Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 7:34 pm

ono.na je napisao/la:
uto sep 26, 2023 6:49 pm
Ova presica ima smisla sad. I upravo se i desila na pocetku sezone. Ovo je pocetak. Ne moze ti objasnjavati transfere u julu kad ih tek tad dovodi. Ne moze jedan, a ni dva prelazna roka rijesiti sve probleme.

Na osnovu cega ocekujemo pobjede i jake partije? 10 godina nisi tutulu osvojio, mozemo li biti realni i ici u sezonu sa malim ocekivanjima?
Na osnovu zalaganja u evropskim tekmama i u tekmi protiv Borca ocekujemo da se i ostalim utakmicama pristupa sa barem 75% tog zara, a ne sa 7.5% (u najboljem slucaju).

U sustini, ocekuje se da postuju klub i navijace; vjerujem da govorim u ime ogromne vecine Zeljovaca.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
Valter
Postovi: 1319
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 7:48 pm

salle86 je napisao/la:
uto sep 26, 2023 4:23 pm
Meni je samo nerealno da u Sarajevu, gdje u svakoj branši ima više para, ljudi, svega pa i duplo nego u ostatku države, samo mi eto ne možemo do tih para i bolje uslove imaju u Gabeli, Posušju, Doboju, Etno selu 🤣
Znači ne takmičimo se mi protiv arapskih šeika, ruskih oligarha i sl već naših.
Da se svaki dan pošalje po jedan sms svakome ko u gradu ima veća primanja od milju maraka, garantujem da bi stanje bilo bolje sutra nego je danas. Ali meni se čini da je nama to zadnje na pameti
Ti koji bi dobili sms bili bi budale da uplate koju marku. Oni da uplate, a mi da ih na kazne utrošimo. I onda od 100 forumaša 97 ih je svjesno kako smo u teškoj situaciji i kako nema para. A da mi navijači (forumaši) malo počistimo svoj dom ,,, jok.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
ono.na
Postovi: 578
Pridružen/a: čet feb 25, 2016 12:13 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 7:50 pm

fcz je napisao/la:
uto sep 26, 2023 7:34 pm
ono.na je napisao/la:
uto sep 26, 2023 6:49 pm
Ova presica ima smisla sad. I upravo se i desila na pocetku sezone. Ovo je pocetak. Ne moze ti objasnjavati transfere u julu kad ih tek tad dovodi. Ne moze jedan, a ni dva prelazna roka rijesiti sve probleme.

Na osnovu cega ocekujemo pobjede i jake partije? 10 godina nisi tutulu osvojio, mozemo li biti realni i ici u sezonu sa malim ocekivanjima?
Na osnovu zalaganja u evropskim tekmama i u tekmi protiv Borca ocekujemo da se i ostalim utakmicama pristupa sa barem 75% tog zara, a ne sa 7.5% (u najboljem slucaju).

U sustini, ocekuje se da postuju klub i navijace; vjerujem da govorim u ime ogromne vecine Zeljovaca.
Slazem se. Ali u toj Evropi si pobjedio jednu utakmicu i zalagao se. 2 si remizirao i jednu izgubio. Igrao si dobro jer te je sudija pustio da igras i nije ti sjeckao igru kao u nasoj ligi.

Ja osjecam postovanje kluba prema meni jer su transparentni, ne kriju nista, realno imaju niska ocekivanja i obicne planove, shodno situaciji i otplati dugova. Ja bih radije se strpio dvije godine pa onda imao normalan sastav i dobre plate, mozda cak i jug i situaciju bez dugova. A i da mi kapital ode sa 29 na 33 miliona. Nego sad 8 pobjeda za redom pa 2026te izvjestaj o blokiranom racunu.

Nismo svi isti, mozda i bolje sto nismo. Neko ne zeli takav proces nego sve veceras.
Najljepsa drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 7:58 pm

ono.na je napisao/la:
uto sep 26, 2023 7:50 pm
fcz je napisao/la:
uto sep 26, 2023 7:34 pm
ono.na je napisao/la:
uto sep 26, 2023 6:49 pm
Ova presica ima smisla sad. I upravo se i desila na pocetku sezone. Ovo je pocetak. Ne moze ti objasnjavati transfere u julu kad ih tek tad dovodi. Ne moze jedan, a ni dva prelazna roka rijesiti sve probleme.

Na osnovu cega ocekujemo pobjede i jake partije? 10 godina nisi tutulu osvojio, mozemo li biti realni i ici u sezonu sa malim ocekivanjima?
Na osnovu zalaganja u evropskim tekmama i u tekmi protiv Borca ocekujemo da se i ostalim utakmicama pristupa sa barem 75% tog zara, a ne sa 7.5% (u najboljem slucaju).

U sustini, ocekuje se da postuju klub i navijace; vjerujem da govorim u ime ogromne vecine Zeljovaca.
Slazem se. Ali u toj Evropi si pobjedio jednu utakmicu i zalagao se. 2 si remizirao i jednu izgubio. Igrao si dobro jer te je sudija pustio da igras i nije ti sjeckao igru kao u nasoj ligi.

Ja osjecam postovanje kluba prema meni jer su transparentni, ne kriju nista, realno imaju niska ocekivanja i obicne planove, shodno situaciji i otplati dugova. Ja bih radije se strpio dvije godine pa onda imao normalan sastav i dobre plate, mozda cak i jug i situaciju bez dugova. A i da mi kapital ode sa 29 na 33 miliona. Nego sad 8 pobjeda za redom pa 2026te izvjestaj o blokiranom racunu.

Nismo svi isti, mozda i bolje sto nismo. Neko ne zeli takav proces nego sve veceras.
Ne govorim o rezultatima vec ISKLJUCIVO o zalaganju. Zalaganju igraca, ne uprave. Ovoj upravi nista nisam prigovorio.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
Valter
Postovi: 1319
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 8:26 pm

U Dolini Ćupova nalazi se naš dom,
nama najljepši, pogledajte!
Poznati ljudi okrutni, opasni k'o zmaj
odavno žele da sliste naš lijepi raj!


Kakve smo ovce izgleda da će opet doć i mi tu ništa nećemo moć
Jer navijački interesi nisu isti svi da bi Želju spasili!
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
staaarinavijac
Postovi: 609
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 8:31 pm

Jasno je da je stabilizacija kluba u ovakovoj situaciji prioritet. Ne sumnjam da uprava pokušava koliko može da otplati sve dugove. Neko napisa kako bi prihvatio da,ne izađemo u Evropu ako ce uprava dugove sravniti na 0 za dvije godine . E , to AKO i jeste glavni problem ... ja ne vjerujem da naša uprava ovakvim pristupom može sve završiti za dvije godine.Čak joj trenutne , a nedovoljne aktivnosti na vraćanju dugova ( bez dobrog investitora , sistem itd, itd) može biti alibi kad bi Željo ispao u kantonalnu ligu.Jer , eto , nema se para za dobre igrače , nema se para za stručne trenere mlađih kategorija , a onda nema i talentovanih juniora koji bi se mogli prekomandovati u prvi tim ... Možemo se g o d i n a m a stabilizirati. U takvim uslovima klub bi najviše mogao zarađivati i plasmanima u Evropu od UEFE .
Ovako , nema investitora, nema plasmana u Evropu , nema talentovanih juniora ... a da ne spominjem da nema garancije da se neće za pola godine , ili godinu "iznenada " pojaviti neki novi dug , bilo prema nekoj firmi , ili nekom igraču, nekom uposleniku ...
Uprava ako se ne trzne i uskoro ne " unese " poveću sumu novca , ovaj klub će biti još na većim mukama .Džaba i sabur i podrška Bašiću ...
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 9:08 pm

Steta sto se pada na fore kao sto su "ovo pricam iz srca", "ratnicke suze", "brrrr" itd. Stvarno smo postali mahalski klub, dosao covjek na press i nije se spremio nego onako ce on to iz glave...amaterizam na 100 %
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 9:10 pm

Ne znaci da moramo izgubiti 4 zaredom da bi se stabilizirali. Stabilizacija je trenutno samo alibi za uzasan prelazni rok i to sto smo na terenu nivo borbe za opstanak, grcevite.

To sto guramo sezonu sa 60 hiljada troska na igrace je po meni najgluplja poslovna odluka. Ne sportska, nego poslovna. Odrices se potencijalnih paretina od Evrope iduce ljeto, punog stadiona u borbi za Evropu, radi cega? Ustede 15 hiljada mjesecno? 150 hiljada do iduceg ljeta? Pa do kraja sezone ako se cudo ne desi ces konstantno imati 3 hiljade navijaca manje nego sto bi imao da si u borbi za vrh. Ta 2-3 igraca bi sebe od karata isplacivala. Ali hoce SD da nekom u ugovoru napise da mora dati 15 golova, drugacije ne dovodimo.
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 9:21 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
uto sep 26, 2023 2:19 pm
Jel moguce da je prosla citava press konferencija i da ni u jednom trenutku nije dao podrsku Basicu???
Ovo nam samo treba biti pokazatelj zasto su nastupili losi rezultati.

Ja ne mogu da vjerujem da razmisljamo o prostorima na istoku, novom jugu itd a ovamo za kifle nemamo.
Pa nesretnik pokusava svim silama da se spasi... vidis da je poceo Gasala i Becu da hvali ja pomislio da prica o Ronaldu i Mesiju....Zamisli ti rumenigea kaze najbolji su... pa ako uprava ovo ne vidi onda oni trebaju ostavku podnijeti.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 9:42 pm

Je l moguce da "eminentnija gospoda" sarajlija ovo napiše, dotičnog sam viđao na istoku. Kako sve fino napisa i optuzi graditelje, a nigdje da spomene slavnog brkatog trenera ...to mi je samo čudno. slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
dzulijano_pike
Postovi: 178
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 10:10 pm

Ovo za teren je ubleha. Odgovorno tvrdim da je nas teren nakon 5 godina u rangu novih terena koji su uradjeni.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 10:11 pm

kokoška je napisao/la:
uto sep 26, 2023 9:21 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
uto sep 26, 2023 2:19 pm
Jel moguce da je prosla citava press konferencija i da ni u jednom trenutku nije dao podrsku Basicu???
Ovo nam samo treba biti pokazatelj zasto su nastupili losi rezultati.

Ja ne mogu da vjerujem da razmisljamo o prostorima na istoku, novom jugu itd a ovamo za kifle nemamo.
Pa nesretnik pokusava svim silama da se spasi... vidis da je poceo Gasala i Becu da hvali ja pomislio da prica o Ronaldu i Mesiju....Zamisli ti rumenigea kaze najbolji su... pa ako uprava ovo ne vidi onda oni trebaju ostavku podnijeti.
100% drug, sve receno.
Kad je poceo pricu za Gasala i Becu ja se sjebo, kontam ko su ti igrac :) sta kaze sve ekipe ih trazile.

Bekric je hinja i danasnjom press konferencijom je samo potvrdio da radi iza ledja Basicu.

UPRAVA KOLIKO JE SUTRA MORA STATI U BASICA, AKO NE ONDA NEKA I ONI KRENU LAGANO.


BEKRICU ODLAZI, LAZNA LEGENDO.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 10:12 pm

dzulijano_pike je napisao/la:
uto sep 26, 2023 10:10 pm
Ovo za teren je ubleha. Odgovorno tvrdim da je nas teren nakon 5 godina u rangu novih terena koji su uradjeni.
Ne znam jesi li sada gledao tekmu Tuzla-Borac hahaha ma ono je mocvara, eh ono je sklepano.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
dzulijano_pike
Postovi: 178
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 10:19 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
uto sep 26, 2023 10:12 pm
dzulijano_pike je napisao/la:
uto sep 26, 2023 10:10 pm
Ovo za teren je ubleha. Odgovorno tvrdim da je nas teren nakon 5 godina u rangu novih terena koji su uradjeni.
Ne znam jesi li sada gledao tekmu Tuzla-Borac hahaha ma ono je mocvara, eh ono je sklepano.
Naravno.
E sad zamisli kad se to desava na terenu koji nema ni godinu, sta ce biti sa njim za 5 godina.
Eno teren Zrinjskog, nema ni 3 mjeseca, blato u petercu kao da je star 3 godine.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 10:23 pm

dzulijano_pike je napisao/la:
uto sep 26, 2023 10:19 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
uto sep 26, 2023 10:12 pm
dzulijano_pike je napisao/la:
uto sep 26, 2023 10:10 pm
Ovo za teren je ubleha. Odgovorno tvrdim da je nas teren nakon 5 godina u rangu novih terena koji su uradjeni.
Ne znam jesi li sada gledao tekmu Tuzla-Borac hahaha ma ono je mocvara, eh ono je sklepano.
Naravno.
E sad zamisli kad se to desava na terenu koji nema ni godinu, sta ce biti sa njim za 5 godina.
Eno teren Zrinjskog, nema ni 3 mjeseca, blato u petercu kao da je star 3 godine.
I na Kosevu je progledao teren ispred golmana...**** mater nekad se pitam isto ko da bika drze u petercu :)
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 10:45 pm

da li grijaci igraju ulogu prije/u toku kise? ili samo snijeg tope?
MIRZA RASCIC
 
dzulijano_pike
Postovi: 178
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 26, 2023 11:50 pm

Grijaci uvijek igraju ulogu da se travi s vremena na vrijeme obezbjedi optimalna temperatura, da je zima ne ubije skroz. Ne mora biti kisa, snijeg. I ako je suha zima trebalo bi grijace paliti, da mraz ne ubije travu skroz.
 
ubaceni element
Postovi: 680
Pridružen/a: pon okt 28, 2019 3:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 27, 2023 7:13 am

ono.na je napisao/la:
uto sep 26, 2023 7:50 pm

Ja osjecam postovanje kluba prema meni jer su transparentni, ne kriju nista, realno imaju niska ocekivanja i obicne planove, shodno situaciji i otplati dugova.
Pa upravo ovo kriju, ja pojma nemam koji su nasi ciljevi i ocekivanja, niti se sjecam da ih je neko predocio pred pocetak sezone. Ko je postavio ciljeve, ko ih je odobrio, i ko ih je nama predstavio (i kad)?
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 27, 2023 7:55 am

ubaceni element je napisao/la:
sri sep 27, 2023 7:13 am
ono.na je napisao/la:
uto sep 26, 2023 7:50 pm

Ja osjecam postovanje kluba prema meni jer su transparentni, ne kriju nista, realno imaju niska ocekivanja i obicne planove, shodno situaciji i otplati dugova.
Pa upravo ovo kriju, ja pojma nemam koji su nasi ciljevi i ocekivanja, niti se sjecam da ih je neko predocio pred pocetak sezone. Ko je postavio ciljeve, ko ih je odobrio, i ko ih je nama predstavio (i kad)?
Pa receno je fino Europa je cilj....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 27, 2023 7:56 am

ISB87 je napisao/la:
uto sep 26, 2023 10:45 pm
da li grijaci igraju ulogu prije/u toku kise? ili samo snijeg tope?
Grijaci ne sluze za to,oni su sikljucivo tu zbog trave u zimskom periodu.Ne tope snijeg i ne suse teren od kise.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Jacksparrow, South i 123 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija