Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 6:13 pm

E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 6:18 pm

AsharaK je napisao/la:
ned apr 03, 2022 5:31 pm
Ne glupirajte se bezveze, cuj prodata utakmica ljudi nas rastavili na proste faktore, trebalo 5:0 bit.
Neke stvari su jasne:
Subašić je korisniji trenutno od Bekrića i Štilića zajedno na poziciji ofanzivnog veznog.
Vučenović se više nikad ne smije ubacit.
Resić je bolji od Gasala, i krila moraju bit Resić i Ćerimagić.
Fatai mora bit špic.
Hodžić da igra centralnog veznog.

Samo tako možemo imati brzinu. Samo teški debil i ubleha može staviti zajedno Bekrića i Štilića. Samo teški debil može izbacit Mekića i ubacit Osmanovića. Samo budala može izbacit Hodžića i ubacit Vučenovića.
Dosta toga si tačno napisao, ali ima par stvari za dodati. Subašić dosad nikog nije ubijedio da je korisniji na terenu od bilo koga drugog. Učinak Štilića kod nas je otprilike kao Čatakovića kod Sarajeva, nema ga nigdje u igri, konstantno loš i onda da neki gol. Za Bekrića se svi slažemo. Mekić u velikom padu forme od kako su počeli sa njim igrati Štilić i Bekrić, što znači da ili se ne može nametnuti ili ne može s njima dvojicom, a vjerovatnije je ovo drugo. Resić ništa specijalno, reklo bi se da ima nešto ali to ne može pokazati, što je vjerovatno i razlog zašto nije igrao redovno nigdje. Vučenović promašen slučaj. Hodžić svakako treba igrati u veznom redu, tu nam treba takav igrač. Ćerimagić i Fatai igrali samo prijateljske utakmice protiv niželigaša, što nije nikakvo mjerilo da bi se reklo da moraju igrati, ali da trebaju dobiti šansu da vidimo može li se na njih računati, to definitivno.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 6:27 pm

Ovdje kao da se Željo prati od juče, pa ovo neko iznenađenje. Ne znam čemu i zašto ovolika negativna energija, nervoza i pljuvačina. Utakmica i rezultat kao i mnoge, ne samo ove sezone, nego zadnih godina i godina. Gubili smo titule smješnim penalima za konkurente, gubili smo titule jer nismo raspalu Krupu uspjeli dobiti, gubili smo titule jer nismo znali sačuvati vodstvo od 3-0 zadnjih 5 minuta utakmice. Crtale su nam se linije, smijali su nam se ispod snijegom srušene tribine. Uglavnom, i pomirimo se sa tim Željo već godinama nije klub koji se u ovoj ligi i državi doživljava ozbiljno. Prvenstveno u savezu, ali u među konkurencijom, pa i klubovima koji su daleko ispod našeg nivoa i renomea. Nema više niko poštovanja prema nama, nema onog respekta i straha kada Željo gostuje, ili skidanja gaća kada se dolazi na Grbavicu. Svjedoci smo da nam sela prijete prije tekmi na Grbavici, i nosili su bodove, nije da nisu.
Uticaj i snaga u savezu nikakava godinama, i siguran sam da sutra napravimo ekipu, finansije i organizaciju u ovim okolnostima titulu, ili neki usphjeh ne bi napravili. Ko duže prati Želju, ovu ligu, odnose i dešavanja zna da je ovo brutalna istina.
U ovim momentima, odnosno skoro već godinu dana vodimo žestoku borbu za opstanak kluba, i da nije navijača, ko zna gdje bi u ovom momentu bili.
Budimo svjesni da nam je ekipa "šarena" trener "nako" i gledamo to što gledamo, i imamo rezultate kakve imamo.
Iskreno meni ništa nije iznenađujuće, sve je očekivano, i možda rezultatski i iznad onoga šta sam očekivao, i što igrači i treneri koji su tu zadnjih godinu dana mogu.
Shvatimo i pomirimo se da smo trenutno tu gdje jesmo, da nećemo skoro krenuti značajno naprijed, i da drugi i organizaciono i finansijski i politički i na kraju i rezultatima grabe krupnim koracima naprijed, i sve smo dalje iza njih.
Da ogolimo i budemo realni malo. Čuj neko se nadao da možemo do 3-4 mjesta i Europe. Baš smo kolektivno pukli svi...Da zaključim. Tu smo gdje smo, teška borba nas čeka, i jedino što možemo, slijedeća tekma na Grbavicu, i dati sve na terenu da se Željo ne bruka dodatno.
Nema predaje!!!
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 6:30 pm

Da dodam još...komentari za igrače...kada mi neko kaže da su Subašić, Gasal, Resić Vučenović, Beća, Drina talenti i grači za Želju rokno bi se. Djece mi moje prije par godina niko od nabrojanih ne bi sa nama na terminu mogo igrat lopte. I to je znak gdje smo i kakvi su nam kriteriji trenutno...
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 6:36 pm

Jedino sto trazim od Mulalica jeste to da igraci igraju na svojim PRIRODNIM pozicijama.
Bekric nije napadac, Stilic nije krilo, Hodzic nije napadac, Gasal nije lijevo krilo.
Volio bih vidjeti postavku.
Bender - Galic Cocalic Kosoric Malic-Mekic Hajdarevic Stilic- Fatai Zec Cerimagic.
U svakoj liniji imas spoj mladosti i iskustva
Ne moze Osmanovic nikako igrati, kao ni Bekric i Vucenovic
Alea iacta est!
 
Analitičar1921
Postovi: 295
Pridružen/a: pon maj 21, 2018 9:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 6:37 pm

... šteta, mogli smo puno bolje...
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 7:07 pm

BlwD je napisao/la:
ned apr 03, 2022 6:03 pm
Ne moze covjek ni komentirat igru kad ne znam ni sta sam gledao danas. Cije god da su zamisli ove rokade taktike i izmisljanje pozicija, taj nije cist ni malo.
Ne mozes veznog igraca uciti da bude napadac, napadaca da igra krilo, a drugog veznog na drugo krilo. Jedna takva zamjena bi se mogla progurati, mozda se i protivnik iznenadi. Ali pet igraca koji ili ne igraju na svojoj poziciji, ili uopste ne trebaju igrati u prvom planu, ravno je samubistvu.
Ne mozes ni 22-godisnjeg Osmanovica nauciti da postane fudbaler, nikad to nije ni bio.
Ne mozes ni ovu nasu trojicu "igraca od poteza" natjerati da urade ono sto je Ramovic uradio - izbacio cijelu odbranu jednim potezom, jer njih trojica zajedno imaju 105 godina. I opet se sva trojica nekako nađu istovremeno na terenu.
I na kraju krajeva, ne moze se ni trener, koji je vec jednom dokazao da nema mnogo trenerskog znanja, preko noci nauciti da to bude. Gdje je on mogao steci to znanje poslije Zelje? U Mladost DK? Ili mozda u Crnoj Gori gdje je jedan Bakrac smatran vrhunskim stoperom? Ili mozda da ga Joldic uputi?

Od onog cuvenog "futbol" pa evo do sad, svaku sezonu jedva cekam da se ona zavrsi, nadajuci se da ce u sljedecoj biti nesto novo, neke svjezine, ali svaki put sve gore i gore.
I ovaj put se nadam da uprava ima neki plan za sljedecu sezonu, jer i budala vidi da ovako ne ide.
Sve što mi je na umu, ti si pogodio ovim postom. Potpis.

Puno toga možemo pregurati, koliko para, toliko muzike, ali i ovo što imamo već u par navrata redamo na terenu tako nakaradno, nelogično. Glupost u vidu krila protiv Veleža (Subašić lijevo, Vučenović desno) je bila čak i Edisu jasna, pa je na poluvremenu mijenjao. I tu kontaš da je naučio lekciju, kad eto ti Gasala danas lijevo, Štilić desno, Vučenović mijenja Hodžića. Vučenović kao očita menadžerska ubleha, podvala.. Fuj. Kako čovjek ne vidi, kako ti igrači na kraju krajeva ne kažu šefe ne mogu ja ovo igrat, druga pozicija mi više paše, ovdje je bolji neko drugi..
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 7:08 pm

Ovo je i dobro kako je na drugim mjestima u klubu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 7:25 pm

Ne zamjeram ja danas igracima nista, ja zamjeram Mulalicu jer izmislja pozicije. Bez potrebe trpa neke igrace, i otkud jebeni Osmanovic sa ugovorom.

Daj Fatai od prve minute sljedeci tekmu i izbaci jebenog Bekrica, toliko nas je sjebo do sada
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 7:49 pm

U kojoj smo fazi sa Diglisicem kad cemo znati na cemu smo?
Alea iacta est!
 
Diverzant
Postovi: 1778
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 8:01 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned apr 03, 2022 7:25 pm
Ne zamjeram ja danas igracima nista, ja zamjeram Mulalicu jer izmislja pozicije. Bez potrebe trpa neke igrace, i otkud jebeni Osmanovic sa ugovorom.

Daj Fatai od prve minute sljedeci tekmu i izbaci jebenog Bekrica, toliko nas je sjebo do sada
Sto posto, ne znam otkud mu toliko samopouzdanje da na pozicije stavlja igrače kojima one aposlutno ne odgovaraju. Ovo je njegov poraz, njegov je kiks i guranje bekrića koji je milion zicera fulio, vjerojatno će i protiv leotara fuliti koji al to neće ništa značit mulaliću.
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 8:03 pm

Razlog je "oni ti ga puše Ediseeee" mala je razlika između skromnosti i teškog rada i kurchenja
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
Masinovodja
Postovi: 1021
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 8:37 pm

cipiripi je napisao/la:
ned apr 03, 2022 7:49 pm
U kojoj smo fazi sa Diglisicem kad cemo znati na cemu smo?
15.03 je jadan forumas koji je upucen rekao najkasnije za mjesec dana cemo znati.Po tome,uskoro bi trebali znati :)
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 8:58 pm

Protiv Leotara mora poceti Fatai i Cerimagic
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Diverzant
Postovi: 1778
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 9:06 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned apr 03, 2022 8:58 pm
Protiv Leotara mora poceti Fatai i Cerimagic
realno ne moraju, odlicno se se na njihovim pozicijama snašli ovi što su danas igrali
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 9:12 pm

Diverzant je napisao/la:
ned apr 03, 2022 9:06 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned apr 03, 2022 8:58 pm
Protiv Leotara mora poceti Fatai i Cerimagic
realno ne moraju, odlicno se se na njihovim pozicijama snašli ovi što su danas igrali
Vrhunski :)
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 9:32 pm

Veteran1965 je napisao/la:
ned apr 03, 2022 8:03 pm
Razlog je "oni ti ga puše Ediseeee" mala je razlika između skromnosti i teškog rada i kurchenja
Baš to.

Kako smo glupavi s tim prozivanjem. Uvijek nam se obije o glavu.
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2241
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 9:36 pm

Skandirali smo svemu i svakom, ali onom ko je najviše zaslužio nismo nikad. Žalosno...
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 9:56 pm

BHDragons je napisao/la:
ned apr 03, 2022 9:36 pm
Skandirali smo svemu i svakom, ali onom ko je najviše zaslužio nismo nikad. Žalosno...
Nikad nije kasno.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
cala
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 03, 2022 10:02 pm

Mislim da je nakon ovih par gostovanja svima jasno da mi pobjede mozemo samo na Grbavici ostvarit, uz neki hajc publike. Edis nikad nije bio neki strucnjak, ali ovo izmisljanje novih pozicija igracima je ipak neki novi nivo... Edis je dobar za derbije i za nalozit igrace kad treba, ali osim toga poprilicno limitran i to svi znamo.

Glupa je ova prica da cemo ispast, podjednako kao i ona da mozemo u evropu otic. Jednostavno ne licimo kao ekipa kojoj je domet veci od neke sredine tabele, ili gornje polovice max (sto i vidimo trenutno). Vise sam okrenut ka iducoj sezoni i nekoj stabilizaciji kluba. Nadam se da u upravi znaju sta rade.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], MiroslavKruzik, SamoNapad i 129 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija