Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zeljo na FM-u

sri mar 01, 2017 11:13 pm

Ja nikad nisam odigrao vise od 3-4 prijateljske. Sasvim dovoljno da takticki i kondiciono nadodju a i manja mogucnost je povreda. Inace pola ekipe mi je u bolnici. Doduse od pocetka mi je trening na very high, yebiga samo se tako do rezultata moze doci (a i do povreda :D).
Prva 3.kola fenomenalna,dobio pitare 2:1(oni poveli, ja preokrenuo uz Zebin slobodnjak :DD:), olimpic dobio 1:3, siroki dobio 3:2( rano poveo 2-0, stigli me , i onda opet Zebin slobodnjak za pobjedu).
Onda dodje najludja utakmica koju sam ikad igrao na menadzeru. Sloboda u Tuzli. Vodim 0-1, pa 1-1, vodim 1-2, pa 2-2, vodim 2-3, pa 3-3, vodim 4-3, pa 4-4 i oni povedose 5-4 i to je to. Zivce sam pogubio radi katastrofalne odbrane i jos goreg Vece.
Onda dobijem Viteza 1-0(jedva) i dodje Zrinjski i dobi me na Grbavici 2-4(Zrinjski vjerovali ili ne usao u Europsku Ligu).

Sloboda je prestrasna 6.pobjeda imaju, zrinjski 5.pobjeda i poraz, ja cetri pobjede i dva poraza.

Ali fakat ne znam sta da radim, zabijam bruku golova ali ih toliko i primam. Stoperski par Boka-Kerla..

Edit: @Bela aj sarni opet ..
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Bela_King
Postovi: 245
Pridružen/a: sri jul 27, 2016 3:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: Zeljo na FM-u

sri mar 01, 2017 11:23 pm

Plava Porodica je napisao/la:Ja nikad nisam odigrao vise od 3-4 prijateljske. Sasvim dovoljno da takticki i kondiciono nadodju a i manja mogucnost je povreda. Inace pola ekipe mi je u bolnici. Doduse od pocetka mi je trening na very high, yebiga samo se tako do rezultata moze doci (a i do povreda :D).
Prva 3.kola fenomenalna,dobio pitare 2:1(oni poveli, ja preokrenuo uz Zebin slobodnjak :DD:), olimpic dobio 1:3, siroki dobio 3:2( rano poveo 2-0, stigli me , i onda opet Zebin slobodnjak za pobjedu).
Onda dodje najludja utakmica koju sam ikad igrao na menadzeru. Sloboda u Tuzli. Vodim 0-1, pa 1-1, vodim 1-2, pa 2-2, vodim 2-3, pa 3-3, vodim 4-3, pa 4-4 i oni povedose 5-4 i to je to. Zivce sam pogubio radi katastrofalne odbrane i jos goreg Vece.
Onda dobijem Viteza 1-0(jedva) i dodje Zrinjski i dobi me na Grbavici 2-4(Zrinjski vjerovali ili ne usao u Europsku Ligu).

Sloboda je prestrasna 6.pobjeda imaju, zrinjski 5.pobjeda i poraz, ja cetri pobjede i dva poraza.

Ali fakat ne znam sta da radim, zabijam bruku golova ali ih toliko i primam. Stoperski par Boka-Kerla..

Edit: @Bela aj sarni opet ..
Mozda veceras poslije treninga napisem opet, ako mi se bude dalo. Dobar si, dobro je to. Sloboda je sila u prvoj sezoni, sila. Kod mene su osvojili u prvoj sezoni. Imao sam tad najbolju napadacku ekipu, zabio sam 20 golova vise od Slobode i Radnika, ali nisam imao strijelca u top7. Steva zabio 12 u ligi. Obradovic i Mesanovic prekucali te sezone.

Sretno ti slika slika

Sent from my Metal using Tapatalk

:zeljeznicar1: Kad stane srce moje i Bog mi sklopi oči, zakucat će bar još jednom i s neba će za te doći :zeljeznicar1:
 
Avatar
Bela_King
Postovi: 245
Pridružen/a: sri jul 27, 2016 3:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 2:14 am

Dragi moji, drage moje. Ako čitate ovaj post znajte da mi je uspjela priča iz 2. puta. Ako, pak, ne čitate i ovaj drugi put će ostati samo u pokušaju.

ŽELJEZNIČAR IMENOVA NOVOG MENADŽERA

"Nakon što je dosadašnji šef stručnog štaba Slavko Petrović prihvatio ponudu Reala iz Madrida, te naslijedio legendarnog Zidana, uprava Željezničara je na njegovo mjesto dovela mladog Bela_King-a. Iako vrlo mlad i relativno nepoznat široj javnosti u klubu je dočekan sa entuzijazmom znajući da je izuzetno veliki fan Nebesko Plavih. Nakon što je završeno potpisivanje ugovora, te svečano upoznavanje, upriličena je i pres konferencija na kojoj se raspravljalo o trenutnom stranju u klubu, budućim planovima, te trenerovom privatnom životu. Kao zaključak Bela_King je rekao da je plan da se u narednih 5 sezona osvoji što je više moguće domaćih trofeja, da se finansije kluba održe na sigurnom nivou, da se konstantno igraju evropska natjecanja, te da se dodatno poboljša akademija za mlade nade sarajevskog velikana. Da li će mu poći za rukom, ostaje nam da vidimo." (klix.ba)

SEZONA I

Po dolasku u klub zatekao sam prilično dobar roster sa prilično kvalitetnim igračkim kadrom na gotovo svim pozicijama. Nije bilo potrebe za nekim većim transferima, te su dovedene zamjene za pozicije lijevog beka, te desnog krila u vidu vremešnog Marek Cecha, te nekadašnjeg igrača Borca iz Banja Luke, Stefana Dujakovića, kao slobodni igrači. S obzirom da mi je cilj bio promovisati što više igrače ponikle u klubu, promovisao sam Ajdina Mujagića u prvi sastav, pa sam s toga prodao Stevu Nikolića, smatrajući da je sasvim dovoljno ući u sezonu sa 2 napadača. Međutim, s obzirom da se ne podudaraju prelazni rokovi u našoj ligi i ostalim ligama, nakon završenog domaćeg prelaznog roka uprava pristaje, bez da se mene pita, prodati Ivana Lendrića za vrlo malo novca, s obzirom da oduzmemo bonuse i novce koji će tek kroz mjesečne rate stići, te me osuđuje na bar pola sezone s neiskusnim Mujagićem kao jedinim špicem.

Menadžerski zvanični debi počinje derbi utakmicom protiv Sarajeva na Grbavici i to ovako...
slika

Nekako sam dogurao do pola sezone, pa sam uvidio da tu postoji dosta problema i u odbrani, kao i u gore, pomenutom, napadu, tako da su se transferi bazirali da dovođenje igrača na tim pozicijama. TOP 5 transfera su:

5. Gustavo Crecci (FREE) - MC
4. Servet Cetin (FREE) - DC
3. Eldin Adilović (FREE) - ST
2. Edson (FREE) - DC
1. Princ Tagoe (FREE) - ST

Najveće ime od svih, definitivno, jeste Tagoe, bivši igrač Hoffenheima koji je odigrao prilično dobrih pola sezone u Želji, nakon kojih je napustio klub kao "višak" stranac. Drugi dovedeni napadač, legenda kluba, Eldin Adilović nije zaboravio kako se tresu mreže u BiH, pa je već u "ponovnom debiju" za Želju zabio 4 pogotka.
slika

Prilično razočaravajući kraj sezone gdje završavam kao druga ekipa u ligi iza Slobode. Ostaje veliki žal jer sam propustio dosta prilika da postanem šampion, ali jednostavno nije išlo. Ni sa domaćim Kupom nisam bio zadovoljan jer sam završio avanturu u polufinali gdje sam ispao od Krupe. Gradski rivali su se okitili tim trofejom. Igrači kojima sam najviše bio zadovoljan su: Zakarić, M. Stevanović, Edson, te Musa.

Na kraju sezone sam odlučio da se riješim velikog broja stranih igrača, te da pokušam napraviti respektabilan tim i proširiti ga da bih mogao igrati na više frontova. Tako da klub napuštaju igrači: Bogičević, Marković, Blagojević, S. Stevanović i Tagoe, Cetin se oprostio od nogometa. Što se mene tiče to su bili igrači koji su trebali napustiti Grbavicu, međutim uprava i nije baš bila sličnih ciljeva. Slično kao i sa Lendrićem, bez da pitaju mene iz kluba za mizerne novce puštaju: Žerića, Kjosevskog, M. Stevanovića (koji je proglašen za drugog najboljeg igrača Lige, iza Bekića, te prije Obradovića) i D. Sadikovića. Prilično mi je to oslabilo roster, a nisam dobio gotovo nikakve novce od tih prodaja jer je većina cijene bila kroz bonuse i mjesečne naknade. Musa i Bocca se vraćaju u svoje klubove sa posudbe.

Zbog neplaniranih odlazaka morao sam i dovesti neke igrače pred početak sezone, pa ću napraviti opet TOP 5 po mom mišljenju:

5. Josip Kvesić (FREE) - DL
4. Baggio Husidić (FREE) - MC
3. Ivan Kostić (FREE) - DC
2. Jasmin Fejzić (Braunschweig) £49k - GK
1. Mathias Gehrt (FREE) - AMC - ispostavit će se kao najbolje pojačanje i fantastičan igrač.

Dosta igrača je u prvoj sezoni otišlo na posudbe. I evo svih transfera tokom prve sezone.
slika

SEZONA II

S obzirom da sam prije zvaničnog početka druge sezone gotovo i obavio sav potreban "šoping," u novoj sezoni nisam puno kupovao. Vraćanjem Muse "kući" ostala je praznina na desnom beku, pa sam doveo igrača Crvene Zvezde, mladog Zlatka Iličića (£40k). Napadačkom dvojcu Adilović-Mujagić pridružio se i veliki talenat BH fudbala (ali ipak je na kraju odabrao Finsku reprezentaciju) Vahid Hambo koji je došao bez odštete u klub. S obzirom na kvalitet, postao je prvi napadač kluba. Većih odlazaka nije bilo, tako da sam samo slao igrače na "kaljenje" u druge klubove.

Ovoj sezoni ću malo detaljnije da se posvetim, pa ću da svako takmičenje pojedinačno analiziram.

Evropa Liga

Kako svaki navijač, tako vjerujem igrači, pa i ja željno isčekujemo evropske utakmice. Ove sezone zbog lošeg plasmana krećemo od prvog pretkola Evropske Lige. Tamo nas dočekuje makedosnki doprvak Skhendija koju izbacujemo nakon jedne odigrane utakmice (1:0). Žrijeb nas u drugom pretkolu vodi u Skandinaviju, tačnije Norvešku gdje igramo protiv Strømsgodseta. S rezultatima 2:0 i 2:2 odlazimo i u treće pretkolo, gdje svi očekujemo jedno veliko ime. Tako i biva, te nas žrijeb iz hladne Norveške vodi u još hladniju Rusiju gdje igramo protiv Lokomotive iz Moskve. Prilično komplikovan protivnik. Željina mašina se zagrijava, te nakon nešto neuvjerljivjih prvih pretkola u ovom izuzetno blista, te prilično lagano izbacuje ovaj veliki klub. Rezultati 2:1 i 0:2 bili su isuviše dovoljni za prolazak dalje u isčekivani playoff. Iskren da budem, cilj mi je bio doći do ovdje, pa sam ležerno čekao izvlačenje idućeg protivnika. Zaista je bilo mnogo zvučnih imena, ali po starom dobrom običaju naše klubove zapadne neko iz samog vrha. Nakon hladnih putovanja kupujemo karte za Grčku gdje nas žrijeb vodi na noge Panathinaikosu. Očigledno je da su vruća stepska klima i uslovi u Atini odgovarali mojim izabranicima, te ih "odledili." Sa 4 gola u Atini (2:4), te još 4 u Sarajevu (4:1) pregazili smo još jedno zvučno ime. ATINA JE PALA!

slika
Mislim da posjed lopte sve pokazuje

Historija na Grbavici se već piše, a svoj rukopis daće i legendarni Raul Blanco Gonzalez čije će ruke izvući protivnike u grupnoj fazi. Nismo baš imali sreće, tako da smo morali dijeliti grupu sa BMG, CSKA Moskvom, te Udineseom.

Šanse za prolazak dalje su bile vrlo male, s obzirom na kvalitete protivnika, ali nismo odustajali do samoga kraja. Odluka o prolazu dalje vodila se do pred sami kraj. Iako posljednjeplasirana ekipa, bili smo prilično blizu. Malo sreće je nedostajalo.

slika
slika
slika
Ključna utakmica (pretposljednja) u kojoj sam do 75. minute imao prolaz dalje
slika
slika
slika
slika

Časno smo se oprostili.

Prvo ime ove evropske avanture bio je Mathias Gehrt koji je imao fantastičnu statistiku.

slika

Kup BiH

U Kupu BiH još uvijek smo u igri, te smo se plasirali u četvrtfinale gdje nas očekuje Sloga iz Doboja. Teže nego očekivano smo savladali dva protivnika, Tekstilac Kort, te Kozaru. Ovdje sam pokušao dati priliku igračima koji nemaju toliko mnogo utakmica u nogama.

slika
slika
slika

Liga

S obzirom da sam u Evropi bio gotovo do samog kraja blizu prolaska, domaća Liga je prilično ispaštala zbog toga. Vrlo često se dešavalo da je raspored prilično gust, pa da moram kombinovati sastav, što je vrlo često loše završavalo. Trenutno smo na trećem mjestu, iza Zrinjskog sa 10 bodova manje, te drugoplasiranog Sarajeva sa 7 bodova zaostatka. Rasterećeni Evropom i dodatno pojačani na polusezoni probaćemo se domoći titule koja se već dugo, dugo čeka.

slika
slika
slika

Zimski prelazni rok

Iako je ekipa bila prilično dobro posložena, bilo je potrebno dovesti još kvalitetnih igrača i proširiti roster. Neki stariji igrači su prebačeni u omladisnki tim, pa je stvoren prostor za dolaske. Pa krenimo, TOP 5.

5. Miloš Zlatković (OFK-Beograd) £63k - DC
4. Bahrudin Atajić (Zalgiris) FREE - AMR
3. Dionatan Teixeira (FREE) - DC -> bivši igrač Manchester Citya i Stoke Citya (došao ranije, ali nije bio registrovan - odigrao samo jednu utakmicu u Kupu i dobio crveni karton)
2. Nemanja Bilbija (Zrinjski) £600k - ST
1. Kenan Pirić (Zrinjski) £875k - GK

Semir Kerla je jedini napustio tim i pridružio se ekipi Qarabag-a za £52k. Nakon toga, sve transfere možete vidjeti ispod.

slika

Taktika

Sve vrijeme sam se bazirao na tri taktike, od kojih sam najviše koristio 4-2-3-1. Ovako to izgleda.

slika

Trenutni roster

GK

1. slika

2. Jasmin Fejzić
3. Adnan Bobić
4. Aldin Ćeman

DL

1. slika
Iako tek prekomandovan u prvi tim, vjerujem da će do kraja sezone biti prvo ime na ovoj poziciji. Jedva sam ga "odbranio" od Dinama iz Zagreba,

2. slika

DR

1. slika

2. Benjamin Šehić
3. Srđan Stanić

DC

1. slika

2. slika

3. slika

4. slika

Bez obzira što su Edson i Kostić odigrali prilično dobrih pola godine u tandemu, mislim da ću imati slatke muke u odabiru dvojca za nastavak sezone.

MC

1. slika

2. slika

3. Anel Šabanadžović
4. Uglješa Radinović
5. Ivan Crnov

AML

1. slika
Odigrao je prilično dobru prvu sezonu. U drugoj sezoni je očajan bio. Međutim u zadnjih nekoliko utakmica igra izvrsno, nadam se da se budi.

2. Dragiša Komarčević

AMR

1. slika
Tek je pristigao, ali vjerujem da će vrlo brzo otići s obzirom na klauzulu u ugovoru o maloj odlaznoj cijeni koju nisam mogao zaobići.

2. slika
Prva sezona mu je u klubu, ali slično kao i Zakarić loše je odigrao prvi dio, pa se pred kraj raspucao.

3. Stefan Dujaković

AMC

1. slika
ZVIJER! Na njegovoj poziciji kao zamjenu koristit ću Bilbiju ili Crnova. Možda po potrebi vratim Bekrića i Zebu u prvi tim opet.


ST

1. slika
Prilično sam zadovoljan njegovim partijama do sada. Dobio je potrebnu konkurenciju u vidu Bilbije i pojačane su krilne pozicije, pa se nadam još boljim partijama.

2. slika

Eto, toliko za sada. Iduće reporte ću da skratim, pravit ću polugodišnje.

PS. Vala se namučih iz dva puta :rofl1:
Zadnja izmjena: Bela_King, dana/u čet mar 02, 2017 2:46 am, ukupno mijenjano 1 put.
:zeljeznicar1: Kad stane srce moje i Bog mi sklopi oči, zakucat će bar još jednom i s neba će za te doći :zeljeznicar1:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 2:46 am

I opet ti se slike ne vide :rofl: :rofl: :rofl:

Daj to popravi pa da ti cestitam :kafa:
Mada titulu moras uzet, to si na presu najavio, nemoj se vaditi na Evropu :ganja:
 
Avatar
Bela_King
Postovi: 245
Pridružen/a: sri jul 27, 2016 3:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 2:49 am

Leon_Professional je napisao/la:I opet ti se slike ne vide :rofl: :rofl: :rofl:

Daj to popravi pa da ti cestitam :kafa:
Mada titulu moras uzet, to si na presu najavio, nemoj se vaditi na Evropu :ganja:
Ama vide se slika

Sent from my Metal using Tapatalk

:zeljeznicar1: Kad stane srce moje i Bog mi sklopi oči, zakucat će bar još jednom i s neba će za te doći :zeljeznicar1:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 9:31 am

Bela_King je napisao/la:
čet mar 02, 2017 2:49 am
Leon_Professional je napisao/la:I opet ti se slike ne vide :rofl: :rofl: :rofl:

Daj to popravi pa da ti cestitam :kafa:
Mada titulu moras uzet, to si na presu najavio, nemoj se vaditi na Evropu :ganja:
Ama vide se slika

Sent from my Metal using Tapatalk
Ma sinoc mi se nije vidjelo, mora da je do interneta bilo :D
Cestitke, brzo si napravio iskorak u Evropi. Pogledat cu ove tvoje akvizicije mozda dovedem nekog.
Dujakovica pratim, ali ima ugovor do 2018.

P.S koji ti je SKin ja nikako da nadjem da mi pase, il mi je blijed il svijetlo i sareno previse :D
 
Avatar
Bela_King
Postovi: 245
Pridružen/a: sri jul 27, 2016 3:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 11:33 am

Leon_Professional je napisao/la:
Bela_King je napisao/la:
čet mar 02, 2017 2:49 am
Leon_Professional je napisao/la:I opet ti se slike ne vide :rofl: :rofl: :rofl:

Daj to popravi pa da ti cestitam :kafa:
Mada titulu moras uzet, to si na presu najavio, nemoj se vaditi na Evropu :ganja:
Ama vide se slika

Sent from my Metal using Tapatalk
Ma sinoc mi se nije vidjelo, mora da je do interneta bilo :D
Cestitke, brzo si napravio iskorak u Evropi. Pogledat cu ove tvoje akvizicije mozda dovedem nekog.
Dujakovica pratim, ali ima ugovor do 2018.

P.S koji ti je SKin ja nikako da nadjem da mi pase, il mi je blijed il svijetlo i sareno previse :D
Hvala ti druze. Ima jos jedan odlican igrac koji se moze dovesti, a to je Haris Harba. Pa eto, ako se kome uklopi...

A skin je andromera, ako se dobro sjecam.
:zeljeznicar1: Kad stane srce moje i Bog mi sklopi oči, zakucat će bar još jednom i s neba će za te doći :zeljeznicar1:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 5:31 pm

@Bela svaka cast na izvjestaju.. Jos titulu da uzmes, a imas realne sanse.
Samo me interesuje gdje nadjes ove igrace :D
Ja kad trazim po klubovima trazim samo mlade potencijale kojima platim odstetu ili trazim klasne djuturume godinu ili dvije pred peMziju :ganja:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 6:26 pm

Šampionska pjesma orila se Grbavicom!
"Plavi" sa 2-1 u direktnom duelu savladali Zrinjski i osvojili titulu BH Telecom Premier lige. Slavlje je nastavljeno na ulicama glavnog grada, a sampione ispred Vjecne vatre je docekalo vise od 50 hiljada navijaca.

Da krenemo prvo ovako. Derbi na Kosevu je opet docekao Sarajevske velikane. Pred punim stadionom igraci Zeljeznicara su se bolje snasli i dosli do pobjede.
Ova pobjeda nam je otvorila vrata titule.
Ivan Lendric u 89. za konacnih 0-1. :baklja: :baklja:
slika

I onda zadnje kolo, sve nam je odgovaralo osim poraza. Naravno dobili smo da ne bi bilo sugavo :D
Crnov i Tuce.
slika

Za ovu titulu bi se zahvalio redom:
Zajko Zeba, majstor povukao u drugom dijelu prvenstva kad je najvise trebalo. Protiv kona Euro gol, jos par golova iz faula. Jednostavno, nije mogao odigrati lose.
Kerla, dominirao cijelu sezonu. Razbijao protivnike, Boca se uklopio s njim bas poslije zime pa smo i nazad dobili ono sto smo zeljeli i sto nismo imali u prvom dijelu.
Ivan Lendric, najbolji strijelac lige zajedno sa Sasom Kajkutom. Mesanovic otisao na zimu, vjerujem da bi on bio prvi, ali Lendra je drugi dio bolje odigrao.
Sinisa doktor, izabran za najboljeg igraca od strane navijaca mnogo govori, ja vise necu nista reci..
Naravno, svi su doprinijeli ali eto izdvojio sam ove. Crnov pred kraj odigrao dobro kad se Zaki povrijedio, Blagi dominirao, a Markovic i Ugi se izmjenjivali. Mico i Djelma povrremeno igrali dobro. Veca najbolji golman lige... Svaka nam cast :ganja:
Eh sad posebno da se zahvalim Zrinjskom.. Zasto Zrinjskom? Pa samo pogledajte kako su igrali u ligi 6 :
slika

Ocito im je Mesanovic falio.

Evo nase forme:
slika
U gostima nismo gubili, drzali smo x, a kod kuce smo bili jaki i dobijali skoro pa sve tekme...
Grbavica baza, bez poraza!!! :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:

Eh evo jos i poredak lige i statistika timova i igraca:
slika
slika
slika

Ehh sad Kup.. Sta reci a ne zaplakati :ganja:
Krupa u finalu. Do finala smo izbacilvali Slobodu, Slaviju , ...
Prva tekma u gostima, izgubili smo 2-1, Koljic zabio u 90. za 2-1.
U Sarajevu smo odmah napali, igrali jako dobro, zabili gol i drzali tekmu pod kontrolom. Onda Mirkovic zateze sa 30 metara i Eurogolll u 80. min.
Do kraja nismo uspjeli da zaprijetimo golu Krupe pa je tako Krupa proslavila Kup na Grbavici uz aplauz Manijaka.
slika

Evo koji igraci su obiljezili sezonu prema navijacima :
slika

Prelazni rok je pred nama, dosta dobrih igraca, neke pratimo. Bit ce zanimljivo da li imamo novca i da li oni imaju volju doci nama.
Tokom sezone sam kaparisao jednog igraca. To je Zvonimir :
slika
Imao 11 asistencija, bio u izboru za igraca sezone. Stojanovicu cemo se zahvaliti a krenuti u sezonu sa Blaicem i Amarom.

Takodjer, Kuzmanovica sam htio dovesti, ali je prihvatio ponudu Mladosti i produzio ugovor.

Eto ga braco, nmgu vise danas igrati, ukocio sam se :D
Pred pocetak sezone se ponovno javim sa analizom prelaznog roka. :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :titula: :titula:
 
Avatar
Bela_King
Postovi: 245
Pridružen/a: sri jul 27, 2016 3:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 6:36 pm

Plava Porodica je napisao/la:@Bela svaka cast na izvjestaju.. Jos titulu da uzmes, a imas realne sanse.
Samo me interesuje gdje nadjes ove igrace :D
Ja kad trazim po klubovima trazim samo mlade potencijale kojima platim odstetu ili trazim klasne djuturume godinu ili dvije pred peMziju :ganja:
Hvala druze, hvala. Titula se iscekuje i dobro mi ide prema njoj.

Aaa ja malo vise pratim fudbal, posebice nase igrace vani, pa mi dobro dodje da nadjem Atajica, Hambu, Harisa Harbu, Sanela Ibrahimovica... Ima nekih igraca i koje mi skauti pronadju, ali najveci skauting odradim ja licno jer volim da "ceprkam" po klubovima. FREE transferi su zakon, ali to mogu sada dok nemam love i dok su ti slobodni igraci dovoljno kvalitetni za tim. Bice vremena da se trosi slika



Sent from my Metal using Tapatalk

:zeljeznicar1: Kad stane srce moje i Bog mi sklopi oči, zakucat će bar još jednom i s neba će za te doći :zeljeznicar1:
 
Avatar
Bela_King
Postovi: 245
Pridružen/a: sri jul 27, 2016 3:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 6:44 pm

Leon_Professional je napisao/la:Šampionska pjesma orila se Grbavicom!
"Plavi" sa 2-1 u direktnom duelu savladali Zrinjski i osvojili titulu BH Telecom Premier lige. Slavlje je nastavljeno na ulicama glavnog grada, a sampione ispred Vjecne vatre je docekalo vise od 50 hiljada navijaca.

Da krenemo prvo ovako. Derbi na Kosevu je opet docekao Sarajevske velikane. Pred punim stadionom igraci Zeljeznicara su se bolje snasli i dosli do pobjede.
Ova pobjeda nam je otvorila vrata titule.
Ivan Lendric u 89. za konacnih 0-1. :baklja: :baklja:
slika

I onda zadnje kolo, sve nam je odgovaralo osim poraza. Naravno dobili smo da ne bi bilo sugavo :D
Crnov i Tuce.
slika

Za ovu titulu bi se zahvalio redom:
Zajko Zeba, majstor povukao u drugom dijelu prvenstva kad je najvise trebalo. Protiv kona Euro gol, jos par golova iz faula. Jednostavno, nije mogao odigrati lose.
Kerla, dominirao cijelu sezonu. Razbijao protivnike, Boca se uklopio s njim bas poslije zime pa smo i nazad dobili ono sto smo zeljeli i sto nismo imali u prvom dijelu.
Ivan Lendric, najbolji strijelac lige zajedno sa Sasom Kajkutom. Mesanovic otisao na zimu, vjerujem da bi on bio prvi, ali Lendra je drugi dio bolje odigrao.
Sinisa doktor, izabran za najboljeg igraca od strane navijaca mnogo govori, ja vise necu nista reci..
Naravno, svi su doprinijeli ali eto izdvojio sam ove. Crnov pred kraj odigrao dobro kad se Zaki povrijedio, Blagi dominirao, a Markovic i Ugi se izmjenjivali. Mico i Djelma povrremeno igrali dobro. Veca najbolji golman lige... Svaka nam cast :ganja:
Eh sad posebno da se zahvalim Zrinjskom.. Zasto Zrinjskom? Pa samo pogledajte kako su igrali u ligi 6 :
slika

Ocito im je Mesanovic falio.

Evo nase forme:
slika
U gostima nismo gubili, drzali smo x, a kod kuce smo bili jaki i dobijali skoro pa sve tekme...
Grbavica baza, bez poraza!!! :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:

Eh evo jos i poredak lige i statistika timova i igraca:
slika
slika
slika

Ehh sad Kup.. Sta reci a ne zaplakati :ganja:
Krupa u finalu. Do finala smo izbacilvali Slobodu, Slaviju , ...
Prva tekma u gostima, izgubili smo 2-1, Koljic zabio u 90. za 2-1.
U Sarajevu smo odmah napali, igrali jako dobro, zabili gol i drzali tekmu pod kontrolom. Onda Mirkovic zateze sa 30 metara i Eurogolll u 80. min.
Do kraja nismo uspjeli da zaprijetimo golu Krupe pa je tako Krupa proslavila Kup na Grbavici uz aplauz Manijaka.
slika

Evo koji igraci su obiljezili sezonu prema navijacima :
slika

Prelazni rok je pred nama, dosta dobrih igraca, neke pratimo. Bit ce zanimljivo da li imamo novca i da li oni imaju volju doci nama.
Tokom sezone sam kaparisao jednog igraca. To je Zvonimir :
slika
Imao 11 asistencija, bio u izboru za igraca sezone. Stojanovicu cemo se zahvaliti a krenuti u sezonu sa Blaicem i Amarom.

Takodjer, Kuzmanovica sam htio dovesti, ali je prihvatio ponudu Mladosti i produzio ugovor.

Eto ga braco, nmgu vise danas igrati, ukocio sam se :D
Pred pocetak sezone se ponovno javim sa analizom prelaznog roka. :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :titula: :titula:
Svaka cast prijatelju, cestitam na tituli.

I mene je Krupa savladala, samo u polufinali Kupa. Ove sezone sam je zaobis'o slika

Sad kada ti odose Musa i Bocca pokusaj naci nekog kvalitetnog DR i DC. Ima jedan dobar momak u Dinamu II, Borna Sosa, 5 zvjezdica, vrijedi ga dovesti ako budes imao love.

Pametno s transferima i sretno u Evropi.

Sent from my Metal using Tapatalk

:zeljeznicar1: Kad stane srce moje i Bog mi sklopi oči, zakucat će bar još jednom i s neba će za te doći :zeljeznicar1:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 7:13 pm

Hvala brate, pogledat cu.
Zavisi sve da li cu prodati koga. Lendra I Mico su sigurno u izlogu, bit ce tesko. S Bocom sam sjeo I dosli smo do zakljucka da uslovi koje on trazi nisu u skladu s kvalitetom njegovim. Trzio 2k :o
Naravno, Kostic nam dolazi pa ce on biti sad za sad stoper uz Kerlu. Na radaru su jos dva neka stopera, vidjet cemo.
Ne znam jesil upoznat sa malim Bjelosom, poslao sam ponudu trebo bi biti nas. Takodjer, I neki iz Zvezde je nezadovoljan, trebam vidjet ima li jeftinija kakva opcija ali cini se dobar ovaj momak..
Ehh samo da mi hoce dat para :kafa:
 
Avatar
Bela_King
Postovi: 245
Pridružen/a: sri jul 27, 2016 3:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 7:20 pm

Leon_Professional je napisao/la:Hvala brate, pogledat cu.
Zavisi sve da li cu prodati koga. Lendra I Mico su sigurno u izlogu, bit ce tesko. S Bocom sam sjeo I dosli smo do zakljucka da uslovi koje on trazi nisu u skladu s kvalitetom njegovim. Trzio 2k :o
Naravno, Kostic nam dolazi pa ce on biti sad za sad stoper uz Kerlu. Na radaru su jos dva neka stopera, vidjet cemo.
Ne znam jesil upoznat sa malim Bjelosom, poslao sam ponudu trebo bi biti nas. Takodjer, I neki iz Zvezde je nezadovoljan, trebam vidjet ima li jeftinija kakva opcija ali cini se dobar ovaj momak..
Ehh samo da mi hoce dat para :kafa:
Ako ne daju trazi im slika

Sent from my Metal using Tapatalk

:zeljeznicar1: Kad stane srce moje i Bog mi sklopi oči, zakucat će bar još jednom i s neba će za te doći :zeljeznicar1:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 11:30 pm

Cestitke leone majstore. Nije lahko osvojiti titulu na ovom FM u prvoj sezoni.
Sinisa je i meni ponajbolji igrac, ali povrijedio se 2. mjeseca ga nije bilo, i odma rezultati trpe. Doktor za asistencije :kafa:
Lendra i kod mene trpa,nije ni polusezona oko 30.klubova vec ga trazi. 11.golova u 14.kola. Vec mi je trazio da ide, a belaj sto u ugovoru ima da ide za preko 250k eura.
Ako on ode , planiram Obradovica ili Koljica zaganjati. Ovo do sad prekucavaju obojica, jedini prate Lendru.

Sto se tice tabele nakon 14.kola sam prvi sa 9.pobjeda i 5.poraza. Prate me Sloboda,Zrinjski i Radnik, razlika je u 2.boda izmedju prve cetiri ekipe.
Jednostavno i dalje me je.be katastrofalna defanziva.. Ne ide pa ne ide. Nema sta nisam rotirao.
Ali sad je jos veci belaj, zadnjih 4-5 kola muku mucim, izgleda da su mi formaciju procitali pa kuci jedva uzimam, a u gostima svaku ga duvam. Nema vise dominacije, posjeda, sansi.. Jednostavno ne ide. Stalno rotiram formacije ali ni to ne pije vode puno. Jos ako uzmes u obzir da mi je trenutno 8.igraca povrijedjeno od toga 4.prvotimca dobijes to sto dobijes.

Sto se jos tice igraca jednostavno ne znam kako da koristim Miroslava. Stavim ga inside forward katastrofa, stavim ga winger jos gore. Frajer u 14.kola ima jedan gol i jednu asistenciju, prosjecna ocjena mu je 6.4. To dovoljno govori.
Zakaric je sa druge strane dobar, 2-3 vrhunske odigra, pa ga 2-3 nema. Isto i Blagojevic. Zeba na pocetku sezone ekstra igrao, sad ga ni na mapi nema. Sad puno vise prilike Zericu dajem, ali slabo je i to. Markovica i Ugija non stop rotiram bas kao i @leon.
To bi bilo to.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zeljo na FM-u

čet mar 02, 2017 11:54 pm

Ma ako Lendra hoce ici obavezno Obrada dovedi, ja sam ga sad na ljeto mogao dovest za male pare, al Lendra mi sad za sad nece ici, ako ode Obrada dovodim iako imam Dzenisa koji je u Metalwgeu prosle god.dao 14 msm golova.
Lendra nece da produzi, ostalo mu jos godina, ne znam al morat cu ga prodavat.
Imas isti problem kao ja sa defanzivom. Kod mene se nakon zime popravila I onda je bilo kao sat. Kerla I Boca, al sam se napocetku bas mucio. Bas bas isto kao I ti. Eto I Mico nam isto lose igra, jest da se kod mene I povrijedio bio.. Lagano gazi, probaj sta mjenjat al ne drasticno jer pola je sezone..

Kod mene prelazni rok I na Grbavici odjekuku neke detonacije :D
Kad iskristalisem ekipu, ide report prelaznog :D
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zeljo na FM-u

pet mar 03, 2017 1:11 am

Prelazni rok na Grbavici je zavrsen prema rijecima njihovog menadjera Leona.
Kako je trgovao nas najtrofejniji klub?! Mogu li napraviti nesto u Evropi?! Ostaje nam da vidimo, a evo igraca koji su otisli/dosli ..

Prva akvizicija je bio mladi igrac Slavije, koji je prosle sezone bio na posudbi u Mladosti i na sebe skrenuo paznju. Radi se o Nikoli Bjelosu:
slika
Odmah je poslan na posudbu, jer u Zeljeznicaru ne bi imao mnogo prostora za napredak, a sad je najbitnije da igra.

Nakon ovog igraca i mnogo spekulacija ko bi mogao doci, na Grbavici je odjeknula transfer Bomba.. Buuummm
U Plavom salonu uz prisustvo glavnog skauta Aldina Cenana i sefa Leona, svoj potpis je bacio David Babunski.
Igrac koji je nastupao u Barceloni, pa dosao u Zvezdu gdje se nije snasao. Sada je odlucio da ozivi karijeru u Zeljeznicaru. Navijaci su prezadovoljni bili s ovim odradjenim poslom.
slika
slika
Idemo lutko u prekucavanje aBd :karanje: :karanje: :karanje:

Na Free je dosao Nigerijac:
slika

Zatim nimalo slab igrac, Vladimir Jovovic , koji nije dobio pravu sansu u Zvezdi.
slika

Onda Leon ide u pojacavanje odbrane. Na poziciji desnog bocnog niko nije bio kao rezerva neprikosnovenom Sinisi. Tu je dosao bivsi mladi reprezentativac BiH, Toni Livancic : Koji ima tendenciju da bude i prvi bek ekipe.
slika

Kada su mislili svi da je to sve sto se tice dolazaka, uprava Zelje je iznenadila javnost sa jos jednim igracem. Ovaj put se radilo o Andriji Lukovicu:
slika
Njegova dosadasnja karijera pokazuje da bi mogao biti pravo pojacanje, ali ostaje da vidimo.
slika

I to nije sve naravno. Bilo je upraznjeno mjesto stopera, a uprava nije htjela da prepusti slucaju i na Grbavici je opet odjeknula Bomba za sami kraj prelaznog roka.
Rijec je o Ante Majstorovicu, cija cijena danas na Transfermarktu iznosi 850 k Bivsi igrac Dinama, a na Grbavicu dolazi iz Lokomotive.
slika

Uz sve ovo, produzen je ugovor s Lendricem. Imao je klauzu da mu se produzi ugovor na jos godinu dana sto nismo znali, ali na nasu srecu to smo aktivirali i Lendra ce i dalje ostati nas clan. :ganja:
slika

Cijeli prelazni sa dolascima i odlascima ima na ove dvije slike ( ne znam sto su mi se pomjesali transferi od zime i ovi od ljeta ali otprilike cete znati )
slika
slika
 
Avatar
Bela_King
Postovi: 245
Pridružen/a: sri jul 27, 2016 3:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: Zeljo na FM-u

pet mar 03, 2017 1:23 am

Leon_Professional je napisao/la:Prelazni rok na Grbavici je zavrsen prema rijecima njihovog menadjera Leona.
Kako je trgovao nas najtrofejniji klub?! Mogu li napraviti nesto u Evropi?! Ostaje nam da vidimo, a evo igraca koji su otisli/dosli ..

Prva akvizicija je bio mladi igrac Slavije, koji je prosle sezone bio na posudbi u Mladosti i na sebe skrenuo paznju. Radi se o Nikoli Bjelosu:
slika
Odmah je poslan na posudbu, jer u Zeljeznicaru ne bi imao mnogo prostora za napredak, a sad je najbitnije da igra.

Nakon ovog igraca i mnogo spekulacija ko bi mogao doci, na Grbavici je odjeknula transfer Bomba.. Buuummm
U Plavom salonu uz prisustvo glavnog skauta Aldina Cenana i sefa Leona, svoj potpis je bacio David Babunski.
Igrac koji je nastupao u Barceloni, pa dosao u Zvezdu gdje se nije snasao. Sada je odlucio da ozivi karijeru u Zeljeznicaru. Navijaci su prezadovoljni bili s ovim odradjenim poslom.
slika
slika
Idemo lutko u prekucavanje aBd :karanje: :karanje: :karanje:

Na Free je dosao Nigerijac:
slika

Zatim nimalo slab igrac, Vladimir Jovovic , koji nije dobio pravu sansu u Zvezdi.
slika

Onda Leon ide u pojacavanje odbrane. Na poziciji desnog bocnog niko nije bio kao rezerva neprikosnovenom Sinisi. Tu je dosao bivsi mladi reprezentativac BiH, Toni Livancic : Koji ima tendenciju da bude i prvi bek ekipe.
slika

Kada su mislili svi da je to sve sto se tice dolazaka, uprava Zelje je iznenadila javnost sa jos jednim igracem. Ovaj put se radilo o Andriji Lukovicu:
slika
Njegova dosadasnja karijera pokazuje da bi mogao biti pravo pojacanje, ali ostaje da vidimo.
slika

I to nije sve naravno. Bilo je upraznjeno mjesto stopera, a uprava nije htjela da prepusti slucaju i na Grbavici je opet odjeknula Bomba za sami kraj prelaznog roka.
Rijec je o Ante Majstorovicu, cija cijena danas na Transfermarktu iznosi 850 k Bivsi igrac Dinama, a na Grbavicu dolazi iz Lokomotive.
slika

Uz sve ovo, produzen je ugovor s Lendricem. Imao je klauzu da mu se produzi ugovor na jos godinu dana sto nismo znali, ali na nasu srecu to smo aktivirali i Lendra ce i dalje ostati nas clan. :ganja:
slika

Cijeli prelazni sa dolascima i odlascima ima na ove dvije slike ( ne znam sto su mi se pomjesali transferi od zime i ovi od ljeta ali otprilike cete znati )
slika
slika
Aferim za transfere, aferim za Babunskog! slika slika slika slika

Ogulio si Crvenu Zvezdu na ovom roku slika

Sent from my Metal using Tapatalk

:zeljeznicar1: Kad stane srce moje i Bog mi sklopi oči, zakucat će bar još jednom i s neba će za te doći :zeljeznicar1:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zeljo na FM-u

pet mar 03, 2017 1:27 am

Vjeruj brate, da nikad vise nisam igraca pogledao, selektirao i odvagao.
Htio sam sa ovim parama sto imam da dovedem sto vise igraca gdje mi treba, a da budu kolko tolko napredak u odnosu na ove postojece.
Slomio sam se. Bilo je tu jos dosta imena, ali il su bili preskupi il nisu htjeli doci.
Uglavnom, s onim sto sam imao, ovo sam maksimalno iskoristio.
A sto se Zvezde tice, ima dosta nezadovoljnih i dosta onih sto ih oni salju na posudbe, pa sam tu ugledao sansu. Po Hrvatskoj ima dosta tih posudjenih iz Dinama, Rijeke..
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zeljo na FM-u

pet mar 03, 2017 1:28 am

Ja sta frajer zvezdi uradi :klanjase2:
Jao pojacanja.. Aferim leone, ove sezone vala glat titulu uzimas.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Bela_King
Postovi: 245
Pridružen/a: sri jul 27, 2016 3:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: Zeljo na FM-u

pet mar 03, 2017 1:30 am

Leon_Professional je napisao/la:Vjeruj brate, da nikad vise nisam igraca pogledao, selektirao i odvagao.
Htio sam sa ovim parama sto imam da dovedem sto vise igraca gdje mi treba, a da budu kolko tolko napredak u odnosu na ove postojece.
Slomio sam se. Bilo je tu jos dosta imena, ali il su bili preskupi il nisu htjeli doci.
Uglavnom, s onim sto sam imao, ovo sam maksimalno iskoristio.
A sto se Zvezde tice, ima dosta nezadovoljnih i dosta onih sto ih oni salju na posudbe, pa sam tu ugledao sansu. Po Hrvatskoj ima dosta tih posudjenih iz Dinama, Rijeke..
Zato ja igram sezonu 18 sati slika

Helem, jos da si buraza doveo pa dvojica Makedonaca da deru pakase po Bosni.

Sent from my Metal using Tapatalk

:zeljeznicar1: Kad stane srce moje i Bog mi sklopi oči, zakucat će bar još jednom i s neba će za te doći :zeljeznicar1:

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija