Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3209
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 12:59 pm

Dzezvar je napisao/la:
ned apr 21, 2024 9:03 am
Postujuci pravo na svacije misljenje ipak mislim da malo vise crnjacite.Dino Dzurbuzovic je trener kojeg jako dosta bivsih igraca postuje.Ono sto nam je sada potrebno je potpuna mobilizacija svih,apsolutno svih da ostavrimo jedan i jedini cilj,a to je opstanak u ovoj yebenoj ligi.Ne zbog bilo koga od nas nego zbog naseg Zelje.U periodu poalije ove borbe cemo imati vremena da raspravljamo o mnogicemu.I meni dosta stvari ne stima,ali sada imamo taj primarni cilj a to opstanak.Mnogi su svoja ega spustili i stavili se na raspolaganje da pomognu svako sa svojim mogucnostima.Ide utorak i jako bitna tekma u ostvarivanju tog cilja.Treba nam pobjeda pa kakva god....moze vala i ćunom da ga zabije bilo ko samo da se pobjedi.
Ostavimo za sada pricu o Amaru,upravi ,gredicu,badzaku i inim po strani,idemo u borbu za opstanak.Treba nam 37 bodova da bi ga ostvarili i moramo ih namaknuti kako tako ali ih moramo namaknuti.
Ne nasjedajte na provokacije gurbeta j ostalih ...
Ako je već tako, nije bitno uopšte ko će do kraja sjediti na klupi, bitno je da popuni poziciju.

Kada su u pitanju amateri od igrača, može ih skupa trenirati Ćorić i Dudić u tandemu, stanje na tabeli bi bilo u bod ili tri razlike.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6038
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 1:21 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
ned apr 21, 2024 12:59 pm
Dzezvar je napisao/la:
ned apr 21, 2024 9:03 am
Postujuci pravo na svacije misljenje ipak mislim da malo vise crnjacite.Dino Dzurbuzovic je trener kojeg jako dosta bivsih igraca postuje.Ono sto nam je sada potrebno je potpuna mobilizacija svih,apsolutno svih da ostavrimo jedan i jedini cilj,a to je opstanak u ovoj yebenoj ligi.Ne zbog bilo koga od nas nego zbog naseg Zelje.U periodu poalije ove borbe cemo imati vremena da raspravljamo o mnogicemu.I meni dosta stvari ne stima,ali sada imamo taj primarni cilj a to opstanak.Mnogi su svoja ega spustili i stavili se na raspolaganje da pomognu svako sa svojim mogucnostima.Ide utorak i jako bitna tekma u ostvarivanju tog cilja.Treba nam pobjeda pa kakva god....moze vala i ćunom da ga zabije bilo ko samo da se pobjedi.
Ostavimo za sada pricu o Amaru,upravi ,gredicu,badzaku i inim po strani,idemo u borbu za opstanak.Treba nam 37 bodova da bi ga ostvarili i moramo ih namaknuti kako tako ali ih moramo namaknuti.
Ne nasjedajte na provokacije gurbeta j ostalih ...
Ako je već tako, nije bitno uopšte ko će do kraja sjediti na klupi, bitno je da popuni poziciju.

Kada su u pitanju amateri od igrača, može ih skupa trenirati Ćorić i Dudić u tandemu, stanje na tabeli bi bilo u bod ili tri razlike.
Razumijem ja tebe 100%,i jasno je ko dan da je to tako....Al hajde da se odradi ovo da ostanemo pa cemo oplesti po svima redom.Imam i ja mnogo sta za napisati.....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6038
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 1:24 pm

tm87alem je napisao/la:
ned apr 21, 2024 12:50 pm
Greda je vrlo realan decko. Iskoristice svaku priliku koja mu se ukaze zajedno sa saradnicima u ovom kriznom komitetu da se Zeljo izdigne iz ovog blata. A do tada braco, svi ko jedan, potrebni smo Zelji, vise nego ikada! Juce sam bio na treningu, igraci jako postuju Dinu i mislim da cemo cilj ostvariti. A onda, vidjeti sta i kako dalje. Obavezno natjerati prinudnu upravu i ljude u njoj da nam pokazu sta su potpisali kad nadju investitora. Slazem se da je pomocni izgubljen, al zato se lijepo zastitis, pa u ugovor stavis zastitne klauzule da u slucaju neodrzavanja Kampa ili ne do Bog neizgradnje istog, sve se Klubu vraca u posjed. Nisam pravnik, al te zastitne klauzule ce biti jako vazne za klub! Qooler je u pravu, kad ti pukne mega betonska konstrukcija, zna se ko ima pravo prece kupnje zemljista. I neka nam objasne strucnjaci zasto je odbijen prijedlog da se pomocni okrene i da na ostatku se napravi fitnes centar klupski i u visini sjevera prodavnica jedne jake firme koja bi nam bila i sponzor kluba. Sretno ti Zeljo u ovoj borbi, gdje ti je voda dosla do grla. Svi ko jedan u utorak! Za naseg Zelju!
Sve je ovo trenutno nebitno.Bitno je jedino izboriti opstanak
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
cala
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 2:17 pm

Prvo sa Basica na arapa, sad sa Akrapovica na Djurbuzovica i ekipu. Mi nikako da naucimo lekciju o skakanju s konja na magarca.

Spremamo se za drugu ligu na vrijeme, svaka cast upravi.
 
Avatar
gavran
Postovi: 7566
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 2:17 pm

Dzezvar je napisao/la:
ned apr 21, 2024 9:03 am
Postujuci pravo na svacije misljenje ipak mislim da malo vise crnjacite.Dino Dzurbuzovic je trener kojeg jako dosta bivsih igraca postuje.Ono sto nam je sada potrebno je potpuna mobilizacija svih,apsolutno svih da ostavrimo jedan i jedini cilj,a to je opstanak u ovoj yebenoj ligi.Ne zbog bilo koga od nas nego zbog naseg Zelje.U periodu poalije ove borbe cemo imati vremena da raspravljamo o mnogicemu.I meni dosta stvari ne stima,ali sada imamo taj primarni cilj a to opstanak.Mnogi su svoja ega spustili i stavili se na raspolaganje da pomognu svako sa svojim mogucnostima.Ide utorak i jako bitna tekma u ostvarivanju tog cilja.Treba nam pobjeda pa kakva god....moze vala i ćunom da ga zabije bilo ko samo da se pobjedi.
Ostavimo za sada pricu o Amaru,upravi ,gredicu,badzaku i inim po strani,idemo u borbu za opstanak.Treba nam 37 bodova da bi ga ostvarili i moramo ih namaknuti kako tako ali ih moramo namaknuti.
Ne nasjedajte na provokacije gurbeta j ostalih ...
Pisi cesce
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
GegenPress
Postovi: 122
Pridružen/a: sri nov 01, 2023 4:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 2:26 pm

17.11.2013

Plavi su jučer slavili u Travniku golovima Urdinova i Hodžića. Šef struke tima sa Grbavice, Dino Đurbuzović, jučer je ubilježio 50. utakmicu na klupi Želje.

Dino je rođen 14.8.1956. godine u Sarajevu. Svoju igračku karijeru je počeo u Željezničaru, zatim je nastupao za Iskru i Čelik, a nakon toga je otišao u Tursku gdje je igrao za Kayserispor, Gençlerbirliği i Ankaragücü. Trenersku karijeru počinje kao pomoćni i ko-trener u Želji, nakon toga postaje šef stručnog štaba Plavih. Nakon otkaza na Grbavici, vodio je Čelik u dva navrata te Travnik. 2009. godine ponovo dolazi u Želju kao pomoćni trener Amaru Osimu, a od ove sezone Dino je ponovo šef stručnog štaba.

U već pomenutih 50 utakmica, Dino je ostvario 31 pobjedu, deset remija i devet poraza.

*Zvanična stranica kluba*
---------------------------------------------------------------------------------
Transfermarkt

22 utakmice, 13 pobjeda, 7 remija i 2 poraza.
1921
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6038
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 2:52 pm

gavran je napisao/la:
ned apr 21, 2024 2:17 pm
Dzezvar je napisao/la:
ned apr 21, 2024 9:03 am
Postujuci pravo na svacije misljenje ipak mislim da malo vise crnjacite.Dino Dzurbuzovic je trener kojeg jako dosta bivsih igraca postuje.Ono sto nam je sada potrebno je potpuna mobilizacija svih,apsolutno svih da ostavrimo jedan i jedini cilj,a to je opstanak u ovoj yebenoj ligi.Ne zbog bilo koga od nas nego zbog naseg Zelje.U periodu poalije ove borbe cemo imati vremena da raspravljamo o mnogicemu.I meni dosta stvari ne stima,ali sada imamo taj primarni cilj a to opstanak.Mnogi su svoja ega spustili i stavili se na raspolaganje da pomognu svako sa svojim mogucnostima.Ide utorak i jako bitna tekma u ostvarivanju tog cilja.Treba nam pobjeda pa kakva god....moze vala i ćunom da ga zabije bilo ko samo da se pobjedi.
Ostavimo za sada pricu o Amaru,upravi ,gredicu,badzaku i inim po strani,idemo u borbu za opstanak.Treba nam 37 bodova da bi ga ostvarili i moramo ih namaknuti kako tako ali ih moramo namaknuti.
Ne nasjedajte na provokacije gurbeta j ostalih ...
Pisi cesce
Ja pisem ali tebe nema...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Valter
Postovi: 1322
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 2:54 pm

Lopta je napisao/la:
ned apr 21, 2024 12:40 pm
Majkel je napisao/la:
ned apr 21, 2024 11:59 am
phpBB [video]


Kako smo fino krenuli, a sad...
Dobili smo bili covjeka koji je stvarno mogao na duze staze biti ostavljen ali to je ono nase iz supljeg u prazno konstantno mijenjanje taktike vodjenja kluba kako vjetar puhne i to nas je i dovelo ovdje gdje jesmo, dugo necemo dobiti covjeka koji se toliko davao za nas fudbalski klub jer nermin nije radio samo za prvu ekipu i teren vec i za ostale segmente kluba a mi smo to olako pustili da bi dali arapima da se uce na nama. Ko nije pogledao tople preporuke da pogleda https://www.youtube.com/live/joe7hcX-kr ... uHYsbysCre
Još da je znao lopte gdje bi mu bio kraj, možda bi donio barem jedan bod sa gostovanja. Da je ostao još sedam dana Ćosić ili Ovčina bi zamijenili Muftića na golu. To što su ovi poslije njega bili isto pogubljeni ne znači da sada za njim trebamo plakati.
To je otprilike kada raskineš sa djevojkom (naravno zbog nekih objektivnih opravdanih razloga) i uđeš u period kada ne možeš da naletiš na neku djevojku koja zadovoljava tvoje kriterije pa počneš onu predhodnu idealizirati i žaliti za njom.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1932
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 4:10 pm

Sve mi se smučilo, fakat više ne može čovjeku pod kožu.
 
SanMan
Postovi: 1231
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 4:40 pm

Dzezvar je napisao/la:
ned apr 21, 2024 9:03 am
Postujuci pravo na svacije misljenje ipak mislim da malo vise crnjacite.Dino Dzurbuzovic je trener kojeg jako dosta bivsih igraca postuje.Ono sto nam je sada potrebno je potpuna mobilizacija svih,apsolutno svih da ostavrimo jedan i jedini cilj,a to je opstanak u ovoj yebenoj ligi.Ne zbog bilo koga od nas nego zbog naseg Zelje.U periodu poalije ove borbe cemo imati vremena da raspravljamo o mnogicemu.I meni dosta stvari ne stima,ali sada imamo taj primarni cilj a to opstanak.Mnogi su svoja ega spustili i stavili se na raspolaganje da pomognu svako sa svojim mogucnostima.Ide utorak i jako bitna tekma u ostvarivanju tog cilja.Treba nam pobjeda pa kakva god....moze vala i ćunom da ga zabije bilo ko samo da se pobjedi.
Ostavimo za sada pricu o Amaru,upravi ,gredicu,badzaku i inim po strani,idemo u borbu za opstanak.Treba nam 37 bodova da bi ga ostvarili i moramo ih namaknuti kako tako ali ih moramo namaknuti.
Ne nasjedajte na provokacije gurbeta j ostalih ...
+1
AO je u Želji proveo, što igrač što trener više od 15 godina. Povezivati svakoga ko je sa njim radio i poznavo ga svih tih godina sa njegovim lopovlukom je bez veze. Pa svi mi Željovci stariji od 3 godine ga poznajemo i navijali smo za Željine i njegove uspjeha ( ne za lopovluke).
Za njegove lopovluke su prije svih krivi predsjednici, UO, skupštinari koji su u tim periodima bili u Želji i aminovali mu sve to.
Gredić, Badžak, Dino Đurbuzović, Gušo, stotine bivših igrača i uposlenika kluba, desetine hiljada navijača nemaju nikakve veze sa lopovlukom AO - par desetina , najviše stotina ima
 
400000razloga
Postovi: 244
Pridružen/a: pet dec 11, 2020 11:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 4:46 pm

Dovesti klub do ispadanja iz ovakve lige,
svaka vam čast.
Sve Željovci veći od većeg.
Sve dušmani veći od većeg.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 4:58 pm

Samo puna Grbavica može slomiti protivnika, pa nam je obaveza nastaviti putem kojim smo išli do sada.

Utakmica sa Širokim Brijegom igra se u utorak u 20:30.

NEK' JE VAZDA PUNA NAS!
Forza 1921!

Oda majstore!
 
staaarinavijac
Postovi: 609
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 6:12 pm

J e d i n o , eventualno, što bi moglo zadržati Želju u ligi je da svi igrači u svojim glavama odluče da u svakoj utakmici do kraja sezone "izginu" i ne prave gluposti na terenu i to je to.
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 578
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 7:16 pm

Ma nas jedino konkurenti mogu ostaviti u ligi. Sreca nasa sto nijedan nas kiks jos nisu iskoristili. Gosk se malo podigao i to je to.
FCŽ
 
Lopta
Postovi: 226
Pridružen/a: sri jul 06, 2022 5:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 8:32 pm

Valter je napisao/la:
ned apr 21, 2024 2:54 pm
Lopta je napisao/la:
ned apr 21, 2024 12:40 pm
Majkel je napisao/la:
ned apr 21, 2024 11:59 am
phpBB [video]


Kako smo fino krenuli, a sad...
Dobili smo bili covjeka koji je stvarno mogao na duze staze biti ostavljen ali to je ono nase iz supljeg u prazno konstantno mijenjanje taktike vodjenja kluba kako vjetar puhne i to nas je i dovelo ovdje gdje jesmo, dugo necemo dobiti covjeka koji se toliko davao za nas fudbalski klub jer nermin nije radio samo za prvu ekipu i teren vec i za ostale segmente kluba a mi smo to olako pustili da bi dali arapima da se uce na nama. Ko nije pogledao tople preporuke da pogleda https://www.youtube.com/live/joe7hcX-kr ... uHYsbysCre
Još da je znao lopte gdje bi mu bio kraj, možda bi donio barem jedan bod sa gostovanja. Da je ostao još sedam dana Ćosić ili Ovčina bi zamijenili Muftića na golu. To što su ovi poslije njega bili isto pogubljeni ne znači da sada za njim trebamo plakati.
To je otprilike kada raskineš sa djevojkom (naravno zbog nekih objektivnih opravdanih razloga) i uđeš u period kada ne možeš da naletiš na neku djevojku koja zadovoljava tvoje kriterije pa počneš onu predhodnu idealizirati i žaliti za njom.
Ja nisam bio za to da se on pusti nije da ga sada nesto idealiziram svi smo ljudi i svi grijese. Covjek ti je donio evropu pa smo super igrali u toj evropi i onda je dobio pojacanja takva da nijedan nije u klubu ostao (nek me neko ispravi ako grijesim). Poenta je u tome da kojeg god trenera da smo doveli ta ekipa nije bila sposobna da izbori evropu ne znam sta da se izdesavalo i nerealnonje bilo da se to ocekuje. I to je greska uprave sto nisu odrijesili kesu odmah. Ja opet mislim da smo mi bolje igrali u tom periodu, recimo zadnja basiceva utakmica protiv igmana imas situaciju da klosar vahid dobija kriminalan crveni i igrali smo citavu utakmicu s igracem manje a opet smo iskreirali prilike i nismo uopste po meni lose igrali s obzirom na okolnosti(sjetiti se boljevicevic prilika). To jr bila prva utakmica za boljevica i vahida sto su realno najveca pojacanja tada bili. Do tada je covjeku najvece pojacanje bio turanjanin. Krila lijevog nismo imali uopste ako ne racunamo allysona kojeg ja ne racunam. Sa brunom i ovim pojacanjima koja je on dobio nama igra izgleda losije nego u pocetku sezone kada su igrali cosic turanjanin allyson drina, itd. Treba biti realan covjek je bio 4 boda od evrope tada s nikad gorom ekipom, sada mi po imenima imamo ekipu za borbu za evropu a posusje nas sa igracem manje poduci fudbalu. Dok se ne istrpi trener nema napretka, ali normalno neces brunu istrpiti kad vidis da to nije to, ali basica si mogao istrpiti covjek je pokazao da zna. Da je bruno bio tada umjesto basica mi bi protiv posusja igrali 3 5 2 na grbavici i 0 0 bi zavrsilo i izgubio bi evropu. Ljudi zaborave da je basic u 80oj promijenio formaciju i da smo 3 0 pobijedili, tu se pokazuje trenersko znanje. Moras da promasis nekad ali opet to je bolje nego silovanje 3 5 2 pa da sanse ne napravimo kako treba al da se vadimo kako ni protivnik nije imao sanse vec su iz jednog suta zabili gol. Price za malu djecu.
 
Almir
Postovi: 88
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 8:56 pm

svabo je napisao/la:
ned apr 21, 2024 7:24 am
https://m.youtube.com/live/joe7hcX-kr0? ... 8ZjyxjnRe5

Bašić kod Marjana Mijajlovića
Krenuh napisati da bi ovo trebalo citirati na svakoj stranici ne bi li sto prije kolektivno uvidjeli koju smo gresku napravili ali onda se sjetim koliko su ljudi upozoravali na pocetku sezone na pad koji ce kad tad doci(Storm je u tome prednjacio koliko me sjecanje sluzi) i da budemo pametni pa opet nije napravilo neki efekat..
 
Avatar
Valter
Postovi: 1322
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 9:28 pm

Poštujući svacije promišljanje, nama je protiv Posušja pomogla ruka Hodžića kod prvog gola da se domognemo Europe, a ne neko trenersko znanje al helem nejse.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 578
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 9:56 pm

Sa Basicem smo igrali stvarno lijepo sa naglaskom da je ekipa bila bas limitirana. Drugi par patika sto nasi pojedini navijaci imaju tako nerealna ocekivanja. Meni je urezana ona akcija protiv minska za 2:1 jednostavno prelijepo
FCŽ
 
svabo
Postovi: 119
Pridružen/a: ned nov 26, 2023 2:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 10:04 pm

Evo u El Clasicu je žuti karton ono što je Cocalić uradio Kyeremehu pa dobio crveni. Sad da li samo što je Real u pitanju pa nije crveni, to ne znam.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5156
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 21, 2024 10:37 pm

A kad smo već kod krampe Ćosića, baš neki dan pogledah njegov meč protiv ćukarićkog i ko da nije to taj igrač.
Koji im je klinac kad ovde dođu nikad mi neće biti jasno
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 231 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija