Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 10:45 am

barbarez je napisao/la:
čet jul 19, 2018 8:53 am
Ja cu opet ponoviti. Nedo Bog dragi da Ivica Osim,igra u danasnje vrijeme,trpio bi milion komentara da je prespor,nonsalantan,pogrbljen,da mu se ne igra,da je nezainteresovan i da je Sinan za njega Tito.
Arezina doktore..
Barba, prvo bih rekao da nije na mjestu porediti nekad i sad fudbal. Prije svega zbog toga sto i sam znas nije isto. Prije je bilo i vise majstora i nije toliko bila bitna brzina.
Svi pricamo da se sad moderan fudbal igra brze, da onaj ko ne moze trcat ne moze igrat.
Pa Ivica Osim to kaze.

Ovo je bio samo uvod. :D
Ivica je majstor, umjetnik i ne bi Arezinu poredio s njim, znam da bukvalno nisi, ali eto.

Sad ovako. Ja sam vjerovatno jedini bio protiv Arezine, ali sinoc nisam pljuvao nikog nit mi je ko bio drasticno los. Za mene su Veca i Bogi najlosiji bili.
Ovim bi odgovorio i @pompeyu, Arezina i u prijateljskim i sinoc odlicno stane na loptu, okrene stranu. Pa jucer su svi otisli desno on dao lijevo loptu u prostor. Ali smatram sa ono nije pozicija na kojoj moze pokazati najbolje. Pompey, ako je ganjao ne znaci da nije spor. Sporiji je i od Blagija, Sinana, Zajmovica, Veselog... Svaka cast, sinoc se vise i trudio nego inace, ganjao, ali nije mi on za krilnog igraca.
Mislim da bi Veseli opasniji bio s onim prostorom i svojom brzinom.

Ubjedjen sam kad dodje ta brza bomba da ce uzeti mjesto Arezine jer i Slobo kaze da je na tom mjestu improvizovano.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 10:46 am

pintol_TM87 je napisao/la:
čet jul 19, 2018 9:36 am
Najgore od svega jucer je bilo izvodjenje auta , vecinom samo protivniku poklonimo loptu..sve u svemu nije ovo lose
Poklonimo i gol.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2624
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 10:49 am

Jedini razlog zbog kojeg se Arežina proziva je taj što smo mu i prije dolaska stavili etikete sporog igrača, igrača kojem je mrsko trčati itd. i sada ga gledamo na taj način. Jednom ne potrči, odmah je priča ta, a kad potrči i zaganja nekoliko puta (što se vidjelo jučer), to se zanemari. Generalno, takvi samo da ćemo prije prozivati, nego dati podršku, iako je činjenica da bi svaki igrač igrao bolje da mu se pruža podrška, nego da mu se psuje i sl. Upravo to stvara onu negativnu atmosferu o kojoj se govorilo, a i to je jednim dijelom razlog što smo ispušili titule, a Zrinjski ih osvajao. Druga je stvar prozvati npr. Bogija za kojeg je činjenica da ne može više (iako ni njemu nikad ne bih psovao na stadionu), a druga kad se proziva npr. Arežina koji je za polovinu dobar, a za drugu polovinu navijača katastrofalan. Što se mene tiče, Arežina je najbolji of. vezni, Šaban, Hajdar i ostali najveći talenti itd. Samo podrška!!!
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
MrRiccoli
Postovi: 1713
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 12:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:03 am

Dominic je napisao/la:
čet jul 19, 2018 9:48 am
Kakva steta da prvu s Kipranima ili Litvancima igramo kuci! Potajno se nadam prolazu uz malo srece i neku inspiraciju Krpe, Arezine ili Zaima a to bi mogli pred punom Grbavicom u revansu. Ovako ce biti teze.
Tako smo mislili i protiv sherifa
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:05 am

kod prvog gola arežina je napravio uspješan pritisak na golmana. mada zaista djeluje da je bilo više takvih situacija, a da nisu sve iskorištene.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:11 am

Na gg.ba komentar na ispadanje Zrinje. Nek su malo opleli o svevisnjem Zrinjskom.
Neki nasi hoce da mi kupujemo kao oni, a da pri tom napravimo iskorak u Evropi.
Mislim da ne ide tako. Ako ti u svojoj zemlji moras kupiti da bi osvojio onda ti se lose pise u Evropi.

Bas zato, jedva cekam tih famoznih 20% i titulu. Tad ce nam i sanse u Evropi biti vece nego sto su sad Zrinjskom.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:14 am

on nema "to" što mi imamo kad smo pozitivni i naloženi, iako na terenu zasad ima bolje posložene stvari. on ispada knap i ravnopravno četvrti put zaredom.

a nema ni ono naše kad smo negativno naloženi...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:20 am

Ma Arezina ko Arezina nije problem isto kao sto Zakaric nije bio problem. Frajer je takav i ja mislim da ce ga Ramovic klupirati na polusezoni, a da moze posluziti moze, ali ne kao krilo, vec kao prednji vezni igrac koji iza sebe ima Blagojevica i Hajdarevica, a ispred sebe Krpica, Zajmovica i sa strana Sehica i Pavica.
Vrlo jednostavno, nije trkac, ali je koristan, ali da je bio najbolji jucer nije, npr Curjuric je bio bolji, pa i Pavic.
 
Avatar
proces
Postovi: 48
Pridružen/a: sri mar 23, 2016 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:22 am

Sulejman Velicanstveni
Za kog' navijas ?
Pa za Z E LJ E Z N I C A R !!!
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5097
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:23 am

pade mi na pamet jedna zamisao... da li bi zrtvovali par godina bez trofeja, a da uvijek igrate evropu (nesto kao siroki) pritom dizete sbei koefcijent i svake godine napredujete u ligi evrope plus sve vise para svake, ili bi volili da zeljo osvaja titule i da ispada kao zrinjski u prvom pretkolu bez mogucnosti dizanja koefcijenta?
100/94/37/34 - i to je to!
 
Remorker
Postovi: 24
Pridružen/a: pon feb 13, 2017 10:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:26 am

Zabrinjavajuća je činjenica koliko klub raste, a navijači stagniraju. Neću reći nazaduju, jer je stanje na tribinama (barem se meni tako čini) uglavnom nepromijenjeno.

Osnovni problem je što ovdje svako misli da može bolje od onoga koga gleda na TV-u, sa tribina ili za koga glasa na izborima.
Tako imamo situacije po forumima da se osporavaju čak i najbolji. Igrače koji odu na Svjetsko prvenstvo, osvoje ga, budu proglašeni za najbolje igrače svijeta, najvećih takmičenja omalovažava neko ko ima završenu srednju školu i radi za neku minimalnu platu, ako uopće i radi.
Osporavaju se političari, pjevači, sportski komentatori, treneri, sudije, novinari, baš svi. Dokle smo to mi došli u svom životu? Da li smo pomeli svoju avliju, dostigli nivo iznad pobrojanih pa da imamo pravo i neku čvrstu osnovu za kritikovanje?

I ono što najviše boli, vezano za klub je druga navedena stavka, pljuvanje sa tribina. U životu se ne družim sa osobama koje mnogo psuju, galame i slično, svjesno izbjegavam takve razgovore. Na forumu takve postove bez problema ignorišem. Ali na tribini čovjek od toga ne može pobjeći. Bio sam prvo na jugu, vjerovatno kao i većina gdje počinje. Pomislih, ovdje su karte najjeftinije, vjerovatno zbog toga mogu čuti svašta. Valjda me zbog toga glava zaboli nakon svake utakmice. Poslije sam bio na zapadu, sjeveru i istoku. Onda shvatih da cijena ulaznice nije bitna, da tribina nije bitna, svugdje je, manje-više, isto. Čast izuzecima (mada je glupo reći da je većina izuzetak), ali na svakoj tribini se rade iste stvari.
Jučer, 3. minut, nismo dakle još ni primili gol, Ivan šalje pogrešan pas. Momku se odmah psuje. Nevjerovatno, ali odmah. Čujem priču oko sebe, 'ovaj je zalutao u Želju', 'ko tebe dovede' i slično. Psovke ne bih citirao.
Anelu se psovalo čitavu tekmu. Našem djetetu. Imao je pogrešnih pasova, pogotovo iz želje da odigra na prvu, ubrza igru, ne komplikuje. Svi želimo da naši igrači igraju tako i onda kada neko, a taj neko je naše dijete, to radi i pogriješi par puta, odmah mu se mora psovati? Ili govoriti stvari poput 'da ti nije Refika ti bi Želju samo sa tribina gledao' itd. Poslije mu, kada je u jednoj situaciji zajedno sa Haretom napravio presing i uzeo jednu loptu, isti ti ljudi aplaudiraju i hvale ga...
Komentare o Krčmareviću ne bih ni da spominjem, suvišno je.

I kao šlag na tortu ovi komentari o Arežini. Momak odigra odličnu utakmicu. Pravio je greške, prave ih svi, čak i oni koji igraju za Real, a da ih ne napravi neko ko igra u ovakvoj ligi?! Ali stvarno ne znam kojim očima neki ljudi gledaju fudbal i kako oni sebe zamišljaju, sanjaju na tom terenu. Siguran sam da je momak jučer imao dva-tri pasa koje većina ne bi mogla u tako kratkom vremenu smisliti ni na igricama, a kamo li na malom fudbalu (da ne govorim kakvi bi bili na terenu), ali ako takve lopte ne prođu onda je svakako najbolje raditi ono što najbolje znaju, a to sam iznad opisao, da se ne ponavljam.


Razumijem da nas ima svakakvih na tribinama, raznih profila, osoba sa različitim IQ-om, sa različitim shvatanjima fudbala i života općenito. I sreća pa je tako, ne trebamo svi biti isti. I mnogi od njih su sigurno pametniji, školovaniji i od mene, uspješniji dabome i osjećam da baš i nije na meni da ovakve stvari pišem, ali stvarno boli da sa utakmice na kojoj pobijediš i odigraš sasvim solidnu, u najmanju ruku, kući dođeš neraspoložen i pitaš se u kakvom to okruženju živiš.

Kakvi smo, nismo ni zaslužili bolje.
Ni bolju državu, ni bolju vlast, a ni boljeg Želju. I ovaj je za nas ovakve previše napredan. Ali svjetlo na kraju tunela je činjenica da će on biti još bolji, još više rasti. Izdići se iznad ovog svega, što već velikim koracima radi. A nada ostaje da ćemo i mi, navijači, krenuti istim stopama i jednoga dana biti dostojni onoga šta Željo jeste i šta je uvijek bio. Ljubav ne pobjeđuje, znam, ali je zato nepobjediva. Neka nas ona vodi stopama gospodina Misimovića i kompanije. Jer, na kraju krajeva, svi smo tu iz jednog, najljepšeg razloga - zbog našeg Želje.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:29 am

Ja isto tako mislim da ova taktika nece upaliti protiv Goska i da ce nas ljudi nadigrati trkom.
Pogledajte kako smo igrali kada su vezu cinili Saban, Hajdar, Dacic pri kraju utakmice->Brza tranzicija
Ovaj komentar za Ivicu Osima je nelogican, Ivica Osim u danasnjem fudbalu bi bio prosjek, jer je danasnji fudbal fundamentalno drugaciji u odnosu na tada, a trener Ivica Osim potencira brzi fudbal otkad zna za sebe i u timu mozes imati samo jednog Arezinu, Zakarica, Zebu, to je ono sto mi smijemo sebi priustiti. Ostalo moraju biti trkaci da nadomijeste nedostatak trke ovih "Tehnicara" da ih tako nazovem.
Ja gledam Dacica i kontam kako on ima potencijala da za godinu dana bude Ramovic koji zna s loptom, samo ako se nastavi truditi.
Saban je bolje izgledao ulaskom Hareta koliko god to cudno zvucalo, Hare je tip igraca koji nasim veznjacima daje sigurnost i jedini je igrac na terenu koji je takav.

Ljudi moji imamo igrace za 3-5-2 straaaaasne i nadam se da cemo krajem sezone to i igrati i mislim da je u stvari ova formacija tranzicija u to, ali ova formacija u nasoj ligi nece upaliti isto kao sto nije protiv Veleza u to sam ubjedjen, al vidjet cemo.

Prejaki smo iz prekida: Suljo, Zaim, Bakrac, pa i Bogi na kraju krajeva. Definitivno imamo dobre pojedince e sada je na treneru da poslozi nase vrline: duge lopte u prostor, ubacaji, brzi bocni igraci(Pavic, Aldin, Eldar), te nase mane: aut prvenstveno, manjak duplih pasova, kontre, igra na jedan dodir prema naprijed itd.
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:31 am

jovanmaksimovic je napisao/la:
čet jul 19, 2018 11:23 am
pade mi na pamet jedna zamisao... da li bi zrtvovali par godina bez trofeja, a da uvijek igrate evropu (nesto kao siroki) pritom dizete sbei koefcijent i svake godine napredujete u ligi evrope plus sve vise para svake, ili bi volili da zeljo osvaja titule i da ispada kao zrinjski u prvom pretkolu bez mogucnosti dizanja koefcijenta?
Kada si prvak iako ispadnes koeficijent ti raste za 1, a mi se moramo oguzati da kroz EL dodjemo do te jedinice. Zato Zrinski danas ima 5 ili 6 a mi 3 i nesto
 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:32 am

Po meni sve u svemu ok...nit razocaran nit odusevljen...
Po meni jos uvijek najlosiji dio ekipe je odbrana. Sinisa je pogotovo grijesio u prvom isto kao da nije jos usao u takmicarsku formu i da je povreda ostavila posljedica.
Ono sto mi se jos ne svidja pozicija Zaimovica.
Ova ekipa ima jako puno potencijala i kao sto Slobo rece vidi se da fali utakmica. Ja bi bio prezadovoljan kad bi u Gabeli i sa nekom srecom pobjedili samo da se ekipa uigra.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:34 am

ima 3.750. ali mi moramo proći nekoga da bi imali isto poena za tu sezonu, iako oni ispadnu.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:40 am

slika

slika

SVI SMO MI STUMBRAS! 8-) 8-) 8-)
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:43 am

jovanmaksimovic je napisao/la:
čet jul 19, 2018 11:23 am
pade mi na pamet jedna zamisao... da li bi zrtvovali par godina bez trofeja, a da uvijek igrate evropu (nesto kao siroki) pritom dizete sbei koefcijent i svake godine napredujete u ligi evrope plus sve vise para svake, ili bi volili da zeljo osvaja titule i da ispada kao zrinjski u prvom pretkolu bez mogucnosti dizanja koefcijenta?
Jovane, Zrinjski je bio favorit u ovom dvomecu, vjerovao ili ne. Ja mislim da bi mi izbacili ove slovake. Ili barem pobjedili kod kuce.. Zrinjskog je napustilo dosta dobri igraca, neki su vec "previse" tu tipa Bilbija, Filipovic i ne napreduju. A zamjene su onakve.. Imamo vrlo dobru sansu da osvojimo titulu ove godine i da se vratimo napokon na pole position. Na nama je da pruzamo podrsku ovoj ekipi! Tri boda protiv GOSK:a za pocetak bilo bi fantasticno! Hajmo momci, otovoriti sampionat kako treba pa onda se okrenuti Europi.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1945
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:47 am

3 b za vikend i u sl cetvrtak 13 ljami na Grbavici
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
MATORI
Postovi: 1129
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:52 am

Arežinu sam i ja poslije utakmice u Estoniji kritikovao za ku.cobolju.
Danas mi je bio sasvim ok.
U svakom slučaju dobro je da je došao kod nas.
O njemu je rano za konačni zaključak bilo koje vrste.
Imam nešto utisak da ako ga raja ponese da on - sa onakvom mahnitom glavom može dati više (trke) nego što iko očekuje.
Znanje mu niko nije ni osporavao.
Što se tiče igre cijelog tima - dok se uigra moglo bi ovo biti pravo dobro.
Pa u prvom timu 5-6 novih ljudi + Veca ko' da se juče popodne prvi put u životu sa našom odbranom susreo...
Svaki centaršut na drugu stativu - belaj.
Ja sam optimista.
 
zastavnik
Postovi: 91
Pridružen/a: sri mar 01, 2017 10:47 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 19, 2018 11:58 am

exbabilon je napisao/la:
sri jul 18, 2018 10:26 pm
Ukupan prihod sa utakmice protiv Narve 63.568 KM
Gdje nasi iskopase ovu osmicu na kraju, a karte bile 5, 10, 10 i 25.
Djecije karte 4KM

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 134 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija