Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 2:55 pm

LARSSON je napisao/la:
sub sep 15, 2018 2:52 pm
Zabi ovaj Garces gol za Atletiko, što je nama uvalio dva gola
Sad htjedoh da kazem, gledao tekmu
Ne zovemo dzaba ovu generaciju Atletikovcima
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 3:06 pm

voltron30 je napisao/la:
sub sep 15, 2018 2:34 pm
Svi su imali priliku da daju ponudu za prijenos Premijer lige, samo je Telecom dao kakvu takvu cijenu (sam Ivica Osim se čudio da neko želi uopšte platiti našu ligu). Volio bih i ja da je neko profesionalniji dao novac, pa da gledamo HD i ostale džidže midže koje se spominju, ali džaba kada nikome nije zanimljivo. To je realno bacanje novca. Meni je što se telecoma tiče, krivo što nisu unajmili neku profesionalniju produkcijsku kuću da vrši prijenos u njihovo ime, a ne raspali BHT i njihove kamere ZOI '84. Da su to uradili, ne bi im bilo nikakve zamjerke.
N/FSBiH nas handri skupa sa BHTelecomom. Željo je u februaru 2015. reagovao, jer od Saveza za cijelu sezonu dobiješ 56.000,00 KM, a te sezone smo mogli prodati TV prava za dvije premijerligaške tekme i dobili oko 60.000,00 KM.

Situacija je ostala ista ili slična. Što više prenosa, to Želji manje para, a sigurno bi Željo od svih naših prenosa koje radi Sponzor lige zaradio bar 4-5 puta više novca nego sada.

"Na ovom sastanku nam je od strane g-dina Darka Ljubojevića objašnjeno da će sredstava dobijena Sponzorskim ugovorom biti linearno raspoređena svim klubovima (po 56.000 KM) koji se u sezoni 2014/2015 takmiče u BH Telecom Premijer lige BiH (“Premijer liga”)".

"b) nam preostaju samo dvije utakmice čija prava na prijenos možemo prodati drugim TV kućama (u prošloj sezoni, po ovom osnovu naš klub je zaradio približno 60.000 KM) i"
http://www.source.ba/clanak/Fudbal/3491 ... iva-za-nas
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u sub sep 15, 2018 3:09 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Rigel
Postovi: 115
Pridružen/a: pet dec 01, 2017 12:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 3:08 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
sub sep 15, 2018 1:06 pm
Kako se neki ljudi ogranice u razmisljanju,to je prosto nevjerovatno.Ok,moja TV nam daje mogucnost da gledamo svaku tekmu Zelje,ali ljudi dragi, kvalitet prenosa i kamere su iz perioda ZOI 84.Dovoljno receno.

Zar stvarno mislite da nas klub,sa ovako sposobnom upravom,odrijesenim rukama(da nije obavezan potpisati ovaj smijesni ugovor sa telecomom) ne bi bio u stanju potpisati ugovor sa nekom TV kucom koja bi prenosila svaku nasu tekmu?I to u HDu!!
Ali zato si nam ti avantgarda u razmisljanju... Gdje zivis ti covjece? Gdje to klubovi sami prodaju prava na prenos utakmica? Jel mozda man city sam prodaje prava prenosa ili engleski savez? Ili mozda u ligi prvaka psg sam ugovara prenose i uzima pare kako on hoce. Nas klub nije potpisao ugovor sa telekomom nego postuje pravila i odredbe fudbalskog saveza koji kaze svima isto para. Koliko mi je poznato to su pare za pokrivanje troskova sluzbenih lica.
Isteci ce ugovor sa telekomom pa cemo vidjeti ko ce se javiti da da vise para. Da nece mozda mtel ili telemah? Hoce al u...
Zamjerka telekomu ide samo su uzeli mrtvi bht kao partnera za prenos pa je kvalitet slike karina...
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 3:19 pm

Rigel je napisao/la:
sub sep 15, 2018 3:08 pm
NEZALAGANJE je napisao/la:
sub sep 15, 2018 1:06 pm
Kako se neki ljudi ogranice u razmisljanju,to je prosto nevjerovatno.Ok,moja TV nam daje mogucnost da gledamo svaku tekmu Zelje,ali ljudi dragi, kvalitet prenosa i kamere su iz perioda ZOI 84.Dovoljno receno.

Zar stvarno mislite da nas klub,sa ovako sposobnom upravom,odrijesenim rukama(da nije obavezan potpisati ovaj smijesni ugovor sa telecomom) ne bi bio u stanju potpisati ugovor sa nekom TV kucom koja bi prenosila svaku nasu tekmu?I to u HDu!!
Ali zato si nam ti avantgarda u razmisljanju... Gdje zivis ti covjece? Gdje to klubovi sami prodaju prava na prenos utakmica? Jel mozda man city sam prodaje prava prenosa ili engleski savez? Ili mozda u ligi prvaka psg sam ugovara prenose i uzima pare kako on hoce. Nas klub nije potpisao ugovor sa telekomom nego postuje pravila i odredbe fudbalskog saveza koji kaze svima isto para. Koliko mi je poznato to su pare za pokrivanje troskova sluzbenih lica.
Isteci ce ugovor sa telekomom pa cemo vidjeti ko ce se javiti da da vise para. Da nece mozda mtel ili telemah? Hoce al u...
Zamjerka telekomu ide samo su uzeli mrtvi bht kao partnera za prenos pa je kvalitet slike karina...
https://www.klix.ba/sport/nogomet/barce ... /150217113
Pogledaj link iznad. Pa mi smo prodali prava za dvije tekme i dobili više, nego za cijelu sezonu od Telecoma. Sada su nam pokrili sve tekme, kao i prošle sezone, tako da nemamo mogućnost prodati Tv prava ni za jednu tekmu. Klubovi su se bunili za prošlu sezonu. među njima smo bili i mi, a prednjačio je Borac iz BL. https://www.jabuka.tv/politika-i-sport- ... -tv-prava/ Više od pola premijerligaša je bilo nezadovoljno sponzorskim ugovorom. Najviše gubimo mi i kone.
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u sub sep 15, 2018 3:47 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 3:21 pm

imas ti tu i placanje organizacije itd.
tesko je kupiti prava od nekog sa strane, tako da bi vjerovatno oni koji ne idu na gostovanja morali tekmu na radiu pratit.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 3:38 pm

Savez i BH Telecom klubove ne šljive ni 2%. Sa tih 56.000,00 KM se plaćaju službena lica, sudije, itd, tako da klubovi taj novac uopće ne vide. Kada se na to dodaju kazne, obično klubovi moraju doplatiti Savezu.

Savezu je bitna samo reprezentacija. http://sportdc.net/n/84345/nezadovoljni ... jer-lige/f

Nezadovoljni van iz Premijer lige

21.9.2017.
Potpredsednik FS BiH Miodrag Sofrenić prokomentarisao je i sukob klubova sa savezom vezan za prava prenosa utakmica Premijer lige BiH.

- Ljudi koji vode premijerligaše gledaju samo svoju korist, oni bi da zarade od 100.000 do 130.000 maraka na osnovu prenosa, a ne znaju da sponzori koji imaju ta prava reprezentaciju sponzorišu sa dva miliona. Reprezentacija treba da bude ispred klubova. Pravila su jasna, a ako čelnici klubova ne žele da ih poštuju neka istupe iz Premijer lige – rekao je Sofrenić.,a prenosi blic.rs

https://sportskevijesti.com/2017/07/19/ ... ijer-lige/
"PREMIJER LIGA BIH/ Klubovi iz najjačeg ranga bh takmičenja izrazili nezadovoljstvo što samo jedna TV kuća ima ekskluzivna prava na direktne TV prijenose mečeva Premijer lige"!
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u sub sep 15, 2018 4:00 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3194
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 3:56 pm

Može li neko ubaciti sliku plave podloge sto postavljaju za nas koji nismo iz Sarajeva? Hvala raji iz Saraj'va
 
Avatar
Rigel
Postovi: 115
Pridružen/a: pet dec 01, 2017 12:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 4:09 pm

ISB87 je napisao/la:
sub sep 15, 2018 3:21 pm
imas ti tu i placanje organizacije itd.
tesko je kupiti prava od nekog sa strane, tako da bi vjerovatno oni koji ne idu na gostovanja morali tekmu na radiu pratit.
Upravo. Mi bi prodali svoja prava prenosa sa grbavice i uzeli neke pare ali bi zato sa 8 od 11 gostovanja slusao radio prenos. Sigurno bi SK ili Arena bili zainteresovani da uzmu paket domacih utakmica goska ili mladosti dk.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 4:11 pm

A zašto ne bi možda uzeli i gostujuće, tačnije bar probali kupiti utakmice u kojima mi igramo

Ljudi prenose drugu slovensku ligu, a da ne prenose neke mečeve naše lige
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 4:12 pm

Na storiju od Ramovica imate snimak novog etisona iza juznog gola :D
I prolaz ispod juga je potpuno asfaltiran.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 4:14 pm

Danas dva remija bi bila dovoljna.. :D
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 4:16 pm

cikazubo je napisao/la:
sub sep 15, 2018 4:12 pm
Na storiju od Ramovica imate snimak novog etisona iza juznog gola :D
I prolaz ispod juga je potpuno asfaltiran.
Upravo sam gledao. Perverzija...
Forza 1921!

Oda majstore!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 4:17 pm

cikazubo je napisao/la:
sub sep 15, 2018 4:12 pm
Na storiju od Ramovica imate snimak novog etisona iza juznog gola :D
I prolaz ispod juga je potpuno asfaltiran.
phpBB [video]
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 4:18 pm

mamba21 je napisao/la:
sub sep 15, 2018 4:16 pm
cikazubo je napisao/la:
sub sep 15, 2018 4:12 pm
Na storiju od Ramovica imate snimak novog etisona iza juznog gola :D
I prolaz ispod juga je potpuno asfaltiran.
Upravo sam gledao. Perverzija...
Samo onaj jugo-istocni dio kvari utisak, tu treba postaviti neku limenu reklamu koja ce to sve pokriti i to je to.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 4:41 pm

Kajne perverzion :zeljeznicar1:
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 4:51 pm

Occasionally je napisao/la:
sub sep 15, 2018 1:56 pm
slika

Neka osnovna četri modela za mogući izbor na Grbavici. Generalno.
Pitanje za upućene, koji od navedenih modela je najizgledniji? A opet vodeći se svim onim našim (navijačkim) marifetlucima oko izbjegavanja pravila i onim našim neizostavnim "ma nismo zatvorenici ili teroristi da nas tako tretirate"
Br 4 definitivno
Ostale 3 fensi smensi varijante, na zalost, iako kompaktnije nisu za nas, ne samo zbog gostujucih navijaca
Doduse, ovaj No1 ne kontam bas, to neki jezevi odozgo :D
5. - 7. Okt 1992.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 4:55 pm

11plavih'92 je napisao/la:
sub sep 15, 2018 4:51 pm
Occasionally je napisao/la:
sub sep 15, 2018 1:56 pm
slika

Neka osnovna četri modela za mogući izbor na Grbavici. Generalno.
Pitanje za upućene, koji od navedenih modela je najizgledniji? A opet vodeći se svim onim našim (navijačkim) marifetlucima oko izbjegavanja pravila i onim našim neizostavnim "ma nismo zatvorenici ili teroristi da nas tako tretirate"
Br 4 definitivno
Ostale 3 fensi smensi varijante, na zalost, iako kompaktnije nisu za nas, ne samo zbog gostujucih navijaca
Doduse, ovaj No1 ne kontam bas, to neki jezevi odozgo :D
phpBB [video]
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 4:57 pm

fakat nevjerica kad vidiš teren i tepihe okolo.. prejebeno.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 5:02 pm

slika
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 448
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 15, 2018 5:11 pm

Ima razloga zašto sam postavio ovaj upit za model planiranih Ješeva tj Turnstiles (eng.)
Bez nekog defitizma i panike ali vrijedi obratiti pažnju.
https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Do ... WNLOAD.pdf

Article 19 Public access, exit and circulation routes

19.06
In addition, stadiums must meet the following requirements in terms of access
controls:

Category
1 and 2 N/a

3 and 4 All public entrances must be equipped with turnstiles and an
electronic ticket control system designed to prevent the use of
counterfeit tickets and deliver real-time flow rates and entrance
numbers to a central point with a view to preventing
overcrowding in the stadium as a whole or in individual sectors.
The ratio should be of 1 turnstile per 660 seats


Koliki je kapacitet Istoka a koliko ima podesnih ulaza za montiranje „ježeva“ ?
Ako bude ovaj kavez u opciji onda.. Hmm

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 193 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija