Moderator/ica: storm_raider

 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:08 pm

Elegant je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:58 pm
Ko je normalan za to da se ide u kreditnu, duznicku, dubiozu radi igraca, to nije nikakava investicija ako cemo ih godinama odplacivati radi kredita kojim smo ih ih kupili, dali im platu ili dugovali plate...itd. na to sve porezi i sta sve ne.

Opet dizete Amara u nebesa da on zna, pa valjda zna da je to put u propast.
Ja i dalje ne vjerujem da je Željo platio 120 000 za igrača. Ako neko može od provjerenih forumaša ovo potvrditi.

Mislim da bi to bilo kao sol na ranu za dugoročnu stabilnost kluba. Džaba nam 10 Boja, uz sav respekt ako zadužimo klub.

STOP novim zaduženjima i dubiozama!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:09 pm

Elegant je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:58 pm
Ko je normalan za to da se ide u kreditnu, duznicku, dubiozu radi igraca, to nije nikakava investicija ako cemo ih godinama odplacivati radi kredita kojim smo ih ih kupili, dali im platu ili dugovali plate...itd.

Opet dizete Amara u nebesa da on zna, pa valjda zna da je to put u propast.
Da ti objasnim. Kupiš igrača za 200k KM. Bude igrač kod tebe 2 godine, valja ti, pomogne ti ostvariti neke spor.tske ciljeve i javi se turski klub da ga kupi. Ti kažeš znate kako, platio sam ga 100k eura, kod nas je napredovao, realno je sad da date 500 ili 600k eura. Dodaj na ovo našu djecu i svake godine možeš uzeti milion-dva na transferima, minimum.

Na igračima se može zaraditi puno više nego što dobijemo od sponzora, poslovnih prostora itd. Tako možeš zaraditi i za infrastrukturu i za sve ostalo.

Uzbiljno ulaganje u mlade i perspektivne igrače mora biti pravilo, a ne izuzetak, jer i ovo je izuzetak, bez obzira na to što je Amar. Kad budemo u mogućnosti platiti igrača 500k KM, nećemo prodavati ispod 3mil. KM. Tako to funkcionira u fudbalu. To radi Dinamo. To radi Zvezda. To rade Portugalci.

Nekad ćemo i promašiti, ali ovaj sistem se isplati i ako ti svaki treći uspije.

Tako da, @Elegant, ulaganje u sportski segment se više isplati nego ulaganje u infrastrukturu. Ne kažem da je infrastruktura nebitna, jer je fakat bitna, ali ima važnijih stvari.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:10 pm

kvalitet je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:54 pm
storm_raider je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:23 pm
kvalitet je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:06 pm


Razlika je što Amar razumije da kupovina nije trošak, već investicija. Prošli to nisu tako shvatali. Njima su, generalno, igrači bili trošak. Pogrešno postavljeno totalno.

Samo se nadam da ćemo okupiti koliko-toliko sposobne ljude u upravljačkim strukturama. Ljude koji će moći ispratiti Amara. Za rezultat ne brinem...
Sumnjam da neko ko radi transparentno, placa doprinose, ulaze u edukaciju, alate, itd., smatra igrace troskom, a ne investicijom. Pogotovo poslovni ljudi.

Uprave sa Upravama porediti trebas, ne sa trenerima, jer su i treneri investicija, a ne trosak. Porediti Uprave sa trenerima je samo indikator poremecenog sistema vrijednosti. Pogresno postavljeno totalno.

Da ne budem pogresno shvace, u poredjenju sa trenerima, Amar jeste tu dominantan.
O eventualnoj kupovini igrača odlučuje Amar. Nekada je to bio Misimović. To svi znamo i zato trebamo porediti.

Amar nije trener. Amar je menadžer. Ogromna razlika.

To što su radili transparentno (a jesu, za to im svaka čast) ne znači da su znali prepoznati šta je u fudbalskom smislu trošak, a šta investicija. To su razumjeli kad je stadion u pitanju. Kad je riječ o igračkom kadru (pa i trenerskom) ne. Pa imali su priliku dovesti Vukotića za relativno male pare. Stopera koji bi nam sigurno valjao. Nisu to uradili jer je bilo potrebno platiti obeštećenje. Prodali su Anela, nisu ni fening od tog novca planirali na kupovinu igrača. Isto se desilo s drugim igračima. To su bili ljudi od sistema. Govorio sam kako trebaju uspostaviti sistem prema kojem će se od svake prodaje izdvojiti barem 10% na kupovinu igrača. Nažalost nisu.

Helem, obraduje me uvijek vijest da ulažemo u igrače. Isto me bila onomad obradovala informacija o B timu. Mi zaista jesmo fotbal klab i moramo većinu resursa uložiti u tom pravcu.

Volim te Željo!
Koliko znam trener je, odnosno sef strucnog staba. Ta menadzerska pozicija je drugacije definisana, a drugo je sto mi shvatamo drugacije. Nije Misimovic bio taj koji je dovodio igrace, vec je citav UO na celu sa njim donosio odluku da li imamo finansijsku konstrukciju zaokruzenu, da bismo mogli nekoga dovesti. Pored svih radova u i oko stadiona, novca je uvijek falilo, razumljivo. Sada radova kao sto vidimo nemamo, gurnuto je to nekako u stranu.

Smatram da jesu znali da je najbitnija investicija u ljude, jer svi ili vecina jako uspjesni u realnom sektoru. Generaln nema osnove porediti trenera i UO. Sta su htjeli i kuda je to sve islo je sada dio proslostim.

Mislim da se ne trebamo vracati sta je bilo, vec gledati sta ce biti. Od okretanja iza sebe nemamo mnogo fajde.

Raduju pojacanja, nema sta. Nadam se i da ce se na stadionu raditi. Zato su nam obecane promjene.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:10 pm

storm_raider je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:00 pm
kvalitet je napisao/la:
sri jun 26, 2019 4:58 pm
U toliko smo lošoj situaciji da plaćamo obeštećenja. A kad smo bili puni k'o brod, feninga nismo dali na pojačanja. Nešto u ovoj jednačini nije logično.
A racun nam je blokiran. Kako god, sto vise dobrih igraca, to bolje.
Jer neko drugi nije ispostovao ono sto se obvezao.
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:10 pm

Ajzea je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:06 pm
Elegant je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:58 pm
Ko je normalan za to da se ide u kreditnu, duznicku, dubiozu radi igraca, to nije nikakava investicija ako cemo ih godinama odplacivati radi kredita kojim smo ih ih kupili, dali im platu ili dugovali plate...itd. na to sve porezi i sta sve ne.

Opet dizete Amara u nebesa da on zna, pa valjda zna da je to put u propast.
:rofl1:

Jedan dan: "Dovedite igrace svi su se pojacali !"
Drugi dan: "Zato smo i u govnima jer dovodimo igrace !"
Ovaj brat je najjaci al fakat hahaha
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:10 pm

LARSSON je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:06 pm
Davaj bar jednog, a mogu i oba.

https://sport1.oslobodjenje.ba/srbija/l ... ovog-sada/
Meni Graovac veća želja. Graovac je odigrao za Želju ono Željovski!
 
vopla
Postovi: 412
Pridružen/a: ned avg 12, 2018 6:47 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:11 pm

Kritikovao sam Amara sto se tice ovih stvari oko kluba, al sto se tice ekipe ne slazem se s tim da nismo konkuretni mislim da ce nas sve iznedatitsto se terena tice..
Ostala je ekipa, a ako iko zna napraviti atmosferu medju igracima je Amar..
A i vala nedam reci da je jedan Irfan Hadzic bolji od Krpe, da je jedan Guzina u rangu Ermina Zeca, da ima puno igraca u rangu Rame..
nek dovedu jednog dobro stopera i ja sam ubijedjen da kvalitetom necemo puno zaostajati za vrh ..
Mozda sam preveliko optimista al ja vjerujem ..

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk

 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:15 pm

kvalitet je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:09 pm
Elegant je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:58 pm
Ko je normalan za to da se ide u kreditnu, duznicku, dubiozu radi igraca, to nije nikakava investicija ako cemo ih godinama odplacivati radi kredita kojim smo ih ih kupili, dali im platu ili dugovali plate...itd.

Opet dizete Amara u nebesa da on zna, pa valjda zna da je to put u propast.
Da ti objasnim. Kupiš igrača za 200k KM. Bude igrač kod tebe 2 godine, valja ti, pomogne ti ostvariti neke spor.tske ciljeve i javi se turski klub da ga kupi. Ti kažeš znate kako, platio sam ga 100k eura, kod nas je napredovao, realno je sad da date 500 ili 600k eura. Dodaj na ovo našu djecu i svake godine možeš uzeti milion-dva na transferima, minimum.

Na igračima se može zaraditi puno više nego što dobijemo od sponzora, poslovnih prostora itd. Tako možeš zaraditi i za infrastrukturu i za sve ostalo.

Uzbiljno ulaganje u mlade i perspektivne igrače mora biti pravilo, a ne izuzetak, jer i ovo je izuzetak, bez obzira na to što je Amar. Kad budemo u mogućnosti platiti igrača 500k KM, nećemo prodavati ispod 3mil. KM. Tako to funkcionira u fudbalu. To radi Dinamo. To radi Zvezda. To rade Portugalci.

Nekad ćemo i promašiti, ali ovaj sistem se isplati i ako ti svaki treći uspije.

Tako da, @Elegant, ulaganje u sportski segment se više isplati nego ulaganje u infrastrukturu. Ne kažem da je infrastruktura nebitna, jer je fakat bitna, ali ima važnijih stvari.
Sve si u pravu, ali niko to ne radi dok ima blokiran račun i neuredjenu infrastrukturu.
Svi oni imaju fine stadione prije nego su pare dali u igrače.
Igrač lako može biti i fula. Prvo obezbjediš stabilnost pa kreneš u avanture.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:17 pm

storm_raider je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:10 pm

Koliko znam trener je, odnosno sef strucnog staba. Ta menadzerska pozicija je drugacije definisana, a drugo je sto mi shvatamo drugacije. Nije Misimovic bio taj koji je dovodio igrace, vec je citav UO na celu sa njim donosio odluku da li imamo finansijsku konstrukciju zaokruzenu, da bismo mogli nekoga dovesti. Pored svih radova u i oko stadiona, novca je uvijek falilo, razumljivo. Sada radova kao sto vidimo nemamo, gurnuto je to nekako u stranu.

Smatram da jesu znali da je najbitnija investicija u ljude, jer svi ili vecina jako uspjesni u realnom sektoru. Generaln nema osnove porediti trenera i UO. Sta su htjeli i kuda je to sve islo je sada dio proslostim.

Mislim da se ne trebamo vracati sta je bilo, vec gledati sta ce biti. Od okretanja iza sebe nemamo mnogo fajde.

Raduju pojacanja, nema sta. Nadam se i da ce se na stadionu raditi. Zato su nam obecane promjene.
Pa ni dosadasnje radove nismo isplatili. Eto, na red je dosao krov a vrlo dobro znamo sta se sve ispisalo zbog krova. I cuj stalo se sa radovima a do sada se sila posla na stadionu uradila za kratak vremenski period. To ko moze neka dijeli stadion po Upravama, meni je to sve Zeljino pa me se odmah manite te price.
Helem, tribina nije baraka da se moze dici svako malo.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:23 pm

Ajzea je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:10 pm
storm_raider je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:00 pm
kvalitet je napisao/la:
sri jun 26, 2019 4:58 pm
U toliko smo lošoj situaciji da plaćamo obeštećenja. A kad smo bili puni k'o brod, feninga nismo dali na pojačanja. Nešto u ovoj jednačini nije logično.
A racun nam je blokiran. Kako god, sto vise dobrih igraca, to bolje.
Jer neko drugi nije ispostovao ono sto se obvezao.
Zbog potrazivanju prema Umbru koja su dosla sa mjesecom majom. Ono sto znamo, a prateci trendove, niko normalan ne moze tvrditi da se to ne bi platilo, ali da se ne vracamo "neke druge", nije konstruktivno. Uglavnom, prilikom preuzimanja resursa Kluba, preuzimaju se i obaveze.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:24 pm

Ajzea je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:17 pm

Pa ni dosadasnje radove nismo isplatili. Eto, na red je dosao krov a vrlo dobro znamo sta se sve ispisalo zbog krova. I cuj stalo se sa radovima a do sada se sila posla na stadionu uradila za kratak vremenski period. To ko moze neka dijeli stadion po Upravama, meni je to sve Zeljino pa me se odmah manite te price.
Helem, tribina nije baraka da se moze dici svako malo.
Koliko sam upratio, a mozda grijesim, na brzinu je sve islo, nama Savez duguje neki novac i Savez treba ganjati. Sta se uradilo na stadionu za ovaj kratak vremenski period?

Tom logikom, ko moze neka dijeli trofeje po trenerima, i "meni je to sve Zeljino, pa me se odmah manite te price". Naravno da je Zeljino, Zelji i ostaje, zbog Zelje se i osvajalo (i osvajace ako Bog da), zbog Zelje se i gradilo (i gradice ako Bog da). Svi su oni zasluzni na svoj nacin, svi... Neko kao trener, neko kao domar, neko kao igrac, neko kao direktor...

Da se razumijemo, jedno ne iskljucuje drugo. Pojacanja su stvarno vrhunska.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:25 pm

barbarez je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:57 pm
Meni se punica evo uselila 4 mjeseca,pomaze mi oko beba,ja evo peglam divota jedna. Peglam da ne gledam nju i zenu kako roncaju,da ih ne zadavim.Super mi ...
Vidim ja tebe nema... ni u raji, ni u mahali...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:25 pm

Elegant je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:58 pm
Ko je normalan za to da se ide u kreditnu, duznicku, dubiozu radi igraca, to nije nikakava investicija ako cemo ih godinama odplacivati radi kredita kojim smo ih ih kupili, dali im platu ili dugovali plate...itd. na to sve porezi i sta sve ne.

Opet dizete Amara u nebesa da on zna, pa valjda zna da je to put u propast.
100% si u pravu. Mene samo zanima da je Željo stabilan. Željo je mnogo više od prvog tima, to su i desetine djece u omladinskom pogonu, nas bolesnika itd.
Igrači su super po meni ali meni je fok.us na stabilnost, prije svega finansijsku.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:28 pm

nadam se da ce ovi novi namaknuti novac i osigurat normalan rad klubu.
rodin, zaka, evropa (ako bude). bit ce.nekih para.
nadam se da ce se prioreme odradit maksimalno jako i bez povreda.

konacno se nadam solidnom fudbalu na Grbavici ove godine. al ajd, vidjet cemo :D
MIRZA RASCIC
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:29 pm

Qooler je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:15 pm
kvalitet je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:09 pm
Elegant je napisao/la:
sri jun 26, 2019 5:58 pm
Ko je normalan za to da se ide u kreditnu, duznicku, dubiozu radi igraca, to nije nikakava investicija ako cemo ih godinama odplacivati radi kredita kojim smo ih ih kupili, dali im platu ili dugovali plate...itd.

Opet dizete Amara u nebesa da on zna, pa valjda zna da je to put u propast.
Da ti objasnim. Kupiš igrača za 200k KM. Bude igrač kod tebe 2 godine, valja ti, pomogne ti ostvariti neke spor.tske ciljeve i javi se turski klub da ga kupi. Ti kažeš znate kako, platio sam ga 100k eura, kod nas je napredovao, realno je sad da date 500 ili 600k eura. Dodaj na ovo našu djecu i svake godine možeš uzeti milion-dva na transferima, minimum.

Na igračima se može zaraditi puno više nego što dobijemo od sponzora, poslovnih prostora itd. Tako možeš zaraditi i za infrastrukturu i za sve ostalo.

Uzbiljno ulaganje u mlade i perspektivne igrače mora biti pravilo, a ne izuzetak, jer i ovo je izuzetak, bez obzira na to što je Amar. Kad budemo u mogućnosti platiti igrača 500k KM, nećemo prodavati ispod 3mil. KM. Tako to funkcionira u fudbalu. To radi Dinamo. To radi Zvezda. To rade Portugalci.

Nekad ćemo i promašiti, ali ovaj sistem se isplati i ako ti svaki treći uspije.

Tako da, @Elegant, ulaganje u sportski segment se više isplati nego ulaganje u infrastrukturu. Ne kažem da je infrastruktura nebitna, jer je fakat bitna, ali ima važnijih stvari.
Sve si u pravu, ali niko to ne radi dok ima blokiran račun i neuredjenu infrastrukturu.
Svi oni imaju fine stadione prije nego su pare dali u igrače.
Igrač lako može biti i fula. Prvo obezbjediš stabilnost pa kreneš u avanture.
Stadion Dinama je odron. Samo što su oni bili pametniji i uložili u kamp, trenere i igrače. Da nije lopovluka, izgradili bi oni i stadion.

Kako rekoh, da ti svaki treći uspije, ti si u plusu. Znači ako dvojica propadnu, a treći uspije, opet imaš profit.

Imali su prošli stabilnost, barem su tako govorili, što nisu išli u avanture (samo su kod nas spor.tske odluke avanture)? Nisu znali i to je to. Zato su i bivši. Možete vi Amara zvati kamatarom koliko hoćete, ali niko mu ne može ni prismrditi kad je riječ o sportskom segmentu, barem kad je riječ o ljudima koje mi možemo dovesti i platiti. Zato oko njega trebamo skupljati ljude, ne oko nekog drugog. Ne podržavam ja Amara što je on lijep (jer nije) ili što imam korist neku (jer nemam). Podržavam ga jer je on najbolje što se desilo Želji u zadnjih 30 godina.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:33 pm

storm_raider je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:24 pm
Ajzea je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:17 pm

Pa ni dosadasnje radove nismo isplatili. Eto, na red je dosao krov a vrlo dobro znamo sta se sve ispisalo zbog krova. I cuj stalo se sa radovima a do sada se sila posla na stadionu uradila za kratak vremenski period. To ko moze neka dijeli stadion po Upravama, meni je to sve Zeljino pa me se odmah manite te price.
Helem, tribina nije baraka da se moze dici svako malo.
Koliko sam upratio, a mozda grijesim, na brzinu je sve islo, nama Savez duguje neki novac i Savez treba ganjati. Sta se uradilo na stadionu za ovaj kratak vremenski period?

Tom logikom, ko moze neka dijeli trofeje po trenerima, i "meni je to sve Zeljino, pa me se odmah manite te price". Naravno da je Zeljino, Zelji i ostaje, zbog Zelje se i osvajalo (i osvajace ako Bog da), zbog Zelje se i gradilo (i gradice ako Bog da). Svi su oni zasluzni na svoj nacin, svi... Neko kao trener, neko kao domar, neko kao igrac, neko kao direktor...

Da se razumijemo, jedno ne iskljucuje drugo. Pojacanja su stvarno vrhunska.
Istocna tribina, teren, zapad se prepoznati vise ne moze, stadion osposobljen za europske utakmice.. Do sutra mogu.
Tacno tako. Zeljeznicar je osvojio te trofeje i neka se toga sjeti svako ko na iste hrakne jer mrzi Amara.

Eh, na osnovu cega se zakljucilo da se stalo sa radovima? Zivota mi ja niti sta znam hoce li se graditi ili nece zato i ne mogu nista reci. Ali reci da se stalo sa radovima jer za dva-tri mjeseca nije nikla tribina, nosens totalni.
Zadnja izmjena: Ajzea, dana/u sri jun 26, 2019 6:36 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:35 pm

Trenutno čini mi se ovako. Još uvijek nepoznanica Subašić i Ilić. Obavezno bar jedan stoper, lijevi bek, bar jedno krilo.

slika
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:37 pm

exbabilon je napisao/la:
sri jun 26, 2019 2:02 pm
Ma ovo je hit. Prvo kazu zbog 100 maraka razlike treniramo u Hrasnici, a ne na Grbavici, sad dali 120 milja za Boju. Da nas nema, trebalo bi nas izmislit.

Inace, sretno Bojo u plavom dresu! Nisam ga upratio, al valjda vrijedi dok ga placamo.
Pošto se ovo za treniranje u Hrasnici odnosi na mene jer ne sjećam se da je iko drugi pisao, evo da ti odgovorim još jednom: Da, to je razlog zašto se trenira u Hrasnici, a naravno i travnjak je na vrhunskom nivou. Informaciju o plaćanju odštete nisam provjerio pa ti tu ne mogu odgovoriti.
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:39 pm

kvalitet je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:29 pm
Qooler je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:15 pm
kvalitet je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:09 pm


Da ti objasnim. Kupiš igrača za 200k KM. Bude igrač kod tebe 2 godine, valja ti, pomogne ti ostvariti neke spor.tske ciljeve i javi se turski klub da ga kupi. Ti kažeš znate kako, platio sam ga 100k eura, kod nas je napredovao, realno je sad da date 500 ili 600k eura. Dodaj na ovo našu djecu i svake godine možeš uzeti milion-dva na transferima, minimum.

Na igračima se može zaraditi puno više nego što dobijemo od sponzora, poslovnih prostora itd. Tako možeš zaraditi i za infrastrukturu i za sve ostalo.

Uzbiljno ulaganje u mlade i perspektivne igrače mora biti pravilo, a ne izuzetak, jer i ovo je izuzetak, bez obzira na to što je Amar. Kad budemo u mogućnosti platiti igrača 500k KM, nećemo prodavati ispod 3mil. KM. Tako to funkcionira u fudbalu. To radi Dinamo. To radi Zvezda. To rade Portugalci.

Nekad ćemo i promašiti, ali ovaj sistem se isplati i ako ti svaki treći uspije.

Tako da, @Elegant, ulaganje u sportski segment se više isplati nego ulaganje u infrastrukturu. Ne kažem da je infrastruktura nebitna, jer je fakat bitna, ali ima važnijih stvari.
Sve si u pravu, ali niko to ne radi dok ima blokiran račun i neuredjenu infrastrukturu.
Svi oni imaju fine stadione prije nego su pare dali u igrače.
Igrač lako može biti i fula. Prvo obezbjediš stabilnost pa kreneš u avanture.
Stadion Dinama je odron. Samo što su oni bili pametniji i uložili u kamp, trenere i igrače. Da nije lopovluka, izgradili bi oni i stadion.

Kako rekoh, da ti svaki treći uspije, ti si u plusu. Znači ako dvojica propadnu, a treći uspije, opet imaš profit.

Imali su prošli stabilnost, barem su tako govorili, što nisu išli u avanture (samo su kod nas spor.tske odluke avanture)? Nisu znali i to je to. Zato su i bivši. Možete vi Amara zvati kamatarom koliko hoćete, ali niko mu ne može ni prismrditi kad je riječ o sportskom segmentu, barem kad je riječ o ljudima koje mi možemo dovesti i platiti. Zato oko njega trebamo skupljati ljude, ne oko nekog drugog. Ne podržavam ja Amara što je on lijep (jer nije) ili što imam korist neku (jer nemam). Podržavam ga jer je on najbolje što se desilo Želji u zadnjih 30 godina.
Vidi nema potrebe sa pričamo o sportskom segmentu ako je sam klub ugrožen. Dakle ne zanima me, kao ni 90% savjesnih navijača.
Mene zanima Željo, a Željo nije onih 25 prvotimaca.
Dinamo nije ulagao u stadion možda ali ima već ima stadion za Ligu prvaka jer ju je igrao. Dočekao najveće Europske klubove, kao npr Bayern bez problemma. Više im ne treba.

Dakle nemamo potrebe pričati o sportskom segmentu dok je račun blokiran.
Samo budala daje (eventualno) 120 000 KM a račun blokiran. Kome to nije jasno taj ima problem.
Boji svaka čast, kao i ostalim igračima...ali zna se šta je prioritet, uredan klub koji servisira obaveze, omovućava odlazak juniroma, kadetima... pa do cicibana na turnire.
Meni ne treba ovde Meksičko - Kolumbijski kartel koji radi mimo računa.
Šta je sa računom? Kada će biti odblokiran? Ako imaš info javi.
Zadnja izmjena: Qooler, dana/u sri jun 26, 2019 6:42 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 26, 2019 6:40 pm

Ajzea je napisao/la:
sri jun 26, 2019 6:33 pm
Istocna tribina, teren, zapad se prepoznati vise ne moze, stadion osposobljen za europske utakmice.. Do sutra mogu.
Tacno tako. Zeljeznicar je osvojio te trofeje i neka se toga sjeti svako ko na iste hrakne jer mrzi Amara.

Eh, na osnovu cega se zakljucilo da se stalo sa radovima? Zivota mi ja niti sta znam hoce li se graditi ili nece zato i ne mogu nista reci. Ali reci da se stalo sa radovima jer za dva-tri mjeseca nije nikla tribina, nosens totalni.
Tacno tako i vazi za sve.

Prvo boldano: Pricamo o posljednjih 6 mjeseci? O tome sta je bilo prije toga, znamo sve. Kao sto si napisao, "do sutra mogu".

Drugo boldano: Gdje to pise, ko je spomenuo tribinu? E, to je "nonsens totalni". Stalo se u smislu da nisam vidio da se ista uradilo novo od januara pa do danas. To ne znaci da se nece nastaviti, ni to nisam napisao. Dakle, pisem iskljucivo o ovome sto je bilo. Svejedno je ko bio u vodstvu Kluba, isto bih napisao, cisto zbog diskusije da znas. Mozda je preuranjeno, to ne znam, a i da jeste, to je individualni aspekt.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 283 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija