Moderator/ica: storm_raider

 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 10:34 am

Mi imamo limitiranu ekipu. Tih nekih par dobrih igraca nam je zamaglilo pogled i nafurali smo se da imamo ekipu koja mora u Europu. Ovaj igracki kadar nema kvalitet za to i tacka. I ovo boljih igraca sto imamo to su igraci koji uglavnom imaju jednu po jednu odlicnu karakteristiku i jako puno mana. U situaciji u kojoj nam se klub nalazi, ne moze se ocekivati da nam nekim cudom igraci napreduju, razvijamo prepoznatljiv stil i krenemo pobjedjivati u serijama. Ti igraci znaju da je klub u dubiozi, da nisu dobili adekvatne pripreme, da strepis hoce li biti plata. Moze pricati ko sta hoce ali ovo sa Mulalicem se nije trebalo ovako uraditi. Ne mozes smijeniti trenera samo da bi ga smijenio bez ikakvog rezervog plana a sezona se lomi. Mi smo bili u igri za tu trecu poziciju i i dalje smo u igri za finale kupa. U ekipi se nije vidjelo da nema borbe i da nema zara, da se ne trude pa da ti kontas da promjenom trenera mozes izazvati pozitivan sok. Jel moze doci sad neki ultra giga mega trener i za 7 dana ih nauciti da igraju brze, tecnije, efikasnije? Eto sad ce Mekic odjednom dijeliti pasove ko na tacni, Galic ce pogadjati centarsutevima napadace u trepavice, golman odjednom postaje hobotnica, Santos postaje vrhunski realizator, Hodzic napadac zaboravlja da nije igrao 2 godine i postaje masina.
Govorio sam prije vise od godinu dana a i sad to ponavljam, mi smo imali puno precih stvari za rjesavanje pored trenera.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

 
SamoNapad
Postovi: 404
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 10:34 am

Jakirevic nema problema da se zamijeri igracu kako u Zrinjskom tako i u Rijeci. Čovjek otjera Vrancica i Halilovića da li se iko zapita što? Pa čovjek ne želi igrače koji ne mogu igrati fudbal u malo jačem intenzitetu. Pa mi ne možemo kontru ispratiti našu sa više od 2 igrača, čak večinom je Santos sam i ne moze desiti situacija da neko zakuca odbijenu loptu. To je odavno utvrđeno da i naši igrači okvirno pretrce puno ali intenzitet je smijesan. Pogledaj te treci gol Zrinjskog pa stoperi Borca ne znaju da postoji ono. Nije e Zrinjski avion za nas ali za neke stvari ozbiljnije treba ozviljan trener kojeg nisam siguran da mogu svi naši igrači prihvatiti. Pogotovo mislim na igrače tipa Štile i Beganovica, prednost imaju igrači koji mogu osvojit prostor (da se znalo raditi sa Becom i Hodžićem sad bi mi drugo pričali).
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 10:42 am

AsharaK je napisao/la:
ned apr 09, 2023 10:28 am
Idemo se pobit do kraja, ima jos dosta da se igra, nista nije gotovo
Normalno da nije. Sa svakim konkurentom cemo imati jos po jednu utakmicu. Sa velezom i sirokim kuci. Pitari i borac u gostima. Pitanje je samo ko ce doci kao trener i da li ce moci razdrmati ovu ekipu.
Poslije utakmice im je sve fino receno. Idemo ispuniti zadatke kako mi na tribinama, tako i oni na terenu.

Volim te Zeljo!!
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 11:48 am

Daleko od toga da je nešto riješeno, ima još puno tekmi, imali smo finu priliku da idemo lakšim putem, ali mi smo ipak izabrali teži.

Trener sad najprije mora vratiti samopouzdanje ekipi i na neki način stopirati daljnji pad ekipe, biće izuzetno teško jer je naredno kolo Zrinjski u Mostaru.

Brinu me Drina, Cocalić i Hodžić jr. drastičan pad forme i igre u odnosu na jesenji dio.

Trenera čeka ozbiljan posao, nadam se da će saopštenje biti u toku dana. Sretno i puno uspjeha!
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 11:55 am

phpBB [video]
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
igla
Postovi: 3647
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 12:50 pm

Kad ce trener?
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3885
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 12:53 pm

Paraliza sna ali umjesto demona u ćošku sobe Nevres Fejzić brani zicere na Grbavici
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 1:38 pm

igla je napisao/la:
ned apr 09, 2023 12:50 pm
Kad ce trener?
Vjerovatno danas
Željezničar ante portas !
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 1:57 pm

Zna li se ko je novi trener
Alea iacta est!
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 1:59 pm

Gledajuci utakmicu iz drugog ugla sad, bar me raduje sto smo neke sanse stvarali, toga nam je najvise i falilo u prethodnom periodu.
 
ubaceni element
Postovi: 680
Pridružen/a: pon okt 28, 2019 3:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 2:12 pm

Joj kad cujem “sta ce novi trener, sta moze uraditi”
i slicno. Moze probati nesto novo umjesto onoga sto provjereno NE funckionise. Ako nemas bekove, sto moras igrati sa bekovima? Izbaci obojicu igraj sa tri stopera! Ako s jednim spicem napadaci igraju ko da imaju dvije lijeve, probaj nekad sa dvojicom zajedno, mozda se nadopune. Ako nam svi U21 izgledaju lose, probaj nekog novog U21, zasto konstantno zrtvujes Amoaha? Daj tog Kobasevica, daj Karica na go kad nam svakako i ovaj golman brani ko da igramo bez golmana. Jagodic ubaci onog skakavca Rusa na go i odnese bod pitarima (iako je taj ocajan na golu bio, samo dajem primjer neke promjene). Sta god da je, imas nesto probati, mozda bude jos gore, ali mozda bude i bolje, jer ovo sad sto imas ne funkcionise i nemas vise sta izgubiti.
 
pestabudimpesta
Postovi: 494
Pridružen/a: pon jun 05, 2017 1:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 2:24 pm

AsharaK je napisao/la:
ned apr 09, 2023 1:38 pm
igla je napisao/la:
ned apr 09, 2023 12:50 pm
Kad ce trener?
Vjerovatno danas
Druze, nije valjda Basic?
Mi smo uz Želju u radosti i tugi,u dobru i zlu,oni zbog kojih,konacno,on i postoji
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 2:33 pm

pestabudimpesta je napisao/la:
ned apr 09, 2023 2:24 pm
AsharaK je napisao/la:
ned apr 09, 2023 1:38 pm
igla je napisao/la:
ned apr 09, 2023 12:50 pm
Kad ce trener?
Vjerovatno danas
Druze, nije valjda Basic?
Ne vidim trecu soluciju da bude neko osim njega ili Fedje, a trener svakako sutra mora biti sa ekipom.
Željezničar ante portas !
 
SamoNapad
Postovi: 404
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 2:39 pm

ubaceni element je napisao/la:
ned apr 09, 2023 2:12 pm
Joj kad cujem “sta ce novi trener, sta moze uraditi”
i slicno. Moze probati nesto novo umjesto onoga sto provjereno NE funckionise. Ako nemas bekove, sto moras igrati sa bekovima? Izbaci obojicu igraj sa tri stopera! Ako s jednim spicem napadaci igraju ko da imaju dvije lijeve, probaj nekad sa dvojicom zajedno, mozda se nadopune. Ako nam svi U21 izgledaju lose, probaj nekog novog U21, zasto konstantno zrtvujes Amoaha? Daj tog Kobasevica, daj Karica na go kad nam svakako i ovaj golman brani ko da igramo bez golmana. Jagodic ubaci onog skakavca Rusa na go i odnese bod pitarima (iako je taj ocajan na golu bio, samo dajem primjer neke promjene). Sta god da je, imas nesto probati, mozda bude jos gore, ali mozda bude i bolje, jer ovo sad sto imas ne funkcionise i nemas vise sta izgubiti.
Upravo to je poenta trenerskog posla, pa ne postoji ekipa koja ima na svakom mjestu idealne igrače (bar kod nas u ligi). Iskoristi svoje prednosti, ako slabo gradimo napada daj da po oduzetoj lopti napravimo tranziciju brzu. Pogledam golove koje smo dali u 2022 godini i shvatis da mi nemamo uigrano kretanje iz drugog plana da vezni igrač dođe u šansu. Zadnji taj neki gol bi Subasic za Meku protiv Leotara. Toliko osporavam Beca napravi par vrhunskih ubacivanja iza linije protiv veleza jer to su njegove karakteristike da uđe između iz drugog plana da osvoji prostor. Ali valjda je bilo lakše nabit ga na klupu. Puno se moglo izgraditi napada samo da se krila više spuste unutra. Ne mora svako krilo biti na liniji. Ne može Stila osvojiti 40 metara slomi se covjek kad dođe da puca nema snage. Ne znam ko ce doci na klupu ali nagledao sam se bolji terenera u omladinskim pogonima nego ovih u seniorima.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 2:53 pm

Izgleda da imamo novog trenera.

Bašić završio razgovor sa Upravom.

Dobrodošao!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 3:02 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
ned apr 09, 2023 2:53 pm
Izgleda da imamo novog trenera.

Bašić završio razgovor sa Upravom.

Dobrodošao!
Koliko njemu dajemo vremena :)

Od prvog dana moramo stati uz trenera ko god on bio. Vrag je odnio salu i sami smo sebi krivi.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 3:07 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned apr 09, 2023 3:02 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
ned apr 09, 2023 2:53 pm
Izgleda da imamo novog trenera.

Bašić završio razgovor sa Upravom.

Dobrodošao!
Koliko njemu dajemo vremena :)

Od prvog dana moramo stati uz trenera ko god on bio. Vrag je odnio salu i sami smo sebi krivi.
Ako je tačna informacija, ja sam zadovoljan.

Podrška, do kraja sezone za svakog,a za Bašića pogotovo. Za dalje budemo vidjeli
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1852
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 3:07 pm

ubaceni element je napisao/la:
ned apr 09, 2023 2:12 pm
Joj kad cujem “sta ce novi trener, sta moze uraditi”
i slicno. Moze probati nesto novo umjesto onoga sto provjereno NE funckionise. Ako nemas bekove, sto moras igrati sa bekovima? Izbaci obojicu igraj sa tri stopera! Ako s jednim spicem napadaci igraju ko da imaju dvije lijeve, probaj nekad sa dvojicom zajedno, mozda se nadopune. Ako nam svi U21 izgledaju lose, probaj nekog novog U21, zasto konstantno zrtvujes Amoaha? Daj tog Kobasevica, daj Karica na go kad nam svakako i ovaj golman brani ko da igramo bez golmana. Jagodic ubaci onog skakavca Rusa na go i odnese bod pitarima (iako je taj ocajan na golu bio, samo dajem primjer neke promjene). Sta god da je, imas nesto probati, mozda bude jos gore, ali mozda bude i bolje, jer ovo sad sto imas ne funkcionise i nemas vise sta izgubiti.
:pljesak: :pljesak:

Samo ni ovo nema svako.Treba trener sa vizijom i mu.dima.Ovo drugo je u prevodu da se ne boji otkaza, da nije "sigurica" i da vjeruje u sebe i svoje mogucnosti.Da se ne boji unijeti u facu i klupirati nase "zvijezdice".
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Zdule
Postovi: 263
Pridružen/a: uto maj 24, 2022 11:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 3:10 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
ned apr 09, 2023 2:53 pm
Izgleda da imamo novog trenera.

Bašić završio razgovor sa Upravom.

Dobrodošao!
Sretno Bašiću, povedi golmana Velić i Sandija Nuhanovića :D .
 
Avatar
igla
Postovi: 3647
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2023 3:18 pm

phpBB [video]


Ajmo Tiki Tiki Tamba :D

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 71 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija