Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:13 pm

cikazubo je napisao/la:
pet jul 20, 2018 3:03 pm
azbaha je napisao/la:
pet jul 20, 2018 2:58 pm
cikazubo je napisao/la:
pet jul 20, 2018 2:56 pm
Jel istina da nam kone mahnuse Ahmeda Hasanovica ?
Pa nije valjda Ahmed lud jbt.
Navodno ne racunaju na njega u prvom timu za ovu sezonu i inat proradio, a oni ponudili bolje uslove i izgleda mali hoce da ide.
Fakat su budale ti menadzeri, roditelji ili ko ga vec savjetuje, prvo na treninzima nije pokazao nista da bi bio u konkurenciji za spica kod nas, bas je dijete u odnosu na ostale, drugo mlad je i ima jos sezonu u juniorima pred sobom da sazrije za orvi tim, a vjeruje mu se u klubu, trece u fks nikad nece dobiti priliku u seniorima. E moj Ahmo blentavi..
Pa logicno je da ne racuna, isto kao sto se jos uvijek ne racuna na Osmanovic, cak je Osmanovic spremniji za seniorski fudbal od Ahmeda. Mislim treba se opet porazgovarati sa roditeljima, sa Ahmedom, pokazati im da imamo faking 4 juniora u prvom timu i da ce Ahmed dobiti svoju sansu. Steta je da dijete izgubimo radi toga, ali ako i dalje ne zele, bozo moj, sta cemo mi tu.
Ali da se razumijemo on ce kod pitara, ako zaigra, zaigrati 2 put u sezoni. Preglup potez bi to bio za njega i ko ga savjetuje nije normalan ni sekunde.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:13 pm

bezveze..
18 godina, taman da se pocne ubacivati kada su rijesene utakmice i malo rastereti krpica.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
Dolina
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:14 pm

Toskas je platio da napusti klub, čak smo i zaradili na njemu a svi ovi raskidi nisu uopšte bili na štetu kluba, vrlo jedan mali dio je plačen, skoro zanemariv.
Uostalom taj dio je vrlo dobro objašnjen na skupštini.
Ali stoji da smo previše dovodili, bez nekog voznog reda. :D
Ivica Osim: "Ko ne može da trči, taj ne može da igra".
 
Avatar
vinston.cercil
Postovi: 944
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:15 pm

Tamam s ovim cijenama nece biti papaka na istoku
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:17 pm

boju dao si nebu... je napisao/la:
pet jul 20, 2018 3:00 pm
Kospa je napisao/la:
pet jul 20, 2018 2:17 pm
boju dao si nebu... je napisao/la:
pet jul 20, 2018 1:52 pm


:pljesak: :palacgore:


Poruka za upravu...ostavite trenera min. dvije-tri sezone, placajte kvalitet, a ne kvantitet, ubacite u statut ako treba da svake sezone u timu mora biti min. 7-8 igraca mladjih od 23 god. Ta cifra od 7-8 na 18 igraca nije puno, a dovoljno je da jednom u dvije-tri godine iskoci novi Bajic ili Hadziahmetovic. Najveci izvor prihoda nije stadion na nasu zalost jer zivimo u takvoj zemlji, nisu sponzori pojedinacno i tv prava. Najveci izvor prihoda trebaju biti talentovani djecaci iz omladinskog pogona. Omladinski pogon mora biti temelj kluba, fina osnova za lijepu buducnost i stepenicu vise.
Slazem se za dovodjenje i placanje kvaliteta, sa druge strane kada su u pitanju nasi mladi igraci tesko je u ovom trenutku biti konkurentan sa 7-8 mladih igraca bez trening kampa, ulaganja u kvalitetniji trenerski kadar,siroke skauting mreze,dobrih uslova za te momke te jos sijaset novih stvari.
Sve to naravno kosta bruku i ljudi u upravi pokusavaju raditi po prioritetima i mislim da se vecina raje slaze da su im prioriteti kvalitetno poredani. Kada se zavrse trenutni infrastrukturni projekti od koji ce neki biti generatori novih prihoda, doci ce na red i **** na razvoj mladih talenata. Ljudi trenutno u klubu imaju viziju i ideje koje vode do njenog ostvarenja a to je u poslovnom svijetu ogroman raritet a kamo li sportskom i ta vizija nije do decembra ni do kraja godine vec na duzi period. Ja sam ubijedjen da ce Zeljo kroz par godina biti mjesto gdje ce se skupljati i razvijati talenti ne samo iz BiH nego i sire, samo dok se stvari posloze aBd a mislim da smo na pravom putu jer imamo prave ljude


Konkretno, smeta mi sto se npr. na Toskasa bacilo 20-ak hiljada maraka, a sa tim novcem moglo se 30-ak najtalentovanijh omladinaca osloboditi placanja naknade za trening min. godinu dana...a valjda se slazemo da je "toskasa" bilo previse u zadnjih nekoliko sezona.
Mislim da to opet ima veze sa skautingom i finansijama. U situaciji kakvoj trenutno jesmo uvijek ce biti Elsnera, Toskasa tj coraka al sa druge strane i ubodes nesto. Najlakse je biti general poslije bitke, kada se igrac ne uklopi ili pokaze flop, ali ljudi i infrastruktura koja prati kvalitetan scouting kosta i ne dolazi preko noci to je jednostavno tako
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:20 pm

cikazubo je napisao/la:
pet jul 20, 2018 2:36 pm
teatrale36 je napisao/la:
pet jul 20, 2018 2:21 pm
zubanovic89 je napisao/la:
pet jul 20, 2018 1:53 pm
Meni je sve OK ali mislim da Istok mora biti skuplji od sjevera jer je bolja tribina i bolji pogled.
Treba biti ali vjerovatno zato sto nema krova je ista cijena.
Nije skuplji jer nema krova i jer sunce upekne, kad je nocna tekma i nema padavina onda je optimalno ali kad je dnevna tekma przis se ili ako pada kisa mokar si, nadam se da ce leci krov za potpuni ugodjaj.
Za nadati se da ce brzo i krov napraviti da onda bas uzivamo!
 
ForzaLjoZe
Postovi: 137
Pridružen/a: čet apr 19, 2018 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:22 pm

Niko nikom nema pravo viriti u novčanik. Živimo u sve siromašnijoj zemlji i trebamo se ponositi klubom kojeg imamo.

Probudim se jutros, komšija okačio plavu zastavu na balkonu. Javlja drug radi se parola za Srebrenicu, pošto nas UEFA stalno ignoriše. Dići će se uz aminovanje kluba na istoku. Otvaram novine, bivši fudbaleri pozivaju raju na stadion. Na ulasku u rudnik igračima sreću žele rudari rudnika Breza, navijače pozdravljaju i igračima sreću žele radnici Željeznice FBiH. Navijači posjetili mezarove onih koji nisu među nama. Travničani se popeli tu noć na tvrđavu, pale baklje i pozivaju raju na utakmicu. Gradom prošlo auto sa plavim šalovima. Sutradan klub posjetio djecu u Pazariću. Podijelile se karte, a djevojkama dat popust na ulazak na stadion.
Viore se plave zastave iznad svih brda Sarajeva. Momci iz Lukavca i Konjica šalju zajedničke slike da dolaze. Brčko oporavljeno od susreta s pitarima u Vogošći, dolazi nikad jače. Pitare neko prebio kod SCC. U Makjatu održano druženje navijača s Mišom Smajlovićem. Osim maše s prozora kuće.
Ludilo ne prestaje. Džeko s plavim šalom kaže da su nam Kiprani redovne mušterije. 100 karata podijeljeno najboljim učenicima. U gradu otvoren privremeni plavi štand. Sutradan je organizovano prijatno druženje sa svim Željinim bivšim trenerima. Došli Oda, Ado, Edis, Vlado, daju analizu protivnika. Željino zajedništvo prije svega. Slavko nije mogao doći. Starovlah Skypeom sa Kipra javlja. Mogu se proći.
Drug mi šalje slike sina kako mu stoji plavi dres. Bakljada u Hadžićima i na Bjelavama. Bob posti.
Navijačima podijeljene instrukcije da prate jug. Svi skandiraju. Deremo Apollon 3:0. Sjever, istok, jug stalno vrše pritisak na igrače na terenu. Poslije utakmice niko na kafu ne može otići. Svima grlo otišlo.

Morel vako?
Zadnja izmjena: ForzaLjoZe, dana/u pet jul 20, 2018 3:26 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
Odjebi Rusmire!
NAPOLJ UPRAVI!
Svi na Grbavicu!
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:23 pm

Dolina je napisao/la:
pet jul 20, 2018 3:14 pm
Toskas je platio da napusti klub, čak smo i zaradili na njemu a svi ovi raskidi nisu uopšte bili na štetu kluba, vrlo jedan mali dio je plačen, skoro zanemariv.
Uostalom taj dio je vrlo dobro objašnjen na skupštini.
Ali stoji da smo previše dovodili, bez nekog voznog reda. :D

Ovo nije istina! Isplacene su mu jos dvije plate nakon sto mu je Petrovic krajem augusta saopstio da ne racuna na njega.
I ovaj drugi dio recenice ne stoji...sve kosta, pogotovo igraci koji odigraju dvije minute ili ne odigraju minute za pola godine.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
AmH79
Postovi: 99
Pridružen/a: pet dec 02, 2016 11:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:23 pm

Jel‘ BOTBan ili BanBOT na odmoru?
Ili jos slavi sto smo izgleda dosli do inteligentnog trenera?

Uglavnom, Hrasno se opet izivljava ovdje.
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:26 pm

Kospa je napisao/la:
pet jul 20, 2018 3:17 pm


Mislim da to opet ima veze sa skautingom i finansijama. U situaciji kakvoj trenutno jesmo uvijek ce biti Elsnera, Toskasa tj coraka al sa druge strane i ubodes nesto. Najlakse je biti general poslije bitke, kada se igrac ne uklopi ili pokaze flop, ali ljudi i infrastruktura koja prati kvalitetan scouting kosta i ne dolazi preko noci to je jednostavno tako
Pa bas zbog toga govorim da nam ne trebaju takvi flopovi, pogotovo jer ne odskacu u odnosu na nase najtalentovanije omladinace.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:29 pm

Kako izgleda teren danas, ima li kakvih slika, je li još bolji, ima li ožiljaka ? :D Svaki klizeći protiv Narve mi bio sikiracija da se ne izvali komad busena :D
 
Avatar
Masinovodja
Postovi: 1021
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:33 pm

Sto to niko ne pise da nam ministrarstvo kulture i sporta dade 100k za ovo do sad u evropi i jos 50 k ako sta prodjemo dalje
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:34 pm

Bobov status i komentari :palacdole:
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:41 pm

Jedva sam čekao izvještaj da pogledam situaciju kod poništenog Dacićevog gola, jer nam se s tribine odmah učinilo da prekršaja nije bilo i da su malom neopravdano poništili prvijenac, tako je i bilo. Igrač Narve je smetao svom golmanu, ovaj loše izašao na loptu, Dacić je iskoristio šansu i poentirao, poništiše mu bezveze spogodakh. Inače, on je dobro odradio svoje minute, agilan, željan igre i čini se da je tjelesno ojačao da može igrati na seniorskom nivou.
Kudili ste Šabana, istina da nije odigrao najbolju partiju, ali imao je dosta presječenih lopti, fino se "hrvao" na sredini terena.
Trojac u veznom redu koji je završio utakmicu :titula:
Arežina, iznad mene neko govori majstor s loptom, divi se šta radi, ispod mene negoduje kad god primi loptu. Prvo frajer ima malo čudan trk, kad trči relativno brzo to izgleda sporije nego što jeste. Drugo, igrao je krilo i u situacijama kad je trebao ubaciti u šesnaesterac, on prvo stane i pogleda kakvo je stanje, pa kad ubaci bude kasno. Stvarno s lotpom zna sve, ali jeste igrač za kojeg moraju raditi ostali da se iz njega izvuče ono najbolje, a posebno na krilu koja nije njegova pozicija.
Zajmovića ću spomenuti, jer mi se čini da je sve bolji i bolji u baratanju s loptom, tehnika mu postaje bolja, posebno zbog visine. Svaka mu čast na golu.
Krpić odigrao dobru partiju, dva gola, kad god je uspio pobjeći onom Leverocku zabio je. Taj stoper je nešto kao Kerla kod nas, Kerla u džep stavljao napadače tipa Ahmetović (Krpić sad kod nas), ali dalje od toga slabo. Na to ćemo se morati navići i sa Krpom. Moraće se Krpić malo uigrati s vezom, tj. sam dobiti osjećaj kad će spustiti i proslijediti loptu, kad treba spustiti i sam povući dok se ne otvore drugi igrači i sl., jer je u par situacija po šablonu odmah prosljeđivao loptu iako nikog nije bilo.
Pavić odigrao i drugu utakmicu a da nije razočarao, napredak za lijeve bekove kod nas.
Bakrač izgleda da će biti dostojna zamjena za Graovca, samo što je nešto sporiji u odnosu na njega, bar se meni tako čini.
Situacija koja govori koliko je bitno imati brze igrače vezi je naš treći gol. Veselinović pokupio loptu i u prazan prostor gurnuo Sulji koji je to završio. Da je bio neko sporiji ili neko ko voli dobro osjetiti loptu prilikom svakog dodira ne bi Krpić dobio nikad loptu ili bi dobio neupotrebljivu. Veseli kao brži igrač je fino odradio svoj dio posla.
Sutra GOŠK aBd početi prvenstvo s 3 boda, mada će ovo biti skroz suprotno od Europe, ali da vidimo kako to funkcioniše na našim terenima.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
vinston.cercil
Postovi: 944
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:51 pm

MrkiMedo je napisao/la:
pet jul 20, 2018 3:34 pm
Bobov status i komentari :palacdole:
Nek oni organizuju tribinu ko sto je Miske organizovao klub pa ce moci prozivati nekog za nezalaganje i titule. I ako moze da dovede u red savez koji favorizuje zrinjski
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:53 pm

MrkiMedo je napisao/la:
pet jul 20, 2018 3:34 pm
Bobov status i komentari :palacdole:
Status manje vise, realno ima osnova da to misli ali komentari onih par nepismenih krezubih 40+ su cirkus, kontaju ako nemaju druge obaveze u zivotu osim da se skuckaju od vikenda do vikenda za gostovanje da mogu ulazit u konverzaciju sa ozbiljnim ljudima i dugogodisnjim navijacima, klasicni klosari, kaze jedan da su gradska djeca, e pa gradska djeca se znaju ponasati, pisati, pricati i oprati zube.
Takvi su danas u prvom safu na jugu, i zato je jug danas takav kakav jeste..
 
AmH79
Postovi: 99
Pridružen/a: pet dec 02, 2016 11:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:59 pm

Takvi su danas u prvom safu u cijelom drustvu, u svim sferama. Ali, ne treba se predavati jer takvi kratko plutaju.
 
drenchy69
Postovi: 68
Pridružen/a: ned jul 08, 2018 11:27 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 3:59 pm

Ljudi, dva dana nismo vidjeli teren. Ima li kakvih slika ?
 
Avatar
samo_kulturica
Postovi: 163
Pridružen/a: sri jul 11, 2018 3:14 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 4:00 pm

cikazubo je napisao/la:
pet jul 20, 2018 3:53 pm
MrkiMedo je napisao/la:
pet jul 20, 2018 3:34 pm
Bobov status i komentari :palacdole:
Status manje vise, realno ima osnova da to misli ali komentari onih par nepismenih krezubih 40+ su cirkus, kontaju ako nemaju druge obaveze u zivotu osim da se skuckaju od vikenda do vikenda za gostovanje da mogu ulazit u konverzaciju sa ozbiljnim ljudima i dugogodisnjim navijacima, klasicni klosari, kaze jedan da su gradska djeca, e pa gradska djeca se znaju ponasati, pisati, pricati i oprati zube.
Takvi su danas u prvom safu na jugu, i zato je jug danas takav kakav jeste..
O kakvom statusu je riječ? Nemam facebook, a ovdje nisam upratio ništa, može sshot?
:zeljeznicar1: :titula: :zeljeznicar1:

Miske mašina.
Rastjerati klanove momentalno!
Mehremić će igrati u repki.
Oda legendo - u pamet.
 
Avatar
vinston.cercil
Postovi: 944
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 20, 2018 4:01 pm

Meni jos vise ide na zivce kao patriotske parole, a pola ih drka na susjede i ove ovamo traktordzije preko drine. Manite se suplje price. Malo pismenosti ne bi bilo lose.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 130 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija