Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 12:55 pm

I meni ova linija nije ok povucena, neka ovi sto se bave UI-om i crtaju potvrde. :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1825
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 12:56 pm

dzulijano_pike je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:49 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:02 pm
plavi kanarinac je napisao/la:
Ma nije bio u liniji brate, ni on ni Allyson realno evo sad cu postat foto
Bio je u linijislika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Ovo je ofsajd, nije linija dobro povučena
Ja ne znam o kakvim linijama ovi gore pričaju ovo je definicija ofsajda
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3567
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 12:59 pm

plavi kanarinac je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:13 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:02 pm
plavi kanarinac je napisao/la:
Ma nije bio u liniji brate, ni on ni Allyson realno evo sad cu postat foto
Bio je u linijislika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Pa jes kad ga povlacis proizvoljno, da ima ono linija zavjesa var vidio bi da je ofsajd ... sinoc je iz jos jednog ugla bilo
Haj da ne povlacimo linije koje su povlacili nama... bezveze se hvatamo za gluposti...

da se ovo ne bi sviralo mnogima, ne bi sigurno....

I kod mene ima malo devijacije, ali dosta je blize realnoj situaciji....


slika
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 1:05 pm

Hvala Durgo, ja ne znam ko je ovu crvenu liniju povlacio, ali ju je na pola zavrnuo samo tako. :D

Jasno je da je ofsajd.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 1:06 pm

storm_raider je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:35 pm
Pa i da je bio ofsajd, bio je milimetarski.. radi se tu o namjeri samo da se Zeljo osteti. Da je borcev igrac bio u ovoj situaciji ne bi bio sviran ofsajd. Radi se dakle o neujednacenim kriterijima.
Sumnjam za boldirano, radi se o namjeri da ako zabije go, a bude ofsajd, ne popuši suspenziju i ne vrti mu se ime 20 dana po portalima.

Borac je druga prica, oni mogu rukomet igrati, tu su ovi zasticeni ko polarni medvjedi.
 
dzulijano_pike
Postovi: 178
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 1:16 pm

Sarajevo nije smjelo biti osteceno, da ih se pripremi za BL
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 1:29 pm

Hvatamo se za slamku, realno dobili su jer su kvalitetnije odigrali i to je to.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 1:34 pm

Kanite se linija, ofiramo se bezveze. Namjere su bile jasne poslije onih faulova u napadu, ali to ne amnestira nas.

Utucenost se osjetila i na jugu, razocarenje, bolno je bilo stajati tamo. Kad bi ispuhali koji dan i onda napravili hajc za iducu domacu, pa da naberemo 6-7 hiljada makar, to bi bila prica. Vazno bi bilo poslati poruku da Željo nisu ni Bekrić, ni Bašić ni ovi antitalenti na terenu. Željo smo mi.
 
SamoNapad
Postovi: 403
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 1:36 pm

Bolje je da nam neko izvuce analize koliko imamo netacnih pasova na osnovu kojih smo primili gol , o šansama da ne pricamo. Mozda griješim ali za ovaj posjed mi nemamo igrače koji mogu svesti greške u pasu na 1 do 2 maksimalno. Nije popularno reci ali mi bolje igramo kad preskačemo vezni red pogotovo ako imamo dva špica kao protiv Nefcija .
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 1:40 pm

Mi nemamo šta komentarisati te klubove, jer smo trenutno nivo za sredine tabele.

Ono što bih ja volio je neki ciljni rad kad već smo ispušili sezonu, daj onda da imamo na nekom drugom planu nešto od nje.

Riješiti se čim prije: Rustemović, Turanjanin, Biber, Mulalić, Kosorić, Beća
Do kraja sezone dati šansu, ako proigraju ok, ako ne - riješiti se: Gasal, Drljo, Allyson, Dubačkić, Drina.
Od ostalih:
Muftić - unaprijediti mu koliko se može ispucavanje i izlaske na centaršut, ostalo je ok golman.
Mekić - ako hoće da potpiše novi ugovor, bujrum, može dati ruke.
Ovčina - vratiti ga u formu, znamo da je za nase lige dobar igrac.
Jašarević - trpit dok ne bude bilo boljih vremena za lijevog beka.
Galić - solidan back up u najgorem slučaju.
Al Jaber - pružiti šansu u prvih 11
Ćosić - vratiti ga u formu, ne izmišljati mu pozicije
Krpić - kapitenska, dok je na nivou nek igra
Haračić - uvijek nešto napravi kad uđe, treba dobiti više šanse.

Ove nove Selimovića i Boljevića uklopiti u tim, pružiti im šansu u prvih 11 pa vidjeti. Amoaha prodati čim prije da ne bi bio slučaj Santos.

Starohane lagano, uz počasti i crvene tepihe, poslati u penziju i ponuditi neko mjesto u klubu ukoliko žele.

Sve to da imaš što čistiju sliku na kraju godine, da imaš bar nešto u izlogu.
Nabijem nas kolektivno na qrac ako će nam Turanjanin igrati i Rustem, a završiti 7. na tabeli.
 
Refa1987
Postovi: 110
Pridružen/a: sub feb 25, 2023 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 1:45 pm

Da je srao Gigović sa faulovima-jeste. Ono bi Borcu i Zrinjskom sve svirano bilo. Da smo mi loši-jesmo. Zadnji vezni NE POSTOJE. Svaka lopta na sredini je bila njihova, kada na kvalitet dodaš još to da su se dosta više i borili, dobiješ rezultat kakav dobiješ. Jedino što je Edis znao postaviti su derbiji, za ne povjerovati ali sam nekako miran bio kada je derbi u pitanju a on ga vodi. Ja se kladim da je Bašić uveo Haračića u drugom i da smo počeli bunariti loptu ako ne bi više šansi stvorili. Zadnja linija je i kod njih kritična samo što vezni dosta pomažu pa se to toliko i ne primjeti.
 
abuzenze
Postovi: 270
Pridružen/a: uto jul 31, 2018 8:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 1:51 pm

U toj situaciji da je Stila gurnuo Allysonu loptu na vrijeme izasao bi sam na golmana
 
505 VITEŠKA
Postovi: 576
Pridružen/a: pon dec 06, 2021 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 2:02 pm

Bas zato i podrzavam Nermina,zeli da igramo fudbal,po zemlji,kroz pas,ali...

Ima veliko ali....

Na lijevom beku das loptu Jasaru on gleda odmah kako centrirat,u sredini imas Bibera koji se krije od lopte,na krilu imas Alysona koji je 45 minuta neprimjetan a pritom beskoristan,na to sve imas i nesigurnu odbranu
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 2:25 pm

Izdrzat jedno mjesec dana, kad podjemo gradit jug pocet cemo opet dobijat tekme na hype :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Valter
Postovi: 1319
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 2:34 pm

Statistika i igre (naročito u gostima) sigurno nisu na strani Bašića. Za dosta toga je i on kriv. Momentum za smjenu definitivno nije dobar i kako god najbolje ga istrpiti barem do kraja polusezone. On se trenutno nalazi u situaciji koju bi poželio svaki trener. Takmičarski dio smo završili već u septembru tako da ima svo vrijeme ovog svijeta da pokaže nešto drugo na terenu. Očito nema pritiska navijača, sa ovim igračima ne može ispasti iz lige i vrijeme je da nam pokaže malo i znanja. Dosta šuplje priče o kvalitetu i nekvalitetu. Velež je recimo svima i u gostima i kući pravio velike probleme sa Ovčinom i Ćosićem. Sad njemu najednom ne valja niko. Ima idealnu situaciju da se može riješiti Cocalića, Štilića, Kosorića ... da ne ubacuje u igru igrače koje su doveli neki menađeri i zbog toga moraju igrati (Alison, Turanjanin ...) itd. Rezultatski utakmice u narednim mjesecima su nebitne (valjda ima toliko znanja da nas ne izbaci u drugu ligu) prema tome vrijeme je da radi onako kako samo on osječa da treba bez bilo čijeg sufliranja. A to će i pokazati da li ga vrijedi istrpiti. Šta god bilo nipošto dovoditi bilo kojeg bivšeg Željovca u stručni štab a i Bekrić nam je previše. I još jednom ću Nermine ponoviti, Bekrić ti ni u kojoj kombinaciji ne smije biti na klupi u toku utakmice.

Novci od kazni plus novci od recimo Turanjanina, Alisona ... bili bi dovoljni za novi ugovor sa Santosom sa kojim bi provjereno bili opasniji i raznovrsniji i vjerovatno imali koji gol a možda i bod više. Uz to istog smo mogli prodati u nekom narednom periodu i kompenzirati sve troškove koliko bi nas koštao. Ako je Bertićeva krivica 50% (navedeni igrači) onda su za drugih 50% krivi navijačl. Pa kada je tako zašto dio krivice ne prihvate i navijači i dio forumaša. Uvijek neko drugi kriv.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 2:37 pm

Jedna jako bitna stvar koja mi je zapala za oko jesu korneri. Od 5-6 kornera u prvom poluvremenu dva kornera su nam bili BALONI ( ako se ne varam oba je izveo Mekic). Majka mu stara zna li iko OSTRO centrirat.
Zbog onako losih kornera gdje lopta leti vjecnost normalno da ce usljed guranja neko napraviti faul.
Sutra bi na treningu natjerao sve igrace da vjezbaju samo izvodjenje centarsuteva iz mjesta i iz trka, ko ne uspije trcao bi mi po dva kruga oko terena za kaznu.
Alea iacta est!
 
ANamelessGhoul
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon avg 15, 2016 1:34 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 2:43 pm

Sad nekakve linije povlace ljudi ubili brasno u nama, ali nas je sudija zakl'o
 
abuzenze
Postovi: 270
Pridružen/a: uto jul 31, 2018 8:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 2:44 pm

Kakav kralju faul ono nije vidjelo faula, u jednoj situaciji cist penal za nas bio
 
Avatar
salle86
Postovi: 5137
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 3:21 pm

Naš najveći problem je što u jednom trenutku imaš igrače koji igraju OK, ali desi se crna rupa ili pad koncentracije nazovi kako hoćeš pa Cocalić/Drina ne skoče i Hasić glavom šutira, Mekić ne trči da ga isprati već se on ušeta u kazneni i slično.
A mi iz takvih grešaka primamo golove i tu prospemo sve ono što i bude dobro, ko sinoć u prvom poluvremenu.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
KogaBrigaZaNick
Postovi: 122
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 09, 2023 3:56 pm

volimtezeljo je napisao/la:
pon okt 09, 2023 12:09 am
Ovo je do sad nezabiljezena podrska jednom treneru Zelje. Nevjerovatno je da su krivci Stilic, Mekic, Cocalic, a kod prethodnog trenera su naglasavani kao najbolji pojedinci na svojim pozicijama u ligi.

Nermin Basic u ovoj sezoni u 10 utakmica ima 12 bodova. I gol razliku -4.
Od kad je dosao u Zeljeznicar 24 utakmice 9-4-11. Mislim da bi nas Haris Alihodzic bolje vodio.
Nastavit cemo sa podrsom i vjerovanja u sistem i pravljenje ekipe za sljedecu sezonu.
Samo se pitam ko ce to igrati iduce godine.

Za moj ukus je ovo malo za Zelju.
Nije da se nije upozoravalo, dejavu..
Ma hajte molim vas...razlika izmedju Mulalica i Basica je u tome sto nam igra lici na nesto kod Basica, dok smo sa "hooonaj" Mulalicem licili na goli k***...konacno pokusavamo graditi igru od zadnje linije i imati smislene akcije, a ne da nam se sve svodi na to sta ce 1 ili 2 igraca uraditi u fazi napada...kad si vec spomenuo Cocalica i Stilica, nemojmo zaboraviti da su ti igraci u ovoj sezoni stariji za jos 1 godinu, sto u njihovom dobu moze znacajno uticati na kvalitet (ne kazem da su nekvalitetni, samo kazem da to nisu ti igraci od prije godinu, pogotovo Stilic)...koliko se sjecam Mekic nije bio standardan kod Mulalica, toliko o njegovoj kvaliteti...al na stranu sve, kako se fino izlazi iz rupa i jedva ceka popljuvati cim osjetite krv...JEDNOM STE NAS SROZALI, NECE MOCI VISE!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, Bing [Bot], Blueee1921, BrUDA, Dzezvar, Google [Bot], SkenderijaTM87 i 149 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija