Moderator/ica: storm_raider

 
Hadzijalagic
Tema Autor/ica
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Živio nam Osim dragi

čet feb 11, 2016 11:58 pm

slika
Zadnja izmjena: Hadzijalagic, dana/u čet feb 11, 2016 11:58 pm, ukupno mijenjano 7 puta.
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 12, 2016 10:53 am

Brkini danas od 14:45 igraju..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 12, 2016 2:07 pm

„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 12, 2016 3:14 pm

Penal za Brkine

EDIT:1:0
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
brile
Postovi: 272
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 12, 2016 3:17 pm

Okolele je napisao/la:Penal za Brkine

EDIT:1:0
:pljesak: :pljesak:

Offtopic: Sta mislis bi li mogli kakav prelaz odraditi :djavo:
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 12, 2016 3:20 pm

brile je napisao/la:
Okolele je napisao/la:Penal za Brkine

EDIT:1:0
:pljesak: :pljesak:

Offtopic: Sta mislis bi li mogli kakav prelaz odraditi :djavo:
Sa ovim Brkinim se nikad ne zna.Prosle godine su imali nekoliko ove godine zasad nijedan..Inace u drugom poluvremenu uvijek losije igraju,pogotovo u zadnjih 10 minuta i sudijska nadoknada..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 12, 2016 4:21 pm

1:1 i ovi iz penala zabise
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1979
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 12, 2016 7:42 pm

Jel jos igra onaj sto je bio medju najboljim strijelcima? Hassan ja mislim?
MIRZA RASCIC
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 12, 2016 7:57 pm

Nema Hase, ja ga nisam primjetio da je igrao ove sezone, mislim da ih je on napustio ili su ga prodali..Odbrana im je kriminalna ali mislim da optanak neće doći u pitanje.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
struja
Postovi: 674
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 12, 2016 8:29 pm

GoodisonPark je napisao/la:Nema Hase, ja ga nisam primjetio da je igrao ove sezone, mislim da ih je on napustio ili su ga prodali..Odbrana im je kriminalna ali mislim da optanak neće doći u pitanje.
haso je tu,ali više na klupi,prošlu ili pretprošlu ušao sa klupe
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 12, 2016 8:35 pm

struja je napisao/la:
GoodisonPark je napisao/la:Nema Hase, ja ga nisam primjetio da je igrao ove sezone, mislim da ih je on napustio ili su ga prodali..Odbrana im je kriminalna ali mislim da optanak neće doći u pitanje.
haso je tu,ali više na klupi,prošlu ili pretprošlu ušao sa klupe
Aha hvala, nisam ga vidio nikako pa zato sam mislio da su ga prodali.. Kako li je on zaglavio na klupi a ubijao je golovima prošle polusezone?
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

čet feb 18, 2016 11:02 am

Brkini danas od 14:45
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
dell21
Postovi: 2333
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

čet feb 18, 2016 2:58 pm

Nabacite link da pogledamo brku.
 
Choks
Postovi: 201
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 10:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

čet feb 18, 2016 4:50 pm

Dobili Brkini 3-1 :)
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

čet feb 18, 2016 8:34 pm

phpBB [video]
[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
Avatar
kempes
Postovi: 144
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Lokacija: Zvornik
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 19, 2016 3:50 pm

Osim :klanjase2:

Šteta je što se tako malo zadržao u Partizanu i što je nažalost rat uništio jednu takvu generaciju fudbalera na čelu sa Osimom.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pon feb 22, 2016 11:44 pm

Uspjesi Danisa Tanovića i Adnana Ćatića, odnosno ekipe filma “Smrt u Sarajevu”, koja je dobila Srebrenog medvjeda na Filmskom festivalu “Berlinale” u Berlinu, te boksera Ćatića, koji je po peti put postao svjetski šampion u srednjoj kategoriji, obradovali su sve Bosance i Hercegovce, pa tako i Ivicu Osima.

- Velika je to stvar, neka se priča o Bosni i Hercegovini. Nebitno je radi li se o filmu ili o boksu. Nije slučajno što se to dogodilo baš u Njemačkoj, kod njih, ako vrijediš, budeš nagrađen ma odakle si... Dobro je da i mi malo slavimo, da se narod raduje pored ovih silnih problema. Ćatić kaže da hoće da boksuje u Sarajevu, taman neka dođe i da istuče ove kod nas što ne valjaju – u svom stilu prokomentirao je Osim uspjehe Tanovića i Ćatića.

Iako će uskoro napuniti 75 godina, a i teško se kreće zbog bolesti, Ivica Osim, jednostavno, nije od onih koji će se prikovati za kuću. Cijeli život je na nogama, a tako je i sada, kada ga noge više i ne slušaju kao nekada.

Sahrana Slobodana Santrača, jednog od najboljih centarfora u historiji bivše Jugoslavije, bio je povod da popularni Švabo ode u Beograd i oda posljednju počast svom prijatelju.

- Najmanje što se moglo učiniti je otići na sahranu, Santrač je bio velikan, igrali smo jedan protiv drugog. Kakav je to napadač bio, malen, hitar, ne možeš ga čuvati nikako. Omladinski fubalski klub Beograd imao je tada strašnu ekipu, “3S” u napadu - Santrač, Samardžić i Skoblar – prisjeća se Osim centarfora koji je od 1965. do 1974. godine nosio dres OFK Beograd, a poslije nastupao i za Partizan.

U centru pažnje

U Beogradu je Osim bio u centru pažnje, na jednom mjestu našli su se njegovi nekadašnji saigrači iz reprezentacije bivše Jugoslavije.

- Drago mi je što sam vidio dosta neke stare raje, mi se nikada nismo ni odvajali, ostali smo isti. Šeki, Džaja, Ćurković, Perica Radenković, bilo je ljudi iz svih krajeva, prisjetili smo se nekih starih vremena, družili se – kaže Osim, koji je bio u društvu svog prijatelja i nekadašnjeg saigrača u Želji Radeta Matića.

Najveći bh. stručnjak svih vremena prisjetio se kako je liga u bivšoj Jugoslaviji bila jedna od najjačih u Evropi, a osim nepresušnog talenta igrača s ovih prostora, bitan razlog za to bio je i što se u inozemstvo nije moglo prije 28. godine.

- Sve su ekipe bile po deset i više godina zajedno, igrači su se znali u dušu. To je bila velika prednost, jer su svi bili izuzetno uigrani. Možda se s ove distance može reći da je to bilo dobro samo za klubove, ali ne i za igrače, koji nisu mogli otići da zarade prije 28. godine.

Ipak, ovo današnje vrijeme, kada djeca sa 16 godina već imaju menadžere i mijenjaju klubove, definitivno nije dobro za mladog fudbalera, kojem trebaju stabilno okruženje i sredina da napreduje – smatra Osim.

Upravo u jakim domaćim klubovima i ligi legendarni stručnjak vidi recept za stvaranje reprezentacije koja će konstantno igrati na velikim takmičenjima.

- Za jaku reprezentaciju potrebna nam je i jaka domaća liga, to je veoma bitno. Zato se i radujem što vidim neke pomake naprijed, a super stvar bi bila da se najveće zvijezde, bar na zalasku karijere, počnu vraćati kući, da, recimo, Džeko dođe i odigra nekoliko sezona ovdje. To bi napunilo stadione, bilo bi magnet i za navijače i za mlade.

Njegov Željezničar je u prijelaznom roku angažirao veliki broj pojačanja, od njih su dvojica bivši A-reprezentativci Miroslav Stevanović i Adnan Zahirović.

- Mislim da je to dobra stvar, posebno ako se oni potrude da se vrate na nivo na kojem su bili. Dobro je i marketinški, da se raja zaintrigira, da se počne interesirati za fudbal – smatra Osim.


Svom nekadašnjem učeniku Mehmedu Baždareviću poručuje da ga očekuje težak posao.

- Meši nije lako, ona ekipa od prije nekoliko godina doživjela je svoj zenit, dosta se ispucalo, zasitilo. Nema previše mlađi na koje se možeš osloniti i zato bi mu bilo odlično da to dobije u našoj ligi. Treba probati napraviti atmosferu, vratiti samopouzdanje, da vjerujemo da možemo. Pa, eto, bar da opet stignemo do tog baraža, moramo ga jednom i proći.

Nova dimenzija

Odavno je Ivica Osim ljubitelj igre Barcelone, a tako je i sada, kada Katalonci izgledaju možda i najjače do sada.

- Imam utisak da su oni donijeli novu dimenziju, prevazišli su sve do sada. Nema ljubomore, kolektiv su par ecvellence. Oni su altruisti, njima uopće nije potreban trener. Isto ono što kažu: “Dva loša ubiše Miloša”, tako je kod ovih u Barceloni: “Dva dobra popraviše i najlošijeg.”

Mnogi smatraju da jedino Real može parirati Barceloni, ali proslavljeni trener ne daje baš previše šansi Madriđanima.

- Ma, Barca je mnogo bolja od Reala. Real igra rustikalno, nasilu, a ovi to rade s lakoćom. Kažu da nije interesantno za fudbal da je neko toliko nadmoćan, ali na neki način i jeste. Sada svi čekamo da ih neko nadigra, pobijedi, i to ima draž.
Kako sam prestao pušiti

Iako je svojevremeno palio cigaretu za cigaretom, Osim već dvadesetak godina ne puši.

- Sjećam se toga, trenirao sam Šturm i igrali smo gradski debi protiv GAK-a. Sudija nas krade, mi bolji, pogađamo dvije stative. Na poluvremenu meni lupa srce, kaže doktor aritmija, pita me: “Pušiš li?” Čuj, pušim li, pa sjediš pored mene na klupi, ne vidi se ništa od dima koliko žmarimo Refa (Refik Muftić, op. a.) i ja, a ti me pitaš pušim li. Tada sam bacio cigarete – prisjeća se Ivica Osim.
Važnost zadnjeg veznog

Osim smatra da je u modernom fudbalu najvažnija uloga defanzivnog veznog igrača.

- To je postala najbitnija karika u ekipi, kad imaš vrhunskog zadnjeg veznog, onda si u velikoj prednosti. A tim igračima nije lako, većinom su defanzivci i često raja na tribinama ne vidi šta oni rade za ekipu, jer nisu previše atraktivni.
Počasni predsjednik

Na posljednjoj sjednici Skupštine FK Željezničar Ivica Osim izabran je za počasnog predsjednika kluba, u kojem je ostavio najveći pečat i kao igrač i kao trener.

- Izabralo me, nisam tražio, nisam se gurao. Ali, eto, dobro je, nemam nikakve odgovornosti, a piše da sam predsjednik – šali se Osim, koji nije posebno želio komentirati ni inicijativu iz Graca da jedna od ulica u ovom gradu dobije njegovo ime.

- Ma, to je neka građanska inicijativa, ljudi tražili, misle da bi trebalo. Ne znam šta bih rekao o tome – skroman je Osim.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 26, 2016 8:50 pm

slika
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
damirfile
Postovi: 3358
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 26, 2016 9:52 pm

kako stoje na tabeli priejti li ispadanje ?
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Živio nam Osim dragi

pet feb 26, 2016 9:55 pm

damirfile je napisao/la:kako stoje na tabeli priejti li ispadanje ?
4 boda od zone ispadanja, s tim da tim ispod ima još utakmicu manje.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], SIMA_SIMAU i 71 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija