Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:04 am

Ljudi moji uvijek je rizik, profili igraca u PLBIH su golobradi mladici, igraci iz povreda, izgubljeni talenti, 30+, i dizelasi koji cijelu karijeru igraju ovdje.
Pavi po TM od zadnjih 7 utakmica u prvenstvu igrao 6 po 90 minuta, izgleda da je ranije bio povrijedjen.
 
ForzaLjoZe
Postovi: 137
Pridružen/a: čet apr 19, 2018 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:17 am

bogi je napisao/la:
uto jun 26, 2018 1:11 am
Potaknut ovakvim člankom na fokusu želio sam da malo istražim nešto vezano oko dolazaka i odlazaka iz kluba. I to ne samo našeg Željezničara nego te famozne velike 4ke, statistiku ću ostaviti u spoilerima. Poražavajuća je činjenica da kroz naše klubove tako "defiliraju" mnogobrojni igrači.
Napomena statistika je uzeta sa TM i uzeto je u obzir samo zadnje 3 sezone, baš kao što je **** to uradio. Da vidimo koliko je to lošija transfer politika Željezničara od prvaka države Zrinjskog i od prvaka svemira Sarajeva.

Transfer politika našeg kluba ukoliko bude nekih nejasnoća replicirajte na post.
Spoiler:
slika
Transfer politika prvaka države.
Spoiler:
slika
Transfer politika prvaka svemira.
Spoiler:
slika
Kao što vidite, baš kao što nam je i liga u "5 deka" ni transfer politika nam nije nešto puno različita s obzirom na to da se direktno vrši atak na naš klub jer jedino se nama, pritišće i govori kako imamo lošu politiku, a da isti igrač ode ili bude otpušten od ovdje pomenutih klubova, ne bi se ni članak napisao. Svjesni smo da vam donosimo klikove i zaradu, čak i po tom aspektu kao i po svakom drugom smo najveći klub u državi. Nadam se da će se sa stvaranjem jake i dobre scouting službe smanjiti broj prinova i odlazaka. Srdačan pozdrav.
Svaka cast na postu. Statistika je neumoljiva.
Moze li neko napisati formulu kako da pobjedimo sve ekipe osim Zrinjskog, Sirokog i Sarajeva sa 3+ gol razlike, a i ovoj trojki da dozvolimo poneki remi na njihovom terenu?
Pitam zato sto se samo to trazi i ocekuje od Zelje u narednoj sezoni, kako bi bio mir u kuci?
Odjebi Rusmire!
NAPOLJ UPRAVI!
Svi na Grbavicu!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6653
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:28 am

Kakvo bi ovo pojacanje bilo auuu, pa grupna faza na ne gine. Pa ovaj je u rangu sa Bevabom sto se tice povreda.

Interesuje me gdje je Beslija ovog iskopo?
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:29 am

ForzaLjoZe je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:17 am
bogi je napisao/la:
uto jun 26, 2018 1:11 am
Potaknut ovakvim člankom na fokusu želio sam da malo istražim nešto vezano oko dolazaka i odlazaka iz kluba. I to ne samo našeg Željezničara nego te famozne velike 4ke, statistiku ću ostaviti u spoilerima. Poražavajuća je činjenica da kroz naše klubove tako "defiliraju" mnogobrojni igrači.
Napomena statistika je uzeta sa TM i uzeto je u obzir samo zadnje 3 sezone, baš kao što je **** to uradio. Da vidimo koliko je to lošija transfer politika Željezničara od prvaka države Zrinjskog i od prvaka svemira Sarajeva.

Transfer politika našeg kluba ukoliko bude nekih nejasnoća replicirajte na post.
Spoiler:
slika
Transfer politika prvaka države.
Spoiler:
slika
Transfer politika prvaka svemira.
Spoiler:
slika
Kao što vidite, baš kao što nam je i liga u "5 deka" ni transfer politika nam nije nešto puno različita s obzirom na to da se direktno vrši atak na naš klub jer jedino se nama, pritišće i govori kako imamo lošu politiku, a da isti igrač ode ili bude otpušten od ovdje pomenutih klubova, ne bi se ni članak napisao. Svjesni smo da vam donosimo klikove i zaradu, čak i po tom aspektu kao i po svakom drugom smo najveći klub u državi. Nadam se da će se sa stvaranjem jake i dobre scouting službe smanjiti broj prinova i odlazaka. Srdačan pozdrav.
Svaka cast na postu. Statistika je neumoljiva.
Moze li neko napisati formulu kako da pobjedimo sve ekipe osim Zrinjskog, Sirokog i Sarajeva sa 3+ gol razlike, a i ovoj trojki da dozvolimo poneki remi na njihovom terenu?
Pitam zato sto se samo to trazi i ocekuje od Zelje u narednoj sezoni, kako bi bio mir u kuci?
Evo jos malo statistike..
Zrinjski je u proteklih pet godina osvojio cetiri titule prvaka a mi niti jednu.
Statistika je neumoljiva.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:34 am

Ajzea je napisao/la:
uto jun 26, 2018 8:50 am
bogi je napisao/la:
uto jun 26, 2018 1:11 am
Potaknut ovakvim člankom na fokusu želio sam da malo istražim nešto vezano oko dolazaka i odlazaka iz kluba. I to ne samo našeg Željezničara nego te famozne velike 4ke, statistiku ću ostaviti u spoilerima. Poražavajuća je činjenica da kroz naše klubove tako "defiliraju" mnogobrojni igrači.
Napomena statistika je uzeta sa TM i uzeto je u obzir samo zadnje 3 sezone, baš kao što je **** to uradio. Da vidimo koliko je to lošija transfer politika Željezničara od prvaka države Zrinjskog i od prvaka svemira Sarajeva.

Transfer politika našeg kluba ukoliko bude nekih nejasnoća replicirajte na post.
Spoiler:
slika
Transfer politika prvaka države.
Spoiler:
slika
Transfer politika prvaka svemira.
Spoiler:
slika
Kao što vidite, baš kao što nam je i liga u "5 deka" ni transfer politika nam nije nešto puno različita s obzirom na to da se direktno vrši atak na naš klub jer jedino se nama, pritišće i govori kako imamo lošu politiku, a da isti igrač ode ili bude otpušten od ovdje pomenutih klubova, ne bi se ni članak napisao. Svjesni smo da vam donosimo klikove i zaradu, čak i po tom aspektu kao i po svakom drugom smo najveći klub u državi. Nadam se da će se sa stvaranjem jake i dobre scouting službe smanjiti broj prinova i odlazaka. Srdačan pozdrav.
Ne treba se voditi tom "ako drugi grijese, mozemo i mi". **** treba biti iskljucivo na nama samima.. Ako cemo se vec porediti sa nekim po pitanju necega, kao relevantan dokaz i za transfer politiku uzmi broj pehara a narocito titula.
Nije poenta naseg poredjenja, vec selektivnog novinarstva pojedinih portala. Zato je potrebno baciti svijetlo na sve klubove sa kojima smo konkurentni.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:36 am

Ajzea je napisao/la:
bogi je napisao/la:
uto jun 26, 2018 1:11 am
Potaknut ovakvim člankom na fokusu želio sam da malo istražim nešto vezano oko dolazaka i odlazaka iz kluba. I to ne samo našeg Željezničara nego te famozne velike 4ke, statistiku ću ostaviti u spoilerima. Poražavajuća je činjenica da kroz naše klubove tako "defiliraju" mnogobrojni igrači.
Napomena statistika je uzeta sa TM i uzeto je u obzir samo zadnje 3 sezone, baš kao što je **** to uradio. Da vidimo koliko je to lošija transfer politika Željezničara od prvaka države Zrinjskog i od prvaka svemira Sarajeva.

Transfer politika našeg kluba ukoliko bude nekih nejasnoća replicirajte na post.
Spoiler:
slika
Transfer politika prvaka države.
Spoiler:
slika
Transfer politika prvaka svemira.
Spoiler:
slika
Kao što vidite, baš kao što nam je i liga u "5 deka" ni transfer politika nam nije nešto puno različita s obzirom na to da se direktno vrši atak na naš klub jer jedino se nama, pritišće i govori kako imamo lošu politiku, a da isti igrač ode ili bude otpušten od ovdje pomenutih klubova, ne bi se ni članak napisao. Svjesni smo da vam donosimo klikove i zaradu, čak i po tom aspektu kao i po svakom drugom smo najveći klub u državi. Nadam se da će se sa stvaranjem jake i dobre scouting službe smanjiti broj prinova i odlazaka. Srdačan pozdrav.
Ne treba se voditi tom "ako drugi grijese, mozemo i mi". **** treba biti iskljucivo na nama samima.. Ako cemo se vec porediti sa nekim po pitanju necega, kao relevantan dokaz i za transfer politiku uzmi broj pehara a narocito titula.
Naravno da ne treba, ali takva je situacija u BiH ligi da je nesto ovako neizbjezno. Manjak kvaliteta, istroseni igraci, kvalitet koji bjezi na prvu ponudu a za sve to treba traziti zamjenu ili popunjavanje. Ove brojke ne govore nista o klubovima nego samo potvrđuju realnost lige. Naravno, ima tu promasaja. Broj je mogao biti manji ali i kad bi izbacio ove koji su tu samo da popune roster, opet ne bi broj bio znatno manji. Mi trebamo naci ljude koji ce polako smanjivati broj promasaja. Treba nam i trener koji ce taktikom od prosjeka praviti solidnog igraca uz koje ce se ostali unaprijeđivati. Nadam se da ce Krcmarevic biti taj.

Sto se tice ovog poraza, liga je iz godine u godinu ujednacenija. Da bi nekom dao 5 golova treba bas da se poklopi idealna forma i los dan protivnika. Evo sad Simin Han i Zvijezda usli u ligu a vec najavljuju vrh tabele i titulu. Svako hoce da igra i igra koliko im reputacija dozvoljava. Jedan GOSK mozda nema kvalitetnije igrace od nas ali mogu napraviti problema igrom koju preferiraju. Jedini nacin kako da kvalitet podignemo na vecu razinu jeste da istrpimo ovu djecu, ponudimo im visegodisnji ugovor i uslove kakve zasluzuju. Oko njih praviti tim i za godinu-dvije mozda budemo i trpali ove "manje" klubove. Ali ko moze garantovati da i oni nece bjezati na prvu ponudu?
Zato treba dati priznanje upravi koja pravi uslove da se igraci sto duze zadrzavaju tu. Da im uslovi tu i u inostranstvu budu isti, pa cak i da skontaju da ce vise napredovati ako u Zelji budu nosioci do 22-23 godine nego da sa 19 odu u Tursku.
Dug je to proces i greske su normalne. Trebat ce jos vremena ali se, po svemu prikazanom, ide prema tome i doci ce kad-tad.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:39 am

Ne treba bacati svijetlo na sve klubove i traziti krivca u novinarima sto smo mi sebi dopustili da kroz klub prodifeluje osamdeset i dva (brojem 82) covjeka u tri godine.
Da li mene neko stvarno zeli ubijediti u to da novinar, koji je napisao clanak, snosi najvecu odgovornost za nasu katastrofalnu "autobuska stanica" politiku? Skrece se **** sa glavnih krivaca a to su strukture uprave kluba.. Ne znam stvarno kako bilo kome moze veci problem biti novinar koji je napisao da je kroz Zelju prodifelovalo 82 igraca od toga sto je zapravo proslo toliko igraca sa tendencijom porasta.
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:41 am

Nije u redu Adžema nazivati krmkom ali nikako. Od svih nabrojanih eksperata jedini je donio trofej, afirmisao mlade i onih par utakmica smo imali igru.
Njegova tvrdoglavost je razlog što više nije tu.
Lijevi bek nam se vraća ko bumerang, prije godinu smo ganjali Jašarevića i Subica pa bili skupi pa dovedemo Kragujevacku propalicu a na zimu se pljuvao invalid Kvesa a velicao fitnes igrač Mehremic. Sada bi sve dali za Jašarevića ili Kvesu a izbor nikad gori...
Mi jednostavno moramo kupiti najbolje iz naše lige i to je formula za uspjeh.
Eto Jovan, Zec, Ramović takve igrače dovoditi, Arezina isto ako je moguće, ali lijevog beka takvog nema danas.
Zadnja izmjena: mirzza, dana/u uto jun 26, 2018 9:46 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:44 am

BlwD je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:36 am
Naravno da ne treba, ali takva je situacija u BiH ligi da je nesto ovako neizbjezno. Manjak kvaliteta, istroseni igraci, kvalitet koji bjezi na prvu ponudu a za sve to treba traziti zamjenu ili popunjavanje. Ove brojke ne govore nista o klubovima nego samo potvrđuju realnost lige. Naravno, ima tu promasaja. Broj je mogao biti manji ali i kad bi izbacio ove koji su tu samo da popune roster, opet ne bi broj bio znatno manji. Mi trebamo naci ljude koji ce polako smanjivati broj promasaja. Treba nam i trener koji ce taktikom od prosjeka praviti solidnog igraca uz koje ce se ostali unaprijeđivati. Nadam se da ce Krcmarevic biti taj.

Sto se tice ovog poraza, liga je iz godine u godinu ujednacenija. Da bi nekom dao 5 golova treba bas da se poklopi idealna forma i los dan protivnika. Evo sad Simin Han i Zvijezda usli u ligu a vec najavljuju vrh tabele i titulu. Svako hoce da igra i igra koliko im reputacija dozvoljava. Jedan GOSK mozda nema kvalitetnije igrace od nas ali mogu napraviti problema igrom koju preferiraju. Jedini nacin kako da kvalitet podignemo na vecu razinu jeste da istrpimo ovu djecu, ponudimo im visegodisnji ugovor i uslove kakve zasluzuju. Oko njih praviti tim i za godinu-dvije mozda budemo i trpali ove "manje" klubove. Ali ko moze garantovati da i oni nece bjezati na prvu ponudu?
Zato treba dati priznanje upravi koja pravi uslove da se igraci sto duze zadrzavaju tu. Da im uslovi tu i u inostranstvu budu isti, pa cak i da skontaju da ce vise napredovati ako u Zelji budu nosioci do 22-23 godine nego da sa 19 odu u Tursku.
Dug je to proces i greske su normalne. Trebat ce jos vremena ali se, po svemu prikazanom, ide prema tome i doci ce kad-tad.
Naravno prijatelju da su veci procenti mogucnosti promasaja kod nas nego kod drugih, slazem se ja gotovo sa svim sto si napisao. Ipak, sto je previse previse je. Osamdeset i dva covjeka za tri godine je daleko cak i iznad naseg nivoa. Kada kazem "naseg", mislim na Premijer ligu BiH.

Ne bih ja imao problem sa osamdeset i dva covjeka da smo za iste te tri godine vidjeli tri titule kao Zrinjski, recimo, sa kojim se poredimo.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3949
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:45 am

nikad vise pljuvaca i pametnjakovica, strucnjaka, a nikad manje navijaca Zelje
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
black64
Postovi: 816
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:50 am

dokle je trava
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:50 am

Situacija je takva da opet uzimamo neke 5.-6. Opcije na lijevog beka.
Zbog toga mi odavno nemamo kvalitetnog igraca lijevo, Bevab je bio 5', Projic 5. Itd.

Medjutim, to je izgleda realnost. Malo je do nas, malo do igraca. Opcija na beku je bio Lalatovic koji nije igrao godinu i pol zbog povrede, imao je finu karijeru do tad, cak ima i nas pasos, ali on zahtjeva mnogo, mozda i mozemo ispuniti ali rizik je veliki za te pare.
Danas svako trazi vise nego vrijedi, pogotovo kad vide da moras dovest beka. Na tu foru su nas uzeli Projicevi menadjeri.

Realnost je takva. I sad za sad necemo imati rjesenje bez "rizika". Takvih promasaja se nakupilo i racunicom ispade da je bolje bilo platiti odmah na pocetku to "kvalitetno" rjesenje jer ova prolazna su nas kostala vise. Eh sad da li je tad u tom trenutku se moglo priustiti to kvalitetno rjesenje, ne znam. Ali situacijq nam je ovakva kakva je sad, sto zbog mogucnosti sto zbog sportskih odluka.
 
ublehas
Postovi: 1015
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:52 am

1921.ba je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:45 am
nikad vise pljuvaca i pametnjakovica, strucnjaka, a nikad manje navijaca Zelje
:palacgore: :palacgore: :palacgore:
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:52 am

1921.ba je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:45 am
nikad vise pljuvaca i pametnjakovica, strucnjaka, a nikad manje navijaca Zelje
Obzirom da je tvoj post odmah nakon mog, a koji se kriticki odnosio na nesto sto ocigledno ne stima, jesi li mislio na mene ili pak na nekog drugog?
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3949
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:54 am

Ajzea je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:52 am
1921.ba je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:45 am
nikad vise pljuvaca i pametnjakovica, strucnjaka, a nikad manje navijaca Zelje
Obzirom da je tvoj post odmah nakon mog, a koji se kriticki odnosio na nesto sto ocigledno ne stima, jesi li mislio na mene ili pak na nekog drugog?
tako ti se potrefilo :D

govorim generalno... od stadiona, preko igraca pa do finansija i transfera, u sve se razumijemo... od kolektivne histerije (neosnovane) do kolektivne srece (neosnovane) iz clanka u clanak, iz videa u video...

ocekujem poslije izvjestaja da se situacija smiri :D
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 9:58 am

1921.ba je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:54 am
Ajzea je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:52 am
1921.ba je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:45 am
nikad vise pljuvaca i pametnjakovica, strucnjaka, a nikad manje navijaca Zelje
Obzirom da je tvoj post odmah nakon mog, a koji se kriticki odnosio na nesto sto ocigledno ne stima, jesi li mislio na mene ili pak na nekog drugog?
tako ti se potrefilo :D

govorim generalno... od stadiona, preko igraca pa do finansija i transfera, u sve se razumijemo... od kolektivne histerije (neosnovane) do kolektivne srece (neosnovane) iz clanka u clanak, iz videa u video...

ocekujem poslije izvjestaja da se situacija smiri :D
To je sada inn, o svemu pricamo, sve razumijemo, i kadri smo da u svakoj situaciji damo komentar ili ti ga pljuc. :D
Lijepa stara vremena, nisam nista osim igraca i glavnog trenera znao niti su ostali o nekim drugim stvarima pricali.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:01 am

1921.ba je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:54 am
Ajzea je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:52 am
1921.ba je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:45 am
nikad vise pljuvaca i pametnjakovica, strucnjaka, a nikad manje navijaca Zelje
Obzirom da je tvoj post odmah nakon mog, a koji se kriticki odnosio na nesto sto ocigledno ne stima, jesi li mislio na mene ili pak na nekog drugog?
tako ti se potrefilo :D

govorim generalno... od stadiona, preko igraca pa do finansija i transfera, u sve se razumijemo... od kolektivne histerije (neosnovane) do kolektivne srece (neosnovane) iz clanka u clanak, iz videa u video...

ocekujem poslije izvjestaja da se situacija smiri :D
Vec sam ti roman bio otkucao u glavi, ostalo je samo da tastaturom prenesem na forum. :rofl1: :rofl1:
Slazem se ja, nikad vise pljuvaca ali ne treba ni raju koja zivi ovaj klub degradirati samo zato jer uputi na nesto sto ne stima, a ne stima sigurno. Rezultati tako govore, broj igraca tako govori.
Jasno je ko dan da se u krug vrtimo iz godine u godinu a nigdje naznaka napretka.

Mislim, ja nikako ne mogu da shvatim i dalje da nekom moze biti veci problem sto je novinar napisao broj igraca koji je prosao kroz klub od samog broja igraca koji je prosao kroz klub. Konstantno upiremo prstom u one koji ne snose ni 1% krivice.

Uostalom, da se razumijemo, raja se ne bi sekirala, trosila zivce i gubila zdravlje da joj nije stalo. Osudjivati nekoga radi toga je van svake pameti.. Meni je manje normalno da je neko prezadovoljan svim ovim.
Svi bi mi voljeli da imamo rezultate, najrahatniji bi bili.
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:02 am

Dajte nam video kako se razmotava busenje, da malo skrenemo s teme. Bas idemo iz krajnosti u krajnost. Polako ljudi, malo smanjite ocekivanja. Neki prizeljkuju nesto sto nema veze sa realnoscu. Volim i ja Želju ali sam brate svjestan da smo u nekoj fazi tranzicije, sporog ali sigurnog progresa. Ne ocekujem nikakve pehare ni ove godine ali opet jedva cekam da pocnu tekme. Malo sabura ljudi, valja vratiti milionske dugove, poravnjati se na nulu pa onda punom parom. Podrzimo klub u tim namjerama bez obzira ko sjedio u upravi i ko igrao u prvih 11.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:04 am

Treba uzeti u obzir i kakva nam je ekipa ostala. Bilo je tu svakakvih igraca i u cilju unaprijeđenja ekipe i istovremeno zelje za nekim uspjehom, broj je takav kakav jeste. Evo uzmimo Milan za primjer i kakve igrace je imao. Zeljeli su napraviti nesto i morali su mjenjati skoro cijeli prvi tim. I ovaj prelazni rok bi morali mjenjati jer su neki igraci od prije istroseni, a neke prinove jednostavno ne mogu. Inter isto tako pet godina pravi ekipu za titulu i nikad da uspiju. Jedina razlika je sto oni mogu sebi dozvoliti taj luksuz da ofulaju.

Sto se samog broja igraca tice, mogao je biti manji za nekih 20 igraca da su od pocetka rekli cilj je praviti tim, sistem i infrastrukturu i istrajali u tome. Ali kako su i igraci kvarljiva roba, tako su i treneri, pa evo i sportski direktori. Da su se kroz pet godina napravili uslovi da nam evo odlazak Zakarica bude dobrobit jer na njegovo mjesto smijes staviti Sehica, ove greske bi bile razumljive. Da li bi navijaci imali strpljenje za to? Sumnjam...
Previse je ovde "mozda" da bi se donosio bilo kakav zakljucak.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:06 am

cikazubo je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:58 am
To je sada inn, o svemu pricamo, sve razumijemo, i kadri smo da u svakoj situaciji damo komentar ili ti ga pljuc. :D
Lijepa stara vremena, nisam nista osim igraca i glavnog trenera znao niti su ostali o nekim drugim stvarima pricali.
Ne moras biti strucnjak da vidis da je nasa transfer politika katastrofalna a daje i iste takve rezultate.

Ako ne bi trebali komentarisati i pljuvati (novi naziv za bilo kakav oblik kritike) po onome za sta nismo strucni, zasto onda komentarisemo i hvalimo gradnju stadiona kada, vjerujem, vecina nas nije strucna ni za to?
Za hvaljenje smo strucni a za kritiku nismo strucni?

Gradnju stadiona pozitivno komentarisemo i hvalimo, kao i kompletnu organizaciju kluba u svim njegovim strukturama jer vidimo da se nesto dobro desava.
Transfer politiku i rezultate iste komentarisemo i kudimo jer vidimo da se nista dobro ne desava. Prosto je..

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 86 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija