Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
zeljeznicka21
Postovi: 1990
Pridružen/a: ned jun 05, 2016 11:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 4:56 pm

Grbavica je napisao/la:
ned apr 22, 2018 4:50 pm
Ja sam ubijedjen da bi se i Amaru ubrzo psovalo kada bi sjeo na nasu klupu. Psovalo mu se vec, posle titula, psovalo bi se opet.
A sad ne bi mogo raditi kako je radio tad. Igraci bi to prepoznali i imali bi slicne situacije ko sad. Amar je imo jedan mehanizam koji nigdje drugo nije imo i koji vise ni u Zelji ne moze imati i sa tim mehanizmom mu se nije moglo desiti da igrac ne pokazuje borbu jer nece biti love na kraju mjeseca. Sad igro ne igro, trco ne trco ima redovna primanja.
ne bi se Amaru psovalo ne pricaj glupsoti
Prvaci SRBIH: 1946.
Prvaci SFRJ: 1971/1972
Prvaci BIH: 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012 ,2012/2013
Kup BIH: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012,2017/2018
Superkup BIH: 1998; 2000; 2001.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 4:57 pm

19adi21 je napisao/la:
Grbavica je napisao/la:
ned apr 22, 2018 4:50 pm
Ja sam ubijedjen da bi se i Amaru ubrzo psovalo kada bi sjeo na nasu klupu. Psovalo mu se vec, posle titula, psovalo bi se opet.
A sad ne bi mogo raditi kako je radio tad. Igraci bi to prepoznali i imali bi slicne situacije ko sad. Amar je imo jedan mehanizam koji nigdje drugo nije imo i koji vise ni u Zelji ne moze imati i sa tim mehanizmom mu se nije moglo desiti da igrac ne pokazuje borbu jer nece biti love na kraju mjeseca. Sad igro ne igro, trco ne trco ima redovna primanja.
ne bi se Amaru psovalo ne pricaj glupsoti
Onda nisi pratio Zelju prije par godina.
A i u prvom mandatu su ga navijaci otjerali.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
zeljeznicka21
Postovi: 1990
Pridružen/a: ned jun 05, 2016 11:46 pm
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 4:59 pm

Grbavica je napisao/la:
ned apr 22, 2018 4:57 pm
19adi21 je napisao/la:
Grbavica je napisao/la:
ned apr 22, 2018 4:50 pm
Ja sam ubijedjen da bi se i Amaru ubrzo psovalo kada bi sjeo na nasu klupu. Psovalo mu se vec, posle titula, psovalo bi se opet.
A sad ne bi mogo raditi kako je radio tad. Igraci bi to prepoznali i imali bi slicne situacije ko sad. Amar je imo jedan mehanizam koji nigdje drugo nije imo i koji vise ni u Zelji ne moze imati i sa tim mehanizmom mu se nije moglo desiti da igrac ne pokazuje borbu jer nece biti love na kraju mjeseca. Sad igro ne igro, trco ne trco ima redovna primanja.
ne bi se Amaru psovalo ne pricaj glupsoti
Onda nisi pratio Zelju prije par godina.
A i u prvom mandatu su ga navijaci otjerali.
u prvom mandatu su ga otjerali jer nisu jos znali koliko ustvari zavisimo od njega, bio je mlad, nismo ni shvatili koliko vrijedi

a podsjeti me na to prije par godina, nisam propustio utakmice dugo vremena i nesto se ne sjecam da mu se psovalo
Prvaci SRBIH: 1946.
Prvaci SFRJ: 1971/1972
Prvaci BIH: 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012 ,2012/2013
Kup BIH: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012,2017/2018
Superkup BIH: 1998; 2000; 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:00 pm

Hajde da se ne lazemo. Psovalo se Amaru. I to nakon titula. Da ne relativiziramo, nikada nije bilo u vecim grupama... ali tih usijanih glava uvijek bude. I onda se jos neko zapali i izgleda da je horski, a ni blizu. 10% - 15% ljudstva mozda, ali takvi su nedavno i Senadu psovali. Pa onda kao zadovoljni dodju na Istok i pricaju kako su uvijek mastali da se izgradi Istok. Nikome to sto plati za kartu ne daje za pravo da psuje nekome. Taj Adzem/Amar/Edis/umetni ime je uradio vise za klub od tog prosjecnog balvana koji psuje. Kritikujmo, i moramo kritikovati ako volimo klub, ali manimo se psovanja.

Ali, to je tako... puna tribina strucnjaka, a nikada vise sirotinje nije bilo u gradu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:02 pm

Zar sad ne mozes definisati ugovorm, pravilnikom, neke kazne i sankcije za igrace, cak i finansijske, pa da ostanu bez veceg dijela plate na kraju mjeseca, a sve na papiru 1/1? Zasto je to nemoguce? Ako se mogu davati premije, mogu se i oduzimati pare, bez da nesto radis bez papira i na ruke, zar ne mogu? Zasto ne moze strucni stab, u saradnji s upravom i SD-om takve stvari rjesavati danas kad o svemu postoji pisani trag?

Da je to tako jednostavno "Gubis, plate nema" lako bi bilo biti trener. Bojim se da nije. Treba nesto i znati. Malo ko zna. Amar je i znao. Dzaba bi njemu lupanje igraca po dzepu bilo da je fudbalski analfabeta. Ja da sam u upravi udarao bi Adzema i njegov nestrucni stab po dzepu vise nego igrace.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:03 pm

Ja ću opet ponoviti ko je krivac.
Naš je, imao je sve naznake da vrati Želju na pravi put, krenuo je i više nego furiozno, napravio je niz koji niko nikada nije napravio u dvadesetak dana.
Idemo redom.
Zrinjski već drugu sezonu za redom sigurno, ali sigurno, ima lošiji kadar nego naš. Pisao sam zimus da nas do titule može voditi širina jer smo ostali na oba fronta od svih konkurenata. Prošle godine taj kadar i nije bio znatno jači od Zrinjskog, dok ove je drastično bolji. Njima u veznom redu igraju Čirjak Perišić Pezer i Jamak.. zar trebam spominjati ko kod nas igra?
Jučer im zabije gol igrač koji je jedan od najlošijih dovođenja dok je Mulalić bio kod nas, jedan koji ima radijus kretanja manji nego Kajkut. I to eurogolom. Čitam komentare ultrasa dok je bila kriza rezultata, i pitam se je li moguće da oni prizivaju Bekrića u prvih 11 kao mogući povratak na kolosijek pobjeda. Drugu sezonu za redom im sa klupe igrači titulu donose.
U 14.dana smo odigrali 5.utakmica. U tih 5.utakmica imali smo dvije rokade. Modić i Šaban u prvoj utakmici kupa.
Znači da smo igrali utakmicu matematički svakih 65-70 sati.
Kako da ekipa izdrži trkački taj kontinuitet igranja u ovom danas, sve modernijem fudbalu, gdje je trka oslonac za dobar rezultat. Kako da ekipa izdrži to a u ekipi nemaš brzih igrača, gdje je trenutno najbrži Ramović.
U svemu tome, taj period utakmica se dešava početkom aprila. Period sezone kada počinje LZP. U LZP nema Viteza, Goška; Čelika kojeg možeš i sa manje trke uzeti te na individualni kvalitet. U LZP igraš protiv najboljih ekipa prvenstva, u kojoj svaka ekipa ima šansu da se nađe u Europi. A apsolutno ne moram naglašavati da su razlike između prve i šeste ekipe, bar na terenu, u nekih 20%.. ne više, sigurno.
I sad Vi meni recite, kako ja mogu kriviti maestralnog Vranješa protiv Čelika i Radnika, kad taj čovjek je u godinama i da može i dalje izdržati taj tempo i dalje bi bio u Poljskoj. Ovo je banalan primjer.
Kako mogu ikoga kriviti iz prvih 11. kada na svoje oči vidiš da mali Hajdarević iz utakmice u utakmicu samo što ne padne na koljena od umora..
Jer protiv ovakvih ekipa ti svih 90.minuta moraš biti na vrhunskom nivou.
Ja mogu samo kriviti stručni štab, pogotovo šefa istog.
Dobio je sve što je tražio, dovoljno širok i jak roster da izdrži oba takmičenja.
Eh sad, što on je sam sebi skraćivao roster, što ga nije širio novim juniorima u kojim ima nevjerovatnog potencijala, što nije koristio i one što je koristio u prvoj polusezoni gdje smo imali i slabiji kadar nego danas, te što isti šef stručnog štaba nije mogao naučiti iz prethodne dvije sezone od Mulalića i Petrovića, a bio je u klubu, nije pao s Marsa, onda je bar meni jasno ko je jedini krivac.
Apsolutno ne sumnjam u kvalitete njega kao trenera, sigurno je za koplje bolji od svih ovih iza Odovića, ali neinteligentan, i tvrdoglav šef stručnog štaba ne može voditi klub kao Željezničar.
Upravo, Vi ste na potezu.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:09 pm

Ima i jedan intervju gdje on govori nesto tipa "sto bih ja trpio da mi jebu mater sa tribine posle svega"
A psovalo se itekako. Pa nakon finala kupa sa Sirokim, pa za vrijeme tekme sa Olimpikom pred godtovsnje u Zenici kad smo jedva uzeli Olimpika a Adilovic crveni dobio cini mi se... Bilo je, itekako je bilo.
To samo govori kakvi smo i sta smo. Pa evo i sad. Plakali smo za uredjenjem stadiona, mastali o tribinama, terenu, islo se dotle da ce se halaliti i druga liga a kamoli titule i evropa samo da se stadion uljudi i sredi. I sta bi? Naravno da smo slagali.
Yebi ga, nemamo strpljenja, hocemo sve i odmah i to nas ubi.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
BlueSide
Postovi: 445
Pridružen/a: pon maj 15, 2017 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:12 pm

Leon_Professional je napisao/la:
ned apr 22, 2018 3:28 pm
4 boda vise , 0-3 87. minut .....
sad bi ja sjeo i plakao ko malo dijete
" Ako u Želji neces teziti ka izvrsnosti onda ne trebas biti u Želji "
S.M
 
Bergeron
Postovi: 255
Pridružen/a: čet apr 13, 2017 12:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:14 pm

Psovalo se uvijek i psovace se jer smo takav mentalitet. Ne treba to mijesati sa postovanjem, ovdje se i najpostovanijim psuje u trenutnom afektu, ali se i dalje takva osoba cijeni po rezultatima koje je ostvarila. Mozes ti danas biti prvak Evrope, sutra ako zakazes psovat ce ti se i u tom trenutku zaboraviti na svaki uspjeh. To je cinjenica, ali i stvar koju trebas kao igrac/trener znati i iskoristiti da te natjera da budes bolji i ne dozvolis sebi neke lose stvari. Poznato je da bh javnost ne prasta i ne pamti dugo, ali da kada zaista zasluzis dobices postovanje i status legende...
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:16 pm

Joj kolko je ovo Kosevo propalo, teren los pravo.
Onda prebacis na Hrvatski derbi i oci ti na terenu ostanu.

Da se hoce poceti s rekonstrukcijom terena. Uz to dodat izbor novog sefa, novi igraci.. uh kako ce zanimljivo bit :D
**** ove olupine, svakako ih vecina ide sad na ljeto. Idemo u novu rekonstrukciju ekipe vol.8

@blueside, i ja bi al nema koristi. Da hoce sto prije proci ova 4kola..
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:23 pm

Jel normalan ovaj sudija, dva nepostojeca ofsajda svira Sirokom i to hladno sanse mogle biti cccc

A sta Siroki radi, ide.dubinskim loptama sa utrcavanjem iza ledja. Koliko sam tu prostora ima to sam govorio kad smo i mi igrali, al jbg SS to ne vidi.
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:24 pm

Sto je najtuznije uprava ce ispuniti obecanje, teren ce biti gotovo pred europu, sredit ce se i fasada sjevera i mozda kako je najavljeno krov istoka do kraja 2018,... a na drugoj strani sportski segment. :( :palacdole:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:25 pm

Leon_Professional je napisao/la:
ned apr 22, 2018 5:23 pm
Jel normalan ovaj sudija, dva nepostojeca ofsajda svira Sirokom i to hladno sanse mogle biti cccc

A sta Siroki radi, ide.dubinskim loptama sa utrcavanjem iza ledja. Koliko sam tu prostora ima to sam govorio kad smo i mi igrali, al jbg SS to ne vidi.
Pičić naleti na temu, još samo 6 utakmica i stiže najbolji dio sezone ili ti predsezone :D
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:28 pm

LARS1921 je napisao/la:
ned apr 22, 2018 5:25 pm
Leon_Professional je napisao/la:
ned apr 22, 2018 5:23 pm
Jel normalan ovaj sudija, dva nepostojeca ofsajda svira Sirokom i to hladno sanse mogle biti cccc

A sta Siroki radi, ide.dubinskim loptama sa utrcavanjem iza ledja. Koliko sam tu prostora ima to sam govorio kad smo i mi igrali, al jbg SS to ne vidi.
Pičić naleti na temu, još samo 6 utakmica i stiže najbolji dio sezone ili ti predsezone :D
Eto me :D

Dovodimo trenera i igrace uh bit ce zanimljivo :D
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:30 pm

Bergeron je napisao/la:
ned apr 22, 2018 5:14 pm
Psovalo se uvijek i psovace se jer smo takav mentalitet. Ne treba to mijesati sa postovanjem, ovdje se i najpostovanijim psuje u trenutnom afektu, ali se i dalje takva osoba cijeni po rezultatima koje je ostvarila. Mozes ti danas biti prvak Evrope, sutra ako zakazes psovat ce ti se i u tom trenutku zaboraviti na svaki uspjeh. To je cinjenica, ali i stvar koju trebas kao igrac/trener znati i iskoristiti da te natjera da budes bolji i ne dozvolis sebi neke lose stvari. Poznato je da bh javnost ne prasta i ne pamti dugo, ali da kada zaista zasluzis dobices postovanje i status legende...
Meni je vise postalo smijesno kolika se vaznost tome pridaje. Ja ne kazem da su te krvolocne psovke nesto pozeljno, cak stavise, gade mi se, ali ne mogu da vjerujem koliko se o tome pise. Pa ne gadja te niko kamenjem s tribina. Ako se bavis sportom psovace ti. Ako ti smeta, fulio si profesiju. Siguran sam da su se mnogi ovdje bavili kolektivnim sportovima. I? Psuju ti bolan od pjetlica. Kad imas 10 godina nadje se maloumnik da ti psuje. To nije specificno za nas, nego je identicno na svakom dijelu zemaljske kugle. Nismo mi nikakav izuzetak. Igras za neke hiljade maraka, imas sve sto ti treba, ali eto idi placi sto ti je neki krezavac s tribina spomenuo staru, noge ti se tresu...ma hajte molim vas.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:30 pm

Brkoo je napisao/la:Ko bi bolan otjerao Ivicu Osima u tom trenutku, ovakvo spinovanje je nevjerovatno. Dosao si do polufinala jednog evropskog takmicenja, evropskog takmicenja kralju, boba ti falila da igras protiv Reala u finalu, bukvalno smo ubili nogama protivnika na Grbavici, promasili veliki broj prilika i nesretno ispali. Sta se tu ima treneru zamjeriti. Pljuvaca je uvijek bilo i uvijek ce ih biti. Da mi imamo igru, da mi stvaramo mnogo sansi, pa desi se da udjes u seriju kad te sanse promasujemo pa da kazes nemamo srece, ne ide nas, mi protiv krupe prvi ozbiljan sut uputili u 89 minuti, citavu drugu polusezonu igramo za qrac, nekako se provlacimo kad pobjedjujemo, sve to izgleda mlitavo, i nije dostojno naseg kluba. Dok drugi osvajaju trofeje mi filozofiramo kako je nekad bilo, zalosno..
Mi smo i u Sekesfehervaru Videoton ubili nogama i samo zajebancija Skore i Radmila nas je kostala da ne izvucemo povoljniji rezultat. Na Grbavici i da ne pricam.

Pitam se zašto najvjerniji navijaci na Jugu ne vrse pritisak na protivnika, barem zvizducima, nego pjevaju kao da je koncert, i to dosadan koncert. Sami sebi svrha, umjesto da su svrha Zelji.

I pod Svabom smo imali losih tekmi, nikakvih, pa se nije vrsio pritisak na nase igrace, trenere, upravu, nego obrnuto. Zadatak nasih navijaca je odmoci protivniku, a sta se sada radi. I jada ggubis tri razlike, uvijek zvizdis i vrsis pritisak na protivnika. Sada su se stvari okrenule za 180 stepeni. Cemu to? Je li to doprinosi da nasi na terenu budu bolji. Ne bih rekao.

A za Svabu bi se isto pisalo, pljuvalo i tjeralo ga da je tada postojao internet, a danasnji navijacki sklop. Svabo je bi 8 godina na klupi i nije bilo bitno boris li se za vrh ili opstanak, ali su tada ljudi navijali za Zelju, a ne za rezultate, pa i kada nam je igra bila odron odrona. I da, mnogo cesce smo tada bili pri dnu nego pri vrhu. Zeljo je bio pokret... ljubav, a za mene je i sada takav.

Rezultati i igra jesu bitni, ali ne kao Željo. To mnogi nece, a neki ne mogu da shvate. Sjedio sam na punom istoku u drugoj ligi i nikome nije lahko kad nas razvaljuje bugojanska Iskra, ali se vrsi pritisak samo na igrace Iskre i sudije, a ne na nase. To danasnji navijaci ne znaju da rade.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk


Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:34 pm

Nemam problema ni s cim u klubu osim sa Adzemom. Trenutno mislim da je konkretno do njega, tj imam takav dojam jer on jebeno ne radi nista da ga promijeni. Sve isto, a mi *****.
 
cala
Postovi: 949
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:34 pm

Grbavica je napisao/la:
ned apr 22, 2018 5:09 pm
Ima i jedan intervju gdje on govori nesto tipa "sto bih ja trpio da mi jebu mater sa tribine posle svega"
A psovalo se itekako. Pa nakon finala kupa sa Sirokim, pa za vrijeme tekme sa Olimpikom pred godtovsnje u Zenici kad smo jedva uzeli Olimpika a Adilovic crveni dobio cini mi se... Bilo je, itekako je bilo.
To samo govori kakvi smo i sta smo. Pa evo i sad. Plakali smo za uredjenjem stadiona, mastali o tribinama, terenu, islo se dotle da ce se halaliti i druga liga a kamoli titule i evropa samo da se stadion uljudi i sredi. I sta bi? Naravno da smo slagali.
Yebi ga, nemamo strpljenja, hocemo sve i odmah i to nas ubi.
Mi lazemo sami sebe godinama. Govorimo kako treba podrzati jednog trenera barem 2 godine pa makar nista ne osvojili a onda se tjera na kraju svake sezone. Puno i mi kao navijaci jedemo govna.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:38 pm

Teško će ovde doći kec.
Željezničar ante portas !
 
Bergeron
Postovi: 255
Pridružen/a: čet apr 13, 2017 12:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 22, 2018 5:41 pm

Amidza je napisao/la:
ned apr 22, 2018 5:30 pm
Bergeron je napisao/la:
ned apr 22, 2018 5:14 pm
Psovalo se uvijek i psovace se jer smo takav mentalitet. Ne treba to mijesati sa postovanjem, ovdje se i najpostovanijim psuje u trenutnom afektu, ali se i dalje takva osoba cijeni po rezultatima koje je ostvarila. Mozes ti danas biti prvak Evrope, sutra ako zakazes psovat ce ti se i u tom trenutku zaboraviti na svaki uspjeh. To je cinjenica, ali i stvar koju trebas kao igrac/trener znati i iskoristiti da te natjera da budes bolji i ne dozvolis sebi neke lose stvari. Poznato je da bh javnost ne prasta i ne pamti dugo, ali da kada zaista zasluzis dobices postovanje i status legende...
Meni je vise postalo smijesno kolika se vaznost tome pridaje. Ja ne kazem da su te krvolocne psovke nesto pozeljno, cak stavise, gade mi se, ali ne mogu da vjerujem koliko se o tome pise. Pa ne gadja te niko kamenjem s tribina. Ako se bavis sportom psovace ti. Ako ti smeta, fulio si profesiju. Siguran sam da su se mnogi ovdje bavili kolektivnim sportovima. I? Psuju ti bolan od pjetlica. Kad imas 10 godina nadje se maloumnik da ti psuje. To nije specificno za nas, nego je identicno na svakom dijelu zemaljske kugle. Nismo mi nikakav izuzetak. Igras za neke hiljade maraka, imas sve sto ti treba, ali eto idi placi sto ti je neki krezavac s tribina spomenuo staru, noge ti se tresu...ma hajte molim vas.
Slazem se da je to po defaultu povezano sa fudbalom. Kakav si igrac ako nisi primio neku psovku, a i vala kakav si navijac ako te nekad nije nesto sa terena dotaklo do te mjere da krhnes nekome nesto. Ili makar sudijama.... Eh sada, socnost psovke je definitivno razlicita od zemlje do zemlje i tu, ja vjerujem, da prednjacimo uveliko u odnosu na svijet. Previse se paznje definitivno pridaje takvim nekim stvarima. Ako ti smeta, idi igraj sah, ostavi platu nekome ko ce oguglati na to i nece ga doticati.

Na kraju krajeva, i to je samo jedan od pokazatelja manjka samopouzdanja nasih pojedinaca, te nemoci da odgovore kvalitetom na terenu na takve stvari. Najbolje se usta zacepe kada uzmes loptu i pokazes da znas, ali jbg, rđavom q i dlaka smeta.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Dzezvar, Google [Bot], PlavaDobrinja1921 i 32 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija