Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
SirAlexFerguson
Postovi: 841
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 8:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 6:15 pm

Plava Porodica je napisao/la:
ned mar 04, 2018 6:13 pm
Ma Veci je psiha ponajveći problem mešćini.. Kad god krene na loptu vazda mu je u glavi hoćel je ufatit i tako griješi.. Nema samopouzdanja u tom polju, a peterac mora ali mora biti njegov.
I fakat 3.godine nije ni sekunde popravio taj segment, dajte ba dovedite mu nekog dobrog trenera koji ga ima čemu i naučiti.
Dovesti mu neki karakter tipa Gattuso, Oliver Kahn, da ga natjera da se u prazno baca na glavu :D
To je sve trening, ne znam koliko je fizicki snažan ali u izlijetanjima je golman zaštičen, njegovo je samo da gleda loptu i da raznese ispred sebe, i svoje i protivnicke igrače.
:zeljeznicar1:

Ivica Osim : " Fudbal je dio nas, dio naše radosti, ponekad i tuge."
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 6:21 pm

SirAlexFerguson je napisao/la:
ned mar 04, 2018 6:15 pm
Plava Porodica je napisao/la:
ned mar 04, 2018 6:13 pm
Ma Veci je psiha ponajveći problem mešćini.. Kad god krene na loptu vazda mu je u glavi hoćel je ufatit i tako griješi.. Nema samopouzdanja u tom polju, a peterac mora ali mora biti njegov.
I fakat 3.godine nije ni sekunde popravio taj segment, dajte ba dovedite mu nekog dobrog trenera koji ga ima čemu i naučiti.
Dovesti mu neki karakter tipa Gattuso, Oliver Kahn, da ga natjera da se u prazno baca na glavu :D
To je sve trening, ne znam koliko je fizicki snažan ali u izlijetanjima je golman zaštičen, njegovo je samo da gleda loptu i da raznese ispred sebe, i svoje i protivnicke igrače.
Ama to mora shvatiti. On je tito u šesnaestercu. Svaki kontakt nad njim je faul.
Bolje da ide glavom bez obzira na loptu dok ne ufati ritam, nego da non stop se dvoumi bil kreno ili ne bi, pa na kraju napravi belaj i sebi i odbrani.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 6:23 pm

11plavih'92 je napisao/la:
ned mar 04, 2018 4:34 pm
IvanOsim je napisao/la:
sub mar 03, 2018 4:49 pm
Moj Adzeme, Osmankovic 0 minuta proljetnog djela, Sabanadzovic 4 minute. Svaka cast, tako je. Ti znas sa mladim igracima.
Danas bez Hajdarevica koji je glavna i radilica i mozgalica ekipe. Svaka cast.
Jucerasnja utakmica, osim zasluzene pobjede Zrinjskog, na vidjelo je iznijela Stanicevu ogranicenost, Bilbijin bezobrazluk i tvoj hinjaluk
Hinje su oni koji su trazili da igraju Vranjes i Blagojevic, a poslije utakmice govore da uvijek treba igrati jedan od Hajdar/Saban.

Ja, koji iznosim sve vrijeme svoje misljenje i stojim iza njeg, ne vidim ni jedan argument za to, al ako ti kazes da je tako, ne sumnjam da si upravu.
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 6:24 pm

Sto se tice utakmice necu je komentarisat ali cu na osnove ove 3 tekme iskritikovati Zeca i Ramovica. Naprijed losi i neprimjetni a pozadi totalno neodgovorni. Kritikujem ih jer su kritiku zasluzili kao i pohvale koje su dobijali.
 
Avatar
SirAlexFerguson
Postovi: 841
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 8:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 6:32 pm

Minjore je napisao/la:
ned mar 04, 2018 6:24 pm
Sto se tice utakmice necu je komentarisat ali cu na osnove ove 3 tekme iskritikovati Zeca i Ramovica. Naprijed losi i neprimjetni a pozadi totalno neodgovorni. Kritikujem ih jer su kritiku zasluzili kao i pohvale koje su dobijali.
Apsolutno trebaju znati primiti i kritiku i pohvalu.
Ovaj drugi je svjestan da je loše izgledao i boli ga poraz kao i nas ali ne da se omesti, veli samo " *ebacemo im majku svima" a i ja se nadam da hocemo. Armija je tu i na proljeće će pobjeđivati ko je navikao.
:zeljeznicar1:

Ivica Osim : " Fudbal je dio nas, dio naše radosti, ponekad i tuge."
 
Avatar
sejo
Postovi: 511
Pridružen/a: uto jun 27, 2017 9:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 6:47 pm

Jel dobio zuti onaj smrad bilbija
 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 6:49 pm

Treba se sto prije presabrati i pokušati uvaliti sto vise golova celiku. Ako se ne varam uz nas pobjedu od 4 gola razlike i x u Bl bi nam odgovarao
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 7:00 pm

IvanOsim je napisao/la:
ned mar 04, 2018 6:23 pm
11plavih'92 je napisao/la:
ned mar 04, 2018 4:34 pm
IvanOsim je napisao/la:
sub mar 03, 2018 4:49 pm
Moj Adzeme, Osmankovic 0 minuta proljetnog djela, Sabanadzovic 4 minute. Svaka cast, tako je. Ti znas sa mladim igracima.
Danas bez Hajdarevica koji je glavna i radilica i mozgalica ekipe. Svaka cast.
Jucerasnja utakmica, osim zasluzene pobjede Zrinjskog, na vidjelo je iznijela Stanicevu ogranicenost, Bilbijin bezobrazluk i tvoj hinjaluk
Hinje su oni koji su trazili da igraju Vranjes i Blagojevic, a poslije utakmice govore da uvijek treba igrati jedan od Hajdar/Saban.

Ja, koji iznosim sve vrijeme svoje misljenje i stojim iza njeg, ne vidim ni jedan argument za to, al ako ti kazes da je tako, ne sumnjam da si upravu.
Tvoje misljem cijenim. Ako bih ti rekao da se cesto i slazem sa njim, nadam se da ces vjerovati.
Ovo bodirano iz ovog tvog posta a bogami i mnogo toga drugog iz tvog forumskog opusa je hinjaluk, blago receno
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 7:13 pm

Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 7:24 pm

Veca
Sinisa Kemo Cubara Hadzic

Hajdarevic Blagojevic
Zakaric Sinan Zec

Vojo
 
Avatar
gavran
Postovi: 7545
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 8:16 pm

Amar927 je napisao/la:
ned mar 04, 2018 7:24 pm
Veca
Sinisa Kemo Cubara Hadzic

Hajdarevic Blagojevic
Zakaric Sinan Zec

Vojo
Fejzic.Hadzic.Cubara.Osmankovic.Projic.Saban.Hajdar.Modic.Zeba.Crnov.Mujagic.
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
ellaxaz
Postovi: 1027
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 4:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 8:26 pm

storm_raider je napisao/la:
ned mar 04, 2018 2:39 pm
Au na ovom snimku od 1921.ba ekipe se vidi ako Bilbija provocira Bogicevica. Bravo Jadranko sto nisi dobio drugi zuti. Malo bi se ko suzdrzao. Dobice on svoje kada dodje u Sarajevo, Bogicevic mu je obecao zavrsiti karijeru.
Bravo Jadranko.
"Ona raja na jugu, to je ono što ja nosim, nosim tu, duboko. Oni i ne znaju to."

F.K. Željezničar prvak Bosne i Hercegovine 1946. godine.
 
Avatar
igla
Postovi: 3618
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 8:32 pm

Čitam Kadušićevu izjavu i nešto kontam. Na stranu što se njegova izjava o pritisku može protumačiti da je on pičkica, ko što i jest, ali neki elementi te priče o pritisku imaju tačnosti.
Ok, logično je da je kod nas i kod komšija veći pritisak. Tačno je i to da je bilo transfer promašaja i kod nas i kod komšija. Ipak, tolerancija naša na broj loših poteza je po mom mišljenju preniska. Šta hoću da kažem. Gledam našu ligu, utakmice sve koje stignem. Krupa npr, svaki potencijalno opasni napad svi u fazonu "Ajmooooo", kad se pogriješi nije tolika drama. I kod još par ekipa slična situacija. Ok, nismo mi Krupa, ali isto tako bi podrška trebala biti u rangu Željinog imena. Kod nas psihički labilni Blagojević da prvi loš pas, oprošten, na drugi se već svi hvatamo za glavu, čuje se onaj razočarani uzdah stadiona, pokoji bolesnik već nabraja nešto. S obzirom da je mal broj psihički stabilnih općenito u ligi, dobiješ vrlo brzo alibi igrača, a alibi pasovima se ne dobijaju utakmice. Golovi se daju nakon riskantnih pasova, poput Zakarićevog ili Vojinog na derbiju. Prvi ja, pa svi ostali Željovci moramo biti maksimalna podrška u svakom momentu što je više moguće, da se stalno čuje ono sjeverovo Žeeeeeeeeeljo, ali stalno. Da kad protivnička ekipa ima loptu, da im se noge odsijeku jer ne znaju šta ih je snašlo. Eh tako se gradi samopouzdanje ekipi, što nakon treće usrane lopte kojom je pokušano nešto konkretno se čuje "Aaaajde, igraj, nema veze". Tako i igračima stvaraš veće "strpljenje" da ne mašu jedni drugim rukama na svaku. U suprotnom imaš ekipu koja igra pod većim stresom kući nego vani. Ne kažem da toga ima stalno kod nas, ali ima često, zadnju protiv Slobode je raja smirivala likove na tribini. Pitari su u tom prvaci, oni baš pretjeruju.

Realno, jučer je Kadušić izgledao odlično. Izgledao kao na početku karijere kod kona, dok njihov istok nije primijetio da ga je Zeba u Slobodi pretrčao u jednom trku, a to mu i dan danas gore pamte i od tad mu je svaka greška uvećana. Da Bekić zna pogodit 4 od 10 u kazneni prostor na centaršutevima, bio bi jedan od najboljih u ligi, jer je čovjek tip kojeg pljuvači ne dotiču , zabio ga sebi ili drugima, ista faca. Ne mislim u smislu da li se bori ili ne bori, već momak ima psihu da ga ne dotiče ništa, ali je izraziti nekvalitet.

Jbg, moramo im više podrške dati kontinuirano tokom meča, da ne bude 4 puta po utakmici svi u glas Žeeeeeljo, već da se ori. Jug se mora više uključiti u utakmicu. Inače će Svinjski postati poželjnija sredina.

Dobar model je podrška juniorima.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 8:47 pm

@igla, takva je podrska bila protiv Radnika kada smo gubili 2:0. Svi na Sjeveru smo vjerovali u povratak, i da smo i izgubili tu utakmicu niko im ne bi zamjerio. Nije bas da ne znamo to sve, vec se brzo zasitimo, a apetiti porastu. Bez razloga cesto.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
igla
Postovi: 3618
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 8:50 pm

Ja da znam da mi to ne možemo ne bih ni pisao to. Realno, možemo stvoriti odličnu atmosferu i nama i igračima.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 9:04 pm

Sto se Celika tice, ne igra im Salcinovic koliko sam upratio, i dalje im je najveca opasnost Sisic. U napadu im se ustalio Nikolic. Odbrana je bolja nego prethodne sezone, na papiru, ali nisu bas najstabilniji. Ali oni su davljenici, ovo im je haman pa zadnja prilika da se iscupaju, a protiv nas ce se naloziti. Niposto olako shvatiti.

Znamo da smo ostali bez stopera, tako da je najlogicnija i ispravna opcija da igraju Osmankovic i Cubara u paru. S njima cemo dobiti i opasnost u izvodjenju prekida, a sigurno cemo ih imati dosta u ovoj utakmici. Ta visina nam je npr nedostajala protiv Zrinjskog.
Sto se ostalih igraca tice, ja bi ostavio sve isto kao protiv Krupe, ne bi stavljao Hadzica lijevo ako to nije njegova pozicija. Neka sada Mehremica. Znaci Hajdarevic da igra, da li sa Vranjesom ili Blagojevicem, nebitno je. Promijenio bih pristup kod izmjena, da se pokusaju uraditi neke druge stvari koje mogu biti opasnije, i da nam pokazu koliko to funkcionise, i da li nam moze posluziti u ligi 6. Prva opcija koja je dobra jeste ubacivanje treceg veznog u toku utakmice sa zadrzavanjem oba krilna igraca. Znaci ugrubo neka 4-3-3 formacija. Ne kazem da se to od starta igra, nego u toku utakmice. Druga opcija koju nismo nikako koristili od pocetka proljetnog dijela jeste zamjena Zeca sa Crnovom. Ja ne znam je li Crnov uopste bio u Medjugorju, nisam ga vidio, ali ako je spreman, ja ne vidim razlog zasto se ne bi ubacio. Nije ni Crnov neka pljacka sto se tice defanzive, ali svakako se protiv Celika necemo braniti. Ako je Zera spreman, jos bolje. Nije bas dobro da nemamo nijedno krilo na klupi. Sto se Jusufija tice, ja ne znam kako ce momak dobiti ikako minutazu, mozda je bolje bilo da ode na posudbu, ali dobro. Nije mi ni najjasnije njegovo dovodjenje, ali Adzemova je zadnja. Ne dopada mi se vadjenje Zeca da bi se uveo Kajkut, a opet zadrzao Ubiparip, i zavalio Ramovic. Nadam se da se to nece ponavljati, jer od toga nemamo neke koristi.

I ono sto je najbitnije od svega, trka i zalaganje. Bez toga i protiv manjih ekipa ne mozemo ocekivati pobjedu (sjetit se Viteza). I bez preskakanja igre ako znamo da cemo izgubiti skoro svaki zracni duel.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 9:07 pm

storm_raider je napisao/la:
ned mar 04, 2018 8:47 pm
@igla, takva je podrska bila protiv Radnika kada smo gubili 2:0. Svi na Sjeveru smo vjerovali u povratak, i da smo i izgubili tu utakmicu niko im ne bi zamjerio. Nije bas da ne znamo to sve, vec se brzo zasitimo, a apetiti porastu. Bez razloga cesto.
Mozemo reci da navijaci znaju cijeniti borbenost, zalaganje, srcanost, borbu do zadnje sekunde itd. Juniori su i pored poraza od Atletica dobili gromoglasan aplauz jer su dali sve od sebe. Neki juniori poput npr. Besirevica su se pogubili strasno u toku utakmice, ali su dobili podrsku zbog borbe. Podrsku su dobili i na tekmi sa Bugarima i Hrvatima kad su ginuli na terenu. To navijaci i publika znaju i cijeniti i nagraditi. Istu podrsku su dobili i seniori na tekmi sa Radnikom u drugom poluvremenu kad su krenuli da rade ono sto su juniori radili. Samo u tom slucaju i da izgubis niko ti nece nista zamjeriti. Kad ti odigras ko picka, kao sto je to bio slucaj sad u Mostaru, gdje je citava ekipa osim Kjosevskog odigrala katastrofalno, bez trunke zelje da nesto uradis, neki igraci nisu oznojili a ni sekunde jedne isprljali dresove itd, u takvim slucajevima bih i najrodjenijem psovao sve po spisku a spisak mi dugacak..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 9:26 pm

Blagojevic napolje iz kluba. Najgori igrac, koliko je prodao lopti u mostaru?
9
10
11
12
ne vec slovom i brojem 13
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 9:32 pm

DZM13 je napisao/la:Blagojevic napolje iz kluba. Najgori igrac, koliko je prodao lopti u mostaru?
9
10
11
12
ne vec slovom i brojem 13
Haj makar je dobre pare uzo. Kriza je mora covjek dva posla raditi...
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 04, 2018 9:33 pm

Jos i nije Bosnjak.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 53 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija