Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1198
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 10:44 pm

Upravo tako...Ni sada se ne smijemo opterecivati imperativom osvajanja titula, niti trofeja, niti nasu
ljubav i navijanje uslovljavati time....Barem mi, "djuturumi " to znamo....Jedan nas veliki navijac, koji
je sada pisac u Americi, a koji je nekada zivio u " sibici " na Socijalnom, sjecajuci se nekadasnjeg
Zelje, rekao je otprilike ovo : " Mi smo, nekako, uvijek bili u sredini....Cini mi se da je liga imala samo
dva kluba, mi bi, opet, nekako bili u sredini".....Tako je i bilo...Svaki pomak prema vrhu, slavili smo, a
igranje u finalu Kupa, u Beogradu....Prica za sebe....Vjerovali, ili ne, specijalni, navijacki voz, samo za
nas...A, sada, osvojimo Kup, ma, hajdeeee....Hocemo duplu, nezadovoljni, cijepamo clanske....Malo
nam je to.....E, djeco moja....
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 10:47 pm

droba je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:15 pm
LARSSON je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:09 pm
droba je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:00 pm


Zec, Zajmović, Bogičević, Sadiković, Mujezinović bi u Sarajevu, Zrinjskom igrali u prvoj postavi ?
Haj nabroji igrace koji igraju na njihovim pozicijama pa sam skontaj.
Lazic, Serbecic, Rahmanovic, Stanojevic, Tatar, Ahmetovic, Lendric,Hadzic, Ticinovic, Jakovljevic, pa Toni Jovic iz Sirokog...sad ti meni hoces reci da su nasi igraci bolji od tih kad se porede po pozicijama :r
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3574
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 10:50 pm

kvalitet je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:24 pm
Durgo je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:16 pm
Od najomiljenijeg tima u Jugi do tima kojeg vecina u BiH ne voli.

Svi smo krivi...
Bili smo najomiljeniji (uz Velež) jer smo bili jedan dobar klub iz srednjeg dijela tabele, klub s navijačima koji je znao tu i tamo otkinuti bodove velikanima, klub s nekakvom historijom, klub simbol radničke klase, ali i klub koji skoro ništa nije osvojio.

Sada smo klub od kojeg se očekuje da uzima titule REDOVNO, klub od kojeg se očekuje da obara rekorde, nabija komplekse, postavlja standarde. Takve, većinom, ne vole. Ako me zbog svega nabrojanog budu mrzili, nemam ništa protiv, dapače...
Ma ja mislim na ponasanja ljudi na tribinama. Tesko ostvarujemo dobar kontakt sa bilo kim. Uvijek negativan i neprijateljski odnos... iz godine u godinu sve gore...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
droba
Postovi: 179
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 10:51 pm

Premier je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:47 pm
droba je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:15 pm
LARSSON je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:09 pm


Haj nabroji igrace koji igraju na njihovim pozicijama pa sam skontaj.
Lazic, Serbecic, Rahmanovic, Stanojevic, Tatar, Ahmetovic, Lendric,Hadzic, Ticinovic, Jakovljevic, pa Toni Jovic iz Sirokog...sad ti meni hoces reci da su nasi igraci bolji od tih kad se porede po pozicijama :r
Niko nije rekao da su losi samo nisu nista bolji od nasih a dizu se u zvijezde, a vecina naših igraca bi imala mijesta u svim ekipama premijer lige. Ja sam na to aludirao a ne koje od koga bolji ili losiji. Mi smo prije dvije godine imali 35 igraca i po imenima bili strah i trepet i opet nismo nista uradili. Pametnom dosta ne igraju imena vec kolektiv. i opet cemo harat i biti strah i trepet ove lige .
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18963
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 10:52 pm

Jel Šaban igrao kakve prijateljske utakmice?
Željezničar ante portas !
 
Avatar
BrUDA
Postovi: 557
Pridružen/a: uto okt 30, 2018 8:13 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 10:59 pm

Ujko je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:44 pm
Upravo tako...Ni sada se ne smijemo opterecivati imperativom osvajanja titula, niti trofeja, niti nasu
ljubav i navijanje uslovljavati time....Barem mi, "djuturumi " to znamo....Jedan nas veliki navijac, koji
je sada pisac u Americi, a koji je nekada zivio u " sibici " na Socijalnom, sjecajuci se nekadasnjeg
Zelje, rekao je otprilike ovo : " Mi smo, nekako, uvijek bili u sredini....Cini mi se da je liga imala samo
dva kluba, mi bi, opet, nekako bili u sredini".....Tako je i bilo...Svaki pomak prema vrhu, slavili smo, a
igranje u finalu Kupa, u Beogradu....Prica za sebe....Vjerovali, ili ne, specijalni, navijacki voz, samo za
nas...A, sada, osvojimo Kup, ma, hajdeeee....Hocemo duplu, nezadovoljni, cijepamo clanske....Malo
nam je to.....E, djeco moja....
slika
:D
Srce ima svoje razloge koje razum ne poznaje!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2654
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:01 pm

Durgo je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:50 pm
kvalitet je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:24 pm
Durgo je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:16 pm
Od najomiljenijeg tima u Jugi do tima kojeg vecina u BiH ne voli.

Svi smo krivi...
Bili smo najomiljeniji (uz Velež) jer smo bili jedan dobar klub iz srednjeg dijela tabele, klub s navijačima koji je znao tu i tamo otkinuti bodove velikanima, klub s nekakvom historijom, klub simbol radničke klase, ali i klub koji skoro ništa nije osvojio.

Sada smo klub od kojeg se očekuje da uzima titule REDOVNO, klub od kojeg se očekuje da obara rekorde, nabija komplekse, postavlja standarde. Takve, većinom, ne vole. Ako me zbog svega nabrojanog budu mrzili, nemam ništa protiv, dapače...
Ma ja mislim na ponasanja ljudi na tribinama. Tesko ostvarujemo dobar kontakt sa bilo kim. Uvijek negativan i neprijateljski odnos... iz godine u godinu sve gore...
To je krenulo s drugim Amarovim mandatom, metastaziralo je pred kraj Misimovićevog mandata. Samo, eto, Amar je znao održati dobre odnose s nekim (npr. Leotar). Danas i njega mrze više nego ikada. Ja mislim da se ne trebamo tim opterećavati. Mrze nas jer smo Željo. Jer smo najveći u ovoj maloj državici. Jer smo najtrofejniji. Ako ćemo mi osvajati - neka nas mrze. Nemam ništa protiv.

Čitam pažljivo šta @Ujko piše, ali se ne slažem. Razumijem nostalgiju, ali Željo se transformirao. Nije to više osrednji jugo klub. Danas Željo želi biti dominantan ovdje i u budućnosti ravnopravan takmac regionalnim velikanima, a imamo dovoljno veliku reputaciju i navijačku bazu da u tome uspijemo. Željo više ne želi biti simpatičan. Željo želi biti najbolji. Amar to često izjavljuje i apsolutno je u pravu. Jbg, prije bih bio Manchester United ili Liverpool, nego West Ham ili Everton.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1150
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:02 pm

AsharaK je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:52 pm
Jel Šaban igrao kakve prijateljske utakmice?
Igrao je danas,vidim slike na instragramu, koliko min. ne znam. Dobio Aek 1:0 poljake
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:02 pm

Čuj Bogi dobar, ali star. Pa jebat ga što je valjao prije 5 godina, ne valja sad. Sipović pliva u svakoj utakmici. Jakovljević najbolji štoper lige i ne bi imao.mjesta kod nas. Nije vanzemaljac, ali je bolji od naših, isto kao i Lazić. Šerbečić bio najbolji mladi štoper lige, prodao se iz Radnika u najbolju norvešku ekipu i sad on karina...
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18963
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:04 pm

Mirek11 je napisao/la:
ned jul 07, 2019 11:02 pm
AsharaK je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:52 pm
Jel Šaban igrao kakve prijateljske utakmice?
Igrao je danas,vidim slike na instragramu, koliko min. ne znam. Dobio Aek 1:0 poljake
ajde valjda neko nadje informaciju koliko je odigrao danas
Željezničar ante portas !
 
ANamelessGhoul
Postovi: 1748
Pridružen/a: pon avg 15, 2016 1:34 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:06 pm

Ne znam za vas, ali ja ocekujem da ce stoper doc u narednim danima
 
sodom1
Postovi: 170
Pridružen/a: čet jun 27, 2019 3:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:12 pm

Rekose u ponedeljak dolazi
 
BC1921
Postovi: 673
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:15 pm

Durgo je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:50 pm
kvalitet je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:24 pm
Durgo je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:16 pm
Od najomiljenijeg tima u Jugi do tima kojeg vecina u BiH ne voli.

Svi smo krivi...
Bili smo najomiljeniji (uz Velež) jer smo bili jedan dobar klub iz srednjeg dijela tabele, klub s navijačima koji je znao tu i tamo otkinuti bodove velikanima, klub s nekakvom historijom, klub simbol radničke klase, ali i klub koji skoro ništa nije osvojio.

Sada smo klub od kojeg se očekuje da uzima titule REDOVNO, klub od kojeg se očekuje da obara rekorde, nabija komplekse, postavlja standarde. Takve, većinom, ne vole. Ako me zbog svega nabrojanog budu mrzili, nemam ništa protiv, dapače...
Ma ja mislim na ponasanja ljudi na tribinama. Tesko ostvarujemo dobar kontakt sa bilo kim. Uvijek negativan i neprijateljski odnos... iz godine u godinu sve gore...


Da se ukljucis malo u rad grupe pa da ostvaris dobre odnose? Ili da bar pocnes ici na gostovanja za pocetak? Hajde malo se mani price o necemu sto bas pojma nemas... Pametnije ti je fakat da se manes te price.
Krivina Jug
 
Avatar
salle86
Postovi: 5162
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:25 pm

Na žalost, postali smo mi ko ManUtd u engleskoj, sve se lafo borimo za titule a iz utrke ispadnemo već u 10.kolu. I igra nam jer tu negdje, nikakva. Ima takvih klubova more u ligama, koji su nekad bili nešto a sad samo imaju ime, dok sve rade naopako a opet se čude što nema rezultata. Hajduk, Milan, Fener...
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Paprika
Postovi: 505
Pridružen/a: pon jun 17, 2019 1:19 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:34 pm

salle86 je napisao/la:
ned jul 07, 2019 3:26 pm
Paprika je napisao/la:
ned jul 07, 2019 2:53 pm
salle86 je napisao/la:
sub jul 06, 2019 11:20 pm


Kako bgt može biti prednost što ti i dalje igraju igrači koje prošle godine nije dobio jedino onaj ko nije igrao protiv njih ???
Amar Osim.
Ja i ?
Jel ih on vodio i prošle polusezone pa od brrr dođosmo na brrrrrrrr
Evo imao je vremena da poslozi sve, dovede igrace po svojoj mjeri. Mnogi pisu ovdje da je MAG pa povjerovah i ja i uputih se u bajku...
 
El_Nino
Postovi: 794
Pridružen/a: sub jun 15, 2019 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:37 pm

Zaka je napisao/la:
ned jul 07, 2019 11:02 pm
Čuj Bogi dobar, ali star. Pa jebat ga što je valjao prije 5 godina, ne valja sad. Sipović pliva u svakoj utakmici. Jakovljević najbolji štoper lige i ne bi imao.mjesta kod nas. Nije vanzemaljac, ali je bolji od naših, isto kao i Lazić. Šerbečić bio najbolji mladi štoper lige, prodao se iz Radnika u najbolju norvešku ekipu i sad on karina...
Nije valjao ni tad, samo se sjetite Maribora.
Ne znam kako igrač o kojem je Amar rekao svašta nešto tada može biti dobar i igrati ali hajd.
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:40 pm

El_Nino je napisao/la:
ned jul 07, 2019 11:37 pm
Zaka je napisao/la:
ned jul 07, 2019 11:02 pm
Čuj Bogi dobar, ali star. Pa jebat ga što je valjao prije 5 godina, ne valja sad. Sipović pliva u svakoj utakmici. Jakovljević najbolji štoper lige i ne bi imao.mjesta kod nas. Nije vanzemaljac, ali je bolji od naših, isto kao i Lazić. Šerbečić bio najbolji mladi štoper lige, prodao se iz Radnika u najbolju norvešku ekipu i sad on karina...
Nije valjao ni tad, samo se sjetite Maribora.
Ne znam kako igrač o kojem je Amar rekao svašta nešto tada može biti dobar i igrati ali hajd.
Ma eto bio je solidan za naše lige, nikad ništa više od toga. A sad bi već trebao biti neka 5 opcija na štoperu.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
El_Nino
Postovi: 794
Pridružen/a: sub jun 15, 2019 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:46 pm

Zaka je napisao/la:
ned jul 07, 2019 11:40 pm
El_Nino je napisao/la:
ned jul 07, 2019 11:37 pm
Zaka je napisao/la:
ned jul 07, 2019 11:02 pm
Čuj Bogi dobar, ali star. Pa jebat ga što je valjao prije 5 godina, ne valja sad. Sipović pliva u svakoj utakmici. Jakovljević najbolji štoper lige i ne bi imao.mjesta kod nas. Nije vanzemaljac, ali je bolji od naših, isto kao i Lazić. Šerbečić bio najbolji mladi štoper lige, prodao se iz Radnika u najbolju norvešku ekipu i sad on karina...
Nije valjao ni tad, samo se sjetite Maribora.
Ne znam kako igrač o kojem je Amar rekao svašta nešto tada može biti dobar i igrati ali hajd.
Ma eto bio je solidan za naše lige, nikad ništa više od toga. A sad bi već trebao biti neka 5 opcija na štoperu.
Ma da.
 
AdmirA
Postovi: 2234
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:48 pm

salle86 je napisao/la:
ned jul 07, 2019 11:25 pm
Na žalost, postali smo mi ko ManUtd u engleskoj, sve se lafo borimo za titule a iz utrke ispadnemo već u 10.kolu. I igra nam jer tu negdje, nikakva. Ima takvih klubova more u ligama, koji su nekad bili nešto a sad samo imaju ime, dok sve rade naopako a opet se čude što nema rezultata. Hajduk, Milan, Fener...
Osim posljednje sezone, navedi u kojoj sezoni smo u 10.kolu bili daleko od titule.?
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1198
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 07, 2019 11:51 pm

kvalitet je napisao/la:
ned jul 07, 2019 11:01 pm
Durgo je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:50 pm
kvalitet je napisao/la:
ned jul 07, 2019 10:24 pm


Bili smo najomiljeniji (uz Velež) jer smo bili jedan dobar klub iz srednjeg dijela tabele, klub s navijačima koji je znao tu i tamo otkinuti bodove velikanima, klub s nekakvom historijom, klub simbol radničke klase, ali i klub koji skoro ništa nije osvojio.

Sada smo klub od kojeg se očekuje da uzima titule REDOVNO, klub od kojeg se očekuje da obara rekorde, nabija komplekse, postavlja standarde. Takve, većinom, ne vole. Ako me zbog svega nabrojanog budu mrzili, nemam ništa protiv, dapače...
Ma ja mislim na ponasanja ljudi na tribinama. Tesko ostvarujemo dobar kontakt sa bilo kim. Uvijek negativan i neprijateljski odnos... iz godine u godinu sve gore...
To je krenulo s drugim Amarovim mandatom, metastaziralo je pred kraj Misimovićevog mandata. Samo, eto, Amar je znao održati dobre odnose s nekim (npr. Leotar). Danas i njega mrze više nego ikada. Ja mislim da se ne trebamo tim opterećavati. Mrze nas jer smo Željo. Jer smo najveći u ovoj maloj državici. Jer smo najtrofejniji. Ako ćemo mi osvajati - neka nas mrze. Nemam ništa protiv.

Čitam pažljivo šta @Ujko piše, ali se ne slažem. Razumijem nostalgiju, ali Željo se transformirao. Nije to više osrednji jugo klub. Danas Željo želi biti dominantan ovdje i u budućnosti ravnopravan takmac regionalnim velikanima, a imamo dovoljno veliku reputaciju i navijačku bazu da u tome uspijemo. Željo više ne želi biti simpatičan. Željo želi biti najbolji. Amar to često izjavljuje i apsolutno je u pravu. Jbg, prije bih bio Manchester United ili Liverpool, nego West Ham ili Everton.
Slazem se ja s tobom, naravno da Zeljo nije , niti ce biti neki osrednji klub u ovoj nasoj ligi...Isto tako i u onoj bivsoj drzavi, imali
smo nas renome, postovanje, pa cak i navijace iz svih krajeva drzave. Hrabro smo igrali i u Beogradu, Zagrebu, Splitu...Pobjedji-
vali, nekada i gubili, nekada donosili i po pet, set komada, ali, to nikada nismo shvatali kao nesto katastrofalno.....Danas, iskreno
receno, ne smijem ni zamisliti sta bi bilo da igramo u takvoj konkurenciji.....

Moja poenta je bila u tome da mi moramo navijati i voljeti naseg Zelju, bezuslovno, bez obzira na trenutacnu tabelu, bez obzira
na osvojene ili neosvojene trofeje...Mi moramo shvatiti da niti mi imamo boljeg, niti on ima bolje od nas..To je ljubav...Zaboravimo
sva imena, osim jednog....Ime koje nas spaja, pa, makar se mi i ne znali....Svi smo familija... :zeljeznicar1:
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, cvrle_jedanesterac, Google [Bot] i 111 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija