Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:11 pm

Ma zadnja linija komplet racunajuci i Vecu danas katastrofa. Sinisa najmanje los medju njima. Glavni razlog sredina bez Hajdarevica koji bi pretrcao ko Blagojevic i Vranjes zajedno..

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk


Zadnja izmjena: Hadzijalagic, dana/u sub mar 03, 2018 8:11 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
SirAlexFerguson
Postovi: 841
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 8:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:11 pm

Nisam ni ja sretan ovim danas, mada sam prije utakmice sam sa sobom rascistio da ni poraz ni pobjeda ne rjesavaju nista, cak sam možda X prizeljkivao jer bi nas on držao fokusiranim.
Sada je sve do psihe, ovi igrači su napravili seriju pobjeda i nosili su to na leđima. Svakoj seriji dodje kraj, nasoj je dosao danas i sta cemo, skidati glave? Dugo je do kraja i trebamo se držati zajedno, ovi "znalci" što sada pišu samo negativnosti mi se jednostavno gade.

Što se tiče taktike, dosta nas je kroz sedmicu prizeljkivalo trio u sredini Jovan, Stojan i Rama. Ja sam razmisljao na isti način. Držim do toga da bez Hajdara ne bih počeo ni jednu utakmicu, ali da sam bio na Adžemovom mjestu išao bih na iskustvo kao sto je to on uradio. Težak teren, težak protivnik, veliki pritisak. Nije želio izlagati pritisku momke.
Pitanje je da li bi ovaj dvojac nešto promjenio danas? Ja mislim da ne bi jer je cijela ekipa podbacila. Zato je možda i bolje da nisu igrali jer bi možda ovi znalci momke na zub uzeli.
Ja odavno zamjeram svim trenerima u ligi pa tako i Adžemu ne postojanje drugog sistema igre. Jednostavno mislim da imamo igrače koji mogu shvatiti drugaciji sistem od ovog.
Toliko dana u Međugorju čisto sumnjam da se uigravalo nešto NOVO, treba nam nešto novo jer je ovo sve do sad poznato, i kod konkurenata i kod nas. U ligi 6 se svi znamo, treba nam nešto čime možemo da iznenadimo protivnika. Treba nam prilagođavanje rezultatu.

Primjera radi obični poznvalac fudbala ako prati Želju bi primjetio da puše na lijevoj strani, Adi je defanzivno tanak a danas je imao jedno grozno postavljanje koje je pokazalo mnogo toga. Zec nije neki obozavalac igre u oba smjera i tu leži jedan problem. Zašto primjera radi nekada ne pocne Projić/Beširević na beku, a na krilu recimo Mehremić koji nije puno manje brz od Zeca i koji može odgovoriti igri u dva pravca. Ako bi loš rezultat bio uvijek moze Zec uskociti i na umornu odbranu napraviti problem. Mislim da je danas trebao defanzivni bek koji će biti na 2-3 metra od Bogija jer Bogi ne može protiv bržih igrača igrati. Bogi je najbolje stoper u jesenjem dijelu sezone, sada kad bude ljepse vrijeme i ljepsi tereni, teško.

Da li Željeznicar može nekad igrati u 4-4-2 formaciji. Svakako imamo Ubiparipa koji se izvlaci nazad, a recimo pored njega dodati Mujagića ili Ramovića. Čak u nekim solucijama tu vidim i Zeca koji se na visoku odbranu protivnika može uvijek ubaciti iza leđa odbrane i pobjeći.
Da ne pametujem puno, ali raznih kombinacija ima samo neka pronadju dvije tri i uigraju.

Da se osvrnem i na promašaj Ramovića, jako loše je sutirao ali moglo se desiti svakome. To je rezultat fudbala na ovom terenu. Ova lopta nije odskocila, ali psihicki svaki igrač razmislja kad lopta ide prema njemu i moli boga da mu ne skoci.
Naši igrači imaju jedan trening dnevno to je recimo 2 , 2 i po sata treniranja. Mene interesuje može li trening trajati 3-4 sata. Ovaj zadnji sat-sat i po iskoristiti na individualne treninge, Ramović se našao u situaciji gdje je morao pogoditi. Sve napadace trenirati i dodavati im loptu u određene situacije po 100 puta. Prvi dan će promašiti možda 30 od 100 puta iz ove situacije, ali cetvrti dan će promasiti 5-10 od 100.
Nauciti Zeca i ostale igru u defanzivi, kada se branimo gdje MORA stajati. Adi Mehremić ima potencijal i volio bih kada bi Saša Papac koji je bio lijevi bek odradio koji individualni treinng sa njim i sa ostalim defanzivcima. Saša tu može pomoći dosta.

Jako loše smo danas odgovorili na presing, poseban **** staviti na taj dio treninga, staviti 5 veznjaka da igraju protiv 8 odbrambenih. Odgovor na presing leži u otvaranju i pravljenju "trokuta" i brzih pasova i duplih pasova. Dupli pas na sredini je 50 % gola.
Mora se puno više raditi, moramo biti spremni na sve situacije. Liga 6 će biti zahtjevna i potrebno je nekad iznenaditi protivnika. Imamo širinu samo treba naci najbolje kombinacije.

Idemo ako Bog da po titulu. Volim te Željo.
:zeljeznicar1:

Ivica Osim : " Fudbal je dio nas, dio naše radosti, ponekad i tuge."
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:15 pm

ChWilla je napisao/la:
sub mar 03, 2018 6:20 pm
da smo mi prošle godine imali četiri boda zaostatka tri kola prije kraja, mi ne bi ni pokušali da stignemo, završili bi treći ili četvrti. mi bi bili zauzeti tjerajući ovog i onog da uopšte vidimo šta može. ima još jedanaest kola, sjedi, oguli jabuku, vidi ko ne može, vidi ko može manje, ko može više i vrati se jači. sad idu dvije kod kuće, pa onda revanš opet u mostaru. pokaži jesi li zaista za titulu.
Otprilike tako.

Da je teren svo vrijeme bio ko prvih minuta mi bi bolje izgledali, glupo je rec da bi dobili, al sigurno ne bi ovoliko izdominirani bili.

Kad sam vidio i Jovan i Stojan povlace loptu djonom ko na malom terenu a ona nikako nece za nogom, znalo se da tako necemo moci.
Mozda se moglo reagovat ranije s Hajdarom i pokusati prebaciti igru na njihovu polovicu.

Nista, idemo dalje.
 
Avatar
Reha1921
Postovi: 777
Pridružen/a: sri dec 07, 2016 4:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:17 pm

Kad se sjetim ovde na forumu bukvalno plakali za Stanicem a gledajte kako brzo uci pjesme skutora dozivotno mu zabraniti pristup Grbavici ja bas skoro pitam druga koji je dobar s njim kako mu je dole u Mostaru kaze taj isti Stanic da je njihova uprava gospodska na spram nase i da su profesionalni ljudi i da su im nasi stalno odbijali od plata po 100 km eto mu sad Svinjskog nek crkne dole prodao se za sitne pare pisam se u usta onoj trojici laznih Zeljovaca Stanicu Bekriji i Jamaku
Zadnja izmjena: Reha1921, dana/u sub mar 03, 2018 8:22 pm, ukupno mijenjano 3 puta.
 
Avatar
igla
Postovi: 3644
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:18 pm

Ma nije problem što je počeo sa iskusnim, najveća greška je što nije izveo Ramovića ranije. Sve što smo imali potencijalno opasnih napada je usro. Sve. I on je svjestan toga bio, al jbg, nije mu dan, ne ide, vadi ga u 55. min. Dalje, Anel treba više minuta dobiti, on ima neku šifru kreativnu koju ostali nemaju.

Za sve nesigurnosti na prekidima je kriv i Vedran. Jedan mi je od najdražih naših golmana ikad, poslije Kružika, ali je izgubio samopouzdanje na izlijetanju. Protiv Krupe greška za penal, Sloboda također mu ispala, danas nije izašao na neke pod moranjem što su bile, automatski zbuniš odbranu, onda ili svi trče na nju, ili ne znaju ko će i sl. Na kraju je izletio jednu i opet mu je ispala.

U 1 na 1 segmentu je JBT (Josip Broz Tito).
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:21 pm

Reha1921 je napisao/la:
sub mar 03, 2018 8:17 pm
Kad se sjetim ovde na forumu bukvalno plakali za Stanicem a gledajte kako brzo uci pjesme skutora dozivotno mu zabraniti pristup Grbavici ja bas skoro pitam druga koji je dobar s njim kako mu je dole u Mostaru kaze taj isti Stanica da je njihova uprava gospodska na spram nase i da su profesionalni ljudi eto mu sad Svinjskog nek crnke dole prodao se za sitne pare pisam se u usta onoj trojici laznih Zeljovaca Stanicu Bekriji i Jamaku
Ne bih Jamaka sa ovom dvojicom u istu recenicu
Mozete me poceti razapinjati ali fakat ih ne bih u isti kos
5. - 7. Okt 1992.
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:22 pm

Ne treba nikog pojedinacno izdvajati. Stvarno su svi losi danas bili i to je to. To sto smo izgubili ne znaci da ne zasluzuju podrsku u nastavku prvenstva i mi smo nule ako nas protiv Celika bude manje od pet hiljada. Svi znate da ce se taj Celik nabrijati kao da protiv Manchestera igraju. Pravog.
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:23 pm

Plava Porodica je napisao/la:
sub mar 03, 2018 5:07 pm
mirzza je napisao/la:
sub mar 03, 2018 5:05 pm
Hadžić ili Cubara, ima i Velić.
Još bi samo da kažem da je Bogičević najbolji stoper lige. Živim za dan da mu ledja vidim, nacitana neznalica koja samo još može da se dernja na saigrace.
Stanica kojeg sam branio donedavno izbrisati iz evidencija ko Turci Hakana Sukura.
Ja bih dao priliku Veliću. Zaslužio je momak nakon one utakmice u Bijeljini. A i sigurnije mi izgleda od Ćubare koji je po meni jako loš..
Vidjet ćemo šta će Adžem smisliti. Glavno je da sindikatskog kiksera nema.
 
Avatar
igla
Postovi: 3644
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:23 pm

Kakvih 5000, radni dan, pola 3, 2000 da se nabijes nogom.
 
staaarinavijac
Postovi: 609
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:29 pm

Podrška da ali ne igra podrška na terenu , pogotovo što se nešto pitaju i naši budući protivnici... čini mi se da je Zrinjski današnjom pobjedom najvjerovatnije skoro pa osvojio prvenstvo , jer iako ima još da se igra , oni će učniti sve , i na terenu i van terena da zadrže prednost na tabeli ...Tako da smatram da je naš današnji poraz veliki kiks ... nisu SMJELI izgubiti ... ovako , skoro samo ako se desi čudo titula može biti naša .Po meni je titula bila prioritet ove godine.
Možda je već vrijeme da se polako psihički navijači pripreme na 2. ili 3. mjesto , te da se koncentrišemo na trofej Kup-a ...
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:32 pm

igla je napisao/la:
sub mar 03, 2018 8:23 pm
Kakvih 5000, radni dan, pola 3, 2000 da se nabijes nogom.
Koliko ja znam u 3 je tekma sa Celikom
jovanmaksimovic je napisao/la:
sub mar 03, 2018 4:58 pm
znaci bez bibliotekara i graovca protiv celika... ko ce igrati sa kemom u odbrani? :D
Sinisa-Adi-Kemo-Kenan :kafa: :D
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
igla
Postovi: 3644
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:34 pm

Svejedno, opet raja najcesce radi do 4.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:37 pm

staaarinavijac je napisao/la:
sub mar 03, 2018 8:29 pm
Podrška da ali ne igra podrška na terenu , pogotovo što se nešto pitaju i naši budući protivnici... čini mi se da je Zrinjski današnjom pobjedom najvjerovatnije skoro pa osvojio prvenstvo , jer iako ima još da se igra , oni će učniti sve , i na terenu i van terena da zadrže prednost na tabeli ...Tako da smatram da je naš današnji poraz veliki kiks ... nisu SMJELI izgubiti ... ovako , skoro samo ako se desi čudo titula može biti naša .Po meni je titula bila prioritet ove godine.
Možda je već vrijeme da se polako psihički navijači pripreme na 2. ili 3. mjesto , te da se koncentrišemo na trofej Kup-a ...
čak će ići i dotle da nas pošteno nadigraju... :kafa:

kako rekoh, mi da smo imali njihovu situaciju prošle godine tri kola prije kraja, mi bi i sljedeću sezonu otpisali...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:38 pm

Ma znam, al eto rekoh da se kaze tacan termin. A sto se tice prognoze, bice kisovito sljedece sedmice.
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:39 pm

staaarinavijac je napisao/la:
sub mar 03, 2018 8:29 pm
Podrška da ali ne igra podrška na terenu , pogotovo što se nešto pitaju i naši budući protivnici... čini mi se da je Zrinjski današnjom pobjedom najvjerovatnije skoro pa osvojio prvenstvo , jer iako ima još da se igra , oni će učniti sve , i na terenu i van terena da zadrže prednost na tabeli ...Tako da smatram da je naš današnji poraz veliki kiks ... nisu SMJELI izgubiti ... ovako , skoro samo ako se desi čudo titula može biti naša .Po meni je titula bila prioritet ove godine.
Možda je već vrijeme da se polako psihički navijači pripreme na 2. ili 3. mjesto , te da se koncentrišemo na trofej Kup-a ...
Da sam moderator sad bi ti meni ban popio zbog ovog defetizma :D
Šteta jeste ali što bi Dabićevci rekli "ćeraćemo se mi još" :ganja:
5. - 7. Okt 1992.
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:40 pm

Da svi kolektivno izvinite, pretpostavljam da vas je veci dio iz Sarajeva. Ja vas nikad kao narod, Sarajlije, necu razumjeti. Imate najveci klub u drzavi u svom gradu, ispred nosa. Klub koji predstavlja nas kao drzavu kroz historiju. Klub koji predstavlja mog dida koji je radio kao kondukter 30 godina i oca koji danas radi kao fotograf i ''krpi'' kraj sa krajem. Klub koji predstavlja postenje i olicenje svega onog cemu nas roditelji uce i onom sta nas uce kakvi kroz zivot trebamo biti. Na cije ime se svi sjete pokojnog Joska koji je vlasti rekao ne i koji je zbog novca odbio preci tamo.
Vi pojma nemate sta ispred nosa imate. Normalno je i uvijek ce biti tako da vi Zelju volite vise od svih nas zajedno koji dolazimo sa strane, ali meni nije normalno da na tribini, nebitno jug, sjever, uvijek ima vise ljudi sa strane i da danasnja omladina ne shvata vrijednost i velicinu grba i imena iza kojeg stojimo. Nemojte se uvrijediti ili sta, nije ovo nista negativno ili ruzno na racun ljudi koji su citav zivot u ovom gradu niti sta protiv Sarajeva, samo hocu reci da ne mogu shvatiti sta to momku od 18 godina moze biti prece od Zelje srijedom u 12:00, 13:30 ili u 21:30.
Uzet cemo titulu aBd pa cemo je slaviti od Krajine do Sarajeva.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:50 pm

kad bih ti krenuo nabrajati šta sve, izgubio bih reputaciju da pišem kratko i jasno... :kafa:
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1146
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:52 pm

Elegant je napisao/la:
sub mar 03, 2018 6:52 pm
Iz ovoga izvuci neku pouku konacno, utakmica protiv glavnog rivala oni je najlosije odigraju.

Idemo dalje, Celik pa u LZP cekati kiks Zrinjskog.
Za 15 dana aBd imamo priliku za popravni i da vratimo prvo mjesto u jos jednom direktnom duelu za zrinjskim. Ako mislimo uzeti titulu mora se Zrnjiski dobiti u direktnim duelima mada mislim da ce do kraja biti jos preokreta, Sarajevo i Siroki ce se ganjati za trece mjesto tako da ce utakmice sa njima isto biti vazne.
Kao sto neki rekose, bolje je ovaj poraz sada, neka bude lekcija jer ima vremena za poravni.
Samo hrabro, nema predaje. VTŽ
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
igla
Postovi: 3644
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:53 pm

Zato što nije in pratiti naš fudbal, više se mladja raja prca oko Juvea i bayerna nego oko Zelje i Sarajeva.
 
Avatar
voltron30
Postovi: 674
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 5:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 03, 2018 8:56 pm

Zar nije rečeno kada su dovedeni da Mehremić i Hadžić mogu igrati i stoperske pozicije? Nešto čisto sumnjam da će Ćubara, a još manje Velić igrati kraj Keme.
Vidim i ovaj slunto Musa dobio otkaz baš kada nama trebaju doći. Čelik nije nimalo za potcijeniti, doveli su dosta solidnih igrača. Ima tu i isluženih raga, ali iskusnih. Samo im trener kvalitetan fali. Neće biti lako, pogotovu na mekanom, blatnjavom terenu kakav nas čeka u srijedu. Mogla bi biti preslika utakmice protiv Slobode.

Online

Trenutno korisnika/ca: igla, TheBlue i 133 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija