Moderator/ica: storm_raider

 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 9:16 am

x je realan po prikazanom. mi svaku otkad se oda vratio imamo solidnu igru u polju kad smo mi sa loptom, i kakvu-takvu ideju naprijed. ali puno, previše smo im pustili.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1945
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 9:30 am

Dobroe ovo
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 9:31 am

Od srijede opet prvi, jurissss
Željezničar ante portas !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 9:36 am

I sad cemo Slobodu dobiti 2:0 lakse od ocekivanog.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 9:42 am

ChWilla je napisao/la:
pon sep 24, 2018 9:16 am
x je realan po prikazanom. mi svaku otkad se oda vratio imamo solidnu igru u polju kad smo mi sa loptom, i kakvu-takvu ideju naprijed. ali puno, previše smo im pustili.
Upravo tako. Kada imamo loptu možemo nešto i iskreirati, ali problem je kada je lopta kod suparnika. U svakoj utakmici stojimo predaleko od igrača. I to važi za sve. Od Krpića, pa do zadnjeg igrača u odbrani. Prvi gol smo primili zbog toga što su nam tokom njihove akcije svi igrači predaleko od njihovih i ljudi mogu da rade sa loptom šta žele. Kod drugog gola Šaban nije izdržao duel sa njihovom devetkom, koji ga konstantno vuče za dres. Da je tada pao na centru, možda bi dobio faul. Naši ne znaju da foliraju (pa neka pogledaju par utakmica Ahmetovića) i neka uče. :D

Našim igračim (općenito) zamjeram što ne idu okomito prema golu (pravo na suparničkog igrača), jer iz takvih situacija se često izrode slobodnjaci oko kaznenog prostora, a ako kojim slučajem prođu ne smiju ih dirati u 16.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 9:48 am

I tako nam je u svakoj skoro utakmici. Mi s loptom i igramo nekako, bez lopte nikako. Na Grbavici Radnik i Krupa se lijepo naigraju lopte, pa i ona Zvijezda09 je solidan broj puta sutala na nas go dok nismo poveli. Nema dovoljno trke i agresivnosti da se sprijece te situacije. Ceka se previse da lopta nekako dodje kod nas, eh tek onda cemo pravo poceti igrati. Oda je na to upozoravao odmah, pa i da presing nama igraju 2 igraca, a to treba raditi komplet tim... Al eto prodje i mjesec i mi nismo napredovali.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 9:52 am

exbabilon je napisao/la:
pon sep 24, 2018 9:48 am
I tako nam je u svakoj skoro utakmici. Mi s loptom i igramo nekako, bez lopte nikako. Na Grbavici Radnik i Krupa se lijepo naigraju lopte, pa i ona Zvijezda09 je solidan broj puta sutala na nas go dok nismo poveli. Nema dovoljno trke i agresivnosti da se sprijece te situacije. Ceka se previse da lopta nekako dodje kod nas, eh tek onda cemo pravo poceti igrati. Oda je na to upozoravao odmah, pa i da presing nama igraju 2 igraca, a to treba raditi komplet tim... Al eto prodje i mjesec i mi nismo napredovali.
Haj mi objasni i ti molim te kakk se to Krupa naigrala, jel to ona utakmica gdje smo im 80% prvog poluvremena sakrili loptu ili mislis na drugu utakmicu.

Jucer nas je zayebo vezni red koji nista nije uradio u defanzivi a i ofanzivi vala. Sinisa, Zec i Veca prolazna ocjena.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 9:57 am

i svi su skontali da kad mi dobro igramo i nametnemo pritisak legnu i glume povrede da izgubimo momentum. a nama je to ispod dostojanstva kad nas stisnu. kao gdje ćeš to.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 10:03 am

ChWilla je napisao/la:
pon sep 24, 2018 9:57 am
i svi su skontali da kad mi dobro igramo i nametnemo pritisak legnu i glume povrede da izgubimo momentum. a nama je to ispod dostojanstva kad nas stisnu. kao gdje ćeš to.
Kad smo ih stisli poslije oba gola, oba puta su se valjali i tako vrate stvari na pocetak. U jednom trenutku trojica leze, izlaze s terena i sprintom se vracaju u teren.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 10:04 am

ChWilla je napisao/la:
pon sep 24, 2018 9:57 am
i svi su skontali da kad mi dobro igramo i nametnemo pritisak legnu i glume povrede da izgubimo momentum. a nama je to ispod dostojanstva kad nas stisnu. kao gdje ćeš to.
Igračima dati upute. Kada vodimo u sudijskoj nadoknadi Veca treba samo da legne u kaznenom prostoru, jer tada se igra mora prekinuti. :D Primjer- Velić MDK. To sudija nenadoknađuje. :ganja: Naši igrači "moraju" pasti kada dođe do kontakta, jer im sudija nikada neće svirati faul, ako ostanu na nogama. Svi se drugi ispraksirali, a mi k'o amateri :D
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 10:11 am

Ova Mladost će npr sad protiv Zrinjskog izgledati kao neka amaterska ekipa..Ne zato što su loši nego zato što im Zrinjski neće dopustiti da igra...Sve dok mi puštamo da nam protivnik diktira igru patićemo se protiv ovakih ekipa..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 10:30 am

Slušam jučer sve neki fudbalski magovi dobacuju igračima i Odi. Ukazuju na nešto, a siguran sam da niko nema reference da progovori bilo kome. Tako uvijek. Ako imaš svoju viziju i imaš potrebu da dobaciš napiši to na forumu, a dobaci sebi u bradu. Forum je odlično mjesto za to.

Drugo i najvažnije, zašto mi njima skandiramo šampioni kada to nisu? Ko ovdje u ekipi ima iz šampionske generacije? Dva puta ste usrali, jednom su vam prije utakmice i napisali šampioni 2016/17 ako se ne varam. Nema potrebe za tim. Tu smo uz vas, bodrimo sa svih tribina. Šampioni niste, ali možete biti. Hrabro i čvrsto do zadnjeg kola! A kada i ako postanete šampioni mi ćemo to najbolje znati proslaviti.
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 10:35 am

Nadam se da ce se Krpa cistiti kartona sad protiv slobode. Ima li jos neko dva zuta?
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 10:42 am

Nije problem da puštaš protivnika da igra, samo ga usmjeri da igra u pravcu u kojem ti želiš da igra. Moramo se odvkinuti "metropola" mentaliteta, koja ba metropola ? Metropola puna seoskog mentaliteta, malo je prave raje u šeheru. Utakmica nikad neće ovisiti od jedne ekipe, jer svi smo svjesni da se i druga ekipa želi nešto pitati. Meni lično se sviđa pravac Milomira Odovića, igra koju on gaji, da li on ima adekvatne igrače za ovo ? Manje više, htjeli smo djecu gurat ? Pa ja mislim da imamo najmlađi roster u državi trenutno. Širina će nas koštati u prvom dijelu bodova, već na zimu je red da se to stanje stabilizuje i da se igrački kadar dostojno zamjeni. Jeste li primjetili da kad u Zrinjskom ne igra par igrača, osvane naslov kako je zrinjski bez petorice ili sarajevo bez petorice, za Želju juče niko a nije napisao o povrijeđenim igračima. Kod nas se čak misli da su juniori već na nivou seniora i da im ne treba prilagođavanje. Morate naučiti se strpljenju, ništa neće doći preko noći. Za promjenu i razliku od zadnje tri godine, konačno imamo pravac igre i konstrukciju kako treba tim da izgleda. Mladost nas nije nadigrala ni u jednom segmentu, ako je šut sa 30 metara u onaj pašnjak iza stadiona "šansa" ja ne znam.

Što se tiče same utakmice, moramo izlaziti u blokove, i bržu kretnju prema naprijed imati iz tranzicije. U tranziciji se brzo sužavamo, slobodno da se ostane široko i ako treba "uspori" da se još koji igrač priključi. Situacija u kontri tri na tri da se pretvori u četiri na tri. E tu dolazimo do problema možda i ključnog za nas ? Da li su naši igrači adekvatno spremni ? Nisam struke kao kondicioni trener i ne želim ocjenjivati njegov rad jer nisam kompetentan za isti, ali evidentno je da naši igrači nemaju snage. Uzroci toga mogu biti: ishrana ? nedovoljno kondicije i kapaciteta pluća? I pitanje da li još koristimo onu opremu što smo je dobili prošle godine ili je bilo na početku ove. Znate ona što ide na stomak. E nju, kako je moguće onda da nemamo uvid u stanje svojih igrača. Nama će prije ili poslije trebati rekonstrukcija od temelja, još nije vrijeme za nju, jer ovoj ekipi ne treba puno, generalno ima šlifa za sam vrh. Zima će biti presudna ko dođe, a ako neko ode koga mjenja.

Iduća stvar koju sam primjetio jeste jednodimenzionalna igra u fazi napada. Sve smo sveli na Krpića i centaršuteve, usput velika, ma ogromna, pohvala za Shortya, nešto je naučio od A.Šehića :D, zašto nam ne bi drugi dio plana bio kada dođemo i svedemo ih na njihovu polovinu, ulazak krilo i traženje prilike za udarac pogotovo sa Zajmovićeve strane, znate prošle godine kad je dao go Čeliku na taj način, e o tome pričam, postaviš "košarkaški" blok i daš momku prostora za udarac, ako ne uspije Pavić je svakako lijevo sam i vraćamo se na plan a - centaršut. Fali nam strpljivosti u igri žurimo naprijed, de slobodno odradite 5 minuta pasove nazad, stabilujte se, čekajte, pukotina se prije ili kasnije u odbrani otvori, pa ne igramo protiv Atletico Madrida.

U defanzivi više pritiska uz aut liniju, uvijek je bolje natjerati ih da izvedu aut, nego da centriraju. Aut 90% ekipa u ovoj državi ne zna izvesti, nego onako napamet. Ne postoji šablon kretnje ili otvaranja za aut, ono ukrštanje klasično. U našoj ligi pritrči ti jedan centralni vezni i baciš njemu a ovaj kao po Božijoj odredbi vrati beku odmah na prvu. Prostora za napredak ima i previše, samo treba željeti da se napreduje. I Vedrane za ove zadnje nastupe nema ti ko šta prigovoriti, svaka čast, ličiš na kapitena.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 10:55 am

Ivan je doktor fudbala, pa juce smo sve napravili nakon njegovih kljucnih poteza, izbaci njihovog igraca pa posalje odlicnu dijagonalu ili poprecnu ili loptu u prostor, 2 puta u sprintu vuce loptu po 50m i stvara prilike iz nikakvih situacija, on je alfa i omega po pitanju kreacije, Anelu se moze oprostiti losija utakmica ipak je to mlad igrac i normalno je da podbaci s vremena na vrijeme, Blagi jos jednom nezainteresovan, od kako je dosao u Zelju on bira utakmice, a ovdje ga neki kapitenom proglasavaju prije Mladosti, iritantan igrac, juce van utakmice totalno, mrsko mu potrcat nesto laje na saigrace i klupu, ma bjezi bolan u Velez pa se vuci ko prebijena macka svaku trecu utakmicu.
 
fanaticZeljin
Postovi: 3077
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 11:10 am

Meni samo nikako nije jasna jedna stvar. Pogledam sebe plata 6,7 stoja nas standard pa radim , trudim se, njima plate boli glava a njih boli tuki, kakav je to mentalni sklop, nije da ne mogu nego nece. Zrinjski i Siroki izdominiraju, a muce se protiv Mladosti i Radnika drugo poluvrijeme.
Srcu draga, boja PLAVA !
 
fanaticZeljin
Postovi: 3077
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 11:11 am

Samo da imaju pristup kao protiv Zrinjskog nebi sekunde imali problema protiv ovih slabijih timova
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 11:13 am

Meni samo nije jasno kako to da kod svakog trenera koji dodje u nevakat mi najbolje igramo u prvim utakmicama po preuzimanju. I onda kad pomisli covjek e sad ce pauza sad ce se to jos bolje uigrati, pripremiti, mi poslije toga budemo gori. A da ne govorim da kad ti treneri odrade zimske pripreme budemo duplo gori. Znaci i kod Mulalica, Petrovica i Adzema je to bilo. Nazalost cini se da i kod Ode ide tim tokom. Lijepo bi bilo presjeci ovo sada sa tri domace pobjede da se vrati vjera navijacima.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
MATORI
Postovi: 1129
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 11:18 am

avlami97 je napisao/la:
pon sep 24, 2018 10:04 am
ChWilla je napisao/la:
pon sep 24, 2018 9:57 am
i svi su skontali da kad mi dobro igramo i nametnemo pritisak legnu i glume povrede da izgubimo momentum. a nama je to ispod dostojanstva kad nas stisnu. kao gdje ćeš to.
Igračima dati upute. Kada vodimo u sudijskoj nadoknadi Veca treba samo da legne u kaznenom prostoru, jer tada se igra mora prekinuti. :D Primjer- Velić MDK. To sudija nenadoknađuje. :ganja: Naši igrači "moraju" pasti kada dođe do kontakta, jer im sudija nikada neće svirati faul, ako ostanu na nogama. Svi se drugi ispraksirali, a mi k'o amateri :D
Ljudi !
Nemojte da se valjamo!!!
Nismo mi Mladost DK, ni Travnik, ni Vitez, ni pi.da materina, već ugledan klub sa 100 godina tradicije.
Ovo ugledan - ne znam dokle će trajati sa ovim hadumima koji taj ugled rasprodaju iz sedmice u sedmicu.
Umjesto da poslije 30-40 minuta vodimo sa dva razlike....sad pomagamo što se oni valjaju.
A hoćemo titulu, odustajemo od kupa da bi odmarali igrače - pa odigramo za goli k.urac.
Ne može trener zavesti red - čitaj disciplinu bez apsolutne JAVNO DATE podrške uprave.
A ne danas podrška treneru...poslije tri dana noga tom istom treneru.
Potrošit ćemo tako i Odu - i šta onda, dovesti opet nekog diletanta koga je neko nafalio?
Najradije bih lajao na zvijezde ko' ker!
 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 24, 2018 11:23 am

Mene je ova utakmica podsjetila na derbi kad god smo stisli primili smo gol pa se vracali.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 67 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija