Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:18 pm

ChWilla je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:11 pm
Hadzijalagic je napisao/la:
pet jul 21, 2017 4:59 pm

Pa ako cemo biti brutalno iskreni Miske i uprava su postavili Cenana na SD i ostavili Slavku na klupi tako da "tjeranjem" njih direktno kritikujemo i te odluke uprave, zar ne.. Niti su sami dosli njih dvojica, niti su sami ostali na klupi..
još brutalniji da budemo - zna se ko je šef. i neko podržava a neko ne podržava. to je neotuđivo ljudsko pravo :D
Naravno da se zna samo se malo pravimo blesavi sa pitanjima tipa "zasto upravu i Misketa mijesate kada se kritikuje sportski segment".. Cudno kako neki rezonuju, kao podrzavaju Misketa samo se ne slazu sa njegovim odlukama..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:19 pm

Počinje nova sezona a u meni mrtvilo.
Teško je izbiti iz glave scene od prije dva mjeseca, a nema napretka dok gledas unazad.. Ali jednostavno, glava mi je totalno van novog prvenstva, dok srce opet poskoči na spomen da Željo igra..
Hej, ti, neizlječiva bolesti.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5090
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:23 pm

ChWilla je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:06 pm
ti ne možeš platiti 15 hiljada ili koliko bilo muslimoviću samo da vodi skauting. jer je on ujedno i menadžer i u sukobu interesa. ti bi morao iskrcati cifru da se njemu isplati da ne radi sa strane. bukvalno svako sa odgovarajućim znanjem već ima posao koji je inkompatibilan sa poslom kod nas na puno radno vrijeme. i ne moraš samo lupiti cifru koja nama zvuči dobro, nego moraš nadmašiti taj njegov posao. da bi neko tog kvaliteta ugasio ili stavio na led taj svoj posao mi zaista trebamo u svakom pogledu otići na sljedeću stepenicu.
Odlično
Ali onda postoji li opcija da istom tom Muslimoviću dadneš procenat od prodaje njegovog igrača, recimo 30% ali da ih dovodi tebi gdje će steći ime i tržišnu vrijednost, pa će i on biti dobar ali i ti?
Hipotetički pitam, odgovor je poznat. Problem je što se tako neće, i ne jer nije pošteno već što se misli da se može i bez tog troška
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2623
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:23 pm

Reha1921 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:14 pm
Kako Nedim Jusufbegović fino objasni za nase igrace u ovoj emisiji
Nisam to vidio?
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:23 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:18 pm

Naravno da se zna samo se malo pravimo blesavi sa pitanjima tipa "zasto upravu i Misketa mijesate kada se kritikuje sportski segment".. Cudno kako neki rezonuju, kao podrzavaju Misketa samo se ne slazu sa njegovim odlukama..
naravno, normalno je i opravdano da se neko sa nečim slaže, a sa nečim ne slaže. ali čemu onda "prepakivanje"...ima mjestimično i licemjerja, svakako.
gradi željo boli te *****
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:25 pm

Morzhy je napisao/la:
pet jul 21, 2017 12:39 pm
boju dao si nebu... je napisao/la:Slavko Petrovic je tip trenera kod kojeg sve pocinje od defanzive. Cini mi se da toliko insistira na nekim stvarima u defanzivi da sam sebi skace u stomak. Svi navijaci su svjesni zasto je ranije ta taktika urodila plodom obzirom na kvalitet tadasnjih igraca i velicinu kluba koji je vodio prije FKŽ.
Trenutno se nalazi u klubu koji svake sezone ima za cilj min. jedan trofej, koji ima vjerovatno najveci budzet u drzavi, u klubu ciji navijaci zele da gledaju ofanzivni fudbal sa dosta trke i kombinatorike. To je trenutno samo jedan problem koji ima Slavko Petrovic, jedan od mnogih.

Puna podrska do rezultatske krize, a onda ciao Petrovicu sto rece jedan forumas.
A tip trenera kod kojeg sve počinje od ofanzive bi bio ko?
Bio je jedan što je napisao knjigu "napadački fudbal" :)
5. - 7. Okt 1992.
 
dell21
Postovi: 2333
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:26 pm

Bgm ja jedva cekam da pocne.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:27 pm

salle86 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:23 pm
ChWilla je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:06 pm
ti ne možeš platiti 15 hiljada ili koliko bilo muslimoviću samo da vodi skauting. jer je on ujedno i menadžer i u sukobu interesa. ti bi morao iskrcati cifru da se njemu isplati da ne radi sa strane. bukvalno svako sa odgovarajućim znanjem već ima posao koji je inkompatibilan sa poslom kod nas na puno radno vrijeme. i ne moraš samo lupiti cifru koja nama zvuči dobro, nego moraš nadmašiti taj njegov posao. da bi neko tog kvaliteta ugasio ili stavio na led taj svoj posao mi zaista trebamo u svakom pogledu otići na sljedeću stepenicu.
Odlično
Ali onda postoji li opcija da istom tom Muslimoviću dadneš procenat od prodaje njegovog igrača, recimo 30% ali da ih dovodi tebi gdje će steći ime i tržišnu vrijednost, pa će i on biti dobar ali i ti?
Hipotetički pitam, odgovor je poznat. Problem je što se tako neće, i ne jer nije pošteno već što se misli da se može i bez tog troška
to? to je vrlo lako uraditi. ali to je deseta stvar od onoga o čemu mislim da pričamo. to je vezanje za jednog menadžera i njegove igrače. a ono o čemu pričamo je zapošljavanje iskusnog i profesionalnog SD ili više njih, koji bi trebao uraditi upravo suprotno od toga - iz mora menadžera i agencija birati ono što je najbolje za klub. bez sukoba interesa već isključivo radeći za klub. možda nešto raditi i na procenat - ali isključivo uz klub.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:28 pm

11plavih'92 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:10 pm
Rezultati ankete očigledno ne odražavaju današnje forumiranje
Storm se igrao sa našim glasovima :D
Pa cuj druze, kako ja kontam svu ovu pricu, stav raje je da je Slavko u sustini dobro postavio taktiku u dvomecu protiv AIKa, mada i tu ima nekoliko nezadovoljnih samo mi nije jasno sta su ocekivali.
Mađutim, svi strahuju kako ce to izgledati sad kad krene PL, i kad mi budemo ti koji ce u 90% utakmica biti favorit na papiru. Kada mi budemo morali preuzeti primat na terenu protiv ostalih ekipa. Da li ce biti patnja ili ne i slicno.
Ovo je moj neki zakljucak danasnje price :D.
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
Reha1921
Postovi: 777
Pridružen/a: sri dec 07, 2016 4:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:32 pm

kvalitet je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:23 pm
Reha1921 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:14 pm
Kako Nedim Jusufbegović fino objasni za nase igrace u ovoj emisiji
Nisam to vidio?
Emisija ona poluvrijeme na Hayatu vjerovatno ce postaviti na Yootube snimak a bice i repriza iza 00H vcrs pa pogledaj
 
Ivicahuljev
Postovi: 608
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 8:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:33 pm

11plavih'92 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:25 pm
Morzhy je napisao/la:
pet jul 21, 2017 12:39 pm
boju dao si nebu... je napisao/la:Slavko Petrovic je tip trenera kod kojeg sve pocinje od defanzive. Cini mi se da toliko insistira na nekim stvarima u defanzivi da sam sebi skace u stomak. Svi navijaci su svjesni zasto je ranije ta taktika urodila plodom obzirom na kvalitet tadasnjih igraca i velicinu kluba koji je vodio prije FKŽ.
Trenutno se nalazi u klubu koji svake sezone ima za cilj min. jedan trofej, koji ima vjerovatno najveci budzet u drzavi, u klubu ciji navijaci zele da gledaju ofanzivni fudbal sa dosta trke i kombinatorike. To je trenutno samo jedan problem koji ima Slavko Petrovic, jedan od mnogih.

Puna podrska do rezultatske krize, a onda ciao Petrovicu sto rece jedan forumas.
A tip trenera kod kojeg sve počinje od ofanzive bi bio ko?
Bio je jedan što je napisao knjigu "napadački fudbal" :)
Taj je vise knjiga napisao nego procitao :placeodsmijeha:
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:34 pm

Pompey je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:28 pm
11plavih'92 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:10 pm
Rezultati ankete očigledno ne odražavaju današnje forumiranje
Storm se igrao sa našim glasovima :D
Pa cuj druze, kako ja kontam svu ovu pricu, stav raje je da je Slavko u sustini dobro postavio taktiku u dvomecu protiv AIKa, mada i tu ima nekoliko nezadovoljnih samo mi nije jasno sta su ocekivali.
Mađutim, svi strahuju kako ce to izgledati sad kad krene PL, i kad mi budemo ti koji ce u 90% utakmica biti favorit na papiru. Kada mi budemo morali preuzeti primat na terenu protiv ostalih ekipa. Da li ce biti patnja ili ne i slicno.
Ovo je moj neki zakljucak danasnje price :D.
Ako brzo ne dovedemo po kvalitetnog igraca u sve tri linije bice patnja i sa pravom se strahuje.. O taktikama i punoj slici Slavke kao trenera mozemo pricati tek kad on bude imao ekipu koja je skrojena po njegovom ukusu.. Prvi cu ga tjerati ako ta "njegova" ekipa bude igrala lose. Do tad Slavko je pogresna adresa za kritike iako i on ima dosta nedostataka, ali ko nema..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:39 pm

rodrigo87 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:05 pm
Kjosevski/Projic-Graovac-Kemo-Sinisa/Ugljesa-Sinan-Zera/Zajmovic
Zajmovic? jesil ga pratio na treninzima i gledao kako igra?
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5090
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:39 pm

ChWilla je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:27 pm
salle86 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:23 pm
ChWilla je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:06 pm
ti ne možeš platiti 15 hiljada ili koliko bilo muslimoviću samo da vodi skauting. jer je on ujedno i menadžer i u sukobu interesa. ti bi morao iskrcati cifru da se njemu isplati da ne radi sa strane. bukvalno svako sa odgovarajućim znanjem već ima posao koji je inkompatibilan sa poslom kod nas na puno radno vrijeme. i ne moraš samo lupiti cifru koja nama zvuči dobro, nego moraš nadmašiti taj njegov posao. da bi neko tog kvaliteta ugasio ili stavio na led taj svoj posao mi zaista trebamo u svakom pogledu otići na sljedeću stepenicu.
Odlično
Ali onda postoji li opcija da istom tom Muslimoviću dadneš procenat od prodaje njegovog igrača, recimo 30% ali da ih dovodi tebi gdje će steći ime i tržišnu vrijednost, pa će i on biti dobar ali i ti?
Hipotetički pitam, odgovor je poznat. Problem je što se tako neće, i ne jer nije pošteno već što se misli da se može i bez tog troška
to? to je vrlo lako uraditi. ali to je deseta stvar od onoga o čemu mislim da pričamo. to je vezanje za jednog menadžera i njegove igrače. a ono o čemu pričamo je zapošljavanje iskusnog i profesionalnog SD ili više njih, koji bi trebao uraditi upravo suprotno od toga - iz mora menadžera i agencija birati ono što je najbolje za klub. bez sukoba interesa već isključivo radeći za klub. možda nešto raditi i na procenat - ali isključivo uz klub.
Ne moramo se vezati za jednog, daj 3,5...
Tad ti naš SD i "ne treba". Ali daj da se uvežemo sa ljudima koji znaju svoj posao.
Najgore stvar je ova što mi na forumu radimo, mislimo da je lahko biti trener, SD, šef... Tako pojedinci i u klubu očito misle da je lahko dovoditi igrače. Kad se prvi put fuli ok je, drugi put već kažeš je.baji ga, treći se već zapitaš. Četvrti put ako se isto desi nema više prilike za peti put...
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:40 pm

mamba21 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:39 pm
rodrigo87 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:05 pm
Kjosevski/Projic-Graovac-Kemo-Sinisa/Ugljesa-Sinan-Zera/Zajmovic
Zajmovic? jesil ga pratio na treninzima i gledao kako igra?
Ne, ali vjerujem da ces mi ti reci nesto vise.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:42 pm

gotovo svako ko je doveden, doveden je preko nekoga ko teoretski zna posao. ali ovo što ti ja kažem, i ono sa čim smo počeli raspravu - to nisi imao, i na ovoj tački vrlo teško možeš i imati. a to je neko renomiran ko radi samo za klub, a ko će procijeniti između svih tih silnih opcija.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:47 pm

rodrigo87 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:40 pm
mamba21 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:39 pm
rodrigo87 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:05 pm
Kjosevski/Projic-Graovac-Kemo-Sinisa/Ugljesa-Sinan-Zera/Zajmovic
Zajmovic? jesil ga pratio na treninzima i gledao kako igra?
Ne, ali vjerujem da ces mi ti reci nesto vise.
Čisti prosjek, ne znam ni zasto su ga dovodili. Mada eto treba i njega probati, al ne u prvih 11.
Isti mu je menadzer kao i Zecu, pa mislim da su se tu pravile kompenzacije neke i prilikom dolaska Zeca, potpisao je na pola godine + 2 (i to mi je cudno bilo).
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:49 pm

Čisto pranje para
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:50 pm

Interesantnu stvar smo danas uvidjeli. Dakle, nemamo para za profesionalne zaposlenike te da ne postoji nijedan čovjek vezan za Želju da bi se prihvatio teškog posla sportskog direktora. Nema nijedan trenutno nezaposlen čovjek, koji nije vezan za Želju, a koji je veći dio života u fudbalu i koji ima kontakte da bi radio za neku normalnu platu i bonuse. Hvala Bogu pa nam posla Ćenana da se bori sa strašnom papirologijom za sva 3 igrača koja je nekako doveo za godinu dana. Shvatili smo također da apsolutno nemamo sredstava za ponuditi igračima te da igrači uopšte nisu zainteresovani da igraju u FK Željezničar, sve dok im ne propadne i zadnja opcija da odu u Tadžikistan, eventualno Turkmenistan. Također malo ranije smo uvidjeli da odlaze djeca iz omladinskog pogona, nakon što je iz istog pobjegao šef glavom bez obzira...i bez pozdrava. I opet će ceh za sve ovo platiti ŠSŠ koji je ispunio sve ciljeve koji su stavljeni pred njega.
Ja mislim da klub para nema kako se misli i kako se želi predstaviti, da ne može dovesti iole kvalitetnijeg igrača, jer je taj kudikamo skuplji. Kad se na sve to doda 70% doprinosa, pregovori će naravno propasti, odnosno kad Ćenan pregovara, neće se ni započeti, što je slučaj sa svim igračima čije mu je podatke dostavio Slavko da pokuša ispregovarati. Ako mislite da ovim "udaram" na Misimovića, nađite mojih 100 postova "grande Miske" i biće sve jasno. Ja mislim da je on samo obmanut od strane Ćenana kojem vjeruje, samo ne znam dokad i zbog čega, vjerovatno što donosi pare klubu tako što je prodat jedan igrač za grdne pare, jedan skuplji otišao sam, a zaposlena 3 jeftina. Još ako natjera skupog Slavku da sam odstupi, a zaposli Adžema koji će raditi za topli obrok i kupon, biće baš čovjek od povjerenja.
Glupo je spinovanje stvarno da nam trebaju silni milioni za dva dupla pasa po utakmici i da niko u Bosni od 16-30 godina ne želi da igra u Željezničaru, kako bi se opravdao nerad...ima sigurno, samo treba znati naći, kao i u svakom poslu. Ako i dalje kojim slučajem ne žele da traže, neka pošalju pp @ponosannavas da im malo pomogne oko skautiranja, siguran sam da ih neće odbiti. Volonter koji se razumije u fudbal, da i to vidimo.
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 5:53 pm

mamba21 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:47 pm
rodrigo87 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:40 pm
mamba21 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 5:39 pm

Zajmovic? jesil ga pratio na treninzima i gledao kako igra?
Ne, ali vjerujem da ces mi ti reci nesto vise.
Čisti prosjek, ne znam ni zasto su ga dovodili. Mada eto treba i njega probati, al ne u prvih 11.
Isti mu je menadzer kao i Zecu, pa mislim da su se tu pravile kompenzacije neke i prilikom dolaska Zeca, potpisao je na pola godine + 2 (i to mi je cudno bilo).
A šta je Stevo?

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 127 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija