Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 4:04 pm

Kako su vam glupe doskocice i kako okrecete pricu.. Ne znam koja je poenta, ne moze se nista reci a da se ne ismijava i okrene..

Kako su nas informisali insajderi i stranica, teren ce izgadit pare od kantona i Uefe.
A Hajduk je isao na jeftiniju varijantu od 800 hiljada pa im je sad kao krivo jer imaju problema. Al haj eto nije pozeljno nista drugo napisat odmah si bezobrazan, nezahvalan i slicno...
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 4:04 pm

Jedan kvadratni metar trave (završni sloj - ono što vidimo) se kreće od 11 EUR u Srbiji do 30 EUR u Austriji i Mađarskoj (tako pročitao). Evidentna razlika u cijeni, nužno ne mora značiti i razliku u kvaliteti. Sama pomisao da je, ko zna koliko jeftinija radna snaga u Srbiji, nego u pomenutim državama snižava cijenu kvadratnog metra trave. Na samu cijenu nekog proizvoda utiče niz faktora, a ja sam naveo samo jednu.

PO cijenama od 11 UER: najjeftinija varijanta
Teren je 105X68=7140 kvadrata X 11 EUR = 78540EUR
Ako se proširi taj završni sloj na još 5 metara okolo terena za igru, onda je to 115X78=8970 kvadrata X 11 EUR = 98670EUR

Po cijana od 30 EUR: najskuplja varijanta
105x68=7140X30=214200EUR
115X78=8970X30=269100EUR

Siguran sam da se našla najoptimalnija varijanta vezana za cijenu i kvalitet, te mogućnosti Kluba.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 4:05 pm

za_zivot_cijeli je napisao/la:
uto mar 27, 2018 4:03 pm
Vrag je napisao/la:
uto mar 27, 2018 2:41 pm
Nema se tu sta razumijeti ako su CZ i Rijeka platili preko 2 mil KM za teren, a nas pola od toga nesto tu ne valja. To onda nije rjesenje na duze staze nego privremeno. Poslije trece zime ponovo imamo ovo trenutno
Nike tene u Americi 33$ a kod nas 270KM.
znaci li to da su kod nas prave a kod njih fus?
Ja nas ne poredim sa Amerikom, a i nema smisla porediti gotovi proizvod sa građevinskim radovima
 
Avatar
MU'MIN T.M.
Postovi: 271
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 4:16 pm

phpBB [video]
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 4:18 pm

Vrag je napisao/la:
uto mar 27, 2018 4:05 pm
za_zivot_cijeli je napisao/la:
uto mar 27, 2018 4:03 pm
Vrag je napisao/la:
uto mar 27, 2018 2:41 pm
Nema se tu sta razumijeti ako su CZ i Rijeka platili preko 2 mil KM za teren, a nas pola od toga nesto tu ne valja. To onda nije rjesenje na duze staze nego privremeno. Poslije trece zime ponovo imamo ovo trenutno
Nike tene u Americi 33$ a kod nas 270KM.
znaci li to da su kod nas prave a kod njih fus?
Ja nas ne poredim sa Amerikom, a i nema smisla porediti gotovi proizvod sa građevinskim radovima
aludirao sam na to da cijena ne garantuje nista.
ali ako cemo i o gradjevini, ovdje ces npr. keramicara platiti 10KM za m2 dok ti se u Austriji covjek istog profila nece javiti na telefon za 5EUR...
s obzirom da u ovoj prici oko terena ima najmanje pameti, visoko tehnologije, skupe sirovine... to je nesto sto sasvim sigurno na ovim prostorima moze kostati daleko manje nego u EU ili nekim drugim razvijenim regijama.

ne treba se skrletiti. sve ce biti ok.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 4:28 pm

za_zivot_cijeli je napisao/la:
uto mar 27, 2018 4:03 pm
Vrag je napisao/la:
uto mar 27, 2018 2:41 pm
Nema se tu sta razumijeti ako su CZ i Rijeka platili preko 2 mil KM za teren, a nas pola od toga nesto tu ne valja. To onda nije rjesenje na duze staze nego privremeno. Poslije trece zime ponovo imamo ovo trenutno
Nike tene u Americi 33$ a kod nas 270KM.
znaci li to da su kod nas prave a kod njih fus?
To je to. Kod nas sendvič 3KM, na Islandu 30EUR. :D
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 4:34 pm

ima na markalama aščinica HEM, u njoj je podvarak sa puno suhog mesa i domaćim hljebom tri marke. a vi govna jedete i žalite se kako su skupa.

izvođač će biti strani, biće tip top i naravno da će biti kompletna zamjena. naravno da to ne znači da će kopači doći iz strane države, biće domaći kooperant koji će radiit fizički posao, uz upute, know-how, sirovine i nadzor stranog. i biće sve zvanično brzo. opustite se, dolazite na utakmice i navijajte.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 4:34 pm

Govorio je Izet Hajrović u spomenutom intervjuu o sebi, a zanimljivo da je istakao trojicu kao posebne i najbolje igrače s kojima je imao priliku sarađivati.

"Tu nema nikakve dvojbe, to su Didier Drogba, Wesley Sneijder i Edin Džeko . Evo, ne mogu vam opisati koliko sam sretan bio, pa i koliko me ugodno Džeko iznenadio kada sam ga upoznao. Stvarno je prava, igračka i ljudska klasa."
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 4:37 pm

samo treba imati na umu da zivimo u Bosni i pricamo o kultivisanoj livadi.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
fcz
Postovi: 4091
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 4:58 pm

Ako je fino receno da ce travnjak bit taj i taj model (isti kao na Atleticovom stadionu - znaci vrh) i da ce imati garanciju na deset godina, sta onda ikog od nas stoli bojko koliko ce kostati.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 4:59 pm

ChWilla je napisao/la:
uto mar 27, 2018 4:34 pm
ima na markalama aščinica HEM, u njoj je podvarak sa puno suhog mesa i domaćim hljebom tri marke. a vi govna jedete i žalite se kako su skupa.

izvođač će biti strani, biće tip top i naravno da će biti kompletna zamjena. naravno da to ne znači da će kopači doći iz strane države, biće domaći kooperant koji će radiit fizički posao, uz upute, know-how, sirovine i nadzor stranog. i biće sve zvanično brzo. opustite se, dolazite na utakmice i navijajte.
Evo čovjek objasnio sve. I kad govorite o doskočicama nemojte sve stavljati u isti koš. Neko svjesno zeza i neka se zeza. Nekad ima i materijala za zezu. Uglavnom cijena ne prati uvijek kvalitet, a za sve ostalo imamo ljud ekoji brinu o tome. Ima i ovaj naš @kikirikikošpice pa će čovjek reći svoje mišljenje. Mi laički pričamo i nemojte se ljutiti jedni na druge.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 5:02 pm

i treba biti jasno isto da bukvalno niko na balkanu ne radi modelom kojim mi radimo. ni sa svojim, a još manje s javnim parama. crvena zvezda kao primjer racionalnog i domaćinskog poslovanja - grohotom se smijem.

ljetos kad su ljudi iz zete bili nisu mogli vjerovati da tribina košta milion eura. njima isto k'o nama opštinari pričali bajke da košta jedno pet i da se to mora "sve odjednom rješavati".
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 5:03 pm

A mogli smo dva krupna kapitalca za taj milijun dovesti
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 5:06 pm

fcz je napisao/la:
uto mar 27, 2018 4:58 pm
Ako je fino receno da ce travnjak bit taj i taj model (isti kao na Atleticovom stadionu - znaci vrh) i da ce imati garanciju na deset godina, sta onda ikog od nas stoli bojko koliko ce kostati.
naravno da nas treba zanimati koliko ce nesto kostati... to je nas klub, nasa kuca, nasa svetinja. svaka marka koju ustedimo na izgradnji terena ce biti usmjerena u sanaciju nekog drugog dijela.
svaki od nas koji se na Grbavici osjeca kao kod kuce, kao domacin, treba tako i da se odnosi prema klubu, imovini i sredstvima kluba. propitivanje je dobro.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 5:07 pm

Leon_Professional je napisao/la:
uto mar 27, 2018 4:04 pm
Kako su vam glupe doskocice i kako okrecete pricu.. Ne znam koja je poenta, ne moze se nista reci a da se ne ismijava i okrene..

Kako su nas informisali insajderi i stranica, teren ce izgadit pare od kantona i Uefe.
A Hajduk je isao na jeftiniju varijantu od 800 hiljada pa im je sad kao krivo jer imaju problema. Al haj eto nije pozeljno nista drugo napisat odmah si bezobrazan, nezahvalan i slicno...
Meni nije jasno sto ocekujete da bilo koga, neko shvati ozbiljno kad klub jos zvanicno nije izasao sa informacijama za teren. Kad se sjetim komentara kad se istocna tribina gradila, treba ovo, treba ono, svi majstori postali preko noci. Kolika je cijena novog terena mene ne zanima u tolikoj mjeri, ja kao navijac zelim da je on kvalitetan i jos ako ce imati garanciju 10 godina, to je odlicno..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 5:08 pm

Hajdarevica opet nema u sastavu
 
Avatar
fcz
Postovi: 4091
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 5:10 pm

za_zivot_cijeli je napisao/la:
uto mar 27, 2018 5:06 pm
fcz je napisao/la:
uto mar 27, 2018 4:58 pm
Ako je fino receno da ce travnjak bit taj i taj model (isti kao na Atleticovom stadionu - znaci vrh) i da ce imati garanciju na deset godina, sta onda ikog od nas stoli bojko koliko ce kostati.
naravno da nas treba zanimati koliko ce nesto kostati... to je nas klub, nasa kuca, nasa svetinja. svaka marka koju ustedimo na izgradnji terena ce biti usmjerena u sanaciju nekog drugog dijela.
svaki od nas koji se na Grbavici osjeca kao kod kuce, kao domacin, treba tako i da se odnosi prema klubu, imovini i sredstvima kluba. propitivanje je dobro.
Naravno, mozda sam se i ja pogresno izrazio - propitivanje u suprotnom smjeru, tipa "zasto se nasla povoljnija varijanta nego u Rijeci" i sl. mi nije na mjestu. Da su neki drugi ljudi u upravi pa hajde, ali valjda smo se uvjerili da ovi znaju znanje i ako su zaista uspjeli naci tu povoljniju varijantu onda im samo treba skinuti kapu i reci svaka cast.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 5:11 pm

MrkiMedo je napisao/la:
uto mar 27, 2018 5:08 pm
Hajdarevica opet nema u sastavu
Ni Osmankovica...

Od ostalih, Besirevic i Zilic igrali za U19, Zilic dao gol.

Mujic pocinje od prve minute za U17.
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 5:19 pm

BlwD je napisao/la:
uto mar 27, 2018 5:11 pm
MrkiMedo je napisao/la:
uto mar 27, 2018 5:08 pm
Hajdarevica opet nema u sastavu
Ni Osmankovica...

Od ostalih, Besirevic i Zilic igrali za U19, Zilic dao gol.

Mujic pocinje od prve minute za U17.
Sta je sa Sabandzovicem ?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 27, 2018 5:22 pm

MrkiMedo je napisao/la:
uto mar 27, 2018 5:19 pm
BlwD je napisao/la:
uto mar 27, 2018 5:11 pm
MrkiMedo je napisao/la:
uto mar 27, 2018 5:08 pm
Hajdarevica opet nema u sastavu
Ni Osmankovica...

Od ostalih, Besirevic i Zilic igrali za U19, Zilic dao gol.

Mujic pocinje od prve minute za U17.
Sta je sa Sabandzovicem ?
Klupa. Vjerovatno je odmarao ove standardne iz prve dvije utakmice jer nije bilo sanse za prolaz.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 50 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija