Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2644
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 11:38 pm

salle86 je napisao/la:
ned apr 21, 2024 10:37 pm
A kad smo već kod krampe Ćosića, baš neki dan pogledah njegov meč protiv ćukarićkog i ko da nije to taj igrač.
Koji im je klinac kad ovde dođu nikad mi neće biti jasno
Desi im se jer je ovdje bolesna sredina. Nerealan pritisak koji se stvara na osnovu ničega. I kod nas i kod kobiljara. Zato mi i jesmo sad tu gdje jesmo, a oni i pored silnih miliona jedva hvataju mjesto koje vodi u Evropu. Kod oba tabora jedino što živi je mitomanija, smatramo da smo puno veći nego što zapravo jesmo. A trenutno u stvarnosti dva prosječna kluba u jednoj od najgorih liga u Evropi koji su i u bivšoj državi imala sličnu takvu ulogu, s tim da je tad liga bila puno kvalitetnija.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Hare79
Postovi: 1237
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 11:56 pm

kvalitet je napisao/la:
ned apr 21, 2024 11:38 pm
salle86 je napisao/la:
ned apr 21, 2024 10:37 pm
A kad smo već kod krampe Ćosića, baš neki dan pogledah njegov meč protiv ćukarićkog i ko da nije to taj igrač.
Koji im je klinac kad ovde dođu nikad mi neće biti jasno
Desi im se jer je ovdje bolesna sredina. Nerealan pritisak koji se stvara na osnovu ničega. I kod nas i kod kobiljara. Zato mi i jesmo sad tu gdje jesmo, a oni i pored silnih miliona jedva hvataju mjesto koje vodi u Evropu. Kod oba tabora jedino što živi je mitomanija, smatramo da smo puno veći nego što zapravo jesmo. A trenutno u stvarnosti dva prosječna kluba u jednoj od najgorih liga u Evropi koji su i u bivšoj državi imala sličnu takvu ulogu, s tim da je tad liga bila puno kvalitetnija.
Potpisujem sve. Preveliki pritisak za igrace tog kvaliteta. Veliki nesrazmjer kvalitete i pritiska. Stvara ga okolina iz nicega. Zato Hajduk nece vise nikad biti prvak Hr, a i mi cemo se nacekati. Mi smo titule osvajali kad je na tekme dolazilo 3.000 navijaca ali je i kvalitet igraca bio veci, ovako sad imas ogranicene igrace plus ti na tekmu dodje 10.000 ljudi, sta ces ocekivati...
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1852
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 12:53 am

salle86 je napisao/la:
ned apr 21, 2024 10:37 pm
A kad smo već kod krampe Ćosića, baš neki dan pogledah njegov meč protiv ćukarićkog i ko da nije to taj igrač.
Koji im je klinac kad ovde dođu nikad mi neće biti jasno
Znas koji im je klinac, druze? Javasluk na sve strane, mahala i neprofesionalizam. Glavni igraci i lideri u svalcionici (Stilic, Coca, Mekic, Aco dok je bio) nisu pravi profesionalci.Ne vuku na treninzima, ne postavljaju standarde i ne daju primjer nikome, osim na rijecima sta znaci ime Zeljo. I onda se taj neko sto dodje sa strane, vrlo brzo uklopi u to sve. To ti je i osnovni razlog zasto smo sje.bali masu nasih juniora.Ako decko nije neki extra talenat, u najboljem slucaju ce stagnirati, a 95% njih ce "zaboraviti" igrati lopte, pa ce im ovdje navijaci govoriti da se okane lopte sto prije.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
igla
Postovi: 3648
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 11:00 am

NEZALAGANJE je napisao/la:
pon apr 22, 2024 12:53 am
salle86 je napisao/la:
ned apr 21, 2024 10:37 pm
A kad smo već kod krampe Ćosića, baš neki dan pogledah njegov meč protiv ćukarićkog i ko da nije to taj igrač.
Koji im je klinac kad ovde dođu nikad mi neće biti jasno
Znas koji im je klinac, druze? Javasluk na sve strane, mahala i neprofesionalizam. Glavni igraci i lideri u svalcionici (Stilic, Coca, Mekic, Aco dok je bio) nisu pravi profesionalci.Ne vuku na treninzima, ne postavljaju standarde i ne daju primjer nikome, osim na rijecima sta znaci ime Zeljo. I onda se taj neko sto dodje sa strane, vrlo brzo uklopi u to sve. To ti je i osnovni razlog zasto smo sje.bali masu nasih juniora.Ako decko nije neki extra talenat, u najboljem slucaju ce stagnirati, a 95% njih ce "zaboraviti" igrati lopte, pa ce im ovdje navijaci govoriti da se okane lopte sto prije.
Slažem se. Ovi povratnici koji dođu se ponašaju ko da njima klub nešto duguje, ne smiješ reći da su van forme, uvrijeđene mlade.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3038
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 11:08 am

Sta je sa imenovanjem sefa strucnog staba.

Je li definitivno izabran Jusufbegovic, ako jeste kad ce preuzeti ekipu ?
Alea iacta est!
 
Avatar
flux
Postovi: 661
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 11:09 am

cipiripi je napisao/la:
pon apr 22, 2024 11:08 am
Sta je sa imenovanjem sefa strucnog staba.

Je li definitivno izabran Jusufbegovic, ako jeste kad ce preuzeti ekipu ?
Pa Dino je tu do kraja sezone valjda, kakav crni Jusufbegovic sad.
 
Avatar
cikoradovic
Postovi: 250
Pridružen/a: pet nov 25, 2022 6:12 pm
Lokacija: Bor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 11:35 am

cipiripi je napisao/la:
pon apr 22, 2024 11:08 am
Sta je sa imenovanjem sefa strucnog staba.

Je li definitivno izabran Jusufbegovic, ako jeste kad ce preuzeti ekipu?
Nedim hoće garancije ako osigura opstanak da će ostati i sljedeće sezone, a mislim da to nije trenutno ono što traže u klubu. Prema informacijama koje imam, Denis Ćorić je ozbiljna opcija na ljeto normalno ako mi želimo to. Spreman je preuzeti mjesto trenera ali nakon što sezona bude gotova, prije ne želi ni da priča o tome.

Nisu baš lucidno napisali, napisali su do izbora šefa stručnog štaba, mogu ga izabrati za dan, a mogu i za mjesec. Moje mišljenje je da treba ostati Dino do ljeta, znanja i iskustva ima dovoljno da obezbijedi opstanak, normalno do igrača je ostatak, nadam se da će ga ispoštovati. Nakon toga, krenuti po Ćorića i to je to, definitivno jedan od najperspektivnijih trenera u Bosni i Hercegovini.
ŽELJEZNIČAR!
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3038
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 11:37 am

flux je napisao/la:
pon apr 22, 2024 11:09 am
cipiripi je napisao/la:
pon apr 22, 2024 11:08 am
Sta je sa imenovanjem sefa strucnog staba.

Je li definitivno izabran Jusufbegovic, ako jeste kad ce preuzeti ekipu ?
Pa Dino je tu do kraja sezone valjda, kakav crni Jusufbegovic sad.
"Rukovodstvo Kluba je imenovalo novi stručni štab u sastavu Dino Đurbuzović, Omer Joldić, Haris Alihodžić i Adnan Gušo. Do imenovanja šefa stručnog štaba, ekipu će voditi Dino Đurbuzović", saopšteno je danas iz kluba.

Zbog ove recenice sam i pitao
Alea iacta est!
 
SamoNapad
Postovi: 405
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 11:41 am

Trener ti vise nije bitan uopste ,igranke koje se vode nemaju veze vise sa taktikom i narednih 6 kola . Opet pocinje prica o namjestanje pred nasu utakmicu i opet ce biti laz s ciljem da ti spusti gard i naboj . Samim tim opet se dovede u situaciju da ne mozes pobjediti ekipu koju bi dobi vrlo vjerovatno da nema sve ove frke. Vise ti ljudi gledaju trenutno da mi ispadnemo nego svoje klubove. Ako ovo nije motiv da im pokazemo zube onda stvarno motaj kablove.
 
Avatar
flux
Postovi: 661
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 11:42 am

cipiripi je napisao/la:
pon apr 22, 2024 11:37 am
flux je napisao/la:
pon apr 22, 2024 11:09 am
cipiripi je napisao/la:
pon apr 22, 2024 11:08 am
Sta je sa imenovanjem sefa strucnog staba.

Je li definitivno izabran Jusufbegovic, ako jeste kad ce preuzeti ekipu ?
Pa Dino je tu do kraja sezone valjda, kakav crni Jusufbegovic sad.
"Rukovodstvo Kluba je imenovalo novi stručni štab u sastavu Dino Đurbuzović, Omer Joldić, Haris Alihodžić i Adnan Gušo. Do imenovanja šefa stručnog štaba, ekipu će voditi Dino Đurbuzović", saopšteno je danas iz kluba.

Zbog ove recenice sam i pitao
Ma da, jasno. Vidim i @cikoradovic je to malo bolje objasnio. Mozda i jeste najbolje sacekati kraj sezone, pregurati ovo sa Dinom do kraja i onda Corica uzeti i pustiti covjeka da radi. Naravno uz nabijanje nogom rumene ublehe.
 
Ludvig Leple
Postovi: 289
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 12:01 pm

cikoradovic je napisao/la:
pon apr 22, 2024 11:35 am
cipiripi je napisao/la:
pon apr 22, 2024 11:08 am
Sta je sa imenovanjem sefa strucnog staba.

Je li definitivno izabran Jusufbegovic, ako jeste kad ce preuzeti ekipu?
Nedim hoće garancije ako osigura opstanak da će ostati i sljedeće sezone, a mislim da to nije trenutno ono što traže u klubu. Prema informacijama koje imam, Denis Ćorić je ozbiljna opcija na ljeto normalno ako mi želimo to. Spreman je preuzeti mjesto trenera ali nakon što sezona bude gotova, prije ne želi ni da priča o tome.

Nisu baš lucidno napisali, napisali su do izbora šefa stručnog štaba, mogu ga izabrati za dan, a mogu i za mjesec. Moje mišljenje je da treba ostati Dino do ljeta, znanja i iskustva ima dovoljno da obezbijedi opstanak, normalno do igrača je ostatak, nadam se da će ga ispoštovati. Nakon toga, krenuti po Ćorića i to je to, definitivno jedan od najperspektivnijih trenera u Bosni i Hercegovini.
Ovo je jedino bilo logično da nađeš nekoga ko će ti dovesti do kraja prvenstvo, a onda potpisati ozbiljnog trenera odmah po završetku sezone. Koliko znam Čora je davno izjavio da bi volio biti trener u FKŽ, a sad je definitivno i stasao da to bude. Ako njega razmatraju od mene respekt i podrška. Jer da sad dovedeš Čoru i da je on spreman to bi bilo ravno samoubistvu prvo za njega, pa onda za Klub, jer bi ga potrošili za 6 kola, gdje realno ne možeš ništa ni uraditi novog.

Obzirom da naredne sezone lete 4 iz lige potrebno je sad već dogovarati prelaske igrača i bilo bi lijepo da neko (Rumeni) dovede recimo Salimana i Vadzea iz Zvijezde, pa možda Huso Karjašević ne bi bio loša opcija, ima finih igrača za probrati i da ih izvedeš na pravi put. Hoću da kažem da se moramo pokrenuti mnogo ranije nego ostali ako mislimo bilo šta ugrabiti.

Nadam se penzionisanju Semira Štilića i Edina Cocalića, a može se potjerati i kauboj Krpić.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 12:40 pm

Eh cuj Jusufbegovic zeli ugovor i za narednu sezonu, pa klosaru jedan koga si ti vodio u zivotu da mozes uslove postavljati.

Najbolje pokusati i dogovoriti Corica na kraju sezone da dodje.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
ANamelessGhoul
Postovi: 1744
Pridružen/a: pon avg 15, 2016 1:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 2:00 pm

Nek Dino izbori opstanak pa Corica dovesti i istrpiti covjeka.
 
Meha87
Postovi: 616
Pridružen/a: čet jun 29, 2017 10:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 2:03 pm

Dujmovic (Muftic transfer)
Galic- Cavnic- Zukanovic- Lijevi bek
Novi vezni u21- Novi vezni
Hiroš
Amoah- Novi napadac- Novo krilo

Trener: Bazdarevic ili Coric
Neka moja zelja iduce sezone ako se uspije opstati
 
Avatar
Valter
Postovi: 1321
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 2:10 pm

Gledajući spisak igrača kojima ističe ugovor u 2024.g. ni jedan nije vrijedan produženja ugovora al to će naravno diktirati i epilog završetka sezone. Ostalim igračima kojima ugovor istiće 2025.g. ponuditi mogučnost korektnog po klub raskida ugovora. Od tih drugih bilo bi dobro riješiti se Selimovića i Drlje. Drina u maju izlazi iz U-21 pa bi i za njega bilo dobro da raskine ugovor i negdje drugo pokuša unaprijediti karijeru jer će imati još manje prilike da igra.
Pokušati produžiti ugovor sa Muftićem, a Jabera jedino pustiti ako bi to klubu donijelo benefit. Od trenutnog igračkog kadra interesantni su Karić, Vedo, Cavnić
i Hiroš (e ovaj mora svašta nešto promijeniti u svojoj glavi) te možda Radovac i Ovčina. Starijim igračima zahvaliti na pomoći klubu al novi ugovori ne dolaze u obzir.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
neroazzuro
Postovi: 1919
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 2:33 pm

Meha87 je napisao/la:
pon apr 22, 2024 2:03 pm
Trener: Bazdarevic ili Coric
Piši rjeđe.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6030
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 2:38 pm

Meha87 je napisao/la:
pon apr 22, 2024 2:03 pm
Dujmovic (Muftic transfer)
Galic- Cavnic- Zukanovic- Lijevi bek
Novi vezni u21- Novi vezni
Hiroš
Amoah- Novi napadac- Novo krilo

Trener: Bazdarevic ili Coric
Neka moja zelja iduce sezone ako se uspije opstati
Nije Mesi jos vrjjeme.....dok ae posloze sve stvari pa nekada tamo 2030 godine ako bude ziv....
Ne spominjite ovu ublehu u bilo kojem kontestu ....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
cikoradovic
Postovi: 250
Pridružen/a: pet nov 25, 2022 6:12 pm
Lokacija: Bor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 2:39 pm

Vlado Jagodić mi je fuj i kao lik i kao trener ali opet radije bih njega gledao nego spasioca Mešu. Još sad priča kako je Željo razlog što on nije pristao da radi u nekim ekipama dok je trajala priča sa Diglisićem.
ŽELJEZNIČAR!
 
milanribar
Postovi: 686
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 2:55 pm

Treba malo odvadit, mi kad nekog prestanemo simpatisati onda idemo u krajnost. Nije nas Meša direktno oštetio nikad ali jeste se očekivalo puno više od njega a dobili smo uglavnom lijepe riječi. Vlado Jagodić ne može sa njim u istu rečenicu jer je "režimski" trener koji ima rezultate kad ima Savez na svojoj strani, tako je bilo u Borcu tako je sad, inače je seoski trener.

Kako god Meša u ovoj situaciji ne bi mogao da se snađe pogotovo jer finansijski nismo u stanju dovesti ono što bi on htio a dodatno bi ga poremetilo suđenje koje nikad ne znaš kakvo ćeš imat. Treba nam trener koji zna da pliva u ovoj situaciji a onda iduće sezone gledati ako ikako može da se nađe dugoročno rješenje...
 
Avatar
cikoradovic
Postovi: 250
Pridružen/a: pet nov 25, 2022 6:12 pm
Lokacija: Bor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 22, 2024 3:16 pm

Da li bi imao problema sa papirima da je selektorska pozicija u pitanju? Košpe i na zapad, dosta mu je to.

Njegomirović sutra na centru, Demir i Stjepanović mahači, kraj klupe Martinović.
ŽELJEZNIČAR!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Blueee1921, MiroslavKruzik i 186 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija