Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 1:58 pm

teatrale36 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 1:45 pm
djoxxx1921 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 1:37 pm
Svaka cast Slavki Petrovicu na postavci igre! Ne znam sta pojedinci ovdje ocekuju, da se napadne 6 puta jaca ekipa, koja uz to igra kuci? Pa brat bratu, 8 bi primili. Ljudi svemirski brod za nas u svim mogucim segmentima. Cinjenica je da bi se svaki igrac iz njihovog rostera popisao po nasoj ligi, cak i ovi s klupe. S tim da ne govorim da kalibar igraca kakav je onaj Olsson, nase livade nece vidjeti nikad.. Ono sto sam vidio u ove 4 utakmice, nisam nimalo nezadovoljan. Graovac i Projic odlicni, Ramovica ne zelim jos komentarisati.. Vezni i spic, bolji od trenutnih, titula na Grbavici 3 kola prije kraja...
E sad ispade SIr Alex pa stvarno, ja bih zelio da Slavko preuzme našeg najveceg rivala,eto to je moja želja!
Kakve igrace ima, karakterne i s mudima do poda, cast izuzetcima, Sir Alex glavom i bradom..
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:03 pm

Da od Reala izgubimo 4:0 ovde bi se i navijači tjerali sa tribina, a ne od AIK-a.
Ja sam juče pisao, ko god bude sr.ao poslije utakmice taj baš voli da se.re. A podosta je ovde.
Kad se trebalo sra.ti sra.li smo manje nego sad, svim silama braneći sve što se nekim ludim statistikama može odbraniti.
Sve što sada pričamo je davno ispričana priča, trubili smo o tome sve do prve pripremne. Nema potrebe sad sve to ponavljati, jer ponavljam izgubili smo od jačeg protivnika, što nije sramota i ne morate jedni drugima otvarati oči kad svi pišemo 90% istih stvari, i svi smo svjesni svega.
Problem je samo što smo mi navijači prije bili svjesni, nego rukovodeći u klubu te stručnom štabu.
Moja svaka riječ stoji napisana još u aprilu i maju, i dalje se držim toga, i te riječi samo da Bog da sreće čudo može preokrenuti, i nema smisla ni ja, a ni ostali da se ponavljamo. Dosta brate muka mi je sve ovo čitati iznova, a za tri dana krece prvenstvo.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:03 pm

Brkoo je napisao/la:
pet jul 21, 2017 1:57 pm
Citate li vi to sto napisete prije nego sto kliknete na opciju posalji?
U zadnjih par mjeseci je bilo bas glupih postova ali ovaj da znaju ne bi volontirali je ubjedljivo na prvom mjestu. Zeljo, ima svoj statut, klub je udruzenje gradjana, mislim da je pametnom dosta. Koliko smo nekad nezahvalni to je neopisivo. Nekad se zapitam sto ce Misimovicu sve ovo, multimilioner, moze uzivati negdje sa porodicom, van ove vukojebine, a on navalio da sa ljudima iz kluba napravi ozbiljan klub..
Bulazni se ovdje za medalje, ne zanju vise ni sta pricaju, tačno se vidi da njih par sa ovog foruma kafe piju jer imaju istu matricu. Od svih stvari u klubu zamjeram jednu a to je sto nisu nogom nabili Slavka Petrovica odmah poslije Radnika, jer onako titulu ispusiti može samo neuka osoba. Pa onakav zicer se uzme na suplju priču i motivaciju, fudbal nije ni bitan u datim momentima, ali kako ce kad nas vrlli trener igrače persira i motivacijom kao da idu na sprovod a ne na tekme za titulu.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:07 pm

Slavko je trener koji kaže kako mu ne treba kondicioni trener (eventualno za zagrijavanje) i kasnije se ispostavi kako njegova ekipa uopće nije spremnija u odnosu na rivale. Štaviše, manje spremna u odnosu na rivale.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
black64
Postovi: 820
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:10 pm

Brkoo je napisao/la:
pet jul 21, 2017 1:57 pm
Citate li vi to sto napisete prije nego sto kliknete na opciju posalji?
U zadnjih par mjeseci je bilo bas glupih postova ali ovaj da znaju ne bi volontirali je ubjedljivo na prvom mjestu. Zeljo, ima svoj statut, klub je udruzenje gradjana, mislim da je pametnom dosta. Koliko smo nekad nezahvalni to je neopisivo. Nekad se zapitam sto ce Misimovicu sve ovo, multimilioner, moze uzivati negdje sa porodicom, van ove vukojebine, a on navalio da sa ljudima iz kluba napravi ozbiljan klub..
Volontirali su i drugi prije Misketa pa se rostiljalo iza pomocnog.Sram te bilo Miske de raspuhni rostilj pozovi ublehe od ljudi nesto malo mimo racuna nek hajruju i onda mirna Bosna.Kakav ba sistem jedini sistem koji ovdje prolazi je ima li mene tu.Pusti ba istok sta ba kop bolje to da se rastali i lagano.Ostavi se bolan regularnih ugovora de 500 KM na ugovor ostatak na ruke.Majstori smo za improvizaciju i trosenju tudjih para bez imalo odgovornosti.Preko noci cemo zaboraviti sve dobro al cemo mjesecima busiti i traziti dlaku u jajetu u mjesecima to potencirati.Znam ja nas hebo ti nas !!!
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:11 pm

kvalitet je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:07 pm
Slavko je trener koji kaže kako mu ne treba kondicioni trener (eventualno za zagrijavanje) i kasnije se ispostavi kako njegova ekipa uopće nije spremnija u odnosu na rivale. Štaviše, manje spremna u odnosu na rivale.
Po cemu si ti zakljucio to sto kazes??
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:13 pm

kvalitet je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:07 pm
Slavko je trener koji kaže kako mu ne treba kondicioni trener (eventualno za zagrijavanje) i kasnije se ispostavi kako njegova ekipa uopće nije spremnija u odnosu na rivale. Štaviše, manje spremna u odnosu na rivale.
I to je upitno da li je on problem ili debeli Bekric, Jadranko, pusac Stanic, nargilasi Lendric, Sinisa ....itd.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:14 pm

Budi Željo je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:03 pm
Brkoo je napisao/la:
pet jul 21, 2017 1:57 pm
Citate li vi to sto napisete prije nego sto kliknete na opciju posalji?
U zadnjih par mjeseci je bilo bas glupih postova ali ovaj da znaju ne bi volontirali je ubjedljivo na prvom mjestu. Zeljo, ima svoj statut, klub je udruzenje gradjana, mislim da je pametnom dosta. Koliko smo nekad nezahvalni to je neopisivo. Nekad se zapitam sto ce Misimovicu sve ovo, multimilioner, moze uzivati negdje sa porodicom, van ove vukojebine, a on navalio da sa ljudima iz kluba napravi ozbiljan klub..
Bulazni se ovdje za medalje, ne zanju vise ni sta pricaju, tačno se vidi da njih par sa ovog foruma kafe piju jer imaju istu matricu. Od svih stvari u klubu zamjeram jednu a to je sto nisu nogom nabili Slavka Petrovica odmah poslije Radnika, jer onako titulu ispusiti može samo neuka osoba. Pa onakav zicer se uzme na suplju priču i motivaciju, fudbal nije ni bitan u datim momentima, ali kako ce kad nas vrlli trener igrače persira i motivacijom kao da idu na sprovod a ne na tekme za titulu.
Slavku mogu kritikovati zbog ovoga ili onoga ali hajmo realno, zar treba trener da te motivise u utakmici koja ti bukvalno titulu donosi, taj igrac kojem treba za tako nesto motivacija nije normalan, nije to ko sad prvo kolo igras protiv Goska pa ti je potrebna motivacija, ta je utakmica protiv Krupe bila za titulu, ako ti to nije dovoljan motiv onda ne znam, a nasi su se igraci ko sline razvlacili po terenu, i prije naseg gola a i poslije primljenog gola. Trebalo dobiti Krupu i Radnik i sampion si bez obzira kako ce drugi igrati, i za tako nesto treba motivacija..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:18 pm

Ja sam prilicno uzivao u ovim evropskim danima koji su se zavrsili upravo kad prvenstvo treba poceti. Gledam to evropsko iskustvo na drugi nacin u odnosu na prvenstvo. Bilo mi je drago vidjeti fino ispunjene tribine i konacno da se na nasem stadionu igraju takve utakmice. To je neki fini bonus za sve nas, za publiku koja dodje da vidi i nas i neke evropske ekipe, mozemo otprilike skontati gdje smo u odnosu na te ekipe i koliko jos trebamo da radimo da bi dosli na nivo necega sto svi prizeljkujemo. Pa evo, dobili smo nas stadion, kad je pomisao bila da ce to sve biti ikada moguce ostvariti. Moci cemo mozda jednog dana biti i konkurentniji u evropi i da to sve duze traje na zadovoljstvo svih nas svakako. Bilo je korisno i za nas tim i za nase igrace i strucni stab, moze se to sve procijeniti , da se vidi gdje smo i sta smo, i zapravo ,ovo je neka realna mogucnost naseg kluba, da se preskoci prvo pretkolo, a u drugom da se nesto pokusa ,ako je to moguce. Trenutno nije bilo moguce. Lijepo je to sve posmatrati i kroz Sport Klub, koji je dao mogucnost milionima da posmatra Zelju i dvije nase utakmice. Mnogo to znaci u svakom slucaju i prilika je za napredak kroz razne segmente.
Ovo sto se odigralo, odigralo se u skladu s mogucnostima same ekipe i nema tu neke filozofije. Moze se igrati i sa ovim ekipama koje su malo jace od nas i igraju u jacim i uredjenijim ligama pod puno boljim uslovima. Moze se igrati i nadigravati. To raduje. Ono sto se kod nas moze vidjeti , bar po mom licnom utisku je da smo uz dva bolja igraca ili eventualno tri, mogli imati i bolje sanse za prolazak, koji nije bio tako daleko, s obzirom da smo u tri poluvremena protiv AIK-a sasvim dobro parirali i bili i vise nego ravnopravan protivnik. To jedno poluvrijeme , ukazuje na tu razliku i kroz pravljenje timskih gresaka desi se kazna. Tako to ide u ovim takmicenjima, kao nokaut faze, gdje greska umnogome utice na sve. AIK kao strpljiva ekipa koja tesko prima golove, igra upravo sablonsku igru o kojoj ovde uglavnom pricamo i kritikujemo nasu struku. Ono je bas bio sablon igra. Od pocetka do kraja. Svi se vracaju iza lopte, svi su u svojih 16 metara kada treba da brane korner, ne cekaju neku odbicu pa da naprave kontru, vec je bitno da odbrane gol i da izbiju loptu. Sablonski i prema naprijed, bez neke ljepote, sa visokim igracima, jaki na prekidu i nastoje to iskoristiti. Cisti sablon i nista vise, od njega ne odstupaju nijednog trenutka. Problem je sto mi nismo mogli preko tog sablona, bez obzira koliko to izgledalo kao da se moze igrati. Moglo se igrati, ali o onom dijelu polja gdje oni po svom sablonu to i dozvole. Ne luduju nesto za statistikom, da se tu ima neki posjed lopte i rado ce pustiti da se dodajes oko centra, jer im to nije opasno, stoje iza lopte i cekaju i cekaju. Onda malo naprave pritisak, koji ne traje dugo, par minuta, i to nije neki pritisak koji bi te izludio da ne znas sta radis. Ali to izgleda rutinski kod njih i oni su bili sigurni u jednu iskoristenu sansu u dvije utakmice,najmanje jednu sansu. To tako ide, ekipe koje nisu atraktivne sa svojom igrom, prave rezultat iz dvije utakmice koji ce ih odvesti u sljedecu rundu takmicenja. Pa dok ne nalete na ekipu koja ce ih izbaciti iz sablona. To je ta razlika. A nas sablon kao takav moze i ne mora da se protumaci kao nesto sto se ne moze promijeniti kroz takvu utakmicu. Moze ,ali ne bi pilo vode. To je takva realnost, jer imas takvu ekipu i takav kvalitet. Nista vise , nista manje.
Kroz prvenstvo koje upravo dolazi, ja se nadam rezultatima koji ce donijeti titulu. Da li sam realan ili nisam, da se prodiskutovati, no u svakom slucaju bi bilo dobro pojacati malo nase linije kako bi u tom naumu uspjeli. Ova titula i ova sezona za mene je jedna od najvaznijih u poslijeratnom periodu. Nadam se da su u klubu toga svjesni i da onaj koji prodje prvi kroz cilj ima sansu da napravi dobar iskorak u odnosu na druge , i finansijski i svaki drugi. Vidjeli smo svi koliko znaci puna Grbavica i koliko to klubu novca donese u ovakvim utakmicama. Tome treba teziti i naravno uloziti u kadar kako bi dosli do tog cilja. Mislim da sve snage ove godine trebamo prebaciti u sportski segment . Tu vise nema dileme i titula mora doci na Grbavicu. Sto se mene tice puna podrska svima u klubu i ovo je bila jedna lijepa epizoda u Evropi gdje smo dosli do situacije da smo vidjeli gdje su nam realne granice u ovom trenutku, ali i vidjeli smo da nam sa ovom trenutnom ekipom nece biti lako postati sampion, Stoga se nadam da su svjesni da se treba jos malo potruditi, jer kolac na kraju zaista moze biti jako ukusan i sladak. Zeljo ima sve resurse u odnosu na druge ekipe u ovoj ligi, da je stekao nivo kao klub, da moze bez nekih dilema i trilema poci u osvajanje titule. Nista drugo osim toga ne bi bilo zadovoljavajuce. Kada pogledamo na druge klubove, onda je to zaista istina. Iako u sportu ne moze biti garant , ekipa treba da se sklopi tako , da kad se pogleda na nju ,dobijes osjecaj da se to moze uspjeti. Kao sto to neko rece unazad par stranica, igraci uzimaju titule. Dobro receno. I istinito.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:18 pm

black64 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:10 pm
Brkoo je napisao/la:
pet jul 21, 2017 1:57 pm
Citate li vi to sto napisete prije nego sto kliknete na opciju posalji?
U zadnjih par mjeseci je bilo bas glupih postova ali ovaj da znaju ne bi volontirali je ubjedljivo na prvom mjestu. Zeljo, ima svoj statut, klub je udruzenje gradjana, mislim da je pametnom dosta. Koliko smo nekad nezahvalni to je neopisivo. Nekad se zapitam sto ce Misimovicu sve ovo, multimilioner, moze uzivati negdje sa porodicom, van ove vukojebine, a on navalio da sa ljudima iz kluba napravi ozbiljan klub..
Volontirali su i drugi prije Misketa pa se rostiljalo iza pomocnog.Sram te bilo Miske de raspuhni rostilj pozovi ublehe od ljudi nesto malo mimo racuna nek hajruju i onda mirna Bosna.Kakav ba sistem jedini sistem koji ovdje prolazi je ima li mene tu.Pusti ba istok sta ba kop bolje to da se rastali i lagano.Ostavi se bolan regularnih ugovora de 500 KM na ugovor ostatak na ruke.Majstori smo za improvizaciju i trosenju tudjih para bez imalo odgovornosti.Preko noci cemo zaboraviti sve dobro al cemo mjesecima busiti i traziti dlaku u jajetu u mjesecima to potencirati.Znam ja nas hebo ti nas !!!
na nekoj višoj fazi razvoja klub hoće morati zaposliti sportske profesionalce, i to više njih. to je tačno. danas to nema, prvenstveno iz istog razloga što nema 200 ili 300 hiljada za jednog igrača. kako rekoh, pojedinci dobro znaju ko je sve pozivan da bude SD. na ovom stepenu razvoja, zasad, mi smo osuđeni na to što imamo, ili isto u pet deka. da bi ti mario stanić, koji pomaže onako sa strane, bio i službeno SD - treba jedno dva-tri puta veći budžet i još napretka u apsolutno svim segmentima.

ništa od ovoga nije izgovor za neke stvari koje su se možda i sa ovim resursima mogle bolje uraditi. ali na istom nivou je to...
gradi željo boli te *****
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:20 pm

Budi Željo je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:03 pm
Brkoo je napisao/la:
pet jul 21, 2017 1:57 pm
Citate li vi to sto napisete prije nego sto kliknete na opciju posalji?
U zadnjih par mjeseci je bilo bas glupih postova ali ovaj da znaju ne bi volontirali je ubjedljivo na prvom mjestu. Zeljo, ima svoj statut, klub je udruzenje gradjana, mislim da je pametnom dosta. Koliko smo nekad nezahvalni to je neopisivo. Nekad se zapitam sto ce Misimovicu sve ovo, multimilioner, moze uzivati negdje sa porodicom, van ove vukojebine, a on navalio da sa ljudima iz kluba napravi ozbiljan klub..
Bulazni se ovdje za medalje, ne zanju vise ni sta pricaju, tačno se vidi da njih par sa ovog foruma kafe piju jer imaju istu matricu. Od svih stvari u klubu zamjeram jednu a to je sto nisu nogom nabili Slavka Petrovica odmah poslije Radnika, jer onako titulu ispusiti može samo neuka osoba. Pa onakav zicer se uzme na suplju priču i motivaciju, fudbal nije ni bitan u datim momentima, ali kako ce kad nas vrlli trener igrače persira i motivacijom kao da idu na sprovod a ne na tekme za titulu.
Al ti lupas malo je reci..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:26 pm

black64 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:10 pm
Brkoo je napisao/la:
pet jul 21, 2017 1:57 pm
Citate li vi to sto napisete prije nego sto kliknete na opciju posalji?
U zadnjih par mjeseci je bilo bas glupih postova ali ovaj da znaju ne bi volontirali je ubjedljivo na prvom mjestu. Zeljo, ima svoj statut, klub je udruzenje gradjana, mislim da je pametnom dosta. Koliko smo nekad nezahvalni to je neopisivo. Nekad se zapitam sto ce Misimovicu sve ovo, multimilioner, moze uzivati negdje sa porodicom, van ove vukojebine, a on navalio da sa ljudima iz kluba napravi ozbiljan klub..
Volontirali su i drugi prije Misketa pa se rostiljalo iza pomocnog.Sram te bilo Miske de raspuhni rostilj pozovi ublehe od ljudi nesto malo mimo racuna nek hajruju i onda mirna Bosna.Kakav ba sistem jedini sistem koji ovdje prolazi je ima li mene tu.Pusti ba istok sta ba kop bolje to da se rastali i lagano.Ostavi se bolan regularnih ugovora de 500 KM na ugovor ostatak na ruke.Majstori smo za improvizaciju i trosenju tudjih para bez imalo odgovornosti.Preko noci cemo zaboraviti sve dobro al cemo mjesecima busiti i traziti dlaku u jajetu u mjesecima to potencirati.Znam ja nas hebo ti nas !!!
Ee druze moj, da se samo rostiljalo... Kakvih su pogani nasli kada su cistili zapad.. to je za price. Od ulozaka do pivskih flasa.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:29 pm

Postoji li ikakva mogućnost da nam se Stilic vrati...
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:29 pm

skretnicar je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:10 pm
kvalitet je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:07 pm
Slavko je trener koji kaže kako mu ne treba kondicioni trener (eventualno za zagrijavanje) i kasnije se ispostavi kako njegova ekipa uopće nije spremnija u odnosu na rivale. Štaviše, manje spremna u odnosu na rivale.
Po cemu si ti zakljucio da mi nismo spremni večeras ili na bilo kojoj utakmici, odnoson da smo manje spremni u odnosu na protivnika?
Vidio sam jer poštenog presinga mi nismo napravili. Naša prilika protiv boljih ekipa jeste da, između ostalog, i više trčiš od njih. To je tako u fudbalu. Odbranimo se, krenemo u napad, svi stoje. To je dijelom stvar taktike, a dijelom i fizičke spreme. Da su mogli, mijenjali bi oni pozicije kao osice i negdje bi se napravio višak, stvorila bi se rupa u njihovoj odbrani. Na kraju prošle sezone smo ostali bez snage. Toliko o spremi. A ova gore rečenica koju sam naveo je Slavkina. Javno je rekao to. Izvini trenerčino, šta će tebi kondicioni trener...
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:31 pm

i neki su mislili preko noći, pa prije nego što je iko mislio sad udaraju glavom u zid. ni naši nisu mogli pretpostaviti tako brz krah, a kamoi njihovi. nema ništa od toga.

i jasno se vidjelo da kad si nenosilac u 2. pretkolu CL, ni šest miliona i all-star ekipa za naše uslove nije garancija ni da ćeš se pobiti kako treba. a kamoli da ćeš proći. to smo i mi vidjeli 2011. i 2012. kad nam je ekipa za naše uslove bila dobra koliko može biti, među najboljim poslijeratnim uopšte u našoj ligi.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:34 pm

Eh evo da i ja iznesem svoj stav o jučerašnjoj utakmici, ali i nekim drugim stvarima.
Iskren da budem ja nisam očekivao naš prolaz dalje, ali ipak sam se potajno nadao da bi mogli nešto učiniti iz kontri, da bi mogla ući neka 'zalutala' lopta. Ispali smo, a razočarali nismo (bar ja tako mislim).
Čestitati kvalitetnijoj ekipi, koja nas je po meni zasluženo pobjedila.
Zašto nisam bio optimističan? Jednostavno, kada nismo mogli postići gol na svom stadionu i pred svojim navijačima, meni je bilo teško očekivati da ćemo ga zabiti tamo u takodjer dobroj atmosferi. I ko da postigne gol? Nema više Ivana.
Možda smo dali previše respekta AIK-u... Idemo dalje, zaradili smo novca, časno se oprostili i vraćamo se ovoj našoj "lijepoj" ligi, gdje se mi navijači trebamo pripremiti dobro. Biće svega, gubljenja živaca, nerviranja, psovanja, ljubavi i radosti.

Igra u prvom i drugom poluvremenu juče potpuno različita. Prvo poluvrijeme smo juče odigrali vrlo dobro, da ne kažem odlično, jer nije... Dobro smo krojili ofsajd zamke, igrali smo vjerovatno kao što je i bio dogovor. Odigrali smo jako disciplinovano i time sam prezadovoljan. Imali smo prostora u kontrama, ali nažalost nedostajalo je i sreće i znanja. Drugo poluvrijeme potpuna suprotnost. Vjerovatno smo vidjeli da AIK nije Real, malo smo se opustili, kao da smo osjetili da možemo malo napasti. I onda velika i bespotrebna greška najiskusnijeg igrača, našeg kapitena. Faul koji je napravljen iz nemoći. Sam sam sebi rekao, ako nas iko namuči to će biti čupavi sa brojem sedam. Da smo samo njega dobro zatvorili... Primamo gol i padamo, krećemo jače i primamo drugi gol...

Kjosevski- mogao je bolje reagovati kod prvog gola, sve ostalo odlično, da ga nije bilo možda bismo doživjeli katastrofu, za mene igrač utakmice.
Stevanović- za mene je bio odličan u odbrani, i dalje mislim da je najbolji desni bek u ligi što se tiče odbrane
Graovac- takodjer odličan
Bogičević- svima je jasno da ne može igrati u prvom timu
Projić- uz Vecu najbolji, bravo, mislim da zna centrirati, voli se ubaciti naprijed, zna s loptom i samo nek ovako nastavi biće pravi pogodak
Blagojević- zamjerio sam mu ono pri izlasku, u prvom poluvremenu je bio dobar, ali u drugom je nestao
Radinović- on ili Blagojević moraju na klupu, sredina veoma loša
Zakarić- ništa specijalno
Zeba- igrač za 20-25 minuta, za ekipe poput Viteza, Goška i sl.
Zec- borben, može bolje
Nikolić- u prvom dobar, u drugom neprimjetan

Kad se branimo od protivničkog napada, problem nije odbrana već je problem vezni red. Blagojević i Radinović su problem ove ekipe. Lagano puste igrača, ne isprate ga, ne žele da trče i tu dolazi problem u odbrani. Jedan od njih, a možda i obojica moraju na klupu. Kada napadamo, primjetio sam veliku pometnju medju igračima. Uopšte se ne zna ko igra koju poziciju. Na lijevoj strani, na malom prostoru 3-4 igrača a sredina prazna, Zeba igra i beka i krilo i zadnjeg veznog, ali ne igra onu poziciju koju treba da igra. Daje se lopta Zebi koji je vrti tamo-vamo, vrati je nazad i onda je neko nabije u pm. Zeba usporava našu igru, vidjelo se i ulaskom Sinana koliko smo brže počeli igrati. Blagojević i Radinović neće da se ponude Zebi da prime loptu, imam osjećaj da se sakrivaju, jedan od njih mora biti podrška i u napadu. Mislim da bi bilo bolje da je Marković igrao od početka... Definitivno vezni red nam je najlošiji dio ekipe, a u fudbalu je najvažniji.
Taktika je morala biti bolja što se tiče napada.

Što prije Slavko shvati da Bogičević, Zeba, Blagojević i Radinović ne mogu igrati u prvom timu, to će biti bolje po njega. Inače, zna se šta slijedi... Ono što sam najviše zamrzio, zamjena trenera. Daleko je ova ekipa od Europe, daleko smo od AIK-a i po meni daleko smo od titule. Petrović mora mijenjati pristup, ne smije dozvoliti igračima nekakvo mrmljanje i prigovaranje pri izlasku. Blagojević i Zeba negoduju, a po meni su glavni krivci za našu igru i greške. Ako Petrović nešto ne uradi i ako ovako nastavi neće dugo izdržati, a još uvijek ima moje povjerenje i podršku.

Kad pogledamo s neke strane krivi su i ljudi iz uprave. Dozvoliti da nam odu dva glavna igrača, a ne dovesti pristojne zamjene je za nepovjerovati. Pljuvati ne treba, ali kritikovati treba kada nešto nije ok. Svaka vam čast ljudi za sve što ste uradili i što ćete uraditi, ali...
Ima hiljadu pitanja, na koje se treba dati odgovor. Malo me je uprava i razljutila, ali još više ovi koji ponovo traže odlazak Petrovića.
Po meni u fudbalu trener je najmanje kriv. "Slavko odlazi". Zašto? Je li Petrović tražio Vukotića? Je li tražio Ordagića? Je li tražio Jašarevića? Je li tražio Krstanovića koji bi nam sad dobro došao, jer bi bar imali koristi od onih silnih centaršuteva? Je li tražio Subića? Jeste, tražio je njih sve. A je li ih dobio? Nije, jer mi izgleda imamo ljude koji su nesposobni da dovedu igrača kojeg trener traži. Petrović nije dobio ono što je tražio, ni u ovom prelaznom roku, kao ni u prethodnim.
Kako onda možemo suditi da li je on pravi trener, kako možemo znati šta je zamislio, ako nema ekipu kakva mu treba. Stojim iza ovog, trener u svim ekipama je najmanje kriv! Mi navijači jedino znamo tjerati, psovati, ali mi nemamo pojma o fudbalu. Čitam komentare sinoć na zvaničnoj, kakvih sve fudbalskih neznalica piše o fudbalu. Na utakmicu u životu nije otišao, a piše "ej Željo od koga si ti ispao", kao da je AIK ekipa u rangu Olimpica. Ako se ikako mogu zabraniti oni komentari, ja predlažem da se to uradi. Kunem se kad bi pobjedili sad Goška, Mladost i Borac mi bismo bili ekipa kojoj Real ne bi mogao ništa, a onda kad bismo izgubili od Viteza, ugasili bismo se. Takvi smo mi, **** ti nas.

Nama treba stoper, veznjak, napadač i možda krilo (ako budemo čekali Crnova...). To sam napisao još i poslije utakmice sa Zetom na Grbavici. Beganović i Stanić nemaju kvalitet da igraju ovdje. Ali eto, mora neko zakrpiti. Meni je iskreno muka kad vidim da Beganović ulazi. Momak je sam sebe uništio, jer je imao talenat. Znači, najpotrebniji nam je napadač. Svi smo zagrmili kad je opcija bio Krstanović. Meni je trenutno krivo što ga nismo doveli. Jeste da ima godina, ali čovjek još uvijek moze igrati fudbal. Gledao sam dosta Široki i jedan je od boljih. Ali nama ne valja... Poslije napadača najpotrebniji nam je veznjak, jer mi je više muka gledati ovaj antifudbal, nema ko da organizuje napad, Blagojevića više ne želim čekati da proigra, a ni Radinovića da mu se digne pa da nešto korisno i uradi.

Ako su ljudi u klubu imalo sposobni da dovedu igrača, trebamo sad iskoristiti, jer titula mnogo donosi. Moramo iskoristiti, jer Zrinjski je dosta slabiji od proše sezone, kone takodjer, Slobode ni na mapi... Eh sad pitanje je da li mi imamo ambicije i želje da to iskoristimo? Ja kako vidim nemamo, jer su ljudi u klubu i Slavko zadovoljni veznim redom koji treba da da pečat ove sezone.... Navijači vide, je li moguće da oni ne vide? Sve dok ne budemo bili spremni platiti obeštećenje nekom klubu za igrača, mi ne možemo biti ozbiljna ekipa. Ako već nemamo ambicija za titulu, nek izađu fino i kažu to, da se ne nadamo. I nek ubace juniore koji će se dokazati, koje možemo unovčiti, jer svima nama je draže gledati malog Šabanadžovića od Blagojevića, Osmankovića od Bogičevića, Žerića i Ramovića...
Moja očekivanja za narednu sezonu je borba za treće mjesto. Na titulu i ne pomišljam!
Široki po meni glavni kandidat za titulu, ljudi igraju lijep fudbal, imaju trenera koji je mlad, koji je moderan, igrače koji se zele dokazivati i koji igraju moderan fudbal. Ljudi igraju planski, imaju osmišljene akcije, brze igrače, kojima nije mrsko da trče. Takodjer, ispadanje Sarajeva od Zarie (jer nisu imali sreće) nikog ne smije zavarati jer oni su uvijek u vrhu. Zrinjski takodjer doveo mlade igrače, željne dokazivanja. Ko će kod nas imati ambiciju da se dokazuje? Blagojević, Nikolić, Zeba, Radinović, Bogičević... Igrači koji znaju da im je Željo vrh karijere i da ne mogu dalje napredovati. Zašto onda oni da se zamaraju na nekim jebenim treninzima, zašto oni da trče i da se bore?

Eto ispadosmo svi iz Europe. Uspjeh je i igrati i proći neke crnogorce, neke konobare i kuhare sa Malte, Farskih otoka itd. Budućnost našeg fudbala je upitna. Uskoro će doći vremena kad će se svi radovati kada dobiju naše klubove za protivnike.

Vidjet ćemo u ponedjeljak koliko će hiljada biti na stadionu. Vjerovatno nas 5 milja bolesnika. A ovi pljuvači, koji su tu da se slikavaju i hvale, ma oni nam nisu ni potrebni.
Moramo krenuti sa pobjedom.
Vjerovatno ćemo biti iznenadjeni sastavom, kao i juče...
Eto ja bih nešto ovako izveo: Veca, Siniša, Graovac, Kemo, Projić, Radinović, Žerić, Ramović, Zec, Zakarić, Zajmović.
Ako Kemo i ovi ostali ne mogu dobiti priliku protiv pišljivog Goška... Onda smo baš smiješni. SVI NA JUG! Jbg raspisao sam se, halalite.

DOŽIVJETI MOŽDA NEĆU DA PROĐEŠ U FINALE I DA VELIKOG REALA POBJEDIŠ NA PENALE...

PS Zaboravih napisati... Samo da upitam sad gdje su oni koji su psovali i sukobljavali se sa velikim profesionalcem Ivanom Lendrićem? Koga će sad psovati? Nema više Ivana, nema više ko dati gola! Psujte sad!
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:37 pm

black64 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:10 pm
Brkoo je napisao/la:
pet jul 21, 2017 1:57 pm
Citate li vi to sto napisete prije nego sto kliknete na opciju posalji?
U zadnjih par mjeseci je bilo bas glupih postova ali ovaj da znaju ne bi volontirali je ubjedljivo na prvom mjestu. Zeljo, ima svoj statut, klub je udruzenje gradjana, mislim da je pametnom dosta. Koliko smo nekad nezahvalni to je neopisivo. Nekad se zapitam sto ce Misimovicu sve ovo, multimilioner, moze uzivati negdje sa porodicom, van ove vukojebine, a on navalio da sa ljudima iz kluba napravi ozbiljan klub..
Volontirali su i drugi prije Misketa pa se rostiljalo iza pomocnog.Sram te bilo Miske de raspuhni rostilj pozovi ublehe od ljudi nesto malo mimo racuna nek hajruju i onda mirna Bosna.Kakav ba sistem jedini sistem koji ovdje prolazi je ima li mene tu.Pusti ba istok sta ba kop bolje to da se rastali i lagano.Ostavi se bolan regularnih ugovora de 500 KM na ugovor ostatak na ruke.Majstori smo za improvizaciju i trosenju tudjih para bez imalo odgovornosti.Preko noci cemo zaboraviti sve dobro al cemo mjesecima busiti i traziti dlaku u jajetu u mjesecima to potencirati.Znam ja nas hebo ti nas !!!
Ma mi smo takav narod, jbg, narod sa jako slabim pamcenjem i nezahvalni do bola. Vec sam to objasnjavao kad se istok pocinjao raditi. Nije istok nikao tek tako,ljudi pali sa neba i rekli sad gradimo istok, gradimo stadion. Milion drugih stvari se prije toga uradilo i moralo uraditi, stvari koje nisu vidljive golim okom, tu mislim na to da se klub iznutra ocistio od parazita, lopova i svakakve bagre koja se motala oko kluba, nije moguce rijecima to opisati, pa onda je poceo klub da radi po zakonu, pa su se onda i dugovi skoro svi vratili, jedino ostao dug prema drzavi koji redovno vracamo u mjesecnim ratama, pa smo tek onda dosli u stanje da klub moze izdvojiti uz pomoc navijaca skoro 3 miliona KM samo za stadion. Nas klub sam placa svoje dugove prema poreznoj, mozda bi i mi trebali kao Sloboda ili Celik traziti da opcina, grad ili kanton preuzmu nas dug i da ga oni otplacuju, ili da nam porezna uprava zaledi dug, kao sto je slucaj sa Borcem, malo cemo ga zalediti, primaci zarez u lijevo i vratiti dug koji je smijesan u odnosu na pravu cifru. Sto se tice sportskog dijela, rezultat ce kad tad doci ali vise nikad necemo doci u situaciju da od rezultata na terenu zavisi opstanak kluba. Sad kad bi osvojili titulu to bi znacio samo napredak kluba..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:38 pm

kvalitet je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:29 pm
skretnicar je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:10 pm
kvalitet je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:07 pm
Slavko je trener koji kaže kako mu ne treba kondicioni trener (eventualno za zagrijavanje) i kasnije se ispostavi kako njegova ekipa uopće nije spremnija u odnosu na rivale. Štaviše, manje spremna u odnosu na rivale.
Po cemu si ti zakljucio da mi nismo spremni večeras ili na bilo kojoj utakmici, odnoson da smo manje spremni u odnosu na protivnika?
Vidio sam jer poštenog presinga mi nismo napravili. Naša prilika protiv boljih ekipa jeste da, između ostalog, i više trčiš od njih. To je tako u fudbalu. Odbranimo se, krenemo u napad, svi stoje. To je dijelom stvar taktike, a dijelom i fizičke spreme. Da su mogli, mijenjali bi oni pozicije kao osice i negdje bi se napravio višak, stvorila bi se rupa u njihovoj odbrani. Na kraju prošle sezone smo ostali bez snage. Toliko o spremi. A ova gore rečenica koju sam naveo je Slavkina. Javno je rekao to. Izvini trenerčino, šta će tebi kondicioni trener...
E kralju to o cemu ti pricas je stvar znanja, a ne fizicke spreme. Djelimicno i taktike. Ako on nema u glavi i ne zna kako se kretat tu nikakva fizicka sprema nadomjestit ne moze. Uostalom da je to tako kao sto ti kazes, pola nas bi ovdje moglo biti profesinalni fudbaleri.. A i to da smo na kraju prosle sezone ostali bez snage, ni to nije tacno.. Dokaz je utakmica protiv Zrinjskog. Pametnom dosta. Tacno je to da su nasi pojedini igraci, ili vecina, klasicne picke bez karaktera i muda koje je bolila ona stvar za nama
 
damirfile
Postovi: 3365
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:43 pm

Amar927 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:29 pm
Postoji li ikakva mogućnost da nam se Stilic vrati...
Nadam se da ne postoji ni najmanja mogucnost.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:46 pm

Sinisa, Blagojevic, Bukvar, Zeba, Markovic i ostali metuzalemi noga ili u B tim.
Dovedi 3 igraca koja znaju igrat fudbal, ostalo popuni sa ovim sto imas.

Kakvi novi pazari, krusevci zdepi materine.
Skontajte se vise, necemo turistici u evropu. Hocemo titule, hocemo jeb.eni napredak na terenu.
Svaka cast na tribini, administraciji i svemu ostalom ali uradite nesto povodom FUDBALA.
MIRZA RASCIC

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], cvrle_jedanesterac, Google [Bot] i 41 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija