Moderator/ica: storm_raider

 
staaarinavijac
Postovi: 609
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 12:02 pm

Ko god želi da Mulalić ostane na klupi , ne želi dobro Željezničaru ...
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 12:03 pm

Prijatelju, nismo u ligi sa Čelzijem, Borusijom i Dinamom, već sa klubovima koji za vrijeme korone nisu imali da plate testiranja igrača.

Pričam o neznanju i "goni, honaaaaj, udri, laktom u usta, šakom u mozak" taktici, koja ne pije vode ili Edisu bliže "ne jede pite" kad trebaš igrati kao favorit.
 
Avatar
Valter
Postovi: 1318
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 12:11 pm

Kada je Željo bio u drugoj ligi bivše Juge nisam propuštao ni jednu utakmicu, sa društvom sam često išao i na gostovanja. Dakle moja ljubav prema Želji nikada nije bila vezana za položaj na tabeli. Ali ja, Željo i Edis (na klupi) - nešto tu ne ide zajedno. Mogu li ja Edisa otjerati sa Grbavice (sa klupe) - ne mogu, može li on mene otjerati sa Grbavice - evo uspio je.

I još nešto, ovdje su se mnogi nekako nakačili na Bendera. Tačno je da je prosječan golman, al uz ovakve bekove ni Điđi ne bi izgledao puno bolje. Recimo Cocu
niko ne spominje a on je u zadnje dvije utakmice sukrivac za dva prva gola protivnika i za veliku šansu Leotara (prečka). Ni blizu starog Coce, sporo postavljanje
i sporo rješavanje lopte. Ovo sam primjetio i u dvije prijateljske u Konjicu koje smo mogli pratiti , al reko pripremne ko pripremne.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Refa1987
Postovi: 110
Pridružen/a: sub feb 25, 2023 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 12:22 pm

Čitam forum odavno, imao sam i profil ali ne mogu da se sjetim šifre nema šanse. Oklijevao sam jedno vrijeme da li bih se opet registrovao pa sam poslije utakmice sa Igmanom odlučio da opet koju i ja napišem.
-Što se tiče utakmice sa Leotarom, poslije nje sam odmah bio skeptičan u vezi utakmice s Igmanom. Ljudi dragi mi s dva igrača više nismo imali ideje i to nije prvi put, Edis ni u drbiju to nije znao iskorititi. Tada ga je izvukao Bekrija, sada Drljo ali mišljenja sam da on treba ići pod hitno. Evo godina dana i nikakvog napretka u igri, nikakve smišljene akcije. Živimo od toga šta će uraditi Santos, Štilić ili neko treći na sopstveni kvalitet. Nema čovjek plan B, najveći uspjeh mu je zamijeniti krilima pozicije i ako su od početka trebali da stoje kako ih je tada stručnjak zarotirao.
- Utakmica protiv Igmana slaba. Amoah i Drljo previše sebični. Imamo sada krpića ali i dalje se hoće u gol s loptom. Ubačaji su nam katastrofa, 15 kornera imaš i ne možeš gola dati.
Jašarević i Galić katastrofa, ništa Jašarević nije bolji od Malića a stariji je 6 godina. Onaj je možda mogao napredovati barem, a s ovim prvim smo tu gdje smo.
Svi kude Mekića a to je jedini igrač kojem se jučer igralo i koji je nešto pokušavao. Dvije lopte je dao samo takve gdje su trebali naši napadači ili navalni red to završiti. Amoaha stigne igrač koji je iza njega 2 metra.
- Santos nam i dalje najpotrebniji igrač, Drljo mi je okej ali Santosa treba iskoristiti maximalno. Nikakve klupe, tribine i slično. Sezona nam se lomi u par kola a i kup, podmoranje je izaći u evropu barem malo da prodišemo jer ne znam koliko dugo ćemo se moći vaditi na stalne akcije navijača ako ne bude nekog konkretno novca.
Edisa bih smijenio jer zaista lik nema viziju napadačkog fudbala, dok još nije kasno, a moglo bi biti kroz par kola ili već poslije prve utakmice protiv zvijezde. Jer ono što je protiv Leotara bilo je zaista katastrofa od fudbala.
Zadnja izmjena: Refa1987, dana/u ned feb 26, 2023 12:26 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
 
BC1921
Postovi: 673
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 12:23 pm

Leon_Professional je napisao/la:
ned feb 26, 2023 11:58 am
Ovdje se samo Edis kritikuje. A da bi to imalo osnova i logike, potrebno je da ima sve moguće uslove za rezultat.
E da li on to ima? Pa ja mislim da nema i da nije sve do njeg. Pa nek se ljuti ko koliko hoće.

Do koga je sto u njegovom mandatu nisi vidio uigranu akciju? Zanemari ove iz uprave sto jedino znaju moliti za akcije i sto im je fubalsko znanje u rangu Mulalica i Alihodzica... Plate du im redovne. Kakve takve, bolje nego od vecine u nasoj ligi. Puno bolje od ekipe Leotara pa ti ljudi ocitaju lekciju kako da igras u odredjenim situacija. A ja, nije do Edisa, nema Ronalda i Mesija, ne moze pita od 3 KM i sl
Krivina Jug
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6012
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 12:27 pm

Leon_Professional je napisao/la:
ned feb 26, 2023 11:58 am
Ovdje se samo Edis kritikuje. A da bi to imalo osnova i logike, potrebno je da ima sve moguće uslove za rezultat.
E da li on to ima? Pa ja mislim da nema i da nije sve do njeg. Pa nek se ljuti ko koliko hoće.
Imao je ranije u prosloj epizodi u kkubu sve uslove pa ni europe nije obezbjedio.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 1:03 pm

Dzezvar je napisao/la:
ned feb 26, 2023 12:27 pm
Leon_Professional je napisao/la:
ned feb 26, 2023 11:58 am
Ovdje se samo Edis kritikuje. A da bi to imalo osnova i logike, potrebno je da ima sve moguće uslove za rezultat.
E da li on to ima? Pa ja mislim da nema i da nije sve do njeg. Pa nek se ljuti ko koliko hoće.
Imao je ranije u prosloj epizodi u kkubu sve uslove pa ni europe nije obezbjedio.
E to je to što sam rekao.
Došao je i svi imaju tu priču i mišljenje o njemu. To se neće promijeniti ni da kup uzme.

Zato nek i ide, ali ćemo dobiti još jednog Ivkovića i slične njemu. Dakle, ništa novo i bolje.
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 1:07 pm

Dzezvar je napisao/la:
ned feb 26, 2023 12:27 pm
Leon_Professional je napisao/la:
ned feb 26, 2023 11:58 am
Ovdje se samo Edis kritikuje. A da bi to imalo osnova i logike, potrebno je da ima sve moguće uslove za rezultat.
E da li on to ima? Pa ja mislim da nema i da nije sve do njeg. Pa nek se ljuti ko koliko hoće.
Imao je ranije u prosloj epizodi u kkubu sve uslove pa ni europe nije obezbjedio.
neka Igman ima
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 1:16 pm

a koje to uslove za rezultat gosopodin treba,najbolja posjeta,najbolji stadion, plate koliko toliko redovne, ekipa i vise nego solidna samo je njegov problem sto svi igraju ispod svojih mogucnosti, ne trazi mu niko da osvoji titulu iako mislim da sa boljim trenerom ova ekipa bi itekako mogla konkurisati za titulu ali trenerski mag ne moze da dobije posusje kuci, igmana mrtvog koji je sastavljen od igraca koji nisu imali mjesta kod nas i kod kona.
Svaki alibi za Mulalica je udar na Zeljeznicar.
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 1:19 pm

Leon_Professional je napisao/la:
ned feb 26, 2023 11:58 am
Ovdje se samo Edis kritikuje. A da bi to imalo osnova i logike, potrebno je da ima sve moguće uslove za rezultat.
E da li on to ima? Pa ja mislim da nema i da nije sve do njeg. Pa nek se ljuti ko koliko hoće.
Dzaba on mora biti svjestan da vodi klub u takvoj situaciji. Postujem ja njega i sve to, ali on mora probati da napravi nesto, a ne da ide linijom lakseg otpora. Jucer Sehic, a ni onaj junior lb ne bi pravio greske koje su Jasarevic i Galic napravili. Karic cak i Muftic bi bolje reagovali od Bendera koji nas ubi cijele sezone. Ali lako je sad pametovat, sastav bi kod nas vecine da smo treneri bio isti.
Na neke stvari kad igrac promasi prazan gol ne moze uticati, ali ako Drljo ne vidi Amoaha a ni ovaj njega na to mora uticati. Kad Jasarevic izgubi loptu, mora biti neko da to popravi, fudbal je timska igra jedni druge popravljaju. **** i trenera kojem moras dovesti 22 najbolja igraca iz lige da bi on dobio prosjecnu ekipu.
Igman nema bolji tim od nas, ali nas je razbio i da su i oni kvalitetniji pitanje je kako bi prosli.
Po meni sad ima laksi zadatak nego prosli put kad je bio. Tad je dobio 11 igraca i trebalo ih je uklopiti i nije smio izgubiti tad je imao jace ekipe protiv sebe.
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 1:25 pm

Dzezvar je napisao/la:
ned feb 26, 2023 7:15 am
Moramo priznati sebi da su pripreme odradjene katastrofalno.Prije svega mislim na samu lokaciju priprema,bez obzira sto svi znamo u kakvoj smo finasiskoj situaciji.Misljenja sam da se sve to moglo uraditi i u Sarajevu.Vremenske prilike su bile takve da se moglo komotno ostati u gtadu.
O treneru smo napisali puno toga sto se na kraju i ispostavilo i tacnim.
Mnogi od nas su bili napadani i prozivani zbog toga.Veteran napisa jednu recenicu koja je itekako duboka,"Željo to nije zasluzio"
On da voli klub kako se prikazuje sinoc bi dao ostavku,a ne da ceka da ga smijene.
Imamo sasvim solidnu ekipu,mozemo i kazati jako dobru koji bi normalan trener jako dobro poslozio.
Kada pricamo o ljubavi prema klubu pogledajte ovaj klip gdje lik koji je uspio u zivotu,koji je jako cijenjen u svijetu fudbala objasni sve u 2 minute.


P.s.Nermin Basic je slobodan trener.

phpBB [video]
Ubise se oni od ljubavi..
Stanica se molilo da postane SD ili savjetnik nije htio navodno sukob interesa, nesto kao i Mesu. Samo prvi gospodin ovaj drugi klosar?
 
Avatar
gavran
Postovi: 7555
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 1:26 pm

Edise znamo da citas,

vrijeme ti je da tekme gledas sa tribine.....
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3565
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 1:30 pm

Nista, otvoriti kartoteku i traziti trenera :)

Dudic 🤣🤣🤣
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 1:50 pm

Svi znamo kakav je Edis bio kao igrač. Disciplinovan, grub, bez znanja. Zaista nema predispozicije da bude dobar trener. Naravno da svaki dobar igrač nije postao i dobar trener, i da je bilo slučajeva gdje neko ko nije bio dobar igrač napravi dobru trenersku karijeru. E tu je kvaka u saradnicima. Ti znaš koliko ne znaš, ali se okružiš saradnicima koji te dopunjavaju i onda to često i liči na nešto. Jedan Klopp bio tanak igrač, ali evo pravi dobru trenersku karijeru, jer je cijelu karijeru do zadnje 2-3 godine uz sebe imao Željka Buvača za kojeg svi kažu da je "kliker". Koga naš Edis trenutno ima za saradnike i čime ga to oni mogu dopuniti? Ničim. On uglavnom luta sam po regionu, nema saradnike nego radi sa onima koje mu dodijeli klub u koji dolazi.
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 459
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 1:56 pm

Šef stručnog štaba znaci da si šef ekipi na klupi i da oni moraju raditi po tvojim uputama. Al to ne znači da moras cunjeve postavljati, zagrijavati igrace, fizički ih pripremati.
 
Ethis
Postovi: 137
Pridružen/a: uto jul 27, 2021 3:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 1:57 pm

Mislim da promjenom trenera sada nećemo ništa dobiti. Poslije poraza od zadnje ekipe na tebeli je očevidno da od izlaska u evropu nema ništa kroz ligu. Sada mi je žao što nismo dobili Zrinjski u kupu da odmah vidimo na čemu smo ikako trebamo postupiti u ovih utakmica što su ostali do kraja sezone. Nadam se da postoje pametni ljudi unutar kluba koji će Edisu dati ultimatum da mora u sastavu biti najmanje 2-3 mlada igrača da bar tako nešto ostvarimo u ovoj sezoni. Galića, Jasarevica, Hajdarevica i Bendera polako spremati za odlazak iz kluba....
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 2:13 pm

cvrle_jedanesterac je napisao/la:
ned feb 26, 2023 1:56 pm
Šef stručnog štaba znaci da si šef ekipi na klupi i da oni moraju raditi po tvojim uputama. Al to ne znači da moras cunjeve postavljati, zagrijavati igrace, fizički ih pripremati.
Osim Krpe, Are i Jasarevica svi su poprilicno dobro spremni. Ko god ih sprema nek nastavi, tako je bilo i prosle polusezone onaj novi kondicioni ubi posao.
 
Hole1982
Postovi: 32
Pridružen/a: ned dec 20, 2020 10:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 2:16 pm

gavran je napisao/la:
ned feb 26, 2023 1:26 pm
Edise znamo da citas,

vrijeme ti je da tekme gledas sa tribine.....
Nadam se da si u pravu da čita mada meni djeluje da je on malo šta u životu pročitao, a da mu je vrijeme vrijeme je
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6012
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 2:19 pm

volimtezeljo je napisao/la:
ned feb 26, 2023 1:25 pm
Dzezvar je napisao/la:
ned feb 26, 2023 7:15 am
Moramo priznati sebi da su pripreme odradjene katastrofalno.Prije svega mislim na samu lokaciju priprema,bez obzira sto svi znamo u kakvoj smo finasiskoj situaciji.Misljenja sam da se sve to moglo uraditi i u Sarajevu.Vremenske prilike su bile takve da se moglo komotno ostati u gtadu.
O treneru smo napisali puno toga sto se na kraju i ispostavilo i tacnim.
Mnogi od nas su bili napadani i prozivani zbog toga.Veteran napisa jednu recenicu koja je itekako duboka,"Željo to nije zasluzio"
On da voli klub kako se prikazuje sinoc bi dao ostavku,a ne da ceka da ga smijene.
Imamo sasvim solidnu ekipu,mozemo i kazati jako dobru koji bi normalan trener jako dobro poslozio.
Kada pricamo o ljubavi prema klubu pogledajte ovaj klip gdje lik koji je uspio u zivotu,koji je jako cijenjen u svijetu fudbala objasni sve u 2 minute.


P.s.Nermin Basic je slobodan trener.

phpBB [video]
Ubise se oni od ljubavi..
Stanica se molilo da postane SD ili savjetnik nije htio navodno sukob interesa, nesto kao i Mesu. Samo prvi gospodin ovaj drugi klosar?
Ja i....
Sto ne kazes onda koliko je i pomogao klubu u to vrijeme.Bilo bi posteno.On i Mesa ne mogu u isti kos nikako.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3884
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 26, 2023 2:21 pm

TheBlue je napisao/la:
ned feb 26, 2023 1:30 pm
Nista, otvoriti kartoteku i traziti trenera :)

Dudic 🤣🤣🤣
On bi komotno mogao, taman da mu se kod nas vrati sve ono iz prve polusezone :rofl1:
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], South i 203 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija