Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

sri nov 09, 2016 5:59 pm

Blizi se utakmica a niko nista ne pise...
Koji rezultat ocekujete ili kojem se nadate?
Kako vam se cini spisak? Prvih 11 s obzirom na povrede? (pretpostavljam da nece biti isti kao u proslim utakmicama)
Od kojeg pojedinca najvise ocekujete?
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

sri nov 09, 2016 9:43 pm

Nadam se samo jednom - da ćemo igru podrediti Pjaniću, čije će glavno zaduženje biti da 'pita' Džeku loptama. Jedino tako moRemo dobiti :D
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

čet nov 10, 2016 8:18 pm

Dobro je što će Seo biti spreman. Najviše me brine ta trojka u sredini veznog reda, pored Pjanića koga ubaciti? Ovo sve pod uslovom da ćemo igrati sa jednim napadačem. Budemo li opet neke eksperimente pravili onda je svejedno. :D
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

čet nov 10, 2016 8:59 pm

Ja bi volio vidit 4-3-3. Odbrana standardna jer nemamo bolje, a u veznom redu Cimirota i Lulica pa da Pjanica rasterete malo.
U napadu nebi volio vidit ono standardno, posebno zato sto sad imamo igraca za neke kombinacije. Milicevic, Visca, Stevanovic, Hajrovic pa i Susic, Krunic sto da ne. Svi oni mogu igrati te pozicije. Najvise bi volio da Stevanovic pocne, ne toliko sto je nas nego sto nam fali taj tip fudbalera :D
U vrhu napada, zna se...
Nekako se toliko i ne brinem za ovu utakmicu. I kod njih je dosta igraca otpalo, dosta bitnih igraca. Ne zelim ih podcjenjivat al po ovom sto vidim, sve su to igraci u rangu Susica (ne podcjenjujem ni Susica nego bas, igraci Genka, AEKa, Augsburga itd.), izuzev odbrane koja im nece biti kompletna zbog povreda tako da...
Jedino onaj napadac iz Benfice moze pravit probleme al ne moze ni on sam hahaha.
Najbitnije je da u utakmicu uđemo sa samopouzdanjem, i da igramo kako znamo a rezultat ce doci sam...
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

čet nov 10, 2016 9:02 pm

vratite međedu za sve

slika
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

čet nov 10, 2016 9:08 pm

LARS1921 je napisao/la:vratite međedu za sve

slika
slika
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

ned nov 13, 2016 1:05 pm

Bod danas ne bi bio los, ali moramo ici na pobjedu. Dosta je vise bilo strepnje u kvalifikacijama do posljednje utakmice. Grci nisu nimalo naivan protivnik i kvalitetniji su nego u proslim kvalifikacijama. Manolas ne igra, sto je veliki plus za nas. Nadamo se da Spahic nece majmunisati :D i da se Susicu i Milicevicu nece izmisljati krilna pozicija za koju realno nisu stvoreni. Hajrovic lijevo i Miroslav desno bi bilo idealno. Miro prava radilica, zna ici na gol, ima dobar centarsut, mislim da nam moze pomoci danas, ako nista kao izmjena pola sata pred kraj utakmice, jer ipak sumnjam da ce mu se dati prilika da starta utakmicu. Samo hrabro danas! :)
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Tema Autor/ica
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

ned nov 13, 2016 6:41 pm

ajmo momci, došlo vrijeme za zagrijavanje
Željezničar ante portas !
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

ned nov 13, 2016 7:22 pm

Evo Kipar 1-1 protiv Gibraltara, 60. minuta. Hvala ti Safete :zid:

edit: Et ja mislim da nebi dali gol da ja nisam ovo napisao... 2-1
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

ned nov 13, 2016 7:57 pm

Loš sastav, ali hajde... Nek' nam je sa srećom :D
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

ned nov 13, 2016 10:41 pm

:zid:
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

ned nov 13, 2016 10:45 pm

Jebešš ti nas ...
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

ned nov 13, 2016 10:50 pm

Ovo Mesi na dusu ide, pa nek on bude zadovoljan s bodom.
Ja sam uzivao cijelo prvo poluvrijeme i na momente drugog. Ne znam zasto se su se uopste povukli, i par kontri i napada gdje bi sigurno jedan gol dali, oni vracaju loptu nazad i gube je na centru. Bravo Mehmede...
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

ned nov 13, 2016 11:06 pm

Slazem se, dugo nismo odigrali bolje prvo poluvrijeme, iako nije htjela u gol. Ironicno, na kraju uz dozu srece ipak udje. Mesa je ovdje izgubio 2 boda, steta Mehmede, bolna lekcija i tebi i svima nama kao naciji.

Sudija je tendenciozno sudio. Od prve minute.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

pon nov 14, 2016 11:19 am

Sad mi je jos vise zao nakon svega sto se desavalo, od izjava grka pa do njihovih navijaca. Bolji smo bili i to je definitvno, samo ne znam sta je potrebno uradit da i nas sreca nekad pogleda? Sudije su stvarno bile katastrofa al o njima necu nikako, ne zasluzuju ni komentare.
Sto se tice Grcke, oni su nula po ovom sinoc sto sam vidio. Ne treba ni pominjati to da su "lose igrali jer im fali par igraca". Svi ti koji su falili bili su defanzivci. A Manolas parmak je cak i skloniji greskama od ovih sto su im igrali, kad nema dobre igrace oko sebe. Ne treba se brinuti ni njegovog povratka.
Eh sad malo o nasim momcima. Kolektivno su odigrali odlicno, o tome ne treba nista ni pisati.

Begovic: Stvarno se ne primjeti da u Celziju vrlo malo brani. Nakon ove utakmice se vidi da u Celziju nije toliko do Begovica koliko je do odbrane. Sinoc je nasa odbrana odigrala odlicno pa tako je i Begovic bio bolji i sigurniji. Izvadio je par teskih lopti, al na zalost onaj gol niko ne bi mogao odbraniti. To je i jedina greska odbrane jer niko nije bio na bloku, svi su u sesnaestercu cekali ubacaj.

Spahic: Neka njega u reprezentaciji. Ne znam zasto ga ljudi i tjeraju. Svi grijese nekad, ne samo on. Sinoc je bio među boljim.

Zukanovic: Vraca se on na svoje i podsjeca na one dane prije nego sto je dosao u Romu. A i Roma se mnogo zaje*ala sto su ga pustili a doveli invalida Vermalena i muhu bez glave Jesusa, pored parmaka Manolasa, i Rudigera koji je i dobar al nema ni on mozga bas. Za ove je Zukanovic Maldini. Ne sto je nas al stvarno je tako i ko je gledao utakmice Rome moze to potvrdit.

Kolasinac: Ovaj momak me svaku utakmicu sve vise impresionira. Necu nista vise pisati, al cu izdvojiti onu fenomenalnu kombinaciju s Pjanicem, i duel s grkom dole kod aut linije gdje ga je odnio u publiku :lol:

Vranjes: Ne znam sta da mislim o njemu. Nije on za beka. Nije me odusevio. Lopte ga preskacu a njemu kao primarnom stoperu se to nebi smjelo desavat. Al opet nemamo boljeg na toj poziciji. Ofanzivno nikakav.

Jajalo: Odlican stvarno. Defanzivno je milion lopti presjekao. Odlicno se postavlja. Odlicni pasovi za Dzeku koje ovaj nazalost nije znao iskoristit. Stvarno otkrice veceri nakon lose utakmice protiv Belgije gdje niko nije bio na nivou.

Pjanic: A sta reci za njega. Zao mi je samo sto nekad ima ideje, koje su dobre ideje al ih ostali ne znaju ispratit i tako uticu na njegovu losu statistiku. Njegov kvalitet bi se vidio jedino da igra u Barceloni...

Lulic: Bori se on. Vrlo zahvalan igrac. Super je odigrao i ne znam ko ga moze kritikovati. Imam osjecaj da ljudi procjenjuju krila na osnovu prodora i individualne igre, a ne prema onom sto on radi za tim.

Hajrovic: Ja sam odma znao da on nece moci protiv Grcke ono sto se od njega ocekuje. Al izvlaci ga to sto je defanzivno pomagao Vranjesu. Da je iza njega bio Kolasinac mnogo bi mu bilo lakse.

Ibisevic: Nije se nesto isticao al nije bio ni nevidljiv. Solidna partija.

Dzeko: Ne znam. Isto nije uspio uraditi ono sto se od njega ocekuje al nije ni on bio los. Ja ne znam sta je uticalo na to da on izgubi onaj osjecaj za gol, prijem lopte al sve ostalo je na nivou. Građenje mu je za 10. Smeta mi sto ima neke lude ideje umjesto da ide na sigurno. Nekad mu to uspije al u vecini slucajeva nam uzmu loptu.

Sto se klupe tice, Sunjic je pristojno zamjenio Spahica, a Đuric je imao vise osvojenih duela nego Dzeko cijelu utakmicu. Mozda zato sto su Dzeku vise cuvali i udarali al Đuric je stvarno sjajan u skoku i duelima.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

pon nov 14, 2016 11:29 am

Nakon prespavane noci mi je jos krivo sto nismo uzeli tri boda. Ali, misljenja sam da mozemo Grke uzeti u Zenici. Na prvu mi se ucinilo da Dzeko nece imati pravo nastupa protiv Grka u uzvratu, zbog 'bistrog' komentatora, ali dobro je. Morali smo ovo dobiti, jer smo bili puno bolji. Nije mi jasno zasto ne igramo poslije ove utakmice neku prijateljsku, jer neke repke to rade. Protiv Gibraltara cemo moci probati neke nove kombinaci je u timu i igrace, jer cetvorica nasih nemaju pravo nastupa. Dzeko, Jajalo, Lulic i Vranjes.

Grci su stvarno losi. Mi bili dobri, ali bez muda da ih dokrajcimo. Dzeko je bio neprepoznatljivo los kod primanja lopte, ne znam sta mu se desilo. Ovu utakmicu su ga pitali loptama, sto nije bas slucaj. Kao da se pogubio. Nije mi krivo sto je dobio crveni, jebat ga sad, kad su prgavi. Papadopulos izgleda nece igrati protiv nas, tri tekme suspenzije izgleda. Budemo jos vidjeli.

Uzeli su nam juce dva boda, ali ubit ce njih sad Belgija, siguran sam u to. U Zenici ih moramo dobiti i to je to. :)
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

pon nov 14, 2016 11:35 am

Opet valja nama kuci dobiti Belgiju - kljucna utakmica, ne sumnjam u pobjedu nad Grcima u Zenici sinoc smo pokazali da smo bolji.

Naravno imamo i gostovanje Kipru gdje nece biti bas lako, Estonija i Gibratal rutinski. Također kad bi Belgija ostvarila dobar rezultat u Grckoj sigurno bi osigurali prvo mjesto i nama olaksali posao.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

pon nov 14, 2016 2:52 pm

Ma protiv Belgije bod kuci bi bio ravan pobjedi. Naravno, ne kazem da se unaprijed trebamo predati, ali onako realno govorim. Protiv Kipra svakako ne smijemo kiksati, iako nece biti lako.

Spahic povrijedio koljeno, bude li nesto ozbiljnije, sa kriznim ili kolateralnim ligamentima, belaj je, mozda i put u penziju. Bio je juce dobar Spaha, kao i cijela odbrana izuzev Vranjesa. Preporodit cu se kad dobijemo pravog desnog beka. Mi na jednoj od najdeficitarnijih pozicija u svijetu imamo odlicnog Kolasinca, a desno vec godinama krpimo tu poziciju.

Kada se Besic oporavlja? Nevjerovatno je kakve momak ima pehove sa povredama.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

pon nov 14, 2016 4:24 pm

Još ne vjerujem kako smo glupo prosuli pobjedu :zid: :(

Kada sam vidio sastav, mislio sam da će nam se ponoviti Belgija. Kad ono, čista suprotnost. Odigrali smo stvarno dobru utakmicu, dvojac u veznom redu Pjanić - Jajalo funkcionisao je perfektno, razvlačili smo Grke po krilima i dobru igru u prvom poluvremenu zaokružili smo prelijepim golom Pjane. Uefa neka svoju statistiku objesi mačku o rep, za mene je Pjana strijelac :D

Drugo poluvrijeme smo otvorili malo povučenije ali kako je tekma odmicala opet smo stvarali odlične prilike, prije svega preko Vede i Pjane. Također, čist penal nad Džekom nije sviran. U prvom momentu sam mislio da nije bilo penala ali na ponovljenom snimku se može vidjeti kako je golman zakačio tijelom desnu nogu Džeke. Što se tiče izmjena nisam vala pametan. Jasna mi je bila namjera Meše, da ubacivanjem Bičakčića spriječimo bunarenje Grka, dodatno pojačamo odbranu ali.. sve ode u pizdu materinu u 95. minuti. Da li bi možda drugačije sve završilo da smo ubacili nekog bržeg igrača koji će trčati kontre? Možda, ali isto tako smo sa ovom postavom 2 ili 3 puta pred sami kraj došli u situaciju da završimo rutinski utakmicu. Eh umjesto toga mi smo počeli sa odugovlačenjem i građenjem lopte kod korner zastavice.. Da smo pobijedili Grke, sve bi nam otvoreno bilo. Šteta, stvarno šteta jer smo bukvalno sve dobre stvari upropastili u 95. minuti. U Zenici im naplatiti sve sa kamatama!

I da, Šveđanima se sjetim još jednom i uže i šire familije.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

uto nov 15, 2016 4:47 pm

http://www.nfsbih.ba/bih/repka.php?sub_menu=a_rep" target="_blank

2 Dva žuta kartona koja igrač dobije tokom iste utakmice dovode
do njegovog isključenja iz igre (indirektni crveni karton, cf. član
52 o)) i, kao posljedica toga, do automatske suspenzije sa
naredne utakmice (cf. član 19, stav 4). Dvije opomene koje
dovode do pokazivanja crvenog kartona se opozivaju/
poništavaju.

S obzirom na to da Džeko u ranijim utakmicama kvalifikacija nije imao žuti karton, to bi značilo da propušta samo Gibraltar?
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija