovic ga dadne, ako znamo da je ivan bolji napadac od eldina, onda mozemo ocekivati nesto od ovog tandema na kraju... vidjecete ;)
100/94/37/34 - i to je to!
 
Whisperer
Postovi: 1457
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:55 pm
Status: Offline

Re: Zajko Zeba

pet nov 04, 2016 4:39 pm

Dobro doso Zaja u svoj klub !! :zeljeznicar1:
"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zajko Zeba

pet nov 04, 2016 4:42 pm

Dobro nam došao ZZ!
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zajko Zeba

sub nov 05, 2016 9:57 pm

Hvala bogu pa dodje ZZ Top, koja je ovo patnja do sada. I Lendric ce biti puno bolji sa Zebinim loptama u prazan prostor ;)
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija