Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 1:48 am

ok, hajmo dat svu imovinu na raspolaganju.
MIRZA RASCIC
 
abuzenze
Postovi: 270
Pridružen/a: uto jul 31, 2018 8:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 2:28 am

Mulalic Edis je napisao/la:
ned jul 02, 2023 1:15 am
Prijateljska utakmica, bez takmicarskog naboja. Eksperimenti i jedni i drugi. Mi u drugom izveli igrace koji su na probi. SRAMOTNA organizacija utakmice i odnos prema navijacima. Zavrnuta voda i jedna mala vrata otvorena za dvije hiljade navijaca. Navijaca, koji su odrzali klub u zivotu.

Ja ne trazim skupa pojacanja, kule, gradove, kampove, titule...jako dobro znam s cim se ljudi bore i da smo u decembru skoro bili ugaseni. Transparetno i odgovorno poslovanje je sasvim OK. Dosli su ljudi kad su svi ovi sto danas pametuju kilometar od stadiona sjedili da ne bi slucajno probali pomoci sta. Znam jako dobro kako je kad na svaki mjesec i 60 milja poreza pokuca Amar, Zec, Alba, Medjugorje, neka firma iz 2009, bivsi uposlenik, vodovod, struja...da ne nabrajam dalje, znam kako se licenca dobila i koja je borba bila. Sve to u redu i super.

MEDJUTIM, neozbiljnost i neodgovornost vec u junu pocinje. Sjednica UO sazvana prekasno. Neku noc bila. Manijaci objavljuju akciju za plave majice prije deset dana i narucuju iste u TM Shop. Znaci, ponovo mi pravimo euforiju i donosi se dodatni novac i atmosfera se pravi znacajna za klub. U nasem klupskom fanshopu nema rojal plave majice...ako su narucili i ako ce doci do srijede ja brisem post. Znaci, direktor fanshopa samo da prati desavanja i djeluje s dva poziva. Pa daj da se proda 3 4 hiljade majica plavih Zeljinih, da se nesto zaradi...prosle godine nestane godisnjih karata, SRAMOTNO isto, ove godine karte ce biti skuplje, ali ponovo se kasni sa objavom, a znam da nisu ni narucene godisnje karte. Za clanske da ne govorim, nikakve reklame i plana. Ako hoces da prodas dresove, majice, godisnje karte onda to moras imati spremno vec od ponedjeljka jer je za 10 dana evropska tekma. Da pravis akcije i bombardujes s reklamama, da iskoristis dijasporu i pozitivnu energiju. Da se postave standovi za clanske, godisnje karte, da se proda barem 2 hiljade istih, 2 hiljade majica za utakmicu, 500 dresova, da ovo da ono, ALI NE KOD NAS TEK SJEDNICA UO. Nista nije spremno. Ovo sto sam ja napisao moze se zavrsiti za dva dana samo treba nesto i raditi. Jedino da navijaci preuzmu i poreznu, i fanshop i organizaciju utakmica, da nas 11 istrci sad protiv Dinama.
Neodgovornim i nemarnim odnosom finansijski ce Zeljo biti ostecen. A nama su juli i august najbolji izvor prihoda. Pa daj iskoristi to...opet kazem mozda nas iznenade i sve u ponedjeljak bude spremno, ali po onom sto znam nece.
Bravo za post
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 459
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 6:14 am

Mulalic Edis je napisao/la:
ned jul 02, 2023 1:15 am
Prijateljska utakmica, bez takmicarskog naboja. Eksperimenti i jedni i drugi. Mi u drugom izveli igrace koji su na probi. SRAMOTNA organizacija utakmice i odnos prema navijacima. Zavrnuta voda i jedna mala vrata otvorena za dvije hiljade navijaca. Navijaca, koji su odrzali klub u zivotu.

Ja ne trazim skupa pojacanja, kule, gradove, kampove, titule...jako dobro znam s cim se ljudi bore i da smo u decembru skoro bili ugaseni. Transparetno i odgovorno poslovanje je sasvim OK. Dosli su ljudi kad su svi ovi sto danas pametuju kilometar od stadiona sjedili da ne bi slucajno probali pomoci sta. Znam jako dobro kako je kad na svaki mjesec i 60 milja poreza pokuca Amar, Zec, Alba, Medjugorje, neka firma iz 2009, bivsi uposlenik, vodovod, struja...da ne nabrajam dalje, znam kako se licenca dobila i koja je borba bila. Sve to u redu i super.

MEDJUTIM, neozbiljnost i neodgovornost vec u junu pocinje. Sjednica UO sazvana prekasno. Neku noc bila. Manijaci objavljuju akciju za plave majice prije deset dana i narucuju iste u TM Shop. Znaci, ponovo mi pravimo euforiju i donosi se dodatni novac i atmosfera se pravi znacajna za klub. U nasem klupskom fanshopu nema rojal plave majice...ako su narucili i ako ce doci do srijede ja brisem post. Znaci, direktor fanshopa samo da prati desavanja i djeluje s dva poziva. Pa daj da se proda 3 4 hiljade majica plavih Zeljinih, da se nesto zaradi...prosle godine nestane godisnjih karata, SRAMOTNO isto, ove godine karte ce biti skuplje, ali ponovo se kasni sa objavom, a znam da nisu ni narucene godisnje karte. Za clanske da ne govorim, nikakve reklame i plana. Ako hoces da prodas dresove, majice, godisnje karte onda to moras imati spremno vec od ponedjeljka jer je za 10 dana evropska tekma. Da pravis akcije i bombardujes s reklamama, da iskoristis dijasporu i pozitivnu energiju. Da se postave standovi za clanske, godisnje karte, da se proda barem 2 hiljade istih, 2 hiljade majica za utakmicu, 500 dresova, da ovo da ono, ALI NE KOD NAS TEK SJEDNICA UO. Nista nije spremno. Ovo sto sam ja napisao moze se zavrsiti za dva dana samo treba nesto i raditi. Jedino da navijaci preuzmu i poreznu, i fanshop i organizaciju utakmica, da nas 11 istrci sad protiv Dinama.
Neodgovornim i nemarnim odnosom finansijski ce Zeljo biti ostecen. A nama su juli i august najbolji izvor prihoda. Pa daj iskoristi to...opet kazem mozda nas iznenade i sve u ponedjeljak bude spremno, ali po onom sto znam nece.
Kakve veze imaju rojal majice sa klupskim fan shopom? To je isto kad manijaci kazu svi u crnom i sal oko vrata a ti odeš u klupski fan shop i kažeš nema crne majice
Boze sacuvaj
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 10:46 am

Mulalic Edis je napisao/la:
ned jul 02, 2023 1:15 am
Prijateljska utakmica, bez takmicarskog naboja. Eksperimenti i jedni i drugi. Mi u drugom izveli igrace koji su na probi. SRAMOTNA organizacija utakmice i odnos prema navijacima. Zavrnuta voda i jedna mala vrata otvorena za dvije hiljade navijaca. Navijaca, koji su odrzali klub u zivotu.

Ja ne trazim skupa pojacanja, kule, gradove, kampove, titule...jako dobro znam s cim se ljudi bore i da smo u decembru skoro bili ugaseni. Transparetno i odgovorno poslovanje je sasvim OK. Dosli su ljudi kad su svi ovi sto danas pametuju kilometar od stadiona sjedili da ne bi slucajno probali pomoci sta. Znam jako dobro kako je kad na svaki mjesec i 60 milja poreza pokuca Amar, Zec, Alba, Medjugorje, neka firma iz 2009, bivsi uposlenik, vodovod, struja...da ne nabrajam dalje, znam kako se licenca dobila i koja je borba bila. Sve to u redu i super.

MEDJUTIM, neozbiljnost i neodgovornost vec u junu pocinje. Sjednica UO sazvana prekasno. Neku noc bila. Manijaci objavljuju akciju za plave majice prije deset dana i narucuju iste u TM Shop. Znaci, ponovo mi pravimo euforiju i donosi se dodatni novac i atmosfera se pravi znacajna za klub. U nasem klupskom fanshopu nema rojal plave majice...ako su narucili i ako ce doci do srijede ja brisem post. Znaci, direktor fanshopa samo da prati desavanja i djeluje s dva poziva. Pa daj da se proda 3 4 hiljade majica plavih Zeljinih, da se nesto zaradi...prosle godine nestane godisnjih karata, SRAMOTNO isto, ove godine karte ce biti skuplje, ali ponovo se kasni sa objavom, a znam da nisu ni narucene godisnje karte. Za clanske da ne govorim, nikakve reklame i plana. Ako hoces da prodas dresove, majice, godisnje karte onda to moras imati spremno vec od ponedjeljka jer je za 10 dana evropska tekma. Da pravis akcije i bombardujes s reklamama, da iskoristis dijasporu i pozitivnu energiju. Da se postave standovi za clanske, godisnje karte, da se proda barem 2 hiljade istih, 2 hiljade majica za utakmicu, 500 dresova, da ovo da ono, ALI NE KOD NAS TEK SJEDNICA UO. Nista nije spremno. Ovo sto sam ja napisao moze se zavrsiti za dva dana samo treba nesto i raditi. Jedino da navijaci preuzmu i poreznu, i fanshop i organizaciju utakmica, da nas 11 istrci sad protiv Dinama.
Neodgovornim i nemarnim odnosom finansijski ce Zeljo biti ostecen. A nama su juli i august najbolji izvor prihoda. Pa daj iskoristi to...opet kazem mozda nas iznenade i sve u ponedjeljak bude spremno, ali po onom sto znam nece.
Sa vecinom se mogu sloziti. Ja sam na poluvremenu bio u wcu i bilo je vode, sad ne znam mozda sam ja pogodio jedino mjesto gdje je bilo vode, ne znam.
Sto se tice utakmice, prvih 30ak minuta nije bilo lose, stvorili smo nesto. Kasnije je poceo mijesati pa je bilo losije i losije. Uglavnom i sam Basic je rekao da nece izmisljati u evropskim utakmicama sa ovom formacijom 343 ali da u ligaskim utakmicama mozemo ocekivati nesto tako.
Sto se tice igrackog kadra, ocigledno je da nam fali kvaliteta na bekovskim pozicijama i jedan brzi igrac u sredini, te na krilnim pozicijama jedan kvalitetan igrac. Ono sto znam je da vrlo brzo dolaze 2 igraca pa cemo vidjeti hoce li i koliki ce upgrade biti za nasu ekipu. Sve u svemu vise ocekujem od utakmice u srijedu.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 10:53 am

kvalitet je napisao/la:
ned jul 02, 2023 12:27 am
Dzezvar je napisao/la:
sub jul 01, 2023 11:43 pm
kvalitet je napisao/la:
sub jul 01, 2023 9:22 pm


Pošteno, ali ako ne izborimo Evropu, znamo ko treba dobiti nogu iz kluba... ovaj prelazni rok je užasan
Napisa vam neko,vi se ponasate kao da imamo budzet od nekoliko miliona....
Spustite ljudi kriterije.Nismo jos u mogucnosti da se qrcimo...
Bas vas je ponijela pitarsko cetnicka euforija...
Manje gledajte na njih a puno vise na Želju..
Ponašam se tako jer nam se predsjednik ku*či po presicama, diže ton, očitava bukvice, pravi nas budalama, očito ne zna namaći ozbiljne pare, a ponavljam NIJE ISKORISTIO SVE MOGUĆNOSTI DA UVEDE INVESTITORA I PRI TOME SU APSOLUTNO NETRANSPARENTNI KADA JE O TOME RIJEČ.

I nikakva mene nije euforija ponijela, nego razmišljam objektivno i opet govorim da za Želju nije dovoljno da neko domaćinski posluje. Fudbalskom klubu je potreban novac, s ovim dugovima bar 6-7 miliona godišnje da bismo bili konkurentni, ništa više, ovi to ni izbliza ne znaju namaći. Šta je problem to reći?
Sve mi jasno. Kad neko kaze nije otvoren ulaz jucer nemam namjeru replicirati. Isto i za pojedine igrace svi imamo svoje misljenje. Ja sam ovdje vise puta davao misljenja kontra svim u vezi igraca i slabo ko kaze bio si u pravu a pljuvalo se po mnogima. I sve mi je to ok ali kad neko kritikuje ovu upravu u smislu ne znaju namaci pare od tog mi se kosa dize vjerjj mi. Izvini sto ovako ja ali fakat me to nervira. Evo forumas Mulalic je spomenuo neke stvari koje mogu bokje od karata, fan shopa i sl i i to je namicanje para ali to treba asministracija da radi koje nemamo dovoljno. Raspisan je konkurs nedavno da bi tu bili efikasniji jer su se sad stvorili uslovi da mozemo. Ali reci da uprava koja je dosla prije godinu otprilike i vratila visw od miliona duga, napravila reprograme i koja redovno izmiruje tekuce obaveze ne zna namaci pare je zlobno. Kad dodjes u situaciju kad dugujes svima kad nemas rezultata kad ti vise za vratom i uspijes namaci to sve i vratiti povjerenje sponzora koje niko zvao nije i povecati broj istih plus doviti povjerenje drzavnih i nizih nivoa vlasti da ti omoguce vece cifre moze samo biti za respekta. Nama druze moj za normale i prosjeka treba oko 4 mil. Ove godine po svemu sto sam cuo bit ce i 5 i vise namaknuto ali nazalost preko 100.000 mjesecbo ide na dugove plus se pojavljuju novi. Ok navijaci doprinesu sa nekim iznosom ali ovdke se oredstaclja da navijaci sve donose sto nije tacno. Nije ni 50%. Mozda oko 30%. Druga je stvar sto bi se malo ko uhvatio u kostac sa svim tim, sto su ljudi svoje privatne zivote zapostavili i sl. Znam reci ces htjeli su. Slazem se. Ali nakon godinu rada vrhunskog ih kriitkovati na ovaj nacin je zlobno.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 11:00 am

I da niko od clanova uprave nije otjerao investitora. Mozda su ga zvali neki dusmani koji ssd nisu u klubu. To ne iskljucujem da je uticalo na njega ako je bilo ali niko iz kluba to nije radio. Na kraju krajeva covjke sigurno nebi dao donaciju da je mislio ista lose o ljudima tu u klubu. Osjecao ss odgovorim mozda jer se oteglo sve i to je to. Nije se odustalo od investitora (mnoz.) to znam sto posto ali mi nismo klub gdje se to moze lako zavrsiti a ovakva pisanja dovode ljude u jos nepovoljniji polozaj jer se smatra da su nesposbni sto utice i na reakcije navijaca za bilo koju odluku pa i tu oko moguceg investitora koji bi sutra dosao.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 11:25 am

ponosannavas je napisao/la:
ned jul 02, 2023 11:00 am
I da niko od clanova uprave nije otjerao investitora. Mozda su ga zvali neki dusmani koji ssd nisu u klubu. To ne iskljucujem da je uticalo na njega ako je bilo ali niko iz kluba to nije radio. Na kraju krajeva covjke sigurno nebi dao donaciju da je mislio ista lose o ljudima tu u klubu. Osjecao ss odgovorim mozda jer se oteglo sve i to je to. Nije se odustalo od investitora (mnoz.) to znam sto posto ali mi nismo klub gdje se to moze lako zavrsiti a ovakva pisanja dovode ljude u jos nepovoljniji polozaj jer se smatra da su nesposbni sto utice i na reakcije navijaca za bilo koju odluku pa i tu oko moguceg investitora koji bi sutra dosao.
Nisam govorio o tome da je neko Amerikanca otjerao. Predsjednik na presici je djelovao kao da se odustalo od investitora, do promjene Zakona o sportu. Spomenuo je nešto u smislu da se moglo ići preko d.o.o. ali su odustali od toga. Eto mene zanima zašto se odustalo, zašto se nisu iscrpile sve mogućnosti? Ja imam poštovanje prema njima, 100 puta sam to rekao, ali ovakvo funkcionisanje nije rješenje i iz godine u godinu ćemo biti sve manje konkurentni. Sad će igrači prije igrati za Igman nego za Želju, eto dokle smo došli. Da je ostao Senad sve ove godine, da nije bilo srozavanja kluba u međuvremenu, opet bismo zaostajali za nekim klubovima (pod uvjetom da Senad ne bi dao još veće pare u klub, da je ostalo na onom nivou), ali hajde da ne ulazimo u šbbkbb priču.

Ponavljam, da smo bez dugova, da smo čisti, za borbu za titulu nam treba bar 7-8 miliona. Toliko imaju Zrinjski i Sarajevo npr. Ako hoćeš iskorak evropski, treba ti nekoliko godina prosječnih evropskih nastupa i minimalno 10 miliona godišnje. Ovo sam čuo i od ljudi iz naše Uprave, od ljudi koji su bliski Upravi, ali i od nekih drugih sportskih radnika. Na kraju krajeva, uzmeš budžete klubova koji igraju u Evropi i sve će ti biti jasno. Naravno, uvijek te može sreća pomaziti pa da ostvariš nešto i s puno manje para, lopta je okrugla, ali šanse za to su vrlo male.

Dakle, nama investitor i ozbiljan novac trebaju jučer, a ne sutra. Sigurno postoje mogućnosti da se to uradi, imamo pomoćni teren koji je zanimljiv svakom drugom investitoru. Jesmo li mi uopće podnijeli zahtjev za prenamjenu zemljišta u građevinsko? Pa da pravimo pritisak na vijećnike da se mijenja RP?

Ja ovaj period ove Uprave zaista shvatam samo kao prelazni. Ali me ljuti kad vidim da se ne radi dovoljno da bi dugoročno dobili moćan klub, a imamo sve pretpostavke za to. Historija, navijači, imovina, glavni grad, popularnost… sve je na našoj strani. Svi naši napori moraju biti usmjereni ka tome da nađemo strateškog partnera, uz naravno domaćinsko poslovanje.

I da, u sportskom smislu, mislim da je Samir kao sportski direktor promašaj, na njega sam mislio kad sam kritikovao prelazni rok. Kao pomoćnik nekom ozbiljnom sportskom direktoru ok, ovako nisam optimističan, ali neka me razuvjeri, niko sretniji od mene da me demantuje svojim radom.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1585
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 11:47 am

Šta ovo znači što su objavili maloprije, da li je to najava nekog igrača, zna li neko.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1947
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 11:49 am

Sky1 je napisao/la:Šta ovo znači što su objavili maloprije, da li je to najava nekog igrača, zna li neko.
Aha, Dzeko nam dolazi na posudbu
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 11:51 am

Sky1 je napisao/la:Šta ovo znači što su objavili maloprije, da li je to najava nekog igrača, zna li neko.
E jbg brate...
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 12:00 pm

Ponosni u sredu sto bi se reklo, samo bih dodao da se investitor ne trazi kad si u govnima do grla pa ti on postavlja uslove, nego se trazi kad si cist, pa ces onda reci e ne moze tako, nego ovako.
Željezničar ante portas !
 
fanaticZeljin
Postovi: 3090
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 12:00 pm

Grbavica je napisao/la:
ned jul 02, 2023 11:51 am
Sky1 je napisao/la:Šta ovo znači što su objavili maloprije, da li je to najava nekog igrača, zna li neko.
E jbg brate...
Kakva objava? Da nije Hare 🙂
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
zeka_tm87
Postovi: 1407
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:13 am
Lokacija: Juzna Pruga
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 12:06 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
ned jul 02, 2023 12:00 pm
Grbavica je napisao/la:
ned jul 02, 2023 11:51 am
Sky1 je napisao/la:Šta ovo znači što su objavili maloprije, da li je to najava nekog igrača, zna li neko.
E jbg brate...
Kakva objava? Da nije Hare 🙂
Ma Dzeko.skinuto s tm a
 
SamoNapad
Postovi: 403
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 12:17 pm

Prosle godine nas navijaci vukli, ove godine me strah da mi (navijaci) ne ukanalimo sve. Prvih 30 minuta u onoj formaciji uopste nije lose bilo a ovo kasnije sta znam cisto probavanje. Koliko vidim ideja je 3 4 3 sa Gasalom i Drljom kao špicevi krilni sto ima smisla jer nisu brzi za krila. Imalo jedno pravo krilo Amoah ni Alison nije krilo klasicno tako da treneru fali u rotaciji jedno krilo mozda zato i forsira 3 4 3 sa ovim igračima.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 12:39 pm

kvalitet je napisao/la:
ned jul 02, 2023 11:25 am
ponosannavas je napisao/la:
ned jul 02, 2023 11:00 am
I da niko od clanova uprave nije otjerao investitora. Mozda su ga zvali neki dusmani koji ssd nisu u klubu. To ne iskljucujem da je uticalo na njega ako je bilo ali niko iz kluba to nije radio. Na kraju krajeva covjke sigurno nebi dao donaciju da je mislio ista lose o ljudima tu u klubu. Osjecao ss odgovorim mozda jer se oteglo sve i to je to. Nije se odustalo od investitora (mnoz.) to znam sto posto ali mi nismo klub gdje se to moze lako zavrsiti a ovakva pisanja dovode ljude u jos nepovoljniji polozaj jer se smatra da su nesposbni sto utice i na reakcije navijaca za bilo koju odluku pa i tu oko moguceg investitora koji bi sutra dosao.
Nisam govorio o tome da je neko Amerikanca otjerao. Predsjednik na presici je djelovao kao da se odustalo od investitora, do promjene Zakona o sportu. Spomenuo je nešto u smislu da se moglo ići preko d.o.o. ali su odustali od toga. Eto mene zanima zašto se odustalo, zašto se nisu iscrpile sve mogućnosti? Ja imam poštovanje prema njima, 100 puta sam to rekao, ali ovakvo funkcionisanje nije rješenje i iz godine u godinu ćemo biti sve manje konkurentni. Sad će igrači prije igrati za Igman nego za Želju, eto dokle smo došli. Da je ostao Senad sve ove godine, da nije bilo srozavanja kluba u međuvremenu, opet bismo zaostajali za nekim klubovima (pod uvjetom da Senad ne bi dao još veće pare u klub, da je ostalo na onom nivou), ali hajde da ne ulazimo u šbbkbb priču.

Ponavljam, da smo bez dugova, da smo čisti, za borbu za titulu nam treba bar 7-8 miliona. Toliko imaju Zrinjski i Sarajevo npr. Ako hoćeš iskorak evropski, treba ti nekoliko godina prosječnih evropskih nastupa i minimalno 10 miliona godišnje. Ovo sam čuo i od ljudi iz naše Uprave, od ljudi koji su bliski Upravi, ali i od nekih drugih sportskih radnika. Na kraju krajeva, uzmeš budžete klubova koji igraju u Evropi i sve će ti biti jasno. Naravno, uvijek te može sreća pomaziti pa da ostvariš nešto i s puno manje para, lopta je okrugla, ali šanse za to su vrlo male.

Dakle, nama investitor i ozbiljan novac trebaju jučer, a ne sutra. Sigurno postoje mogućnosti da se to uradi, imamo pomoćni teren koji je zanimljiv svakom drugom investitoru. Jesmo li mi uopće podnijeli zahtjev za prenamjenu zemljišta u građevinsko? Pa da pravimo pritisak na vijećnike da se mijenja RP?

Ja ovaj period ove Uprave zaista shvatam samo kao prelazni. Ali me ljuti kad vidim da se ne radi dovoljno da bi dugoročno dobili moćan klub, a imamo sve pretpostavke za to. Historija, navijači, imovina, glavni grad, popularnost… sve je na našoj strani. Svi naši napori moraju biti usmjereni ka tome da nađemo strateškog partnera, uz naravno domaćinsko poslovanje.

I da, u sportskom smislu, mislim da je Samir kao sportski direktor promašaj, na njega sam mislio kad sam kritikovao prelazni rok. Kao pomoćnik nekom ozbiljnom sportskom direktoru ok, ovako nisam optimističan, ali neka me razuvjeri, niko sretniji od mene da me demantuje svojim radom.
Nisam ni rekao da si napisao da su ga otjerali ali mnogi su pisali. Evo napisao si na nisu iskorisitli. Nisu jos uvijek ali ne znaci da nece. Evo @Askarah je dodao jos jednu cinjenicu da ce lakse uci neko kad si cist od dugova. Jbg ti sad trazis investitoru da vrati i dug. Lakse ce bit kad ga smanjis. Nije se odustalo to znam sto posto. Eto i meni su izvor neki clanovi nekih struktura i ja nisam shvatio tako predsjednika kao ti. Poenta moja cijela je da je veliki uspjeh da u godini nakon dubioze ostvsris prihod od skoro 5 mil, a u ovoj godini ces imati i vise sto posto ako uznes u obzir podrsku opstine i kantona uz iste ostale prihodi a vjeujem da ce se povevati i svi ostali prihodi. Ima fula ima kasnjenja ali sve je to sitno u odnosu na to sta se uradilo. To mi je ponta. I da se nebi desilo da opet zajebemo kao sa Misimovicem red je da malo kritikujemo realnije. Nadgranja postepena pa ce doci sve. I onda smo svi govorili da treba nadgraditi taj UO sa Msiimovicem ali dodjose supci i vratise nas u 2009tu godinu
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 12:44 pm

Nama je veliki problem sto smo sami sebe ubjedjivali kako imamo odlicnu ekipu i kako nam je trener glavni problem. Sad imamo drugog trenera sa manje vise istim igracima i kad opet vidimo da to nije to, idemo opet u pogresnom pravcu sa trazenjem krivca. Sad je Bekric na tapetu. Ja iskreno Bekrica ne gotivim nikako zbog onih njegovih izjava i poteza ali bilo bi fer dati covjeku mira da odradi prelazni rok do kraja i uzeti u obzir sve okolnosti u kojima radi.
Da se vratim na igrace, mi imamo uzasno limitirane bekove, mozda cak i najlosije zadnjih 15 godina. Imamo Cocalica i Kosorica koji su stari, spori, nisu bas vicni igranju s loptom sto je pod moranje danas, imamo Mekica koji nam je standardan u sredini a koji je realno igrac nivoa Posusja, Sloge...jucer nakon sto u jednom trenutku nije dobio loptu od Cocalica, tri minute stoji na sredini nezainteresovan za igru. A nemas bas neku alternativu za njega. U napadu opet nemamo igraca koji je u stanju za cijelu sezonu dati 10 golova. Ovu ekipu da unaprijedis do nivoa da se moze boriti za trofeje, treba minimalno 2 sezone i to svaki prelazni rok da dovodis po 2-3 igraca, pojacanja za prvih 11. A to sad nismo u stanju.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

 
Avatar
salle86
Postovi: 5136
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 12:49 pm

cvrle_jedanesterac je napisao/la:
ned jul 02, 2023 12:15 am
Dabogda nam se vratio amar osim sa sampanjcem ekipom ili mozda sa onim investitorom iz zagreba koji nam je davao 20 miliona (da mu vratimo za godinu dana) pa ćemo imati tim sa najvećim platama (na papiru) i trenera sa najvećom platom, a vi onda cjepajte članske i godišnje i ono najvažnije "nece me Grbavica zadugo vidjeti"
👍👍👍

Meni je nejasno da se traže igrači sa platama od 10+ hiljada, kad te pare nemamo.
Ili eto da se rizikuje i opet nemaš apsolutno nikakvu garanciju da ćeš biti i drugi a ne prvi u ligi, sve da dovedeš sa 11 takvih igrača. Vidjelo se prošle sezone kad si sa duplo manjim budžetom bio ispred Sarajeva
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 1:01 pm

cvrle_jedanesterac je napisao/la:
ned jul 02, 2023 6:14 am
Mulalic Edis je napisao/la:
ned jul 02, 2023 1:15 am
Prijateljska utakmica, bez takmicarskog naboja. Eksperimenti i jedni i drugi. Mi u drugom izveli igrace koji su na probi. SRAMOTNA organizacija utakmice i odnos prema navijacima. Zavrnuta voda i jedna mala vrata otvorena za dvije hiljade navijaca. Navijaca, koji su odrzali klub u zivotu.

Ja ne trazim skupa pojacanja, kule, gradove, kampove, titule...jako dobro znam s cim se ljudi bore i da smo u decembru skoro bili ugaseni. Transparetno i odgovorno poslovanje je sasvim OK. Dosli su ljudi kad su svi ovi sto danas pametuju kilometar od stadiona sjedili da ne bi slucajno probali pomoci sta. Znam jako dobro kako je kad na svaki mjesec i 60 milja poreza pokuca Amar, Zec, Alba, Medjugorje, neka firma iz 2009, bivsi uposlenik, vodovod, struja...da ne nabrajam dalje, znam kako se licenca dobila i koja je borba bila. Sve to u redu i super.

MEDJUTIM, neozbiljnost i neodgovornost vec u junu pocinje. Sjednica UO sazvana prekasno. Neku noc bila. Manijaci objavljuju akciju za plave majice prije deset dana i narucuju iste u TM Shop. Znaci, ponovo mi pravimo euforiju i donosi se dodatni novac i atmosfera se pravi znacajna za klub. U nasem klupskom fanshopu nema rojal plave majice...ako su narucili i ako ce doci do srijede ja brisem post. Znaci, direktor fanshopa samo da prati desavanja i djeluje s dva poziva. Pa daj da se proda 3 4 hiljade majica plavih Zeljinih, da se nesto zaradi...prosle godine nestane godisnjih karata, SRAMOTNO isto, ove godine karte ce biti skuplje, ali ponovo se kasni sa objavom, a znam da nisu ni narucene godisnje karte. Za clanske da ne govorim, nikakve reklame i plana. Ako hoces da prodas dresove, majice, godisnje karte onda to moras imati spremno vec od ponedjeljka jer je za 10 dana evropska tekma. Da pravis akcije i bombardujes s reklamama, da iskoristis dijasporu i pozitivnu energiju. Da se postave standovi za clanske, godisnje karte, da se proda barem 2 hiljade istih, 2 hiljade majica za utakmicu, 500 dresova, da ovo da ono, ALI NE KOD NAS TEK SJEDNICA UO. Nista nije spremno. Ovo sto sam ja napisao moze se zavrsiti za dva dana samo treba nesto i raditi. Jedino da navijaci preuzmu i poreznu, i fanshop i organizaciju utakmica, da nas 11 istrci sad protiv Dinama.
Neodgovornim i nemarnim odnosom finansijski ce Zeljo biti ostecen. A nama su juli i august najbolji izvor prihoda. Pa daj iskoristi to...opet kazem mozda nas iznenade i sve u ponedjeljak bude spremno, ali po onom sto znam nece.
Kakve veze imaju rojal majice sa klupskim fan shopom? To je isto kad manijaci kazu svi u crnom i sal oko vrata a ti odeš u klupski fan shop i kažeš nema crne majice
Boze sacuvaj
Ti si totalno fulio poentu ili nisi pratio desavanja kao ni ovi nasi. Objavljeno je svi da dodjemo u tim rojal majicama/dresovima. Da se napravi spektakl, da klub dodatno zaradi. Da se proda bruku majica odgovarajucih. Imas mjesec dana da odstampas, izreklamiras i ti nista ne radis po tom pitanju. Nije akcija pokrenuta za jug nego za citav stadion. Bas zbog Zelje, dodatne zarade, ambijenta, koreografije, pozitivnog ulaska u sezonu...tako da hajd mi objasni kakve veze imaju crne majice i sal? Boze sacuvaj
Grande Miske 💪
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 459
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 1:03 pm

Mulalic Edis je napisao/la:
ned jul 02, 2023 1:01 pm
cvrle_jedanesterac je napisao/la:
ned jul 02, 2023 6:14 am
Mulalic Edis je napisao/la:
ned jul 02, 2023 1:15 am
Prijateljska utakmica, bez takmicarskog naboja. Eksperimenti i jedni i drugi. Mi u drugom izveli igrace koji su na probi. SRAMOTNA organizacija utakmice i odnos prema navijacima. Zavrnuta voda i jedna mala vrata otvorena za dvije hiljade navijaca. Navijaca, koji su odrzali klub u zivotu.

Ja ne trazim skupa pojacanja, kule, gradove, kampove, titule...jako dobro znam s cim se ljudi bore i da smo u decembru skoro bili ugaseni. Transparetno i odgovorno poslovanje je sasvim OK. Dosli su ljudi kad su svi ovi sto danas pametuju kilometar od stadiona sjedili da ne bi slucajno probali pomoci sta. Znam jako dobro kako je kad na svaki mjesec i 60 milja poreza pokuca Amar, Zec, Alba, Medjugorje, neka firma iz 2009, bivsi uposlenik, vodovod, struja...da ne nabrajam dalje, znam kako se licenca dobila i koja je borba bila. Sve to u redu i super.

MEDJUTIM, neozbiljnost i neodgovornost vec u junu pocinje. Sjednica UO sazvana prekasno. Neku noc bila. Manijaci objavljuju akciju za plave majice prije deset dana i narucuju iste u TM Shop. Znaci, ponovo mi pravimo euforiju i donosi se dodatni novac i atmosfera se pravi znacajna za klub. U nasem klupskom fanshopu nema rojal plave majice...ako su narucili i ako ce doci do srijede ja brisem post. Znaci, direktor fanshopa samo da prati desavanja i djeluje s dva poziva. Pa daj da se proda 3 4 hiljade majica plavih Zeljinih, da se nesto zaradi...prosle godine nestane godisnjih karata, SRAMOTNO isto, ove godine karte ce biti skuplje, ali ponovo se kasni sa objavom, a znam da nisu ni narucene godisnje karte. Za clanske da ne govorim, nikakve reklame i plana. Ako hoces da prodas dresove, majice, godisnje karte onda to moras imati spremno vec od ponedjeljka jer je za 10 dana evropska tekma. Da pravis akcije i bombardujes s reklamama, da iskoristis dijasporu i pozitivnu energiju. Da se postave standovi za clanske, godisnje karte, da se proda barem 2 hiljade istih, 2 hiljade majica za utakmicu, 500 dresova, da ovo da ono, ALI NE KOD NAS TEK SJEDNICA UO. Nista nije spremno. Ovo sto sam ja napisao moze se zavrsiti za dva dana samo treba nesto i raditi. Jedino da navijaci preuzmu i poreznu, i fanshop i organizaciju utakmica, da nas 11 istrci sad protiv Dinama.
Neodgovornim i nemarnim odnosom finansijski ce Zeljo biti ostecen. A nama su juli i august najbolji izvor prihoda. Pa daj iskoristi to...opet kazem mozda nas iznenade i sve u ponedjeljak bude spremno, ali po onom sto znam nece.
Kakve veze imaju rojal majice sa klupskim fan shopom? To je isto kad manijaci kazu svi u crnom i sal oko vrata a ti odeš u klupski fan shop i kažeš nema crne majice
Boze sacuvaj
Ti si totalno fulio poentu ili nisi pratio desavanja kao ni ovi nasi. Objavljeno je svi da dodjemo u tim rojal majicama/dresovima. Da se napravi spektakl, da klub dodatno zaradi. Da se proda bruku majica odgovarajucih. Imas mjesec dana da odstampas, izreklamiras i ti nista ne radis po tom pitanju. Nije akcija pokrenuta za jug nego za citav stadion. Bas zbog Zelje, dodatne zarade, ambijenta, koreografije, pozitivnog ulaska u sezonu...tako da hajd mi objasni kakve veze imaju crne majice i sal? Boze sacuvaj
Pročitaj sta su manijaci na svojoj stranici napisali vezano za majice pa ćemo dalje komentarisati.



GRBAVICA U PLAVOM!

Nakon dugo vremena ponovo dočekujemo evropske utakmice na Grbavici.

S obzirom da smo na ovo dugo čekali, javila se i potreba da prva utakmica na našem stadionu bude pravi navijački spektakl. Tim povodom, krećemo u akciju "Grbavica u plavom" koja će imati za cilj da svi navijači koji budu došli na utakmicu sa Dinamom iz Minska budu obučeni u plavo, odnosno da na sebi imaju plavu majicu.

Ovo će biti obaveza svakog navijača koji bude došao na utakmicu, bez obzira na kojoj tribini boravio!

Da bi akcija bila uspješnija i da bi se olakšalo svima, u The Maniacs Shopu u prodaju će biti puštene plave majice sa različitim dizajnima i bit će prodavane po promotivnoj cijeni, odnosno nižoj od redovne cijene majica kratkih rukava.

Izgled majica i cijena bit će uskoro objavljeni.
Zadnja izmjena: cvrle_jedanesterac, dana/u ned jul 02, 2023 1:04 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 02, 2023 1:04 pm

Sta su bolan napisali? Evo udji na zvanicnu sttanicu kluba, vidi sta pise?
Pa objavljena je majica i boja. U klupskom fanshopu sve svjetlo plave i tamno plave majice.
Zadnja izmjena: Mulalic Edis, dana/u ned jul 02, 2023 1:05 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Grande Miske 💪

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], salle86 i 167 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija