Moderator/ica: storm_raider

 
BC1921
Postovi: 673
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 9:15 am

Nemojte braniti Basica, dosta je do njega... @Leon je to fino napisao, on nije trener koji izaziva pozitivan sok, trebao je bar odstraniti 4-5 igraca iz prvog tima da malo razbudi ostale... A itekako je imao materijala za to.
Ovo sto on zeli i forsira je okej od pocetka sezone, pa uigras ekipu, mijenjas tokom utakmice formacije i sl... Nama gori pod nogama za bodove, a toga nema. Vjerovatno je to to za ovu sezonu. Dati svakako momku sansu jos pola godine pa vidjeti gdje smo i sta smo, nadati se najboljem i da ce procepiti.
Krivina Jug
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 9:16 am

Nama sinoć sudija ništa nije kriv, morali smo pobijediti, nismo. Evrope nećemo vidjeti. Sljedeće sezone će biti još teže.

Ako hoćemo da budemo konkurentni u narednim godinama, nama trebaju pare, svjež kapital. Mi s budžetom od 4 miliona, od čega dobar dio ide na otplatu dugova, nećemo daleko.

Hvala Upravi što nije dozvolila gašenje kluba, što je klub vratila u život u smislu da ipak možemo koliko-toliko normalno poslovati. Ali za nešto više jednostavno nisu, niti oni imaju dovoljno dubok džep, niti su našli nekog investitora.

Možda je vrijeme da prestanemo živjeti u prošlosti, da klub prepustimo investitorima. Ovako ne ide, vidimo iz godine u godinu. Da ne idem daleko sad, između sezona o tome možemo detaljno.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 9:22 am

Mi smo igrom slucaja dosli u situaciju da se borimo za europu,jer ove ekipe iz vrha nisu igrali na svojim stadionima.Gubili su bodove gdje nisu trebali upravo iz tih razloga.Da je sve bilo kako treba da bude sa ovom ekipom bi bila birba za opstanak i to grcevita.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
SkenderijaTM87
Postovi: 368
Pridružen/a: pon avg 15, 2022 1:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 9:40 am

Meni ono od sinoc uopste nije bilo lose. Vidi se da ima neke jebene taktike, da nije na horuk. Hajdarevic me iznenadio stvarno, poslao je 5 6 lopti u prostor (izmedju beka i stopera) iz kojih su se izrodile dobre sanse. Mekic takodjer. Sansi je bilo nismo iskoristili jbg. Otezali smo sebi posao mnogo, ali opet ovisimo o sebi. Pokušati uzeti Veleza pa sta bude, ako izgubimo znamo da nismo za Evrope. Trenera ostaviti svakako.
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 9:42 am

LARSSON je napisao/la:
sri maj 03, 2023 6:44 am
Mulalic Edis je napisao/la:
sri maj 03, 2023 12:06 am
LARSSON je napisao/la:
uto maj 02, 2023 11:03 pm
Na kraju sezone stvarno nemamo prepreku da maksimalno očistimo igrački kadar, većini igrača ističe ugovor.

Na kraju sezone: Bender, Kosoric, Cocalic, Hajdarevic, Hodzic, Beganovic, Bekric, Stilic, Santos, Gasal, Haracic, Hodzić
Na kraju godine: Jasarevic, Sehic
Igrači koji imaju ugovor bar još godinu dana: Mekic, Amoah, Krpic, Galic, Drina, Beca, Drljo

Znači imaš 9 igrača pod ugovorom. Jedino što trebaš je sa njima da dogovoriš raskid, znači 12 igrača minimalno samo da istekne i ne ponudiš im i nek traže dalje.

Al jok, ide produženje ugovora: Cocalic, Hajdarevic, Beganovic, Stilic, ajmoooooooooo
Strucnjak , ti nas preuzmi i ove dangube s kartoteke. Ti znas ko treba, ko ne treba produziti i ko treba ostati i sta bi ti, a ne vjerujem da si fizicko u zivotu radio...
Pa siguran sam da bih i ja i dangubi sa kartoteke manje upropastili klub od tog strucnjaka čiji ti nick nosiš i ponosiš se.

Priča se da si ti Ivicu učio zanatu, stručnjače
Talasas gluposti. Jedva skupili i ovo sto imamo i ti bi nesto tjerao. A ovdje pises za vrijeme utakmice. I moras ustati kad spominjes i Edisa i Cocalica i Stilu. Ti pogotovo., tastatura voriors.
Grande Miske 💪
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 9:55 am

fcz je napisao/la:
sri maj 03, 2023 12:04 am
Mi se sve nesto vrtimo u krug, dumamo je li do Galica ili je do Bogija... Mozda ipak do Muftica... Ma do priprema je... Ne, u stvari do taktike je...

Sustinski, glavni, osnovni problem su PARE. Pare i sto neko napisa - sistem. Ali nema ni od sistema puno hajra ako nemas para (kao i obrnuto). Znaci danas pare, sutra sistem a od prekosutra mozes poceti realizaciju ciljeva. Bez toga je sve presipanje iz supljeg u prazno i cekanje da se kljuc okrene ulijevo.
Do mene Boga mi nije...
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 10:20 am

Je li samo meni sumnjiva utakmica Velez-Borac. Ocigledan penal i crveni karton nije dosudjen a ni mukajeta iz Borca. Njihovi igraci kao da su znali da moraju izgubiti pa se ni oni nisu bunili na odluku glavnog sudije.
Alea iacta est!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 10:24 am

Dzezvar je napisao/la:
sri maj 03, 2023 9:22 am
Mi smo igrom slucaja dosli u situaciju da se borimo za europu,jer ove ekipe iz vrha nisu igrali na svojim stadionima.Gubili su bodove gdje nisu trebali upravo iz tih razloga.
Pa to je to, onda je ekipa pojačana jačim imenima, ambicije rastu, euforija kod navijača, a očigledno je da smo se našli u velikom raskoraku između ambicija, želja i mogućnosti.
Fear of the Maniacs!
 
Diverzant
Postovi: 1778
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 10:47 am

cipiripi je napisao/la:
sri maj 03, 2023 10:20 am
Je li samo meni sumnjiva utakmica Velez-Borac. Ocigledan penal i crveni karton nije dosudjen a ni mukajeta iz Borca. Njihovi igraci kao da su znali da moraju izgubiti pa se ni oni nisu bunili na odluku glavnog sudije.
Normalno da je sumnjiva. I pijačari i oni vlasi s koševa su u talu sa vicom, ne mogu sad da nabrajam x situacija gdje je ocigledno bilo da je bilo nesto dogovoreno i da ih se planirano gura.
Svejedno to nam ne moze biti nikakav izgovor, jer smo izgubili od mrtvog leotara i mrtvog siminog hana, imali smo sve u svojim rukama. Nismo znali i nismo imali kvaliteta da izguramo.
Nije nam niko kriv sto smo prvo kolo igrali 1 1 sa leotarom. Nije nam niko kriv sto smo sa posušjem igrali 1 1. Nije nam niko kriv sto s igračem više gubimo 0 2 od ovih gore menstrualnih. Imali smo nismo znali.
Katastrofalne pripreme, katastrofolna pojačanja. Treniras u konjicu na plastici, dovedeš hablećinu armina hodzica, čistača wc-a u McDonald'su jašarevića i dobijes ovo što dobiješ.
Ne mozeš trenirati u konjicu dok ti se svi konkurenti spremaju u turskoj u vrhunskim uslovima, zapravo mozeš ali dobiješ ovo što dobiješ. Jebiga, tu si gdje si jer si frontalni kokuz i mi živimo ko prosječna porodica u BiH, od prvog do prvog i gledas kako ćeš kredit vratiti
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
SamoNapad
Postovi: 404
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 11:03 am

100% sve receno koliko para toliko muzike.
Sto je kod nas normalno da ljudi uhvate loptu u ruke, da stoper da loptu protivniku i bude ofsajd, sto u Banja Luci ne smijes pogledat gol to je drugi par cipela. Suti ne talasaj mozda nas kazne. Sad eto i nesto odigramo napravimo sansi ali nece lopta u gol, pitaj Husrefa gdje mu je najlakse bilo igrati sudijski i reci ce ti da je to Grbavica jer je covjek realan. Sta mu se desavalo u Banjoj Luci i sta ce mu se deavati jos vidjet cemo pa onda ce se sve znati. Svaka cast momcima na jugu sinoc i nama samo sad treba podrska bez obzira jer ti svi drugi prizivaju raspad i vole da se mi između sebe krvimo. Bukvalno svaki klub sinoc uziva u ovom sto se nama desava.
Klub moramo dici u svakom smislu da ne bi ovo se desavalo kasnije da sudije rade sta hoce da pripreme radimo negdje na sergiju i da nas svi drze u šaci
 
MATORI
Postovi: 1140
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 11:38 am

Ko misli da mozemo dokuciti Europu ove godine - neka potrazi sebi dobrog hodzu.
Isto vazi i za sljedecu sezonu sa ovakvom klupskom organizacijom - citaj udruzenjem gradjana!
Investitor?
U zemlji koja nema zakon o sportu sumnjam da ce iko ozbiljan uloziti kapital osim mutnih tipova (vidi pod Simin Han.., Kobiljoglavi ili sl.)
Sta je rjesenje?
Sigurno nije tjeranje 5 trenera, 5 uprava...to je siguran put u P.M.
Pokusati nekako sa dd o cemu se pricalo...mada kakvi smo mi i to rjesenje bi vecina popljuvala.
Znas nas - j.ebo ti nas!
 
Z_1921
Postovi: 125
Pridružen/a: uto jan 10, 2023 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 12:16 pm

SkenderijaTM87 je napisao/la:
sri maj 03, 2023 9:40 am
Meni ono od sinoc uopste nije bilo lose. Vidi se da ima neke jebene taktike, da nije na horuk. Hajdarevic me iznenadio stvarno, poslao je 5 6 lopti u prostor (izmedju beka i stopera) iz kojih su se izrodile dobre sanse. Mekic takodjer. Sansi je bilo nismo iskoristili jbg. Otezali smo sebi posao mnogo, ali opet ovisimo o sebi. Pokušati uzeti Veleza pa sta bude, ako izgubimo znamo da nismo za Evrope. Trenera ostaviti svakako.
Kakve bolan taktike ima? Da bekovi izlaze 70m od naseg gola da bi te Denkovic i mrtvi Hrelja ubijali kontrama i nekakvo bezvezno dodavanje stopera i zadnjeg veznog cime apsolutno nista ne postizemo? Ako je to taktika, svaka mu cast.
Vrijedi i pohvaliti izmjene one na kraju, nekim trenerima bi se glava skidala zbog onog idiotluka. U jednom momentu formacija je ovako izgledala:
Hodzic Haracic Krpic
_____________________ Drljo
Mekic Beganovic
Jasarevic Cocalic Drina Sehic
Muftic
Sve u svemu, komedija.
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 569
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 12:23 pm

Najjace mi je sto sami ponizavamo Cocalica i trenera koji je indirektno spomenuo sudije. A svi dobro znate na kakvu nasu stetu se sudi zadnjih godina. Bas bi bio presretan da je Cocalic patosirao onog su*ka sinoc.
FCŽ
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 1:06 pm

Jacksparrow je napisao/la:
sri maj 03, 2023 12:23 pm
Najjace mi je sto sami ponizavamo Cocalica i trenera koji je indirektno spomenuo sudije. A svi dobro znate na kakvu nasu stetu se sudi zadnjih godina. Bas bi bio presretan da je Cocalic patosirao onog su*ka sinoc.
Ali mi cirkuzamo u tekmi gdje nemamo osnova.

Evo de mi reci gdje smo sinoć oštećeni, zbog čega je sinoć bila potrebna onakva reakcija.
 
SamoNapad
Postovi: 404
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 1:56 pm

Samo instant rezultati, koga mi zavaramo pa ovdje nikad nece biti sistema. Daj trenera i upravu koja ce znati sa savezom i sudijama j**** fudbal. Ha ja kod nas se u istu ravan dovede kriminalac i sposoban. Vrati te nam Mulalića moze i Varešanovic zna pitu pravit sa Mirvicem i sudijama. Gubimo vrijeme iskreno palamudeci kad je sve u drzavi naopako i mi moramo biti naopaki. Pa nek u ovom cirkusu ucesvuje ko želi ali mislim da ce svi ovo shvatiti u nasoj drzavi prije ili kasnije.
Za 5 godina najveća posjeta ce ti biti 3000(ne nama samo nego generalno) zivi bili pa vidjeli.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 2:19 pm

Jes jes to je bosnjak glupi vazda po svom, drugo i drugi bolji... Smije ti se u lice, vrijeđa te i ko biva mi kudimo svoje... **** vas taj kodeks i priča
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 2:20 pm

Hajmo malo sada realno razmisljati.
Mi sa ovom ekipom nemamo sta traziti u europi.Ekipa koja izgubi od igmana 2 puta,leotara i inih je sve samo ne dobra.
Bojim se da bi bili samo ekipa za nabijanje bilo sa kim da igramo.
Na zalost je tako.Europa nam nebi nista dobro donijela sem ti par stotina milja novca,koji bi vjerovatno potrosili na put (ukoliko nas zapadne kakav kazahstan)i na same.pripreme.
Ovako da se ja pitam,ostavio bih Basica tu a rijesio bih se svih ovih 28 +.Dao bih mu odrijesene ruke da polako pocne praviti ekipu za sljedecu sezonu.Na kraju godine sumirati rezultate njegovog rada.
Realno trenutno je upao u bunar pun govana .....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 2:32 pm

Z_1921 je napisao/la:
sri maj 03, 2023 12:16 pm
SkenderijaTM87 je napisao/la:
sri maj 03, 2023 9:40 am
Meni ono od sinoc uopste nije bilo lose. Vidi se da ima neke jebene taktike, da nije na horuk. Hajdarevic me iznenadio stvarno, poslao je 5 6 lopti u prostor (izmedju beka i stopera) iz kojih su se izrodile dobre sanse. Mekic takodjer. Sansi je bilo nismo iskoristili jbg. Otezali smo sebi posao mnogo, ali opet ovisimo o sebi. Pokušati uzeti Veleza pa sta bude, ako izgubimo znamo da nismo za Evrope. Trenera ostaviti svakako.
Kakve bolan taktike ima? Da bekovi izlaze 70m od naseg gola da bi te Denkovic i mrtvi Hrelja ubijali kontrama i nekakvo bezvezno dodavanje stopera i zadnjeg veznog cime apsolutno nista ne postizemo? Ako je to taktika, svaka mu cast.
Vrijedi i pohvaliti izmjene one na kraju, nekim trenerima bi se glava skidala zbog onog idiotluka. U jednom momentu formacija je ovako izgledala:
Hodzic Haracic Krpic
_____________________ Drljo
Mekic Beganovic
Jasarevic Cocalic Drina Sehic
Muftic
Sve u svemu, komedija.
Pa normalno da trebaju bekovi da izlaze gore, to sto si ti naucio na neznalicu Edisa gdje mi sa dva igraca vise u tranziciji imamo jednog igraca u 16 metara to je druga prica.
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 2:33 pm

plavi kanarinac je napisao/la:
sri maj 03, 2023 2:19 pm
Jes jes to je bosnjak glupi vazda po svom, drugo i drugi bolji... Smije ti se u lice, vrijeđa te i ko biva mi kudimo svoje... **** vas taj kodeks i priča
Ceka se jos prica da si bolji od protivnika, ne moze te ni sudija sprijeciti.
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 03, 2023 2:33 pm

Leon_Professional je napisao/la:
sri maj 03, 2023 1:06 pm
Jacksparrow je napisao/la:
sri maj 03, 2023 12:23 pm
Najjace mi je sto sami ponizavamo Cocalica i trenera koji je indirektno spomenuo sudije. A svi dobro znate na kakvu nasu stetu se sudi zadnjih godina. Bas bi bio presretan da je Cocalic patosirao onog su*ka sinoc.
Ali mi cirkuzamo u tekmi gdje nemamo osnova.

Evo de mi reci gdje smo sinoć oštećeni, zbog čega je sinoć bila potrebna onakva reakcija.
Amoah penal, nijedan zuti za Mahmica...
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Ujko i 111 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija