Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2726
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 8:40 pm

Pa evo ja, cini mi se u manjini, vise vjerujem da nećemo nego da hocemo u evropu. Ne vidim s kim bi to mogli i kako ostvariti.

Zato treba do kraja sezone filtrirati, postavili su čovjeka evo nek radi ima od danas do iduce sezone dovoljno vremena da skenira koga trebamo eventualno dovesti, raspustiti, da pokazemo nesto iduce sezone uigrano i logicno, normalno.

A zato sto smo klasicna stoka seljacka, koja je i zaslužila da se zbrise s planete zemlje, vjerovatno nece čovjek imati priliku za to nego ce nam opet doci neki ho-ruk uzeti 4 utakmice u nizu i razjebati sto je ovaj eventualno napravio za period ovdje.

Nisam bio za njega, ali kad je vec dobio priliku i kad je bar po priči normalan, ako ništa, pa nek radi nek gradi, na kraju dana ima materijala za neku osnovu nek na to nadograđuje i vidjecemo dokle cemo.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 8:43 pm

Ne moramo igrati joga bonita, tika-taku, ne moramo biti Bayern iz 2013, ni Arsenal iz 2003, niti mozemo..ali moze sigurno postici da trcimo i u 80 i nekoj minuti, za nasu ligu ti nista drugo ne treba. Samo trka i mentalitet, Zrinjski je prvi dosao do toga i to je samo po sebi dovoljno za dominaciju
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 8:44 pm

Nije da se nije pisalo da nam ekipa nije izbalansirana, da bez obzira na svo (ne)znanje našeg trenera mi nemamo ekipu za neki poseban kontinuitet, za neke posebne rezultate, nalazilo se mnogo razloga što to nije tako. Ne tražim ja neku potvrdu moga razmišljanja, nego jednostavno moramo biti realni da je naš golman najslabija karika u ekipi, da naši U21 igrači nemaju nikakav kvalitet. Prošle sezone smo vodili diskusije oko Subašića, Beće, Drine, i nismo se slagali nikako, jer ne želimo sebi da priznamo da tu uopšte nema kvaliteta. Slažem se, a neko je spomenuo, daj te druge U21 koji su u i oko prvog tima. Ne možeš ništa izgubiti, jer nakon igre Beće ili Drlje gore ne može. Pogrešno smo odradili zimski rok. Umjesto prodaje Hodžića i Santosa, za bilo kakve pare, mi smo doveli Krpića i Aru, i nerealno gradili ambiciju. Shvatite da kvalitet i rezultati kluba ne počinju na terenu, nego u upravljačkim i organizacionim strukturama. A svi smo svjesni gdje smo i kakvo nam je stanje.
Malo je optimizma bar kod mene od početka sezone, i mislim da su male šanse za Europu. Treba više stvari za taj rezultat, jer ovo što mi pokušavamo je nazor, a tada je uvijek teško.
Ostaje nam da probamo sve da dobijemo Velež u srijedu, i da se prođe u to finale. Bio bi to veliki psihološki iskorak za kraj sezone, ma šta on donio. Ja iskreno očekujem igru toplo-hladno, i ponovno razočarenje na kraju sezone. Niti prvi niti zadnji put, ali bar se nadam da ovaj put možemo izvući najkvalitetnije pouke i definitivno prestati ponavljati neke stvari, i ići putem koji je u startu osuđen na propast.
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5152
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 9:19 pm

Treba vidjeti da našim zvjezdicama umjesto sat-dva treninga pusti zadnji odigran meč, da vide koliko znaju a koliko misle da znaju. I tako svaki put kad odigraju loše...jer očito trening svakako ne pije vode.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
salle86
Postovi: 5152
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 9:30 pm

I ako želimo naprijed, trener ili ko već nebitno mora imati mošnji reći svakom ponaosob igraču "to i to ti ne valja, to je dobro, to znaš to nemaš pojma. I ne igraš džabe u PLBiH, da si ono što misliš da jesi bio bi u ligama petice, ali možeš možda i zaigrati ako budeš davao 100% od sebe, a ne 20-30-50 kao do sad ". Znači u brk svakome pa svidjelo ti se ili ne, ali nikako gurati pod tepih
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3573
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 9:38 pm

Kratko, mi nemamo sta traziti u ovoj ligi sa ovim statutom kluba...

Imali smo priliku i otjetali ljude koji su mogli, zbog Amara koji nam dovede licencu u pitanje i kakvih konobara....

Zrinjski je vec nivo iznad...
Borac politika...
Kone imaju pare...

Zadovoljn nacionalni kljuc za evropu....

Ili vlasnik i kapital.... ili borba za sredinu tabele... kome to nije jasno ili je naivan ili glup...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 10:07 pm

Al do kada ćemo više slušati priču da smo mi nekoga imali...i ti koje smo imali su popušili 3-0 u 85 minuti. Protiv tog istog Zrinjskog, da smo to dobili uloge njih i nas bi bile zamjenjene. Yebo ba više i tu priču. Hajmo malo probati gledati naprijed, šta mi kao klub, i kao navijači možemo napraviti da se pomaknemo iz ove situacije? Na primjer da ne plačemo jer je tekma u srijedu u 18.30 pa je najveći problem kako iftariti. Na primjer da se organizujemo i napunimo Grbavicu u srijedu? Da podržimo klub, trenera i ekipu u veoma važnom momentu? Da im jasno damo do znanja ko je i šta je Željo, po ko zna koji put. Da im pokažemo i šta mislimo o njima, ili bar onima koji zadnji atom snage ostavljaju na terenu.
Majstori smo patetike šbb-kbb. To isto kada bi sada počeli veličati sve ljude u Željinoj novijoj istoriji koji su nešto napravili, i ostavili generacijama na sjećanje. Ali ne, svi slavimo Zubandan, a vrijeđamo i pljujemo onoga po kome je dobio ime uopšte. Dok tako razmišljamo, mi navijači, klub neće i ne može naprijed. Kada se okupimo, i svi zajendno podržimo sve aktivnosti i gledanje unaprijed, onda možemo očekivati nešto. Ovako samo neka destrukcija, plač, crnjaci koji ne vode nigdje.
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1196
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 10:28 pm

Fićo je napisao/la:
pet apr 14, 2023 8:33 pm
Bašić izgleda kao taj neko ko bi mogao uraditi nešto, e sad je pitanje da li ćemo imati strpljenja ili ćemo gurati ustaljenu praksu. Kako sam ja skontao, on želi igrati neki fudbal koji malo ko igra u ligi. E sad je pitanje da li je to sa trenutnom ekipom moguće, ja mislim da nije, puno tu promjena treba. Par igrača i par priprema treba da bi to sjelo na mjesto i da bi izgledalo tako kako on želi.

Potrebno je puno promjena da bi se mogli nečemu nadati u narednoj sezoni, a pitanje je da li možemo uraditi to, jer znamo da su naše želje i naše mogućnosti u ogromnom raskoraku. Ako je plan da Bašić bude dugogodišnje rješenje (iako je to kod nas nemoguće), omogući mu stručni štab (kompletan) i pusti ga da radi.
I ako je ikako moguce namaci koju markicu, pa ako vec ne mozemo ni sanjati o tome da placamo obestecenja, barem da imamo za onu naknadu za treniranje...Bez toga, bice deja vu, po ko zna koji put...Nema dzabe ni kod stare babe, taman da nas Murinjo preuzme imace cetrdesetogodisnjake na
raspolaganju.
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 10:43 pm

Danas/sutra ću na kartoteci objaviti spisak potencijalnih pojačanja i imena koje treba upratiti za ljeto, nadam se da će neko iz kluba barem pogledati i razmisliti malo.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23660
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 10:54 pm

TheBlue je napisao/la:
pet apr 14, 2023 9:38 pm
Kratko, mi nemamo sta traziti u ovoj ligi sa ovim statutom kluba...

Imali smo priliku i otjetali ljude koji su mogli, zbog Amara koji nam dovede licencu u pitanje i kakvih konobara....

Zrinjski je vec nivo iznad...
Borac politika...
Kone imaju pare...

Zadovoljn nacionalni kljuc za evropu....

Ili vlasnik i kapital.... ili borba za sredinu tabele... kome to nije jasno ili je naivan ili glup...
Upravo tako.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1243
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 10:57 pm

Sve im diraj samo Edisa ne. Dotaknut je osinjak. Komentari su slika i prilika ne kluba, već generalno društva.
Čovjek je dao pismenu izjavu, bez nekih žalopoljki i filigranski precizno odredio probleme. Odmah psovke, vrijeđanje, kao šta ti pametuješ mi bi ovo bolje. Nema veze što mi akcije skladne nismo napravili x utakmica, izuzev Tuzle i dijelom Sloge nigdje nismo pokazali nikakav napadački stil ali pljuj. Vrati Edisa.

Nama odbrana/sredina/napad nisu jedna jedinica, već tri zasebne. To je ključni problem uz očajnu formu pojedinih i nezainteresiranost drugih.
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1589
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 14, 2023 11:23 pm

Veteran1965 je napisao/la:
pet apr 14, 2023 10:07 pm
Al do kada ćemo više slušati priču da smo mi nekoga imali...i ti koje smo imali su popušili 3-0 u 85 minuti. Protiv tog istog Zrinjskog, da smo to dobili uloge njih i nas bi bile zamjenjene. Yebo ba više i tu priču. Hajmo malo probati gledati naprijed, šta mi kao klub, i kao navijači možemo napraviti da se pomaknemo iz ove situacije? Na primjer da ne plačemo jer je tekma u srijedu u 18.30 pa je najveći problem kako iftariti. Na primjer da se organizujemo i napunimo Grbavicu u srijedu? Da podržimo klub, trenera i ekipu u veoma važnom momentu? Da im jasno damo do znanja ko je i šta je Željo, po ko zna koji put. Da im pokažemo i šta mislimo o njima, ili bar onima koji zadnji atom snage ostavljaju na terenu.
Majstori smo patetike šbb-kbb. To isto kada bi sada počeli veličati sve ljude u Željinoj novijoj istoriji koji su nešto napravili, i ostavili generacijama na sjećanje. Ali ne, svi slavimo Zubandan, a vrijeđamo i pljujemo onoga po kome je dobio ime uopšte. Dok tako razmišljamo, mi navijači, klub neće i ne može naprijed. Kada se okupimo, i svi zajendno podržimo sve aktivnosti i gledanje unaprijed, onda možemo očekivati nešto. Ovako samo neka destrukcija, plač, crnjaci koji ne vode nigdje.
Drug naš formuski, jako si zločest. Da, imali smo ljude i sada bismo bili svemirski brod za sve druge ali u svakom segmentu, nije ovo nikakva patetika, znaš ja ljude mjerim prema djelima i rezultatima njohovog rada i drugih aršina nemam i ne smije ih biti, ti ljudi su imali djela, rezultate i sasvim logično da ći žaliti što smo ih potrošili tek tako.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3208
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 15, 2023 12:19 am

MORAMO pojačati Upravu sa jakim i sposobnim ljudima, ljudima koji će biti snažan oslonac za trenera Bašića.

Vrijeme je da istrpimo, dobili smo školovanog trenera i osobu koja sigurno neće trpiti neznalice u sistemu igre koji on kao trener nametne.

Pokrenimo se ko god ima uticaja, imamo vremena da sazovemo Skupstinu, alarmiramo ljude oko Kluba da se svi dodatno angažuju i dignemo ekipu skupa sa trenerom. Vratilo bi nam se sigurno, u svakom segmentu.
 
Z_1921
Postovi: 125
Pridružen/a: uto jan 10, 2023 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 15, 2023 12:24 am

Simply Blue je napisao/la:
pet apr 14, 2023 8:43 pm
Ne moramo igrati joga bonita, tika-taku, ne moramo biti Bayern iz 2013, ni Arsenal iz 2003, niti mozemo..ali moze sigurno postici da trcimo i u 80 i nekoj minuti, za nasu ligu ti nista drugo ne treba. Samo trka i mentalitet, Zrinjski je prvi dosao do toga i to je samo po sebi dovoljno za dominaciju
100%. Malo jaca borba i trka i to je u ovoj ligi dovoljno za prva 3-4 mjesta.
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 15, 2023 12:59 am

Covjek za tri dana objasnio neke takticke stvari na terenu, usla mu krila u sredinu napravio prostora za bekove, minimalno se nabijalo napamet, pokusao da igra pas igru i da zadrzi posjed, pa cak se u pojedinim oduzetim loptama vidjela i poboljsana tranzicija, cak je i presing na zadnju liniju u pojedinim trenutcima natjerao Zrinjski na greske, e sad sto smo igrali protiv daleko najbolje i najkvalitetnije ekipe u ligi sa maksimalno tempiranom formom a mi pod psiholoskim pritiskom i losom formom a da ne govorim o taktickoj deformaciji naseg ratnika to je druga stvar. Ko je zelio da vidi, mogao je vidjeti promjene u pojedinim fazama igre, nemoguce je da za tri dana nesto drasticno promijenis ali s obzirom da mi imamo navijace uglavnom tastatura forumase, velike znalce, logicno da ovo njima nije dobro ali zato im je sa nasim ratnikom zvanim pazi aut bilo tika taka...
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 15, 2023 1:23 am

Puna podrska igracima i strucnom stabu kao i upravi. Do kraja ovo zajedno izgurati, pa onda sravniti racune. Nema sad potrebe za nervozom, i nakon 4 poraza u igri si na dva fronta. Bukvalno te prolaz u kupu ili 6 bodova u naredne rri tekme lansiraju u realnu poziciju za evropu.
Danas ocekivano, mada mi igracima fali samopouzdanja i energije jos od Igmana. Hajde da se dignemo u srijedu.
Ja volim Zelju. Za njega sve.
Grande Miske 💪
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2726
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 15, 2023 1:43 am

Sky1 je napisao/la:
pet apr 14, 2023 11:23 pm
Veteran1965 je napisao/la:
pet apr 14, 2023 10:07 pm
Al do kada ćemo više slušati priču da smo mi nekoga imali...i ti koje smo imali su popušili 3-0 u 85 minuti. Protiv tog istog Zrinjskog, da smo to dobili uloge njih i nas bi bile zamjenjene. Yebo ba više i tu priču. Hajmo malo probati gledati naprijed, šta mi kao klub, i kao navijači možemo napraviti da se pomaknemo iz ove situacije? Na primjer da ne plačemo jer je tekma u srijedu u 18.30 pa je najveći problem kako iftariti. Na primjer da se organizujemo i napunimo Grbavicu u srijedu? Da podržimo klub, trenera i ekipu u veoma važnom momentu? Da im jasno damo do znanja ko je i šta je Željo, po ko zna koji put. Da im pokažemo i šta mislimo o njima, ili bar onima koji zadnji atom snage ostavljaju na terenu.
Majstori smo patetike šbb-kbb. To isto kada bi sada počeli veličati sve ljude u Željinoj novijoj istoriji koji su nešto napravili, i ostavili generacijama na sjećanje. Ali ne, svi slavimo Zubandan, a vrijeđamo i pljujemo onoga po kome je dobio ime uopšte. Dok tako razmišljamo, mi navijači, klub neće i ne može naprijed. Kada se okupimo, i svi zajendno podržimo sve aktivnosti i gledanje unaprijed, onda možemo očekivati nešto. Ovako samo neka destrukcija, plač, crnjaci koji ne vode nigdje.
Drug naš formuski, jako si zločest. Da, imali smo ljude i sada bismo bili svemirski brod za sve druge ali u svakom segmentu, nije ovo nikakva patetika, znaš ja ljude mjerim prema djelima i rezultatima njohovog rada i drugih aršina nemam i ne smije ih biti, ti ljudi su imali djela, rezultate i sasvim logično da ći žaliti što smo ih potrošili tek tako.
Bas tako, najgora je ta tiha voda i hinjak neofirni. Al srećom ima jos pametnih u glavi. Bilo kako bilo, "svi su oni isti" narativ je nešto najgore sto postoji kod dobrog bosnje.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3208
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 15, 2023 1:59 am

Kako je krenulo po komentarima na drustvenim mrezama, Bašić je dočekan na nož, i ne gine mu sudbina Dudića kod pitara...samo me toga strah, jer "kuhar" od pite od tri marke je više brinuo pričati na emociju za raju nego brinuti o taktici ekipe.
 
SamoNapad
Postovi: 406
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 15, 2023 2:21 am

Da je ova ekipa dobila u ove dvije tekme jednu onda bi to znacilo da je Edis nesto radio i da imamo neku igru. Pa bi onda ovaj covjek mogao sta nadograditi što bi iskreno volio ja bez obzira na sve. Ali ovo je počinjen kriminal kako na psihičkom tako na taktičkom planu. Nek poderu licence slobodno treneri pa taman pripreme da su radili na betonu iza istoka. Halo jednu jedinu šablonsku akciju nemas. Nikad vezni igrač nije iz drugog plana došao u šansu u proljetnom dijelu. To što nismo spremni nije krivica kondicionog trenera vec trenera jer u igri ne trazi od igrača kretanje bez lopte. Samim tim bi igrači imali više trke jer ih igra vuče i zadatci taktički. Rašireni po terenu između linija ne mozes snajperom igrača naci prema naprijed.
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 15, 2023 2:38 am

Veteran1965 je napisao/la:
pet apr 14, 2023 10:07 pm
Al do kada ćemo više slušati priču da smo mi nekoga imali...i ti koje smo imali su popušili 3-0 u 85 minuti. Protiv tog istog Zrinjskog, da smo to dobili uloge njih i nas bi bile zamjenjene. Yebo ba više i tu priču. Hajmo malo probati gledati naprijed, šta mi kao klub, i kao navijači možemo napraviti da se pomaknemo iz ove situacije? Na primjer da ne plačemo jer je tekma u srijedu u 18.30 pa je najveći problem kako iftariti. Na primjer da se organizujemo i napunimo Grbavicu u srijedu? Da podržimo klub, trenera i ekipu u veoma važnom momentu? Da im jasno damo do znanja ko je i šta je Željo, po ko zna koji put. Da im pokažemo i šta mislimo o njima, ili bar onima koji zadnji atom snage ostavljaju na terenu.
Majstori smo patetike šbb-kbb. To isto kada bi sada počeli veličati sve ljude u Željinoj novijoj istoriji koji su nešto napravili, i ostavili generacijama na sjećanje. Ali ne, svi slavimo Zubandan, a vrijeđamo i pljujemo onoga po kome je dobio ime uopšte. Dok tako razmišljamo, mi navijači, klub neće i ne može naprijed. Kada se okupimo, i svi zajendno podržimo sve aktivnosti i gledanje unaprijed, onda možemo očekivati nešto. Ovako samo neka destrukcija, plač, crnjaci koji ne vode nigdje.
Mi nismo takav mentalitet, cim mi biramo kakvo je vrijeme da bi otisli na utakmicu, nema od toga nista. Nisu nerealne sanse za kup, za Evropu kroz ligu isto tako. Mi do kraja cemo imati nesto laksi raspored nego svi ostali, ali lakse sjediti i pljuvati, traziti razloge da se ne dođe.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 220 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija