Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Goran Zakarić (17)

uto jan 10, 2017 6:49 pm

Goran Zakarić novi fudbaler FK Željezničar

slika

Povremeni reprezentativac BiH, Goran Zakarić, potpisao je dvogodišnji ugovor sa najtrofejnijim bh. klubom.

Goran Zakarić je rođen 7. novembra 1992. godine u Gradišci. Prošao je omladinske selekcije Kozare, a još kao junior prešao je u redove Širokog Brijega. Nakon jedne sezone na Pecari Zakarić je potpisao ugovor sa zagrebačkim Dinamom, a kao fudbaler Dinama boravio je na posudbama u Širokom, Lokomotivi, Zrinjskom te Slaven Belupu.

U dresu Širokog Brijega odigrao je 120 utakmica, postigao je 25 golova, te je ubilježio 12 asistencija. U prošloj sezoni je za Zrinjski odigrao 29 utakmica, postigao sedam golova, dodao četiri asistencije, te je osvojio titulu prvaka BiH sa mostarskim klubom. U ovoj sezoni je odigrao sedam utakmica za ekipu Slaven Belupa.

– Naravno da sam sretan zbog potpisa sa Željom. Željo je veliki klub i samo ime predstavlja veliki pojam za fudbal. Zahvalio bih se gospodinu Aldinu Čenanu, ljudima u klubu, navijačima Želje koje ne treba puno predstavljat jer se zna ko su oni i šta znače Želji. Sa Čenanom sam imao korektne razgovore i bili smo zadovoljni i ja i on i svi u klubu. Što se tiče koliko Željo može u nastavku ja smatram da Željo može i do titule, a ne samo do izlaska u Evropu kroz prvenstvo ili kup. Imamo sjajnog trenera koji je već napravio veliki pomak od kada je došao tako da uz njega i navijače koje Željo ima smatram da ćemo se boriti i za prvo mjesto. Igrače, pa mogu reći, sigurno 80% poznajem tako da ću se brzo uklopiti, kazao je Goran Zakarić.

Goran je bivši U-19, U-21 i A reprezentativac BiH, a ukupno je odigrao 17 utakmica u selekcijama sa državnim grbom. Krilni fudbaler je potpisao dvogodišnji ugovor sa FK Željezničar, a ekipi će se priključiti u petak.

Kolektiv FK Željezničar želi dobrodošlicu novom fudbaleru te mu želi mnogo uspjeha u plavom dresu.

STATISTIKA:

Ukupno utakmica za Željezničar: 59
Ukupno golova za Željezničar: 20
Debitovao za Željezničar: 26.2.2017. FK Krupa - ŽELJEZNIČAR 0-1

Ukupno utakmica u Premijer Ligi BiH: 171
Ukupno golova u Premijer Ligi BiH: 43
Debitovao u Premijer Ligi BiH: 31.7.2010. Borac - ŠIROKI BRIJEG 2-3

Ukupno utakmica u Premijer Ligi BiH za Željezničar: 44
Ukupno golova u Premijer Ligi BiH za Željezničar: 14
Debitovao u Premijer Ligi BiH za Željezničar: 26.2.2017. FK Krupa - ŽELJEZNIČAR 0-1

edit by JM
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Goran Zakarić

uto jan 10, 2017 6:50 pm

phpBB [video]
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Goran Zakarić

uto jan 10, 2017 9:04 pm

Ajmoooooooo lepi
Željezničar ante portas !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Goran Zakarić

uto jan 10, 2017 10:12 pm

Idemo Gorane!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2214
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Goran Zakarić

pon feb 27, 2017 8:30 pm

Zvijerka
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2214
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Goran Zakarić

ned mar 05, 2017 12:47 pm

Razočarao si me Gorane, nadam se da je to bio samo loš dan
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Goran Zakarić (17)

sub jan 13, 2018 12:06 am

Goran Zakarić je tačno prije godinu stigao na Grbavicu. Sa reputacijom igrača koji je izuzetno kvalitetan, ali koji nije igrao određeni period, dolazak među Plave bio je prilika da se vrati na pravi kolosijek

Pročitajte više na: https://sport1.ba/premijer-liga-bih/zak ... ima/106347

Iako to u početku nije izgledalo najbolje, kako je vrijeme odmicalo Zakarić je podizao svoju formu, a nivo njegovih igara promovisao ga je u možda i najboljeg igrača Premijer lige Bosne i Hercegovine u jesenjem dijelu.

- Sigurno da, kada sam dolazio u Željezničar, ispričao sam ljudima u klubu i treneru kakva je moja situacija jer sam imao jedan period u Hrvatskoj u Slaven Belupu gdje sam odigrao utakmicu od 70 minuta i tu sam dosta izgubio što se tiče moje forme. Trebalo mi je malo vremena da se vratim na onaj nivo na kojem igram i na kojem me ljudi u ligi poznaju. Bilo je malo teških perioda na početku, nisam odustajao, nisam padao u glavi, vjerovao sam u sebe i svoje kvalitete jer ono što se nauči jednom, ne može se to zaboraviti tako da sam nastavio dalje da radim i da treniram, išao sam preko svojih granica i evo u jesenjem dijelu sam odradio na najbolji način, uspjeli smo da završimo na prvom mjestu i da uđemo u polufinale Kupa. Što je najbitnije, zabijam stalno i pored tih golova igram dosta kvalitetno i naravno da sam s tim sretan i zadovoljan. Nisam imao nikakvih povreda cijele polusezone i nadam se da će tako biti u budućnosti i da ću prelaziti još neke granice i ostvarivati ciljeve, a to je da pokušamo osvojiti bar jedan trofej u ovoj godini. Nadam se da ako svi budemo na onakvom nivou kao na jesen da bi se moglo nešto i desiti, rekao nam je Zakarić i osvrnuo se na furioznu završnicu sezone sarajevskog sastava.

- Imali smo odličnu završnicu sezone, taj drugi dio je bio furiozan, igrali smo dobro i kvalitetno pored svih tih teških uslova za igru, od vremenskih uslova do odgađanja utakmica. Odgodio nam se derbi sa Sarajevom zbog snijega, potom smo imali Kup sa Širokim Brijegom gdje se također odgodilo zbog magle. Nakon svega nam je došao Radnik u posljednjem kolu gdje je bio najteži teren od svih utakmica koje smo igrali u Sarajevu tako da moram reći da smo zaslužili sve pohvale, ne samo mi Željezničar nego svaka ekipa koja se našla u takvim uslovima jer igrati u takvim uslovima nije jednostavno gdje se igrač troši maksimalno, dolazi do većeg broja povreda kod igrača. Uspjeli smo to prevazići, na sreću nismo imali ozbiljnih povreda, osim Voje Ubiparipa koji je osjetio bol u loži protiv Radnika, te je izašao na poluvremenu. Ipak, mislim da je on to sve odradio i zaliječio i da će biti spreman za nastavak sezone. Imamo jednu priliku dobru i kroz prvenstvo i kroz Kup gdje smo u polufinalu, sad će to izvlačenje, pa ćemo vidjeti. Idemo utakmicu po utakmicu, ali sigurno ćemo probati i jedno i drugo, zašto ne, otvorila nam se prilika, igramo dobro, samo da ostanemo svi na okupu, da ne bude mnogo mijenjanja, da možemo nastaviti s tim nizom gdje smo stali. Imamo dosta kvalitetnu ekipu i vjerujem da uz malo sreće i naših dobrih igara da možemo osvojiti bar jedan trofej ove sezone. Loši tereni u Bosni i Hercegovini su utjecali na predstave igrača u Premijer ligi BiH, a Zakarić je istakao da vjeruje kako će ljudi u Savezu nešto uraditi po tom pitanju.

- Vjerujem da bi. Mislim da su se svi uvjerili na čemu mi igramo, tereni su svugdje loši u tom periodu pogotovo u 12. mjesecu gdje nam se malo produžilo prvenstvo koje se mora ranije završiti. Svi imaju želju i svi bi bili sretni da imaju vrhunske uslove za našu ligu, da tereni budu kao u Zenici i Širokom Brijegu. Tereni su kvalitetni ljeti svugdje, ali u završnici prvenstva imamo konstantno taj problem. To nije do nas nego do ljudi u Savezu i ja vjerujem da će oni nešto uraditi po tom pitanju, da pomognu i sebi i nama i državi cijeloj da bude što kvalitetniji fudbal u BiH. Što se tiče mladih igrača, imamo nekoliko njih koji su stasali u prvotimce, tu imamo Šabanadžovića, Hajdarevića, Žerića, Osmankovića, Mujagića koji su odigrali već dosta utakmica pogotovo Osmanković, Šabanadžović i Hajdarević gdje su bili standardni prvotimci. Ja vjerujem u to da ih treba priključivati što veći broj, treba se ocijeniti kvaliteta da se vidi ko može, ko ne, ali da se uvijek afirmišu mladi igrači kroz utakmice i pripreme sa prvom ekipom i naravno da će se neko izraziti u dobrog igrača. Naravno, ono što je najbitnije da klub zaradi na tome i da sam igrač osigura neku vrijednost i dalji razvoj, poručio je prvotimac Željezničara. Zakarić je u karijeri igrao za tri od četiri najveća bh. kluba, Zrinjski, Široki Brijeg i Željezničar, te je govorio o sličnostima i razlikama između ova tri kluba.

- Počeo sam karijeru u Širokom Brijegu, bio sam četiri godine tamo, imam lijepe utiske iz tog grada i kluba, čujem se i dan danas sa nekim igračima, u kontaktu sam, meni će uvijek ostati lijepo sjećanje od tog kluba i grada. Sa Zrinjskim sam osvojio prvu titulu prvaka sa njima, imam dobre odnose sa ljudima u klubu, sa igračima se stalno čujem, slično je što se ti klubovi bore za vrh, i Široki Brijeg i Željezničar i Zrinjski, tu je i Sarajevo još tako da te četiri ekipe se konstantno mijenjaju samo je bitan poredak, ko je prvi, ko drugi, ko treći, a ko četvrti. Svi zaslužuju jedan respekt jer su kvalitetne ekipe i zaslužuju da budu u vrhu. Što se tiče Željezničara znao sam gdje dolazim na početku, bio sam upućen u sve i znao sam da je to najveći klub u BiH i najtrofejniji, znao sam da je tu pritisak ogroman što se tiče igrača, igranja i navijača jer svi znamo ko su navijači i kakva je situacija. Znao sam gdje dolazim, imao sam težak period na početku što se tiče mog privikavanja, uspio sam to da nekako nadmudrim i da izrastem u jednog od bitnih igrača što je meni drago jer sam navikao da dajem golove i da dajem sve od sebe, kako ja tako cijela naša ekipa. Vjerujem da ako ostanemo svi da možemo ostvariti te neke naše ciljeve koje smo sebi zadali na početku sezone, dodao je najbolji igrač Željezničara koji je svojevremeno potpisao ugovor sa zagrebačkim Dinamom, te je govorio o tome zašto nije uspio u Zagrebu. - Bio sam godinu u Širokom Brijegu, znao sam da me Dinamo prati i potpisao sam za njih veoma mlad, imao sam 18 godina, bio sam sretan i uzbuđen zbog tog potpisa jer je Dinamo veliki klub. Ne mogu reći da mi je to bila neka prepreka za moje dalje afirmisanje u boljeg igrača, ali sigurno da sam imao kočnicu, bio sam na posudbama od ostanka u Širokom, pa Lokomotiva, pa Zrinjski, pa Široki, pa Zrinjski, imao sam tih šest godina uzbudljivih, a što se tiče Dinama bio sam sretan i zadovoljan što sam bio dio njih. Jedino mi je žao što nisam odradio pripreme sa njima i da pokušam tu da se dokažem pogotovo pored perioda kada sam se iz Lokomotive vratio u Široki gdje sam bio pozvan i u reprezentaciju, nisam imao nikakvu priliku za to, ali Bože moj, to je život fudbalera i naravno ne žalim. Uvijek ću biti sretan i ponosan što sam bio dio Dinama i što sam imao potpisan ugovor sa njima. Najbolji igrač Željezničara je uporedio Premijer ligu Bosne i Hercegovine sa hrvatskom ligom, te je rekao da bi neki klubovi iz BiH bili konkurentni u Hrvatskoj.

- Odmah čim se spominje i Hrvatska i BiH i Srbija i Slovenija, priča se o uslovima i terenima tako da imaju daleko bolje uslove od nas. Bio sam godinu tamo u Hrvatskoj i to mogu potvrditi jer sam vidio kakva je situacija. Što se tiče ekipa, tu odskaču Dinamo, Hajduk, Rijeka i Osijek. Mogu sigurno reći da te četiri ekipe zaslužuju taj respekt. Što se tiče kvaliteta vjerujem da bi i neki klubovi iz BiH mogli biti konkurentni sa nekim ekipama što su u vrhu HNL-a. Prvo i ostalo gdje god dođete ko vas god bude pitao, biće kakvi su uslovi, mislim da to svi znaju i da je glupo pričati o tome. Hrvati su igrali kvalifikacije za evropska takmičenja i znamo kakve su rezultate napravili. Treba poraditi na tim uslovima, ja vjerujem u naš Savez da će pomalo početi da to malo dovedu na jedan viši nivo da budemo dio fudbala koji zaslužuje poštovanje, poručio je on. Ugovorom je sa Željezničarom vezan još godinu, te ističe da mu je lijepo u Željezničaru, ali ukoliko dođe neka ponuda, on je željan novih izazova i volio bi fudbal igrati na više nivou. - Ja sam ugovorom vezan za Željezničar još godinu i bilo je poziva drugih klubova, ali imam svog menadžera koji je u Zagrebu i on obavlja te moje obaveze. On s ljudima u klubu pokušava da razgovara kada se desi situacija, neka ponuda ili nešto. Sada sam skoncentrisan na Željezničar, na te naše ciljeve. Što se tiče mene, mog odlaska iz Željezničara, ja se javljam na pripreme i biću maksimalno skoncentirsan da ih odradimo najbolje, ali ako dođe nova ponuda ja sam željan novih izazova i vjerujem u sebe da mogu igrati na višem nivou tako da to ostavljam ljudima u klubu i menadžeru koji je zadužen za to, istakao je Zakarić i za kraj rekao da očekuje poziv Roberta Prosinečkog za utakmice reprezentacije BiH sa SAD-om i Meksikom. - Svi smo čitali šta će se desiti sa selektorom. Svi smo sretni i zadovoljni. Robert Prosinečki je veliko ime, ne treba ga puno predstavljati, ima veliku karijeru iza sebe i kao igrač i kao trener, pokušaću da se spremim što bolje i da kroz ove svoje igre što sam ostvario mogu imati neko mišljenje i razmišljanje da dobijem poziv. Bio bih sretan da dobijem poziv, ostalo je na drugim ljudima, a ja ću dati maksimum, pa Bože moj. Nadam se da će sve biti kako treba. Očekujem poziv, mislim da je to san svakog fudbalera pogotovo što sam još mlad i imam vremena da napredujem, bio sam već tamo, znam kakva je situacija, znam kakvi su momci i naravno da ću biti sretan ako dobijem poziv.
izvor: sport1.ba
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija