Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 10:03 am

Amar927 je napisao/la:
sri jul 11, 2018 9:44 am
Jel moguce da ta Vojvodina moze ponuditi bolje uslove od nas
Mislim da je problem njegov menadzer koji trazi pare na ruke od kluba tj agencija njegova. I oni nece da on igra vise nasu ligu. A nasi su mu ponudili odlicne uslove.

Do Zelje i Danija nije.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 10:06 am

Koja je to tuga za jednu osobu kao sto je Daniel Graovac umjesto da igra kod nas jos barem jednu polusezonu i da se ispali negdje on ode u Vojvodinu, povraca mi se od toga :zid: :zid: :zid:
A sto se ovih situacija u klubu tice malo ste cudni po tom pitanju, sjecam se dobro kada je bila situacija sa Zecom da se Zec podrzavao na ovom forumu, iako je on bio 100% kriv za svoje nesportsko ponasanje, a ne Adzem. Dobro @mirza zagrijavao ga 80 minuta, neka je brate, mozda se potrefilo da je 80 minuta, nije mu to vise puta radio pa da kazes da je do trenera, a evo klub ispasta.
Dooooosta ljudi je govorilo da ga treba vratiti u prvi tim i to ljudi na ovom forumu, ne sjecam se sada tacno ko, ali je bilo Ado ne seri vrati Zeca, a sada se prica da ga se tad trebalo otjerati, ne znam ne svidja mi se to uopce jer se bas ide iz krajnosti u krajnost.

Govori se da se treba sve znati transparentno, a kada se nesto sazna, onda je to eto problem. Ako ga je frajer odgurnuo na treningu koji je javan svima, zasto je problem to napisati na javni forum da to jos vise ljudi zna, da znaju kako se nas trener ne postuje, ali kako cemo postovat jednog Krcmarevica kada nismo mogli jednog Adzema koji je jedan istinski Zeljovac.
Kada je onu najbolju seriju napravio sralo mu se.
To ne mijenja cinjenicu da on nije trebao ostati na klupi Zeljeznicara, jer je napravio nekoliko gresaka, koje su dokazale da on trenutno nije bio trener koji je dorastao da bude trener Zeljeznicara(Mehremic, Anel, ne rotiranje, sablonske izmjene, Kajkut non stop).

Mislim da se Ado nikad nije ispostovao i podrzao kako treba iako je trebao, mislim da se Zec nije trebao vracati u tim, mislim da se svaki igrac koji pravi probleme treba klupirati ili otjerati pa makar to bili Blagojevic i Vedran, mislim da se treba znati ako igrac ne postuje trenera jer je postovanje generalno na veoma niskom nivou u nasem drustvu, mislim da se Krcmarevic kao trener treba zadrzati na klupi Zeljeznicara godinu dana pa makar.
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 10:09 am

Dok se ne zavede red nema nista od velikih rezultata. Ne moraju oni postovati trenera ali ga moraju slusati, a ko nece jal kazna, jal noga. dosta vise da te je sam Ivica Osim napravio, svako ali svako ko ne postuje trenera ( samim tim Zelju kao instituciju) treba kazniti.
Ne treba nam ova prica prije tekme, ali ako je tako kako kazete onda je to dosta veliko sranje sa kojim se treba raskrstiti.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
damirfile
Postovi: 3358
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 10:26 am

11.7.95 oprosta i zaborava nema.

Uh jesam se poželio utakmica jedva čekam.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 10:33 am

Da se ne zaboravi Srebrenica i Djilda.
Bio je i uvijek bice, simbol nase Grbavice!
 
incident
Postovi: 71
Pridružen/a: pon jul 11, 2016 4:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 10:34 am

Da vam pojasnim malo oko ovog da Vosa nema love.Ima itekako,pogledajte koga u zadnja tri cetri dana divode,evo treba da potpise i bivsi kapiten omladinaca zelenih iz Atine,koji je cimi mi se do sada igrao za Slovan iz Bratislave,i to kao standardan igrac.Vosa pravi jaku ekipu.Mada je pitanje koliko ce se Graovac naigrati tamo.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 10:55 am

Nek ti je vječni rahmet Đilda kao i svim stradalim u genocidu


Iskreno i drago mi je da se sve to dešava jer napokon će neki skontati kako su igrači nakveć agamad (čast izuzecima). Tako je i u Evropi. Ovdje ih je samo više jer je niži nivo. Bio sam jedan od riejtkih koji je podržavao ADžema u toj priči. Kad mi skontamo da VEca, Bekrija, Stana, Zec pa i svi ostali nisu legende onda će biti bolje svima. Mogu ja Mujagi oprostiti jer je balavac kao što sam i Zebi odlazak u Zrinjski npr i sl. POgotovo ako ti ne računaš na njega. Tad je nema šta oprostiti. Ali ovi što su sprcali preko 23-24 godine, da ne govorim 30 i ponašaju se ko balavci i ko šupci onda nema priče. Evo kažem i Zeba je imao izleta nekakvih, ali čovjek skontao sprcao sam godine, OVo je moj dom i sl. Mi navijači kad stavimo prvo klub ispred ličnih poznanstava i kad budemo relni prema klubu sve će nam lakše biti.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 10:57 am

pa neće lošije... :rofl: :kafa:
gradi željo boli te *****
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:01 am

Menadzeri zele da izvuku novac koji su halalili pri prelasku iz zrinje u belgiju...
 
Avatar
vinston.cercil
Postovi: 939
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:04 am

Kospa je napisao/la:
uto jul 10, 2018 11:36 pm
https://youtu.be/UKnklST0csw


Najjaca pres konferencija jednog trenera svih vremena.

Covjek sve objasnio
BABO
 
damirfile
Postovi: 3358
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:14 am

Po slikama se vidi da je iza juga očišćeno do same zemlje. Veliki + za to , Bgm naši brinu o najmanjim sitnicama svaka čast.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1945
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:23 am

Dževad Begić Đilda legenda..
8372..
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:25 am

Jel ovo konacno zakrpljen dio kod sjeveroistoka?
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:30 am

exbabilon je napisao/la:
sri jul 11, 2018 11:25 am
Jel ovo konacno zakrpljen dio kod sjeveroistoka?
slika
slika

Slike kažu da jeste :palacgore:
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
dell21
Postovi: 2333
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:33 am

11.7.

Proklet bio ko oprosti :cry: :cry:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:34 am

jesul i kone i zrinja na areni bih?
ima li išta za naš prijenos?
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
lav77
Postovi: 57
Pridružen/a: pon jan 15, 2018 4:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:34 am

skretnicar je napisao/la:
sri jul 11, 2018 11:05 am
"Dobrodošao dragi stranče,

znam da si podcijenio moj voljeni Grad, mjesto kojeg treba pisati velikim slovom, time što si ipak odlučio ostati u njemu jednu ili dvije noći.
Ostaješ duže?
A da, na putu si prema moru?

Odmori stranče od naših loših puteva stiješnjenih između brda i dolina, nemoj da se ljutiš to što je danas loš signal wirelessa, da smiriš majku Jennifer i kažeš joj kako je u Bosni davno prestao rat, a drugovima kako si neustrašiv što si došao u državu sinonim sukoba. Nemoj da se ljutiš stranče, jer ne tako davno ovdje nije bilo ni vode, ni struje.

Pogledaj kroz prozor stranče. To su dvorovi, tu je neko stao i umro od ljepote nekada davno, podigao Grad, dao mu ime malog dijeteta. Pogledaj stranče na brda odakle se slila smrt. Divi se pogledu. Neka te svjetlost okupa, gledaj kako miluje grad mračnih podruma.

Znam, samo malo da odmoriš, sići ćeš u grad. Čuo si ponešto o njemu. Olimpijada, ubistvo Franza Ferdinanda. Znat ćeš ponešto i o ratu, možda si čuo već za Srebrenicu. O pravom Franzu ćeš konačno više pročitati dok si putovao ovdje, tako da sada više znas o njemu, nego o istoimenom bendu.

Sići ćeš stranče, vidjet ćes evropski Jerusalem. Možda prvi put čuti tebi pjesmu sa muslimanskih minareta, vidjeti bazare i razne zanatlije, mnogo lijepih žena. Dok istražiš njihovu ljepotu i senzualnost, dostojanstvo i prkos, prođe ti život.

Jesi li se to zadivio Sebilju i Begovoj džamiji? Mirišu li ti ćevapi, hoćeš li probati pite?

Znam ja da si danima lutao mislima i tražio nešto zajedničko sa Šeherom. U sjećanju ti je priča o tvom pradedi koji se hrabro borio u Prvom svjetskom ratu, pa ideš da vidiš to mjesto gdje je počeo rat. U zemlji generacija ugaženih ratom.

A i prirodno je da te zanima gdje je potekla krv, gdje je puklo. Slavi svijet ubice, pravi heroje od njih. Oduzeti život junačko je djelo, ostaviti siročad iza sebe u ime i za ime raznih ideala put je do legendi. Spasiti život je za potapšati po ramenu. Ubiti je hrabrost, djelo izvan svega, sačuvati tuđi život je normalna ljudska obaveza. Ko danas priča o Hughu Thompsonu, Jamesu Wilsonu...
A to što ubijaju iz zasjede, skriveni, a oni što spašavaju su direktno ugroženi, da li pomisliš?

Možda me sretneš u povratku dok sjedim ispred svog bazara, pa me upitaš nešto, a ja ti odgovorim na tvom jeziku. Možda se iznenadiš da u gradu skromnih izgledom, ne umire skromnost duha i neko govori tvojim maternjim jezikom, jer ne znaš da je u ovom gradu stanovao Kalmija Baruh.

Pitao bi me ti stranče gdje da kupiš suvenir, a ti i ja bismo se upoznali i raspričali. Jest da ja primam marke, a ti dolare, eure ili funte, ali kafa bi bila od mene, jer živim u nadi da ćeš svojim primjerom skinuti iskrivljeni teret asocijacije rata nad mojom zemljom. Kao da mi volimo ratovati, od kud ti to?

Moj stranče, drugi ti ne vole pričati o tom ratu! Nije rat ono što gledaš na filmovima. A ja, ja volim! Ja pričom trošim svoja sjećanja, perem prošlost, izlizujem! Ja tvojom nevjericom i podpitanjima i sebe uvjeravam da ponekad ono što pričam nije moguće i nije istina.

Rekao bi mi da si vidio izbijene stope Gavrila, možda se i stigao toj oskrnavljenosti začuditi, a ja bih te poslao na drugu stranu Grada uspomenjenog humkama smrti, Grada koji duboko slavi heroje, nikada ubice.

Znas li ti stranče gdje je temelj Sarajeva, gdje je kamen na kojem počiva Grad, mjesto koje treba hodočastiti?

Kreni, stranče, Obalom.
Vidjet ćeš Vijećnicu koja je nekad gorila. Htjeli su zapaliti svjetlo znanja.
Vidjet ćeš Poštu koju su zapalili. Htjeli su pokidati sve veze.
Vidjet ćeš Skenderiju i državni udar.
Trči sada stranče, počinje aleja snajpera. Nemoj se ibretiti, nemoj mi se smijati.
Vidjet ćeš ubijenu ljubav, mrtva tijela Boška i Admire.
Vidjet ćes zapaljene zgrade zajedničkom mukom pravljene.
Eno kamera CNN dok snimaju ranjene sugrađane. Snajper je dijete odnio.
Eno Holidaya gdje su se krili tvoji sugrađani, eno UNovaca u bijeloj boji. Bilo je dovoljno da si stranac obučen u bijelo da preživiš, ali eto tu je ubijeno i njih par.
I došao si do kamena temeljca moga grada!

Možda ga isprva nećeš naći, pogledaj malo iza grmlja.

Tu, par metara od tramvajske stanice počiva spomen ploča Dževada Begića-Đilde. Tu je, moj stranče, kamen utemeljeni Sarajeva.
Baš na tom mjestu, moj stranče, pao je prokletog 11. jula 1992. jedan od najhrabrijih sinova ovoga Grada.
April je mirisao na zločin, maj je odisao zbunjenosti, vreli juni je dao ozbiljnost svemu, a juli donio strah.

Gledao si Saving Private Ryan?
E ovo je slična priča o hrabrosti, onih koji ostavljaju sve iza sebe jer su takve japije. Slična priča, ali istinita.
Dok su drugi krili djecu po podrumima ili ih vezama slali vani, dok su ispočetka ginuli stariji, pojavio ti se junak mrkog lica sa 26. godina.
Miriše na strah sarajevsko ljeto. Pucaju nemilice, pucaju jer znaju da te sunce zove vani, tjeraju te da se sakriješ u ćošak, a tebi se živi.
Ranili su staricu koja nije imala šanse pretrčati raskrsnicu, ali je pokušala, jer je morala.

U 15 sati i 5 minuta, stranče. Neki se tog sata sjećaju po smrti Tita, o kojem nešto znaš.
11. jula 1992. godine, istog datuma kada će se par godina poslije toga dogoditi Srebrenica, o kojoj jednako ponešto znaš.

Nije pitao ni koje je vjere, ni nacije, koliko joj je godina i odakle je, ni razmišljao ima li šanse da preživi. Potrčao je spasiti i pao.
Pao je na mjestu, moj stranče, između Plavog granapa i Grbavice, Grbavice stadiona kojeg je volio toliko ni svjestan da će iz njegove blizine kuršum smrtni ispaliti.
Pao je na mjestu gdje su dušmani htjeli presijeći grad na pola, tačno na njegovoj sredini. I sve ugasiti. Na najtanjoj razdaljini otpora grada, na sredini, strem stao visoko. Potrčao na otvoreno prema mecima i granatama, u danu skrivanja, bježanja, u danu kada nisi mogao pogledati na brda, sretan sčućuren u najskriveniji ćosak grada. Sretan, gladan, žedan... sretan što si živ.

Znam da ti duljim stranče, da si možda odveć umoran, ali de mi ti probaj objasniti zašto danas više pričamo o ubicama, a malo o herojima?

I kako to da te ime obilježi od rođenja. Dževad... plemeniti?

Stani malo, nemoj ići. Pričam ti ovo, jer ti brojke nista ne znače, ali ti možda jedna priča vrati nadu u čovječanstvo.

Muslimani bi ti ovdje rekli da insan nije mrtav, da je živ samo mi to ne vidimo.
Čekaj da ti malo opišem pravog junaka, možda ti se u uzor pretvori.

Nosio je svojoj supruzi cvijeće svaki dan, i radovao se susretu sa kćerkama. Bio je najbolji prema ženama, najbolji otac svojoj djeci. Niko na njega ruku nije smio dići, svi su ga se bojali, a nikada ih nije tukao ničim osim rukama. Bio je mangup, a ne kriminalac, bio je najzajebaniji, toliko da evo, oprosti mi na nepristojnosti, moram opsovati. Bio je ponositi otac četiri kćerke. Kada su mali tići bili gladni, a u kući nije bilo mlijeka, on je mlijeko dijelio sa drugim porodicama koje su ga trebale u doba gladi. Bio je hrabri, skromni, junak. Bilo je u njemu više Bosne i ljudskosti sa 26, nego što će u meni sa 43 ikada biti.

Znaš one scene iskrcavanja na Normandiju? Pa ono kad opletu granatama, a svi ginu oko tebe? E on nije bježao od smrti, nego je ona bježala od njega! U patikama, bez pancira, po oružje da mu se grad brani. Nije mogao tražiti podršku aviona, artiljerijsku paljbu, ni po brdima pucati. Samo je osmijehom i srcem stigao rafalati. Bio je uzor, bio je nepobjedivi. Jači od čelika, tvrđi od granita, hrabrost za pretrnule, strah za dušmane.

Plemenit je bio, više mu nego ime to govori.
Pao između škola. Pao ispred ulice Zmaja od Bosne koja je čuvala Put života. Zmaj nad zmajevima, moj stranče!
Sačuvao Sarajevo da ne pukne na pola, poljubio Mu zemlju i legao kao most između škola.
Nemoj mi se smijati stranče, ali je on sigurno mogao poletiti gore visoko. Mi nismo nešto uspješni bili u sportovima od kraja rata, ali su nam medalja donijeli matematičari i fizičari. Djeca, cvikeraši, nikada hrabrije i privlačnije u svijetu nisu izgledali.
Pao je da ti kaže da će Sarajevo ponovo spojiti samo znanje. Lijevo ti Prirodni fakultet i Mašinstvo, desno Ekonomska i Treća. I da ga više nikada neće razdvojiti.
U čudo vjerujem da je otjerao svo oružje iz nekadašnje kasarne nedaleko, skupa sa drugovima postrojio se pred Bogom Milim i On dao tu da univerzitetski kampus svane.

Izvini stranče što sam te pitao odakle si, jer vidim da žuriš. Sve bih ja tebi ovo ispričao samo da si me pitao. Vidio bi Sarajevo očima kakvim ga rijetki gosti vide.

Nemoj misliti da si komšu Ramu zajebao to što ti je poklonio metak kao suvenir. Teže je njegovo halal olsun kod Boga od izgubljene zarade, jer se ne voli cjenkati, niti je siguran je li mu halal metak prodati, metak koji nikoga neće ubiti, ali čiji odraz može ubicu novog možda roditi, jer u metku, oružju i ratu nema ništa cool, spass ni joyeux. I neka te ne čudi ako ti je odmahnuo što si ga nešto pitao o ratu. Nije Ramo, bilesi puk'o.
A mene to halal olsun podsjeti na pjesmu o heroju mrkog lica.

Ponesi taj metak stranče, neka on tvojoj djeci i tebi bude ono najbliže od rata što će vas ikada zadesiti.

Kada dođeš kući, nadam se da ćeš shvatiti da je ovo Grad dostojanstvenih i onih koji dijele lekcije o ljubavi i otporu mržnji.
Kada budeš pričao ili dnevnik pisao, napiši koju istinitu o Mjestu radosti i žalosti.
Nemoj da ti putovanje ovim krajem Zemlje postane samo zapis o ljetu na hrvatskoj ili crnogorskoj obali.

Ako si svojom dušom sve ovo osjetio, zapjevat ćeš nikome se ne ponovilo, iako za pjesmu nikada nisi čuo.

I nadam se da ćemo prestati pjevati pjesmu Otišo si Đilda. Mance je obični fudbaler, Dževad je bio više od toga.
Odvedoše ga oni što su Manceu pjesme pjevali.
Ne bi on to volio... Učite. Budite najbolji. Za Želju navijajte. Budite sve ono što Đilda i mnogi drugi, naši nekadašnji vršnjaci, nisu stigli." FANZI ...
Nesto najbolje sto procitah u zadnje vrijeme.ovo treba staviti na pozadinu ulaznica pa nek ljudi ponekad procitaju pogotovo oni psovaci sto od 90 min.30 provedu psujuci fudbalerima...
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:37 am

avlami97 je napisao/la:
sri jul 11, 2018 11:30 am
exbabilon je napisao/la:
sri jul 11, 2018 11:25 am
Jel ovo konacno zakrpljen dio kod sjeveroistoka?
slika
slika

Slike kažu da jeste :palacgore:
U nedjelju će ljepše izgledati od stadiona u Moskvi. Stavljajte tu plavu travu okolo da puknu čirevi na sve strane.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:38 am

slika
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 11, 2018 11:45 am

Plava Porodica je napisao/la:
sri jul 11, 2018 11:34 am
jesul i kone i zrinja na areni bih?
ima li išta za naš prijenos?
Oni su na Areni, za nas još ništa

Strimam danas kone da isprobam dal će valjati pa ko bude htio da skautira banants mozda se nafata kakav igrač :placeodsmijeha:

Online

Trenutno korisnika/ca: Blueee1921, Google [Bot], neroazzuro, pintol_TM87 i 57 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija